Walcharen Zeeuwsch-Vlaanderen Visser-Koole FALCON JAS AUTOCOAT Discussie over lage tarieven bij vrachtvervoer per auto Zeelands kansen op toeristisch gebied Dagblad De Stem infraphil Raad Sas van Gent kreeg zijn vertegenwoordiger bij Bouw- en Woningtoezicht Herziening der jaarwedden van Zeeuwse ontvanger ZUID-BEVELAND Sint-Nicolaas vetveemarkt 20.75 Optimistische kijk van een deskundige Hagenaar VLISSINGEN Middenstand over actuele vraagstukken GOES H. Clement nieuwe voorzitter K.A.B. Hoogwaterstanden TERNEUZEN Over vier Grieken een galante ridder en een pistool T ractorchauffeur verdronken Bond verzoekt om herwaardering K. v. K. voor de eilanden bijeen te Goes Nog niet tot onderzoek besloten KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR ZW1TSAL KINDER-HONING-S1ROOP „1SPORTIEF Dodelijk ongeval te Sluiskil Vijfjarenplan in Indonesië AGRÉ-G0LA PHILIPS-ROXANE AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 13 NOVEMBER 1958 2 In de bijeenkomst van de r.-k. Mid denstandsvereniging heeft de voorzit ter, de heer W. de Nijs, een lans gebroken voor een spoedige uitvoe ring van de saneringsplannen in de binnenstad. De leden konden zich hiermee verenigen en algemeen meende men ook, dat de plaats voor het winkelcentrum in plan Noord slecht gekozen is. Ook de bedrijfscon- sulent Raaymakers uit Tilburg, die was uitgenodigd, was het met die inzichten eens. Zo men weet denkt men, dat in be doeld uitbreidingsplan 30.000 inwo ners zullen komen, van wie er tien duizend aangewezen zijn op Souburg. De heer Raaymakers waarschuwde tegen overhaaste stappen, want wan neer het winkelcentrum er is en de verwachte bewoners minder snel ko men, kan het wel eens op stroppen uitlopen. Ook over het verpachten van de Vissershaven aan de Zeehon- denwerf gaf spr. zijn ongenoegen te kennen. Beter was het z.i. de Vis sershaven voor de helft te dempen en daar o.m. een parkeerruimte te scheppen en het andere deel aan te wenden voor jachthaven. Interessant was de causerie van de heer Raaymakers over de overdracht van een zaak van vader op zoon. Spr. viel ook de heffing van de liquiditeitswinstbelasting aan en had tevens kritiek op de slappe houding van de middenstand t.a.v. het mi nisterieel beleid voor wat het betrek ken van de middenstand in de Euro pese econ. gemeenschap aangaat. De regelingscommissie voor de vee markten alhier bericht ons dat de traditionele vetvee-markt met de daaraan verbonden keuring zal wor den gehouden op dinsdag 2 december a.s. en wel op de Beestenmarkt. Er zijn niet minder dan 22 rubrie ken. In elke rubriek zal voor zover de dieren een dergelijke bekroning waard zijn een ereprijs, le prij zen en eervolle vermeldingen toege kend worden. Hiervoor worden be- kroningskaarten beschikbaar gesteld. Voor de kampioenen en reserve kampioenen van elke afdeling zijn ex tra prijzen beschikbaar, alsmede voor een ereprijs. Een algemeen" kampioen zal worden aangewezen uit de kampioe nen zwart-bont, rood-bont en ossen. De regelingscommissie behoudt zich het recht voor, indien nodig ver andering aan te brengen in de ru bricering alsmede in de vaststelling van het aantal en de grootte der prijzen. De prijsuitreiking voor de kampioenen zal plaats vinden om half drie. In de gisteravond in „Slot Ostende" gehouden ledenvergadering der Goese KAB werden door de vice-voorzitter, de heer H. Clement, waarderende woorden gewijd aan het adres van de naar elders vertrokken voorzitter, de heer B. de Rechter. In zijn plaats werd tot voorzitter gekozen de heer Clement. In de ontstane bestuursvacature werd gekozen de heer F. Tooten. Daar de heer C. Capello had bedankt als be heerder van het retraitefonds nam de heer M. Wasser voorlopig die taak op zich. Nadat de ledenwerfactie was bespro ken volgde een geanimeerde rond vraag, waarbij de secretaris, de heer J. Fait, op verzoek inlichtingen gaf over de centrale volksbank en het jeugdsparen. Borssele ACCORDEONCLUB OPGERICHT Hier is een accordeonvereniging opgericht. De leiding berust bij me vr. Bierens uit Nieuwdorp en de heer J. Westerweele alhier. Gestart wordt met zes accordeons, twee blok fluiten en één mandoline. 