Veren en Kamers van Koophandel Invoering verplichte W.A.-verzekering Vandaag belangrijke toespraak Nasser Nieuwe stijl ploegwedstrijden Kamer bepleit verdere expansie economie Installatie commissie Streekverbetering Tholen 'sHeerenhoek kan verder aan openbare werken Ons tekorï Bezorgd Kwade kanf 3 Voorzitter Kammeraad stelde zich tegenover lid van Ged. Staten Geen zondagsblad meer voor Belgen Cyprus-politiek doorzetten, zegt MacMillan Onthulling van monument op Tholen A.R. en loterij Schiphol dicht de mist in Dank zij aanvullende rijksgelden Bezinningsweekend dioc. jeugdraad op Bouvigne Jeugdbenden in Oost-Duitsland Bevolkingsstructuur Nieuw-Guinea pagblad DE Nederlandse regering maakt zich in toenemende mate bezorgd over de groeiende bureaucratie bij de internationale organen. Dat heeft minister Cals tijdens zijn bezoek in Parijs gezegd. DE hoela-hoep-rage heeft ons tot- nutoe een onschuldige vorm van krankzinnigheid toegeschenen, maar we lezen nu in „Het Vrije Volk", dat er ook een kwade kant aan zit. De plastic-buis, waarvan de hoepels vervaardigd worden, is dezelfde als die welke de aannemers van elek triciteitswerken voor woningbouw gebruiken. En nu worden er zoveel duizenden meters van die buis voor hoepels gebruikt, dat de fabrikan ten en grossiers klem komen te zitten bij de levering aan de aanne mers. De fabrieken hebben de pro- duktie van buis tot het viervoudige opgevoerd en nog dreigt er stagna tie in de woningbouw, als dat zo doorgaat. Men kan echter de pro- duktie niet blijvend op een veel ho ger niveau instellen, want binnen korter of langer tijd za] de hoela- hoep-rage zeker luwen. Zo heeft deze aan problemen rijke tijd er nog een bij gekregen. Ons dunkt, dat woningbouw nog altijd belangrijker is dan heupgedraai en hoepeige- zwaai. Voorstel tot verkoop Ned. bedrijven aan Indonesiërs Manorial T R E VI RA DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 13 NOVEMBER 1958 In de te Goes Pehouden ver- dermate vergroot, dat richting kon worden bepaald. Of hierna in deze het juiste beleid gadering van de K. v. K. voor de eilanden legde de voorzitter, de heer Kammeraad, een straffe verklaring af: Sinds de alg. vergadering op 8 mei jl. is, aldus spr. er rond de veerta- rieven veel rumoer ontstaan. Spr. distancieerde zich hiervan, doch zei met verwondering en verontwaardi ging uit de dagbladen te hebben ver nomen, dat in een K.V.P.-vergade ring op 18 okt. te Hulst gehouden ir. Dikötter o.m. heeft gelanceerd, dat de Kamers van Koophandel in deze verenzaak een fatale rol zouden heb ben gespeeld door buiten het provin ciaal bestuur om, de minister van verkeer en Waterstaat te schrijven, dat het bedrijfsleven liever redelijke urenlang aan de veerhaven te moe ten wachten. Het was het bedrijfsle- veertarieven zou willen betalen dan ven, aldus ir. Dikötter, dat Ged. Staten met de rug tegen de muur plaatste. Spr. riep in de herinnering terug de vergadering der beide Ka mers te Goes gehouden op 9 maart 1956. waarin volkomen opening van zaken is gegeven. In bedoelde ver gadering was door spr. gesteld: pri mair verbetering van de vervoers mogelijkheid en daarnaast als het niet anders kon billijke tarieven Medegedeeld is, dat wij alvorens de ze kwestie in de openbaarheid te brengen, overleg hadden gepleegd met de Commissaris der Koningin en daarna met het college van G.S. in onze provincie. Tijdens deze laatste bespreking bleek bij het college niet alleen zin voor realiteit te bestaan, doch openbaarde zich de instemming en waardering voor het streven der Kamers de besprekingen over de ve ren met de minister, die waren vast gelopen. weer op gang te brengen. De