Walcheren z l m WILTON KLEVon Zeeuwsch-Vlaanderen rrm DE KLERKeZN Hol Venus kruid KARPETTEN CEMA -PATENT De intocht van Sint-Nicolaas 1. Da£!.!a(l De Mem ZUID-BEVELAND Int. duivenkam- pioenendag lil ARMADA 20 ct BOEKENIER 22 ct üi c LUI R. Zuidema in Goes ter aarde besteld MIDDELBURG Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding PLASTIC TAFELKLEED VROOM DREESMANN VLISSINGEN GOES Sanering Goes-noord De vlag in top Matroos te water en gered KARPET PIET v. TILBURG „iSPORTIEF HULST Wiweko Actie OOSTBURG TERNEUZEN Gouden echtpaar DERK DE VRIES een sigaar van TOPKWALITEIT..... Pater Mac sprak voor de K.A.V. MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWhSAL BABYSIT Bijzonder voordelige aanbieding van een fabriekspartij zwaar wollen 6 maanden garantie bij leder paar op de zolen Cema-patentschounan GRATIS Nieuw sportveld in gebruik HOLLANDIA AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 NOVEMBER 1958 Volgende week zaterdag zal het in Middelburg weer Spaans toegaan. Voor de zoveelste keer in de geschie denis en voor de achtste maal offi cieel na de loorlog zal Sint-Nicolaas hier zijn intree doen en dit betekent voor de jeugd weer een gebeurtenis van de eerste orde. De hoofdstedelijke middenstandsorganisaties en de ko ninklijke vereniging „Uit het volk voor het volk" zullen ook ditmaal voor een luisterrijke ontvangst van de Goedheiligman zorgen en de organi satoren rekenen op een vlaggenzee, als de Sint zijn tocht door de stad maakt. De kindervriend arriveert 's mid dags omstreeks twee uur, vergezeld van een kwintet Zwarte Pieten en een bescheiden leger herauten en tam boers, per schip aan de Rouaanse Kaai, op dezelfde plaats, waar hij vo rig jaar voet aan wal zette. „Excel sior" verleent de jeugd de bij deze gelegenheid zo broodnodige ondersteu ning bij het zingen van de diverse welkomstliederen. Omzwermd door zijn knechten en begeleid door signaal afdeling van „Achilles" en de mu ziekvereniging „Excelsior" maakt de Sint daarna in een open rijtuig een rit door de binnenstad. Bij het zieken huis zal, evenals bij het bejaarden tehuis aan het Klein Vlaanderen, een moment worden gestopt voor het af leveren van geschenken, waarna Sint Nicolaas met zijn gevolg tegen kwart voor drie ten stadhuize officieel door het Middelburgse gemeentebestuur zal worden ontvangen. Met een rit door de stad na afloop van deze plech tigheid behoort de feestelijke intocht van de Sint in Middelburg voor dit jaar dan weer tot het verleden. (Advertentie) van extra stevige kwaliteit keuze uit diverse fantasie dessins in frisse kleuren glad plastic, of met weef- effect de meest courante maat 110 x 140 cm in plastic zakje verpakt geschikt voor keuken- en serre tafel, maar ook als ontbijtlaken 'n bijzonder geschikt St. Nicolaascadeautje voor moedei De normaie prijs bedraagt 2.10 en is beslist niets te veel. Maar alleen morgen zater dag 15 november speciale partij aanbie- QC ding voor de si Aw geschenkprijs van slechts PROFITEERT HIERVAN! HAAST U! Breda - Bergen op Zoom Dayblaa vuur Zeeland Rayon Ka nuioi vooi Zeeuwscti VlaanOHiPn Hulst lJubbele Roort i Tel 102 Rayunredacteur M J Groen Rayunbedeerder L K M de Jong RayonKanlooi "oor Waarneren en Z. Beveland Goes Westsingel 9ö. Tel 223Ö RayunredacteurN Karhui Rayurioeheerder: J fait Prijs vooi losse advertenties bestemd voor de editie vooi Zeeland 1 0.15 pei mm. Vooj Ingezonuen Mededelin gen' I 0.37 pet mm Bij contract aan zienlijke reductie „KJeinties i regels ol minder f 090, elke regel meei t 0 15 Bij plaatsing ook in de Biabanlse oplage resp f 1.50 en j.