Zwart o p Wit STEM-FEUILLETON m. Vakcentralen willen weistandsgrens verhoogd zien Denk om uw licht Beheerders Atomium rekenen op nog 8 miljoen bezoekers Grote radio-activiteit boven Scandinavië Gratis vakantie voor geredden Springhill DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 6 NOVEMBER 1958 Goede reportages door radio en t.v. over Pauskroning manorial Sam Zimbalist overleden Uitkijken is de boodschap I Voor komende tien jaar: ÜW TAFELWATER Spionnen opereren in dJi door Emily Grant en Sinatra op fotografenjacKt UW TAFELDRANK. Voor familiegebruik, in l/l literschroefflessen Maar....blank niet bij kleurling TV-RADIOTV-RADIO-TV- In een brief aan het dagelijks bestuur van de Sociaal Econo mische Raad hebben de bestu ren van het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. de aandacht geves tigd op het feit, dat de voor de ziekengeld- en ziekenfondsver zekering geldende loongrens van 6900 per jaar niet meer in over eenstemming is met het huidige loonniveau. Hetzelfde is naar hun oordeel het geval met de voor deze en andere sociale verzekeringswetten geldende premie- en uitkeringsgrens van 19.- per dag. In verband daarmee wordt er in deze brief op aangedrongen de vraag onder ogen te zien, welke verhoging deze bedragen dienen te ondergaan (Advertentie) Van Nelle bestellen Radio en televisie hebben op impo sante wijze de reeks directe repor tages afgesloten, die rechtstreeks vanuit Rome een klank- of kijkbeeld gaven van de gebeurtenissen en plechtigheden rond het overlijden van Z.H. Paus Pius XII en de ver kiezing en kroning van Z.H. Paus Joannes XXIII. De 200 medewerkers, die de Ita liaanse televisiemaatschappij met 14 camera's, 5 reportagewagens en 7 kilometer kabel voor interieurs, op dracht had gegeven het monumenta le kroningsgebeuren tot in de klein ste details scherp, sfeervol en eer biedig op te nemen, hebben zich op een voortreffelijke wijze van hun taak gekweten. De binnenkomst in de St. Pieter van de Heilige Vader, gezeten op de sedia gestatoria, wekte ontroering bij de tientallen miljoe nen die op het TV-scherm de verhef fing van hun opperherder hebben gevolgd. De obedienza de hulde- brenging door de kardinalen con fronteerde de katholieke wereld met bijna alle leden van het Heilig Col lege. Uitermate devoot was de ca meraregie rond de opnamen van de pausmis, uitbundig en accuraat de verfilming van de kroning op de log gia en van de reacties van de meer dan honderdduizend aanwezigen op het St. Pietersplein. Indrukwekkende beelden die in Londen op de band werden opgenomen en van daaruit per straalvliegtuig naar Amerika werden vervoerd. Zeer verzorgd en duidelijk was het Nederlandse com mentaar van Jan Dijkgraaf, die, evenals zijn radiocollega's Merman Vikkert, Dick de Vree en Ben Brands een compliment verdient voor zijn boeiende beschouwingen uit de Heili ge Stad, die wij dank zij radio en televisie deze weken van zo nabij hebben leren kennen. Bro. (Advertentie) Van Nelle bestellen KOPLICHT: ten lamp, helder wit of geel. Lichtbundel: voorwaarts en omlaag gerfcht ACHTERLICHT: helder rood, max 60cm boven het wegdek Voorzien van rljkskeur ACHTERSPATBORD ondereind BOcmwit ROOD rtflteltrtn- de itrip verhoogt Uw veiligheid PEDALEN reflecterend ma teriaal zeer aan geraden ter aanpassing aan het huidige loon niveau. De besturen der vakcentra len wijzen er daarbij op, dat het be drag van het inkomen, waarover pre mie voor de algemene ouderdoms- verzekering wordt geheven, als ge volg van de stijging