Victoria. STEM-FEUILLETON Zwart o p Wit Nobelprijs voor Rus literatuur Pasternak Meerjarenplan ruilverkaveling voor GIVZE RONA BOEKANIER Dure bezoeken voor Djakarta Gillette Ontwerp voor maangebouw De Waarzegsier een van de beste oude geneven Paardenmarkt in Hedel op 3 november DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 24 OKTOBER 1958 Zij ijn werk in eigen land allerminst gewaardeerd Over een jaar begin bouw Asoean-dam Museum Boston heeft doek van Van Gogh Voorschot op premie voor woningbouw ESSO) PETROLEUM DE HAARDOLIE met het hoogste rendement SS-er veroordeeld Altijd ovenvers - Altijd even lekker! Nat.-Chinese banken in Indonesië in beslag genomen Nog 6.711 landgenoten in Djakarta wat er van vind? Vele roof-overvallen in Philadelphia f pionnen opereren in <»2\n Jl door Emily Grant Zeer Oude Genevei De Waarzegster een S B product Ao 1822 Vliegtuig in V.S. neergestort Bouwvakarbeiders in Engeland eisen loonsverhoging HUIDCREME k voor het gehele gezin I geneest, verzorgt en geeft r natuurlijke bescherming TV-RADIO-TV-RADIO-TV- (Advertentie) De Zweedse Academie, die de jury vormt van de Nobelprijs voor literatuur, heeft deze prijs voor 1958 toegekend aan de Russische schrijver Boris Pasternak. Volgens het Stockholmse liberale blad „Eveninger Expressen" hebben veel leden van de Zweedse Acade mie bij de toekenning van de prijs geen rekening willen houden met wat de Russen wel van toekenning aan Pasternak zouden zeggen. Wel zou de Academie hebben besproken of de toekenning voor Pasternak zelf on' aangename consequenties zou kunnen hebben. Pasternaks jongste boek „Dokter Zjivago", waarin hij nogal wat kri tiek heeft op het Sovjet-regime, is nl. bij de Sovjet-autoriteiten niet in (Advertentie) Men zal oktober van het volgend jaar een begin maken met de aanleg van de Asoean-dam onmiddellijk na dat de Nijl haar hoogste niveau zal hebben bereikt. Het voorbereidende werk zal ge financierd worden door de uitgave van 2 miljoen pond (22 miljoen gul den), die in de begroting zijn opge nomen. (Advertentie) Een NIEUWE sigaar van top-kwaliteit. Eenmaal opgestoken blijft hem roken In dozen 10 stuks f 2.20 DERK DE VRIES museum in Boston (Museum J Arts) heeft het schilderij „De •Lu T van Vincent van Gogh aan- 5Ü ^et heeft het werk gekocht bemiddeling van een Amster damse kunsthandelaar, die het ver- _,°5vejl had van de erfgename van »ej. N. Dekker in Den Haag. Uet schilderij is uit 1884. u~,e Pr'is 's met bekendgemaakt, "et museum deelde mede, dat de Fi^rWateur van het museum, John h"H?yson' twee maanden gewerkt n j an bet schoonmaken. fJ~P, °e vraag, wat men ervoor be- ;a 'h had, antwoordde de directeur van het museum, Perry Rathbone: „net was echt een koopje". (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 goede aarde gevallen. Het boek is in Rusland nog niet verschenen, om dat het „niet voldoende letterkundi ge waarde" zou hebben. Boris Pasternak is in 1890 geboren. Zijn vader, Leonid, was een bekend schilder die o.a. boeken van Tolstoi heeft geillusteerd. In verscheidene werken („Vrijgeleide", dat van 1930 dateert en het onlangs verschenen „Autobiografisch essay") verklaart Pasternak veel aan zijn vaders kunst zin te danken te hebben. Pasternak heeft in Moskou en Mar burg (Duitsland) gestudeerd. Hij maakte daarna reizen naar Frank rijk en Ialië. Hij is met een Itali aanse vrouw getrouwd. Zijn in Rus land omstreden werk „Dokter Zjiva go", is door een Italiaanse uitgever gepubliceerd. Zijn letterkundig debuut maakte Pasternak in 1919. In