2?s Walch ren Hulsterse afdeling Rode Kruis een der grootste Het Venus kruid Dagblad De Stem Afdeling oost-Z.-Vlaanderen werd te Hulst opgericht Moedertje De Beukelaar te Schoten (B) overleden STEP-IN Z.-Vlaanderert ZUID-BEVELAND Winkelactie te Stoppeldijk J. F. C. Brandt nam afscheid van loodswezen Chantagepoging te Wemeldinge mislukte Expositie Quizwinnares uit New York in Zeeland Hoogwaterstanden Unieke aanbieding slechts 3 dagen „DULCO" VROOM DREESMANN Nb! Verstuif die ELLENDE VAN Vl H00FD-K0U! Spionagesaak voor Hoge Raad Voor het zorgenkind Plaatselijk toneel verzorgt sluiting Bestemming tien mille niet te achterhalen Resultaat intensieve werf-actie Gasthuiskwestie Goes opgeschorst Burgemeester van Hontenisse jubileerde Comité Vrije Veren vergadert zaterdag Bestuursraad KAV besprak plannen Echt smullen I ECHTE GELDERSE AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 5 NOVEMBER 1958 MIDDELBURG JAARVERGADERING „PRO JUVENTUTE" Op 15 november houdt de vereni ging „Pro Juventute" haar algeme ne ledenvergadering. De agenda ver meldt o.m. de diverse jaarverslagen en de bestuursverkiezing. Mevrouw A. Grippeling - ten Hove en de heer G.H. Rosink zijn aan de beurt van aftreden, maar terstond herkiesbaar. De heer Th. J. Westerhout, lid van de Tweede Kamer, zal een inleiding houden over het onderwerp „De jon ge mens in de veranderende Zeeuw ss samenleving". Oost- en West-Souburg Verbetering verlichting in de raad De gemeenteraad zal hedenavond ten gemeentehuize bijeenkomen voor het afwerken van een korte raads- agenda. Voorgesteld wordt eervol ontslag te verlenen aan de heer P. Arendse, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, tot verkoop van een perceel grond aan de van Doornlaan en tot verbetering van de straatverlichting van de Rit- themsestraat. In dit voorstel delen b. en w. mee, dat 11 oude lantaarns, vrijgekomen door verbetering van de verlichting van de Kanaalstraat en de van Doornlaan. na ingewonnen ad vies bij de n.v. PZEM zijn te gebrui ken voor verbetering der verlichting van de Ritthemsestraat. De 11 oude lichtmasten zullen enkele verbeterin gen en wijzigingen moeten onder gaan, een lengte krijgen van 6 meter en worden voorzien van schortarma- turen met HPL 80 watt. Omdat de verbetering van de verlichting ge baseerd werd op 16 masten van 6 mtr. met HPL 80 Watt zullen dus 5 nieuwe masten betrokken moeten -worden. Deze verbetering van de verlichting vergt totaal f 3620,ter wijl bij plaatsing van 16 volstrekt nieuwe masten de kosten f 5200, zouden bedragen. Gezien het aanmer kelijke verschil stellen b. en w. voor te besluiten voor de verbeterng der verlichting 11 oude masten te gebrui ken en een krediet van f 3620.ter beschikking te stellen. Zierikzee Nieuwe scholen in aanbouw Mr. L. Wolf, de inspecteur van het L.O. uit Goes, heeft in het uitbrei dingsplan „Malta" de eerste paal ge heid voor het complex, dat twee ulo scholen zal bevatten. De plechtigheid werd bijgewoond door het gemeente bestuur en diverse genodigden. Morgen, donderdag 6 november, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 9.30 en 22.31 uur, te Ter- neuzen om 9.13 en 22.06 uur en te Vlissingen om 8.45 en 21.42 uur. (Advertentie) solide kwaliteit dubbelreks elastiek prima pasvorm met extra versterkende ingeweven tailleband 2 paar stevige jarretelles alleen in wit. Als SPECIALE aanbieding slechts 3 dagen voor de reclameprijs van slechts Breda - Bergen op Zoom (Advertentie) Ontworpen als een nebulisator! Het verspreidt zich terwijl U sproeit, om de verstopping vlug op te luchten. Nieuwe 1-2 werking! De speciale medicinale middelen inVapoMist openen Uw neusen houden Uw neus urenlang open! "SPROEI EVEN...EN U ADEMT WEER!" Heikant MISSIEFEESTEN Op grootse wijze zullen missiefees ten worden georganiseerd ten bate van zuster Egberta (in de wereld Alice Ferket). Zuster Egberta is ie mand uit ons eigen