Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen 6. l/tóM/l-KooU PHILIPS Het Venus kruid Tilburg en Ylissingen bekerwinnaar Krijgt Axel weer een Pinkster-kermis Dagklad De Slem Juist wat U zoekt! Zo lang de voorraad strekt! DAMES BLOUSE 2 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 23 OKTOBER 1958 VLISSINGEN ZUID-BEVELAND GOES Kath. E.H.B.O. Goed begogonnen Auping wenst U welterusten En als iemand dat mag, mag Auping dat! Immers: een Auping binnenveringmatras is gegarandeerd de beste die er is voor Uw nachtrust. De 60-jarige Auping-ervaring, de patente Auping-vering en de speciale warmte- gevende winterkant aan élke matras... alles zorgt voor een heerlijke, héérlijke slaap! Voorlichtingsdiensten worden ingekrompen Consulenten tegen „Bloeson-rug overhemd blouse 85 PLTiTi J rwi Minnelijke schikking in de kwestie Grootenhuis B'randweer rukte uit HEEST Bestuurslid V.V.V. bedankt Feestavond H.K.W. TERNEEZEN Lading verspeeld r Spierpijn Kloosterbalsem Dood door stroom te Nieuw-Namen AXEL. Verkeersveiligheid in de steden Lening voor bad- en zweminrichting Opening Groene Kruisgebouw te Hansweert Italianen nog met uitgenodigd -'-"T i.iPPen i K°Perl Uifslflj) kwijnt door PUROL Waters taatsrech t Studiekring-zuid naar Middelburg Streekverbeterings- commissie voor Tholen AGENDA Vandaag JUBILEE BIJ PROV. BOOTDIENST De heer J. v. Tatenhove, agent bij de prov. bootdiensten alhier, mocht zijn 40-jarig ambtsjubilee vieren. Het lid van Ged. Staten, de heer V. Poel je, kwam hem namens het prov. be stuur complimenteren en bood hem de zilveren eremedaille van de Oran je Nassau-orde aan. Gelukwensen werden voorts uitge sproken door burgemeester Kolft en door de directeur van de bootdien sten mr. J. Niewenhuis, die ook de enveloppe met inhoud overhandigde. Na gehouden examen voor het een heidsdiploma E.H.B.O. door de ge committeerde dokter Wouda, waarbij tegenwoordig waren de docent dokter Weiten en de instructeur, de heer Matthijssen, werd de verheugende mededeling gedaan, dat van 11 kan didaten er 10 in het bezit van het diploma konden worden gesteld. Geslaagd zijn de dames mevr. Ver- schoore-v. d. Zanden, mevr. Hop- mans-Botterweck M. Baars, F. de Kok en J. vanRiet en de heren A. Aertssen, W. den Exter, P. Ooms, R. Klaaysen en Ohr. de Bruin. 's-Gravenpolder Het eerste tiental van de dam- en schaakvereniging ,,'s-Gravenpolder" heeft het damseizoen geopend met een overwinning op Kapelle 1 met 14-6. De persoonlijke uitslagen zijn als volgt: J. Blom-A. v. d. Schraaf 2-0, G. Blom- Iz. op 't Hof 0-2, L. J. Verkerke-Chr. Korstanje 2-0, L. Boogert-C. v. Liere 1-1, A. Krijger-H. v. d. Vrie 2-0, H. Nieuwdorp-C. v. Overloop 1-1, Jac. op 't Hof-C'. Sulsters 2-0, A. Karman-C. v. d. Vliet 2-0, A. Dubbelman-J. J. Ganseman 0-2, F. Harthoorn-P. West- veer 2-0. Ovezande RAADSVERGADERING De raad kwam in vergadering bij een onder voorzitterschap van bur gemeester Andriessen. Tot leden van de commissie woonruimtewet werden de aftredenden met algemene stem men herbenoemd. In de vacature ontstaan in de commissie tot wering van schoolverzuim, wegens vertrek van de heer B. van der Meer. werd benoemd de heer A. J. Lavooij, hoofd der prot.