verdere ontwikkeling van deze zaak, heeft mede naast de uitspraak van Prov. Staten, aan het college vol doende gelegenheid verschaft en de ruimte tussen de ruggen en de muur In België zullen van volgende week af op zondag geen kranten meer verschijnen. De speciale krantenpost bestelling op zondagmorgen wordt afgeschaft. Dit alles tot vreugde van de post bodes, maar tot nauwelijks verholen woede van de krantedirecties, die zij publiceerden het ronduit door het wegvallen van de inkomsten van de kranten verkoop van een hele dag (inclusief de advertentie-inkomsten) ernstige schade lijden. Overigens is er al voor compensatie gezorgd. De prijs van de kranten gaat omhoog met 25 centime per stuk, dat is bijna twee cent. is gevoerd aan de hand van de mo gelijkheden wilde spr. niet beoorde len. Hij had zich steeds op het stand punt gesteld dat door samenwerking en samenspreking tussen de verschil lende Colleges, met mannen van goe den wille, het mogelijk moet zijn tot goede resultaten te komen. Wanneer, zoals hier geschied is, en nog wel door een lid van het hoog ste bestuurscollege in onze provincie, de waarheid dermate geweld wordt aangedaan, om zijn positie ten over staan van zijn politieke volgelingen te redden, wordt samenspreking wel uitermate moeilijk, zoniet onmoge lijk. Het een of het ander Bij een dergelijke onhebbelijkheid past slechts een keuze uit twee mo gelijkheden nl.openbaar excuus of eclipseren. Wat betreft de kwestie van de vaste oeververbinding, het geen in eerste instantie is aangesne den door de Kamer in Zeeuwsch- Vlaanderen, wilde spr. gaarne onder schrijven wat ir. Horstmann daar over in de vergadering te Terneuzen van 7 november jl. heeft gezegd. Met hem betreurde hij de geringe activi teit en besluitvaardigheid, die ook hier aan de dag gelegd is- Opening van zaken is, naar sprekers mening, noodzakelijk. Premier MacMillan heeft in het Britse Lagerhuis een verklaring over Cyprus afgelegd, waarin hij on der meer zei, dat zijn regering voort gaat met haar „opbouwende koers van politieke vooruitgang" op het eiland. Het terrorisme zal met alle moge lijke kracht worden bestreden, maar tezelfdertijd zullen wij onze pogingen om een politieke overeenkomst tot stand te brengen voortzetten. MacMillan zei, dat de nieuwe maat regelen op Cyprus in bepaalde op zichten succes hadden gehad. Daar om hadden de terroristen, aldus de premier, hun toevlucht gezocht tot aanvallen op ongewapende burgers. Weer doden Britse militairen hebben gisteren twee jonge Griekse Cyprioten dood geschoten: een van hen bij een Brits militair kamp nabij Zephyros aan de noordkust en de ander bij een weg versperring in de omgeving van Ni cosia. De jongeling bij de versperring werd doodgeschoten, omdat hij niet gehoorzaamde aan een bevel tot stop pen. Voorts is gisteren ook een Britse militair gesneuveld. Zes werden er gewond. Hun auto is op een mijn ge reden. (Van een onzer verslaggevers) In het „Holland Huis" te Scherpenisse op het eiland Tholen is gisteren middag dé streekverbeteringscommissie voor Tholen geïnstalleerd door de heer J. Kakebeeke, voorzitter van de Provinciale Raad voor de Landbouw voorlichting in de provincie Zeeland. Tijdens die bijeenkomst merkte dr. ir. C. W. C. van Beekom op, dat de eerstvolgende tien jaren van grote bete kenis zijn voor Tholen. In die periode zal moeten worden beslist of het eiland Tholen een geëigend landbouwgebied zal blijven of dat men er het verschijnsel van verschraalde dorpsgemeenschappen voor moet blijven door industrievestigingen op zeer brede basis. Overigens liet dr. ir. van Beekom in zijn inleiding over het streekverbe- teringsplan