van het loonr niveau per 1 januari eveneens hoget zal worden gesteld. Tevens herinneren zij eraan, da# de S.E.R. zich op verzoek van cfe staatssecretaris van Sociale Zak^fi reeds bezig houdt met de vraag, ff afschaffing van de loongrens der werkeloosheidswet gewenst is. Voorts menen de vakcentralen dft in samenhang met de binnenkort te verwachten verhoging van de uitke ringen der a.o.w., de S.E.R. aan dacht zal dienen te schenken aan een verhoging van de toeslagen op ren ten ingevolge de invaliditeits- en on gevallenwetten, alsmede aan de vraag in hoeverre de huidige kinder bijslagbedragen nog in overeenstem ming zijn met het gestegen loonni veau. (Advertentie) (Advertentie) Is er AM voor meneer Jansen, Pietersen en meneer Gerritsen IMntnw trekatuittng ook in I Wie eenmaal het komfort van cfe brede, elastische;, ingebouwde heupcentuur der New Beft heeft leren kennen, wenst nooit meer een andere pantalon te dragen. De 57-jarig Sam Zimbalist, een producer uit Hollywood, is te Rome aan een hartaanval overleden. Zim balist was al maanden in Rome in Verband met de opnamen voor een nieuwe versie van de film Ben-Hur. Jaren geleden heeft Zimbalist in Rome ook de opnamen geleid van de film Quo Vadis. Voorts was hij producer van bekende films als Mo- gambo, King Solomons mines, Thirty seconds over Tokyo en Boom Town. Een kleine demonstratie van het feit dat 2 van de 3 Nederlanders wèl goed uitkijken als ze een balpen kopen. Ze vragen een BIC en krijgen 'm ook - BIC, de biste balpen Maar HIJ, nummer 3 - die kijkt niet, die neemt maarwat. Erg onverstandig. Want BIC, de échte BIC met schokbreker is de soepelste balpen - voor een goed, persoonlijk handschrift en... de voordeligste balpen die u kunt kopen I Vraag altijd de échte BIC en kijk liever twéé keer! let op: de naam BIC staat op de schacht Het Atomium, het merkteken van de Expo '58. heeft na het sluiten van de Wereldtentoonstelling te Brussel al weer enige duizenden bezoekers ontvangen. De Maatschappij van het Atomium en de gemeente Brussel zullen dit bouwwerk van staal de eerstvolgende tien jaar exploiteren. De ontwerper van het Atomium, ir. A. Waterkeyn, rekent op 600.000 be zoekers per jaar, maar hü verwacht er eigenlijk 800.000. In de zes maan den van de Wereldtentoonstelling heb ben 1.800.000 mensen de bollen be zocht. De atoomteutooinstell'ingen in de bollen zijn, met uitzondering van de Amerikaanse inzending, die met spoed is overgebracht naar een tentoonstel ling in Philadelphia, intact gebleven. Men overweegt het volgend jaar met hulp van de organisatie voor Eura tom een tentoonstelling in te richten over het vreedzame gebruik van de kernenergie. Ook zal waarschijnlijk één bol gewijd worden aan de tot standkoming van het Atomium zelf. Een kleurenfilm, die een overzicht van de bouw geeft, is zojuist gereed gekomen. Het is de bedoeling de wa terwerken te handhaven en gedurende de weekends zal het Atomium ver licht zijn. Brussel heeft zichzelf dus tien jaar de tijd gegeven om te beraadslagen over het lot van het Atomium. Men heeft uitgerekend, dat het afbreken meer dan een half miljoen gulden zal gaan kosten, en bovendien moet er rekening mee worden gehouden, dat het afbreken een veel gevaarlijker karwei is dan het opbouwen. In totaal heeft de bouw bijna vijftien miljoen gulden gekost. Nieuwe plannen De eerstvolgende maanden zal men uit het Atomium neer kunnen zien op de resten van de Wereldtentoonstel ling. Maar al vrij spoedig zal er op de Heizelvlakte weer