Zuid-Beveland VieOTjE - VELPON VLOOTJE WalchDren NEEM HET BESTE VISSER-KOOLE Zeeuwsch-Vlaanderen Films Hat Venus- kruid Roode Kruis Puzzel Rit Breda Dag!:'ad De Slem Perfecte Jassen of Kostuums Benoemingen in bisdom Breda Kroniekje van sHeerenhoek Zenuwartsen winnen kort geding PORTEMONNAIES PORTEFEUILLES DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 31 OKTOBER 1958 Voorlichtingsavond E.V.O. Betaal een NORMALE PRIJS Neem FORTEX GOUDZEGEL! Gemaakt van de BESTE STOFFEN. Gegarandeerd vormhoudend binnenwerk, dat kostuum of jas correct in de vorm houdt. VADER en ZOON slagen even gemakkelijk bij uw Doktersdiensten Dienst dierenartsen Ontslag opgeschort SAS VAN GENT OOSTBURG MIDDELBURG GOES VLISSINGEN Dioc. Vrouwengilde hield jaarvergadering in Breda Aanvaring door mist Hoogwaterstanden ND A Vandaag Morgen Zondag Maandag GOES De algemene verladers en eigen vervoersorganisatie hield in „de Prins v. Oranje", een voorlichtings bijeenkomst. In een filmstrip, waarmee het pro gram werd geopend, werden de noodzaak en de voordelen van een goede polis aangetoond, terwijl an derzijds werd gewezen op bezwaren tegen een door de regering verplicht- gestelde verzekering. De heer A. Drost, secretaris van de afd. Zeeland der E.V.O. sprak over de moeilijkheden die kunnen ontstaan in verband met de verwe zenlijking van de Europese econo mische gemeenschap. Ook het rij tijdenbesluit lichtte spreker toe. Tenslotte werd nog een film ge draaid over de bouw van het reuzenproject, dat de Velsertunnel mag heten. AVOND VOL VROLIJKHEID EN PLEZIER Gisterenavond gaf het gezelschap Carrell in de „Prins van Oranje" voor de federatie van Goese perso neelsverenigingen een cabaretavond van kwaliteit. De nummers werden in grote verscheidenheid en met smaak en geest gebracht en muntten over het algemeen uit door origina liteit. Vader en zoon Carrell, die ook beurtelings als conferencier optra den kennen de knepen van het vak en hadden zich van goede medewer kers voorzien. Leuke eenakters wisselden zich af met muziek en zang. Bijzonder in de smaak vielen de Weense en Holland se liedjes van het duo Salberti. Het was een avond vol vrolijkheid en ple zier. Voor de stampvolle zaal werd het openingswoord gesproken door de heer J. Bruggeman, die meedeelde, dat reeds acht personeelsverenigin gen zich bij de federatie aansloten en nog meerdere zullen volgen. Spre ker benadrukte, dat aansluiting niet betekent het opgeven van zelfstan digheid. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes zv J. Brands- Sullot; Bernadette dv C. de Wael- Verdurmen te Heinkenszand; Anne- lies dv L. Kaptein-v. d Beid: Jan zv H. Burggraaff-Laport; Johannes zv P. Poortvliet-Schrieks te Baarland; Mar- tine dv J. Polderman-Oele; Jozina dv M. Koster-Abrahamse. Ondertrouwd: G. v. Haaften 34 j. en J. Quant 28 j.; W. v. Boven en J. L. Zwartepoorte. Gehuwd: P. Koens 34 j. en G. Go- vers 28 j.; H. Proost 23 j. en J- Iman- se 20 j.; J. Steketee 26 j. en J. Wessels 26 j. 's-Heerenhoek Films in „Jeugdhoeve Wanneer in „Tarzan en de verlo ren Safari" het vliegtuig van Dick Penrod, door hemzelf bestuurd, een noodlanding maakt in het Afrikaan se oerwoud, ontmoeten Dick en zijn gezelschap, twee mannen die aanbie den hen te helpen. De één, die op recht hun welzijn wil dienen, is Tar zan. De ander is een zekere Tusker Hawkins. In het geheim is Hawkins met het hoofd van de wilde Opar- stam overeengekomen, dat hij de blanken aan deze zal overleveren, ter offering aan hun goden. Als te genprestatie zullen de Opars hem 'n fabelachtige ivoorschat geven. Door een knappe list kan Tarzan de ge vangenen echter