-christelijke school te Ove zande. Besloten werd tot verhuur van de gemeentewoningen Dreef 9, Bloemen- straat 12 en 14. resp. aan de heren A. J. Lavooij, M. Otto en H. J. Rent meester. Vastgesteld werden enige wijzigin gen van de begroting dienstjaar 1958. In een der wijzigingen was een be drag opgenomen voor het aanleggen van een rioleringgedeelte Hoofdstraat en wel ten behoeve van de aldaar gelegen woningen Hoofdstraat 19 tot en met 99. Deze riolering zal worden gelegd voor de woningen en zal af gevoerd worden naar de nieuwe wa terloop, welke langs de thans in uit voering zijnde nieuwe weg is aange legd. Over het algemeen betekent dit een verbetering en voor de be trokken inwoners, die reeds langer hierom hadden gevraagd, een oplos sing voor hun moeilijkheden in ver band met afvoer van water, enz. De raad besloot dan ook met algemene stemmen dit werk te doen uitvoeren. Voorlopig werd vastgesteld de re kening van inkomsten en uitgaven (Advertentie) der gemeente over het dienstjaar 1957. Vastgesteld werd voorts een nieu we bouwverordening conform het ontwerp, zoals dit was opgemaakt door een commissie gevormd uit de afd. Zeeland van de Ver. van Neder landse gemeenten, aangevuld met deskundigen op het gebied van de woningbouw. Deze ontwerp-verorde- ning werd, aldus de voorzitter, aan alle gemeentebesturen in Zeeland ge zonden, zodat wanneer deze verorde ning wordt aanvaard een uniformiteit ontstaat ten aanzien van deze aan gelegenheid. Bij de rondvraag vestigde de heer Mol de aandacht op een gedeelte 's-Heerenhoeksedijk waar bij regen nogal water blijft staan en voorts op de bushalte van de A.M.Z. Voorzitter zegde toe deze zaken te onderzoe ken en zo mogelijk maatregelen te treffen. De heer van Steenbergen vroeg of bij de onlangs gehouden aanbesteding van werken in het her- verkavelingsgebied ook de Groene- dijk is betrokken, hetgeen door de voorzitter ontkennend wordt beant woord. Om Ovezandse biljarttitel In zaal Doene werden op een drie tal achtereenvolgende dagen de kam pioenswedstrijden gehouden in de 4e klasse übre. Deze wedstrijden waren op voortreffelijke wijze georganiseerd door de plaatselijke biljartvereniging „DOS". Door de burgemeester werden de prijzen uitgereikt en het was voor spreker aangenaam de kampioens titel te kunnen overhandigen aan de heer H. van Steenbergen te Ovezan de, tevens voorzitter van de organi serende vereniging. Een vertegen woordiger van het district Walche- ren-Ziuid-Beveland, de heer Net sprak eveneens gelukwensen uit en over handigde de kampioen namens het district een medaille. De uitslag was als volgt: 1. H. v.Steenbergen 257 499 1.94 10 18 2. H. v.'t Westeinde 295 478 1.62 10 12 3. M. Voet 294 488 1.65 8 23 4. Jac. Westdorp 315 499 1.58 8 14 5. K. Prent 6. J. Casetta 7. P. Minderhoud 8. G. Wagenvoort 286 446 1.55 327 492 1.50 289 477 1.30 267 355 1.32 6 12 6 12 6 13 2 10 Y erseke RAADSVERGADERING Vrijdag a.s. komt de gemeenteraad in openbare zitting bijeen. De agen da vermeldt o.m. aanbieding begro ting 1959 burgerlijk armbestuur en gemeentebegroting, aankoop strook grond Vierstraat, Oude Torenstraat, verhuur lokalen voormalige o.l. school en vaststelling gemeenschap pelijke regeling reinigingsdienst in samenwerking met Kruiningen en Krabbendijke. (Advertentie) •36 U hebt al een echte Auping vanaf f. 79.