Honderd jaar geleden werd eddy Roosevelt geboren ëmÊÈ OP CYPRUS DE HAAT STEM-FEUILLETON s, Gerretson overleden Dichter, historicus, politicus Eindelijk dinsdag A Vanouds een dag voor melkfles-omspoelen! AKKERTJES" n Russen vinden ijzererts in Zuidpool Verre neef uit Delft... Geen verplichte levering voor Poolse landbouw j De ene school houdt vol, dat leidingwater het zekerste mid- del is om reumatiek op te wekken, maar de andere j schrijft voor dat de lijder bij j alle voorkomende gelegenhe- den leidingwater moet drin- ken. Brandnetels, mistletoe en radijs zijn ook uitstekende l middelen. Churchill voor het eerst in helikopter spionnen opereren in <=*LJen ^J^rc door Emily Grant cicnj Dilemma Ramp met bus bij Tel Aviv TV-RADIO-TV-RADIO-TV- DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 28 OKTOBER 1958 slaagde Theodore er inderdaad ln, door middel van oefeningen zijn kracht en uithoudingsvermogen tot aanzienlijke hoogte op te voeren. V eehouder Nadat hij zijn studie aan de Har vard Universiteit had beëindigd en deze in de rechten had voortgezet, werd hij op 23-jarige leeftijd gekozen als lid van het parlement van de staat New York. In 1884, bedroefd door het smartelijk verlies van zijn vrouw en zijn moeder, die op dezelf de dag waren overleden, verhuisde hij naar het ruwe westen van de Verenigde Staten. Hij vestigde zich op een ranch in de staat Noord- Dakota, waar hij zich twee jaar lang met de veehouderij bezig hield. In 1886 hertrouwde hij. Nadat hij verscheidene functies in dienst van gemeentelijke en staatsoverheden had bekleed, werd hij tot assistent minister van de Amerikaanse mari ne benoemd, een ambt, waaruit hij in 1898 bij het uitbreken van de Tijdens de lunch zat hij naast on ze aantrekkelijke koningin (Wilhel- minia), die hem meedeelde, dat ons lieve (bijne éénjarige) prinsesje Ju liana in de beste gezondheid verkeer de en in haar oud-Nederlandse wieg in één der aangrenzende kamers te slapen lag". Aldus M. J. Brusse in zijn boek ..With Roosevelt Through Holland", dat de Holland-Amerika Lijn in 1911 naar aanleiding van het bezoek, dat ex-president Theodore Roosevelt van de Verenigde Staten een jaar tevoren in april aan Nederland had gebracht, 't licht had doen zien. Een bloemrijk verslag, geschreven door een man, die Theodore Roosevelt als eerste Nederlandse journalist tegemoet reis de, hem te Brussel de hand schudde en vervolgens in de speciale trein van de ex-president de triomfale in tocht in het land van diens voorvade ren meemaakte. Vechter De man, die later de 26e president van de Verenigde Staten zou worden, werd op 27 oktober 1858 in New York City geboren. Dezer dagen heeft dus de honderdste herdenking van zijn geboortedag plaats. Roosevelt vol gens de heer Brusse ,,onze eigen ver re neef Teddy uit Delft", de geboor teplaats van Claas Maartenszoon van Roosevelt, die in 1651 de Atlantische Oceaan overstak om zich in Nieuw' Amsterdam te vestigen leeft in de herinnering van het Amerikaanse volk voort als een vechter voor de rechten en belangen van minderhe den, een vriend van de werkende man, een verdienstelijk schrijver, een natuurbeschermer en ontdekkingsret ziger, een toegewijd vader, een dy namische president en een idealist, die de realiteit nooit uit het oog verloren heeft. Zwak De jeugd van Theodore Roosevelt wordt gekenmerkt door lichamelijke zwakte. Hij leed aan astma en 't viel hem niet gemakkelijk, met de jon gens van zijn leeftijd op te trekken. Op een dag sprak zijn vader tot hem: ,,Je hebt het verstand, maar beschikt niet over het fysiekJe moet je