Vandaag opening conclaaf, eerste stemming volgt morgen OBEiilSK STEM-FEUILLETON TV'RAD lO'TV'RADIO'TV' J4c China laat drie Britten vrij Hongerstaking voor vrede DAGBLAD DE STEM YAN ZATERDAG 25 OKTOBER 1958 1600-37368 K 1600-33077 Strenge regels geheimhouding De vrouw in het ambt Couveuse-tweeling op emigrantenschip Goedennacht Twee vrouwen bij aanrijding gedood 45 miljoen bezoekers op Expo Zenuwpijn* Bouwvakvakantie in 1959 Gejuich bij paleis van Buckingham spionnen opereren in rUJi door Emily Grant en aacj Liturgische kalender pveren eigen |paren. LOOT 0 jaar oor de ntvangt kracht nk; dat U e varen schip! HOVEN iS •s C-C-B igs van 15.30-17.30 uur ar een frisse neus nnekt hij naar om- kust is veilig". En nand komt de zwar- >p van Kleine-Kim ig naar buiten kij- De plechtigheden ter opening van het conclaaf, de besloten bijeenkomst van het college van kardinalen in een gedeelte van het Vaticaanse paleis waarop de verkiezing van een nieuwe paus zal plaats vinden, beginnen vandaag, volgens traditie te 16.00 uur Nederlandse tijd, als de kardinalen bijeengekomen zijn in de „zaal der klederen". Romeinse patriciërs, diplomaten en andere gasten zijn verzameld in de koninklijke zaal en de Palatijnse garde heeft de wacht betrokken in de hertogelijke zaal. Voorafgegaan door de Zwitserse garde en stafdragers begeven de kar dinalen zich in processie door de koninklijke zaal naar de Pauluskapel om daar korte tijd te bidden. Daar bevindt zich de secretaris van het conclaaf om van alle „conclavisti" priesters of leken die de kardinalen in het conclaaf vergezellen, de eed van geheimhouding en eerbiediging van de conclaafregels af te nemen. Daarna gaan allen, de conclavisti in het zwart, de kardinalen in purper en de aartsbisschoppen en bisschop pen van de pauselijke kapel, vooraf gegaan door een drager met het paus- kruis en het „Veni Creator" zingend via de hertogelijke en de koninklijke zaal en de zaal der klederen naar de Sixtijnse kapel. Hier, staande voor het altaar, houdt de kardinaal-deken een korte toe spraak in het Latijn en leest de re gels van het conclaaf voor. Dan leggen de kardinalen een voor een de eed van geheimhouding af, alsook de secretaris van het conclaaf de ceremoniemeester en de gouver neur en de maarschalk van het con claaf, ieder onder escorte van de Zwitserse garde. De kardinalen begeven zich naar hun appartementen, waar zij nog be zoek mogen ontvangen, totdat te achttien uur de bel wordt geluid en de roep weerklinkt: „extra omnes" (allen naar buiten). Zeer grondig wordt geïnspecteerd of alle ingangen gesloten en verzegeld zijn. Het eigenlijke werk van het con claaf begint zondagochtend wanneer te negen uur de ceremoniemeesters langs gangen en trappen gaan, de bel luidend en roepend „in capellam, do- mini" (naar de kapel, heren). Met purperen schoudermantels over witte superplies en met purpe ren bonnet op, komen de kardinalen die reeds zelf misgelezen hebben bij de tijdelijke altaren die binnen het conclaaf zijn opgesteld, naar de Six tijnse kapel om de door de kardinaal deken gelezen mis bij te wonen. Stemming De sacrista zet het ,,Veni Creator" in, de documenten met de verklaring omtrent de afsluiting van het con claaf worden voorgelezen en daarna worden de stembriefjes uitgedeeld. Een der kardinaal-diakens neemt uit een purperen beurs drie houten balletjes, op elk waarvan de naam van een kardinaal staat. De betrok kenen" fungeren als stemmenteliers. De stembriefjes hebben het model van een visitekaartje. Met verdraaid handschrift schrijft de kiezer de naam van de kandidaat zijner keuze op de stippellijn en vouwt het stembriefje langs een aangegeven lijn. Een voor een komen de kardnalen, met