BONTE SPECHT KENT GEEN WONINGNOOD Gerede ling wisse- kansen op bij de amateurs Militaire jeeprit met fascinerend begin mrnmm Uw MEUBELEN voor HALF geld Iedere dag 1 uur kopen voor 50 pet. A. BAERT BOEKENPLANK Ir. Hopster nu voorzitter van Afd. Brabant Laseroms en Bouwmeester in Bondsteam Iedereen was tevreden Maandag 10 november begint onze daverende ST.-NICOLAAS-ACTIE in ns ;n in in Besluiteloos als woningzoekende Federatie wil klassenstelsel afschaffen Spaak is het niet eens met de Gaulle Hoessein met vakantie Acht sterken 13 ïSt van ek de zemen ntrale n Veere a Begrafenissen Aanslag op Algerijn in West-Dnitsland Voor de kinderen Het menselijk tekort Onveranderd spannend Bekwame leider En na de „opkomers" Tweede bridgeronde WATERSTANDEN Slaapkamers - Bankstellen - Huiskamers - Kleinmeubelen en Woningtextiel Komt naar WONINGINRICHTING St. Jansteen Prins Hendrikstr. 2 Tel. 890 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 6 NOVEMBER 1958 13 feestelijke een tach- ten op een tal bezoe- schillende ijn verlo- zijn van door een ,1e verwar- ilmonoxyde t 's mor- bewusteloos .le verwar- .B.O. assis- het verle- ;n twintig- politie- en Sint Lam- :rd, doch ;t daar ter •blijven. een ande- >edelijk zal vend nade- iftiging on- jd kon de eaamheden liet en Le- ;zin van de er, zijn in Derrie met zandeLe de heer e heer A. >er zal het parochie- van Zou- ede Kamer eformeerde ïeid van de Zoutelande meenteraad ie stemmen uitgespro- is, dat het ijke gebeur- die uit het voortvloeit, redikant als keraad van aak van de ten voor de te Zierik- »e van G.S. Lcht: iden op het van econo- hun mening e de keuze als ontwik- bleemgebied vorden aan- nat van dit ling aan de rte termijn dere mede- zal te Veere aats hebben ,1e „Walche- mst zal het loor de heer n het minis- n, die op het bureau vrije m over het /ereld. Voor- er van Veere worden ge- van deze bij- adsbeiaardier eert gegeven. tste nacht, ngsbijeenkomst a van de pa- ierseke en •tzaal: Recital ro: Verraad in Thee en sym- iermeisje voor Schouwburg: Gemeenteraad, laamse opera, Voor een bonte specht bestaat er geen woningnood, al kan hij slechts na !ang zoeken besluiten een bepaald huis te betrekken. Hij maakt een dozijn uithollingen in vermolmde delen van bomen en trekt dan weer verder tot het mo ment komt, waarop een woning hem bevalt. Dan nog is het niet uitgesloten, dat zijn uiteindelijke beslissing valt op een verlaten hol letje van een familielid. Zijn vrouwtje gaat dan eitjes leg den. een stuk of vier, vijf. De in gang tot het nest is heel klein, het eigenlijke hol is van binnen onge veer 30 centimeter diep en 15 cen timeter breed. Mevrouw en mijnheer Specht broe den om de beurt gedurende 24 tot 16 dagen. Ais de jongen komen, wor den ze voorbeeldig opgevoed. Het duurt betrekkelijk lang voor het broed zelfstandig geworden is. De vliegkunst zijn ze echter onmid dellijk meester. Geen moeite' is de ouders teveel om van de vormloze, lelijke jongen, elegante en werkelijk „bonte" spechten te maken. Het gevederte van de specht is zwart, wit en rood. De vogel wordt ongeveer 25 centimeter lang. In Europa, Siberië en in Japan huizen ze in bossen en dichte wouden. De houthakker verdelgt massa's larven en eieren van de schorskever, rup sen en andere schadelijke insecten Zij vormen eigenlijk de reinigings dienst van het bos. Monter, kwiek .soepel en krachtig jagen de bonte spechten van boom tot boom. Op jacht naar eieren, lar ven en ongedierte roepen ze schel. Verder peuzelen de dieren ook no ten en bessen. Stammen, waarvan de bast door schadelijke insecten los ge maakt is, behameren ze om de buit uit te breken. De spechten breken zelfs met hun harde snavel de bast