midden, welke na een verblijf in de missie thans thuis is met vakantie. Zij zal echter na korte tijd weer haar liefdewerk in haar missiegebied gaan voortzet ten. Men heeft dan ook besloten haar niet met lege handen weg te sturen. Er is een feestcomité opgericht, dat met de uitvoering van de feestelijk heden is belast. Onderstaande attrac ties zullen er plaats hebben. Op 9 november grote faney-fair, prijskaar- ting, tritsen en dansen. Dit wordt opgeluisterd door dé fanfare van Hei kant. Op 15 november handboogschie- ting en 16 november trekking der verloting en een groot bal in het parochiehuis. Heikant heeft reeds meerdere malen getoond, alles over te hebben voor de paters en zusters uit eigen parochie, welke naar de missie vertrekken. St.-Jansteen DRUK VERKEER Vanwege de reeds begonnen werk zaamheden aan de rijksweg Kapel- lebrug-Hulst wordt het verkeer van de Belgische grens, dat richting Hulst gaat, nu omgeleid via St. Jansteen, terwijl dit eveneens het geval is met het verkeer, dat zich van Hulst naar België begeeft. Deze omleiding brengt nu een grote drukte in het anders zo rustige dorp- Stoppeldijk PLECHTIGE H. MIS PATER VAN DE WIEL Onze oud-dorpsgenoot, pater C. van de Wiel, die kort geleden de H. Pries terwijding ontving, droeg in onze pa rochiekerk een plechtige H. Mis op. Tijdens de Mis en op de receptie ga ven velen van hun belangstelling blijk. In zijn predikatie tijdens het lof dankte pater van de Wiel voor de belangstel ling en de ondervonden steun van zijn oud-dorpsgenoten. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 1 Tel. 102 RayonredacteurM. J. Groen RayonbetieerderL K M de Jong Rayonkantoor voor Waicneren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, Tel. 2236. RayunredacteurN Karhol RayonoeheerderJ Fait Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie vooi Zeeland t 0.15 pet mm. Vooi tngezonuen Mededelin gen" I 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie „Kleintjes 3 regels of minder f 0.90, elke regel meei 0.15 Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp r 1.50 en u.40. Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld GOES St. Nicolaas-actie In een bespreking tussen leden van Hanze en Handelsbelangen, die sa men het St.-Nicolaascomité vormen. is het plan de campagne vastgesteld. St.-Nicolaas zal op zaterdagmiddag 22 november de stad weer bezoeken en ook op het stadhuis officieel wor den ontvangen. Naast deze traditionele actie komt nog een andere. Zowel St.-Nicolaas als de winkeliers, die aan de actie deelnemen, zullen in totaal een drie a vierduizend taaipoppen uitdelen. In de verpakking om deze taaipop pen zijn in een groot deel althans, waardebonnen gestoken, welke va riëren van f 1,tot f25, Alle bij de middenstandsverenigin gen aangeslotenen zullen per circulai re uitgenodigd worden mee te doen; het inschrijfgeld is f 15, Lewedorp Ernstige aanrijding Momenteel worden er aan de rijks weg onder Lewedorp verbeteringen aangebracht, waardoor het verkeer enigszins belemmerd wordt. Een file auto's uit de richting Goes moest in houden voor een tegenligger. Daar door slipte een vrachtauto, bestuurd door G. van M. uit Renkum. Op het gladde wegdek draaide de wagen om zijn as met het gevolg, dat een auto bestuurd door H. de B. uit Souburg, er tegen aan botste. De B. kwam er vrij goed vanaf, maar zijn echtgenote liep gekneusde ribben en een kniewonde op. De wagen werd zwaar beschadigd. De Hoge Raad heeft gisteren tnet gesloten deuren behandeld een cassatieberoep van C.A.M. D., musicus en agent in textiel- waren, wonende te Tilburg. De rechtbank te Breda veroordeel de hem tot vier jaren gevange nisstraf wegens het verzamelen van gegevens, die in het belang van de staat geheim moeten blij ven. Het Hof te 's-Hertogen- bosch verlichtte de straf tot drie jaren. Mr. P. van 't Hof Stolk heeft een viertal cassatiemiddelen toe gelicht. De procureur-generaal zal op 18 november conclusie nemen. In Hulst is opgericht een afdeling oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Katholieke Oudervereniging „Voor het zorgenkind". Dit is een vereni ging van ouders die kinderen op de b.l.o.