bevrijden en allen ontvluchten het dorp. Hawkins wordt door het stamhoofd gedood, daar de ze hem van verraad verdenkt. Het verhaal eindigt plezierig voor het echtpaar Penrod (14 j.). In „Nachten van Cabiria" is Ca- biria een jonge publieke vrouw, die haar natuurlijke overgevoeligheid tracht te overschreeuwen met uiter lijk bravoure. Een man van wie ze houdt, tracht haar te verdrinken om in het bezit van haar geld te ko men. Na diverse belevenissen, maakt zij kennis met een boekhouder met wie ze trouwt. Hij blijkt een schurk te zijn, die het op haar geld heeft gemunt en tracht haar te vermoor den. Na deze bijna dodelijke schok hervindt zij toch nog de kracht om het leven te aanvaarden, strijdend tot het goede einde. 's-H.-Hendrikskinderen Studenten op bezoek Morgenmiddag zal de jaarclub van h:t Utrechtse studentenkorps in het verenigingsgebouw plechtig worden geïnstalleerd. Dat dit hier juist ge beurt, komt omdat deze jaarclub de naam „Hendrik" draagt en dus graag in 's Heer Hendrikskinderen fuift. Men is van plan om de twee oud ste inwoners van het dorp die de namen Hendrik en Hendrika dragen, het ere-lidmaatschap aan te bieden. Rilland Toneelsucces „Juliana" De oranjevereniging „Juliana" heeft voor haar leden in de grote zaal van café ,,'t Wapen van Ril land" opgevoerd de klucht in drie bedrijven „De onbekende wereld". De tonelisten kweten zich goed van hun taak. Wegens het groot aantal leden (plm. 600) was het nodig, gis teren een her-opvoering te geven. Na afloop werden nog enkele uurtjes op de dansvloer doorgebracht. De lei ding berustte bij de vice-voorzitter de heer C.J. v.d. Sanden, die bij de eerste opvoering een speciaal woord 4» Daoblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen Hulst Dubbele Poort Tel 102 Rayonredacteur M J Groen RayonbeheerderL K M de Jons Rayunkantuor voor Walcheren en Z. Beveland Goes Westsingel 98 Tel 2236 Rayonredacteur: N Karhot Ray onoe heer der: J Fait Prijs voor losse advertenties uestemd voor de editie vooi Zeeland t 0 15 pei mm. Vooi Ingeznnuen IVlededeitn gen" t 0.37 oer mm Bij contract aan zienllike reductie „Klelntles 3 regels ot minder f 0 90, elke regel meer 0.15 Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp r 1.50 en j.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen Hah geld van welkom richtte tot de diverse af gevaardigden van zusterverenigingen en tot de ere-voorzitter, burgemees ter J. C. W. Jobse. MIDDELBURG KAARTWEDSTRIJD In de koffiekamer van het PZEM- gebouw aan de Poelendaelesingel alhier had de personeelsvereniging der PZEM het tweede kaarttoernooi in dit seizoen voor haar leden geor ganiseerd. Ook voor deze avond be stond weer veel belangstelling en er is op een prettige wijze gespeeld. Voor de winnaars waren enkele aar dige prijzen beschikbaar gesteld. (Advertentie) Toch een redelijke prijs AXEL 4ard4'nhti r u Afscheid op vergadering van r.k. boerinnen In het r-k. jeugdgebouw in de Brouwerijstraat werd de algemene jaarvergadering gehouden van de af deling Aardenburg van de r.-k. boe- rinnenbond. Vanwege de dichte mist waren slechts 43 van de 108 leden aanwezig. Allereerst kwam aan de orde het aftreden van de secretares- se-penningmeesteresse Julienne de Rijcke verband daarmee had de vergadering een speciaal karakter. De voorzitster memoreerde het vele werk dat mejuffrouw de Rijcke in de 9 jaar, dat zij het secretariaat en het penningmeesterschap heeft waarge nomen, voor de vereniging heeft ge daan. Als dank daarvoor bood zij de aftredende secretaresse een bloemen- standaard aan Mejuffrouw de Rijcke dankte voor deze attentie en zei gaar ne bereid