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen halt geld Schilderijen-expositie Morgenmiddag zal burgemeester mr. B. Kolff bij kunsthandel Bikker een ten toonstelling openen van schilderijen van Bram Phill, de artiest die zich zelf vormde en enkele jaren geleden ontdekt werd. B. en w. schrijven de raad, die woensdag a.s. vergadert, dat mevr. de weduwe v. Zweeden-Adriaanse haar woning in de 's-H.H.-kinderenstraat 59, groot 143 ca, wil verkopen voor 2300. In verband met de in de toe komst tot stand te brengen sanering van Goes-noord, is het gewenst, dat de gemeenten dit perceel in eigendom verkrijgt. De huur bedraagt 374 m de jaarlijkse lasten plus onderho 173, zodat er voor rente en afschil, ving 200 ter beschikking blijft. Vanmorgen gaat bij de in aanbouw zijnde katholieke l.o.- en v.g.l.o.-school in Goes-west, de vlag in top. De over kapping is goeddeels gereed en dit feit wil men niet onopgemerkt voor bij laten gaan. Het bestuur nodigde althans enkele autoriteiten uit om deze plechtigheid bij te wonen. Hansireprt Ken matroos van een alhier aan de loswal liggende „coaster" is door onbekende oorzaak 's avonds om elf uur in het kanaal gevallen. Op 't laatste moment wist men de man nog te redden. Hij had echter al zo veel water binnengekregen, dat men hem, na overbrenging naar 't zieken huis te Goes, pas na twee uur weer bij kennis kreeg. 's-Hpprprihnplc Du bist Musik Een der meest geliefde filmsterren van de laatste tijd is wel Catharina Valente. Haar zang en dans is bij mil joenen bioscoopbezoekers en radio luisteraars bekend en geliefd. In „Du bist Musik" een vlotte en frisse mu sical in een kleurrijk charmant decor van de Middellandse Zee, weet zij de bezoekers aangenaam te houden. Het verhaal van deze film behan delt de lotgevallen van een weinig succesvol componist die sprekend ge lijkt op de koning van een klein rijk je. Hij weet van deze gelijkenis pro fijt te trekken en voert een revue op aan het hof. Natuurlijk wordt het be drog ontdekt, wat in dit geval niet erg is, want de componist heeft door een en ander bekendheid gekregen. Bovendien wacht een lieftallige bruid op hem. De film die zaterdag en zon dag in De Jeugdhoeve draait, is voor iedereen toegankelijk. Heinkpn stand Auto tegen boom Vermoedelijk misleid door de dichte mist botste een auto van de fa. A. W., pelsdierfokkerij uit Borssele, met vrij grote snelheid tegen een boom langs het Clara's pad. De voorzijde van het voertuig werd ingedrukt, de voorruit totaal versplinterd en de stuurinrichting verbogen. De bestuur der mag van geluk spreken dat hij het er zonder verwondingen afbracht De auto werd naar een nabije garage gesleept. Aan voer record bieten Met de bietenlevering gaat het crescendo. Op de losplaats werd tot op heden 4 miljoen kg aangevoerd, hetgeen een nieuw record betekent. Nu de termijn van levering werd verlengd tot 20 december a.s. kan nog een aanvoer van pim. 2 miljoen kg worden verwacht, waarmee dan de totaalaanvoer die van vorig jaar belangrijk zal overschrijden. Voorstel tot wijziging maximumsnelheid Op voorstel van de heer Andringa (KVP) besloot de raad bij G.S. stap pen te ondernemen om de onlangs op het gedeelte provinciale weg tussen Dorpsstraat en Vijf Wegen ingevoer de 70 km snelheidsgrens voor motor rijtuigen, terug te brengen tot 50 km. Het voorste] houdt verband met het feit dat bij de aanleg der rijwiel paden nabij de Vijf Wegen, een over steekplaats voor rijwielen en brom fietsen werd geprojecteerd. Rilland DE ZON TEGEMOET De plaatselijke afdeling van het chr. jongeren verbond gaf een uitvoering in de zaal 't Wapen van Rilland. Er werd een toneelstuk opgevoerd geti teld „De zon tegemoet". De belang stelling was zeer groot. De spelers kweten zich goed van hun taak. (Advertenties) Voor elke kamer een mooi Deze maand 10 korting Hk. Lindebaan-Bosstr. B. o. Z. EEN UITGEBREIDE COLLECTIE MANTELS JAN ELICH Lievevrouwestr 9 Bergen op Zoom Graan ic Koperen pastoraat Op 8 december viert pastoor J. Sie- belink zijn koperen pastoraat. Er zijn gelden ingezameld waarvan kerkge waden gekocht zullen worden, ver vaardigd door de missienaaikring. Tij dens een feestelijke bijeenkomst, die scholieren met toneel en zang zullen opluisteren, krijgt de pastoor de ge waden aangeboden. Zondag 16 november a.s. organi seert de C.C. Hulst haar jaarlijkse kampioenendag in de Bruijn's Res taurant aldaar. Dat deze kampioe- nendag niet slechts maar ©en „ere titel" is, hebben de in voorgaande jaren gehouden dergelijke dagen wel overduidelijk bewezen. Dit jaar ech ter zal deze tentoonstelling nog een bijzonder cachet krijgen en wel door de deelneming van een aantal Bel gische „duivenmelkers" van naam. Zo zal de bekende Antwerpse d*ui- vensociëteit „Union" met een aantal afgevaardigden deze kampioenendag opluisteren en onder hen bevindt zich o.a. de heer R. van Gulick. Deze melker was in het afgelopen seizoen de schrik van zijn collega-melkers, want op alle concoursen ging van Gulick met de ere-prijzen lopen. Bovendien hebben de organisatoren de verzekering gekregen, dat ook melkers als Arthur de Schepper uit Moerbeke, Henrie van Vlierberghe uit Stekene, Joseph de Bock uit Vra- cene met hun vliegers aanwezig zul len zijn, zodat deze dag wel zeker recht heeft op het predikaat „inter nationaal". Maar naast deze Belgische afge vaardigden komen ook de befaamde melkers uit oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren met het beste materiaal voor de dag. Wij doen slechts een greep uit de namen: Tuur Boon (melkt dus niet alleen koeien, maar ook dui ven!), Willem Colsen, de dierenarts duivenmelker, Christiaan de Bruijn, Piet ".stens, M. van Bever e.a. Deze namen staan er wel borg voor, dat het beslist de moeite zal zijn een bezoek te brengen aan deze kampioenendag. Maar we zijn er nog niet. Haast vanzelfsprekend mogen de streekfavorieten niet ontbreken en ook hier zijn zij van de partij. Zo zullen o.m. de befaamde Sasse melker Marquinie, Blanckaert uit Graauw, Baart en Platjouw eveneens acte de présence geven en er mede toe bijdragen, dat succes is verze kerd. 's Morgens om 10 uur gaan de poorten van de Bruijn's Restaurant open en 's middags om 2 uur wordt een begin gemaakt met de verkoop van jonge duiven. Hieraan hebben de organisatoren nog een prachtige geste van naasten liefde verbonden. De opbrengst van deze verkoop komt namelijk ten goe de van „Herwonnen Levenskracht". Kopirnrht Onze plaatselijke winkeliersver eniging „Wiweko" heeft ook dit jaar weer een grote St.