In IJzendijke kunnen meisjes Inas" worden van U itbr eidingsplannen Hulst en Sas van Gent Vogels trekken in en over Limburg Zelfstandig veelzijdig en ook beroep |K België blijft afwijzend TWAALF KOMPELS IN SPRINGHILL GERED Afscheid van mr. J. A. Rink Minder kraanvogels, maar meer buizerden en zelfs een visarend gesignaleerd monteur Plannen voor uitbreiding en wederopbouw in Zeeland Enkele gemeenten houden nog aan eigen inzicht vast Kinderkopjes Wel 20 vakken eiken dag een glaasje! J£r\ Jongensbreng wat water Ter civiele sitting in Middelburg Als Uc maar éven hoest ABDIJSIROOP Nederland 2e in Britannia Shield I i DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 31 OKTOBER 1958 I*.; terst pffie, het zorg f.'ijze raag paar. por- In da zoekt voor jjeze taak tevens litrent levensloop l acht onder no. M» „IK BEN INAS": het jonge meisje dat dit antwoord geeft op de vraag welk beroep ze uitoefent, zai 999 van de duizend mensen niets wijzer maken. Wat is, in vredesnaam, een Inas? Het is toch een beroep, de naam van een nog jong beroep en het is dus geen schande als men nog niet weet wat een Inas is en doet. Het heeft niets met een nieuwe limonadesoort te maken, dat woord: het is de afkorting van „inrichtingsassistente" en dat is sedert drie jaar een officieel erkend beroep, waarvoor zelfs een officiële uniform bestaat, plus een insigne en dat open staat voor meisjes die op een sociaal terrein willen werken zonder evenwel een vastomlijnd beroep als dat van maatschappe lijk werkster, verpleegster of iets dergelijks uit te 01 fenen. Een Inas kan vele kanten op. De katholieke huishoudschool „Maria Ancilla" is sedert korte tijd bezig met de eerste opleiding tot Inas en daarmee is deze onderwijsinrichting een van de eerste in ons land die deze cursus geven. leiding een welkome aanvulling. Het Sluiskilse ziekenhuis heeft de oplei ding te IJzendijke al aangeboden de meisjes na hun negen maanden theorie, stage te laten lopen, zoals dat genoemd wordt. Bovendien: er staan hier en daar, ook in Zeeuwsch- Vlaanderen, plannen op stapel voor de bouw van bejaardentehuizen. Een Inas kan men in zo'n inrichting op perbest gebruiken! Inas worden is niet zo heel een voudig. Je moet er, als meisje, veel idee in hebben en je moet er niet tegenop zien veel te leren. De cursus die twee jaar duurt, omvat wel twin tig leervakken. De cursisten krijgen eerst negen maanden lang les op school en daarna gaan ze gedurende een geheel jaar op stage: praktisch werken in een gezin (2 maanden), in een inrichting (3 maanden) en in een ziekenhuis (6 maanden), waarna Tiog eens drie maanden theoretisch on derwijs op de school volgt. Dan wordt de cindproef afgelegd en als 17-jarige kan het meisje dan, als ze slaagt, met recht zeggen dat de een zelfstandig beroep uitoefent. Haar salariëring, die ook geregeld is, be loopt dan 90 gulden in de maand, Ïlus kost en inwoning. En wat be- angrijker is: ze heeft dan, hoewel nog jong, ten eigen taak, een taak die maatschappelijk gezien van groot belang is, een taak die ze zelfstan dig uitoefent. Dit vooruitzicht heeft ruim tien jonge meisjes uit geheel Zeeuwsch- Vlaanderen (ook uit het oosten) aan getrokken en ze volgen nu sedert be gin september de Inasopleiding in IJzendijke. Die opleiding staat open na la gere school, plus twee jaar pri maire opleiding (huishoudschool) en assistentenklas. Maar ook uit andere richtingen verwacht men in de toekomst kandidaten. Want is deze opleiding geen prachtige gelegenheid voor meisjes die na bij voorbeeld twee jaar mulo of h.b.s., of m.m.s., tot de overtuiging komen dat zij Ien hun ouders eigenlijk de verkeerde richting ko zen? Dat is geen schande; de praktijk moet in zovele gevallen uitwijzen of een bepaalde onder- wijsrichting de juiste is. Voor de meeste meisjes die om elke reden dan ook de mulo of de middelbare school vaarwel zeggen, was verder praktisch geen enkele andere mogelijkheid tot studie meer en velen van hen verdwijnen naar een kantoor of een winkel, terwij] zij toch eigenlijk liever een