-scholen hebben. De organisatie heeft ten doel betere bestaansmoge lijkheden voor de gehandicapte kin deren te bereiken. En dat er op dit gebied nog heel wat mankeert, bleek wel uit wat de voorzitter van de landelijke vereniging, de heer Vemeulen Windsant uit Amsterdam, de bijeengekomen ouders uit oost Zeeuwsch-Vlaanderen vertelde. In een boeiende voordracht zette hij uiteen wat de „zorgenkinderen" op allerlei terrein moeten missen, zo wel wettelijk, maatschappelijk als moreel. Zij zijn evengoed mensen, doch de wet beschouwt hen nog al tijd niet als volwaardigen en zo heeft bijvoorbeeld het spaarpotje dat zorg zame ouders van zo'n kind reserve ren om het, na hun dood, een be staan te verschaffen geen rechtsgel digheid. Een dergelijk deel van een nalatenschap vervalt aan de staat. Het is voor de ouders van zulke kin deren van groot belang dit (en nog andere dingen) te weten. Vandaar de vereniging „Voor het zorgenkind". Bestuur gekozen Deze organisatie wil alle ouders van gehandicapte kinderen samen brengen in een landelijke vereniging die door regionale afdelingen zoals nu in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen op gericht bestuurd wordt. In het verband der afdeling kan ook getracht worden meer begrip voor deze kinderen te vestigen en men probeert daar ook deze kin deren na hun schooltijd in een om geving onder te brengen waar zij zich, ieder naar zijn capaciteiten, het best thuis voelen en waar zij zich het best kunnen ontwikkelen. Men rekent erop, dat de nieuwe afdeling spoedig alle betrokken ou ders als üd zal tellen en dat ook velen die zelf geen zorgenkinde ren hebben maar die belangstelling voor dit bij uitstek sociale werk heb- Ook dit jaar wordt door de winke liers te Stoppeldijk een actie georga niseerd, waarbfj bij aankoop van arti kelen bonnen worden uitgereikt. Twaalf van deze bonnen geven recht op een toegangskaart voor één van de beide toneelavonden, die bij het slui ten van de actie op 6 en 7 december a.s. worden gegeven. De actie staat dit jaar in het teken van het plaatselijke muziek- en to neelleven. Bij de opening trad de ac cordeonvereniging onder leiding van de heer Wegenhausen met groot suc ces op in het verenigingsgebouw. Ter afwisseling werden enkele films ver toond, die vooral bij de aanwezige jeugd in de smaak vielen. De jeugd wordt trouwens toch niet vergeten, want bij de sluiting van de actie wordt zij alweer verrast met een middag van filmgenot. Voor de ouderen zijn er dan de toneelavonden op 6 en 7 de cember. De plaatselijke toneelvereniging brengt dan voor het voetlicht het to neelspel De schipper van de Maartje Jacoba, een stuk dat kort geleden met groot succes werd opgevoerd voor de televisie. Waren het voorheen steeds vreemde toneelclubs, die bij de slui ting van de winkelacties optraden, thans krijgt de eigen vereniging haar kans, een kans die zeker verdiend ge noemd mag worden. Het spelpeil van „Stoppeldijk" beweegt zich steeds in stijgende lijn en het beste bewijs hier voor is de fraaie eerste prijs in de tweede afdeling, die de club in het laatste Zeeuws Landjuweel wist te behalen. Deze mooie resultaten zijn voor een groot gedeelte te danken aan het stuwende werk van de provinci ale toneeladviseur, de heer J. Lemai- re, die ook nu weer de raamregie in handen heeft. Ondanks de mooie resultaten van de plaatselijke toneelclub zijn er in eigen dorp nog te veel, die met weinig waar dering voor werk van eigen bodem de opvoeringen van deze hard wer kende vereniging schuwen. Het ini tiatief van de plaatselijke midden stand om nu eens met eigen mensen de sluiting van de winkelactie te doen