r Clatrvi Van Mierlo p Wit KLEVon Nu geen foefjes met duivenringen meer Hervorming NAVO Sigaren voor pond verboden" boter Zwart o Ballograf ALLERHEILIGEN ALLERZIELEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 31 OKTOBER 1958 Deze week in het buitenland Vrijhandelszone in een kritiek stadium Kindje verkouden? I X Wereldkampioenschap ploegen in 1962 in Nederland De fiscus is uw goed gezind.. De belasting wil een deel van uw kosten betalen als het gaat om de verzekering van uw gezinsgeluk. Zo'n buitenkansje moet u benutten...! N.V. Assurantiebedrijf Merkwaardige geschiedenis aan de grens 55 Zwartewater moet een goudmijn zijn Vliegrampen door hypnose opgehelderd Houtzaagmolen afgebrand Rijkspolitie heeft tekort aan personeel Ricnus Bennaars in Ned. B-elftal Duivenkroni'ek van „Den Bruinen" 1 I LIET voorstel van generaal De Gaulle om Frankrijk samen met de Ver. Staten en Engeland een di rectorium te laten vormen in de Noord-Atlantische Verdedigings- Organisatie, dat eerst in Rome, la ter in Bonn is uitgelekt, heeft een lichte crisis in de NAVO veroor zaakt. In Parijs is later verklaard, dat het voorstel aan Eisenhower en MacMillan een wijdere kring dan de NAVO betrof, wat hierop neer komt, dat Frankrijk feitelijk de we reldpolitiek in nog ruimere zin sa men met Engeland en Amerika zou willen uitstippelen. Een bepaalde tegenspraak van zijn verlangen naar een Frans-Brits-Amerikaans direc torium over de NAVO kan hierin niet worden gezien. Overigens heeft men in Parijs te kennen gegeven op de bijeenkomst der NAVO-ministers in december in ieder geval met voorstellen te zullen komen om het bondgenoot schap beter uit te rusten. Het Franse verlangen naar voor rang in de NAVO mag dan op de afwijzende houding van zijn Euro pese bondgenoten, die zich bij over leg en besluitvorming ook niet ge passeerd willen zien, afstuiten, er is toch wel aanleiding tot hervor ming en betere coördinatie van het Atlantisch bondgenootschap, gezien de zwakke plekken, die het herhaal delijk heeft vertoond. Men denke b.v. alleen maar aan de weerslag van de Franse strijd in Algerië op de Europese defensiekracht en aan Cyprus. Er bestaat tevens aanleiding voor een uitbreiding van de NAVO-sfeer tot in Afrika, zoals de Franse staf chef generaal Ely heeft bepleit, om dat een Europese regionale strate gie niet voldoende is, waar Europa thans ook in het Nabije-Oosten en in Noord-Afrika wordt bedreigd. De NAVO zou trouwens nog meer een werkelijk bondgenootschap moeten worden, zodat b.v. in geval van oorlog het herstel van gebied en souvereiniteit aan de bondgeno ten wordt gegarandeerd en deze geen ervaringen meer behoeven op te doen, zoals Nederland aan het einde van de wereldoorlog met zijn souvereiniteit over Oost-Indië heeft moeten beleven. Het kan ook daar om toch wel goed zijn, dat er een verandering in de NAVO komt. op het gebied van de Europese samenwerking zijn er nog andere moeilijkheden. Men heeft er dezer dagen in ons blad reeds over kun nen lezen. De onderhandelingen over deze vrijhandelszone wilden aanvankelijk helemaal niet vlotten, omdat Frank rijk er hoegenaamd geen prijs op stelt de Franse werkgevers heb ben haar nog dezer dagen verwor pen en voorwaarden voor zijn toetreden te berde bracht, waarop met name Engeland niet wilde in gaan. Frankrijk wilde, dat over de in voertarieven in de vrijhandelszone met algemene stemmen beslissingen zouden worden genomen, waarmee het feitelijk het onderscheid tussen de Euromarkt en de vrijhandels zone wilde wegvagen. Engeland hield aan het eigen karakter van de vrijhandelszone vast door te blij ven staan op het recht der zone partners om zelf hun buitentarie ven vast te stellen, wat verschillen tussen de buitentarieven van de Euromarkt en die van de vrijhan delszone toelaat. Juist het voortbe staan dezer verschillen maakte de vrees van de Fransen uit. Hun eco nomie, die zij ook op de Euromarkt met allerlei voorwaarden en voor rechten hebben willen beschermen, moest