de eerste ja ren publiceerde hij o.a. het autobio grafisch gedicht „Spectorski". Pasternak heeft voorts naam ge maakt door vertaling van werken van Shakespeare, Goethe en Rilke. Een tiental jaren is hij, beschuldigd van „formalisme", in ongenade ge weest. Hij verbrak zijn stilzwijgen met het in 1954 voltooide boek „Dok ter Zjivago". Het is een verhaal van de belevenissen van een dokter tij dens de revolutie en de daarop vol gende burgeroorlog. Het is de tweede maal in de ge schiedenis van de Nobelprijs (die 57 laar bestaat) dat een Sovjet-burger de prijs krijgt. In 1956 is aan prof. Nikolai Semjonov de Nobelprijs voor scheikunde verleend. De prijs werd Pasternak gegeven wegens „zijn belangrijke prestatie zowel op het gebied van de heden daagse lyrische poëzie als dat van de grote Russische epische traditie". De prijs voor dit jaar bedraagt 214.559 Zweedse kronen (ongeveer 150.000 gulden). Het is niet bekend of de Russische schrijver zelf op tien december in Stockholm de prijs in ontvangst zal nemen. (Advertentie) Van Nelle bestellen "De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft een maat regel getroffen, waardoor de financie ring van de particuliere woningbouw kan worden vergemakkelijkt. Deze maatregel behelst, dat een voorschot kan worden verleend op een van rijkswege toegezegde premie voor woningbouw. De voorschot bedraagt de helft van het premiebedrag. Het kan bij de gemeentebesturen worden aangevraagd als de woningen glas en waterdicht zijn. Bij complexen van vijf of meer wo ningen wordt een voorschot alleen betaald voor tenminste vijf woningen tegelijk. Voor een complex van min der dan vijf woningen kan maar een maal voorschot verleend worden en pas dan als alle woningen glas. en waterdicht zijn. Omdat achteraf zou kunnen blijken, dat om enigerlei reden niet tot uit betaling van de toegezegde premie kan worden overgegaan, wordt een voorschot slechts verstrekt indien een bankgarantie is gesteld voor eventuele terugbetaling. Voor wonin gen, te bewonen door de eigenaren, aan wie een toeslag wordt toegekend ingevolge het besluit bevordering ei- gen-woningbezit, kan van bankga rantie worden afgezien. (Advertentie) zuinig geen roet «-meer warmte - '-v.* De 56-jarige S.S.-er Reischenbeck is te Muenchen tot tien jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens deel neming aan doodslag in 30 geval len in een concentratiekamp. (Advertentie) De Indonesische regering heeft een bedrag van 24 miljoen roepiah uitge trokken voor de ontvangst van de president van India, Rajendra Pra sad, en die van Zuid-Slavië, maar schalk Tito, die nog dit jaar een be zoek aan Indonesië zullen brengen. Voor het bezoek, dat de president van de Sovjet-Unie, Worosjilov, ver leden jaar aan de Indonesische re publiek heeft gebracht, was 10.8 mil joen roepiah uitgetrokken. Luchtdicht verpakt 4 *r garandeert U de versheid De Indonesische regering heeft al le nationalistisch-Chinese bankinstel lingen in Indonesië in beslag geno men en al hun bezittingen en docu menten onder regeringstoezicht ge steld. In een besluit terzake van de cen trale militaire gezaghebber wordt op gemerkt. dat het beheer der banken zal worden geleid door de commis sie. die reeds is beiast met het toe zicht op de Nederlandse banken. Reeds eerder waren de nationalis tisch-Chinese scholen en handelson dernemingen onder staatscontrole ge steld. Volgens een mededeling van het Indonesische ministerie van voorlich ting, verbleven eind augustus nog 6.711 Nederlandse onderdanen in Dja karta. Eind januari jongstleden was dit aantal nog 12.485, en medio 1957 om streeks 16.000. m m i Voor alles moet een man weten hoe het hoort en hij moet schoon, fit en fris zijn en er goed verzorgd uitzien, 's avonds nog net zo als 's morgens. Ik bedoel een man die zich scheert met water, zeep en Zo'n man ziet er niet alleen schoon en fris uit, hij voelt zich ook schoon en fris. Gebruik morgen ook een Blauw Gillette mesje. Haal meteen een pakje. 