van de bomen, om poppen en larven te zoeken. De specht is bovendien een voor treffelijke boswachter, die door de mens met eerbied behandeld dient te worden. Ook dan, wanneer hij zich in de herfst met bijzondere voorliefde en opmerkelijke handig heid denneappels toeeigent. Er zijn er toch genoeg. Bij de vrijage met het vrouwtje gedraagt de bonte specht zich erg opgewonden. Het is dan ook heel makkelijk om hem in het voorjaar dichtbij te lokken door zijn klop na te boosten. Vermoedt hij een rivaal in zijn jachtgebied, dan laat het mannetje alle voorzichtigheid varen. De bruidwerving duurt uren en da gen; hebben man en vrouw elkaar eenmaal gevonden, dan komt er een voorbeeldig huwelijk tot stand. Bonte spechten, die op vrij jeugdi ge leeftijd zijn gevangen, aarden al - M? - 4 tri.' v- ;-A >5 v *- V--: - i 4jjfe w W/S f 4. %,1 - - '$•->•>-v: m-m ;.-k>yr* .-*■ fcÉlÉKIr;: '-'-L—'4y)' [Jiff- - .-1- -. 4^' - w, U;-\ De Federatie van Onderlinge Be grafenisverenigingen heeft aan alle beheerders van katholieke begraaf plaatsen in Nederland een schrijven gericht, waarin zij verzoekt maatre gelen te nemen om te komen tot af schaffing van het klassenstelsel op het kerkhof. Op sommige begraafplaatsen is namelijk de pnjs van het graf af hankelijk van het vak waarin bet zich bevindt. Hierdoor is een indeling naar welvaart ontstaan, aldus de fede ratie. Reeds eerder, in 1955, is de actie om tot afschaffing van deze klassen te komen, begonnen. Toen richtte de Nationale Raad voor het Uitvaartwe zen een gelijkluidende verzoek tot alle gemeentebesturen. In vele gemeenten is naar aanleiding hiervan het klas senstelsel afgeschaft Het betreft hier dus niet het reserveren van speciale gedeelten voor geestelijken en kinde ren of voor eigen graven. Het klasse loze kerkhof is geen nieuwtje, maar een traditioneel, christelijk gebruik, zoals dat in vele parochies nog be waard is gebleven. v Een 27-jarige Egyptische student in de rechten, vertegenwoordiger van de Algerijnse regering in ballingschap, is woensdag buiten de Tunesische ambas sade te Bad Godesberg, nabij Bonn, beschoten en gewond. De student bestuurde een auto, toen hij vanuit een voorbijrijdende zwarte Mercedes, waarin zich twee mannen bevonden, werd beschoten en in de wang getroffen. Het slachtoffer werd naar een zie kenhuis overgebracht en onmiddellijk geopereerd. De politie stelt een uitge breid onderzoek in Volgens een later bericht was de Algerijn in kwestie Ait Ahcene, over wie we onlangs nogal uitvoerig heb ben geschreven. Geen holletje en geen rotte plek in het bos ontgaat de bonte specht Als woningzoekende is hij niet gauw tevreden. heel gauw, ze wennen aan mensen en aan ander eten. Bovendien wordt de specht heel trouw. Hun vriend- schapsbetuigingen kan men echter het beste uit de weg gaan, want het vriendelijk bedoelde hapje met de scherpe snavel is beslist niet prettig. Veel last van haviken of sperwers hebben de spechten niet in het bos, omdat ze veel behendiger zijn. Ze hebben alleen te lijden van wezels en ook van eekhoorns, die als ijve rige nestrovers de eieren van de bonte specht zoeken. Als zij in de nabijheid van het nest komen, wor den ze dan ook met afschuwelijk gekrijs en zuiver gemikte snavelsto ten ontvangen. Annemarieke, naar het gelijknami ge hoorspel van Peter Jaspers, is 'n zo sympathiek geval, dat we er graag deze bespreking van enkele kinderboeken mee beginnen. Er steekt namelijk eer: zo grote hoeveel heid leed en vreugde, heerlijke fan tasie en argeloze vrijmoedigheid in deze bladzijden, dat we Annemarie ke voorrang verlenen. Zij is door en door kind, zij zou ons eigen kind kunnen zijn met al haar engelachtige bedenksels en