het briefje tussen duim en wijsvinger van de rechterhand boven het hoofd, naar het altaar. Na een ogenblik geknield te hebben, doen zij het briefje in een grote kelk op het altaar, daarbij luid op een Latijnse formule zeggend, waarin zij Christus tot getuige roepen dat zij naar eer en geweten hun stem hebben uitgebracht Voordat de stemmentelling begint neemt de jongste teller de briefjes een voor een uit de grote kelk en doet ze luidop tellend, in een andere kelk. Wanneer het aantal briefjes niet klopt, worden ze terstond verbrand1 en komt er een nieuwe stemming. j Wanneer geen kandidaat onbetwist de vereiste meerderheid van twee derde plus een heeft behaald, wordt terstond opnieuw tot stemming over gegaan. Na die tweede stemming worden de secretaris van het conclaaf en de ceremoniemeester weer binnen geroepen voor het verbranden van de stembriefjes en alle andere op de stemming betrekking hebbende pa pieren in de aluminium-geschilderde kachel, die in een hoek van de kapel is geplaatst. Wanneer het nog niet tot een keuze is gekomen voegt men, zoals bekend, -er wat vochtig stro (en thans ook een bepaalde chemische stof) aan toe, zodat door de lange pijp, die door de zoldering naar bui ten steekt, zwarte rook de lucht in Er worden zonodig twee stemmin gen des ochtends en twee des mid dags gehouden. Zodra er wel een paus gekozen is worden de secretaris van het college van kardinalen, de prefect van de apostolische ceremonieën en de twee ceremoniemeesters in de kapel ont boden. Ditmaal worden de stempa pieren verbrand zonder toevoeging van stro, eventueel met wat wierook zodat een witte rookpluim boven het dak van de Sixtijnse kapel de men sen buiten met de verkiezing van een nieuwe paus bekend kan maken. Habemus papam De kardnaal-deken vraagt de ge kozene of hij de verkiezing aan vaardt. Wanneer de betrokkene niet direct antwoordt, beslist het conclaaf met eenvoudige meer derheid van stemmen hoeveel tijd hem gelaten zal worden om te antwoorden. Wanneer de gekoze ne toestemt, bezit hij tegelijk alle pauselijke bevoegdheden. Op een vraag van de kardinaal-deken noemt de gekozene de naam on- Een Romeins politieman kijkt hier toe, nadat timmerlieden een soort draaiend „loket" hebben aange bracht dat de enige verbinding zal vormen tussen de gebouwen in Va ticaanstad, waarin vandaag het conclaaf voor het verkiezen van een nieuwe paus zal beginnen, en de buitenwereld. Het loket" is zo ge maakt, dat mensen aan beide zijden ervan elkaar niet zullen kunnen zien der welke hij zijn pontificaat wil voeren. Een document tot getuigenis van ver kiezing en naamskeuze wordt opge steld. De troonhemels boven alle kar dinaalszetels in de Sixtijnse kapel gaan omlaag, behalve die boven de zetel van de nieuwe paus, wie alle kardinalen, in een halve cirkel voor hem geschaard, hun eerste hulde ko men brengen. Daarna wordt de lof zang „Te Deum" gezongen. De oudste kardinaal-diaken verge zeld van de ceremoniemeester, be geeft zich naar de loggia in de voor gevel van de Sint-Pieter en zegt tot het volk: „Nuntio vobis gaudium magnum". (Ik kondig u een grote vreugde. Wij hebben een paus, zijne eminen tie kardinaaldie zich noemt Kleding paus Onderwijl vergezellen twee andere kardinaal-diakens de nieuwe paus naar de sacristie, links van het altaar in de Sixtijnse kapel om hem te hel pen kleden. In de sacristie hangen drie stel pauselijke klederen van verschillen de grootte gereed. Het ornaat bestaat uit een witte toog met sleep, een wit te schoudermantel, een rood fluwelen cape met hermelijn afgezet, een ro de rijkelijk goudgeborduurde stola, een rode vilten hoed, verder een wit zijden kruinkapje, wit zijden sokken en ïood fluwelen, goudgeborduurde