-Nicolaasactie op touw gezet. Gezien het vlotte verloop van voorgaande acties belooft °°k deze heel wat. Deze keer worden er geen linten nog erwten gebruikt. In iedere etalage van de 25 deelnemen de winkeliers staan drie artikelen, welke genummerd zijn als 1, 2 en 3. Een van deze artikelen wordt door de winkelier gratis als extra prijs beschikbaar gesteld. Welke echter moet ieder raden en kan worden in gevuld op de daarvoor bestemde formulieren, die moeten voorzien zijn van tien zegels. Bij aankoop van goederen, worden zegels verstrekt. Ook zal door onze winkeliers weer de jaarlijkse St.-Nicolaas-optocht wor den verzorgd, die zal gehouden wor den op 23 november. Dit naar aanlei ding van een schrijven uit Madrid d.d. 1.11.1958 en getekend door de Sint. Films voor liet Vrouwengilde Op verzoek van het katholiek vrou wengilde heeft de heer Beumer uit Rotterdam in de Katholieke Kring voor een bevredigend aantal bezoe kers een film gedraaid van de stich ting Wasserij Voorlichting. Vervol gens heeft de heer Lievegoed het bis schoppelijk blad „Onderweg", dat in de plaats komt van de parochieblaad jes en waarin een inlegvel de plaatse lijke diensten zal vermelden, warm aanbevolen. Tenslotte vertoonde de heer A. Lau- ret twee filmstroken van de Ameri kaanse voorlichtingsdienst, genaamd: „Zo leeft Amerika" en „Reizen door de Verenigde Staten". Binnenkort staan het vrouwengilde nog de volgende activiteiten te wach ten: op 20 november een verdiepings dag van de Katholieke Actie, op wel ke dag pater van Acker zal komen spreken over „Waarachtig christen dom"; op 15 december een causerie van mevrouw dr. Groteboer over de geestelijke volksgezondheid. Bridgeronde De parencompetitie district Zee land van de Nederlandse Bridgebor d werd met de derde ronde voortgezet in „Hotel de Eenhoorn" te Oostburg De uitslagen waren: Hoofdklasse: 1. HH de Jong - de Meurichy, 49.5 totaal 132; 2. HH Wa ge - v.d. Goes, 49. 117; 3- HH Cats- man - van Veen, 47,5 122,5; 4. HH de Smet - van Male, 41. 130,5; 5. HH Meulenberg - Voorhans, 40,5 118,5 6. HH Ranschaert - Remery, 38, 135.5 7. HH Al - Cattoir, 31, 116; 8. HH Toussaint - v.d. Linde, 27,5 100. Eerste klasse: 1. Mw. Maat - Hr. R. IJsebaert 46, totaal 124.5; 2. HH Belderok - de Snoo. 45,5 125; 3. Mw Bakker - Hr. v.d. Hooft. 43,5. 119,5; 4. HH Eeckelaer - v.d. Poel, 40, 128; 5 HH Gunter - van Dongen, 39, 104; 6. HH Vergouwe - A. IJsebaert 37,5, 130; 7. Mw. de Meurichy - Hr. Boel, 37, 119.5; 8. DD v.d. Dries - de Vries 35.5 121.5. Tweede klasse: 1. HH de Bruijn - Geene. 49,5 totaal 138; 2. Mw. Bel derok - Hr. ten Broeke 47,5 114; 3. HH Willemsteijn - v. Kerkvoort, 42,5, 137.5; 4. HH R. IJsebaert - Andries- sen, 41,5. 126; 5. HH Gebr. van Lan- geveld, 40,5 135.5: 6. Mw. Oosterbaan- Hr. Quagebeur, 39,5. 