5 stuks 75 cent ...Gillette scheercrèrrie is het beste! Vooral sinds de tweede wereldoor log verouderen de agrarische gebie den snel in technisch en economisch opzicht en dat geldt, relatief, ook voor de uitrusting op ander gebied. Daarom meent de Centrale Cultuur technische Commissie, dat in het raam van de noodzakelijke structure le ontwikkeling met kracht moet wor den voortgegaan met de heruitrus ting van het platteland door middel van moderne ruilverkaveling teza men met de verbetering van het ge hele maatschappelijke klimaat. Voor dit doel heeft de commissie voor de eerste tien jaar drie concrete pro gramma's opgesteld met een daarop aansluitend schema voor latere ja ren. De drie programma's houden in, dat tussen 1960 en 1970 voor onder scheidenlijk 675.000, 440.000 of 355.000 hectare op een totaal van ander half miljoen hectare, waar behoefte bestaat aan ruilverkaveling met volledige ruilverkaveling wordt be gonnen. De totale uitvoeringskosten bedragen voor de drie programma's bij jaarlijkse uitvoering van 65.000, (Advertentie) Van Nelle bestellen De hele 1200 nan reserve van de politie in Philadelphia is gemobili seerd in verband met het toenemen de aantal roofovervallen in de stad. Volgens de politie zijn in de eerste negentien dagen van deze maand 117 roofovervallen gepleegd en 53 mo lestaties; 64 roofovervallen werden onder bedreiging met 'n mes of re volver gepleegd. Twee mannen, die door straat- schenners van onder de 20 jaar in Philadelphia waren overvallen, zijn aan hun verwondingen bezweken. 45.000 of 35.000 hectare, respectieve lijk 160, 122, 110 miljoen gulden per jaar, met een bijdrage van de be trokken gebieden van 30 k 40 procent Het eerste programma zou in 1990 gereed kunnen zijn. Aldus blijkt uit het „meerjaren plan voor ruilverkaveling en andere cultuurtechnische werken in Neder land" van de Centrale Cultuurtech nische Commissie, die, krachtens de ruilverkavelingswet, wettelijk is be last met de algemene leiding in ruil verkavelingszaken in ons land. De regering moet zich over de inhoud van het rapport en de concrete voor stellen van de commissie nog nader beraden. Het rapport is nog niet in druk verschenen. (Advertentie) Van Nelle bestellen Er is te New York een in alle bij zonderheden uitgewerkt schaalmodel van een permanent gebouw op de maan met woonverblijven, laborato ria, werkplaatsen, opslagruimten en verbindingsposten getoond. Het is een cilinder van gegolfd metaal met een beschermend schild. Dit maangebouw is ontworpen door een Amerikaanse maatschappij on der de technische leiding van de mijnbouwkundige prof. Rinehart. Het ontwerp, aldus prof. Rinehart, is ontworpen voor de slechtste om standigheden die op de maan voor mogelijk worden gehouden, namelijk een zee van stof. Het gebouw kan in het stof „drijven". Indien het op pervlak van de maan stevig genoeg zal blijken te zijn, kan het gebouw daarop worden geplaatst. Volgens het ontwerp is het gebouw 113 meter lang, 53 meter breed en 65 meter hoog. Het beschermende schild, dat bo ven en los van het dak zal moeten worden