nu ook afdoende gevrijwaard worden voor eventueel gevaarlijke concurrentie vanuit de vrijheindels- zone op grond van daar geldende lagere buitentarieven. Een geheel stelsel van certificaten van her komst zou dergelijke concurrentie moeten voorkomen. En over deze certificaten zou men de deskundi gen groepsgewijze moeten laten be raadslagen. De Fransen wierpen met hun be zwaren de onderhandelaars tenslotte zoveel stokken tussen de benen, dat het voorzitter Mandling verdroot en deze ongeveer een ultimatum aan de vergadering richtte. Men moest nu niet langer meer met de deskundigen schermen, maar poli tiek tot elkaar zien te komen. Nu dinsdag jl. verwachtte hij nieuwe voorstellen met de nadrukkelijke bepaling, dat de vrijhandelszone op 1 januari a.s. van kracht zou wor den. XOEN de onderhandelaars van de OEES dinsdag opnieuw bijeen kwamen, bleek het aanvankelijk, dat heel de kwestie van de vrijhan delszone in het slop zou geraken, maar tenslotte schijnt er och een compromis op te dagen. De vasthoudende Brit wist te be reiken, dat men in Parijs door zou blijven praten, tot een oplossing is bereikt. Het compromis, dat in zicht is, zou inhouden, dat de landen van de vrijhandelszone zich verplichten overleg te plegen over veranderin gen van hun invoerrechten, maar overigens hun recht tot zelfstandi ge vaststelling hiervan zouden be houden. Engeland, dat prijs toont te stel len op de vrijhandelszone met Euro pa staat steeds weer voor dezelfde moeilijkheid. Het kan, evenals dat bij de Kolen- en Staal-Gemeen- schap bleek, waarmee het zich enkel associeerde, geen supranationale binding aanvaarden. Voor Engeland kan alleen zijn parlement souverei- ne wetten maken. De samenwerking met Europa, die het wenst, moet daarom losser tot stand komen dan bij de staten van Klein-Europa on derling het geval is. (Advertentie) Drink (Advertentie) Dan rug, keel of borstje inwrijven met mW In 1962 zullen de wereldkampioen schappen ploegen in Nederland wor den gehouden. Ze zullen plaatsvinden in de nieuwe polders van Oostelijk- Flevoland. (Advertentie) U bespaart op uw inkomstenbelasting door gebruik te maken van de aftrekregeling voor verzekeringspremies. Stel nog voor het eind van het jaar uw levensverzekering daarop af. Hoe groot uw voordeel dan kan zijn re kenen wij gaarne geheel vrijblijvend voor u uit. Belt of schrijft u ons even voor een afspraak Het is veel te belangrijk om uit te stellen - dus doe het vandaag nogi Tijdelijk adres: Breda - Catharinastraat 9 Telefoon 0 1600-34850 Aan de grenspost Westkapelle Sint-Anna-ter-Muiden, nabij Sluis, heeft een Brugs gezelschap dezer dagen een eigenaardig avontuur beleefd dat een staartje dreigt te krijgen. De persoon die bij dit incident betrokken was, is niemand minder dan de heer Jean Vossen, procureur des konings te Brugge. lands grondgebied om te ruilen, wat door het gezelschap werd gedaan. Men kreeg voor die boter, die 24 fr. had gekost, sigaren voor 12 fr. Daar mee vertrok het gezelschap naar Brugge. Vooraf echter had de heer Vossen nog aan de douanier gevraagd inzage te krijgen van de verordening waar bij verboden wordt boter naar België mee te nemen, wat de tolbeambte weigerde, omdat, zo zei hij, ,,hij als tolbeambte wel wist wat hij te doen en te laten had" De winkelierster heeft volgens de Gazet van Antwerpen uitleg moeten verschaffen en ze is door de mare chaussee bekeurd, omdat haar han delwijze neerkwam op woekeihandel. De heer Vossen zei: ,,Het gaat er nu maar om of deze woekerhandel f 1tu5{ medeplichtigheid van de Belgische douaniers Dhr. Vossen was met zijn vrouw en dochter op stap geweest naar Oostburg in Zeeuwsch-Vlaanderen. Van de aanwezigheid in Nederland maakte mevr. Vossen ook gebruik om een halve kg boter te kopen. Met die boter begon het geval aan de grens. De tolbeambte vroeg of er niets te declareren was en mevr. ant woordde dat ze een pond boter bij zich had. De douanier zei dat het nie mand is toegelaten boter over de grens