te zijn om in de toekomst nog een handje toe te steken, als het nodig mocht zijn. Bij de verkiezing van een nieuwe secretaresse wees de voorzitster op het belang van een goede organisatie. Nadat enkele kan didaten naar voren waren gebracht werd met 30 van de 43 stemmen ge kozen Gerarda Buijsse. Mejuffrouw M. Maenhout kreeg 10 stemmen, de dames N. van Damme-Clarijs, A. Pa- ridaen-Hiel en E. van Rie-Beaussaert ieder 1 stem. Bij de verantwoording van de af tredende penningmeesteresse bleek, dat er nog ruim driehonderd gulden in kas was. Als bijzonder punt stond op de agenda een lezing van pater Mak, van de reguliere kanunikken van St. Augustinus uit Sluis, over zijn reis naar Canada. Op de hem eigen vlotte wijze vertelde pater Mak van zijn reis met een emigrantenschip naar Canada en over het leven van de emigranten in dit grote land. De lezing werd geillustreerd met een door hemzelf opgenomen film. Tot slot behandelde de cultureel leider H. Veraart nog enkele huishoudelijke aangelegenheden. Stoppeldijk Kerngroep r.-k. middenstand Ook in onze parochie is thans het kernwerk van de middenstandsbewe ging van start gegaan. In het ver enigingsgebouw kwam een aantal belangstellenden bijeen voor een oriënterend gesprek over dit werk. De leiding van de kerngroep zal be rusten bij pater van Acker, marist uit Hulst, die dit werk ai enige tijd verzorgt bij andere afdelingen. De gespreksgroep zal maandelijks bij eenkomen. PLECHTIGE MIS Korte tijd geleden ontving onze oud-dorpsgenoot Cor van de Wiel, thans woonachtig te Breda, de pries terwijding in de kapel van de paters maristen te Lievelde. Op Allerheili gen zal pater van de Wiel in onze parochiekerk een plechtige H. Mis opdragen. TERNEUZEN Zeelui vochten Voor „Monopole" aan de Korte Kerkstraat stond 's nachts een auto geparkeerd. Vier Nederlandse zeelui van de kustvaarder „Morag" pro beerden de antenne van de auto te breken. De chauffeur en een passa gier gingen op het lawaai naar bui ten en raakten slaags met het va rensvolk. Er werden van weerszijden rake klappen uitgedeeld. Toen de po litie kwam was het uit met de pret. De zeelui betaalden de schade en mochten nog even mee naar het bu reau om de gegevens te verstrek ken die de politie voor het opmaken van een proces-verbaal nodig heeft. Zijne Hoogwaardige Excellentie de bisschop van Breda heeft benoemd: tot geestelijk adviseur van de vereni ging r.-k. ambachtsschool voor Hulst en omgeving de hoogeerwaarde heer A. Koopmans, pastoor-deken te Hulst. Tot geestelijk adviseur van de r.-k. middenstandsvereniging afd. Dongen de weleerwaarde heer W. Vervaet. Tot bisschoppelijk commissaris van de r.-k. ziekenverpleging „St.-Joan na" te Goes de hoogeerwaarde heer C. Holtkamp, pastoor en deken te Goes. Tot geestelijk adviseur van de Roo- sendaalse r.-k. toneelvereniging Ons Toneel" de weleerwaarde heer H. v. d. Velden en heeft op haar verzoek eervol ontslag verleend aan mej. A. M. B. Oomen als lid van het alge meen bestuur van het Diocesaan So ciaal Charitatief Centrum namens de Noordbrabantse Christelijke Boeren bond, en heeft in dezelfde functie benoemd mej. E. Promes te Tilburg. (Advertentie) U ZIET PAS HOE VUIL HET WAS als U Uw tafelkleed of dres soirloper chemisch gerei nigd weer thuis krijgt. Stoomwasserjj, Chemische Wasserij en Ververij DE LELIE St.