functie zou den hebben waar hun werkzaamhe den meer overeenkomsten met hun persoonlijke instelling. Het woord „roeping" lijkt nogal zwaarwichtig, en het moet dan ook niet te pas en te onpas georuikt worden, maar voor een meisje dat, zo lang ze nog jong is, in haar werk haar verlangen om andere mensen te helpen wil bevredi gen, geldt dit woord toch zeker ook. Op alle gebied Wat kan een Inas gaan doen, als ze diploma en getuigschriften bezit? kan assistente worden in een in richting, in de meeste gevallen een ziekenhuis, een bejaardentehuis, een kleuterhuis of iets dergelijks. Dus een soort verpleegster? Ja en neen: een inas doet niet het eigenlijke ver- Pleegwerk, maar zij is er voor de verzorging, men kan zeggen: voor de sociale verzorging van de men- fn"j P bemoeit zich met het eten, no S is, met de hygiëne, de inrichting van de omgeving van b.aar ..patiënten", kortom, zij doet eigenlijk aan „welfare-werk", maar dan in uitgebreide zin. Haar opleiding is daarop berekend: zij leert zowel schei- en natuurkunde als iets van tuinbouw, ze moet van administratie verstand hebben en van algemene hygiëneleer, ze moet thuis zijn op het gebied van de kle ding en ze moet van opvoeding we en, men leert haar het elementaire van anatomie, maar ze krijgt ook onderwijs in Engels, muziek, han denarbeid en verscheidene andere een i°nge vrouw mogelijk maken een aan haar zorgen r"ï°UWde het leven aanzienlijk tf,Je* u»gen,amen en d'e"s plaatsje eelifk scLa rnil)Qenen zoveel mó- gelijk schaduwvrij te houden. Mooi beroep rofpenzlnakrheBf edUS een mooi be- ïoep. z,e krijgt een vormine dip sterk op haar eigen persormfiikJa gericht is, die haar vér2S 'd lükheidsbesef en zelfstandigheid gro ter maakt en die haar naast X praktische kennis, in de sfeer van de gezondheidszorg, ook een reserve aan geestelijke weerbaarheid ver schaft. Ze heeft die nodig in het con tact met de mensen die haar zorgen behoeven: zieken, ouden van dagen kleuters die op een of ander gebied iets tekort komen. Voor de ziekenhuizen, vooral waar men met een tekort aan verpleeg sters kampt, betekent de nieuwe op- Het lijkt ons niet denkbeeldig dat verscheidene meisjes die het beroep van Inas kozen, door dit werk meer en beter begrip zullen krijgen voor de sociale beroepen voor meisjes in het algemeen en wellicht draagt deze opleiding er dan ook toe bij dat het schrikbarend tekort aan verpleeg sters, kraamverzorgsters enz. in de toekomst terugloopt. Want die tekor ten vinden niet alleen hun oorzaak in het materialisme dat de huidige jeugd zou beheersen, althans niet alleen daarin, maar ook voor een belangrijk deel in onwetendheid en onbegrip. Deze nieuwe mogelijkheid voor meisjes in Zeeuwsch-Vlaanderen ver dient daarom algemene aandacht en waardering. Er zitten wellicht vele meisjes op een mulo of een middel bare school, zonder een bepaalde richting op het oog te hebben; an deren volgen een school voor v.g.l.o. zonder zich te hebben bezonnen op de vraag „wat daarna?" De dorst naar „algemene ontwikkeling" in het algemeen is erg mooi, maar ze moet na het eindexamen toch produktief gemaakt worden anders verdwijnt ze snel naar het onderbewustzijn en nog verder. De huishoudschool te IJzendijke heeft zich kennelijk gerealiseerd dat de behoefte aan een dergelijke op leiding in Zeeuwsch-Vlaanderen uiteraard nog groter is dan elders en ze heeft dan ook, zij het na vele problemen, de Inasopleiding verwe zenlijkt. Het gebouw is, mede daar door, al weer te klein geworden en vier jaar na de opening wordt al weer ernstig gedacht aan uitbrei ding. De „blokhut" aan de Boulevard 1 is zelfs al weer in gebruik! Moge het gebouw met het onderwijs mee groeien. (Advertentie) (Advertentie) Vi' J -• c V -;.v De Westduitse Voetbalbond heeft zijn bezwaren tegen een Nederlandse televisie-uitzending van de voetbalwedstrijd Neder landZwitserland, die zondag 2 november in het Feyenoord-sta- dion te Rotterdam wordt ge speeld, ingetrokken. Aangezien de Koninklijke Belgische Voetbalbond zijn bezwaren handhaaft zal de KNVB op