haar schijnbaar gril lig gedrag. Met haar ondeugende opwellingen en haar lieve uitvluch ten. Kortom, Annemarieke is op ver rassende wijze helemaal kind geble ven: dit is een boek om te vertroe telen De uitgever is Hollandia te Baarn. Op een geheel ander vlak verdient het boek „Spelend werken" van Lot te Marie van Oordt en Lütz de Jong aanbeveling. De handvaardigheid voor kinderen is hier op telk denk baar en uitvoerbaar gebied onder de loep genomen: tekenen en schilderen stempel- en krastechniek, applicatie en mozaïek, vormen en vouwen, boetseren en batikken, werken met draad van metaal en het maken van een poppenkast, feestversieringen en een zandtafel behoren allemaal tot de rijke inhoud. Het boek is bevatte lijk geschreven en met een enorme hoeveelheid duidelijke plaatjes ver lucht. Cantecleer te Utrecht mag trots zijn op deze uitgave. Dezelfde uitgeverij bracht voor de iets smallere beurs een reeks in de handel onder de titel ..Vrije Tijd". Dan kan men in frisse boekjes tel kens over één onderwerp een paar handenvol wetenswaardigheden vin den over dat onderdeel van de hand vaardigheid, waarheen de eerste be langstelling gaat. Zo verzorgde Ton Zonneveld ..Viltwerk" en W. van den Hoek „Eenvoudig metaalwerk" Ook hier weer goede illustraties Van Peter Jaspers gaf Hollandia te Baarn ook een boekje met kinderge dichten uit ,,De gouden bel". Leuke versjes m de trant van Annie Schmidt om uit het hoofd te leren en voor te dragen. Dan is er ook een kinderboek .,met de leeuw", een uitgave dus van Leo polds uitgeversmij in Den Haag. Het heet ..De wonderbaarlijke avonturen van Bartje Kokliko" en is geschre ven door Johan Fabricius. Bartje is een kabouter die uit de stille en ge heimzinnige sfeer van het grote bos zo erg graag de grote-mensenwereld wil binnengaan. Hij maakt een plan en voert dat zonder medeweten van hoofdman Grijsbaard nog uit ook. Wat hij allemaal beleeft en hoe hij tenslotte een „grote Bart" wordt Dioet u zelf maar lezen. Het wordt door Fabricius veel beter verteld dan wij zouden kunnen doen. Voor de kleinste kinderen is er ook nog een kabouter; Pinkeltje. Dit is een boek van Dick Laan en verscheen bij v. "oikema en Warendorf. Tekst en aliaeraeaSrdigVsln Rdn L°°y) Vermelden we nog met verwijzing naar vroegere besprekingen het uit stekende boek „De oude sprookjes" van J. Riemens Reurslag. Het is de zesde «goedkope) uitgave. Deze Hol- landia-uitgave is bij jong en oud be kend genoeg om hiermee te vol staan. Tenslotte ontvingen we van het Groot-seminarie Liesbosch te Paul-Henri Spaak, secretaris-gene raal van de NAVO, heeft gezegd, dat het systeem van politieke raadpleging van alle leden onderling „het beste resultaat" is van het bondgenootschap. Hij is het dus blijkbaar niet eens met premier Charles de Gaulle, die er niet lang geleden op aandrong, dat er meer direct overleg zou zijn tussen Enge land, Frankrijk en de Ver. Staten, wat NAVO-zaken aangaat. „Het politieke hoofdstuk is het beste hoofdstifk van de NAVO", zei Spaak. „Een werkelijke diplomatieke evolutie staat op het punt binnen de NAVO het licht te zien". Princenhage ook dit jaar weer een Kinderkerstboek met versjes, ver haaltjes en een leuke prijsvraag. En voor de rest: de goede Sint moet maar uitzoeken wat eh aan welk kind hij een mooi boek schenken wil. André Malaoux' „La Condition Hu- maine" blijft een der grote meester werken van de Europese literatuur. Het beschrijft een laatste fase van de Chinese Kwomintang-revolutie in 1927, doch Cijgt ver uit boven de schilde ring van een historische episode door de diepgaande karakterontleding en psychologische verkenning van de menselijke natuur. De vertaling door E. du Perron