lichaamskracht vergroten. Het zal niet gemakkelijk zijn, maar ik weet, dat je er in zult slagen". Met een concentratie en vastberaden heid, die hem later menig uitdagend probleem hebben doen oplossen, (Advertentie) Spaans-Amerikaanse oorlog ontslag nam om een uit vrijwilligers be staand cavalerieregiment te forme ren. Als luitenant-kolonel voerde hij zijn „Rough Riders" met succes aan tijdens de gevechten op Cuba. Jongste Nadat Theodore Roosevelt gedu rende één ambtstermijn gouverneur van de staat New York was geweest, werd hij in 1900 gekozen als vice- president van de Verenigde Staten. Toen president William McKinley het jaar daarop werd vermoord, nam Roosevelt het roer van het staatsschip van hem over. Hij was met zijn 42 jaar de jongste presi dent in de geschiedenis van de Ver enigde Staten. In 1904 schonk het Amerikaanse volk hem voor de volle termijn van vier jaar zijn vertrouwen. In 1919 overleed Theodore Roose velt op 60-jarige leeftijd in zijn wo ning te Oyster Bay in de staat New York. In de nacht van zondag op maandag is prof. dr. F. C. Ger retson in het stads- en acade misch ziekenhuis te Utrecht overleden. Hij bereikte de leef tijd van 74 jaar. Frederik Carel Gerretson is op 9 februari 1884 te Kralingen geboren. Hij studeerde te Utrecht, Brussel en Londen en promoveerde te Heidel- berg summa cum laude tot doctor in de wijsbegeerte. Na enige tijd werk zaam te zijn geweest aan het depar tement van koloniën, werd hij chef van Algemene Zaken bij de Bataaf- sche Petroleum Mij en directie-secre taris van de Koninklijke te Londen. In deze functie bereisde hij vele lan- (Advertentie) eiken glaasje! Onder de leuze geduld en vast houdendheid" heeft de Poolse com munistische partij een nieuwe land bouwpolitiek .bekendgemaakt, waarbij verplichte leveringen aan de staat worden afgeschaft en vervangen door een belastingstelsel. Het besluit hiertoe is genomen op een plenaire vergadering van het cen trale partijcomité, dat de vorige week bijeen is geweest. Op deze ver gadering is erkend, dat er vooral in de jaren 1951-'53 fouten zijn ge maakt. den. O.a. maakte hij een reis om de wereld. Een tijdlang was hij gede tacheerd in Mexico. In deze periode van zijn leven werkte hij nauw samen met figuren als Colijn en Deterding. Hoogleraar In 1925 werd dr. Gerretson aan de Utrechtse universiteit benoemd tot bijzonder hoogleraar in de oude en jongere geschiedenis van Ned. Oost- Indië. en de vergelijkende koloniale geschiedenis en volkenkunde. Sedert 1938 was hij bovendien buitengewoon hoogleraar in de constitutionele ge schiedenis van het koninkrijk. Prof. Gerretson was lid van de Eerste Kamer voor de Chr. Histori sche Unie. Hij toonde zich steeds een vurig nationalist, o.a. als leider van de Nationale Unie. Hij nam ijverig deel aan de strijd tegen het Moerdijk- kanaal, zoals dat door minister van Kamerbeek was voorgesteld, en streed eveneens met veel vuur voor het behoud van de Kroon over de Nederlands-Indonesische Unie. Hij betoonde zich steeds een groot vriend van het' zuiden en van Vlaanderen en gaf meermalen blijk van zijn Groot-Nederlandse sympathieën. Cossaert Naast dit alles had Gerretson ook als letterkundige een grote naam. In 1911 debuteerde hij onder het pseudoniem Geerten Gossaert met de dichtbundel „Experimenten", die ge tuigt van grote oorspronkelijke kracht, al streefde hij, in de trant van Bilderdijk, naar een bezielde re toriek. Hij werkte ook mee aan De Beweging van Albert Verwey en aan Leiding. Zijn verzameling literaire studies onder de titel „Essays" ver scheen in 1947. Zij bevat o.a. opstel