- Uit de memorie van toelichting op de landbouwbegroting blijkt, dat ver schillende voorlichtingsdiensten inge krompen zullen worden. De minister sprak daarbij de hoop uit dat het bedrijfsleven een deel van die taak zal overnemen. Op de vergadering van het hoofdbestuur der Z.L.M. ga ven verschillende consulenten hun visie op deze inkrimping, die voor hun diensten moeilijk te verteren is. Het bestuur sprak als zijn mening uit, dat het van groot belang is, dat de Z.L.M. zich op dit punt gaat be raden en de gevolgen, die er voor het bedrijfsleven uit de voorgestelde inkrimping zullen voortvloeien van alle kanten aan een onderzoek gaat onderwerpen. Hiertoe zullen binnen korte termijn enkele mensen, waar onder de vertegenwoordigers der Z.L.M. in de gewestelijke raad van de Landbouwvoorlichting, onder lei ding van de algemeen voorzitter bij een worden geroepen. Het nieuwe model Maar.., kan ook in de rok als gedragen worden. De kraag kunt U zowel open als gesloten dragen. Vervaardigd van zeer fijne NO-IRON popline, dus niet strijken. Kleuren: wit - geel - tomaat, of wit met zeer fijn streepje. Maten 36 t/m 48 slechts bleu BREDA BERGEN OP ZOOM Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7 Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen RayonbetieerderL K M. de Jong Rayonkantoor voor Walcneren en Z. Beveland: Goes Westsmgel 98, Tel 2236. RayonredacteurN Karhol RayunoetieerderJ Fait Prijs vooi losse advertenties oestemd vooi de editie vooi Zeeland I 0.16 pei mm. Vooi Ingezonuen Mededelin gen' I 0.37 pei mm Bij contract aan zienlijke reductie „Kleintjes i regels ol minder f 0.90, élke regej meet 1 0.15 Bij plaatsing ook id de Brabantse oplage resp r 1.50 en j 40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen halt geld Het schijnt, dat het tot een minnelijke schikking komt tus sen het bestuur van de Gezond heidsdienst voor dieren en de adjunct-directeur van die dienst dr. Grootenhuis te Arendskerke, die zo men weet, vorig jaar ont slag werd gegeven. Dr. Grootenhuis accepteerde dit niet. Het gewestelijk arbeidsbureau stelde hem in het gelijk en de kan tonrecht ir te Middelburg schortte on langs de zaak op, om partijen gele genheid te geven tot een vergelijk te komen. Er gaan positieve geruch ten, dat de minnelijke schikking al tot stand kwam. Maar zover is het nog niet; er is wel een voorlopig akkoord, dat evenwel nog geen de finitief is. Clinge UNIFORMEN VOOR „WELDOEN DOOR VERMAAK" De feestelijkheden, welke georga niseerd waren voor de ingebruikna me van de nieuwe uniformen voor de fanfare .Weldoen door Vermaak" moesten door het overlijden van Z.H. Paus Pius XII worden uitgesteld. Het bestuur van de fanfare heeft echter besloten om de feestelijkheden te la ten doorgaan op zondag 26 oktober a.s. Om half twee zal er een défilé plaats hebben aan het gemeentehuis voor burgemeester P. Vereauteren, de wethouders, gemeenteraadsleden, pastoor M. Cosijn en de directie van de N.V. Clitex. Na dit défilé zal de burgemeester een toespraak houden. Verder zal er om half drie een plech tig lof gecelebreerd worden, waaron der de instrumenten gezegend zullen worden, waarna de fanfare een mu zikale wandeling door het dorp maakt, zodat de inwoners hun fan fare in de nieuwe uniformen zullen kunnen zien. 's Avonds wordt er in zaal St. Cecilia bij L. van Duyse een balavond georganiseerd door de Joly Boys. De opbrengst van deze bal avond komt ten goede aan de kas van het uniformenfonds. WEGWIJZERS Reeds vele jaren bestaat er behoef te aan behoorlijke wegwijzers -op een paar belangrijke kruispunten. Van gemeentewege is aan de A.N.W.B. opdracht verstrekt om enkele van de bekende wegwijzers aan te brengen op de kruispunten, waar dit absoluut noodzakelijk is. Dit is een zeer goe de verbetering. Vooral het doorgaan de verkeer zal hier ten zeerste van kunnen profiteren. Voorheen moesten vele automobilisten zich tot voorbij gangers wenden om even de weg te vragen. Dit zal voortaan tot het ver leden behoren nu ze gebruik kunnen maken