-Josephstraat 9-17, tel. 5171 BERGEN OP ZOOM Het zal nu vlug ge daan zijn met de wo ningnood in onze ge meente. Op bestelling wordt thans een wo ning kant en klaar af geleverdin eigendom en vanaf 10.500 harde guldens. De gemeente geeft wel vrije vesti ging, dus 's Heeren- hoekenaren: opgepast dat ze weer niet voor de neus worden weg gekaapt. Meer ge beurd! Het aantal is voorlopig onbeperkt! Tot veler vermaak is ook de bibliotheek 'weer opengesteld. Mensen wat is dat toch gezellig in de lange winteravonden in een hoekske met een boekske. Het is jammer dat velen dat leesgenot niet kennen doordat ze er nooit toe kwamen het te doen, misschien omdat men nog de menina is toe gedaan, dat het toch maar prulwerk is wat daar wordt uitgege ven. Laat het gezegd zijn dat kapelaan van Egmond die zaak dik in orde heeft gebracht en dat er ook nu in het stille seizoen hard aan gedokterd is. Goe de schrijvers en de nieuwse uitgaven, bo vendien een schappe lijk prijsje. Er hing de laatste dagen een echte olie- bollenlucht boven ons dorpje. Geen wonder overigens, maar wie gaat nu zoiets in ver band brengen met het zoekraken van onze onmisbare postbode. Bij nader onderzoek bleek Kees zich te bevinden in de kelder bij de fam. Raats, met enige helpsters, en omgeven door een dikke oliewalm. De oliebollen rolden als aan de lopende band. Desgevraagd bleek het voor de mondharmo- nikavereniging te zijn, althans om de kas te spekken. Het resultaat 2400 bollen uit de olie geleverd, en Sympho- nette in de slappe was. Alleen hadden we toch wel even te doen met Kees en die meisjes, die zelfs niet eens werden afgelost. Jammer is het wel, dat de vieze sloten maar niet dicht kun nen worden gemaakt, gehoord het antwoord hieromtrent in de ver gadering der vroede vaderen. Intussen ver nemen wij uit zeer betrouwbare bron dat het met die sloten wel goed zit. Tussen ons gezegd en gezwegen, er wordt met demping gewacht tot enige ge vels aan het begin van de Molendijk, die al gevaarlijk verzakt zijn, op de rand van de be wuste sloot in die sloot vallen. Lekker een stuk automatisch en gratis voor nie mendal dicht gemaakt. Zakelijk gezien een handige stunt, maar uit hygiënisch oog punt onverantwoord. Van twee kwaden nu maar het beste kie zen. En wij maar riool belasting betalen met een stuk van ons huis in de sloot. Voor zover nog aan wezig zit ons school bestuur met de han den in het spreek woordelijke haar naar een lege plaats in de St. Jozefschool te kij ken, die de heer van Osta daar heeft ach tergelaten als onder wijzer. De jeugd na tuurlijk een grote he kel aan de daardoor vrijgekomen vrije da gen. De heer van Osta koos als vestigings plaats Goes, alwaar hij zijn vrouw zal gaan vervangen. Niet gek bekeken overigens. Het schoolbestuur heeft intussen maar weer een beroep kunnen doen op een gehuwde onderwijzeres die ge lukkig nog in onze ge meente aanwezig is. Voorlopig dus uit de brand en de lieve jeugd weer in de ban ken. Mochten er na le zing van dit geschrijf nog lieden zijn, die er aan twijfelen of 's Hee- renhoek onder de buurtgemeenten de hoogste toon aanslaat, dan delen wij verder nog mede, dat hier een gewone man een televisie-ontvanger heeft gemaakt met zijn blote handen en zonder enig papier bij die handen. Vakmen sen staan in stomme verbazing. O zo. Te Axel neemt dit weekend waar dokter Kats en te Terneuzen dokter Bos. Te Goes wordt dienst gedaan door dokter Griep; te Middelburg door dok ter Boerwinkel; te Vlissingen door dokter Grippeling; te Heinkenszand. Arendskerke en Wolfaartsdijk door dokter Vos, en te Hansweert, Krui- ningen. Rilland en Krabbendijke door dokter Kamps te Rilland. Dokter Föl- mer te Driewegen neemt waar voor dokter Luyckx en dokter Gelderblom te Nieuwdorp voor dokter Kiviet. Te Goes is de Goese apotheek geopend. Te Sas van Gent, Axel en Zaamslag wordt de dienst waargenomen door de heer F. van Roon, tel. 588, Sas van Gent, en te