's-Heerenhoek NOGMAALS DE SLOOT. Het is nu toch wel zover dat we officieel kunnen melden, dat de sloot onderaan de Molendijk dicht gaat. La ten we hopen dat het eindelijk waar moge zijn en dat de smoesjes rondom die sloot tot het verleden gaan beho ren. Als we goed zijn ingelicht zal reeds in het begin van 1959 een aan vang kunnen worden gemaakt. Morgen, vrijdag 14 november, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 4.53 en 17.07 uur; te Vlis- singen om 3.29 en 15.48 uur en te Ter- neuzen om 4 02 en 16.18 uur. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor vooi Zeeuwsch Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort Tel 102 RayonredacteurM J. Groen Rayonbeh.eerd.erL K M de Jong Rayonkantoor voor Walcneren en Z. Beveland: Goes Westsingel 98, Tel 2236 Rayonredacteur'. N Karhol Rayvnoeheerder: J Fait Prijs vooi losse advertenties oestemo voor de editie vooi Zeeland 1 U.15 pei mm. Vooi Ingezonuen Mededelin gen" I 0.37 oer mm Bij contract aan zienlijke reductie ..Kleintjes 3 regels of minder f 090, elke regel meer t 0.15 Bij plaatsing ook ln de B.abantse oplage resp 1.50 en v.40 By 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hah geld Heikant SCHIETING EN VERLOTING Zaterdag wordt in ons dorp een missieschieting gehouden, waaraan tevens een verloting is verbonden. Voor beide evenementen, die bij Th. Weemaes worden gehouden zijn fraaie prijzen beschikbaar. Na af loop is er bal. Nieuw-ISamen EEN BABY VAN DUIZEND WEKEN De r.-k. Toneelvereniging treedt zondag en maandag voor het eerst in het nieuwe seizoen voor het voet licht. In de fraaie vernieuwde zaal, waar zij vorig jaar voor de eerste maal speelde, en welke haar door de sterk verbeterde accommodatie nieu we mogelijkheden verschaft, wordt nu het vrolijke stuk ,,Een baby van duizend weken" opgevoerd, onder re gie van de heer E. van Ruymbeke. T erhole M. Vonck kreeg hoge onderscheiding De tachtigjarige heer M. Vonck, de enige nog in leven zijnde der op richters van het muziekgezelschap Excelsior, is tijdens de bestuursver gadering onverwacht onderscheiden met de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje-Nassau. Deze decoratie werd hem namens de koningin uitgereikt door burge meester C. J, van Hoótegem, die met de secretaris, de heer O. A. E. Ver- straeten, de vergadering binnenstap te om de bejaarde mede-oprichter van „het muziek" van zijn hoge on derscheiding mededeling te doen. De heer Vonck is tot zijn 78ste jaar werkend lid geweest van het muziek gezelschap en toen hij, na meer dan een halve eeuw voor „Excelsior" te hebben gewerkt, het bijltje erbij moest neerleggen benoemde men hem tot erelid, een onderscheiding die hij wegens zijn grote verdien sten voor het gezelschap alleszins had verdiend. Zijn werk is nu ook officieel erkend en het gehele mu ziekgezelschap, zowel als trouwens het gehele dorp, verheugt zich daar over met hem. (Advertentie) (Advertentie) BIJ voor elk figuur een PERFECT PASSENDE dank ztf de ENORME SORTERING en keuze uit 25 verschillende maten V.K.A.J. in het Parochiehuis Verscheidene afdelingen van de Vrouwelijke Katholieke Arbeiders Jeugd uit de kanaalzone hielden in het parochiehuis een gezellige avond voor de ouders en verdere belang stellenden. De voorzitster, mej. A- Lust, leidde de avond in, die werd gevuld met sketches, muziek en zang, waarbij voor de pauze Terneuzen hoofdzakelijk aan het woord was en daarna de gasten uit Axel en Sluis kil. Tussendoor was er even tijd voor een ernstig