schoenen. Toch was er niet altijd een pas send stel voor de nieuwe paus aanwezig. Voor Pius XI bleek de grootste aanwezige maat nog te klein, terwijl voor diens voor ganger, Benedictus XV, het klein ste stel nog moest worden opge- speld. In pauselijk ornaat konit de nieuw gekozene terug in de kapel en neemt plaats in de officiële pauszetel voor net altaar. De kardinalen komen op de rij voor hem op de onderste al taaltrede knielen om zijn voet te kus sen en de vredeskus met hem te wisselen. Dan knielen zij allen op hun plaats, terwijl de nieuwe paus de kapel verlaat om via de koninklijke zaal, waar de conclavisti reeds bij een zijn om hem hulde te brengen, naar de loggia van de Sint-Pieter te gaan. Communistisch-China heeft drie Britten vrijgelaten, die in augustus zijn aangehouden, nadat zij uit Hong kong voor een zeiltocht waren ver trokken. (Advertentie) De Gereformeerd - Hervormde ambtsdragers in de Hervormde kerk hebben een brief gericht tot de ge nerale synode, waarin zij het besluit, de vrouw toe te laten tot het ambt in de kerk, rechtstreeks in strijd noemen met de Heilige Schrift. Het schrijven is ondertekend door prof. dr. J. Severijn te De Bilt en ds. J. J. Timmer, emeritus-predikant te Woer den, secretaris van de Gereformeer de Bond in Nederlands-Hervormde kerk. Het besluit der synode heeft geen recht op erkenning, weshalve de sy node op gehoorzaamheid van adres santen niet kan rekenen. Met aan drang verzoeken zij de synode dan ook het besluit in te trekken. (Advertentie) en 'n ideaal geschenk Op het emigrantenschip Johan van Oldenbarnevelt, dat op weg is naar Australië, is voortijdig een tweeling geboren. De beide meisjes wogen nog geen kilo ieder. De scheepstimmer man heeft er een couveuse voor ge maakt. De kinderen en ook de moe der, mevrouw Visser uit Amster dam, maken het goed. Het schip wordt maandag in Free- mantle verwacht, 36 uur eerder dan voorzien was. Mevrouw Visser zal daar met haar tweeling in een zie kenhuis worden opgenomen. De echt genoot en twee zoontjes van 2 en 3 jaar reizen door naar Melbourne. Op de Johan van Oldenbarnevelt bevinden zich 1430 Nederlandse emi granten, onder wie de 100.000e voor Australië, mevrouw Zevenbergen. (Advertentie) Slaapt U slecht door rheuma- tiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpij nen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pij nen en daardoor slaapt U heerlijk. Togal baatZuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40, f 8 88. Op de rijksweg nr. 1 onder Naarden zijn twee dames, de 59-jarige mej. H. Wetsema uit Naarden en haar 83- jarige moeder mevrouw C. Wetse ma uit Arnhem, toen zij de weg overstaken, aangereden door een auto. Mejuffrouw Wetsema was op slag dood, haar moeder is enkele uren later in het Diaconessenziekenhuis te Naarden aan haar verwondingen be zweken. De bestuurder van de auto, de heer H.T. uit Laren reed met een snelheid van ongeveer 60 km. Plotseling zag hij op enige meters afstand de beide dames oversteken, op te korte af stand om ze nog te kunnen ontwijken. (Advertentie) Volgens Belga is de wereldtentoon stelling door 45 miljoen en niet door 41,5 miljoen, zoals eerst bekendge maakt is, bezocht. 