van de officiële wegwijzers, die zeer duidelijk zijn. Hoofdplaat Woensdagmorgen werd Hoofdplaat opgeschrikt door het geloei van de sirene: Er was echter geen brand in eigen gemeente, maar de assistentie van onze brandweer werd ingeroepen voor een brand in garage De Zeeuw te Biervliet, die zich nogal ernstig liet aanzien. Het geloei van de sirene was nauwelijks opgehouden, toen de brand weer met. de nieuwe brandweerauto reeds uitrukte met loeiende sirene. Onze brandweer hoefde echter niet meer handelend op te treden, want de brand, die tenslotte nog meeviel, was geblust toen Hoofdplaat arriveerde. RAAD KOMT BIJEEN. Maandag 27 oktober a.s. zal de raad in openbare vergadering bijeenkomen. Enkele punten van de agenda zijn: beëdiging raadsleden V. de Ruyscher en Arth. Thomaes; benoeming ge meentewerkman. Een viertal subsidieverzoeken, o.a. in het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme. Vijf jaarlijkse af rekening over de jaren 1953 t.m. 1957 voor de St. Jozefschool en voor de Christelijke school. Tijdens de gisterenavond gehouden bestuursvergadering van de V.V.'V., heeft de heer J. H. Stolte als be- stuurslid bedankt, dit in verband met de vele werkzaamheden die hij heeft De plaatselijke afdeling van de H.K.W. vierde in de Sint Josephkring een zeer geslaagde feestavond. Over het algemeen was de belangstelling de laatste tijd meestal maar matig, maar het bestuur had een dansje in het vooruitzicht gesteld en dit bleek een pracht „trekpleister" te zijn. Afdelingsvoorzitter J. F. Kouijzer opende de bijeenkomst en heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de districtsbestuurder, de heer G. de Heus uit Tilburg. De heer Kouijzer wees erop, dat deze avond was be legd i.v.m. het gouden feest van de bond en memoreerde in dit verband aan de slagzin van het hoofdbestuur „Een gouden bond met zilveren cij fers". Hij deelde voorts mee, dat de afdeling 'Hulst in betrekkelijk korte tijd van 62 leden is gekomen tot 146. Tenslotte bracht hij dank aan allen, die deze uitbouw hadden bewerkstel ligd en gaf de leiding daarna in han den van de heer Bilderbeek. Tussen de dansen door kreeg de heer de Heus even gelegenheid om de afdeling namens het hoofdbestuur te feliciteren met de groei van het ledental. Hij wees op het belang van de H.K.W. als organisatie en wenste de aanwezigen een prettige avond toe. Nadat de band haar laatste tonen had laten horen, werd de avond ver der nog gevuld met o.a. het optreden van de Hulsterse c'hansonnière, Ve ra de Gucht. Ook mej. Lies Bies broeck gaf enkele zangnummertjes weg, terwijl mevr. Holthuijzen een (Limburgse) voordracht bracht, die geweldig insloeg. weer graag afwerken, vandaar dat er weer een oproep werd gedaan bij brandweer en B.B.-personeel. De avond van aanvang verschenen wei een 12-tal cursisten doch de le raar liet nu verstek gaan. Nu werd besloten van de cursus maar verder af te zien. Getracht zal worden ,om dit nu enigszins op te vangen door het ge ven van een z.g. bindingsavond voor brandweer en B.B. en als er enige interesse voor bestaat zou men ook enige avonden willen geven op ge bied van voorlichting. Van een trekker met oplegger die geladen was met zakken gedroogde pulp, en rijdend in de richting Axel, brak nabij het Gulfstation aan „het Zwaantje" het achterste hekwerk waartegen de lading was opgetast. Hierdoor viel een groot aantal zak ken op de weg en kon de chauffeur, P. B. uit Clinge, nauwelijks de wa gen naar de kant van de weg sturen, waar hij scheefgezakt bleef