woord, dat werd gespro ken door pastoor van Campen, die het werk van de V.K.A.J. in ver band bracht met de St. Willibror- dus-zondag. De diocesane leidster, mej. M. Jaspers uit Bergen op Zoom sprak over het doel en de werk wijze, en uit de korte toespraak van Vier Grieken, bemanningsleden van het s.s. „Marshall", dat aan het Zevenaarsdok in lossing ligt, wandelden gedurende het nachtelijk uur (het was half eendoor Terneuzens stille stra- ten. Onverwacht ontmoeten zij twee jongedames, die wel wat voelden voor een babbeltje zo op straat. Eveneens kwam er een jongeman aangewandeld, een kennis der twee jeugdige bloemen, en of het nu uit rid derlijkheid was, of uit jaloezie, hij gunde de vier Grieken niet de stralende glimlach van de meisjes en begon zich daarover ('t zij in het Nederlands of mis schien wel in 't Grieks) druk te maken. Opvallend was, dat de jongeman daarbij zijn ene hand krampachtig in de zak hield. Plotseling begonnen de twee 4 schoonheden te gillen en dat J klonk schril in de nachtelijke stilte. Op het eerste moment zou men denken, dat het was van wege de onbeleefdheid, die er nu eenmaal schuilt in het feit, dat men met de hand in de zak tegen iemand praat. Maar dat was het niet. De beide dames, J die immers kennisjes van hem 4 waren, wisten iets dat plotseling als een rode vlam naar hun ge dachten sloeg. Deze man was gevaarlijk omdat hij een (lucht) pistool bij zich had. Toen zij dit de Grieken aan het ver stand hadden gebracht, begon nen ook zij te gillen en daaruit kon men afleiden, dat het geen Spartanen waren. Net toen het spannend begon te worden, t kwam de politie aangewandeld, t Die maakte de held zijn speel- 4 goed afhandig en daarvoor in de plaats kreeg hij een P.V., een verzachting van het nare woord procesverbaal. De charme van het gesprek was toen ver broken. mej. F. Cornelissen bleek, dat de V. K.A.J. wereld-wijd is. Jo Maas, de K.A.J.er, die voor twee jaar naar Afrika ging om voor de missie te werken, sloot hierbij aan en vroeg de aandacht voor de contractenaetie, dit in verband met de uitzending van jonge leken naar het missiegebied. Alles te zamen was het een zeer plezierige en leerzame avond, die door de aanwezigen zeer werd ge waardeerd. SUCCES VOOR J. VAN DIXHOORN Op de internationale hondenten toonstelling, die te Utrecht in het jaarbeursgebouw „Vredenburg" werd gehouden, heeft de heer J. van Dix- hoorn met zijn rode Cockerspaniel, teef, Pep Talk of Pelynt een mooi succes geboekt. Zijn hond werd als eerste met het predikaat „uitmun tend" geklasseerd in de jeugdklas- se. In de strijd om het kampioen schap van de tentoonstelling waar aan duizenden honden deelnamen (waarvan 41 voornamelijk buitenland se Cocker spaniels) werd hij derde achter de wereldkampioen Widu- kind's Clio en Urtica's Grace. Zuiddorpe MOTORRIJDER BOTSTE TEGEN BOOM OP Bij het kruispunt aan Bontekoe botste in de avonduren, door onbe kende oorzaak, een motorrijder uit Axel tegen een boom op. Hij brak daarbij een bovenbeen, hetgeen over brenging naar het ziekenhuis in Sluiskil noodzakelijk maakte. 6ij spierpijnen, reumatiek, V. neusverkoudheid PHILIPS Waar warmte helpt, helpt Philips Infraphilbeter Type 7529 f 37.50 Vanmiddag is te Nieuwendijk (NB) de 53-jarige landbouwer A. Pruisen tijdens werkzaamheden op het land met een tractor in een sloot gereden en verdronken, De heer Pruisen was gehuwd. Hij had geen kinderen. Het voorstel van b. en w., dat de raad van Sas van Gent weer op tafel kreeg, om als vertegen woordiger bij de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht wethouder Scheffer en als diens plaatsvervanger wethouder Ste vens aan te wijzen gaf stof tot een vrij lange discussie. De voorzitter zette nogeens uit een, dat het hier in de eerste plaats gaat om te voorzien in de vacature, die ontstaan is door het