3,5 miljoen men sen zouden door „Vrolijk België" op het tentoonstellingsterrein zijn geko men. Deze 3,5 miljoen bezoekers werden niet doof het elektronisch oog „gezien". Het aantal Nederlan ders, dat de Expo heeft bezocht, wordt geraamd op 600.000 tot 800.000. (Advertentie) i &SPBO helpt u tweemaal- Het verdrijft snel Uw P'W f 1- He ij Uw energie nneewektheid terufr Tapheshvar Nath Zutchi, een 31- jarige Indiër is te Andau een hon gerstaking van twee weken begon nen ten bate van zijn campagne voor vrede zonder geweld. Andau ligt in Oostenrijk op een steenworp afstand van de Hongaarse grensversterkingen, een zeer royale steenworp dan altijd. Zutchi en zijn vrienden waren voornemens zich vlak bij de onder elektrische stroom staande, Hongaarse prikkeldraadver sperring te nestelen. Doch de Oos tenrijkse politie had daar toch wel bezwaren tegen en decreteerde dat zij een afstand van anderhalve kilo meter moesten bewaren. (Advertentie) De Bedrijfsraad voor het bouwbe drijf heeft de bouwvakvakantie voor het volgend jaar als volgt vastge steld: 1. De periode van 18 juli t.e.m. 17 juli voor de bouwvakarbeiders werk zaam in werkplaatsen en op bouw werken gelegen ten noorden van de lijn, welke wordt gevormd door de Rijn, de Lek, de Nieuwe Maas, de Botlek en de Brieslse Maas en 2. De periode van 8 augustus t.e.m. 17 augustus voor de bouwarbeiders, werkzaam in werkplaatsen en op bouwwerken gelegen ten zuiden van deze lijn. De gemeenten Rotterdam en Arn hem worden daarbij gerekend in hun geheel te behoren tot het gebied ten noorden van deze lijn. (Advertentie) ..-Es, i.,„ »*-.< -■ -.'.v-f-vv,' A I VERLEGEN Een klein, nederig en verlegen mannetje stapte een bank te New York binnen en liet de kassier een briefje lezen, ter wijl hij zelf met een hoogrode kleur bleef rond kijken. Op het briefje stond: „Blijf kalm. Gooi al het kasgeld in mijn tas. Als er iets verkeerd gaat bent u de eerste, die sterft. Mijn pistool is op u gericht. Hoogachtend." De kassier zei, dat hij het zon der bril niet lezen kon en bukte zich om die te pakken. Zo kreeg hij de gelegenheid op de alarmschei te drukken. Toen de politie de bankrover wegleidde, huilde hij bittere tranen. Weekdagen In augustus legde een rechter aan William E. Stanburgh, 19 jaar, twee jaar voorwaardelijk op, nadat Stan burgh was voorgeleid op beschuldi ging van diefstal tijdens zyn staat van dronkenschap. De voorwaarde van de rechter was, dat Stanburgh de drank zou afzweren en elke zon dag naar de kerk zou gaan. Thans Is Stanburgh weer in de cel, beschuldigd van inbraak in zeven huizen waar de bewoners afwezig waren. De politie zegt dat hij de kraken heeft toegegeven, doch be zworen heeft dat hft het op week dagen gedaan heeft en dat hy elke zondag naar de kerk ging. Reden Inbreker Sjigejoeki Aono vertelde bereidwillig aan de politie, waarom hij zich gespe cialiseerd had in inbraak in huizen van diplomaten. „Die zijn altijd naar feestjes", legde Aono uit. Weg De politie van Londen is niet eens erg verbaasd dat dieven er gisteren avond in geslaagd zijn een scheeps schroef van vijf ton en vier meter lengte te stelen. De 16-tons vracht auto waar de schroef op lag, wordt namelijk ook vermist. Wachten „Vogelman" Jacques Magueur heeft zijn plan opgegeven om op korte termijn van de top van een 800 me ter hoge berg te springen. De win terlucht, legde hij uit, zou zijn eigen gemaakte vleugels minder goed dra gen dan de warme zomerlucht dat kan doen. Daarom heeft h|j zjjn sprong vanaf de Mont Chauve, bij Nice, maar uitgesteld tot volgend jaar zomer. Aanvankelijk had Magueur het plan een dezer dagen van een steile wand te springen naby de top van de berg, voorzien van een paar vleu gels die aan die van een vleermuis doen denken en die Magueur in een schuur achter zijn huis te Nice ge maakt heeft van hout en linnen. „Reusachtig hij heeft hem" Volgens de Londense ..Daily Tele graph" heeft de Westduitse ambas sadeur in Londen, von Herwarth, ver teld hoe president Heuss deze week gereageerd heeft op de opmerking van iemand uit zijn gevolg over een menigte die bij het paleis van Buckingham had «taan Juichen. Tachtig procent van de .mensen juichte de koningin toe, zei Heuss, 10 procent juichte voor de paarden en de resterende tien procent bestond uit Duitsers.,.. In een op de band opgenomen in terview voor de Westduitse radio heeft Heuss verklaard, dat Duitse journalisten, die verbaasd waren over de gereserveerde houding der Britten en die daarop commentaar hebben geleverd „idioten" zijn. Het is toch te begrijpen, zei hij, dat de ervaringen van de slechte jaren dia de Britten doorgemaakt hebban, nog in vele mensen leven. (Advertentie) ZONDAG 2« OKTOBER HILVERSUM I 402 m - NCRV; 8,00 Nws. en weerber. 