Pullman matrassen met INGETOGENER LEVEN WORDT NOODZAKELIJK robins»n waarom een heer "mister robinson" schoenen draagt. DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 23 OKTOBER 1958 Voor iedere kamer een mooi Deze maand 10% korting WONINGINRICHTING Hoek Lindebaan-Bosstraat BERGEN OP ZOOM Adverteren... doet verkopen 8 uur per dag in deze houding? Dat zou uw gezondheid slopen! Maak NU een eind ij aan dat gevaar. J|f Slaap op de echte Pullman, de vj matras met de gezonde ligging. Verzeker u van de verkwikkende gezonde nachtrust, die u zo nodig hebt. U zult zich een ander mens voelen! hij zich correct wenst te kleden! klasseschoen voor heren! igg'ng houding tot anderen, hun meerderen geleerd hebben zich correct te ge dragen. Fte tuchteloosheid en de ongebonden- heid. die de jeugd naar de rech ters leiden, vindt men dan ook zeer sterk aanwezig bij de jeugd tussen veertien en achttien jaar. Men vindt ze zaterdagsavonds en zondags, schreeuwend en krijsend in de stra ten, patates frites etende en potjes bier drinkende in allerlei gelegenhe den. Hoe komen zij aan geld? Te hoge zakgelden, die zij van hun loon mogen houden in die huishoudens, waar men weinig nadenkt en waar geen ingetogen huiselijk leven geleid wordt. verij, verbrassen van geld.... ver schijnselen die hun oorsprong vinden in te weinig tucht in de huishoudens. In de huishoudens, waarin weer de schijnwelvaart de ouders tot te groot leven, te veel geld uitgeven, te veel schulden maken voert. In die mate, dat de opvoeding der kinderen eigen lijk alleen maar overgelaten wordt aan de school. Het is het gebrek aan geestelijke sfeer, aan te weinig inge togen leven, het oppervlakkige leven, dat zeer vele ouders tekort doet schie ten in de opvoeding hunner kinderen. Orde en tucht zijn daarvoor nodig. En de resultaten van de 18-maandse- dienst bewijzen duidelijk, dat de man nelijke jeugd dankbaar is, dat zij daar in lichamelijke houding, in de ver ben gekregen. De geest Gods is on voldoende in hen werkzaam. Hoe kan men hopen steeds weer opnieuw de jonge geslachten deze roeping te doen volgen, als er te weinig ingetogen huisgezinnen zijn? Is het trouwens ook niet zo, dat de animo voor het leke- verpleegstersambt daalt? p\e jonge meisjes groeien veelal op in een sfeer van industrie-arbeid, van te jonge op plein en straat gede monstreerde verliefdheden, van dans- milieus waarin te weinig correctheid, te weinig ingetogenheid en te vrije omgang gedemonstreerd wordt. De kantonrechters, de politierechters en de zedenpolitie zijn overstelpt met gevallen van straatroof, dieverij, ro van opleiding, drie, vier jaar hun overigens zeer tot dank gestemde diensten vervullen, maar dan gaan trouwen. Hun plaatsen vallen dan weer open en de opleiding moet op nieuw beginnen. Zo bezien was het toch wel een voordeel voor de maat schappij, als de 'directie der zieken huizen in handen gelegd kon worden van nonnen, die met dezelfde kennis en dezelfde tact blijvend hun taak vervulden en insteeds bredere en die pere kennis van de aard en het ka rakter der zieken opklommen. Maar hoe wil men voldoende meisjes voor deze, overigens zware taak weten te brengen, wanneer zij niet hun eerste opvoeding in ingetogen families heb schijnbare welvaart. Een ingetogen huiselijk leven schept de sfeer van geestelijke ingetogenheid, waaruit de mannelijke jeugd de zin kan puren voor het priesterschap. H\e bewoningsomstandigheden en de enorme kennis onzer hedendaagse geneesmethoden maken het noodzake lijk, dat er steeds meer ziekenhuizen komen. De dagelijkse dienst daarin en de rustige oppas gedurende de zieken dagen waren in de katholieke zieken huizen vroeger merendeels in