verstrijken van de zittingsperiode van de heer van Zantbeek per 1 september, die voorheen als gemeentelijk vertegen woordiger was aangewezen. Hij is dus afgetreden en in zijn plaats wil len b. en w. nu wederom een ver tegenwoordiger van hun college in de persoon van wethouder Scheffer, zit ting laten nemen. Er is geen sprake van, dat hierbij de bedoeling voor zou zitten, om de KVP-fractie uit het be stuur van de centrale dienst te we ren. De heer van Zantbeek kon het echter niet anders zien dan een be wuste poging om hem uit het be stuur van de centrale dienst te we ren. De heer Colsen (KVP) bestreed de motivering van de kandidatuur van de heer Scheffer, zoals ze was neer gelegd in het pre-advies. De heer van Zantbeek was indertijd benoemd om ook eens een deskundige in het be stuur te hebben. Hij betwijfelde, of de heer Scheffer deze deskundigheid zou bezitten. Advertentie! COGNAC V00# DE HANDEL: H VAN TOO# IZ VLAAROINGEN VERKRIJGBAAR BIJ ELKE GOEDE SLIJTER Nadat tenslotte tot stemming was overgegaan, bleken te zijn uitge bracht: zes stemmen op de heer Scheffer, vier op de heer van Zant beek en een stem op de heer den Boer. Bij de verkiezing van een plaats vervanger verkreeg de heer Stevens zes stemmen. Er werden drie blanco stemmen uitgebracht, terwijl er twee op de heer den Boer waren. Bij de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van G.S., waarbij aan de raad de verplichting werd opge legd om in het ontwerp uitbreidings plan gronden aan te Wijzen, waarop de in het streekplan geprojecteerde persleiding zal komen te liggen; dit in verband met toekomstige onteige ning. Een aan de raad ter beoordeling overgelegd schetsplan voor het ver anderen van twee krotwoningen in boxen aan de Grootmajoorstraat, kon geen genade vinden bij de vroed schap. Men was hét er over eens, dat er reeds genoeg boxen in de gemeente zij.n Liever zag men daar woningen. De voorzitter merkte op, dat daar voor te weinig grond is. Dan moet er minstens één woning komen, iets wat volgens de heer van Zantbeek beslist mogelijk is. Tevens werd er door de heer van Zantbeek (KVP) op gewe zen, dat het hoog tijd wordt, om eens bebouwingsvoorschriften te maken. Zwembad Hierna werd aan de raad ter be oordeling voorgelegd een plan van b. en w. om de „Stichting het Sasse Zwembad" op te heffen en te komen tot een door de gemeente beheerd zwembad. De gemeente toch heeft de volledige bouw bekostigd, terwijl de huidige organisatie te stroef loopt. De heer van Zantbeek (KVP) zag liever, dat iets, wat door particulieren beheerd kan worden geen gemeente lijke instelling wordt. „Straks wordt alles vanuit de secretarie geregeld", zei hij, waarop de voorzitter opmerk te. dat dit toch al gebeurde wat de administratie van het zwembad be treft. De heer van Zantbeek stelde toen voor, om een commissie te benoemen, die tot taak zal krijgen een andere stichtingsvorm te creëren. Hierin na men zitting burgemeester den Boer namens b. en w., de huidige voorzitter van de stichting en de heren van Zantbeek en de Meyer, die de raad vertegenwoordigen. Verschillende tegemoetkomingen werden verleend aan diverse aan vragers. Aan de heer J. F. Rouw werd optie op gemeentegrond aan het Bolwerk verleend voor de bouw van huurkoop woningen. Grond in erfpacht werd gegeven aan M. C. Verstraeten en de wed. J. Broens aan de Glacisstraat en aan de bouwvereniging „Vooruit" aan de St.