Walcheren Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Mossels eisen zeer veel bewerkin; Het Venus- kruid 1 c< Eerste mistoffensief van het seizoen Bezoek aan de gebr. Schot in Tholen Dagblad De Stem Verl Recreatie-plan „Pluimpot" goedgekeurd Automatisering sector Hulst Export stelt hoge eisen aan produkt Vijftig milj oen kilogram Breuk in comité Vrije Veren Secretaris bedankt Hoogwaterstanden Zeeuwsch- Vlaanderen potdich t GA MAAR KIJKEN BIJ LAMPE AGENDA Vandaag Morgen Gelakte meubels opknappen? Tlweuriak Ccta-Bever Spina DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 30 OKTOBER 1958 MIDDELBURG Bromfietsendief legde bekentenis af De politie heeft de 30-jarige J. K. afkomstig uit Goes en gedomicileerd te Amsterdam, gearresteerd wegens diefstal van bromfietsen. Op 21 sep tember j.L pikte K. een bromfiets ter waarde van 500. Hij reed ermee naar Rotterdam en liet hem onbe heerd achter. Op 4 oktober greep hij hier een tweede brommer ook die stond niet op slot en daar reed hij op, tot hij de politie in de armen bromde Vlot gaf K. de diefstallen toe. Jeugdvoorstelling In samenwerking met de Middel burgse jeugdraad organiseert de Zeeuwse Volksuniversiteit op zater dag 15 november een jeugdvoorstel ling in de schouwburg. De toneel groep „Arena" uit Den Haag brengt dan Hep van Delfts „Hoe Jan Klaas- sen de kous op de kop kreeg", onder regie van Erik Vos. DOUCEURTJE De chr. gereformeerde kerk is enig erfgenaam geworden van de heer J. de Munck alhier, hoewel deze geen lid was van die kerk. Tot de nala tenschap behoort o.m. een bedrag aan geld van 12.000. VLISSINGEN Herdenking bevrijding Maandagavond zal de bevrijding weer worden herdacht. De burge meester is van plan een krans te leg gen bij het monument op de Marine- dam en de heer F. v, Sabben, voor zitter van het comité „Vlissingen be vrijd", zal een toespraak houden. Di verse organisaties zijn uitgenodigd de herdenkingsbijeenkomst bij te wo nen. „Cecilia" en „Ons Genoegen" verlenen muzikale medewerking. Bij het hijsen der diverse vlaggen zullen zij de volksliederen spelen. Herstel zeewering B. en w. vragen de raad een kre diet van 13.000.maximaal voor het herstel van de zeewering aan de Boulevard Evertsen. De bazaltglooi- ing van deze boulevard heeft schade geleden tijdens de storm van 16 en 17 oktober jongstleden. De omvang van de schade zal eerst tijdens het herstel kunnen worden vastgesteld, maar deskundigen vermoeden, dat deze niet boven de 13.000.— zal uit gaan. In de toelichting op het voor stel merkt het college op, dat het nog de vraag is, of de kosten wel door de gemeente moeten worden gedragen. Deze aangelegenheid is nog in studie en met verschillende instanties moeten er besprekingen over worden gevoerd. Daar het her stel der stormschade evenwel geen uitstel kan lijden, is het niet moge lijk het resultaat der besprekingen af te wachten. Verbetering gymnastieklokaal Voor de verbetering van het gym nastieklokaal van de Bonedijke- school vragen b. en w. de raad een krediet van 2300.De voorgeno men uitbreiding en verbetering van dit lokaal heeft indertijd geen door gang kunnen vinden door de beste dingsbeperking. Het lokaal is gedu rende de gehele week 's avonds in gebruik bij de stichting Sportbelan- gen ten behoeve van de sportvereni gingen, maar men is aangewezen op het gebruik van de toiletten in het schoolgebouw. Dit kan worden voor komen door het treffen van een voor ziening, die naar schatting 2300. zal kosten. GOES Onvoorzichtigheid bijna fataal Op de Heernisse weg is een kind bijna het slachtoffer