Hulst en Nieuw-Namen door de heer de Nijs uit Hulst. Op Zuid-Beveland hebben dienst de heren Elzerman te Goes en Gankeer te Ovezande. (Advertentie) Toonaangevend! in KWALITEIT SERVICE PRUS! en. De Middelburgse rechtbank deed gistermiddag uitspraak in het kort geding, dat de Vlissingse zenuwartsen, de heren P. en B., daar aanhangig hadden gemaakt, in verband met de opzegging door het Ziekenfonds „Wal cheren" van hun medewerkerschap. Beide artsen, die met elkaar zijn geassocieerd, hadden geëist, dat de effectuering van bedoeld besluit op geschort zou worden tot de daartoe gerechtigde instantie zou zijn ge hoord. Die eis werd toegekend door de rechtbank. De president van de rechtbank for muleerde de uitspraak als volgt: De rechtbank beveelt het Ziekenfonds om de effectuering van het door het fonds genomen besluit tot beëindiging van eisers medewerkerschap op te schorten tot 15 februari a.s. of zoveel eerder als daartoe door de aangewe zen commissie uit de Ziekenfonds raad zal zijn beslist, op eisers beroep t.a.v. de weigering van het zieken fonds hen als medewerkers toe te la ten; zulks op straffe van betaling aan eisers van een dwangsom van 250 HULST „Notre Dame de Paris" (Cl) is een alom bekende film, een film, die overal stampvolle zalen trekt. Het is de geschiedenis van de aartslelijke Quasimodo, die liefde opvat voor een knappe zi geunerin. De jonge vrouw wordt door toedoen van de meester van de bultenaar gedood en daar voor neemt Quasimodo een ver schrikkelijke wraak, waarna hij zichzelf opsluit bij het lijk van de zigeunerin. Een boeiend schouwspel is deze film. Verder „Eiland der verleiding", (C3), de historie van een man, die lie ver lui dan moe is en die gast vrijheid geniet op de boerderij van zijn gesneuvelde oorlogs vriend Maar behalve diens vrouw zijn daar nog twee vrouwen en dat veroorzaakt, omdat de man niet alleen van een gemakkelijk leventje houdt maar ook een flirtpartijtje niet versmaadt, con flicten. Een spannende gebeurte nis, die op moord lijkt uit te draaien, brengt tenslotte de op lossing, hoewel die dan niet door alle partijen zo bevredigend geacht wordt. Tenslotte voor de jeugd een spannende film over een jongen die een dievenbende ontmaskert. •--!»T-»7TT'7r,lV Luxor brengt „Liane het meis je uit het oerwoud" (C2), een verhaal uit de wildernis waar een geheimzinnige blanke vrouw het voorwerp is van een sensationele expeditie. Verder een film waar in Sophia Loren de rol van een soort van moderne Griekse godin speelt: „Cupido op een dolfijn" (C2). Een onderhoudend verhaal, waarin het meisje, dat zo onbe dorven was kennis maakt met mensen die haar eilandje komen opzoeken. In Concertgebouw „Even afrekenen, heren", (A), een plezierige film, waarin twee kelners, vrienden van elkaar, schijnbaar eeuwige ruzie krijgen omdat het eerbiedwaardige kof fiehuis verdeeld wordt en nu door de andere helft beconcurreerd wordt omdat daar een espresso bar bestaat. Er komt natuurlijk ook een liefdesprobleem aan te pas, dat tenslotte even vlot wordt opgehelderd als het zakelijke probleem. Een verhaal om met genoegen te beleven. Olympia vertoont „De schuld van een moeder" (Cl); een jon ge vrouw wordt van een trouw wachtende verloofde tot een on verschillige echtgenote van een onbetrouwbaar man. Ze heeft haar verloving verbroken omdat zij, buiten haar schuld, een kind moest krijgen. Jaren later komt ze toevallig weer in contact met de vader van haar kind dat ze achterliet en dan blijkt dat ook haar dochter daar is, Een spannend verhaal. Verder „Schwarzwaldmelodie", (A) een charmante film, vol kleuren en avonturen rond het mooie