is nu ook in een Prisma- boek verschenen. We moeten er bij aantekenen, dat het ernstig voorbehoud eist. De Jordaanse minister van Voorlich ting heeft woensdag in Amman beves tigd, dat konine Hoessein van plan is binnenkort voor een korte vakantie naar het buitenland te gaan. De ver trekdatum was nog niet vastgesteld, zei hij. Het Egyptische blad „Ai Akhbar" verklaarde woensdag, dat Hoessein maandag zal vertrekken en dat het mogelijk een „permanente" vakantie in Europa voor hem zal worden. Het blad herhaalde voorts de be schuldiging dat Israël gereed staat om Jordanië aan te vallen. Het waar schuwde in verband hiermee, dat de Arabische lege-s gereed zijn om op elk gewenst ogenblik in actie te komen. De voorzitterskwestie in de afdeling Noordbrabant van de KNVB, die na de benoeming van de heer Schroder tot KNVB- voorzitter nog al wat stof heeft doen opwaaien, is thans opge lost. Bij enkele kandidaatstelling is tot voorzitter van de afdeling benoemd ir. H. F Hopster, oud voorzitter van de KNVB. Het Nederlandse Bondselftal. dat op woensdag 12 november a.s. op het terrein van P.S.V. te Eindhoven een iiclitwedstrijd speelt tegen het team van Zuid-Afrika, is als volgt samen gesteld Doel: Pieters Graafland (Feijen- oord) Achter: Wlersma (PSV) en Kuys (NAC) Midden: van Wissen (PSV), Kraay (DOS) en de Koning (Sparta); Voor; Laseroms (NAC), Lenstra (SpCl. Enschede), Kruiver (PSV), van der Linden (DOS) en Bouwmeester (NAC). AAN DE Hongaarse voetballer San- dor Kocsis is nu het Spaanse staatsburgerschap verleend. Koc sis speelt in de voetbalclub Bar celona. Met Vlissingen wil het nog, steeds niet vlotten twee winstpunten uit zes wedstrij den is niet bepaald hoopgevend maar bij Alliance en MOC is de opgaande lijn duidelijk te constateren in de standenlijst, die nog steeds Hoensbroek als nummer een aanwijst, met Sportclub Irene, S.C. Emma en Boxtel als runners-up met drie punten minder. Alliance klom naar de vijfde plaats op (7), ter wijl MOC vandaag de zevende positie inneemt (5). Vlissingen deelt met Heer en Brabantia de onderste plaats. MOC heeft komende zondag een goéde gelegenheid om stuivertje te wisselen met De Spechten, nu deze Eindhovenaren te gast komen. Al liance komt met MOC, als deze laatste inderdaad weet te winnen, op gelijk ehoogte, omdat de Roo- sendaalse roodzwarten deze week niet in „het stuk" komen. Vlissin gen ziet zich wederom voor een zeer moeilijke opgave gesteld: thuis tegen Sportclub Emma. Wat kan men anders doen dan een nieuwe nederlaag voorspellen? Kimbria zal wel weinig moeite met Brabantia hebben. Heer des te meer met Roer mond. Onverminderd hevig is de span ning gebleven in de bovenste helft der tweede klasse A die fvordt aan gevoerd door Gemert, met Veloc, Schijndel, OSS en TOP heel dicht op de hielen. Wat Gemert betreft, die prijkt zondagavond nóg aan de lei ding, omdat niet is aan te nemen dat Uno Animo, daar te gast, enig succes zal kunnen boeken. Nu Veloc „vrij" heeft, is de ontmoeting Schijn. del-OSS van gewicht. De winnaar zal namelijk de tweede plaats ach ter Gemert in kunnen nemen. TOP kan zich waarschijnlijk hogerop spe' len tegen het immens veel zwakkere Boxmeer. Valkenswaard haait mis schien een gelijk spel contra Woen- selse Boys, zo ook ODC tegen Taxan- dria. Minstens zo enerverend blijft de situatie in 2 B, dat thans TSC nog steeds zonder nederlaag als koploper heeft, maar onmiddellijk bedreigd wordt door RAC en Middel burg en iets verder op, óók door DESK. Hulst en Roosendaal nemen middenmootplaatsen in. Conclusie: er kan nog van alles gebeuren. TSC zal zich intussen niet erg on gerust maken over het resultaat te gen bezoeker Internos. DESK zal dat iets