grond van de be sluiten van 3 maart 1955 te Wenen genomen door de Europese voetbal unie de Nederlandse Televisie Stichting toch geen toestemming kun nen geven voor een directe reportage. I O Het EULAN etiket, do garantie voor blijvende motechtheid r' EULAN voor mOtechte behandeling .van wol én andere dierljjke vezèJs; een wetenschap, pelijke pioniers-prestatie van tientallen ff* jaren op zijn deugdelijkheid be^^proefd. - s. Iviltl op maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag Om 9.52 uur naar hal EULAN-PROGRAMMA over Radio LUXEMBURG 208 m. 55 Twaalf mijnwerkers, die zes dagen op circa 4000 meter diepte in een mijn te Springhill in Nieuw- Schotland opgesloten hebben gezeten, zijn donderdagmorgen gered. Hulpploegen slaagden erin de man- In de terechtzitting van de meer voudige kamer voor burgerlijke za ken der Arrondissementsrechtbank te Middelburg is afscheid genomen van mr. J. Bink, aan wie met Ingang van 1 november 1958 eervol ontslag is verleend als rechterplaatsvervan- ger. Mr. Rink maakte in deze zitting de laatste maai deel uit van deze meer voudige kamer. Na behandeling van de rol sprak de president, mr. P. van Empel, de scheidende rechter-plaatsvervan- ger toe. „Het heeft de rechtbank verheugd" aldus spreker „dat mr. Rink gedurende vijf jaren na zijn afscheid in de functie van rechter-plaatsver- vanger. Het college is grote dank verschuldigd voor de medewerking, die steeds van mr. Rink werd onder vonden. Hij hield de tradities van de rechtspraak en in dit college steeds hoog en het was met hem steeds aangnaam samenwerken in de zo rijke verscheidenheid der recht spraak." De president getuige van de grote waardering voor de persoon van de scheidende rechter-plaatsvervanger en bracht mr. Rink dank voor de uitzonderlijke vele en veelzijdige diensten aan het college bewezen. Namens de balie voerde het woord deken mr. C. Kegge te Goes. „De balie" zo zei hij, „ziet met leed wezen mr. Rink heengaan als rechter-plaatsvervanger in de Mid delburgse rechtbank. Nimmer werd op hem vergeefs een beroep gedaan. Ook de leden der balie werden door hem steeds op de meest vriendelijke wijze tegemoet getreden." Mr. Kegge getuigde van de grote waardering voor de personen van mr. Rink, bracht de dank van de le den der balie over en wenste hem nog vele goede jaren toe. Mr. Rink bracht daarop dank voor de tot hem gesproken woorden en de daarin tot uiting gebrachte waarde ring. „Ik heb in het langdurige tijd perk, dat ik alhier werkzaam mocht zijn, oorspronkelijk ter griffie en la ter meer in het bijzonder in het col lege der rechtbank, op de meest aangename wijze kunnen en mogen samenwerken met zo velen, die bij de rechtspraak betrokken zijn. In zijn dankwoord betrok mr. Rink de ambtenaren ter griffie en ten parkette, de parketgroep der rijks politie, de deurwaarder en de con ciërgebode. nen te bereiken na een gevecht van 1 uur met een laag steen en puin van 18 meter dikte. Woensdagavond laat was men tot de ontdekking ge komen dat de mijnwerkers nog in leven waren. Bij de ingang van de mijn stonden de familieleden van de geredden. Zij huilden van vreugde. Om hen stjnden de familieleden van de 57 kompels, die nog steeds wor den vermist. Het nieuws dat er nog overleven den waren, kwam als een volkomen verrassing, want men had alle hoop reeds opgegeven. Een lid van de red dingsploeg ëfoorde plotseling de stem van zijn óom door een ingestorte luchtscnacht. Hij hoorde hem zeg gen: „jongens, haal wat water. Er zijn hier nog twaalf man in leven." Een voorzag de mannen toen door een buis van hete soep en koffie. De mijnwerkers hadden geen besef van de omvang van de ramp in deze mijn, de diepste van Noord-Amerika. HULST ONTWIKKELINGSPLAN aneioing woongcbico (Advertentie) In ons blad van woensdag 22 oktober hebben wij een kaart van de nieuwe rondweg om Hulst gepubliceerd, welke de verkeersproblemen in de nau we straten van deze stad moet ondervangen. Naast deze verbetering zijn nog andere wijzigingen in Hulst op til. Er bestaan plannen voor een