verzorgen, verdient daarom des te meer waardering. Voor velen zal de kennismaking met het plaatselijk to neel een aangenamê verrassing bete kenen. Traditiegetrouw zullen op de beide toneelavonden gratis prijzen wor den verloot, welke door de deelne mende winkeliers worden geschonken. Fraude Oosterland Het onderzoek naar de door de secretarie-ambtenaar G. B. te Oosterland gepleegde fraude wees uit, dat de man voor on- 'eveer 10.000.verduisterd tieeft. Hij is thans naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Vóór B. zijn functie te Oosterland kreeg, is hij op het secretarie te Wadenoyen (Geld.) werkzaam ge weest. Met een g >ed getuigschrift kwam hij naar Zeeland. Gedurende de jaren dat hij te Oosterland zijn taak verrichtte hij verving o.m. in 1955 geruime tijd de gemeente ontvanger was er nooit iets op hem aan te merken. Waar de man al het geld aan besteed heeft is een raadsel. De gemeente Oosterland is tegen fraude verzekerd. ben de vereniging zullen steunen. Het bestuur van de afdeling oost- Zeeuwsch-Vlaanderen bestaat uit: de heer E.A- d'Hondt te Hulst, voorzit ter mevrouw M, J. Fricot-Grütter, Hulst, secretaresse, de heer P.A. van Waterschoot, Groenendijk, penning meester en als leden de heren J. Smet, Nieuw-Namen. L- Somers, Hengstdijk en A. Gijsel, Westdorpe. Verschillende sprekers, allemaal be trokken bij het loodswezen, hebben op de afscheidsreceptie, die de heer J. F. C. Brandt in hotel Centraal te Terneuzen hield, vele woorden van waardering gesproken. Op de eerste plaats was daar de di recteur van het loodswezen, de heer C. ter Poorten uit Vlissingen, die sa men met de heer Brandt in 1923 dienst nam. De heer Brandt voer als binnen loods tot 1 november jl. (datum van zijn pensioengerechtigde leeftijd) en voor al het werk, dat hij in de loop der jaren voor het loodswezen heeft verricht, kreeg hij woorden van dank van de directeur te horen. De com mandant van het loodswezen in Ter- neuzen, de heer A. K. de Vries, bood een geschenk aan en de heer J. de Jong, die met zijn collega F. Swiers uit Vlissingen op deze afscheidsrecep tie was, sprak namens de rivierlood- sen. Namens de zeeloodsen voerde de heer B. de Poorter het woord. Ten slotte was er namens de bootslieden- wacht de heer H. Geensen uit Terneu zen. Deze was erkentelijk voor de uit nodiging omdat het vroeger blijkbaar niet altijd boterde tussen loodsen en bootslieden. Er moest toen heel dik wijls met veel overleg geloodst wor den om pijnlijke hotsingen te vermij den. Nu is dit allemaal heel anders en ook in dit opzicht lijkt onze tijd niet meer op die „goeie ouwe". Bin nenloods Brandt wist al deze goede vriendschap zeer te waarderen. Na zijn dankboord werd er nog een ge zellige borrel gedronken en werden opnieuw heel wat bravourestukjes opgehaald. Een ingezetene van Wemel dinge ontving onlangs een dreig brief. Een onbekende gelastte de Dntvanger 500.— te deponeren in een melkbhs, die in een oud schuurtje aan de Plasweg stond. Wanneer dit niet gebeurde zouden compromitterende zaken aan het licht gebracht worden. Ook waar schuwde de schrijver tegen inmen ging van de politie, op straffe van wraak. De man nam de politie toch in de arm en deze ging bij het schuur tje posten. Dit had succes, want op een gegeven moment kwam een zekere J. J. uit 's Gravenpolder een kijkje nemen. Hij werd in de kraag gegrepen en kreeg een procesver baal. Op 58-jarige leeftijd overleed te Schoten (België) mejuffrouw Angeli- ne de Beukelaar, eerste algemene overste van de catechisten van de Eucharistische Kruistocht te Breda. Zij was tezamen met Mgr. P. Hop mans en Mgr. F. Frencken mede stichtster van de vereniging van ca techisten van de E.K. en van de Pius X-stichting, die alle zegenrijke arbeid van het catechistenwerk om vatte. Daartoe behoren Bouvigne, het wijkwerk, de huishoudscholen van Breda, Roosendaal en St. Willebrord, het gezinszorgwerk, de school voor maatschappelijk werk te Breda en de in het hele bisdom verspreide E.K.