len over Bilderdijk, Swinburne. Lucretius cn de opzienbarende rede, die hij in 1937 uitsprak bij de Vondel herdenking. Van zijn talrijke publikaties mo gen voorts nog genoemd worden de Schriftelijke Nalatenschap van Groen van Prinsterer, Briefwisseling en Aantekeningen van Willem Bentinck (samen met prof. Geyl), de Geschie denis van de Koninklijke in vier de len, Muiterij en Scheuring in twee delen, Coens Eerherstel en Indië on der dictatuur. Met prof. Gerretson is een hoog staand geleerde, groot letterkundige en veelomstreden politicus heenge gaan. (Advertentie) MIDDELTJES De Engelse medici achten het een zeer moeilijke opgaaf lijders aan teumatiek te ge- j nezen, maar er zijn honderden Engelsendie een patentmid- del hebben. Een onderzoek van het British Medical Journal" toonde aan, dat er liefst 157 j verschillende „feilloos wer- kende huismiddeltjes" tegen reumatiek in omloop zijn. Rood flanel heeft de meeste aanhangers. Beroep Werklieden in Harrow, die ec kuil moesten graven in het wegdek plaatsten een bord waarop te lezen stond: „Het onze is het enige be roep, waar je aan de top begint". Duels Gisteravond keerde de Argentijn se parlementsafgevaardigde Carlos Perette van een tournee door Entre Rios naar Buenos Aires terug. Hem wachtten vier secondanten van twee mensen die met hem wilden duele ren. Het waren de secondanten van twee mensen die met hem wilden dueleren. Het waren de secondanten van de parlementsverslaggever van „La Navion", Rodolfe Baltierrez en van een afgevaardigde van de rege ringspartij, Armando L. Turano. Pe rette zou Baltierrez en Turano's overleden vader hebben beledigd. Kijk Voetbalscheidsrechter Henrik Bernth is voor onbepaalde tijd geschorst omdat hij ongefundeerd gemeld had dat negen spelers „onder de invloed" verkeerden in een wedstrijd. Bernth had spelers van OKS uit Odense ge rapporteerd, nadat zij met 17-2 ver slagen waren door Tulleboelle van het eiland Langeland. De leiders van OKS zijn gaan speuren langs de rou te tussen Odense en Langeland en verzamelden bewijsmateriaal dat het elftal van OKS volkomen nuchter was gebleven op weg naar de wed strijd. „Wat heeft zij, dat ik niet tweemaal zoveel heb?" len dat verlangen uit te spreken, uit vrees voor „vergelding". De naam Cyprus is langza merhand een synoniem ge worden van moord, dood slag, haat. Drie jaar lang hoort de wereld telkens van moorden en gewelddaden op het zonnige eiland in het oosten van de Middellandse Zee. Vergeleken met het aantal slachtoffers van de Algerijnse oorlog, is het aantal doden op Cyprus gering. In drie jaar zijn er ongeveer 120 Engelsen ge dood, de meesten uit een hin derlaag of door een schot in de nek. Ruim het dubbele aantal Grieks-Cyprioten is gevallen, hetzij tijdens vergeldingsacties hetzij door moordenaarshand, omdat zij verraders waren. Doch deze cijfers tonen niet het complete beeld. Men behoeft slechts een wandeling te maken door de Le- drastraat in Nicosia de „weg der moorden" om te voelen hoe de haat gegroeid is, om de huivering te ondervinden van de wetenschap, dat iedere schijnbaar vreedzaam voorbij- fietsende jongeman een Eoka-strijder kan zijn, met orders om te moorden. Cyprus, een eiland beroemd om zijn Peter Webbverslaggever van UPI op Cyprus, zond ons ne- venstaande impressie van het eiland, waar niemand zich meer 5 veilig voelt. Het lijkt alsof er l een Salomon nodig is, om het vraagstuk op te lossen dat alle partijen er genoegen mee kun- nen nemen. stranden, zijn geurige pijnboomwou den, zijn antieke monumenten en de vriendelijkheid van zijn bewoners, is