Zwar te Woud, een circus en vele an dere prettige zaken. Voor de lief hebbers van een cocktail tussen avontuur en kolder is er „Mar tin en Lewis in het wilde westen' (A). AXEL „Stad in boeien" (B) is een naar kruitdamp riekende film, die de liefhebbers van een stevi ge western wel zal bevallen. Het gaat om een nogal ruig heer, die voor voldoende dollars die of gene wel wil neerknallen. Verder „Frasquita" (Cl), met Sophia Lo ren in de rol van de knappe mo lenaarsvrouw, wier eer wordt belaagd. In deze film speelt voorts o.a. Vittorio de Sica. Een gedurfde film in kleuren en ci nemascope. |J'/* Hofzicht Theater draait „Drei gende trommen", een Indianen verhaal waarin spannende ge vechten in gevaarlijke moeras sen te beleven zijn. Verder de plezierige operettefilm „De graaf van Luxemburg" (A), (al be sproken) waarin natuurlijk alle vrolijke muziek van Lehar's schepping te horen is. Ledel Theater vertoont „Het Donkozakkenlied" (A), waarin men vooral het prachtige Donko- zakkenkoor kan beluisteren, ver weven in een charmant verhaal. Verder „De vlucht naar de vrij heid" (Cl) Electro vertoont de film „Het schandaal van Clochemerle" (C2) Fernandel is in deze rolprent een onbezorgde vagebond, die een werklozenkaart laat opmaken om „wettelijk gemachtigd te zijn niets te doen". Uiteindelijk gaat hij toch wel wat werken en wordt natuurlijk verliefd op een jonge, knappe vrouw. „The Am star" (B), is een uit stekende western. Schouwburg brengt deze rolprent met Henry Fonda en Anthony Perkins op het witte doek. Het is het leven van een premiejager, iemand die op vogelvrijverklaarden jaagt om de beloning te verdienen. „Overtreding art. 251 bis" in Grand. Twee jonge Duitse artsen, een gehuwde en ongehuwde. Een vrouw verwacht een baby en wil dit laten verwijderen. De ge huwde dokter weigert ondanks zijn financiële zorgen. De ander, ook in grote nood, stemt toe, maar het mislukt. De vrouw sterft. De ene carrière is voor goed weg. De andere dokter bouwt, ondanks alle moeilijkhe den, aan een goede praktijk. Ver der „De geheime dienst grijpt in" (B) een spannende spionage- film. Alhambra geeft de verfilming van Dostojewsky's roman „De gebroeders Karamazov". Als ooit in een film de bijzondere Russi sche karakters zijn getypeerd is het wel in dit M.G.M.-produkt, onder regie van Richard Brooks. Grote Hollywood-figuren hebben een plaats in deze film gekregen als Yul Brynner, Claire Bloom en Maria Schell, in de rol van Gruskenka, de jonge vrouw, die mannen het hoofd op hol pleegt te brengen. Een bijzonder ge slaagde rolprent in prachtige kleuren die ons Westerlingen weer eens een geheel andere we reld laat zien. Luxor brengt de dramatische film van Italiaanse makelij „Laat me niet alleen". Een vrachtrij- der wil een benzinestation kopen en om aan geld te komen maakt hij de wagen van een concur rent stuk, wat een ongeluk tot gevolg heeft. Een dode en 'n le venslang verminkte zijn de tries te resultaten. De man krijgt zijn benzinestation en 'n jonge vrouw die zijn geheim kent. Er volgt een dramatische ontwikkeling, aan het eind van deze prima film. (Advertentie) Garantie op ieder ZEKA artikel Het diocesaan r.