Tholen duidelijk door schemeren, dat hij overtuigd is van de noodzaak van industrialiseren in dit specifieke landbouwgebied. Hij onthulde o.a. dat in de nabije toe komst Tholen moet rekenen op per manent 700 werkloze gezinshoofden. Hij deelde gespecificeerd mee, dat Tholen momenteel permanent 100 werklozen telt, 300 pendelaars over lange afstand en '200 pendelaars over korte afstand. Wanneer deze pende laars letterlijk en figuurlijk aan de dijk worden gezet, hetgeen niet denk beeldig is, dan zal Tholen ook deze autochtone ..eilanders" moeten op vangen. ..Passende industrialisatie zal dan ook een van de eerste pro blemen zijn, waarmee de streekver beteringscommissie te maken krijgt", aldus de heer van Beekom. Afronding De voorzitter van de streekverbete ringscommissie voor Tholen, de heer N. J. Koster, opende de bijeenkomst waarna de heer J. Kakebeeke een in stallatierede uitsprak. Daarin zei hij o.m., dat het werk van de streek verbeteringscommissie moet worden beschouwd als een afronding van de herverkaveling op Tholen, die al veel verbeteringen heeft aangebracht. Ir. J- M. A. Penders, secretaris van de Landelijke Raad voor de Landbouwvoorlichting sprak over streekverbetering in Nederland. Met betrekking op de commissie voor Tholen deelde hij mee, dat het slechts in de bedoeling ligt, dat deze 6 a 7 jaar zal werken. Het resultaat van die arbeid zal moeten zijn, dat Tholen een voor- beeldgebied wordt. Van de 42 ge bieden in Nederland, waar een streekverbeteringscommissie is op gericht, kent Zeeland er drie. Te zamen hebben de Zeeuwse gebieden een oppervlakte van 10.000 ha. De heer van Beekom, die zijn in leiding beperkte tot het programma van de juist geïnstalleerde commissie verklaarde dat men al tevreden mag zijn, wanneer deze commissie in 1960 met ronde plannen voor de dag komt. Tot 1960 zal men alle tijd nodig hebben om zich te bezinnen op de mogelijkheden tot verbetering. Tech- nisoh-economische en agrarisch-so- ciale voorlichting en voorlichting op huishoudelijk gebied, gezien de in vloed van de huishouding op (le be drijven, noemde hij drie hoofdtaken van de streekverbeteringscommissie. Van de technisch-economische voor lichting zei hij verder, dat deze dient te geschieden tegen de achtergrond van de reeds verrichte technisch-eco nomische werken op het eiland Tho len. Hij noemde daarvan als voor beelden de boerderijenverplaatsingen en de aanzienlijk verbeterde gras landexploitatie met name in de pol ders van Scherpenisse. Hij voorspel de. dat eerst in de jaren 1960 tot 1962 het werk van de commissie tot volle ontplooiing kan komen. In 1963 kan dan de afronding van de verbe teringsplannen verwacht worden. De verzekering van de heer van Beekom, dat de streekverbeterings commissie nuttig en goed werk kan doer baseerde hij op de brede sa menstelling van de commissie, welke immers bestaat uit boeren, landar beiders en landarbeiders-vrouwen en een groot aantal adviseurs. Vanmiddag om drie uur zal de bur gemeester van Alkmaar in de pol der onder de gemeente St.-Maar- ten&dijk op het eiland Tholen een monument onthullen van de Amster damse beeldhouwer G. Bolhuis, een symbolische voorstelling van de ver schrikkelijke februariramp van 1953 en van de overwinning van de ge volgen van deze catastrofe dank zjj de hulp van de stichting „Adoptie Eiland Tholen". Zoals bekend is het eiland Tholen na de genoemde rampnacht geadop teerd door een veertigtal Noordhol landse gemeenten alsmede de Utrechtse gemeente Maartensdijk, verenigd in genoemde stichting waarvan de burgemeester van Alk maar het voorzitterschap bekleedt. Om twaalf uur vanmiddag wordt de delegatie van de stichting in de grote zaal van de technische school in St.