een heksenketel van haat en bloed vergieten geworden. Van het ogenblik, in 1955, af, waar op de Britse regering de Cypriotische eis tot aansluiting bij Griekenland Maar gekheid nu terzij....; een schone melkfles hóórt erbijl Geen tijd voor KIESPIJN f Natuurlijk moet U naar de tand arts voor blijvende hulp - maar voor snel bedwingen van plotse linge pijn alvast een "Akkertje' nemen! Akkertjes" glijden zo zacht naar binnen, het genees krachtige micro-poeder lost vol komen op in de maag. Dan kunt U weer doorwerken als het te druk is om weg te lopen. Snel, bij de eerste pijnscheut direct een "Akkertje" nemen dat voor komt tijdverlies door pijn! flitsen uw klachten weg.' Sir Winston Churchill, die volgende maand 84 wordt, heeft voor het eerst van zijn leven een tochtje in een he likopter gemaakt. Hij werd van het vliegveld te Nice afgehaald voor een lunch met de bevelhebber van de Amerikaanse zesde vloot, vice-admi- raal Clarence E. Ekstrom. aan boord van het vliegdekschip „Randolph", dat in de Franse havenstad Cannes ligt. De oude staatsman toonde zich zeer geïnteresseerd tijdens de heen- en terugreis en op de rondleiding door het schip, waarvan vooral de naam Randolph (een bekende naam in de Churchill-familie) hem zeer aanstond. 14) „Blij, dat Wilhelm Teil alias de Rozenkavalier van de aardbodem is verdwenen?" vroeg Laaghuis de vol gende ochtend aan Vera. „Ja, Jean, maar het geheel be nauwt me toch wel. „We zijn er nog niet, Vera al zijn Tell en Alvarez uitgeschakeld, de zaak is aan het rollen en het tem po zal nog wel hoger worden. Vera, ken jij een roodharige of een rode vrouw van de wereld?" Vera dacht na. Zei toen: Nee. „Dan is het zaak, haar spoedig te ontdekken en te leren kennen. „Hoe, Jean?" „Dat weet ik nog niet, Vera, maar ik zal het Tonnetje inschakelen, hem blootstellen aan de woede en erger nis der ballendieven en misschien heb ik dan geluk. Maar a propos, vind je Irma aardig?" „Erg aardig, Jean „Goed, dan krijg je een sigaret.." HOOFDSTUK III Freule Claire verliest het bewustzijn Hij wilde het Tonnetje inschakelen, had Laaghuis tegen Vera gezegd. En wel onmiddellijk, had hij daarbij ge dacht, want wat meer openbaarheid wat meer leven in de brouwerij kon geen kwaad. Integendeel meende hij. Daarom belde hij „De Hofkoerier" °P ®n vroeg naar de hoofdredacteur. „Tonnetje", zei hij, toen de corpu lente journalist aan 't toestel kwam „je hebt natuurlijk een en ander ge hoord over die dubbele moord in "Lje Rustende Visser", daar zit een heleboel nieuws voor je in en ik ben de enige die het je kan en wil verschaffen over een uurtje kom ik op de redactie leg een velletje papier klaar, organiseer een potlood en je liefste typiste. ja, die Elly dat is uitstekend. wacht mijn komst af heb je moed?" „Altijd", zei het Tonnetje, „want als jij schrijft, behoef ik het vandaag niet te doen en zo'n vrije dag bevalt mij altijd" „Tot straks dan, kogelronde tien- vingerige luiaard", brak Laaghuis het gesprek af. Laaghuis belde commissaris van Eerkerk op. Zei, dat er zwaar weer op komst was, De commissaris meende te weten, dat het weerbe richt die ochtend heel anders luidde. Het was tragisch, antwoordde Laag huis dat zijn beste vrienden zijn woorden steeds letterlijk namen en eenvoudig weigerden hem te geloven, als hij ernstig probeerde te zijn. Zei toen: „Eerkerk, die twee schobbejakken Pedro en Gaspard meen ik., iets opgeleverd?" „Nee", antwoordde van Eerkerk, „zelfs je oude vriend de Knuffelaar kon er niets uit halen en die twee assistenten van Durand evenmin.... Laaghuis, maar hij dacht: broeder, nu