te brengen en gaf het gezel schap de raad de boter terug te bren gen vanwaar ze was. gekomen. Daar Oostburg toch wel wat al te ver was, weigerde de heer Vossen terug te rij den voor een halve kg boter en stelde zelfs voor aan de douanier de boter in ontvangst te nemen, wat deze wei gerde. Hij stelde echter voor de boter in een nabijgelegen winkel op Neder- Men moest haast aannemen, dat er op de bodem van het Zwartewater een kapitaaltje aan gouden ringen ligt. Er hebben zich namelijk al twaalf gegadigden gemeld voor de gouden zegelring die de 54- jarige chef-monteur G. Hel- bers te Zwolle dezer dagen aantrof in een baars die hij in het Zwartewater had gevan gen. Verliezers in Rotterdam, Asterdam, Steenwijk, Harder wijk, Apeldoorn, Arnhem, Haarlem, Maasbragt, Wape ningen en Breda stelden zich met de Ziuolse politie of de heer Helbers in verbinding, met de mededeling dat zij hun ring in of bij het zwartewater hadden verloren, de meesten bij het zeilen of vissen. Een van hen herinnerde zich zelfs dat zijn vader dertig jaren ge leden zijn ring in het Zivarte- zvater had laten vallen. Een ander mankte het nog mooier. In de oorlog, zo deelde hij mede, had hij bij Uddel zijn ring verloren en hij achtte het niet uitgesloten dat het in de baars gevonden sieraad deze ring was. Niemand van dege nen die zich hebben gemeld heeft echter een kloppende beschrijving van de ring kun nen geven. (Advertentie) Een Canadese arts heeft met be hulp van hypnose de vermoedelijke oorzaak kunnen vaststellen van twee vliegtuigongelukken, waarbij in to taal tachtig personen om het leven kwamen en verscheidene werden ge wond. Op het jaarlijkse congres van het genootschap voor klinische en expe rimentele hypnose te Chicago ver klaarde dr. Bernard Raginsky uit Montreal, dat de piloot van een vlieg tuig hem onder hypnose had be kend" dat een ongeluk, waarbij ver scheidene personen ernstig werden gewond, was veroorzaakt doordat hij de gegevens van een nieuw soort hoogtemeter niet had begrepen. Daardoor had het vliegtuig een boomtop geraakt en was neergestort. Bij het onderzoek onder hypnose was ook gebleken dat de piloot onbewust aan hoogtevrees leed. In strijd met het advies van de arts was de piloot weer gaan vliegen. Enige maanden later verongelukte een vliegtuig waarvan hij de gezag voerder was. Bij dit ongeluk kwa men tachtig mensen om het leven. Een felle brand heeft in Ouderkerk aan de IJsel de houtzaagmolen ,,Hermina", die enige jaren geleden door Monumentenzorg werd gerestau reerd, in een uur tijds volkomen ver woest. De molen, die in 1907 naar Ouder kerk aan de IJsel werd overge bracht, deed voordien dienst als olie molen in Delfshaven In 1954 werd de „Hermina" door monumentenzorg uit zijn vervallen staat hersteld, daar het de enige mo len was die langs de Oude IJsel stond. De vermoedelijke oorzaak van de brand is kortsluiting. In antwoord op desbetreffende vra gen heeft de minister van Binnen landse Zaken aan de Tweede Kamer geschreven, dat het personeeltekort bij het korps rijkspolitie op 1 oktober jl. bedroeg rond 500 man. In de groot ste gemeenten bedroeg het tekort: Amsterdam 257, Rotterdam 117, 's-Gravenhage 88, Utrecht 30. De sterkte van de reserve-gemeentepoli- tie bedroeg die datum 5800 man. Het Nederlands b-elftal dat zondag a.s. tegen Zwitserland in Winterthur zal uitkomen is als volgt samenge steld: ■>oel: Roffel (GVAV). Achter: Brull (Rapid JC) en Veld hoen (Feijenoord). Midden: de Koning (Sparta), Wal- hout (Feijenoord) en Munsters (For- tuna '54). Vóór: Meyers (Feijenoord), Von- hoff (DWS-A), Van der Gijp (Feijenoord). Bennaars (NOAD) en Bosselaar (Sparta). Reserves: Van Heeswijk (Blauw Wit), Scherpenisse (ADO), Schaap (SC Enschede) en Angenent (Fortu- na '54). MODERN De heer Frank Sudgen, inspecteur van de volksgezond heid te Blackpool, heeft on langs een onderzoek ingesteld naar de wasgelegenheid in verschillende huizen. Hij be zocht er tweehonderd. Slechts drie er van hadden een bad