-huizen. Samen met mgr. Frenc ken heeft zij bijna dertig jaar het sociale opbouwwerk van het hele bis dom Breda geleid. Aanvankelijk strekte zich het ca techistenwerk ook uit tot de bisdom men Den Bosch, Utrecht en Roer mond. Het gezinswerk te Rotterdam werd kort na de oorlog ook door het catechistenwerk gesticht, totdat het vorig jaar werd overgenomen door de betreffende instanties van het bisdom Rotterdam. Mejuffrouw De Beukelaar heeft haar leven en haar vermogen geof ferd aan de werken der christelijke caritas met haar gehele persoon als inzet. Zij spaarde zich nimmer en naast een intens gebedsleven heeft zij de enorme lasten gedragen van een jonge congregatie, aan welke moei lijkheden van velerlei aard niet ge spaard zijn gebleven. Zij was be- Op 20 en 21 november wordt in Hulst een nieuwe Roode Kruisten- toonstelling gehouden, die nog ner gens elders is te zien geweest. Dit gebeurt om een voor de afdeling Hulst heuglijk feit te vieren: zij be hoort thans nl. procentsgwijs tot de grootste afdelingen van ons land. Vorig jaar telde Hulst slechts 378 Rode Kruisleden en dit lage aantal was een doorn in het oog van de secretaris-penningmeester van de af deling, de heer J.J. Pater, die daar op begon al zijn vrije tijd nuttig te maken voor het Rode Kruis. Hij ging alle huizen af en boek te het opmerkelijke resultaat 533 nieuwe leden .e kunnen inschrij ven! De afdeling telt daardoor reeds meer dan 900 leden en op een totaal aantal gezinnen van ruim 1200 is, dat een bijzonder groot getal. Dat het een het ander meebrengt blijkt wel uit de verhoogde collecte opbrengsten: de juni-actie van 1957 bracht in Hulst dit jaar slechts 144 gulden op, die van dit jaar reeds 464 gulden. Ook op ander gebied ko men meer activiteiten voor het Ro de Kruis los. De oogst in het iee- tuurhuisje op de Markt (voor zie kenhuizen, sanatoria en thuisliggen- de zieken) wordt zienderogen groter en de schooljeugd is bijzonder ijve rig in het sturen van prentbriefkaar ten naar zieken in vele landen en in het werken voor blinde, invalide of zieke vriendjes. De nieuwe tentoonstelling, die de Hulstenaren als blijk van dankbaar heid (gratis) wordt aangeboden gaat gepaard met speciale films in de bioscoop en de jeugd zal de expositie in schoolverband bezoeken. Het Ro de Kruis verwacht er alle Hulstena ren en vele mensen uit de gehele streek. Het afdelingsbestuur is uiteraard zeer verheugd over de stevige aan was van leden, maar dat neemt niet weg dat er nog altijd Rode Kruis werk is dat moet blijven liggen, om dat er geen geld genoeg is. Tijdens de tentoonstellingsdagen zal men kunnen zien wat de organisatie al lemaal doet... en wat er nog gedaan moet worden. Ongetwijfeld zullen de 300 Hulsterse gezinnen die nog geen lid zijn, dan ook tot het Rode Kruis toetreden. De centrale raad van beroep te Utrecht heeft de uitspraak in de Goese gasthuiskwestie, die aanvan kelijk op gisteren was gesteld, voor onbepaalde tijd opgeschort. Naar wij vernemen is deze maat regel getroffen, om de mogelijkheid van een minnelijke schikking tussen partijen in casu het gemeentebe stuur van Goes en de geneesheer directeur dr. G. Scherphuis alsnog open te laten. wonderenswaardig in haar ijver voor de aanstormende problemen van de vrouwelijke jeugd, voor de noden van het gezin en vooral het Brabantse volk is grote dank verschuldigd aan deze grote nooit zichzelf zoekende vrouw. Kort na de bevrijding werden haar verdiensten geëerd door haar benoe ming tot ridder in de orde van Oran- je-Nassau. Bij haar aftreden heeft zij Breda verlaten en in een nevenstichting van het catechistenwerk in België ge leefd, waar zij nog enkele jaren haar werk voortzette. In 1956 werd zij ge troffen door een ziekte, die jl. vrij dag haar dood tengevolge had. De plechtige H. Mis van Requiem en de