8,15 Gram. IKOR: 8,30 Goeden morgen! 9,00 Morgengebed. KRO: 9,30 Nws. 9,45 Gram. 9,85 Plechtige hoog mis 11,30 Pianorecital 11,50 Gram. 12,15 Apologie 12,35 Instr. octet 13,00 Nws. 13,05 De hand aan de ploeg, caus. 13,10 De Wadders, hoorspel met muz. 13,30 Lichte muz. 13,45 Eoekbespr. 14,00 V. d. kind. 14,30 Concertgebouwork. en solist 15,30 Muzikale caus. 16,00 Sport 16,30 Vespers. Convent van Kerken: 17,00 Geref. kerkd. NCRV: 18,30 Gram. 18,35 Idem 19,00 Nws. uit de kerken 19,05 Samenzang 19,30 De mens en ik: God heeft mensen nodig, caus. KRO: 19,45 Nws. 20,00 Act. 20,15 Ca baret 20,45 Prorrienade-ork. en solist 21,30 Pefoari handschoenen maat 8, hoorsp. 22,20 Lichte muz. 22,45 Avondgebed en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 8,00 (Advertentie) de 12) haak, sloot de kastdeur, stak sleutel in zijn zak en zei: „Vera, ze zijn op zoek naar een brief... ze hebben Pedro en Gaspard gepakt..., zwierven rond op het land- goedDurands assistenten grepen ..Denk je dat ik op mijn achter- ze... en Pedro liet tijdens het eerste Durand belde van der Droes, van tl00!" gevallen ,en'. rand, en dat verhoor iets los over bloemen met een Eerkerk en een leidende figuur van "P P u' 5 s „.aI? zo n scherp- brief... ja dat had de Rafelaar ge- de Nederlandse Veiligheidsdienst op. zl™llge ,a, ak als jij bent, dadelijk zegd... bloemen met een brief voor Elk hunner beloofde hem de eeee- alles vertel Man, dan zat ik mor- jou op „Bessenstein" bezorgd... gen bij meneertje in het hok..." Waarom vertelde je me dat niet Durand werfelde. Als Laaghuis zo Vera Waar is die brief?'" Snel badinerend sprak, was er gewoonlijk „Maar Jean, ik kreeg geen iets op komst. brief. Johan bracht bloemen, Jo- „Wat is het, Laaghuis?" vroeg hij. han. „Durand, dit is de tweede aanslag „Johan!!! Natuurlijk., rund dat ik op Vera. Vanochtend, na de séance in ben.brief bloemen in de keu- „Dollarlust" poogde een euvel wezen ken Vera, schat, stumper onschul- Vera met een auto ondersteboven te digste aller schuldige vrouwen de vegen.... Je ziet hieruit dat de Rafe- keuken Elk hunner beloofde hem de gege vens die omtrent de Rafelaar-Tell te vinden waren te verzamelen en die avond nog naar „Bessenstein" te la ten brengen. Over de moordaanslag had Durand met geen woord gerept. Na deze telefoongesprekken stapte Durand in zijn auto en reed naar „Bessenstein". „Vera", had Laaghuis inmiddels tegen de gewonde Griekse gezegd, ,CKCU UC W UX1UC uiivnot 5V,Z,V-6U, „1 Durand komt hierheen en de gege- laar do1, paar is - - 1 111 vortrj Irr\r\lr- vens komen hier ook... maar wij lei den het Vera, jouw naam blijft er buiten.... ik vind een schotwond al een zeer ruime beloning voor je Weense jeugddroom.... we moeten aan de toekomst denken en Durand niet de kans geven, die te bemoei lijken dorr al te diep in het verleden te rommelen... je toekomst is mij dierbaar, Vera „Je bent een engel, Jean", had Vera geantwoord, „een ridderlijlke engel." „Dat is het ridderlijk klimaat van „Bessenstein".... en ik ben wat week geworden door je bloedverlies... ver ander ridderlijk in roofridderlijk en dan ga ik met je betiteling akkoord, madame Victime." De