- Maartensdijk officieel ontvangen, waarna om een uur wordt geluncht. Om drie uur volgt de onthulling van het monument, waarna men zich naar het verenigingsgebouw zal be geven, dat eveneens een geschenk is van de stichting en nu officieel zal worden overgedragen. De dag zal worden besloten met een bijeenkomst in het Holland-Huis in Scherpenisse, waar de eenmaal gelegde vriend schapsbanden nog weer eens steviger zullen worden aangehaald. (Van onze parlementaire mede werker). Minister Samkalden heeft laat in de avond een aanvang gemaakt met zijn antwoord op de begroting van justi tie. dat morgen zal worden voortge zet. Hij zei daarbij o.m., dat in het huidige parlementaire jaar een wets ontwerp tegemoet kan worden gezien, Radio-Cairo meldt, dat presi dent Nasser vandaag op een bij eenkomst te Minieh, in opper- Egypte, een „belangrijke politie ke toespraak" zal houden. Het is niet bekend, of het incident met het vliegtuig van koning Hoes sein hierbij zal worden aangeroerd. (Van onze parlementaire medewerker) Bij het debat over de begroting van Justitie heeft ook de A.R.-frac- tie haar standpunt te kennen gege ven over het loterijvraagstuk en de voetbalpool. De A.R. blijft van me ning, dat het wetsontwerp, dat de minister over de voetbalpools heeft aangekondigd, neerkomt op het ka naliseren en het toelaten van iets wat schadelijk is voor de geestelijke volksgezondheid. Dit alles tast het moreel van het volk aan, aldus de heer Meulink. Gaat men zoiets toelaten dan, zo leert ons de ervaring, wordt de zucht tot gokken nog verhoogd. De heer Meulink wees o.a. op het voor beeld van Engeland. Hij zei dat zijn fractie vanuit dit uitgangspunt de toekomstige wet zal beoordeelen. doch men neemt aan van wel. Dat incident houdt de gemoederen nog steeds bezig. De nauwkeurige toe dracht van het incident van maandag met het vliegtuig van koning Hoes sein van Jordanië is nog steeds on duidelijk, maar één ding is wel dui delijk: de Syriërs hebben Hoessein op een vernederende wijze beledigd. Arabieren, en speciaal Arabische koningen, wensen niet beledigd te worden en Hoessein staat thans onder druk om zo op te treden, dat „het gezicht gered" wordt, aldus U.P.I. Hij heeft één troost. Het incident heeft zijn zwakke populariteit bij zijn onderdanen duidelijk verbeterd. Maar zijn onaangename probleem is, dat hij weinig kan doen om het incident te wreken. Als hij het Arabische le gioen niet naar Syrië wil sturen en de mogelijkheid dat hij het legioen wel zal sturen is nauwelijks voorhan den kan Hoessein alleen maar van verontwaardiging rood aanlopen, in zijn geïsoleerde koninkrijkje. Van een klacht bij de Verenigde Naties valt niet veel te verwachten, want de Syriërs staan sterk als zij het op een „misverstand" blijven houden. Het lijkt niet waarschijnlijk, dat de Syriërs werkelijk het vliegtuig van Hoessein op de grond wilden krij gen. Als zij dat wel hadden gewild, dan hadden zij geschoten. Het is waarschijnlijker, dat zij wilden doen wat zij ook gedaan hebben: de koning beledigen. waarbij de verplichte W.A.-verzeke ring zal worden ingevoerd. Over de komende nieuwe verkeersregeling, zei de bewindsman, dat alle aan dacht wordt besteed aan de inter nationale aansluiting. De Tweede Kamer had hierop aangedrongen. De bewindsman deelde ook mee, dat begin I960 voor katholieke gede tineerden, die verpleegd moeten wor den, opname in een gesticht mogelijk zal zijn. Voor dit r.