gebouwd wor den. Brussel wil er niet meer, zoals na de tentoonstelling van 1935, een troosteloze vlakte achterlaten. Er is een kans, dat de tuinen be houden blijven. Een zwembad, een miniatuurgolfbaan, een rolschaats- baan, alsmede restaurants en cafés zouden van de Heizei een nieuw cen trum van vermaak en ontspanning kunnen maken. Verder overweegt men de betonnen pijl met de daar- (Advertentie) Van Nelle bestellen onder gelegen reliëfkaart van België te handhaven en ook gaan er stem men op om de bijzondere wetenschap pelijke tentoonstelling te behouden en onder te brengen in paviljoens van de Kolen- en Staalgemeenschap, de Verenigde Naties en de Congo, dus in de onmiddellijke nabijheid van het planetarium, dat is overgebleven van de Wereldtentoonstelling uit 1935. Er dan is er ook nog de mogelijkheii voor een kunstseminarie in enkej Duitse paviljoens. Plannen genoeg dus, waarover eerst het schepencol lege (b. en w.) en daarna de gemeen teraad hun oordeel nog moeten ge ven. (Advertentie) Van Nelle bestellen I DRANK Een rijkelijk besproeid feest- S I maal zal het deel zijn van die- ven die zondagavond 'n drank- winkel in Stockholm binnen- drongen en er vandoor gingen J J met 550 flessen sterke drank i voor een waarde van naar j S schatting 11.000 Zw. kronen. De onverlaten drukten de etalageruit van de zaak in en wisten de alarminstallatie on- J klaar te maken. Springen Roy Webber, cricketspecialist van de News Chronicle en topsportstatis ticus, heeft zich op de speelbank geworpen met het vermetele doel voor ogen Monte Carlo te doen springen. „Ik ga dit winnen," zei hij, „mijn werkwijze is voor 99 procent zeker." Tot dusver heeft hij vijf avonden aan de speeltafels doorgebracht en, volgens zijn blad, elke avond geluk gehad. Webber legde uit dat hoewel an deren ook zo hun systemen hebben en zijn winsten niet altijd even hoog zijn als de hunne, hij 200 pond per avond naar zich kan toeschuiven. Vervelend genoeg mag Webber maar 100 pond uitvoeren. Hoela hoep Amerika herademt. De hoela-hoe- pel-rage is als een nachtkaars uit gegaan. In Engeland is het, evenals bij ons, heel anders gesteld. Te Millwall zijn hoela-hoepelkam pioenschappen gehouden, die door een grote menigte werd bijgewoond. De strijd ging tenslotte tussen twee meisjes: Patti Stuart (10) en Jacque line Earwaker (12). De eerste won, nadqt Jacqueline na vier uur en tien minuten hoepelen al draaiend tegen de vlakte ging. Borreltje In Portsmouth liep een man onverwacht op twee dames af en kuste hen. De rechter vond het helemaal niet netjes en gaf een boete van vijf pond. „Ik had een borreltje op" was het verweer van de verdachte. Dieven Sadie Marie Steelman heeft bij da politie in Birmingham verteld dat dieven bij haar hebben ingebroken, „Ze hebben mijn keuken geplunderd en hun kleren in mijn wasmachine gewassen", zei Sadie opgewonden. „Deze flat heeft één ding; dat U beslist zal aanstaan - een schitterende daktuin." Het instituut voor onderzoe kingen van het Zweedse mi nisterie van defensie heeft mee gedeeld, dat door Russische atoomproefnemingen de radio activiteit van de lucht boven Zweden vijf maal zo groot was als ooit werd vastgesteld. Het instituut laat weten, dat een hoge radioactieve gordel op een hoog te van tien kilometer boven Scandi navië hangt en het waarschuwt er voor, dat de winterregens en de sneeuw ongetwijfeld het niveau van de radioactiviteit vlak boven de grond op gevaarlijke wijze zouden kunnen doen toenemen. Dit communiqué zonder precedent