begrafenis van haar stoffelijk overschot hebben hedenmorgen plaats gevonden in Koningshof. Een 71-jarige dame uit New-York, miss Aletta Crump die in een televi sie-quiz 16000 dollar won door alle vragen over de stad New-York goed te beantwoorden (ze heeft er dan ook 49 jaar gewoond) heeft een deel van dit meevallertje bestemd om er een snoepreisje van te maken naar Euro pa. Ze ging het eerst naar Nederland en in het bijzonder naar Zeeland, om dat uit deze provincie haar voor ouders stammen. In Vlissingen heeft zij enige tijd doorgebracht omdat in 1670 een inwoner uit de stad, Jacobus van der Hulst, naar Amerika emi- greerd. Ze heeft de bevolkingsregis ters nagepluisd en vele mensen be zocht om erachter te komen of er nog familieleden van haar in die stad wonen. Haar moeder heette na melijk van der Hulst. Ze is niet ge slaagd, maar ze had niettemin geen spijt van haar reis naar Zeeland. Haar voorvader Jacobus moet zijn naam hebben ontleend aan de stad Hulst en daarom bracht zij ook aan deze Zeeuwsch-Vlaamse stad een be- bezoek. Ze informeerde ter secretarie naar mogelijke verwanten en heeft de bezienswaardigheden van Hulst be keken. Met als gids de jeugdige Mir jam Biesbroeck bij zich bezichtigde zij de Basiliek en de Oudheidkamer. Haar enthousiasme over Zeeland, waar zij best zou willen wonen, werd door het bezoek aan Hulst nog aangewak kerd en met de allerbeste herinne ringen aan het land van haar voor ouders van haar moeders zijde, hoe wel zij van hen geen nazaten meer gevonden heeft, is miss Crump weer verder gereisd, gewoon met de bus naar Perkpolder als begin van een reis naar Frankrijk en Italië. Want dat kan er best af, van die 16.000 dollar. In intieme kring is het 12,5-jarig ambtsjubileum van burgemeester C. J. van Hootegem van Hontenisse ge vierd. De gemeenteraad en het se- cretariepersoneel hebben de jubile rende burgemeester opgezocht en hem hun gelukwensen aangeboden. Hierbij werden de heer van Hoote gem een vaas van Delfts blauw en een zilveren schaal aangeboden. Ook ontving de burgemeester vele bloem stukken. Het Comité Vrije Veren komt za terdag om half zeven in hotel Meert te Sluiskil bijeen ter bespreking van het gerezen conflict. De bestuursraad van de K.A.V. hl het bisdom Breda, bestaande uit af gevaardigden van de veertien krin gen, is gisteren te Breda bijeen ge weest om de activiteiten in het ko mende jaar te bespreken. Besloten werd opnieuw voor een Lourdes-reis te gaan sparen. Dezelf de spaarregeling zal worden aange houden als voor de reis in het af gelopen jaar. De nieuwe Lourdes- reis zal in 1962 worden ondernomen. In alle 81 afdelingen van de K.A.V. in het bisdom Breda zal de komen de maanden een korte inleiding wor den gehouden over „de taak van de vrouw in de economie". Na de in leiding zal dit onderwerp door de le den in discussie wprden gebracht. Er werd met vreugde geconsta teerd, dat de K.A.V. naar alle kan ten groeiende is. Er staan zeven nieuwe afdelingen op stapel. Men heeft zeven andere nieuwe afdelin gen op het oog. Gesproken werd nog over het stimu leren van de cursussen op huishou delijk gebied op het platteland en over het retraiteplan voor het vol gende jaar. (Advertentie) OOSTBURG Ledel 8 uur: De vlucht naar de vrijheid, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Cupido op een dolfijn, 18 j. met enig voorb. SAS VAN GENT Otympia 8 uur: In het wilde westen. GOES Grand: De geheime dienst grijpt in, 14 j. MIDDELBURG Electro: Geen liefde duurt eeuwig, 18 j- rnet voorb. VLISSINGEN Alhambra: De mijnen van koning Salomo. Luxor: Een kinder meisje voor papa gezocht, 18 j. GOES Grand: Hun laatste nacht. MIDDELBURG Concertzaal: Recital Juda en Hengeveld.Electro: Verraad in Korea. VLISSINGEN Alhambra: Thee en sym pathie. Luxor: Een kindermeisje voor papa gezocht, 18 j. GENT (B.) Kon. Ned. Schouwburg: Het concert, 7.30 uur.

de Stem | 1958 | | pagina 2