kamer, zes hadden heet water en vier een eigen toilet. Maar in honderd vijfentwintig van de tweehonderd woningen stond een televisietoestel. Flink In het Italiaanse stadje La Spezia veroorzaakte politiecommissaris Lui- gi Scotti met zijn dienstauto een aanrijding met een motorrijder. I.uigi nam de zaak hoogst persoon lijk in onderzoek, stelde vast, dat hij voorrang had moeten geven en schreef een procesverbaal voor zich zelf. Verbod Politieagenten te Thomasville trof fen de heer Thomas Liventy aan, terwijl hij bezig was een gat te bo ren in een parkeermeter. De rechter heeft hem een forse boete gegeven. Bovendien mag Liventy de eerste maanden niet dichter dan vijf meter een parkeermeter naderen. Briefje De heer Leo D. Burr uit Redondo in Amerika moest voor enige dagen de stad uit. Daarom prikte hij een briefje op de achterdeur met de mededeling: „U weet de weg. De sleutel ligt onder de bank in het tuintje". Toen hij terugkwam bleken dieven goede nota van het geschre vene te hebben genomen. Burr miste tenminste zijn schrijfmachine, een televisietoestel, een maaimachine en een dure radio. Op het briefje stond: Bedankt". Lezen De zesjarige Timothy Meadows uit Memphis zat twee dagen op school. Hij had de eerste lees lessen gehad en om te bewijzen, dat hij alles dóór had trok hij aan een handle, die uit een rood kastje stak en waarboven stond te lezen: „Trekken". Er stond ook bij, dat het trekken alleen in geval van brand mocht gebeuren, maar zo ver was onze Timothy nog niet. Het gevolg was, dat 3000 kinderen in paniek de straat op vluchtten. (Advertentie) In België hebben ze een nieuwe vaste voetring voor duiven uitgevonden. Indertijd is er een prijs uitgeloofd voor de persoon, die de zogezegde „onschendbare" ring zou weten te fabriceren, bestand tegen de manipulaties van ringenknippers en soldeerders, dewelke a raison van vijftig frank of in Holland een knaak, een duif van een andere ring voorzien en aldus meewerken om de klepper op illegale manier van eigenaar te doen veranderen. Om kort te gaan en niet rond de pot te draaien: diefstal. Met de gewone aluminiumring zijn altijd foefjes uit te halen geweest. Vandaar dat reeds voor de eerste wereldoorlog gezocht werd naar wat beters. Ik meen dat het in de hete zomer van negentien-elf was dat ze de proef namen met de porseleinen ring, maar in de harde winter van twaalf barstten ze aan de duiven hun poten van de vorst.... Dit deed de proef flagrant mislukken en alles bleef zoals vanouds weer bij het ou de. Ze dronken een glas, ze p.een plas en het zaakje bleef gelijk het was. De nieuwe Belze ring moet echter een „kampioen" zijn, te oordelen al thans naar wat de ..Noordduif" van Maldegem er over schrijft: „Hij kan niet tegen de hitte en hij kan niet te gen de soldering (dit schijnt wel met mekaar te kloppen - den Br.), maar hij kan wel tegen een redelijk straffe drukking, naar de proeven hebben be- Er is geen Aspirin zonder BAYERKRUIS ER, gaat ontegenspre kelijk een sterk ver langen door veel men sen naar een betere we reld. Zij zijn de haat en de tweedracht moe en verlangen naar rust en vrede en bovenal wen sen zij een bescheiden welvaart voor ieder toe gankelijk. Sommigen ivanhopen aan het oude Europa en vinden het onbewoonbaar en ze zouden niets liever doen, dan emigreren naar een nieuw land, vér van al deze narigheid om daar een betere toekomst op te bouwen. Hoezeer dit verlangen vreemd is aan de wer kelijkheid, toch moeten we erkennen, dat er in ieder mensenhart feite lijk zulk een stille hoop begraven ligt, zulk een uitzien naar het beloof de land, een dromen van een beter en gelukkig leven. Wordt niet de mens een vreemdeling en een reiziger genoemd op deze aarde en ivordt zijn bestaan hier niet vergeleken met een schaduw, die voorbij trekt, en met een vlug- verwelkte bloem? Maar na dit broze en van veel ellende omgeven leven komt het andere, dan komt de grote emigratie naar een ver en onbe kend land, waar het ge luk voor iedereen