weerspiegelt de algemene bezorgdheid in Scandinavië over de Russische kernproeven, die op minder dan 1500 km van de noordgrens van Zweden, Finland en Noorwegen genomen zijn. Het communiqué voegde daar ech ter aan toe, dat het niveau van de radioactiviteit vlak boven de grond op het ogenblik nog normaal is. Uit Finland is gemeld, dat de radio activiteit de grens van het toelaat bare is genaderd. Berichten uit Oslo melden, dat de Noorse regering zich zo bezorgd maakt, dat zij het probleem van de Russische atoomproeven waarschijnlijk op de bijeenkomst van de Noorse raad Voor familiegebruik, in ï/l literschroefflessen Nu het donkere jaargetijde toeer in aantocht is, raadt de ANWB u aan de verlichting van uw fiets of bromfiets nog eens grondig te in specteren. Het is beter dat nü te doen, dan later onder het kritische oog van een politieagent! De lichtbundel van de koplamp (helder wit of geel) moet zuiver voorwaarts en duidelijk naar bene den gericht zijn. Het achterlicht van fietsen en bromfietsen is altijd uiterst kwetsbaar, een klein stripje rood reflecterend materiaal is een prima extra-beveiliging (van uw eigen leven in de eerste plaats). Ook overdag moet het achterspat bord over een lengte van tenminste 30 cm helder wit zijn. Verder vestigt de ANWB nog eens de aandacht op de zo doeltreffende reflector-pedalen. Vooral op rijwiel paden vallen deze gele reflectoren, door de op-en-neergaande trapbe weging, zeer duidelijk op voor het achteropkomend verkeer. En denkt u er ook eens aan dat hij het meevoeren van een duo passagier, een slip van jas of rok het achterlicht maar al te gemak kelijk kan afschermen? (Advertentie) Van Nelle bestellen I 21) „Een ding is belangrijk, Jean", vervolgde Vera, „Arlotti vertelde jou dat hij om twee uur terugkwam op zijn kamer. Jansen vertelde mij, dat zijn medewerker om half drie op de kamer kwam en toen het raadseltje vond. Jansen weet niet dat Arlotti er vóór zijn medewerker was, dus ook niet, dat de op het slachtoffer gevonden papieren vals zijn, althans misleidend., en Jansens medewer ker zag het raadseltje in Arlotti's afschrift., weet dus niets van die blauwe tip., dat pareltje van een kroon, zoals Arlotti en jij voor mo gelijk houden.." „Moet ik", vroeg Laaghuis, „naar jouw mening mijn optreden tegen over Jansen wijzigen?" „Integendeel Jean, blijf maar kwa jongensachtig en laat het aan mij over. Jansen verder te winnen.dat past het beste bij mijn spel. „In jouw spel, Vera?" „Natuurlijk, domoor, of dacht je. dat ik, als iedereen een eigen spel speelt, als muurbloempje blijf zit ten?" „Nee, dat begrijp ik", zei Laag huis, „maar wil je goed op jezelf passen., chérie?" „O-la-la", zei Vera slechts, en wendde snel het hoofd af. Laaghuis belde, op verzoek van Ve ra, van der Droes op, en vroeg hem of hij al iets kon zeggen over de aanrijdingen-enquete. Van der Droes had (zei hij) bericht inzake zeven van de zeventien vrouwen. Resultaat ni hil. „Wie zijn het?" Van der Droes noemde de namen. Laaghuis nerhaalde ze en Vera maak te er een notitie van. Vroeg toen aan Laaghuis, haar het lijstje met de zeventien namen te geven. „Vier van deze vrouwen wonen al sedert een maand in Arlotti's hotel", zei ze. „En geen van deze vier heeft rood haar of een aanrijding op haar naam staan", voegde Laaghuis aan die vaststelling van Vera toe. „Toch koester ik belangstelling voor het viertal, Jean, er moet een schakel zijn tussen Arlotti's afwezig heid op de dag van de moord en de dader of., daderes.. en