-k. asiel dat te Nijmegen zal worden ingericht, is 1 1/2 miljoen uitgetrokken. De Kamer had zich bezorgd getoond over de sterkte van het korps rijkspolitie in de touristencentra in de zomer. De minister antwoordde, dat men tot nog toe aan alle aanvragen heeft kunnen voldoen door versterkingen op te roe pen van andere onderdelen van een district. De minster zei, dat de raden voor de kinderbescherming hun taak nog niet aankunnen, In verband daarmee kon de minister zelfs nog geen streef datum noemen voor het in werking treden van de wet op de lichtvaar dige echtscheidingen, waarnaar de K.V.P. had gevraagd. Morgen zal o.a. het vraagstuk van de vroegere Nederlanders in Indone sië en de voetbalpool ter sprake komen. ..Minister Witte is naar Londen uitgeweken", antwoordde men ons in de aankomsthal Europa van Schip hol, toen wij informeerden of en hoe laat het KLM-toestel uit Biak-Tokio via de noordpoolroute op Schiphol gis termiddag zou aankomen. Tot 1 uur 's middags kon geen en kel toestel op Schiphol landen. T kei toestel op Schiphol landen. Tot 5 uur was er toen enig zicht waar van enkele toestellen profiteerden, daarna zat de luchthaven weer pot dicht. (Advertentie) per 100 gr. Hebt U die al geproefd? Van Nelle's nieuwe Assam The* Verwen Uzelf eens met deze heerlijke Engelse melange samengesteld uit alleen de allerfijnste theesoorten. Geur, smaak en aroma verrukkelijk! Assam Thee! VAN NELLE'S ASSAM THEE ENGELSE MELANGE In de raadsvergadering van 's-Hee- renhoek bracht de vaststelling van ver goeding krachtens art 13 van de L.O.- wet de gemoederen danig in beroe ring. B. en w. stelden voor de bus vergoeding enkel in de wintermaan den te verstrekken, maar dit voorstel stuitte op grote tegenstand van de raad. In de zomermaanden rijden de meeste leerlingen op de fiets. Algemeen was men van oordee1 dat de fietsenvergoe- ding a een cent per km ook al aan de lage kant is. Opgemerkt werd dat de aankoop van een nieuwe fiets voor vele ouders bezwaren met zich brengt. B. en w. werden genoodzaakt het voor stel terug te nemen Onderzocht zal worden .ioe precies de voorschriften luiden, en op basis van de belasting betaling zal verder worden gehandeld. Het waren vooral de leden Raas en Faes (KVP), dit tegen bedoeld voor stel ernstige bezwaren hadden. Een bouwverordening anno 1931 werd vervangen door de thans geldende uni forme regeling overeengekomen door d*3 Nederlandse gemeenten. Hiertegen werden geen bezwaren aangevoerd. Aan de orde kwam een wijziging der begroting 1958waardoor enig in zicht werd gegeven in een complex van zeer grote veranderingen in de gemeente. De gemeente krijgt een aanvullend bedrag van vie" gulden per inwoner, wat neerkomt op 8900. Vastgesteld kon hierdoor worden de volgende ob jecten in vrij werk te laten uitvoeren: demping sloot Molendijk, gedeeltelijke riolring van de Werrilaan, het graven van een brandvijver op het oude kerk hof en de ontsluiting van het nieuwe bouwplan, daarbij inbegrepen bouw rijp maken van gronden voor bestra ting enz. Een en ander is na bespre king en nadere toelichting thans offi cieel goedgekeurd en zal zeker binnen afzienbare tijd gerealiseerd kunnen worden. De diocesane jeugdraad heeft beslo ten op 29 en 30 november a.s. een bezinningsweekend te houden op Bou vigne voor degenen die in diocesaan of districtsverband leiding geven aan het jeugdwerk of aan plaatselijke jeugdraden. Het ligt in de bedoeling, dat de zeer eerwaarde heer Th Bours, nationaal secretaris Pauselijk Genootschap van de H. Kindsheid, een inleiding zal houden over „De wereld waarin God de Kerk wilde" en „De Kerk in die wereld". De bisschop van Breda, mgr. Jos Baeten. heeft voorlopig toegezegd een gedeelte van deze ochtendbijeenkomst bij te wonen. De gemeentewerkman P. Faes wordt per 1 januari aangesteld in vaste