aangebracht, heeft ten doel het gebouw te beschermen tegen een regen van interplanetair stof. (Advertentie) Van Nelle bestellen id Vera nam bedachtzaam een sigaret uit de doos op tafel. Zij glimlachte tegen Durand. Zag Laaghuis aan. Laaghuis trok zijn wenkbrauwen peinzend aan. Vera antwoordde: „Nee, monsieur Durand, neen, dat weet ik niet... ik weet alleen dat de Rafelaar gevaarlijk is en niemand ontziet... maar wie hij is, nee dat weet ik niet en ik gaf een lief ding om het te weten te komen..." „Hoe kent u die bijzonderheden madame?" „Ik zei u reeds, dat ik hem eens vluchtig ontmoette... tijdens een dienstreis... uw collega Dubrouillard was bij de ontmoeting tegenwoordig, hij vertelde me een en ander over de Rafelaar... Jean Laaghuis vertelde mij vandaag meer over hem...." „Inderdaad, Durand", zei Laaghuis. „Dubrouillard is dood, gesneveld, Laaghuis..." „Ik ben nog springlevend, Du rand..." Durand nam afscheid. Hij ging te rug naar Voorburg, zei hij. Bleef vanavond in het hotel. Laaghuis ken de het adres en het telefoonnummer. Natuurlijk zei Laaghuis, de vrouw van de eigenaar is toch Parisienne. Hij, Laaghuis, kende Durand's eigen aardigheden. Had die vrouw vroeger niet iets te maken met een of an der bureau in Parijs En eens pad vindster blijft toch altijd padvind ster Hoe Laaghuis dit wist, vroeg Du rand. „Je verlaat de bron net, Durand. Van Vera natuurlijk. Vera zal het we] hier of daar gehoord hebben, misschien op een of andere dienst reis van Dubrouillard... die Vera kent de wereld beter dan jij en ik samen, dag Durand slaap wel ..Bravo, Vera", zei Laaghuis, „dat Dubrouillard-dienstreis-schot was knap raar Durand is niet erg tevre den over je verklaringen, dat begrijp je „Ik heb wel eens meer met hem geschermd, Jean..." „Dat weet ik Vera, dat weet ik... en helemaal trots op de afloop van die schermutselingen is hij nooit ge- i weest... en nu voert hij een hoogst belangrijke opdracht uit.... een aar dige man, die Durand, maar wee, ais hij je eens a faire zou nemen als politieman-zonder-meer... dan is hij hard. Vera... moet hij ook zijn op zijn gebied... Vera." En toen eensklaps snijdend: „Vera, vertel me, wie de Rafe laar is en welke relatie er tussen hem en jou heeft bestaan!" Vera schrok. Aarzelde een ogen blik. Zei toen, dat ze de identiteit wel kon zeggen, maar over het ver leden wilde zwijgen. „Aan de halve waarheid heb ik niets", zei Laaghuis, „het gaat er mij om, hoe je te helpen... ik wil al les weten...." pagnekurk de hals van een fles ver liet, weerklonk. Vera stiet een kreet van pijn uit. Laaghuis dook op de grond. Buiten zachte, zich snel ver wijderende voetstappen. „Ben je dood. Vera Ernstig ge wond „Wat een belangstelling Jean Ik ben er diep door geroerd", schetste Vera, „nee, dood ben ik niet... de mouw van mijn jurk is kapot.... ik bloed.... pijnlijk is het ook..." „Wilhelm Teil deed zijn naam geen eer aan vanavond, Vera" „Wat doen we nu, Jean?" „Dat" zei Laaghuis „beslis ik en jij wacht af. En je bent ge hoorzaam!" „Graag, Jean", zei Vera en er was een zachte klank in haar stem. „Graag, Vera „Oui, chéri..." Laaghuis registreerde, dat dit de acicj „Beloof je niets aan Durand te zeg gen, Jean „De naam van de Rafelaar noem ik hem, Vera. Over de rest zwijg ik. Verder wil ik je alles beloven... je weet toch, dat Durand nooit meer van mij hoort dan 49 pet. van wat ik weet... de politie moet niet al te slim worden, Vera... kom, vertel...". Vera nam een verse sigaret uit haar etui. Laaghuis gaf vuur. Na een paar trekjes begon Vera: „Jean, de Rafelaar is niemand an ders dan de misdadiger, die vroeger in de Weense onderwereld.... hij was een scherpschutter zonder weerga... bekend stond onder de naam Wil helm Teil... ik was net twintig, toen ik hem in Wenen leerde kennen zon der te weten wie en wat hij was... hij boeide mij..., ik ging van hem houden.... ik dacht dat ik gelukkig was.... een half jaar lang, Jean... Be grijp je Jean En toen op een dag gebeurde er iets...." Een doffe plof, alsof een cham- eerste maal was. dat Vera hem zo noemde. Laaghuis ging naar het raam. Zei tot Vera, dat het een decimeter of twee was opengeschoven. Deed het dicht en sloot het af. Belde toen. Jo- han verscheen. „Johan", zei Laaghuis, „luister goed. Je weet, dat ik je de Onver stoorbare noem. Toon je die ere naam waardig. Hier is een ongeluk je gebeurd, begrijp je. Spreek er met niemand over. Zorg dat de dokter zo snel mogelijk hier is... op mijn ka mer. Johan, er is een aanslag ge pleegd op mevrouw Xanthopoulos. Ja, geschoten. Begrepen In orde, Johan en dank je wel...." Laaghuis nam een sigaret. Over een kwartier overwoog hij zou Durand wel weer in zijn hotel zijn. Hij zei Vera enige minuten alleen te moeten laten. Ging naar beneden. Vertelde zijn gastheer wat er ge beurd was. -Hugo's patiënt (Laaghuis lachte even) zal wel schrikken, als hij het nieuws hoort, meende hij. Internationale schelmerij, lichtte Laaghuis toe, mogen we niet op zijn beloop laten. Van Selderstein was het hiermee roerend eens. Laaghuis mocht meende hij „Bessenstein" gerust als schietbaan, exercitie-terrein of slagveld gebruiken. Konijnen en pa trijzen worden wel eens wat eento nig. Vond Laaghuis ook. Laaghuis ging naar de telefoon. Ja zei een stem aan het andere eind van de draad, monsieur Durand is zojuist gearriveerd. „Merci madame", zei Laaghuis en toen tot Durand: „Laaghuis hier... Durand, er is een aanslag gepleegd op Vera.... juist ge raden, het heeft waarschijnlijk met de Rafelaar te maken.... ik weet, wie hij is... hoe van mijn vriendin opie Koffiedik.... dit vertrouwelijk, Du rand.... beste bron.... de Rafelaar is niemand anders dan die schooier Wilhelm Teil, als die naam je iets zegt.... mooi, zegt je iets... verzamel dan alles wat je maar vinden kunt over Rafelaar-Tell.... Ja, de Haagse bailendieven zullen je wel helpen... vraag het van der Droes en van Eerkerk maar... vriend Rafelaar is code-nummer 171... bij jou in Parijs tenminste.... laat gegevens maar be zorgen op „Bessenstein".... ja, kan nachtfeest worden.... wie zijn je as sistenten Zo Gérard en Henri Met messen gewapend, denk ik... nu frisse jongens, maar wel bruikbaar... open toch een slagerij, Durand... goed kom maar direct.... ja, Selderstein zal een kamer voor je gereed maken.... zou je niet eens vragen hoe Vera het maakt Durand belde het Haagse logement op, waar de beide „handelsreizi gers" Gérard en Henri onderdak had den gevonden. Henri kwam aan het toestel. „Hier de directie", hoorde hij „het laatste adres... vermoedelijk nummer 171... en rood". Durand's assistenten wisten toen dat er op „Bessenstein" een moordaanslag was gepleegd, dat de Rafelaar er vermoe- lelijk iets mee uitstaande had en dat zij snel naar Wassenaar moesten gaan om verder een oogje in het zeil te houden. (Wordt vervolgd) (Advertentie) Van Nelle bestellen WEDUWE „Ik ben de eerste televisie- weduwe ter wereld," verklaart mevrouw Ethel Home uit Palm Beach. Ze zegt, dat ze op de tweede plaats komt sinds haar man een tv-toestel kocht en nergens anders oog meer voor heeft