die Rafelaar dood is kan hij het sprookje dat ik aan Durand vertel de over die brief die hij me schreef nooit meer ontmaskeren en daar ben ik allesbehalve rouwig om. „Eerkerk", vervolgde hij toen, „heb je er bezwaar tegen mij enige bijzonderheden over die Wassenaar- se moordzaak te vertellen?" „Niet in het minst", zei de com missaris, „je wil natuurlijk „De Hof- koerier" op het oorlogspad sturen., daar heb k geen bezwaar tegen, mits de naam Durand niet wordt ge noemd". „Dat heb ik je al eerder beloofd, klabak". „Uitstekend, laat dan je verbeel ding maar werken., hier heb je een paar feiten.." En van Eerkerk herhaalde eerst ongeveer, wat Henri de vorige avond aan Durand had medegedeeld: revol- maar Pedro en Gaspard zijn heel zware jongens ik houd ze vast er komt natuurlijk een verzoek om uitlevering ze weten verder niets en dat acht ik begrijpelijk beuls knechten weet je, Laaghuis hun op drachtgever was die Rafelaar.en die is dood Durand is ook van me ning. dat ze er alleen maar waren om vuile werkjes op te knappen op laag niveau. „Had ik al gedacht", zei Laaghuis, „die arrestatie helpt je geen spat, ja, de Rafelaar is dood, gelukkig maar, Eerkerk „Gelukkig maar? Dat ben ik niet met je eens, Laaghuis. Ik had die kerel liever in levende lijve voor me gehad. Hij wist vermoedelijk wel iets meer en dan hadden we hem met vereende krachten kunnen uitper sen". „Daar zit wat ln, super-ballendief, daarin zou je best gelijk kunnen heb ben, die kant van de zaak was me ontgaan, Eerkerk..", antwoordde verschoten, klein kaliber, korte af stand, geen sporen van worsteling, vermoedelijk geluiddemper nie mand in het hotel hoorde iets fles sherry, half vol, drie gebruikte gla zen, en zei toen: Geen nadere bijzon derheden van de mensen in het ho tel aan de weet gekomen. Van de da der of daders geen spoor. Laaghuis mocht gerust wijzen op sommige pun ten van overeenkomst met de hotel- kamermoord van een dag of wat ge leden. „Die overeenkomst is er inder daad, Eerkerk", zei Laaghuis, „en die fles en die glazen in „De Rus tende Visser" duiden bovendien op gezelligheid en vertrouwelijkheid misschien, op bekendheid van de da der bij de slachtoffers En Laaghuis dacht: Merkwaardig, Eerkerk was zo mild, hij is anders helemaal niet press-minderd hoe komt dat? Als Laaghuis de avond tevoren in „De Rustende Visser" was geweest, had hij geweten dat Van Eerkerk, Durand en Jansen daar een vertrou welijke bespreking hadden gevoerd, tijdens welke zij besloten hadden op grond van de aan hen bekende bijzonderheden, die Laaghuis slechts ten dele wist de pers de vrije loop te laten, niet om Laaghuis een genoegen te doen, maar, zoals de term luidt, in het belang van het onderzoek. „We gaan over een half uur naar Den Haag, Vera", zei Laaghuis, „ik rij wel. Ik ga naar de „Koerier", jij gaat naar Jansen. Ik zal hem op bellen en zeggen dat je komt, je weet dat hij je hoog aanslaat. Doe vertrouwelijk en verstandig en laat dat verband om je arm zien., zeg hem dan, dat je een steenpuist hebt of zo nee, niet prettig om dat te zeggen, weinig elegant, begrijp ik. toch zeggen, Vera.. Janssen begrijpt dan dat je een sprookje vertelt met een ware achtergrond en hij zal nog meer op „Bessenstein" gaan letten is mijn bedoeling ik wil weten wat hij gisteravond heeft gedaan. Ik maakte hem duidelijk, dat ik op „Bessenstein" was met jou en dat ik zou blijven tot na het vuurwerk Janssen verwaarloost zo'n tip niet". „A vos ordres, monsieur l'organi- sateur de la victoire", zei Vera spot tend. „En dan, Vera", zei Laaghuis, „wil ik weten, hoe dat zit met Ir