dienst van de gemeente. Nadat de vergadering een uur in besloten zitting was geweest kwam nog aan de orde de aankoop van grond van de heren P. Vette en B. Paree, dienstig voor het nieuwe bouwplan. De rondvraag De heer Bo^ (Gemeentebelangen) merkte in de rondvraag op het zeer jammer te vinden dat het nieuwe post kantoor op een volgens hem niet te beste plaats is terecht gekomen. De voorzitter antwoordde, dat een even tuele andere plaats grote financiële nadelen zou opleveren voor de toe komstige kantoorhouder. Overigens merkte de voorzitter op dat de PTT hiervan de hoofdschuldige is. Een brievenbus zal worden geplaatst aan de gevel van d° heer P. Paree op de hoek Teven^ drong spreker aan op een voorrangsweg vanwege de gevaarlijke kruisingen Goesestraat-Beeldhoeveweg enz. De heer Verhoeven Midden- stmdspartij) attendeerde op overvloe dig regenwater in de achterweg. De heer Traas beklom nog eens het oer oude stokpaardje van vee- en vlees keuring en merkte daaromtrent ook op dat het noodslachtvlees nog steeds niet tot de kleinere gemeenten is doorgedrongen, ofschoon toch een zeer hoog keurloon door de gemeente moet worden betaald. Na dank te hebben gebracht aan de aanwezigen sloot de voorzitter de vergadering. De laatste jaren is er in ons land een groot aantal ploegwedstrijden gehouden, maar bij alle werd ge bruik gemaakt van rondgaande ploe gen. In Dubbeldam werd echter een interprovinciale ploegwedstrijd ge houden met eenscharige links- en rechts werkende trekkerploegen. De joto toont de heer J. Cappon uit Zuidzande met zijn trekkerploeg. Groepen Oostduitse jongelieden dragen insignes met de beeltenissen van Hitler, Mussolini, Hindenburg en Bismarck, aldus heeft de eerste se cretaris van de Oostduitse commu nistische partij, Ulbricht, gezegd. De Oostduitse jongerenorganisaties moeten deze jongelieden dwingen „de namen van hun leiders in West-Ber- lijn" te noemen, aldus Ulbricht. Een van deze groepen draagt de naam „de tweeënveertigste club" naar een straat in New York. Volgens Ulbricht zijn deze groepen geen clubs, maar benden, die geleid worden door oude ren, „die dergelijke dingen geleerd hebben tijdens hun krijgsgevangen schap in Engeland en Amerika'. Op Nieuw-Guinea wordt een begin gemaakt met een bevolkingsstruc tuur-onderzoek als eerste stap voor een burgerlijke stap in eenvoudige vorm. Minister Helders deelt dit rnee in de toelichting op de begroting van Nieuw-Guinea. (Van onze pari. medewerker) Zowel de heer Hazenbosch (A.R.) als de heer Roemers (P.v.d.A.) heb ben gisteren in de Tweede Kamer ge pleit voor een regeringsbeleid dat «gericht is op verdere expansie van onze economie. Bij de voortzetting van de behandeling van de begroting van Economische Zaken werd minis ter Zijlstra gewaarschuwd, dat de huidige „adempauze" niet te lang moet duren. De heer Hazenbosch zei dat de bestedingsbeperking geen dag langer mag duren dan onveimijdelijk is door onze onmacht om de produk- tiviteit te verhogen. Hij was ongerust over het toekomstbeeld voor wat be treft de werkgelegenheid. Nu reeds blijkt het moeilijk om de bevolkingsgroei op te vangen terwijl de grote naoorlogse geboortegolf nog moet komen. De lieer Roemers meen. de dat onze deviezenpositie nu reeds (Advertentie) een verdere economische groei mo gelijk maakt. Van verschillende zijden maakte men bezwaar tegen het regeringsbe leid inzake de ontwikkelingsgebieden. De minister heeft nu een nieuwe liist opgemaakt en verschillende ge bieden, die niet meer op de lijst voorkomen (w.o. west-Brabant) kun nen daardoor niet meer profiteren van de premieregeling. Het afbreken van de onderhandelingen over een