m.eer doen ten opzichte van Ter- neuzen, dat de verre reis naar Kaats heuvel doet. Hulst heeft bezoek van RAC. Hte is niet onwaarschijnlijk, dat de volle winst in Reinaert-stad achterblijft. Goes-Middelburg is van ouds een Zeeuwse derby. Het ligt in de lijn der verwachtingen om de hoofdstedelingen de beste papieren toe te kennen. Zal Rood-Wit eindelijk dan eens beslag op de volle winst kunnen leggen Met Corn. Boys als gast lijkt dit nit helemaal uitgesloten. In Roosendaal is er de plaatselijke ontmoeting tussen BSC en Roosen daal. Hier verwachten wij een zege van de bezoekers. Bij de derde klassers in 3 B mag men RKTVV ongetwijfeld een bekwame ieider noemen, nu het twaalf punten uit zes gespeelde wed strijden wist te behalen. Best Voor uit Heusden, St. Michielsgestel en UDI volgen de koploper met acht punten ieder np de voet. RWB is vooralsnog niet bekwaam genoeg om RKTW's blazoen aan te tasten. Best Vooruit wint op zijn beurt bij Nevelo. Spannend wordt het duel GW-Heusden; wellicht levert dit een winstdeling op. St. Michiels gestel lijkt sterk genoeg om Vlij (Van onze speciale verslag gever) f LUIK, woensdagavond. Ruim 130 militaire autoploegen zijn bezig verhalen op te doen, die zij met ere aan hun toekom stige kleinkinderen vertellen kunnen. Zij hebben al een hele reeks, levensecht, ervaren in de Belgische Ardennen. En de fabels vaV) Fontaine zul len verbleken bij de verhalen, die ze vannacht en morgen nog meemaken op trajecten, waar wedstrijdcommissarissen zich nu reeds het schuim van de lippen zitten vegen, omdat hun vol doening over hun „vallen" gróót is en omdat het goed lachen is, de ene na de andere medemens argeloos te bezien „intuinen". Die medemensen hebben het zelf gewild. Ze rijden de jeeprit voor of ficieren en onderofficieren. die de Militaire Commissie voor Automo biel- en Motorwedstrijden (wat over zichtelijker de MCAM geheten) in een zette, op de eerste plaats om de paraatheid van het leger-kader op te poetsen, maar tevens om ook eens een stevig stukje lol te hebben. Hier in Luik, waar de jeeps gal mend van energie de Ardennen ko men uitrazen, heerst de tevreden heid van mensen, die van ganser harte menen, iets bijzonders verricht te hebben. Het is niet helemaal zon der reden. De bergen van België, bijeen gestapelde koepels, belegd met het uitgeteerde koper van het herfstbos, de bergen van België dan, mogen hooguit in de middenklasse thuishoren, er zijn in ieder geval ver gevorderde ravijntjes en onaandoen lijke rotsmuren te over, vooral als je er met een jeep langs moet. Want een jeep schudt zijn achterste net zo vlug als een hoela-hoepla-end kind het zijne. En het enige, maar ge denkwaardige verschil is, dat de zwaai van een jeep meestal eindigt tegen een boom, die er al jaren staat, of in een onstuimig kolkend riviertje, waar de mensen van Amay en Hamoir tot dusver alleen maar zalm en forellen opdisten. En aangezien geen «der jeeps zo'n zwaai maakte en aangezien in al die duizend bochten geen enkele ploeg versaagde, nou, daarom was ieder een tevreden. Vonnis Maar de deelnemers droegen hun vonnis met zich mee. Bij elke con trolepost werd een letter op het routeboek bijgestempeld en daar door ontstond het veelzeggende zin netje: venijn zit in staart. De hoge adel van de MCAM, die een kopje koffie voor de kou ging1 drinken, weet precies, wat dat in houdt: een coördinaatje, waar de rijders nog dagen later gillend wak ker van zullen worden, een lekker stukje blinde ka^irt, dat moeilijker te verkennen is dan de achterkant van de maan, een routebeschrij- vinkje hier en een overlay-tje daar. Lachen kunnen ze. Als het maar niet hol klinkt in de nacht- Maar voorlopig glimmen de