staan. Toen de gehele lading op een andere oplegger was overgeladen, kon de auto zijn reis weer voortzetten. JUIST BELICHT Namens de stichting voor de Ne derlandse fotohandel inviteerden de beide Terneuzense fotohandelaren, de heren But en Elzinga, enkele hon derden belangstellenden voor het foto-cabaret, dat werd verzorgd door Sonja Weerdenburg, Dick Gabel en aan de vleugel Hansje Kerckhoff, In een serie plezierige sketches en praatjes hebben zij de vreugde van i Advertentie) het fotograferen voor het talrijke pu bliek, dat het Concertgebouw vulde, op de juiste wijze belicht. Wellicht zuilen er nog mensen zijn die denken dat zelf fotograferen erg moeilijk is, maar als men ziet hoe eenvoudig het allemaal in zijn werk gaat en men heeft er een beetje ge voel voor, dan kan men werkelijk heel aardige foto's maken. Dit bewe zen de dia's die gedurende tien mi nuten werden getoond en die werke lijk meesterstukjes waren, terwijl men toch verzekerde dat deze foto's inzendingen waren van amateurs. Een aardige quiz deed de bal rol len, want „wie brengt de bal aan het rollen" was de opgave. De winnaar er van mocht een fraai toestel met flitslamp in ontvangst nemen. (Advertentie) of rheumatiek? Flink wrijven met Kloosterbalsem, die i diep in het weefsel dringt. wrijft de pijn weg J Koewacht CURSUS IN VEEVOEDING 'Door de N.C.B., afdeling Koewacht, zai in samenwerking met onze plaat selijke R.K.J.B. deze winter een cur sus worden georganiseerd in veevoe ding. Deze cursus zal gegeven w-o-rden door een veearts. Philippine BRANDWEERCURSUS OPGEHEVEN Vorige winter was men hier begon- nen met een cursus voor brandweer en B.B. Daar deze cursus in feite meer spe ciaal bedoeld was voor het brand weerpersoneel werd er ook aan deel genomen door de B.B. De lessen wer den maar matig bezocht. Dit was aanleiding, dat de cursus voor enige tijd geschorst werd. De cursusleider wilde nu deze toch De 33-jarige A. Kindt te Nieuw- Namen is het slachtoffer geworden van een bedrijfsongeval: dinsdagavond geraakte een tractor, waaraan hij in zijn bedrijf werkte, onder elektrische stroom. Als gevolg hiervan werd hij op slag gedood. Het slachtoffer laat een gezin met een kind achter. 'n FORTEX JAS of een echte FALCON van VISSER-KOOLE is juist de prettige jas die U zoekt, die U zo goed staat en zo vlot past. VADER en ZOON slagen even gemakkelijk bij Tilburg en Vlissingen behoren met Dordrecht tot de drie gemeenten, die in hun categorie de beker hebben gewonnen in de „Gemeente Verkeersveiligheidscompetitie", die georganiseerd is door de K.N.A.C. Morgen zal mr. D. J. van Gilse, procureur- generaal bij het Haags gerechtshof en voorzitter van het juridisch adviescollege van de K.N.A.C. de bekers uitreiken aan de burge meesters van de winnende gemeenten in het Kurhaus te Scheve- ningen, waar de zestiende Wegverkeersdag van de K.N.A.C. wordt gehouden. Voor deze vijf jaar durende com petitie zijn de gemeenten ingedeeld in drie groepen: van 30.000 tot 50.000, van 50.000 tot 100.000 en van meer dan 100.000 inwoners. Winnaars over 1956 (het eerste jaar van de competitie) waren de gemeenten Rotterdam, Hen gelo (Ov.) en Bussum, omdat daar de aantallen verkeersongevallen met dodelijke afloop en lichamelijk letsel in 1956 sterker daalden t.o.v. 1955 dan in enige andere gemeente van hun onderscheidene groepen het geval was Eenzelfde vergelijking als tussen 1955 en 1956 gemaakt werd, is nu ge maakt tussen 1956 en 1957 en zal straks ook nog volgen voor 1957-1958, 1958-1959 en 