dokter was geweest, had Vera verbonden en gezegd, dat er geen reden tot ongerustheid was. Vera En Laaghuis vloog de kamer uit, Durand keek verrast op. Dat schot snelde langs een zijtrap naar de be^ zit, dacht Laaghuis. Hij wilde nog diendenvleugel en drong pardoes bin- ïets zeggen, doch er werd geklopt, nen in de kamer van Miesje („ik Johan kwam binnen en zei, dat me- wier d'r compleet eng van, ik schrik neer Durand aan de telefoon werd te me gewoonweg te blubber" ver- verlangd. klaarde dit keukenprinsesje later aan Durand ging met Johan mee. Johan), graaide zeven rode rozen uit M I Laaghuis deed de deur van een een vaas, snelde terug naar boven moest het maar kalmpjes aan doen, muurkast open en nam de telefoon Op zijn kamer betastte hii de half' Een slokje cognac kon geen kwaad, hoorn van de haak. ontloken bloemen stuk voor stuk mits de cognac goed was. Nee, een „Jean dan toch, overdrijf toch niet!" brak er toen één open en tnonrtè riep Vera halfluid. Vera een stukje dun papier „Nieuwsgierigheid is een van mijn „Wens je te spreken" óntciifer- grootste deugden, Vera en een tele- de Laaghuis „ben in de buurt in foonlijn aftappen is kinderwerk, als hotel en kom vanavond na diner bii je weet noe het moet.... Hugo en ik je. Zorg alleen te zijn. W.T." Laaghuis en Durand het eens, hart- hebben dat spelletje vaker gespeeld... grondig zelfs. Durand bekeek de re- Arlotti wist heus wel waar hij de volverkogel, stak hem in zijn zak en patiënt wilde uithangen..." liet zich nauwkeurig door Vera ver- „Ja, maar Jean, als Durand iets tellen hoe de aanslag in zijn werk merkt..." stribbelde Vera tegen, was gegaan. Telkens weer attaqueer- „Als Durand te veel merkt, wor- de hij haar over de Rafelaar. Laag- den wij allebei met enige anderen waarom huis zei, dat Durand een gewonde drie dagen en drie nachten aan een slecht?" vrouw niet mocht plagen, want an- stuk verhoord zonder te kunnen sla- Het antwoord op deze vraag gaf ders zou hij, Laaghuis, Durand het pen... de Sureté kan hard zijn, Vera, rechercheur Pruimen, toen hij de vol- park injagen en niets meer vertellen, wacht eens, dat wordt interessant. gende ochtend mededeelde aan com- „Niets meer?" vroeg Durand, „heb Gespannen luisterde Laaghuis toe. missaris van Eerkerk, dat hü bii het je dan niet alles verteld?" Toen smakte hij het toestel op de venster van de kamer van dr Laag- moderne dokter was hij niet (zei de arts), hij geloofde in cognac, vooral in de cognac van „Bessenstein". Nu, de cognac op „Bessenstein" was goed. Hierover waren Vera, Dat is duidelijk", zei Laaghuis, „en toen kwam die scherpschutter inderdaad, spiedde rond, zag licht in mijn kamer, zag het raam op een kier, zag en hoorde jou en mij en schoot., een pure slechte., maar schoot hij ditmaal zo huis 'n verdachte figuur had waar genomen en aan het schrikken had gemaakt, toen hij zag dat opgemel- de verdachte figuur een vuurwapen richtte, doch dat hij in het duister de vluchtende schutter niet had kun nen pakken en alarm maken hem verboden was. Vera glimlachte tevreden toen Laaghuis uitgesproken was. Laag huis, evenals Vera onbekend met de reddende rol van rechercheur Prui men, wikkelde de rozen in een krant en werkte het pakje weg in de prul- Iemand. Twee minuten later kwam Durand binnen. De Fransman was opgewonden. Laaghuis begon spontaan te lachen toen hij dit zag. Durand werd kwaad. „Wind je toch niet zo op, man", zei Laaghuis luchtigjes, „hier is de brief die je zoekt „Durand's mond viel half open van verbazing. Hoe Laaghuis dat wist? En waarom madame Vera niets had gezegd van die brief van de Rafelaar? Je bedoelt van Wil helm Teil oftewel nummer 171, ver beterde Laaghuis. „Mevr. Xanthou- poulos