geworden van een onvoorzichtig gekoppelde aan hangwagen. Van een tractor die twee aanhangwagens met bieten trok, schoot plotseling de achterste los. De wagen vloog over het trottoir, vlak langs een spelend kind, een heg in. Daar kwam hij klem te zitten tussen de heg en een boom. VERKOPING WOONHUIS Notaris Franssen alhier heeft pu bliek verkocht het woonhuis aan de Piccardstraat no. 8. Hoogste inschrij ver was de heer Overbeeke voor 9500. Koper werd de heer C. v. d. Endt alhier voor 11.000. KLOKKEN LUIDDEN ééN KWARTIER Van twee uur tot twee uur vijftien hebben gistermiddag de stadhuisklok- ken geluid. Het was ter herdenking van het feit dat op zondag 29 oktober 1944. precies op die tijd, de eerste Canade se tanks Goes binnenrolden en de lang verbeide vrijheid brachten. St. Nicolaas-actie op komst Op een zeer slecht bezochte verga dering van „Handelsbelangen" is be sloten om ondanks het geringe mede leven van de leden tóch tot een Sin terklaas-actie over te gaan. Na lange discussie kwam men overeen daar de volgende vorm aan te geven. In de winkels van de deelnemers zal Sinterklaas met zijn Zwarte Pie ten speculaaspoppen uitdelen. Bij een aantal van deze poppen zal een waar debon verstrekt worden, die in een op de bon aangegeven deelnemende zaak kan worden besteed. Het is de bedoeling dat de Sint op 22 novem- Gedeputeerde Staten van Zee land hebben het recreatieplan voor de Pluimpot goedgekeurd en daarvan kennis gegeven aan het gemeentebestuur van Scher pen igse. Na de afsluiting van de Pluimpot wist men eigenlijk niet goed raad en langzamerhand begon het droog gevallen gebied te vervuilen. Tenslotte vond men, dat de enige - zij 't kostbare oplossing was er een recreatiegebied van te maken. Maar dat dit op het dunbevolkte Tholen een succes zal worden lijkt niet waarschijnlijk. Het hoofd van de centrale dienst Schouwen, de heer A. Argels, te Zie- rikzee, heeft opdracht gekregen een plan t. ontwerpen. Dagblad ooor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 1 Tel 102 RayunredacteurM. J Groen RayunbetieerdeiL K. M de Jong Rayonkantoor voor Waictieren en Z. Beveland: Goes. Westsingel 98. Tel. 2236. Rayunredacteur: N Karhof RayunoetieerderJ Fait Prijs vooi losse advertenties Destema voor de editie vooi Zeeland 1 ü.lb pei mm. Vooi ingezonuen Mededelin gen" i 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie ..Kieinties 3 regels of minder f 0.90. elke regel meei t 0.15 Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp r 1.50 en j 40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hal1 geld. ber zijn intocht houdt. Verschillende dagen tussen deze datum en zijn ver jaardag zal hij in de winkels te zien zijn. Ter nadere uitwerking van de actie is een commissie benoemd, die be staat uit de heren M. Meeuwse; J. de Grip, A. Bastiaanse, A. de Muynck en W. v. d. Linde. a-Gravenpolder DAMCOM PETITIE Voor de competitie van de plaatse lijke damclub werden de volgende partijen gespeeld: A. Dubbelman-J. Blom 0-2, G. Blom-L. Boogert 0-2, L. J. Verkerke-A. Krijger 0-2, L. J. Verkerke-F. Harthoorn 1-1, A. Krij ger-A. Dubbelman 2-0, A. J. van Overbeeke-M. C. Huibregtse 2-0, A. Dubbelman-A. J. van Overbeeke 2-0, F. Harthoorn-W. van de Velde 2-0, H. Nieuwdorp-L. Boogert 0-2, M. C. Hui- bregtse-A. Krijger 0-2, J. Blom-L. J. Verkerke 1-1, J. op 't Hof-F. Hart hoorn 2-0. In het comité Y ije Veren blijkt het de laatste tijd niet erg te boteren. De secretaris van het comité, de heer N. de Kunder uit Axel, heeft de voorzitter, de heer H. J. Colsen uit Sluiskil, meegedeeld, dat