1959-1960. Voor de groepswinnaars zijn er wisselbekers, die tenslotte definitief naar die ge meenten zuilen gaan. die het groot ste gemiddelde dalingspercentage over deze vijf jaar hebben. De gemeenten Tilburg, Dordrecht en Vlissingen wonnen de competitie voor 1957 omdat de aantallen onge lukken met dodelijke afloop en licha melijk letsel er in 1957 met respectie velijk 16.7, 8,2 en 19.2 procent daal den t.o.v. het voorafgaande jaar. Zij hadden verreweg de sterkste dalings percentages in hun groepen; de mees te andere gemeenten moesten zelfs stijgingen constateren. Zo geeft Breda een stijging te zien van 14.4 procent, Den Bosch 13.7 pro cent en Roosendaal van 21.3 procent Bergen op Zoom kwam met een da ling van 17 procent in de groep van Vlissingen uitstekend voor de dag. Men moet de competitie niet zien als het aanwijzen van veilige en on veilige steden. Elke gemeente wordt met zichzelf vergeleken en er blijkt slechts,, in welke gemeenten de verkeersonveiligheid, gezien de ont wikkeling van het aantal verkeers ongevallen met dodelijke afloop en li chamelijk letsel, over het tijdverloop van een jaar het meest is afgenomen. (Advertentie) De gemeenteraad van Axel kreeg ook nu weer een voorstel tot het aan gaan van een geldlening voorgescho teld. Het betrof een aanbieding van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, die een bedrag van f 12.000 wilde ver strekken, looptijd 12 jaar, rentende 4 3/4 pet. Teneinde reeds voltooide of nog in uitvoering zijnde kapitaalswer- ken definitief te financieren werd tot deze lening besloten. Het tekort aan vaste financieringsmiddelen bedroeg nog f 435.000. Weer werden enige woningen onbe woonbaar verklaard en wel de per celen Buitenweg 60, Drieschouwen 21 en Kijkuit 16. Ook ontbrak de ver koop van een perceel bouwgrond niet op de agenda. De heer H. Dey, Noord straat te Axel verkreeg aan de Ka naalkade een perceel van 1600 m2 voor de prijs van f 6 per m2. Uitbreidingsplannen Teneinde een stelselmatige bebou wing van de gemeente te waarborgen en inbreuken daarop te voorkomen, werd besloten, dat wordt voorbereid de vaststelling van een uitbreidings plan in onderdelen met bebouwings voorschriften en de vaststelling van een uitbreidingsplan in hoofdzaak met bebouwingsvoorschriften. Aan de stichting Terneuzense Mu ziekschool werd over het jaar 1958 een subsidie toegekend van maximaal f 192. Op deze muziekschool ontvan gen 18 leerlingen uit Axel muziekon derwijs. Als vertegenwoordiger in de con tactcommissie van de stichting Zeeuw se Muziekschool werd aangewezen burgemeester v. Oeveren. Voor de bouw en inrichting van de bad- en zweminrichting bleek het noodzakelijk nog verschillende voor zieningen te treffen, waardoor de to tale stichtingskosten ongeveer f 70.000 bedragen. Teneinde aan de financiële verplichtingen te kunnen voldoen, is het gewenst, dat door de stichting nog een aanvullende lening wordt geslo ten van f 20.000. Een geldgever is bereid deze f 20.000 te verstrekken, rentende 4 1/8 pet., onder voorwaarde dat deze lening wordt gegarandeerd door de gemeen te Axel. Aangezien door deze lening Zaterdagmiddag zal het nieuwe Groene Kruisgebouw, dat zeer lang onderweg is geweest, door de echt genote van burgemeester Schipper worden geopend en dat aan deze plechtigheid een feestelijk tintje zal worden gegeven, staat al vast. Aanvankelijk had het in de bedoe ling gelegen om diverse Italiaanse autoriteiten uit te nodigen, gezien het feit dat het Italiaanse Rode Kruis een flinke gift voor