ik acht het verre van uitgesloten, dat die schakel in het hotel te vinden is of was". „Vera, alle gasten zijn ondervraagd Hun levensloop en papieren zijn on derzocht tot in de kleinste bijzonder heden. Background is immers de gro te mode. Van Eerkerk en van der Droes zijn uitstekende vakmensen, Vera!" „En we hebben met een geduchte vijand of vijandin te doen, Jean.je kent toch het kaliber van de men sen, die., laat ons zeggen Arlotti's wereldje bevolken? Het zijn geen al ledaagse boeven, Jean". „Ja, maar dat viertal., dat zijn Toen Laaghuis weg was, reed Ve ra naar Jansens bureau. Jansen toon de zich verheugd haar weer te zien en vroeg waarmede hij van dienst kon zijn. Vera zei dat ze hem om raad kwam vragen. Wat moest zij, Vera doen om te voorkomen, dat Ar lotti dr. Laaghuis verder in het spel zou betrekken? Zij, Vera kende Ar lotti. En ze vertelde Jansen enige bij zonderheden uit Arlotti's geschiede nis, die Jansen versterkten in zijn mening over Arlotti en in de over tuiging, dat Vera inging op het denk beeld om met hem. Jansen, sa men te werken. Jansen zei, dat hij mevrouw Xanthopoulos beloofde Laaghuis zo goed mogelijk te be schermen. Vera bedankte hem ern stig. Toen reed ze in snelle vaart naar „Bessenstein". Ze dacht: Jansen zal doen wat hij gezegd heeft. Jansen ziet wat in mij. Hij zal niettemin stellig voor een schaduw zorgen. Jan- acicj Van Nelle bestellen (Advertentie) onaantastbare figuren. Bekijk de na men nog maar eens, en de amb ten en waardigheden van de heren gemaal. drommels, Vera, zó roman tisch is het niet.." „Jean, je hebt. me op „Bessen stein" gezegd, dat ik de Onbekende Roodharige Vrouw spoedig moest ont dekken en dat wil ik proberen.." „Hoe?" „Dat, Jean", zei Vera, „is mijn zaak. Ik zal je het resultaat zo spoe dig mogelijk vertellen.." „Wees voorzichtig, Vera!" „Als ik speel, Jean, ben ik nooit onvoorzichtig. Laaghuis ging naar „De Loftrom pet" (zei hij) om met het Tonnetje zoveel mogelijk onzin te praten vóór de Roodharige Vijandin haar snode spel zou voortzetten. „Vergeet niet van de jonge jene ver te proeven, Jean", zei Vera ten afscheid. sen is niet dom en houdt met veel rekening. Maar met alles? „Irma", zei Vera op „Bessenstein" „ken jij..?", en Vera noemde de na men van de vier deftige mevrouwen van vreemde nationaliteit, die op de lijst van van der Droes voorkwamen en sedert enige tijd in Arlotti's ho tel woonden. „Ik heb ze wel eens ontmoet op een ontvangst, Vera". „Verkleed je dan en ga met je man vanavond in het hotel etenen als je die vrouwen ziet, dan praat je met ze., en je brengt het gesprek op rood haar, Irma. en dan bel je mij hier op ja, ik blijf hier.nee, vertel me liever vanavond hoe de vrouwen reageerden.." „Ik houd van Jean, Irma en de stumperd beseft het niet.." „Wat is er aan de hand Vera?" „Dat zei Hugo ook.ja, natuurlijk dat doe ik.ik vind het wel aardig om weer eens in de arena te ko men. „En Hugo?" vroeg Vera. „Hugo is bruikbaar, Vera, ik houd hem in de hand en hij is net zo ro mantisch als jouw Jean.." Toen Irma tegen tien uur met Hu- go terugkwam vertelde ze dat het diner erg gezellig was geweest. „En was het interessant?" „Zeer", zei Irma, „twee van de verdachte exemplaren waren in de eetzaal.Hugo heeft zich onsterfe lijk verdienstelijk gemaakt en haalde zijn allerbeste manieren en zijn in nemendste woorden van stal.ik be grijp nu, dat het huwelijk de man niet verbetertals hij altijd zo te gen mij was.." Van Selderstein zei, dat Irma in haar hart vond, dat