handen van eerwaarde zusters, waarnaast de lekeverpleegsters nu echter een steeds grotere rol gaan spelen. Het ligt in de natuur der dingen, dat vele van die lekeverpleegsters, na hun jaren Cr is geen bisschop in ons land of huishouden wel eens tot nadenken en hij heeft te kampen met een tekort overwegen mag stemmen. Priesters aan priesters. De bevolking in Neder- kunnen wel opgeleid en opgevoed land neemt elk jaar met een kleine worden voor hun taak; maar de aan- half miljoen toe en zeker 40 pet. daar- leg en de geestelijke streving moet er van zijn in katholieke huisgezinnen zijn ingebracht in de jonge jaren...., geboren. Maar het aantal priesters dat wil zeggen thuis. Dat zal bij neemt niet in evenredigheid toe, ter- zondere gevallen daargelaten alleen wijl juist de maatschappelijke moei- geschieden, als er in huis een inge- lijkheden steeds groter worden en togen leven geleefd wordt. Niet een daarmee ook de geestelijke noden. leven, waar het plezier de boventoon Dit is een verschijnsel, dat ieder voert en het demonstreren van een Hier loopt iedere goedgeklede man en iedere moeder warmvoor! Deze SCHARPF WASCOMBINATIE is een droom voor de huisvrouw, een sieraad voor d< keuken. Wanneer de machine met water, was goer en wasmiddel is gevuld, draait U aan de knop en d( machine komt op temperatuur volgens de door l aangegeven waarde. Is de temperatuur bereikt, dan begint de machii. AUTOMATISCH te werken volgens de door U aar gegeven tijd b.v. tussen de vijf en de twintig minuter Is de door u aangegeven wastijd verstreken, dan scha kelt de machihne ook weer AUTOMATISCH uit. Gedurende de hierboven aangehaalde handelinget, kunt u uw ander werk doen. Verder kan er mede gespoeld en gedroogd worden. U kunt alle mogelijke inlichtingen krijgen wanneer u ons even een seintje geeft. Mode-land Italië toont zijn nieuwste herenvesten en pullovers, zijn nieuwste jongenstruien bij Kreymborg. In kwaliteiten - zuiver wol in grove en fijne steek - en een reeks van zonnige tinten en dessins, die u aria's van voldoening ontlokken. Zie ook de speciale prijzen en u zegt onmiddellijk „a reviderci". Tot weerziens - in onze zaakl Erkend installateur HOOFDSTRAAT 16 ST. JANSTEEN —TEL. 528 Herenvesten Herenpullovers Jongenspullovers LANGE DELFT 60-63 WALSTRAAT 84 MIDDELBURG VLISSINGEN Maar doet u anders? U ligt 8 uur per nacht in een verwrongen, ongezonde houding, als u op een versleten of ondoelmatige matras slaapt. De wervelkolom is dan gespannen en het lichaam krijgt géén rust. Ook dat ondermijnt uw gezondheid! Altijd-moe-zijn, rugklachten en erger zijn het gevolg. omdat ook schoenen behoren fof de kleding die de man (heer) maken en... omdat mister robinson schoenen zich kenmerken ols schoenen van internationale klasseI no. 6130 'n modieus model In Italiaanse stijl zwart, bruin en oxblood Deze, onder doktersfoe- zicht gemaakte foto toont, hoe de Pullman boven- en onder-matras het hele lichaam steunen en de wervelkolom (recht!) vol komen rust geven. "original goodyear" dank zij hun speciale maakwijze "original goodyear" zitten mister robinson schoenen direct soepel-elastisch aan uw voet. mister robinson schoenen zijn 'sanitized" om voeten gezond te houden! voor de GRATIS brochure over van Pullman. .Gezond slapen' Daar wilt u natuurlijk meer van weten? Vraag de geïllustreerde Pullman-brochure over „Gezond slapen" aan. Deze wordt u GRATIS toegezonden! STRAAT! PLAATS: D 4 In open envelop met 4 ets. postzegel zenden aan: Pullman, Zwijndrecht. (Wilt u dit blad sparen,zend dan een briefkaart!) "mister robinson" schoenen worden geleverd met een kernlede,„tt zool' Levering via uw winkelier

de Stem | 1958 | | pagina 7