-Jansstraat. De Nederlandse Bond van ge meente-ambtenaren heeft aan de ge meentebesturen in Zeeland een schrijven gezonden, waarin de aan dacht wordt gevraagd voor de sala riëring van de gemeente-ontvangers. Op het ogenblik moeten de raden een uitspraak doen over een aan hangige herziening van o.m. de jaar wedden van de ontvangers. De bond stelt zich op het stand punt, dat de functie van de „enkel voudige" gemeente-ontvanger - dus ontvangers zonder nevenbetrekkin gen of cumulaties van betrekkingen noodzakelijk moet worden herge- waardeerd. Deze conclusie wordt ge grond op het feit. dat de werkzaam heden na de laatste wereldoorlog sterk zijn uitgebreid. Deze herwaar dering, die vooral betrekking moet hebben op de functionarissen in de kleinere gemeenten, zal uiteraard in een verbetering van de bezoldiging tot uitdrukking moeten komen. Het hoofdbestuur van de bond wijst er op, dat bij de minister van bin nenlandse zaken voor deze aangele genheid tot qu toe nog geen gehoor kon worden gevonden. Uitgebreide onderzoekingen hebben aangetoond, dat de administratie van de ontvanger in een gemeente van 6-8000 inwoners een volledige dag taak oplevert. De huidige salaris regeling gaat er echter van uit, dat eerst in gemeenten van 8-10000 in woners een volledige ontvangerstaak aanwezig is. Vandaar dat het bonds- bestuur tot een andere bezoldigings- sehaal komt dan op het ogenblik in eerste instantie door de minister en in tweede instantie door de gedepu teerde staten wordt aangehouden. De bond verzoekt tenslotte onder overlegging van een ontwerpbezol- digingsregeling de gemeentebestu ren er bij de gedeputeerde staten op aan te dringen, dat de ontvangers functie opnieuw gewaardeerd wordt. In de vergadering der Kamer van Koophandel voor de Zeeuw se eilanden kwam in behande ling een verzoek van de heer Roose om het Eti een opdracht te geven tot een onderzoek eventueel in samenwerking met de rijksinspectie naar de fun damentele oorzaken van de on gewoon lage tarieven voor goe derenvervoer per vrachtauto. Van deze lage tarieven vreesde de heer Roose, dat het vervoers- apparaat geheel uitgehold wordt waar niemand mee gediend is. De heer Roose noemde als voor beeld, dat iemand die zich per auto naar Groningen wil ver plaatsen goedkoper terecht kan bij een vijftien tons vrachtauto dan bij een taxi. Gaat het zo voort dan kan de ineenstorting wel eens komen op een moment dat dit funest is. De voorzitter meende dat hier de vervoersorganisaties een eerste taak hebben waarop de heer Roose ant woordde, dat men binnen die organi saties met tegenstellingen zit en ver schillende van hen zijn bang een uit spraak te doen. De heer Balkenende meende ook dat de vervoersorganisatie hun eigen boontjes moeten doppen. Dat spoor wegen en binnenvaart moeilijk kun nen concurreren tegen de vrachtauto zit in de hoge kosten van het over laden waar de vrachtauto geen last van heeft. De heer Bakker meende dat er wel reden is voor een onderzoek. Z.i. wor den van vrachtautochauffeurs boven menselijke inspanningen geëist, waar op de heer Hoek zei, dat de vakbon den daartegen in het geweer zullen komen als de chauffeurs zich maar organiseren. Nog enkele andere leden lieten zich horen en tenslotte verenigde men zich met de idee van de voorzitter van het bestuur deze kwestie te laten doorpraten met de heer Roose, voor men een besluit neemt. Goes-Hoedekenskerke Naar aanleiding van een vraag over het tracé van een nieuwe weg Goes- Hoedekenskerke-veer, waarin de Ka mer ook gemoeid was, zei de voor zitter, dat er drie tracés zijn en dat er tegen elk bezwaren waren. Spreker meende dat de zaak voorlopig op zij geschoven is. De heer Germink had gehoord, dat er binnenskamers toch weer onder handeld wordt. Desgevraagd zei de voorzitter nog, dat de Kamer zich in de bespreking met G.S. verklaart had tegen de weg door het dorp. Begroting en verkiezing De behandeling der begroting gaf geen moeilijkheid. Zij werd vastge steld op 165.500 aan inkomsten en 142.000 aan uitgaven. Bij uitgaven is de grootste post die van de salarissen. Daarvoor is 63.000 nodig. Voor sub sidies is 8.000 uitgetrokken. De verkiezing had tot resultaat dat werden herkozen de heren C. Kamme- raad, M. Doeleman, M. Bakker, J. Hupkes, B. Alink, K. v. Loo. A. Mar- kusse, J. v. Manen, A, Zuidweg-Bur- ger L. Leendertse, A. Schorer en J. Bal. Inplaats van de heer J. Maljers (Middelburg), die bedankt had. koos men de heer A. Geluk (Zierikzee). Niet herkozen werd de heer A. de Rijke (Zierikzee)in zijn plaats be noemde men na herstemming de heer C. Vroom (Middelburg), Een ingediende voordracht van de r.