een man op een beer moest lijken, die je kunstjes kon laten doen. Vera lachte. „Nu dan", zei Irma, „een van die twee, Lady Maureen O'Cathy, zei heel goed te begrijpen, waarom Hugo rood haar mooi vond., haar kinder meisje, zeer beschaafd, erg lief voor de kinderen en zo bescheidenhad tot voor kort ook rood haar gehad, heel mooi rood haar en zij had dat mooie rode haar een paar maanden geleden zwart laten maken.heel erg jammer, maar er scheen een man in hét spel te zijn.die mensen de den direct zo dramatisch (had Lady Maureen gezegd)maar heus, het kindermeisje, nee, eigenlijk was zij gouvernante., ja, dat kindermeisje, ach nee, die gouvernante was haar werk uitstekend blijven doen.Ja, mademoiselle Duparc was een schat voor de kinderen en zo ontwikkeld en beschaafd.." Irma imiteerde Lady Maureen zo uitstekend dat Hugo en Vera schater den van het lachen. „Zegt dit je iets. Vera?" vroeg Ir ma. „Dat moet blijken", antwoordde Vera, „maar het zou me niet ver bazen en je spreekt er natuurlijk niet over Irma. en u mijnheer van Selderstein, ook niet, hoop ik?" (Wordt vervolgd! (Advertentie) Van Nelle bestellen I van Scandinavische premiers ter spra ke zal brengen. In Denemarken zei een woordvoer der voor het Deense ministerie van volksgezondheid, dat de radioactiviteit tussen 14 en 20 oktober tienmaal zo groot was als normaal boven Kopen hagen en Aarhuus, sedert de Russi sche proefnemingen weer waren be gonnen. Mei Finkelstein, een fotograaf van de New York Journal-American, heeft aan de politie verteld dat Frank Sinatra zijn chauffeur opdracht had gegeven hem (Finkelstein) omver te rijden toen de fotograaf Sinatra wil de fotograferen bij het vertrek uit een nachtclub. Sinatra heeft de be schuldiging tegengesproken. Finkelstein vertelde, dat de bum per van Sinatra's auto zijn been raakte, waardoor hij tegen het trot toir werd gesmeten. De auto ver dween met loeiende sirene. (Advertentie) De mijnramp die kort geleden in Spring hill heeft plaats gehad, ligt stellig niet alleen daar nog vers in het geheugen. En een van de mensen, die ken nelijk erg onder de indruk zijn geraakt van deze ramp en de dramatische redding van 19 mijnwerkers, die dagenlang diep onder de grond opge sloten zaten, is de gouverneur van de Amerikaanse staat Georgia, Marvin Grif fin. Spontaan bood hij de negentien een gra tis vakantie aan op een eiland in Georgia. Later vernam Griffin echter, dat een van de negentien, de 46-jarige Maurice Ruddick, va der van 12 kinderen en een zeer populaire figuur in Springhill, „voor ruim 50 procent neger" was. Griffin maakte toen het voor behoud, dat Ruddick kon meedoen op basis van rassenscheiding. Ruddick heeft ver klaard, dat hij het voorstel van Griffin accepteert. „Dit doet me geen pijn. Sommi ge van de boys twij felden echter. Zij zei den, dat we deze kwel ling samen hebben doorgemaakt en dat we bij elkaar moesten blijven. Misschien wordt dit een kans om van sommige men sen de ogen te openen. Ik doe mee als een soort experiment en, wie weet, kan dit hel pen voor sommige mensen de wereld ba- ter te maken. Ik zou hieruit geen interna tionaal incident willam maken. Veel hersenen heb ik niet, maar ik geloof dat ik voldoen de gezond verstand heb om deze zaak nuchter te zien," aldus Ruddick. Ruddick vertelde nog, dat sommige van zijn collega's zo kwaad over die discriminatie waren, dat zij zeiden dat zij niet zouden gaan als Ruddick ge dwongen werd een af zonderlijke vakantie te accepteren. „Ik geloof, dat He hen bepraat heb. Ik heb hen er op gewezen dat dit de kans van ons leven was," zeide hij. VRIJDAG 7 NOVEMBER HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gewijde nvuz. 9,00 V. d. zieken 9,30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V. d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgendienst 11,00 Gram. 11,30 Voor de oudere luisteraars 12,00 Sopr. en piano 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 12,53 Gr. of act. 