dan voor de pro gramma's. „Hij komt naar huis om te eten en om in een luie stoel naar het beeldscherm te kijken," aldus onze Ethel. ,,Mij ziet hij niet meer staan. Ik heb eigenlijk geen echtge noot meer." Loten Mevrouw Strella uit New York werd door een bitse agent naar het politiebureau gebracht, omdat ze volgens zijn mening het verkeer in de weg liep. Er kwam een rechts zaak van en voor het groene hekje verklaarde mevrouw Strella, dat ze helemaal niet de bedoeling had ge had om het verkeer tot last te zijn. „Ik stond loten voor het goede doel te verkopen," „Dan is het anders," zei de rechter. „Ik spreek u vrij. Geeft u mij tege lijk maar zo'n lotje." Dat deden ook de klerken, de journalisten en de mensen op de publieke tribune. Belangstelling Toen Richard Brice uit Ingrave twee jaar was, liep hij van huis weg. Zijn weg leidde naar het spoor station, drie kilometer van de ouder lijke woning verwijderd. Daar glipte hij in een trein. Pas honderd kilo meter verder kreeg men hem in de gaten. Thans is onze Richard vijftien jaar. Dezer dagen heeft hij de hoofd prijs gewonnen van een wedstrijd, waarin men een verhaal moest schrijven over „Reizen per spoor." Over De gevangenen van de ge vangenis te Derbyshire willen een toneelstuk spelen. Het is een detectivespel, waarin het is vergeven van de boeven. Men moet echter van het stuk afzien, want er is geen man, die de rol van politie-inspec- teur op zich wil nemen. Kopbal De Britse politiekorporaal Peter Macintosh maakte op Cyprus een patrouillerit in een jeep, toen een ■terrorist een bom naar zijn voertuig wierp. Macintosh, 'n bekende rugby- speler, nam het projectiel op zijn hoofd en „kopte" het terug. De bom ontplofte zonder verder schade aan te richten. „Na al die futiliteiten, waarmee ze me vanmor gen hebben lastig gevallen is het een plezier nu eens een ernstig geval te behan delen te krijgen." (Advertentie) van Nederland voor n belegen genever zo zuiver gestookt en heerlijk zacht 1 Vraag Uw leverancier ook om S B voor jongt Jenever, f. 7.40 per liter Op maandag 3 november zal de jaarlijkse Hedelse paardemarkt wor den gehouden. De geschiedenis van deze markt verliest zich in het grij ze verleden en niemand weet een verklaring hoe deze markt, waarop duizenden uit het gehele land op de eerste maandag in november bijeen komen, ontstaan is. Vooral de laat ste jaren is de markt drukker dan ooit bezocht. Het vorige jaar werden ver over de 1000 paarden en veulens aangevoerd. Kooplui uit vele provin cies komen op de openluchtmarkt van Hedel bijeen en, weer of geen weer, de paardenmarkt gaat door. Reeds in de vroege morgen, nog in de donkere ochtenduren komen de kooplui met hun paarden van alle kanten naar het kleine Maasdorpje, dat tijdens de Hedelse markt vier, vijfmaal zoveel mensen telt als an ders. Vooral de koffie en de „snert" zijn met de Hedelse markt bekend. Huis aan huis zetten de inwoners kof fie of erwtensoep. Tegen een kleine vergoeding kunnen de vreemdelingen deze kopen. Pas rond drie of vier uur in de middag begint de aftocht uit Hedel. Bij Harrisburg in de Amerikaans# staat Pennsylvania is een tweemoto- rig vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht tegen een berg gevlogen en ontploft. De zes inzittenden zijn om het leven gekomen. (Advertentie) Van Nelle bestellen I De vakbondleiders van een miljoen bouwvakarbeiders in Groot-Brittan- nië hebben eenstemmig te Londen besloten een loonsverhoging van on geveer zeventien cent per uur te ei sen. Naar schatting zal inwilliging van de eis de bouwnijverheid 400 mil joen gulden per jaar kosten. (Advertentie) ZATERDAG 25 OKTOBER HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,15 Koorzang 7,30 V. d. jeugd 7,40 Gram. 7,45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V. d. vrouw 10,00 V. d. kleuters 10,15 Gram. 10,30 Ben je zestig? 