aanmerkelijke uitbreiding van de stad, welke buiten de wallen zal moeten plaats vin den. Daarom publiceren wij thans nogmaals een kaart, waar op ook de nieuwe rondweg is aangegeven, maar bovendien om de gedachten te bepalen onge veer is aangeduid, waar de nieuwe uitbreidingen kunnen geschieden. Noordwestelijk en noordoostelijk van de stad zijl" hier, aansluitend op reeds be staande bebouwing, in de rich ting Perkpolder en in de rich ting Graauw nieuwe woongebie den geprojecteerd; zuidwestelijk van de stad in de richting Axel Bij het vogelenvolk is momen teel een algemene uittocht gaan de. Alles wat vleugels heeft wordt erdoor aangetast. Deze onrust, welke ten grondslag ligt aan het instinct van de trekdrang hebben niet alleen de vogels in de vrije natuur, die dus vrij in hun bewegingen zijn, maar ook de kooivogels, ook al constateert men dat deze laatste, in het wild levende, al lang geen echte trek kers meer zijn. Wolken van spreeuwen deinen door de lucht of vallen met z'n allen in een groep bomen en de lijsterbessen, welke dit jaar een goede oogst hebben, worden door deze non chalante schrokkers bij dozijnen verorberd of afgerukt. In de Niersvallei hebben dagelijks bonte bijeenkomsten plaats van allerlei trekkers, niet het minst van de kieviten, die sinds het einde van hun broedsel maar wat rondschooieren. Zij staan, naar het schijnt, in nauwe con nectie met de meeuwen en met de spreeuwen en vaak kan men 'n dit gezelschap enkele kouw- ties zien, die zich solidair er- nee verklaard hebben. heeft, waar het zich vlak v Nlers ophoudt, ook nog ge zelschap van het waterhoentje, dat met zijn komisch staartje, dat maar steeds dartele zenuwtrekjes blijft maken, zich te midden dezer klan ten best thuis gevoeld. En dicht in de buurt zit, strijk en zet, een ekster op een paaltje, ter wijl de blauwe reiger, voornaam van houding, zich in de buurt ervan ge- distancieerd heeft. Maar de herfst brengt méér vogel leven in deze contreien. Wie maar even om zich heen kijkt en er een grote onrust gekomen is over de vo gels, klein en groot. De trek is in derdaad in volle gang. Ganse troe pen kepen, kneuters en vinken, kramsvogels en wat al niet meer zijn los geslagen van hun geboortegrond en hebben de grote evacuatietocht aangevangen. Neen, ze jubelen noch zingen de nieuwe ongewisse toekomst tegemoet. Integendeel, ze zijn er stil van geworden, ai kan men vooral bij het kleine volkji wel uit de geluiden die ze voortbrengen, determineren met wélke vogelsoort men te doen heeft. De vink zal bijv. 'n heldere „pink-pink" langs de ganse weg, wel ke hij aflegt, als een soort morse alfabet op de band van de natuur vastleggen En ook de kneuter, de geliefde vogel, die intussen tengevol ge van de grote ontginningen van de hei en ander struweel in Limburg sterk achteruit gegaan is. gauw te herkennen is aan zijn teer en meio dieus stemmetje. Trekdrang Zelfs de standvogels voelen nu 'n drang naar trekken. Het consigne: vlieg er eens uit, kunnen zij niet geheel weerstaan, ook ai keren ze gauw genoeg weer op hun startplaats terug Zelfs onze gemoedelijke en schreeuwerige huismus, die als het ware aan onze woon vergroeid is, kan zich niet helemaal daaraan ont trekken. Hebt u al eens opgemerkt dat zij deze dagen hier of daar in een haag of in wat akkermaalshout bij een komen en luide annonceren dat zij het zijn, die evenais de échte trekkers, aan de oude drang tege moet komen. Bang hoeven we even wel niet voor te zijn dat onze brave huismus ons in deze herfst en de komende winter ontrouw zal worden. Verder dan een bescheiden trek bren gen zij het immers niet. Wanneer de honger hun kwelt of beter ^gezegd, wanneer de tijd gekomen is voor hun dagelijkse maaltijden, keren zij snel weer op het punt van uitgang terug endan is het meteen met hun trekDropaganda gedaan. De kieviten daarentegen houden zich beter aan hun woord. Zij vinden het verblijf in deze contreien nog wel goed, doch wanneer de koude invalt, spoeden zij zich zuid- of westwaarts, en blijven het liefst vóór de koude- linie. Het is bekend dat ganse vluch ten in Zuid-Engeland overwinteren. Pas in het midden van februari of in de eerste dagen van februari zijn ze weer present om uitvoering te geven aan de opdracht in de weidestreken van ons land een paar broedsels groot te brengen. Overigens is deze trektijd een in teressante tijd voor de ornotholoog. Duizenden vogels vliegen nu over dit deel van noord-Limburg zuidwaarts. Die trek kan men vooral in de mor genuren waarnemen. 