ma en jou. Waarom vertelde je me nooit dat je Irma kende? Ik heb je toch meer dan eens over Irma ge sproken en je kende haar volle naam „De waarheid. Jean", antwoordde Vera, „was in dit geval misleidend. Ik heb Irma vroeger gekend als Fraulein Irma Muller we ontmoet ten elkaar in Parijs, in 1937 was dat. Irma stond toen in relatie met een of andere belangrijke groep, die zowel politiek als economisch het een en ander in de melk te brokken had Irma moest toen weieens met Durand spreken en schermen Du rand kende natuurlijk haar ware naam je zag zijn verbazing, toen hij Irma gisteravond ontmoette". „Als Irma van die kracht is en Durand dat weet", zei Laaghuis, - .dan begrijp ik niet, waarom Arlotti dan een ontmoeting niet voorkwam. (Wordt vervolgd) (Enosis) categorisch verwierp, is de situatie steeds slechter geworden. Op het ogenblik, juist nu er althans enkele hoopgevende tekenen voor een vergelijk zijn, is de terreur een nieuw hoogtepunt genaderd. Fanatieke sluip schutters van de Eoka, geleid door hun hoofdman, kol. George Grivas, zijn blijkbaar een campagne begonnen om de gemoederen nog verder te ver bitteren. Er zjjn landmijnen gelegd op ver schillende wegen, er wordt geschoten op ziekenauto's, op vrouwen en kin deren van Engelse militairen. Vooral de moord op een Britse huisvrouw in Famagustade stad waar Shakespeare zijn drama van de haat, Othello, liet spelen heeft grote verbittering ge wekt. De Engelse troepen zijn veel strenger en feller geworden. Honder den Cyprioten zijn in gevangenkam pen gezet, in vele plaatsen werd een nachtelijk en soms zelfs een perma nent, uitgaansverbod ingesteld, er z(jn streken waar de soldaten order heb ben zonder waarschuwing te schieten. In zulk een klimaat van haat en vergelding leeft Cyprus. De intimida ties hebben een punt bereikt waarop bloedwraak tot in verre zijtakken van families van een „verrader" wordt toegepast. Geen wonder dat de be volking snakt naar een einde van de gewelddadigheden, al durven niet ve- Terwijl dus het aantal slachtoffers van de haat dagelijks stijgt, lijken er slechts twee oplossingen mogelijk te zijn. De ene is het vinden door onder handelingen van een regeling, waarbij de Grieks-Cyprioten zelfbestuur zou den krijgen, met de belofte van totale onafhankelijkheid op een nader te be palen datum, maar met afdoende ga ranties voor de rechten der Turkse minderheid. De andere is een algehele vernietiging van de Eoka, de verzets beweging. Cyprus' gouverneur, Sir Hugh Foot, geeft de voorkeur aan onderhandelin gen, zo zelfs dat extremistische Engel sen hem de spotnaam „Sir Pussy-Foot" hebben gegeven. Langzamerhand echter wordt Foot welhaast gedwongen zijn toevlucht meer en meer tot geweld te nemen. En naarmate hij strenger gaat optre den, neemt de haat weer toe. De haat van Cyprioten en Grieken tegen het volk, dat bij hen altijd bekend gestaan heeft als „vrijheidslievend", dat Grie kenland in 1941 tegen de Nazi's te hulp is gesneld. Tegen de Engelsen die door Grieken en Cyprioten altijd als vrienden zijn beschouwd. Haat ook, maar dan weer aange wakkerde oude haat, tegen de Tur ken, waardoor het gevaar ontstaat voor een breuk in de NAVO, waarvan Griekenland en Turkije beiden deel uitmaken. Russische geleerden hebben de ont- dekking bekendgemaakt van rijke aderen met uitstekend ijzererts in het zuidpoolgebied. De Russen hebben onderzoekingen verricht in het gebied tussen de Ja panse basis in Koningin-Maudland tot bijna aan de bergen van Victorialand, waar Amerikaanse en Nieuwzeeland- se geleerden werkzaam zijn geweest. De juiste ligging van de ertsaderen zijn niet meegedeeld. Bij een busongeluk in de omgeving van Tel Aviv in Israël zijn zeven per sonen om het leven gekomen en 25 gewond. De bus schoot van een brug in een veertien meter diep ravijn. WOENSDAG, 20 OKTOBER HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gew. muz. 9,00 V.d. zieken 9,30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V.d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgend. 11,00 Gram. 11,10 Ik ben het hoofd van het gezin, hoorsp. 