hij zijn functie neerlegt en uit het comité verdwijnt. Hjj had bepaalde bezwa ren tegen sommige gebeurtenissen. Zo zou hij niets hebben geweten van de twee laatste vergaderingen, die het comité Ijad belegd (en waar niet alleen erg weinig belangstellen den kwamen maar ook weinig be stuursleden I en bovendien zinde het de heer de Kunder (die protestant is) geenszins dat de heren Colsen en Stevens namens het comité naar de Statenkringvergadering van de KVP te Hulst zijn gegaan om daar een en ander te gaan zeggen. Vandaar zijn ontslag. Het comité had in Zeeuwsch-Vlaanderen en daarbuiten grote sympathie verwor ven door de protesttocht naar Den Haag, doch het heeft zich daarna klaarblijkelijk geen andere nuttige functie meer kunnen aanmeten. Dat men de zaak van de vrije veren na die proteststoet beter aan de officië le politiek had kunnen overlaten, werd tijdens de laatste vergaderin gen van het comité, waar immers slechts een handjevol mensen kwa men luisteren, nog eens duidelijk on derstreept. Morgen, vrijdag 31 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 4.58 en 17.00 uur; te Terneuzen om 4.15 en 16.22 uur en te Vlissingen om 3.50 en 15.56 uur. Biervliet Biljartprijskamp Bij de heer J. Provoost in café „Hoek van Holland" werd een bil jartprijskamp gehouden. Aan deze prijskamp namen 24 biljarters deel De uitslag was als volgt: 1 H. van de Hemel en P. Doens (beiden van Biervliet); 2 P. Vermeulen (Bier vliet) en A. van Laeke (Watervliet); 3 C. Jansen en I. de Ruysscher (bei den van Biervliet). In de verliezers ronde toonde het koppel C. Brakke en P. Jansen van Biervliet zich de sterkste. Ze verwierven hiermee als troostprijs een grote taart. Schieting De schutterssociëteit „De Getrou we Broeders" organiseerde een schie ting op de liggende wip in haar club lokaal „Hotel De Vriendschap" bij de heer H. van de Hemel. Aan de schieting namen 28 schut ters deel. De hoogvogel ging ditmaal naar Hoofdplaat, want het was R. Tho- maes van Hoofdplaat die met een welgemikt schot deze vogel deed tuimelen. De ie en 2e zijvogel wer den respectievelijk een welkome buit voor G. Buysse en W. Hoevenagel van Biervliet. Het was A. Provoost (Biervliet), die Je meeste kleine vo gels neerhaalde. HULST GEMEENTE HULST. Burgemeester en wethouders van Hulst maken bekend, dat in plaats van op 1 november a.s. het huisvuil zal worden opgehaald vrijdag 31 ok tober a.s. Burgemeester en wethouders van Hulst, A. L. S. LOCKEFEER. J. F. VAN DENDEREN. Kuitaart Eervolle benoeming oud-plaatsgenoot Per 1 januari 1959 is oud-plaatsge noot Willy Verstraeten benoemd tot assistent-bestuurder van de Neder landse Katholieke Kleding- en Tex- tielarbeidersbond St. Lambertus ter standplaats Enschede. Met algemene stemmen werd hij tijdens een verga dering van de bondsraad te Utrecht in vaste dienst aangesteld. De heer Verstraeten genoot zijn scholing aan het A. C. de Bruyn-instituut te Doorn en maakte zijn proeftijd door in En schede. Sas van Cent Nieuwe E.H.B.O.-cursus begonnen Dinsdag jl. is de nieuwe EHBO- cursus begonnen. Om half acht des avonds heette de heer Pollet, de voorzitter van het E.H.B.O.-bestuur, de 38 nieuwe cursisten welkom. In zijn openingswoord zette hij de taak van de EHBO-er uiteen, die bestaat uit het ten allen tijde juist hulp ver lenen aan slachtoffers van welk soort ongeval dan ook. Met nadruk werd door hem en later ook door dr. van Loy, onderstreept, dat een gewonde óf hulp van een goed EHBO-er moet hebben, öf helemaal geen hulp. Nadat hij vervolgens de andere leden van het bestuur had voorgesteld, werd begonnen met de eerste praktische oefeningen, die gegeven werden door de instructeur, de heer Sarneel. Om 9 uur begon dr. van Loy met de eer ste theoretische les. Vermeld dient nog te worden, dat ook een twintigtal oudere EHBO-ers aanwezig was, dat deze cursus weer een tiental lessen volgt, om zodoende hun diploma, dat slechts twee jaar geldig is, te verlengen. St.