stre pen. de sterren, de balken op de uniformen van de deelnemers nog van trots. Weten zij veel van de con sequenties van het zinnetje: venijn in staart? maar Cluzona en Kaaise Boys liggen onafgebroken op de loer. De leiders hebben het niet zo sterke Ierseke te gast, zodat de huidig e voorsprong wel behouden blijft. Cluzona heeft een moeilijker opdracht: te gast bij Renesse. Toch is aan te nemen, dat de bezoekers niet met ledige koffers terug moeten reizen. NSV zal alle zeilen bij moeten zetten om zich Kaaise Boys met succes van het lijf te houden, evenals Noordhoek contra Nieuw Borgvliet. Runboe kan door te winnen van De Schutters de rode lantaarn aan de bezoekers over dragen. Toonaangevend in het programma voor 4 H is de ontmoeting tussen Lewedorpse Boys en Clinge. Moeilijk mense Boys een nederlaag te bezor: om een g0ede voorspelling te doen. gen. UDI echter heeft nog met bij SCB gewonnen en Concordia SVD— RKC wordt een gelijkopgaande strijd. Vier wedstrijden slechts deze zon dag in 3 C' waar Virtus aan de kop prijkt, met in zijn kielzog (en een punt achterstand) WVO en VOAB. Hier dus eveneens „veel muziek temeer omdat Baardwijk en Dongen op hun beurt eAi stevig woordje meespreken. In dit verband is Virtus-Baardwijk van groot belang; aangenomen mag worden, dat de leider zich volledig zal handhaven. Veerse Boys lijkt ons eveneens geringe kansen te hebben tegen Dongen. WSC-Hero wordt ver moedelijk een gelijkopgaand duel, met de thuisclub in ietwat gunstiger positie voor de winst. Eenzelfde be^ oordeling krijgt de ontmoeting RK DVC-SCO, t Beslist niet minder aantrekkelijk is de stand van zaken in 3 D met VES als koploper en METO plus RKFC als directe bedreigers (2 winstpunten minder). VES, thuisspe- lend tegen RCS, lijkt vooraf reeds gewonnen, maar METO staat voor een allesbehalve gemakkelijke taak bij Zierikzee, moeilijker lijkt ons dan RKFC, thuis, contra Grenswachters. ODIO zal beter voor de dag moeten gaan komen; wellicht lukt dat nu tegen bezoeker Hontenisse. Belang rijk is ook Zeelandia-Steenbergen. Een allesbehalve eenvoudige opgave voor de Steenbergenaren. Axel heeft het wellicht het gemakkelijkst van allemaal, nu het thuis opereert tegen Zeeland Sport. Ook in de laagste regionen ziet men dat hiervoor reeds geschetste beeld geprojecteerd: voortdurende spanning, overal. De belangrijkste ontmoeting in 4 B is die tussen de nummers een en twee: Rhode - RKSVA. Er is kans dat hier wisseling van leidersplaats geschiedt. DESO heeft geen schijn van kans contra Berghem Sport en Nieuwkuik zien we zegevieren over Nooit Gedacht. OJC's stukken staan gunstiger dan die van het bezoeken de Zwaluw VFC en er is ook een mo gelijkheid, dat RKJW van BMC wint. In 4 E ontdekten wij slechts twee wedstrijden: Hilvaria-Hieronymus en Oirschot Vooruit - Berkdijk. In het eerste geval wint de thuisclub, In de andere ontmoeting verlaat de be zoekende vereniging zegevierend het strijdperk. Ook in 4 F" een hoogst belangrijk duel: RKVVU - Madese Boys. Zullen de Leurenaren er in slagen hun lei derspositie te verstevigen In de Bredase derby: Breda - Boeimeer zal de ontvangende club wel beslag op de punten leggen. RSV lijkt voor alsnog eveneens gewonnen te staan tegen TAC. Groen-Wit moet op eigen grond DEVO kunnen kloppen en mis schien lukt dat ook Zundert ten op zichte van SC Gastel. Halsteren doet het maar puik in 4 G (11 punten-uit zes wedstrijden), maar de gastheren staan toch wel iets gunstiger voor de winst. Hans- weertse Boys zal met een gelijk spel tegen 's Heer Arendskerke wel in zijn nopjes zijn, zo ook RIA contra Oostburg. Sluiskil heeft uiteraard weinig moeite met Steen en ook Biervliet zien wij zegevieren