12,10 Musette-ens. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Kamerork., koor en sol. 12,37 Ned. Herv. kerkd. 13,00 Nws. 13,15 Met Pit op pad 13,20 Lichte muz. 13,50 Semele, ope ra (le eti 2e acte) 15,25 Indiase muz. 16,00 V.d. jeugd 17,20 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Spectrum v.h. chr. org.- en ver.- leven 18.00 Gram. 18,15 Boekbespr. 18,30 RVU: De toekomst van Europa, door dr. A. L. Constandse, 3e lez. 19,00 Nws en weerber. 19,10 Kerkkoor 19.30 Radiokrant 19,55 Op de man af, caus. 20,00 Pianorec. 20.25 Radiofilharm.ork. en sol. 21,10 10 jaar Geref. jeugdwerk, caus. 21,30 Muz. caus. 22,00 Algerije, Frankrijks zorgen kind, rep. 22,15 Lichte muz. 22,45 Avond- overd. 23,00 Nws. 23,15 Zaalspoftuitsl. 23,20-24,00 Platennws. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De ontbijtclub 9.00 Gym. v.d. vrouw 9,10 Gram. VPRO: 10,00 Schoolradio VARA: 10.20 V.d. vrouw 11,00 Gevar.progr. 12.00 Orgel en zang 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 V.h.h platteland 12,38 Gram. 13,00 Nws. en tentoonstellingsagenda 13.20 Dansmuz. 13,50 Med. kron. 14,00 Gram. 15,00 V.d. jeugd 17,00 De kat van de stoel 17,50 Regeringsuitz.: Rijksdelen over zee: De werkende vrouw in Curasao door mevr. L. Steenhof-Vonk 18,00 Nws en comm. 18,20 Act. 18,30 Amus.muz. 19,00 V.d. jeugd 19,10 Opruiming, toespr. 19 25 VARA-varia VPRO: 19,30 V.d. jeugd VARA: 20,00 Nws. 20,05 Tussen de re gels door, caus. 20,15 Theaterork. en sol. 20,55 Mijn naam is hond 21,15 Désiré Bis- quet maakt een bootreis, hoorsp. 22,35 Gram. 22,45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23,00 Nws. 23,15 Gram. 23,30 Ham mondorgelspel 23,50-24,00 Soc. comm. in Esperanto. RADIO VATICANA, 22,15 uur: Over de katholieke wereld. BRUSSEL. 324 m. 12,00 Gram. 12.30 Weerber. 12,34 Gram. (Om 12,55 Koersen) 13.00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Schoolradio 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16,30 Ork conc. 17,00 Nws. 17,10 Ork.conc. 17,15 Piano- ree. 17,50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18,10 Lekenmoraal en -filosofie 18,30 V.d. sold. 19.00 Nws. 19,30 Gram. 20,00 Hoorsp. 21.00 Gram. 21,30 Ork.conc. 22,00 Nws. 22,15 Etnische muz. 22,55 Nws. 23,00 V.d. zee lieden. BRUSSEL. 484 m. 12,00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14,10 Idem 14,15 Ka- mermuz. 15,15 Koorzang 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,30 Pianorec. 17,55 Gram. 18,30 Jazz 19,30 Nws. 20,00 Hoorsp. 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22.55 Nws. T elevisie WOENSDAG, 20 OKTOBER AVRO: 17,00 V.d. kind. NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20,30 Jonkvrouwe de la Seiglière, blijspel 21,50 Dagsluiting. FRANS BELG.: 19,00 Les Chrétiens dans la vie sociale 19,30 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20,30 Filmprogr. 22,05 Lit. progr. 22,50 Wereldnws. VLAAMS E<ELG.: 19,00 Lekenmoraal en filosofie 19,30 Nws. 20,00 Kaleidoscooo 20,30 Overname v.d. NTS (NCRV): Jonk vrouwe de la Seiglière, blijspel 22,10 Nws.

de Stem | 1958 | | pagina 9