11,00 V. d. zieken 11,45 Gram. 12,00 Middagklok-noodklok 12,03 Prome nade ork. en soliste (12,30-12,33 Land- en tuinb. meded.) 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Zonnewijzer 13.20 Lichte muz. 13,45 V. d. jeugd 14,10 Metropole ork. en solist 14,45 Kroniek van letteren en kunsten 15,20 Gram. 15,40 Boekbespr. 15.50 De schoonheid v. h. Gregoriaans 16,20 V. d. kind. 17,00 Engelse les 17,20 Liehte muz. 17,40 Idem 18,00 Journalistiek weekoverz. 18,10 Strijkork. 18,30 Gram. 18,45 Van klanten en wanten, caus. 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,20 Lichtbaken, caus. 19,35 Concert- gebouwork. en solist 20,30 Ja met mij 20,35 Gevar. progr. 22,05 Kunst in de velling. caus. 22,25 Gram. 22,30 Sport 22,35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend avondgebed en liturg, kal. 23,00 Nws. 23,15 Nws. in Esperanto 23,25-24,00 Franse muziek. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 8.50 V. d. vrouw 9,00 Gym. v. d vrouw 9,10 Gram. VPRO: 10.00Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw 10,45 Cabaret 11,15 Buitenl. weekoverz. 11,30 Pianoreci tal 12,00 Hammondorgel en zang 12 30 Land- en t.uinb. meded. 12.33 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Jazz 13.40 Sportprogr 14 05 V. d. jeugd 14,40 Harmonie ork. 15,05 Van ?ceortwJfg tot ,het graf- caus- ^.20 Gram. 15,30 Omr. ork. 16,20 Boekenwijsheid 16,40 Meisjeskoor 17,00 Nieuwe gram. 17 30 Act. 18,00 Nws. en comm. 18,20 Hammond- orgelspel 18,35 Muziekkiosk 19,00 Artis tieke Staalkaart. VPRO: 19,30 Machten caus- 1945 Deze week. caus. Jnn- l u +V0«ftr,n,ets- VARA- 20.00 Nws. 20,0d Schets 20.13 Gevar. progr. 21.30 So cialistisch comm. 21,45 Gram. 22,00 Dans- muz. 22,35 Opsporing verzocht 23,15 Nw». 23,30-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gesproken aperitief 12,45 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Radio Almanak: 14,30 Radiojournaal 15,00 Accordeonrecital 15,15 Gram. 15,45 Accordeonrecital 16,00 Ork. conc. 16,45 Engelse les 17,00 Nws. 17,10 Dagklapper en lit. kal. 17,20 Ad te levavi. Gregoriaanse zangen 17,30 Grarru 18,00 Klankb. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws» 19,30 Gram. 20,00 Idem 21,15 Amus. oric. 22,00 Nws. 22,15 Verz. progr. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Gram. BRUSSEL 484 m 12,15 Gram. 12,54 Idem 13,00 Nws. 13,10 Chansons 1415 Vrije tijd 16,00 Disco club 17,00 Nws. 17J0 Bel Canto 18,40 Gram. 19.30 Nws. 20,00 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22,10 Jazzmuz. 22,55 Nws. 23,00 Gevar. muz. 23,55 Nws. T elevisie ZATERDAG 25 OKTOBER KRO* 17.00-17,30 V. d. kind. NTS: 20,00 Journ. en weeroverzicht. VPRO: 20,20 Gesprek 20,30 Waterproef, musical 20Ï45 Amorpheus, eenakter 20,55 Oude film fragmenten 21,15 Gevar. progr. FRANS BELG. 19.00 La pensée et les hommes 19,30 V. d. jeugd 20,00 Nws. 20,30 Gevar. progr. 21.10 Filmprogr. 21,35 Gevar. progr. 22,20 Wereldnws. VLAAMS BELG. 17,00 V. d. jeugd 19.00 Religieus progr. 19,30 Nws. 19,45 Pa norama 20.15 Filmintermezzo 20,30 Over name v. d. NTS: Gevar. progr. 20,55 Feuill. 21,20 Overname v. d. NTS* Show- progr. 22,15 Rep. 22,45 Nws. (Advertentie) Van Nelle bestellen I

de Stem | 1958 | | pagina 5