107.5; 7. Hr. en Mw- Robijn, 34,5, 107: 8. Hr. en Mw. Hemelsoet, 28,5, 106,5. Sluis Landbouwtractor in brand Toen de landbouwer P. Maenhoudt in de Hoogstraat 's avonds een rond gang over het erf maakte, ontdekte hij een sterke rooklucht in de schuur. Bij nader onderzoek bleek, dat in de daar aanwezige landbouwtractor kort sluiting was ontstaan. Dit veroorzaak te een begin van brand. De brand weer behoefde echter niet in te grij pen. Het vuur kon worden geblust met een brandblusapparaat. In het hart van oud-Terneuzen, aan de Pelmolengang 9, een klein straatje dat zijn naam ontleent aan een sinds vele jaren verdwenen pelmolen, vier de het echtpaar van Driel-Snap zijn gouden huwelijksfeest. De heer van Driel (70), nog kern gezond, voer twintig jaren op de bin nenvaart. Zijn vrouw (69) die er echt nog jeugdiger uitziet, is een trouw en actief lid van de bejaardensociëteit. Zij borduurt met eenvoudige steekjes juweeltjes van landschapjes, die het ophangen in de kamer ruim waard zijn. Vier kinderen heeft het echtpaar van Driel grootgebracht. Zij wonen alle vier in Terneuzen, al vaart er I dan ook één van op een binnenschip. Kinderen, familie, vrienden en buren maakten er een echte feestdag van voor de gouden jubilarissen en er werden zoveel mooie bloemen binnen gebracht dat het propere huisje één geurige lenteweelde werd. (Advertenties) 3 Auto tegen voorgevel De bestuurdervan een auto, de h:er J. L. W. uit Berchem (B.) moest op het kruispunt Nieuwediepstraat- lste Verbindingsstraat plotseling stoppen om voorrang te verlenen aan een auto, bestuurd door de heer H. M. de R. uit Terneuzen. De Belg zag geen kans meer te stoppen daar hij het kruispunt te dicht genaderd was en week daarom naar links uit. Hij bokste tegen de voorgevel van een huis, waardoor de auto en vooral de voordeur werden beschadigd. Pater Mac uit Sluis is één van die jonge priesters die de zielzorg op moderne wijze aanpakken. Daarom was pater Mac dé aange wezen man om op een goeie dag aan boord van de Zuiderkruis te stappen en de emigranten te begeleiden op hun tocht naar Canada. Men kan zich voorstellen dat een dergelijke reis speciale problemen heeft. Over dit alles vertelde pater Mac voor de leden van de KAV alhier, die vaak moesten lachen om de wijze waarop hij ver schillende dingen zei. Hij babbelde zo'n beetje over het leven aan boord; over het comfort en over het ver maak, maar ook over de godsdienstige problemen. Hij was immers de laatste die deze mensen begeleidde naar een leven dat zij niet kennen en wellicht zien zij hun vaderland ook nooit weer terug. Ook over Canada wist paler Mac vele boeiende dingen te vertellen. Vooral het gebied van de ontspanning is heel wat anders dan bij ons. Al moeten wij niet denken dat er geen diep-godsdienstig leven zou zijn. In de pauze werd een verloting ge houden en maakten de dames plannen voor een bezoek aan de H. Bloed processie te Brugge het volgend jaar. Daarna toonde pa"ter Mac een serie mooie filmstrips over Amerika en Canada, van de immense steden met hun wolkenkrabbers, maar ook van de prachtige, wilde natuur. Dr. Jef Last vertelde Voor de Z.V.U. vertelde Nederlands wereldreiziger bij uitstek, dr. Jef Last, die als matroos, grondwerker, monteur en mijnwerker door de we reld zwierf, veel gedichten en boeken schreef, naar Spanje ging om aan de burgeroorlog deel te nemen, met zijn vriend, André Gide, Rusland bezocht (1936), en in 1957 promoveerde tot doctor in de Chinese letteren, over Korea en Japan. Op de 38e breedtegraad die de heer Last ook bezocht, leert men pas de tragiek van het verdeelde Korea kennen. Na alle conferenties die men er heeft gehad, waarbij de ene partij de andere beschuldigt, heeft men slechts één overeenkomst gesloten de vlaggestokken niet langer te ma ken dan zestig centimeter. Op derge lijke wijze wordt met de