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13,45 Gram. 14,20 Omr. ork. 15,15 Voordr. 15,35 Lichte muz. 16,00 Tuinb. praatje 16.15 Gram. 16,25 Instr. kwint. 17,00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beursber. 17,43 Gram. 18,00 Muziekkorps 18,20 Licht progr. 19,50 Regeringsuitz.Efficiency-problemen in het groeiende middenstandsbedrijf 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Huismuz. 19,30 Radiokrant 19,55 Op de man af, caus. 20,00 Nieuwe gram. 20,30 Ter introductie 20,50 Bij bei en kunst, klankb. 22,45 Avond- overd. 23,00 Nws. 23,15 Kunstoverz. 23,35- 24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7.10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De Ontbijtclub 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Gram. 9,40 Schoolradio. VPRO: 10,00 Thuis, caus. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 Solistenconc. 11,20 V, d. kleuters 11.35 Amus. muz. AVRO: 12,00 Lichte muz, 12,20 Regeringsuitz.: Landbouwrubr. Hoe een boer in Moor drecht waterleiding kreeg 12,30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose 12,50 Pianospel 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Dansmuz. 13,55 Beursber 14,00 Harpkwintet 14.40 Voordr. 15,00 Gev progr. VARA: 16,00 Muziekrevue 16 30 V d. zieken 17,00 V. d. jeugd 17,30 Roemeens ork. 17,55 Act. 18,00 Nws. 18.15 PvdA caus. 18,25 Lichte muz. 18,50 De puntjes op de i. caus. 19,00 Liedjes v. d jeugd 19,10 Jazzmuz. VPRO: 19,30 Het platte land nu, caus. 19,45 Installatie ds. G. Ch. Duinker te Hoogvliet, rep. 19,50 VPRO- nws. 20,00 Nws. 20,05 Boekbespr. 20,18 Oude muz. 20,35 Regeringsuitz. De Ver. Naties in de afgelopen weken, door mr. C» Schürmann, Ned. permanent vertegenw. bij de Ver. Naties 20,45 Het atoom, caus. VARA: 21,00 Villa Sidonia, hoorsp. 21,20 Ritm. muz. 21,45 Lioht en donker, klankb, 22,10 Musette-ork. 22,25 Buitenl. week- overz. VPRO: 22,40 Zorg om de mens, caus. VARA: 23,00 Nws. 23,15-24,00 Ver gelijkenderwijs. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 GTam. (om 12,55 Koersen) 13.00 Nws. 13,11 Orgelspel 14,00 School radio 15.45 Gram. 16,00 Koersen 16,02 Gr, 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,30 Zang en piano 17,45 Duitse les 18,00 Zang en pia no (verv.) 18,10 Voordr. 18,20 Zang en piano (verv.) 18.30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Gram. 19,45 Kron. v. d. Bond der Grote Gezinnen 20,00 Ork. conc. 22,00 Nws. 22,15 Jazz 22,45 Gram. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 13.00 Nws. 13,10 Gram. 14,00 Operamuz. 15,35 en 16,05 Gram. 17.00 Nws. 17,10 en 18,38 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Muzikale raadsels 20,30 Twee piano's 22,00 Nws. 22,10 Dis cografie 22,55 Nws. Televisie VRIJDAG 7 NOVEMBER FRANS BELG. 19,00 Landb. kron. 19,30 Onbekend 20,00 Nws. 20,35 TV-spel 22.00 Le temps et les oeuvres 22,30 We- reldmws. VLAAMS BELG. 19,00 V. d. jeugd 19,30 Nws. 20,00 Maria Stuart, toneelstuk 21,30 Nieuwe films 22,00 Nws. (Advertentie) Van Nelle bestellen I

de Stem | 1958 | | pagina 9