is weggelegd. Daar wist God elke traan weg uit de ogen; en nooit zal de dood er meer zijn, geen rouiv, geen geween en geen smart; want het vroegere is voorbij. Daar zit God op de troon en zegtZie Ik maak alles nieuw. AAR dit land richt de H. Kerk onze blik ken, als zij op de dag van Allerheiligen het hemelse visioen der dui zenden aan onze ogen doet voorbij trekken, de duizenden die gewonnen zijn uit alle talen en stammen geslachten. Zij, die daar leven en bewegen „dertel van veel overvloeds" zijn geen vreemden voor ons,want tot die onafzienbare scharre behoren er ook, die met ons bevriend en aan ons verwant waren. Ook hun weg ging langs het moeilijke doornige levenspad, maar uitein delijk voerde het hen naar de gouden poorten van het hemelse Jerusa lem. Zij hebben het mensenleed leren ken nen, wellicht nog dieper dan wij; de ellende van ziekten en kommer, de mislukkingen en mis kenningen, de strijd te gen de zonde, die als een onblusbaar vuur blijft branden in onze leden: ja, wellicht heb ben zij hun nederlagen gekend tegen de vijand van de zielen, maar hun ziel is verzoend met God gestorven en het loute ringsvuur heeft hen ge schikt gemaakt om het aanschijn Gods te zien. En aan deze allen, eens mensen zoals wij, doet de Kerk ons morgen denken, de dag, waarop de grauwe aardsheid op gaat in het licht, waar op de broze mensheid hemelse triomfen viert. AT is het juist ge zien van de Kerk, om aan de viering van deze dag ook de herin nering aan de afgestor venen te verbinden, die nog verblijven in de lou teringsplaats tussen de aarde en de hemel. Nu door de grauioe herfst lucht als het ware de lichtglans breekt der eeuwigheid, houdt zij onze blikken gevangen en leidt ons tot voor de poorten van de loute ringsplaats om ons te doen luisteren nf.ar de weeklachten van de zie len, die ons dierbaar zijn. Zijn zij niet ge scheiden uit het leven met onze verzekerde be loften, dat we voor hen zouden blijven bidden? Ja, de Kerk beklemtoont op de Allerzielendag te recht dit bidden voor de afgestorvenen, want hoe vaak is reeds het bidden nagelaten, nadat de tra nen ivaren opgedroogd en iaat zullen er een zielen zijn voor ivie geen dierbare de aalmoes geeft, die reikt tot over het graf heen. En voor al deze zielen vraagt de Kerk onze gebeden en onze offers en zij bun delt ze in haar aangrij pende smekingen van de Allerzielendag als al de altaren met het rouw floers zijn omhangen en het drievoudig H. Mis offer de schoonste gebe den en het verhevenste Offer neerlegt op het verheven altaar des he mels voor het aanschijn van de Allerhoogste die een rechtvaardig Rech ter maar bovenal Min naar van de zielen is. wezen. In elk geval een geweldige verbetering in vergelijk met de „on schendbare" ring van '56, die „nul" was Dat er nog tegenstanders zijn Misschien meer, omdat ze sceptisch staan tegenover de zekerheid dier on schendbaarheid dan om de prijs van drie frank negentig, waarbij het om luttel cenliemekes meer gaat, die nu toch van geen tel zijn in het budget van de duivensjarel. Wij kennen onze sportbroeders maar al te goed, althans de meeste: grote potten pakken, stoefen over hun cracks en kampioenen en over de zware pouls die ze gewonnen hebben en... kniezen en zeveren op centiemes voor een ring, die misschien de lang verwachte ideale zal zijn Jokken 's Winters, als er niet met duiven gevlogen wordt, hebben de melkers allemaal goei en ze maken nogal van hun voeten Dezelfde konfrater die over de nieuwe ring schrijft, geeft ze en passant een ,,goe bolwassing" mee: „Boft en jokt er maar op los, er zal wel iets van overblijven. Zo is 't in de gewone wereld en zo gaat het in de wereld van de duivensport, waarin we even de stekskens willen recht zetten over gevallen van lief hebbers, die uitslagen en belevenissen meedelen en van reporters die repor tages schrijven. We hebben er abso luut niets tegen, dat er met bloeme- kens wordt gesmeten, zomin als we 't zullen afmeten met de centimeter of wegen