heeft de politie belangrijke feiten onthouden, Laaghuis", zei Du rand boos. „Kijk eens Durand", viel Laag huis hem scherp in de rede, „het wordt me nou langzamerhand te gor tig. Je wantrouwen tegen Vera is ziekelijk. Dat gaat mij en haar heel erg vervelen, begrijp je. Dat moet nu emdelijk eens en voor altijd uit zijn. De Rafelaar heeft binnen de vierentwintig uur tweemaal een aan slag op Vera's leven gepleegd of la ten plegen. En toch vertrouw je haar niet. En mij vertrouw je wel juist, wie zwijgt stemt in Je hebt geen kijk op mensen, Durand. Neem nou die brief. Ik had je dat ding al wil len laten zien toen je vanavond voor de eerste maal hier was maar ik vond hem niet direct en ik kon je toch niet aan boord komen met verhaaltjes over ontvangen belangrij ke brieven zonder 't document te kun nen produceren? Zo achterlijk ben ik niet., nee, laat me uitspreken ja, Durand, die brief was voor mij bestemd, niet voor Veraik vond hem terug in de papiermand een ware Fundgrube, zo'n papiermand, Durand". „Laaghuis, je staat te leuteren, ik geloof je niet ik.." (Wordt vervolgd) Nws. 8,18 Weer of geen weer 9,45 Oeee- telijk leven, caus. VPRO: 10,00 V. d. jeugd. IKOR: 10,30 Herv. kerkdienst 11,30 Vragenbeantw. AVRO: 11,00 Gram. 12,30 Sportspiegel 12,35 Gram. 13,00 Nwe. en SOS-ber. 13,07 De toe&tand in de wereld, 'ans. 13,17 Meded. of gram. 13,20 Even bijdraaien 14,00 Boekbeepr. 14,20 Mannen koor 14,30 Theseus en Ariadne, hoorspel 15,15 Kamerork. en soliste 16,05 Lichte muz. 16,30 Sportrevue. VPRO: 17,00 Ge sprekken met luisteraars 17,15 "Werkgele genheid in een weifelende conjunctuur, caus. VARA: 17,30 V. d. jeugd 17,50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. 18,30 Zigeuner- ork. 19,00 Discussie 19,30 Annemarieke, hoorspel. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20,35 Wanhopige uren. hoorspel 21,15 Amus. muz. 21,50 Cabaret 22,20 Act. 22.36 Pianorecital 23.00 Nws. 23,15-24,00 Roman tische muz. RADIO VAUCANA 25.67, 31.10 en 196 m 22,15 Christus is koning van meer mensen. BRUSSEL 324 m 12,15 Amus, muz. 12,30 Weerber. 12,34 Am. muz. 13,00 Nws. 13,15 V. d. sold. 14,00 Operamuz. 15,00 Voetbalrep. 16,45 Gram. 17,00 Sportuitsl. 17,15 Gram. 17,30 Idem 17,45 Sportuitsl. 17,52 Gram. 18,30 Godsd. halfuur 19,00 Nws. 19,30 Gram. 20,00 Symf. ork. en sol. 20,50 Gram. 21,05 Symf. ork. en sol. 21,43 Gram. 22,00 Nws. 22,15 Gram. 23,00 Nws. 23,05 Gram. 23,45-24,00 Zigeunerklanken. BRUSSEL 484 m 12.15 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Verz. pnogr. 14,00 Filmprogr. 14,30 Verz. progr. plm. 14,50 Voetbalrep. BelgiëTurkije (om 15,45 verz. progr.) 16,45 Verz. progr. 17,00 Nws. 17,05 Verz. progr. 18,45 GTam. 19,30 Nws. 20,00 Symf. ork. 20,45 Gram. 21.00 Idem 22,00 Nws. 22,10 Lichte muz. 22,55 Nws. 23.00 Jazz- muz. 23,55 Nws. MAANDAG 27 OKTOBER HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Sportuitsl. 8,25 Gewijde muz. 8,25 Gram. 9,00 V. d. zieken 9,30 Gram. 9,35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw 10,15 Theolo gische etherleergang 11,00 Gram. 11,30 Gevar. progr. 12,15 Meisjeskoor 12,25 Voor boer en tuinder 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12,34 Pol. caus.: A.R. 13.00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13,40 Gram. 14.05 Schoolradio 14,30 Gevar. progr. 15,30 Gram. 15,40 Vocaal ens. 16.00 Bijbelover denking 16.30 Kamermuz 17,00 V. d. kleu ters 17,15 V. d. jeugd 17,30 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.Rijksdelen Overzee, Nieuw-Guinea, van individu tot gemeenschap, door T. Holleman 18,00 Or gelspel 18,30 Sport 18,40 Koper-ens. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Volksliederen 19,30 Radlokraint 19.55 Op de man af. caus. 20,00 Gram. 20,30 Ik ben het hoofd van het gezin, hoorspel 21,30 Strijkkwart. 