-Jansteen LEZING OVER MUZIEK In het café van de heer Ed. Wee- maes is 'n bijeenkomst gehouden, tij dens welke de directeur van de mu ziekvereniging de heer de Gucht een uiteenzetting heeft gegeven over de muziekschool en het genot van mu ziek. Verschillende jonge muzikan ten gaven zich op om de voorlopig door hem te geven muzieklessen, te volgen. Stoppeldijk ONTWIKKELINGSAVOND KAB In het kader van het winterpro- gramma belegde de plaatselijke af deling van de K.A.B. een ontwikke lingsavond, die druk werd bezocht. De heer J. van de Voorde uit Sluis kil sprak op deze avond over de werkgelegenheid in Zeeuwsch-Vlaan deren en over de toekomst van dit gewest. De vergadering nam af scheid van haar voorzitter, de heer A. de Maat, die wegens vertrek naar elders zijn bestuursfunctie moest neerleggen. De scheidende voorzitter dankte de leden voor de prettige sa menwerking gedurende de vijf jaren, tijdens welke hij hier als voorzitter heeft mogen werken. De nieuwe voor zitter de heer E. Vink, die met gro te meerderheid van stemmen werd gekozen, vroeg de nodige steun van de leden bij het vervullen van zijn taak. De najaarsmist heeft de eerste fikse aanval op het bootverkeer in Zeeland gedaan, zn met succes, want wegens het nu al enige dagen aanhoudende slechte zicht kunnen de veerboten geen of slechts enkele vaarten per dag maken. De par- keerpleinen bij de veerhavens ston den ook gisteren weer stampvol, hoewel de meeste automobilisten er maar van afzagen op een boot te wachten. Na zo enkele dagen verstoken te zijn geweest van bootverkeer begin nen zich in Zeeuwsch-Vlaanderen daarvan altijd de gevolgen af te teke nen: er is weinig verkeer op de weg, vooral het aantal vrachtwagens is opmerkelijk kleiner, in de cafés en restaurants is het op het middaguur opvallend rustig (geen vertegenwoor digers, geen zakenmensen op stap) en de hotels boeken 's avonds heel wat minder gasten dan normaal. Dit is dan het eerste offensief van de winter op geïsoleerd Zeeuwsch- Vlaanderen, nadat de peperdure veer- tarieven zijn ingegaan. Nu is het dus: lang wachten tot er eindelijk een boot komt en dan, na vele dure uren, nog een duur veer. De kloof tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Nederland wordt weer wat breder, want is het een wonder dat men nu bij de Schel- detunnel te Antwerpen per uur vele tientallen auto's uit het geïsoleerde stukje Zeeland ziet passeren? De tun nel is vrij, de weg is voor velen niet of slechts weinig langer en bovendien werkt men al druk aan de nieuwe weg van Kallo naar Antwerpen-linker- oever. Een Belgische weg, maar van groot belang voor Zeeuwsch-Vlaande ren. want ze maakt de route naar „Holland" weer wat korter! IJzendijke Kinderspelen en winkelweek De winkeliersvereniging „Ons Be lang" heeft voor de kinderen spelen georganiseerd in diverse straten. Ve le kinderen namen hieraan deel en betwistten elkaar, onder luide aan moedigingen van hun jeugdige toe schouwers de fraaie prijzen. De win kelweek is zowel voor de winkeliers als voor de rest van de bevolking en succes geworden. Het muziekgezelschap „Geduld Overwint" gaf verschillende concer ten op de markt en maakte rondgan gen