-k. bond voor bouwpatroons, waarop de namen van de heren C. Priem en J. Goedemondt voorkwamen, werd niet ontvankelijk verklaard op grond van te late indiening. Rondvraag De heer v. 't Westende vroeg aan dacht voor de slepende kwestie van de zout-naschaderegeling voor het kantoor der Kamer. De secretaris zei, dat het gebouw was gekocht na de overstroming en er dus geen recht op schade is. De heer Zuidweg klaagde over de impasse in de wereld der veehande laars ontstaan, omdat nog voortge gaan wordt met het telen van vet en melkvee, terwijl de consument om vleesvee vraagt en men in de melk en zuivel verdrinkt. Beloofd werd er aandacht aan te geven. De vrijhandelszone De bijeenkomst kreeg een bijzondere betekenis door de causerie van drs. B. Udink, adj.-secretaris der K. v. K. te Rotterdam, over de Europese eco nomische samenwerking in het bij zonder de vrijhandelszone, welke een verlengstuk is van de Europese eco nomische gemeenschap. Opwekkend was het beeld niet over de vooruitzichten van die vrijhandels zone, die beoogd, wordt door zestien Westeuropese landen. Speciaal van Franse zijde zijn er legio bezwaren. Te bedenkelijker is dit omdat bij het stranden van dit vérstrekkend samen gaan Zwitserland en Engeland het hoofd wel eens in de wind zouden Op de najaarsvergadering der pro- paganda-eentrale Walcheren te Vee- re heeft de heer v. Griethuijsen, chef de bureau algemene zaken en vrije tijdsbesteding van het departement van onderwijs „een boekje openge daan" over de kansen, welke voor Zeeland op toeristisch gebied te grij pen liggen. Spr. zag die kans, om dat Zeeland in de nabijheid ligt van het dichtstbevolkte gebied in West- Europa, de zogenaamde Randstad Holland waar 2200 mensen op één vierkante kilometer wonen, terwijl dit getal in Zeeland slechts 163 is, zodat er hier nog ruimte genoeg is. Temeer is die kans er, omdat de vrije tijd in de toekomst nog vergroot zal worden en gaan zal in de rich ting van de vrije zaterdag of van de dubbele vakantie-periode. De afstand is zo'n bezwaar niet meer, nu de motorisering van ons volk met sprongen omhoog gaat. In vijf jaar tijd bijvoorbeeld vertienvou digde zich het aantal bromfietsen tot 750.000. Ook de trek van buitenlanders neemt naar ons land steeds toe, in 1957 steeg het aantal grensoverschrij dingen tot 30 miljoen; Zeeland vangt daar ook zijn deel van op. Dat Zeeland een grote aantrekke lijkheid heeft voor de toerist, bewees spr. met een tekenend cijfer. Zes tien procent van de vreemdelingen, die in Zeeland komen, doet dit nu al zes jaar achtereen, wat het hoog ste percentage van Nederland is- Handicap Momenteel vormen de verbindin gen in Zeeland nog een handicap, maar komt het Delta-plan gereed, dan kan men nog iets anders ver wachten. Het enige gevaar is dan, dat het kenmerk van Zeeland: de rust wel eens in gedrang kan ko men. (Advertentie) Ook t.a.v. verblijf en vertier zijn voorzorgen nodig, wat spreker na der aantoonde. In het verder deel van zijn betoog wees spreker op de toename van het aantal buitenlandse trekkers»en spe ciaal op de groeiende belangstelling van de Amerikanen naar de oude wereld. Alleen in 1955 lieten de Noord-Amerikanen 427 miljoen dollar in West-Europa achter en bovendien betaalden ze 160 miljoen voor de over tocht. Wel moet hierbij in het oog worden gehouden, dat deze toeristen een andere accommodatie verlangen. Sombere zaken Vóór de bijeenkomst had een ont vangst plaats in het