21,50 Gram. 21,55 Wereldkampioenschap dammen 1958 22,00 Pari. comm. 22,15 Mu zikale caus. 22,45 Avondoverdenking 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9,10 V. d. vrouw 9,15 Gram. 9,40 Morgenwijding 10,00 Gram. 11.00 Ra dio Filharm. ork. 11,40 Voordr. 12,00 Zang en piano 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 V. h. platteland 12,43 Hammond orgelspel 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gr. 13.25 Mil. Kapel 13,55 Eeursber. 14,00 Viool en piano 14,30 Gram. 16,00 -Idem 16.45 De functie van het maatschappelijk werk voor enkeling en samenleving caus. 17,00 V. d. jeugd 17,15 V. d. pad vinders 17,25 V. d- jeugd 17,50 Mil. comm. 18,00 Nws. 18.15 Regeringsuitz.: mevr. mr. E. Akkerman, ministerie van Verkeer en Waterstaat en mr. A. Bakker, ministerie van justitie, voeren een gesprek naar aanleiding van De verlichtingsactie 1958 uitgaand van het Verbond voor Veilig Verkeer 18,25 Lichte muz. 18,50 Openbaar kunstbezit 19,00 Strijkkwartet en klarinet 19.25 Muz. caus. 19.45 V. d. jeugd 20 00 Nws. 20,05 De radioscoop 23,00 Nws 23 15 Koersen v. New York 23,16 Act 23 30- 24,00 Gram. RADIO VATTCANA 25.67, 31.10 en 196 m 22,15 Herinneringen aan 27 oktober. BRUSSEL 324 m 12.00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 V. d. landb. 12,42 Gram. 13,00 Nws. 18,11 Gram. 14.00 Schoolradio 15.45 Gram. 16,00 Koersen 16,02 V. d. zie ken 17,00 Nws. 17.10 Gram. 17,45 Idem 18,00 Franee les 18,15 Gram. 18,30 V. eold. 19,00 Nws. 19,30 Gram. 19,50 Bazuin» kwartet 20,00 Willem de Meyerprogr, (20,45-21.00 Kunstkaleidoeooop) 22,00 N'.vS. 22,15 Amus. muz. 22,45 Grein. 22,55 Nwa 23,00 V. d. zeelieden. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 18,00 Nws. 13,10 Gram. 14,15 Festival v. Straate burg 15,30 Gram. 16,05 Idem 17,00 Nwe. 17,10 Gram. 17,30 Pianorecital 19,30 Nws 20.05 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22,10 Mo derne muz. 22.56 Nws. Televltia ZONDAG 36 OKTOBER FRANS BELG. 11,00-11,30 Mv« 16.30 Rep. over vrouwelijke parachutisten 16,00* 17,00 Act. 18,00 Act. 18,45 Testbeeld 10,00 Film 19,30 De avonturen van de graal van Monte Chris to 20,00 Journ. 20,30 Ge var. progr. en enquête. Daarna wereldnws. VLAAMS BELG. 11,00 H. Mis 14,00 V. d. kleuters 14,20 Tekenfilm 14,30 Wa penschilden 15,00 De week in beeld 15,30 V. d. vrouw 16,00 Filmintermezzo 16,15- 17,30 Intern, rolschaatswedstrijd 19,00 TV-feuilleton 19,30 Nws. 20,00 Cabaret 20.46 Mantovani-show 21,10 100.000 of niets 22,10 Documentair progr. MAANDAG VI OKTOBER NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. KRCM 20,20 Sportkron. 20,40 Theater- en film» nws. 21,10 Sammy, TV-spel. Daarna: Epiloog. FRANS BELG. 19,00 Sport 30.80 Kookpraatje 20,00 Journ. 20,35 Gevafc» progr. 21,50 Rep. 22,30 Wereldnws. VLAAMS BELG. 19,00 V. d. jeugd 19,30 Nws. 20,15 Quizprogr. 20,45 Film 22,25 Balletgroep 22,55 Nws. en journ. ZONDAG 26 OKTOBER. Wit. Fees» van Christus' Koningschap. Tweede gebed van de 22e zondag na Pink steren. Credo. Prefatie van Christus Koning. MAANDAG 27. Groen. Mis van de 22e zondag na Pinksteren, zonder Gloria of Credo. Gewone Prefatie. DINSDAG 28. Rood. H.H. Simon en Judas. Credo. Prefatie van de Apos telen. WOENSDAG 29. Groen. Mis van de 22e zondag na Pinksteren, zonder Gloria of Credo. Gewone Prefatie. DONDERDAG 30. Groen. Mis van de 22e zondag na Pinksteren, zonder Gloria of Credo. Gewone Prefatie. VRIJDAG 31. Groen. Mis van de 22e zondag na Pinksteren, zonder Gloria of Credo. Gewone Prefatie. ZATERDAG 1 NOVEMBER. Wit. Al lerheiligen. Credo. Gewone Prefatie. (Advertentie)

de Stem | 1958 | | pagina 9