langs de deelnemende winkels. Aan de lintenwedstrijd deden weer veel kinderen mee. Overdag beoefenden de kinderen de meetkunst" en 's avonds zag men ook talrijke ouders met papier, pot lood en meetlint bezig. VROEGER MARKT In verband met het feest van Aller heiligen zal de wekelijkse marktdag niet gehouden worden op zaterdag 1 november, maar op vrijdag 31 okto ber. Op 19 november te 13.00 uur zul len de telefoonnetten Hulst, Lams- waarde, Nieuw Namen, Koewacht, Stoppeldijk en Kloosterzande worden geautomatiseerd. Ook het reeds lo kaal geautomatiseerde telefoonnet Graauw zal tot het automatische in terlokale verkeer worden toegelaten. Gelijktijdig hiermede worden de te lefoonnetten Hengstdijk, Ossenisse en Walsoorden opgeheven. De aansluitin gen van deze telefoonnetten zullen deel gaan uitmaken van het telefoon net Kloosterzande. Voorts zal het be staande telegraaf- en telefoonstation te Ossenisse worden opgeheven. De bediening van de telegraaf en de be handeling van celgesprekken voor het publiek aldaar zullen worden overgenomen door de stationhouder van post Ossenisse. De netnummers zijn: Hulst: 01140; Nieuw Namen: 01144; Kloosterzande; 01148; Lamswaarde: 01142; Koe wacht: 01146: Graauw: 01143; Stop peldijk: 01147. (Advertentie) winkelcentrum Boeimeer U wordt bewonderd in deze aparte japon van wollen structuur-stof. Aangeduid doorknoopmodel in vele fraaie kleuren ~7 C slechts O nu ooK Graaf Hendrik lll-plein Breda Corrie Baaij (l.) en Dikkie Pollie (r.) rijgen de mossels aan een draad. De mossels moeten keurig opge stapeld in de potjes komen te staan, zeggen zij. Dat wil het kopende pu bliek nu eenmaal. (Van een onzer redacteuren) Tholen, het stadje met z-ijn kronkelend smalle straatjes en schilderachtige gevels, herbergt Cornelis (60) en Jacob (54) Schot, twee gebroeders, groot gebracht tussen de mossels. Zij hebben een bedrijf aan de voet van de dijk, bijna onder de brug. Getooid met hun visserspetten werken zij met het personeel op en neer, dat dagelijks honderden, duizenden mossels door de vin gers laat glijden. Een mossel krijgt zeer veel aandacht alvo rens op tafel te verschijnen als voedzaam, smakelijk gerecht Cornelis en Jacob Schot zijn mos selhandelaars, géén mosselkwekers. Zij weten echter van deze beide be roepen alles af. Zij vertellen eerst iets over de geboorte van de mossel en wijzen er op, dat er twee soorten mosselen zijn: wilde en gekweekte. De eerstgenoemde soort is nogal zan derig en daarom minder geliefd bij het publiek, dat kwaliteit voor zijn geld eist. De gekweekte mossel wordt het meest gevraagd, want zij is jong en mals. De mosselkweker behoeft zich overigens niet bezig te houden met het kweken van mosselbroed. In de maanden april tot en met juni werpen de moedermossels „melk" uit, waarop zich de miljoénen kleine mossellarven, die zich in de Zeeuwse wateren en in de Waddenzee bevin den, vastzetten. Na enkele maanden wordt het mosseltje opgevist en op een kweekperceel overgebracht. Ge woonlijk gebeurt dat in september. Het mosseltje gedijt op het perceel, waarover niet te veel storm mag ko men, en groeit uit tot groot zaad. Het wordt opnieuw een jaar aan de zee bodem toevertrouwd, komt op de vet wei en geraakt geschikt om door de kwekers voor de laatste maal opge vist te worden. De kweker stoomt met zijn scheepsvraclit de haven van Tholen binnen. Een keurmeester van het centraal aan- en verkoopbureau verschijnt op het toneel, beoordeelt de partij mosselen en vertelt vervol gens bij welke handelaar de kostbare lading gestort kan worden. In dit