veiligheid en de toekomst van een volk omge sprongen. Het land is nu verdeeld in tweeën en „alleen een ontaarde moeder snijdt haar kind in tweeën" aldus spreker. Dr. Last schetste ook het leven in Japan dat in weinig verschilt van het Westerse, De mensen zijn er los geslagen van hun oude tradities. De No-spelen (oude ridderverhalen) en de Kambuki-spelen (meer op het burgerlijke ingesteld) hebben veel minder belangstelling. Hun keizer is geen godheid meer en men heeft nog weinig belangstelling voor de oude godsdienst. De jeugd is ook daar het grote pro bleem. Voor de oude cultuur hebben zij weinig belangstelling. Die heeft ons chauvinisme en de atoombom gebracht, zo redeneren zij. Een groot deel heeft belangstelling voor tech niek, scheikunde, film, nachtclubs en sport. Wel heeft het christendom een grote kans, daarom zijn er veel Amerikaanse missionarissen. Maar naar de mening van de heer Last wenst men een sociaal christendom. Interessante kleurendia's werden ge toond van de oude bouwwerken en daaruit kon men zien dat de Japan ner (die geen tijd meer heeft om Japanner te zijn) een kunstzinnig mens is. (Advertentie) Prima Wilton karpetten van zeer zware kwaliteit met versterkte rug. Keuze uit 2 exclusieve Perzische dessins. Deze sterke karpetten nu voor uitzonderlijk lage prijs 200 x 135 nu 48.75 230 x 1 70 nu 66.50 285 x 200 nu 92.50 BELLAMY PARK VLISSINGEN ROTTERDAM - DEN HAAG - UTRECHT - VLISSINGEN tzonderlijki kollektie PERZISCHE TAPIJTEN vindt li op onzfl tapijtafdeling Het is voordeliger winkelen bij: Otto Sterman trad op voor liet Vrouwengilde De belangstelling voor het optreden van de Surinaamse voordrachtkun stenaar Otto Sterman, voor het Vrou wengilde te Terneuzen was verheu gend groot en de belangstelling kwam niet alleen van de zijde der dames. Sterman had een bijzonder boeiend programma van vertellingen: „De Slavernij" van Magdalena Paz, ,,Vau- dou verlossing" van Arthur van Schendel, „De geboorte van een spi ritual" van Natalie Curtis-Burlin, „God's trombones" van James Wel don Johnson. De laatste twee gaven het rijke gedachtenleven weer van de mensen die zo lang onder slaver nij gebukt gingen. Sterman wisselde zijn vertellingen af met Bijbelse verhalen en had een j rijke keuze in poëzie, waarvan ver schillende van een indringende kracht getuigden. De voordrachtkun stenaar besloot met enkele Afrikaan se en Westindische negersprookjes en legenden. In heel dit rijk-gevarieerde programma van voordracht komt tot uiting dat Otto Sterman een uitste kend verteller is, die zich tot taak stelt, ons bekend te maken met de rijke volkscultuur van zijn land. eiken glaasje Gistermiddag had op de algemene begraafplaats te Goes de teraardebe stelling plaats van wijlen de heer R. Zuidema, oud-hoofdredacteur van het Zeeuwse Dagblad. Onder hen die de baar volgden za gen wij het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout; het lid van Prov. Staten, de heer Hommes; het gemeen tebestuur van Goes en enkele raads leden; vertegenwoordigers van de A.R.-kiesverenigingbestuur en re dactie van het Z.