-k. Vrouwengilde is vrqdag in Breda bijeengeweest om het afgelopen jaar aan een beschou wing te onderwerpen en bovendien het nieuwe jaar in te luiden. Het eer ste deed men aan de hand van uit voerige jaarverslagen, het tweede door zich via een enthousiaste lezing te oriënteren op de noodzakelijke in ternationale instelling van de vrouw in verband rnet de wereldkerk. De presidente, mevrouw van Mier- lo-Mutsaerts te Breda, constateerde grote activiteit in de afdelingen en wees erop, dat het Vrouwengilde op zich genomen had bij te dragen in de studiekosten van een Afrikaans meisje aan een Europese universi teit Deze financiële hulp is als een eerste uiting te beschouwen van wat in het Vrouwengilde thans meer en meer leven gaat: de verantwoorde lijkheid van de vrouw in het kader van de verbreiding van de wereld kerk. Aalmoezenier Hendrikse heeft, toen hij de figuur van Paus Pius XII z.g. behandelde, gewezen op de sensatio nele nieuwsgierigheid, die rondom zijn afsterven is getoond. Hij protes- voor iedere dag gedurende welke het^êrdedaar fel tegen ende jir?siden- ziekenfonds, na de uitspraak, in ge- te heeft in verband daarmee de af- breke mocht blijven aan dit bevel te gevaardigden op het hart gedrukt de voldoen. persoonlijke vrijheid van iedere mens De beslissing ging onmiddellijk in waar dit mogelijk is, in stand te en het ziekenfonds werd veroordeeld tot betaling der kosten. Advertentie) houden. Tevens heeft hij de taak van de geestelijk adviseur nader ver klaard, door o.m. op te merken dat deze geen „moralist in vaste dienst" van een vereniging is, maar dat hij gemengd moet worden in alles wat belangrijk is, hij moet zijn spel mee kunnen spelen. De geestelijk adviseur moet niet in een hoekje verscholen zitten. Mejuffrouw Hellemans, secretares se van de partie social catholique te Brussel heeft in de middagbijeen komst uitvoerig de taak van de ka tholieke vrouw belicht in het inter nationale leven. Juist onze taak de wereldkerk te verbreiden maakt het noodzakelijk dat ook de vrouw in de internationale organisaties haar woord spreekt. Zij drong er daarbij ■op aan het gezin in deze geest te beinvloeden, opdat de gedachte aan de universele kerk meer en meer gemeengoed wordt in het katholieke gezin. Gistermorgen heeft zich tijdens een dikke mist op de Noordzee ter hoogte van het lichtschip „Goeree" een aan varing voorgedaan tussen het Por tugese s.s. Lugela, metend 5277 bru to registerton en op weg van Rotter dam naar Antwerpen en het Egypti sche schip „Al Makattam", metend 6.212 bruto 'registerton. De omvang der schade is niet bekend en beide schepen hebben hun reis voortgezet. De „Lugela" is omstreeks één uur 's middags op de rede van Vlissingen aangekomen voor beloodsing. Van de wal af was vrijwel niets te merken van schade. (Advertentie) 1 NOV. 1 UUR 30 PARKZICHT, POOLSEWEG Vele prijzen. Motoren, scooters, autq's, bromfietsen. Morgen, zaterdag 1 november, gel den voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 5.23 en 17.38 uur; te Terneu zen om 4.46 en 17.01 uur en te Vlis singen om 4.17 en 16.35 uur. Zondag 2 november te Hansweert om 5.52 en 18.57 uur; te Terneuzen om 5.19 en 17.43 uur en te Vlissingen om 4.50 en 17.15 uur. Maandag 3 november te Hansweert om 6.28 en 18.59 uur; te Terneuzen om 5.57 en 18.27 uur en te Vlissingen om 5.30 en 18.01 uur. VLISSINGEN Brittannia: Pater ftuaeeo over ..Worstelend Afrika". Alhambra: De gebroeders Karamaw* Luxor: Laat me niet alleen. OOSTBURG Ledel 8 uur: Het Don. kozakkenlied. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Liane, meisje uit het oerwoud, 18 J. m, SAS VAN GENT Olympia 8 «tri schuld van een moeder, 18 j. GOES Grand: Overtreding art. JMM, 18 j. met enig voorb. MIDDELBURG Electro: Het schatwhMÊ van Clochemerle, 18 j, met enig voort* Schouwburg: The tin atar. Zaal v. Giezen: Vergadering r.-h. wen beweging. tl VLISSINGEN Alhambra: De ders Karamazov. Luxor: Laat maf i alleen. Café Kiviet 3 uur: Algemene vergade ring KNSB. GOES Grand: Overtreding art. 904* 18 j. met enig voorb. MIDDELBURG Electro: Het schandaal van Clochemerle. 