ge val zijn de gebroeders Schot aan de beurt, die hun verwateringsperceel eveneens in de buurt van de Thoolse brug hebben. De kweker stort de lading op het verwateringsperceel. De mosselen zijn immers nog zanderig en moeten door aan eb en vloed te worden bloot gesteld schoon gespoeld worden. Na een paar dagen verschijnt een van de bootjes van de gebroeders om de mosselen nog eens op te vissen, die via een transportband de fabriek binnenkomen. „Het is misschien goed, dat ik eerst nog vertel, dat Nederland jaar lijks ongeveer vijftig miljoen kilo gram mosselen „produceert", waar van het belangrijkste gedeelte wordt geëxporteerd. De jaarlijkse export- omzet bedraagt circa acht miljoen gulden", vertelt Cornelis Schot. „Het is niet gek, dat ik hieraan nog toe voeg, dat in 1950 de mosselcultuur ernstig bedreigd werd door een para siet, die de Zeeuwen noopte hun cultuur voor een belangrijk deel te verplaatsen naar de Waddenzee' merkt Jacob Schot op. Verwerking Zijn de mosselen via de transport band de fabriek binnengekomen dan gaan zij eerst in een watertrommel, die de hele familie duchtig door el kaar schudt. Opnieuw zijn de mossels wat schoner van uiterlijk geworden, terwijl nu de laatste restjes zand uit het zeeprodukt zijn verwijderd. In middels heeft de stoomketel voor zo veel stoom gezorgd. dat de autoclaaf in werking kan worden gesteld. In dit apparaat wordt een ijzeren mand, gevuld met mossels, neergelaten. Zo veel stoom wordt in de autoclaaf ge perst, dat de mosselschalen open barsten en de mossel bloot komt te Een mossel krijgt veel aandacht. Zij wordt herhaaldelijk gespoeld alvo rens in de kistjes en potjes te ver dwijnen. Jacob Schot (l.) en Cor nelis Schot (r.) ontfermen zich over een van de meest belangrijke han delingen in hun bedrijf. In ijzeren manden worden de mossels gebaad. (Advertentie) liggen. Na drie minuten wordt de ijzeren mand bovengehaald en naar een tafel gedragen, waaromheen een aantal meisjes zitten. Zij gaan nu zeer belangrijke handelingen verrich ten. Zij halen de mossel uit de schaal, zorgen voor de „ontbaarding" en be oordelen de kwaliteit. De goede mos sels verdwijnen nu naar een van de twee bedrijfsafdelingen, de zouterij of de inleggerij. Het gebeurt echter niet alvorens zij nog verschillende malen in ijzeren maanden in diverse waterbakken zijn gespoeld. De mossels, die in de zouterij te recht komen vergen niet veel werk meer. Zijn zij eenmaal goed droog dan wordt over hen een bepaalde hoeveelheid zout uitgestrooid. Vervol gens worden zij in kistjes gedepo neerd en naar de grossiers verzon den. De inleggerij vergt veel meer per soneel en een veel uitvoeriger bewer king. Opnieuw komen de mossels op een tafel terecht, waaromheen meis jes zitten, die een stukje roestvrije draad in de handen hebben. Aan dit draadje, aan de top voorzien van een haakje, rijgen ze vijf mossels, die aan de wand van het potje een plaats krijgen. Zijn alle wandzijden keurig van mossels voorzien dan wordt met de hand het potje verder gevuld. Is net potje vol dan worden de draad jes uit de mossels getrokken. Het pot je verhuist daarna in de richting van enkele jonge mannen, die een be paald zuur (waarvan de samenstel ling tot de fabrieksgeheimen be hoort!) in de potjes laten vloeien, die vervolgens machinaal worden dicht gemaakt en van een etiket worden voorzien. „In theorie", zegt Cornelis Schot, „schiet er van elke hon derd kilo ruwe mosselen, die de fabriek binnenkomen, slechts twintig kilo over. Ik durf U te verzekeren, dat het verschil nog groter is. Honderd