op apothekersbalansen in hoe verre al dat schoon proza wel klopt. Op een kleintje komt het nu ook niet aan. Maar 't kan wel eens over zijn hout gaan, te meer als wanneer men er als duivensportblad zelve in wordt betrokken en te goeder trouw hebt gehandeld. Zo verscheen er een stuk over twee kolom dat „overloopt van de veelte". En we sommen op: prijzen die niet bestaan, getallen die uit de lucht zijn gegrepen, procenten met dubbel krijt geschreven, poulen als flagrante leu gens zonder van het verdere nog te spreken. Dat zal tenslotte wel uitko men op zichzelf belachelijk maken of de reporter of het duivenblad, de le zers foppen en meteen een sfeer van twijfel scheppen in zuivere sportaan- gelegenheden. We zullen het deze keer bij algemeenheden laten zonder namen te noemen en omstandighe den. Wie echter zijn details wil, kan ze krijgen, maar we waarschuwen op voorhand: ze zouden kunnen verplet terd zijn Bredase Bond De verkiezing van een nieuw Be stuur in de Bredase Bond heeft geen oplossing gebracht van de bestaande moeilijkheden. Wat ik voorzien heb is gebeurd: de Zuid-Nederlandse Bond heeft het besluit genomen in te grijpen. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen heeft de waarnemend voorzitter van midden-Brabant een even eenvoudige als doeltreffende op lossing aan de hand gedaan, waar alle partijen (en eenlingen) het mee eens zijn. Deze oplossing zou behel zen: stemplicht voor alle leden van de C.C. (niet stemmen, volgend jaar niet meespelen onverkiesbaarheid van de leden van het huidige bestuur (dat zich bereid verklaard heeft en bloc af te treden) en van de leden van de vorige bestuursperiode, ove rigens vrije kandidaatstelling. Geen zg. „werkbestuur" meer, evenmin een bestuur dat teveel een „partij bestuur" (vol tweedracht en ver scheurdheid) is, maar een bestuur dat daar boven staat. En dat een be taalde secretaris en penningmeester tot haar beschikking krijgen zal. Ge vraagd dus: Algemeen geachte figu ren met werkelijke bestuurskwalitei ten, die zich gerugsteund zullen we ten door bekwame werkers en advi seurs en door de (machtige) invloed van Z.N.B. en N.P.O. Anders dan voorheen het geval was, zal van de genen die zich daarvoor presenteren niet meer worden gevraagd dan zij al hun vrije tijd en een deel van hun nachtrust er aan opofferen De voor zitter zal worden gekozen door zijn medebestuurders, die met hem moe ten samenwerken. Door deze oplos sing wordt bereikt, ten eerste dat de eenheid bewaard zal blijven. Er komt geen tweede Bond en geen afbrokke ling. Ten tweede dat het probleem van het al of niet erkennen van de diverse verenigingen eens en voor al tijd van de baan is. De stemplicht helpt al zulke geschillen, bijv. in feite ook de veelomstreden invloed en betekenis van de Bondsraad uit de wereld. Ten derde dat de ontevreden heid van de minderheden die zich verongelijkt voelen, zal plaats maken voor een gevoel van gelijkberechtigd heid. Ik zal verder niet in finesses tre den, dat zal de Z.N.B. wel doen. Het zij in „De Uitslag", hetzij door direc te aanschrijving van alle leden der C.C. (van Den Bosch uit). In afwachting wens ik degenen die het Salomonsoordeel hebben uitge sproken geluk met de betoonde wijs heid. Hier de kampioenschappen in de machtige maatschappij K.P.V. te Kaatsheuvel: Vitesse: 1 M. van Boxtel, 2. Jac. Klerkx, 3 C. de Bondt, 4 Jac. Du- quesnoy, 5 M. van Boxtel, enz. Halve'fond: 1 M. van Boxtel, 2 Jac. Klerkx, 3 en 4 M. van Boxtel, die er dus nogal tegen gebokst heeft 5 Jac. Vloemans, enz. Fond: 1 M. Ververs, 2 C. Labee, 3 M. Lensveldt, 4 A. de Bie, 5 H. Schoenmaker enz. Jonge duiven: 1 P, Ligtvoet, 2 C. van Boxtel, 3 A. van der Hoven, 4 M. van der Velden, 5 M. Ververs. Wisselbeker Orleans: M. van Box tel. Kampioen-generaal over alle vluchten en traktementen voor de verandering eens: M. van Boxtel. Waarmee onze hartelijke gelukwen sen. Allemaal goeie. DEN BRUINEN (Advertentie) ballpoints djL, Vanaf f.1

de Stem | 1958 | | pagina 7