's Middags daarentegen is het voor deze gasten rusten en zoeken naar voedsel. Dat laatste biedt maar heel weinig moeilijkheden, want vooral dit na jaar is er eten in overvloed. Allerlei soorten bessen zijn er en we mogen zeggen dat het tevens een buitenge woon goed eikel- en haagdoornjaar is. De natuurtafel is dus volop ge dekt. Kraanvogels Het zal niet lang meer duren voor aleer de kraanvogels in keurige for matie vele honderden meters hoog vliegen, de weg naar het zuiden koersen, riet typische geluid dat deze grote vogels voortbrengen, doet de landman opzien. Met een tikje weemoed ziet hij deze hoogvliegers overvliegen. Dan is immers de win ter nabij! Wie de vluchten van de kraanvogels de laatste halve eeuw steeds gadegeslagen heeft, consta teert met ontsteltenis dat ze steeds kleiner en geringer in aantal wor den. Voorheen heeft men in dit deel van noord-Limburg, aan de rand van het eeuwig blauwe Reichswald, in oktober vaker meegemaakt dat de lucht naar alle kanten gevuld was met het cijfer 1, waarvan de lengte wel een halve kilometer was. Nu evenwel gaan er midden in de trektijd dagen voorbij dat men geen enkele kraanvogel over ziet vliegen. Ook de ganzen zijn nu aan de trek. Zij volgen precies dezelfde weg ais de kraanvogels, doch hun formaties zijn minder groot en zij klimmen niet zo hoog. Buizerd en arend Hel is in deze dagen evenwei niet een bonte uittocht van vogels, doch we worden ook bezocht door talrijke leden van de avi-fauna, welker wieg in het hoge noorden schommelde. Velen hunner blijven hier nagenoeg de ganse winter wat rondschooieren. Zo beleven we een ware invasie van Vlaamse gaaien uit Denemarken en Duitsland en de bruine rover, de buizerd, kan men heel vaak aantref fen. Bij voorliefde zit hij op een wei- paal en niet zeiden wordt hy er las tig gevallen door kraaien en eksters, die blijkbaar aan zijn aanwezigheid een broertje dood hebben. Maar al is deze buizerd een knaap waarvoor men respect mag hebben, hij wordt toch overtroffen door de arend, die lang geen zeldzame gast in noord-Limburg geworden is. De visarend namelijk met zijn lichtkleu rig lijf en zijn bruine vleugels voelde zich in de afgelopen zomer als kind in huis in het Reichswald, de Zei- derse bossen en zelfs in het dichte struweel van de ruïne van het Gen neperhuis. Reeds bij het krieken van de dag plofte hij in de koele Maas neer om zijn ontbijt te verschalken en koerste dan, na dit verorberd te hebben, naar het stille Zeider. Bij de eerste ontmoeting wist de palingvis ser niet wat hij van deze kanjer van een vogel denken moest. Want de arend viel telkens in het water neer alsof hij het niet zou overleven, zo'n spektakel maakte hij. en in de richting Sint Jansteen ter weerszijden van de Tragel- dijk ten noorden van de nieuwe rondweg zouden industrieterrei nen kunnen worden aangelegd. Op deze wijze zou de bebouwde kom van Hulst binnen afzien bare tijd in het noordwesten en in het zuidwesten weer naar de nieuwe verkeersweg om de stad toeschuiven. Ook Sas van Gent maakt zich samen met Westdorpe op tot uitbreiding van zijn woon- en werkgebied. Na de eerder ge publiceerde kaarten betreffen de Hulst geven wij daarom thans een toekomstbeeld van bovengenoemde gemeenten in de Zeeuwsch-Vlaamse kanaal zone. De voorgenomen verbreding van het kanaal Gent-Terneuzen schept de verwachting, dat de bedrijvigheid in Sas van Gent straks aanmerkelijk zal toene men. De uitbreiding der bebou wing zal hier daarom wel gro tendeels voor rekening der in dustrie komen, zuidelijk van de stad langs het kanaal tot weste lijk van