18 j. met enig voort* Schouwburg: The tin star. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera S uur: Traviata. OOSTBURG Ledel 8 uur: Het Doa- kozakkenlied. ST. JANSTEEN Em. Vermeersen 6 u.i Prijspiering. j. der Weduwen 6 uuiri Euljartprijskamp. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Liane, het meisje uit het oerwoud, 18 j. m. e.v. Concertgebouw 8 uur: Even afrekenen, heren, a.l. HENGSTDIJK P. v. Dijk 3,30 uur: Schieting. SAS VAN GENT Olympia 2,30, 5 en uur: Schwarzwaldmelodie, a.l. HULST Bioscoopgebouw 2,30, 5,30, 8,30 uur: Notre Dame de Paris, 18 j. Oscar Neefs 3 uur: Wildschieting. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u.: De schoonste van allen, als bijfilm De guitige smokey. KEMZEKE-PAAL Zaal Dolf de Backer 3 uur: Schieting. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Stad in boeien. 14 j., 3,30 uur: Kindermatinee: Hoge beloning. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Dreigende trommen. KOEWACHT R. Vermeire 3 uur: Schieting. STOPPELDIJK J. Vernimmen-Baart: Prijspiering. GENT Kon. Ned. Schouwburg 3 en 7,30 uur: Het Concert. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 2,30 uur: De Toverfluit; 8 uur: Medium- Telefoon. GOES Grand: Overtreding art. 251, 18 j. met enig voorb. MIDDELBURG Electro: Het schandaal van Clochemerle, 18 j. met enig voorb. Schouwburg: The tin star. VLISSINGEN Alhambra: De gebroe ders Karamazov. Luxor: Laat me niet alleen. BOSCHKAPELLE A. Stallaert 2,30 u.: Palingschieting. HELLESTRAAT-STEKENE R. Oudejans 2 uur: Serieprijskaarting. OOSTBURG Ledel 2 uur: De vlucht naar de vrijheid, 18 j., 4,30 en 8 uur: Het Donkozakkenlied. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: De graaf van Luxemburg, a.l. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Even af rekenen heren, a.l., 4,30 en 8 uur: Liane, het meisje uit het oerwoud, 18 j. met enig voorb. Concertgebouw 8 uur: Even afrekenen heren, a.l. DE KLINGE Kinema van Dijk 3 en 7,30 uur: De schoonste van allen, ala bij film De guitige smokey. KEMZEKE-PAAL Dolf de Backer 3 n.i Schieting. ST. JANSTEEN Beatrix 3 uur: Schie ting. J. der Weduwe 6,30 uur: Wildprijs- kaarting en tritsen t.b.v. V.V. Steen. PHILIPPINE L. Haers 3 uur: Schieting SAS VAN GENT Olympia 2,30 uur: In het wilde westen, 5 en 8 uur: De schuld van een moeder, a.l. AXEL Het Centrum 3,45 uur: Stad in boeien, 14 j., 8 uur: Frasquita, het pi kante avontuur, 18 j. GRAAUW V. de Caluwé 2,30 uur: Wild schieting. STOPPELDJK J. Vernimmen-Baart: Prijspiering. HULST Bioscoopgebouw 2,30 uur: Drie kleine detectives, 5,30 en 8 uur: Eiland der verleiding, 18 j. m. voorb. 1,30 uur: Grote wildschieting op de staande wip. G. Nijs 6,30 uur: rijskaarting. Jos van Helsland 3 uur: Schieting. KOEWACHT P. v. Hove 1 uur: Kal- koenschieting op de staande wip J. de Guchteneire 3 uur: Grote schieting. MIDDELBURG Electro: Het schandaal van Clochemerle, 18 j. met enig voorb. Schouwburg: The tin star. VLISSINGEN Alhambra: De gebroe ders Karamazov. Luxor: Laat me niet alleen. OOSTBURG Ledel 8 uur: Het Don kozakkenlied. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Liane, het meisje uit het oerwoud, 18 j. m. e.v. GOES Grand: Overtreding art. 251, 18 j. met enig voorb. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De schuld van een moeder, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Eiland der verleiding, 18 j. met voorb. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u.: De schoonste van allen, als bijfilm De guitige smokey. AXEL Het Centrum 8 uur: Frasquita, het pikante avontuur. 18 j.

de Stem | 1958 | | pagina 2