deze bouw gaf. Dit bezoek zou in provinciaal verband plaats vinden, omdat de Italianen ook de bouw van andere wijk gebou wen hebben mogelijk gemaakt. De Commissaris der Koningin vond het echter beter de Italianen volgend jaar in een beter en mooier seizoen te inviteren en dat zal dan ook ge beuren. Het nieuwe Groene Kruisgebouw. dat op het terrein van de katholieke kerk werd gebouwd, bestaat uit twee vleugels, die diverse lokalen bevat ten, alsmede een cursuszaal, een ma gazijn en een spoelkeuken. Op de eerste verdieping is woonruimte in gericht voor *de wijkverpleegster. Architect is de heer J. de Jonge en van hem ook is de idee afkomstig van de wanddecoratie in het wacht lokaal, welke het liefdewerk van het Groene en Rode Kruis symboliseert. Ook het plaatselijk Rode Kruis zal gebruik van het gebouw maken. de stichting op een financieel gezon de basis komt te staan en ook de voorwaarden der lening overeenstem men met de overheidsvoorschriften, werd de gevraagde garantie verleend. Recreatie-oo rd Aangaande gestelde vragen door de heer Oggel betreffende het recreatie oord Grote Kreek, werd medegedeeld dat de op dit project betrekking heb bende taxatie-rapporten ontvangen zijn. D« onderhandelingen met de be trokken eigenaars zijn echter nog vol op aan de gang. Van tegenwerking is tot nu toe nog niets gebleken. Aange zien het werk echter nog een voorbe reidend karakter draagt, kon nog niete naders worden medegedeeld. Aangaande de beloning van de GSW-arbeiders, over welk vraagstuk de heer Maas nadere inlichtingen vroeg, werd medegedeeld, dat deze overeenkomstig de GSW-regeling voor handarbeiders is, zoals deze door de minister van Sociale Zaken werd be paald. De gemeente mag hierin ni«4 verder gaan. Door de heer C. van Bendegem (PvdA) werd nog een voorstel inge diend om tijdens de Pinksterdagen de kermis te Axel weer in te voeren. De Pinksterzaterdag, Pinkstermaandag en -dinsdag zouden dan bestemd worden als kermisdagen. Dit voorstel zal in de volgende vergadering behandeld worden. (Advertentie) De studiekring voor waterstaatsrecht en waterschapsbeheer, afd. zuid, van het instituut voor bestuurswetenschap pen zal op woensdag 12 november in het polderhuis van de polder Walche ren aan de Groenmarkt te Middelburg bijeenkomen. Op de agenda staat onder andere vermeld een lezing door mr. J. Korf, hoofdadministrateur, chef van de le afdeling van de provinciale griffie van Gelderland ove> „Het toezicht van Ge deputeerde Staten op de waterschaps besturen". (Advertentie) De nieuwe Kerkostay - balei nen (blijvend elastisch, kannen m éégewassen worden) kunt u niet kwijt raken. Ze houden de boord permanent SlmL Op woensdag 12 november a.s. wordt in het Holland Huis te Scherpenisse de streekverbeteringscommissie voor Tholen geïnstalleerd. De installatie- rede zal worden uitgesproken door de heer J. Kakebeeke, voorzitter van de Provinciale Raa< voor Landbouwvoor lichting in de provincie Zeeland. Ir. J. M. A. Penders, secretaris van de Landelijke Raad voor de Landbouw voorlichting, zal spreken over streek- verbetering in Nederland. Dr. ir. C. W. C. van Beekom zal tenslotte het streekverbeteringsplan Tholen inlei den. GENT (B.) Kon. Ned. Schouwburg; 7.30 uur: De kringloop. GOES Grand: De vrouw, die liefde begeerde, 18 j. MIDDELBURG Electro: De twaalf ge zworenen. VLISSINGEN AHiambra: Zolang er vrouwen zullen zijn, 18 j. met enig voorb. Luxor: Maar36 uur, 18 j. ZUIDZANDE De Rode Leeuw: Lezing vogelwacht. Herv. Kerk:

de Stem | 1958 | | pagina 2