vrijhandelszone had algemene onge rustheid gewekt. Al wilde men Frank rijk daarvoor niet alle schuld geven, „de Franse stroefheid en onverzette lijkheid had toch wel teleurstelling gewekt", zoals de heer Blaisse (K. V.P.) zei. De heer Blaisse vroeg in verband met de moeilijke internationale ko- lenpositieo.a. om prijsverlaging stop zetting van de invoer uit de V.S. en sluiting van de onrendabele mijnen, in het bijzonder in België. [~)E opzienbarende rede van prof. Rogier over het verschijnsel der culturele inertie bij de Nederlandse katholieken is nu in brochurevorm bij „Urbi et Orbi" in Amsterdam verschenen. De lezing van de vol ledige rede bevestigt, dat verschei dene kranteverslagen inderdaad een te sensationeel kleurtje hebben gegeven aan het betoog. Ze bevat meer nuanceringen en restricties dan de verslagen deden vermoeden. Ze is en blijft niettemin het open hartig getuigenis van een man. die opre"ht bekommerd is om de te kortkomingen en de laksheid van de katholieke intellectuelen. Hij verdient het, dat in even grote op rechtheid naar hem geluisterd wordt. Dat ziin stijl van boetepre diker niet iedereen zal liegen, mag geen reden zijn om de inhoud ern- sti» te overwegen en om kriticabele onderde'en de grot» lijn van het b»toog te negeren. Per slot blijven wij mensen altijd beneden onze taak en roeping, vooral als die zo hoog ligt als voor de katholieken. Daar om is er altijd plaats voor het ver maan. dat wij tekortschieten. Dat we het zo ernstig doen. gelijk pro fessor Rogier overtuigend berede neert. moet ons extra prikkelen de verzuimen op te vullen en de tekor ten in te halen. De brochure ver dient ruime verspreiding en ern stige meditatie. We kunnen het ons indenken. Het zijn fantastische bedragen, aan een fantastisch aantal ambtenaren als salaris uitbetaald, welke de leden- staten van grotere en kleinere in ternationale lichamen moeten op brengen. De groeiende internatio nale samenwerking is zeker een groot goed. Dat daarvoor bureaus en bureaumensen nodig zijn, begrijpt ieder. Doch er verrijzen telkens nieuwe monstergebouwen en die worden bevolkt met ambtenaren, welke een onvoorstelbare hoeveel heid papier beschrijven en laten bedrukken, waarvan een belangrijk percentage van hoogst twijfelachtig nut moet worden beschouwd. De bezorgdheid van de Neder landse regering wordt ook door an deren gedeeld. Zulks blijkt o.a. uit het feit, dat de Raad van Ministers de begroting van de Europese Eco nomische Gemeenschap en Euratom niet heeft goedgekeurd. Maar het zijn niet alleen EEG en Euratom, die in dit opzicht op de korrel ge nomen moeten worden. Ook alles wat met de UNO en de UNO-orga- nen verband houdt, is uitgegroeid tot een al maar groter wordende be drijf, welks rendement aan vrede en voorspoed niet in evenredigheid daarmee groeit. Wie grijpt hier ook eens in? De Indonesische raad voor de in dustrie heeft gisteren de suggestie geopperd om een deel van de Neder landse bedrijven in Indonesië na hun nationalisatie te verkopen aan Indo nesische particuliere zakenlieden. De raad meent, dat niet alle Nederland se ondernemingen na de nationalisa tie door de regering zullen kunnen worden gedreven. Voorts sprak de raad de hoop uit dat de Indonesische kopers in staat zullen worden gesteld de overname som in termijnen af te betalen. Wat grootvader niet had... dat is er nu voor meneer Jansen, meneer Pietersen en meneer Gerritsen de 2) /k pantalon nu ook in Mot do originele treksluitina Wie eenmaal het komfort van de brede, elastische, ingebouwde heupcentuur der New Belt Heeft leren kennen, wenst nooit meer een andere pantalon te dragen.

de Stem | 1958 | | pagina 5