kilo ruwe mosselen vertegenwoordigen hoogstens zeventien kilo schone mosselen." Het conserveren van mosselen is een van de weinige dingen in Tholen, die werkgelegenheid bieden. In Yer- seke, Bergen op Zoom en Tholen be vinden zich tweehonderd arbeiders en arbeidsters in dienst van deze be drijven. Wekelijks wordt ruim tien duizend gulden aan lonen uitgekeerd. Over één ding spreken de gebroe ders Schot liever niet. De afsluiting van de zeegaten betekent een groot verlies voor de mosselcultuur. „Ik ben echter zestig", mompelt Cornelis. „En ik vierenvijftig", vertelt Jacob. Daarbij, de Schot-ten zitten goed in hun dochters GOES Grand: Mijn man is een moor denaar, 18 j. Prins: Cabaretavond PTT- vereniging. MIDDELBURG Electro: De avonturiers 14 jaar. VLISSINGEN Alhambra: Hun laatste nacht. Luxor: De man met de gouden trompet, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Cyclusvoor stelling: Getuige a charge, GENT (B.) Kon. Ned. Schouwburg 7,30 uur: Van de brug af gezien. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Tosca, 14 jaar. •MA ENI6E T'JD LANDT OOK j GUNTEg'S RAKET. Q£ V A 10 VLISSINGEN Brittannia: Pater Suasso over ..Worstelend Afrika". OOSTBURG Ledel 8 uur: Het Don- kozakkenlied. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Liane, het meisje uit het oerwoud. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De schuld van een moeder. OAKIK JE .OUNTEk »K BL'JF l ie VER Hl F. R - IK MOUD VAN WILDERNIS- Op de leiding van voorstellen reeds jaren fabrikanten van het bec bedrijfslevei teeltvergunn Als compr jaren uit de wel moesten een teler, di< erkenning A, tractteelt bu gunning om Het gaat ciale produk nen. Welke c teeltvergunni en welke opp fabrikanten t volgende ove Voor spina: slechts 70 ha slechts 37 ha Voor de bo resp. 644 en wijl slechts lf Aan de h: kwam de vei sie, dat er ge staat enige ve teelt buiten h gen A om te Gebleken h kanten maar geboden mogi en daarmede de behoefte i aanvankelijk De vergadei ning, dat getr contractteelt teeltvergunnin Verder is d ning dat de ring als eis t erkenning A teelten, o.a. 1 appelen met den moeten v Vooral in d voor pas begii ze eis een han< ten worden brengen b.v. c dere vergunni Overigens k uitvoerige dist dat aan een ui grondsgroentei geen behoefte ieder jaar opn sector moeilijk Veel meer i gezocht worde de teelten en teelten op hun band wordt no verschil in u glasdistrict We grondsteelt in Aj Bij de afzet zien we het ve Nederland gee prijzen zeer la maand oktober zonder laag, t< weer enige ver De oorzaak va: ligt aan de ze binnenlandse c< lijk zeer goed In de omligg evenwel te ka oogsten van f: regeringen var noodzaakt zien maatregelen v telers te treffe Export van alleen naar Du dank zij ons Voor andere grens, wat im eveneens gesh Een prognos Voor de Mid fruitkweker J voorrang verlet H. Op een krui: auto zich op 'n wagens maakti sloot tot stilsta: Het ongeluk op, ook niet de was daarentege al meer dan 1 w 50 tv Mr. Moolenbi M. het kruispu: snelheid (607( genaderd was, velde staande g belemmerden. I mr. T. Lebret, ge zaak, temee goed bekend boete van civiele vorderin toewijzing vatbi ging met één e koord zodat de veroordeeld wei ,,'t Kwam do achtbare." spra feur J. W. uit toen de kantor naar het ontst; op de rijksweg augustus jl. W., opreed met een zuimd de doorg een personenau weg naderde. da W. had die daar schrok de van. „De baas aan," ging 'd „Maar de dood repliceerde mi vond het gebeu: het gezegde ten," maakte rappeerde mr zich genoodzaak den boven het f 40.uit te 8a

de Stem | 1958 | | pagina 2