de spoorlijn Gent-Ter neuzen en ook noordelijk van de stad tussen deze spoorlijn en het kanaal. In deze noordelijke sec tor kan evenwel, direct aanslui tend op de bestaande bebou wing, een groot stuk voor woon gebied worden bestemd achter het industrieterrein vlak langs het kanaal. Verder zijn er nog woongebieden geprojecteerd als directe verlengstukken van de bestaande kom, westelijk van de spoorlijn en vlak aan het kanaal tussen de havens in het oosten. De uitbreiding van Westdorpe zal wel in hoofdzaak bestaan uit nieuw woongebied vooral noor delijk van de bestaande lintbe bouwing, maar ook rondom de bebouwde kom tot aan de kreek ten zuiden daarvan. SAS VAN GENT WESTDORPE ontwikkelingsplan Met grote voldoening maakt het jongste jaarverslag van de prov. Planologische dienst melding van de grote activiteit van vele gemeente besturen op stedebouwkundig gebied. Daarbij moet echter, tot zekere teleurstelling bij de dienst, geconsta teerd worden, dat nog steeds bij een gering aantal gemeentebesturen een zekere weerzin bestaat om de nodige stedebouwkundige regelingen te tref fen of om een uitbreidingsplan vast te stellen. Op deze wijze wordt in zo'n gemeente, aldus het verslag, een onstelselmatige bebouwing sterk in de hand gewerkt, wat o.i. echter altijd nog niet het geval behoeft te zijn. Gedurende de verslagperiode werd door verscheidene gemeentebesturen bij het verlenen van een bouwver gunning, welke min of meer in strijd moest worden geacht met een vige rend uitbreidingsplan, gebruik ge maakt van artikel 20 van de Weder- opbouwwet. Alhoewel door het hanteren van dit wetsartikel een zekere soepelheid aan het gemeentelijk uitbreidingsplan en de daarbij behorende bebouwings voorschriften kon worden verleend, kan dit gebruik alleen dan worden gerechtvaardigd, indien het uitbrei dingsplan of de bebouwingsvoor schriften, waarmede de bouwvergun ning een afwijking vertoont, binnen de kortst mogelijke tijd worden aan gepast. Structuurplan Ook het structuurplan kwam gedu rende de verslagperiode meer in de belangstelling te staan. Met name de grotere gemeenten gingen er toe over, alvorens een uitbreidingsplan of herziening daarvan vast te stel len of zoals in sommige gevallen, tegelijk met het vaststellen van een stedebouwkundig plan. een struc tuurplan te doen opstellen. Door deze structuurplannen werd een dui delijk inzicht verkregen in de van gemeentewege beoogde stedebouw kundige ontwikkeling voor de eerst- (Advertentie) komende jaren, waarbij uiteraard aan een langere termijn valt te den ken dan welke voor de uitbreidings plannen van toepassing is. Vooral voor die gemeenten, welke zijn gele gen in gebieden, waarin zich als ge volg van de Delta-werken en de daarmede gepaard gaande ontslui tingen, belangrijke structurele wij zigingen zullen voordoen, moet het structuurplan van groot belang wor den geacht. De beoordeling van de partiële uitbreidingsplannen in on derdelen van de desbetreffende ge meenten kon op deze wijze aanmer kelijk worden vereenvoudigd. Zo werden structuurplannen ter be oordeling ingezonden door de ge meentebesturen van Middelburg, Vlissingen, Goes, Hulst en Haam stede. De werkzaamheden van de dienst op het gebied van de gemeentelijke uitbreidings- en wederopbouwplan- nen waren de laatste jaren veel om vattend en daarvan noemt het ver slag enkele voorbeelden. (Advertentie) Babyderm Haarwater (Haar- groei-tomc) legt reeds indeieugdde basis voor een gezonde haargroei flacon f 1.90. Voor lango tijd toereikend! is Moeder er altijd vlug bij met ABDIJSIROOP en dan is't zó over! AKKER SIROOP Het team van de Engelse lucht macht heeft het Brittannia Shield heroverd. In het eindklassement van dit toernooi tussen militaire teams bezet Engeland met 80 punten de eerste plaats. Nederland, dat verle den jaar het schild voor de eerste maal won, werd tweede met 77 pun ten. België bezette de derde plaats met 70 punten. Het bokstoernooi werd gewonnen door Amerika vóór Engeland en België; Nederland werd vierde.

de Stem | 1958 | | pagina 15