-Dagblad; de direc tie van de firma Oosterbaan en le Cointre, en van ettelijke corporaties, waar de heer Zuidema een functie van vervulde. Op verzoek van de familie werd bij het graf niet het woord gevoerd. Al leen ds. E Jansen van de Gerefor meerde K k hield een toespraak op de tekst van Psalm 23, waarin hij stof vond voor een karaktertekening van de ontslapene, die in de Heer zijn herder zag en wiens leven dienen was. Met het bidden van de geloofs belijdenis van Nicea sloot spreker zijn rede af. Een zoon van de overledene, ma joor Zuidema, dankte ook namens zijn moeder en de kinderen voor de laatste eer bewezen aan zijn vader, die altijd aan ieder veel gegeven heeft. atlas van de Benelux Gisteravond heeft de heer B. Rejak, voorzitter van de pas opgerichte sport club The Streaks, in de tuin achter het voormalige huis van oud-notaris Jonkers, een sportveld geopend. De leden van de club. zo hoorden wij, hebben een in jarèn niet meer ge bruikte tennisbaan schoongemaakt en nog iets uitgelegd, zodat men thans een betegeld oppervlak heeft van bij na 700 m2. De heer Rejak dankte de heer Jon kers, die de baan had willen verhu ren en bracht hulde aan de twee jonge leden Kees Breen en R. Jacobs, die zich bijzonder hadden geweerd. Zij kregen ieder sportkleding aangeboden. De bedoeling is om enkele nieuwe sporten, o.a. basketball, gedurende de winter te beoefenen, 's Zomers kan men er honk- en handbal spelen. Dank zij de goede verlichting is het veld in de avond te gebruiken. Gisteravond werden er handbal- en korfbalwed strijden gespeeld. Jongens- en meisjesschoenen Hoogwaterstanden Morgen, zaterdag 15 november, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden; te Hansweert om 5.32 en 17.49 uur; te Terneuzen om 4.49 en 17.08 uur en te Vlissingen om 4.15 en 16.38 uur. 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve 7,30 u.: Voorbereidingsdienst voor a.s. dienst plichtigen uit 's-Heerenhoek, Heinkens- zand, Kwadendamme, Lewedorp en Ovezande. HEILLE Voorlichtingsavond stree-k- verbetering Eede e.o. GOES Grand; De dood was sneller, 18 j. met voor.b. MIDDELBURG Electro: De lift naar het schavot, 18 j. met voorb. Schouw burg: Over moord wordt niet gespro ken, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: De slavin van Point du loup, 14 j. Luxor; Even af rekenen heren, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Und Abends in die Scala, a.l. OOSTBURG Ledel 7,45 uur: Liane het meisje uit het oerwoud, 18 j. m. e. v. TERNEUZEN Luxor 8 u. Heimweh, 18 j. (Advertentie) BREDA Bouvigne 3 uur: Contactbijeen komst gerepatrieerden van het bisdom Breda. GOES Grand: De dood was sneller, 18 j. met voorb. MIDDELBURG Electro: De lift naar het schavot, 18 j. met voorb. Schouw burg: Over moord wordt niet gespro ken, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: De slavin van Point du loup, 14 j. Luxor: EVen af rekenen heren, a.l. HEIKANT Theo Weemaes 3 uur: Mis- sieschieting. KOEWACHT A. v. d. Kind 10 uur: Duiven keuring en koppeling. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De dochter van de woestijn, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 7,30 uur: Giant, 14 jaar. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Les fanatiques. PHILIPPINE Bijeenkomst KVP-staten- kringen Sluis en Hulst. ST. JANSTEEN J. Baart Strobbe 3 u.: Grote schieting. AXEL Centrum 3 en 6,30 uur: Und. Abends in die Scala, a.l. OOSTBURG Ledel 7,45 uur: Liane het meisje uit het oerwoud, 18 j, m. e. v. TERNEUZEN Luxor 8 u. Heimweh, 18 j. Concertgebouw 8 uur: Osciale, opper hoofd der Seminoles, 18 j.

de Stem | 1958 | | pagina 2