over Luctor. Uit de voorwedstrijden hebben zich de volgende acht biljarters geplaatst in de finale van het kampioenschap van Nederland eerste klasse groot ankerkader 47/2, die van 13 tot en met 16 nov. a.s. in hefGroothandels- gebouw te R'dam wordt gespeeld: J. Boersma, J. Broerse, J. Eichels- heim, J. Everaard, P. de Leeuw jr., J. Lieshout, A. Mol en L. van Straa- len. De Alkmaarder J. Ligthart en A. van Loon uit Bergen op Zoom zjjn in de voorwedstrjjden resp. met 22.00 en 20.00 boven de promotie- grens gekomen en zijn bevorderd naar de ereklasse. De tweede ronde van de Bondsvier- tallencompetitie in Zeeuwsch-Vlaan- deren, werd te Terneuzen en Sas van Gent gespeeld. De uitslag luidde: Hoofdklasse: Sas I-Luctor I 42-42 (1-1), Luctor II- Oostburg I 29-28 (1-1); Eerste klasse: Sas II-Oostburg II 34-45 (0-2), Luctor IV-Terneuzen I 36-60 (0-2). DE ZESDAAGSE van Dortmund is gewonnen door het Deense koppel Nielsen-Lykke. De Duits-Australi sche combinatie Holzmann-Arnold eindigde op de tweede plaats en Gillen-Post werden vijfde. DE VOETBALWEDSTRIJD tussen de teams van Schotland en de Ierse Vrijstaat, woensdag in Hampden Park te Glasgow gespeeld, is ge ëindigd met een 2-2 score-, Konstanz 381 (+9); Rheinfelden 333 (+32); Breisach 292 (+60); Straatsburg 355 (+60); Maxau 525 (+58); Mannheim 345 (+40); Mainz 309 (+15); Bingen 214 (+8); Kaub 231 (+7); Trier 254 19); Koblenz 248 (+21); Keulen 210 (+9); Ruhrort 407 (+5); Lobith 1021 1); Nijme- 1 gen 799 4); Arnhem 824 1); Eefde IJsel 357 2)Deventer 261 (—3); Monsin 5570 (—20); Visé 5087 37)Borgharen 4077 53)Bel- feld 1250 (+60); Grave beneden de sluis 528 (+31). Draaierig Voorlopig hebben ze dit gehad. Na de start in Eindhoven kon de be stuurder meteen gaan raussen. Bjj Tongeren zat het spul al volop in de bochtjes. Bij vreemde dorpjes a's Perpetin en Nonnonuy lagen de stroompjes als veel bezongen zilver draden tussen het goud van de bos sen en werd iedereen draaierig. Mogen de kaartlezers een beetje trots zijn op hun chauffeurtjes, die de calorieën ook maar uit een lunch- pakketje met worst en kaas (bèè) haalden? En mogen de bestuurders op hun beurt tevreden zijn over hun kaartlezers, hier in Luik? Het eergte wel. Het was om de bestuurders het gevoel te ontnemen, dat ze een beetje voor lauw aan het stuurtje zaten te trekken. Het tweede niet. De kaartlezers hebben hun part nog tegoed. Want het mag dan zijn, dat de verhalen over losgereden auto's van het Belgische leger, over ijzingwek kende slippartijen op hoogten, waar van zelfs de meest fantasierijke Belg nog nooit heeft durven dromen, en over gendarmes, die verbleekten omdat zij voor hetzelfde geld des noods ook Russen konden zijn, goed, uiterst goed klinken, het venijn zit nu eenmaal duidelijk in de staart. Hier in Luik hebben ze nog een groot deel van de 700 kilo meter van de jeeprit tegoed. Morgen, in de legerplaats 't Har de. kan er pas definitief gepraat worden Elke werkdag van 9-19 uur, vrijdags van 9-22 uur in de periode van 10 t.m. 29 november a.s. kunt U een uur kopen voor 50%. Wanneer U bijv. 100 gld. besteedt en contant betaalt en U heeft op het juiste uur gekocht mag U voor 50 gld. opnieuw gratis besteden. De uren zijn in verzegelde enveloppen gedeponeerd bij de notaris Meijling te Axel. Na iedere week worden de uren bekend gemaakt in Dagblad „De Stem'\ ALLEEN CONTANTE AANKOPEN IN DEZE PERIODE KOMEN IN AANMERKING U kunt nu uit onze grote sortering van prima kwaliteit en tegen uiterst latje prijs uw aankopen doen. Ook al heeft U deze niet onmiddellijk nodig, raden wij U toch aan te profiteren van deze prachtige gelegenheid. DE ZAAK WAAR U VERTROUW D KOOPT.

de Stem | 1958 | | pagina 3