gemeentehuis, waar burgemeester de Beer van Poortugael de honneurs waarnam en natuurlijk ook de sombere zaken be sprak, velke het Drie-eilandenplan voor Veere met zich brengt. Het ge meentebestuur zal evenwel niet bij de pakken neerzitten en zien wat er op toeristisch terrein nog voor Vee- re te bereiken is. In dit verband zin speelde hij op een aan de Heide mij verstrekte opdracht. De vergadering, die in de „Camp- veerse toren" werd gehouden, werd geleid door de heer A. Mets uit Vlis- singen. Na zijn openingswoord heeft de di recteur der Zeeuwse V.V.V-, de heer Oskamp nog eens gewezen op het bestaan van propaganda-centrales als die op Walcheren, daar geen enkele V.V.V.-afdeling alleen iets kan be reiken. (Advertentie) EEN UITGEBREIDE COLLECTIE MANTELS JAN ELICH Lievevrouwestr 9 Bergen op Zoom kunnen gooien, wat voor ons land fu nest zou zijn. Het Nederlandse standpunt tegen over de vrijhandelszone is volgens spreker aldus: De landbouw heeft een uitgesproken belang bij uitbreiding van de afzetmogelijkheden en dus ook bij de vrijhandelszone; hij is daar ook nog vóór, indien de bestaande toe stand gestabiliseerd wordt, omdat an ders het grote Engelse afzetgebied verloren zou kunnen gaan. Hande) en zeevaart zijn ook voor, evenals bij de industrie. In laatstge noemde sector vreest alleen de tex- tielwereld ernstige concurrentie van landen met laag loonpeil als Pakistan en Hongkong, welke langs de achter deur van hun binding met Engeland hun weefsels binnen kunnen brenigen. Ook de papierindustrie vreest ernstig voor de concurrentie door houtrijke landen als Zweden en Finland, maar dat zou men moeten nemen, temeer omdat voor fijn-papier hier nog mo gelijkheden liggén. De voordelen over treffen voor Nederland in ieder geval de nadelen. Spreker gaf nog enige cijfers. De handel tussen de zes landen, aange sloten bij de E.G.G. bedraagt 5.5 mil jard per jaar en die tussen de zestien landen der vrijhandelszone dertien miljard. Diverse aspecten belichtte spreker nog en hij werd tenslotte har- telijk bedankt door de voorzitter. Gistermorgen om tien over vijf is de 42-jarige gehuwde transportarbei der A. van Rumst uit Axel door een bedrijfsongeval op „l'Azóte" te Sluis kil om het leven gekomen. De heer Rumst. die werkzaam was in het py- rietpark, waar pyrietafvallen verladen worden, geraakte bekneld tussen twee transportbanden en was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer was vader van drie kinderen. Het stoffelijk over. schot is overgebracht naar het r.-k. ziekenhuis te Sluiskil. Het Indonesische parlement heeft gisteren zijn goedkeuring gehecht aan het wets' ntwerp voor een vijfjaren plan, dat bijna drie jaar geleden bij de volksvertegenwoordiging werd in gediend. De wet wordt geacht in wer king te zijn getreden op 1 januari 1956. (Advertentie) A* C Zomertjë, zomertje we missen je zo Ach ja... Nu huivert Holland. Kou, nattigheid, rilwind - actieve hand langers van verkoudheid - zijn in de aanval. Bescherm Uzelf met Agré-Gola van Philips-RoxaneJ Voorkomt verkoudheid, aandoeningen van de luchtwegen, hoest heesheid enz. Doosje met 60 ta bletten f 0.98. 1 noem de naam - voor alle zekerheid TERNEUZEN Luxor 8 uur: Désirée, a..l OOSTBURG Hotel clu Commerce 2 u.: Kringvergadering NCB. HULST Koning van Engeland 6,30 uur: Kringvergadering NCB. MIDDELBURG Electro: De nacht der vrijgezellen. VLISSINGEN Alhambra: Frasq-uita, 18 j. Luxor: Don Juan, 14 j. GENT (B.) Kon. Ned. Schouwburg 7,30 uur: Tabitha. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Oper* 8 uur: Traviata. 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve 7,30 U i Voorbereidingsdienst voor a.s. dienst plichtigen uit 's-Heerenhoek, Heinkens- zand, Kwadendamme, Lewedorp en Ovezande. HEILLE Voorlichtingsavond streek- verbetering Eede e.o.

de Stem | 1958 | | pagina 2