erkclassificat ie bij de overheidsinst ellingen Albions zege op prestige Rusland met 5-0 hersteld Zeldzaam snapshot (T R E VIR A Aanvankelijk Jan Nolten bij verkeers ongeluk ernstig gewond VOORZITTER „THEO MIDDELKAMP OP DE BRES VOOR PRESTATIES Causerie voor Ver. van Ned. gemeenten te Goes 11 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 23 OKTOBER 1938 11 Duister geval Nederland goede tweede in Fide- schaaktoernooi Ned. B-team verloor van Duisburger S.Y. Botwinnik en Flohr arriveren zaterdag Ned. Mil. XI klopte Griekenland met 1-0 Eerste ronde bridge- paren-competitie In Sportpaleis: Aanval op uur record door Bob Peereboom manorial Golden boy Afgelopen De opstellingen Russen zagen noch hoorden iets van nederlaag WATERSTANDEN Hoogwaterstanden MARKTEN Gistermiddag heeft in hotel De Korenbeurs te Goes de heer Smeets, hoofd van het bureau personeelsbeheer dér vereniging van Nederlandse ge meenten, voor de afdeling Zeeland van die organisatie een causerie gehouden over de werkclassificatie en methodiek. kertijd een prestatie-beloning moeten instellen. Voorlopig mag bij de rijks diensten die persoonlijke premie maxi maal acht procent van het loon be dragen, met een gemiddeld groeps- maximum van vijf procent, maar in de toekomst zal dit wel oplopen. Natuurlijk zitten in dit systeem mo gelijkheden tot willekeur, ook om dat, vooral in kleinere gemeenten, het persopnlijke element meespreekt. Hoe moet, zo zei spr., onder instem mend geglimlach, een burgemeester bijvoorbeeld zijn enige gemeentewerk man zuiver beoordelen als die man ook wel eens fungeert als drijver bij zijn jachtpartij of als vervaardiger van zijn kachelhout! Geen touwtrekken Van de andere kant zijn er grote voordelen. Tot voor kort kwamen de lonen tot stand in overleg, wat dik wijls neerkwam op touwtrekkerij. De werkioosheidsclassificatie zal die machtsposities doorbreken, omdat zij alleen wil uitgaan van feitelijkheden en eigenschappen en de waarde daar van. Uiteindelijk is de grondslag van de werkclassificatie de rechtvaardigheids gedachte. Van de andere kant zal ze nivellerend werken omdat willekeu rige bevorderingen vrijwel uitgeslo ten zijn. Een voordeel kan weer zijn, dat door invoering der beloning voor per soonlijke prestatie de produktiviteit opgevoerd zal worden. Op diverse on derdelen ging spr. nog wat dieper in, maar dat hij alles nog niet uitputtend had behandeld, bleek uit de serie vra- Spr. wees eerst op de befaamde cir culaire van Binnenl. Zaken, die begin april als een steen op de bureaus der gemeente-secretarieën viel en even zwaar te verteren was, omdat ze was gehouden in ambtelijke stijl, zo duis ter, dat bijna niemand er iets van be greep. De zaak komt hierop neer, dat het rijk reeds ten dele de werkclassifi catie in praktijk brengt; dat de gro tere gemeenten volgend jaar moeten volgen en dat in 1961 alle gemeenten haar ingevoerd moeten hebben. Uit voerig behandelde spr. de voorge schiedenis van het geval en vertelde, dat de in 1948 ingestelde speciale com missie voor werkclassificatie klaar ge komen is met haar methode voor wat de handarbeiders betreft en dat bin nen drie jaar men ook gereed moet zijn met de hoofdarbeiders. Het is de bedoeling, dat de uitgewerkte metho de voor al het overheidspersoneel aangewend zal worden. Perfectionisme Hoewel de werkclassificatie niets nieuws is, wordt zij, zo lijkt het ons, door het streven naar perfectionisme, de Nederlanders eigen, tot een zó in gewikkeld systeem, dat een normaal mens er van duizelt. Specialistenhulp is daarvoor nodig en grotere gemeen ten gaan daarom al over tot aanstel ling van zogenaamde taak-analisten, die alles moeten uitknobbelen. Bij de beoordeling in welke loongroep een bepaalde ambtenaar en werkman valt, moet men zijn toevlucht nemen tot een punten-systeem. Voor elke be kwaamheid wordt een aantal punten toegekend, evenals voor gezagsvoe- ring, omgang met mensen, verant woordelijkheidsgevoel, ijver, omgaan met materiaal enz. Ook de aard van het werk en de moeilijkheden of een tonigheid daaraan verbonden wegen mee. Om alles nog lastiger te maken zal men, daar waar' tot invoering van functie-beloning wordt overgegaan, op basis van de werkclassificatie, tegelij- Schaakwereldkampioen dr. ir. M. Botwinnik en grootmeester Salo Flohr komen zaterdag a.s. in ons land. Zoals bekend geven de beide grootmeesters diverse simultaanséances en komen zij uit in de internationale zeskamp, die van 1 tot 9 november in hotel de Wageningse Berg te Wageningen wordt gespeeld. De overige deelnemers aan deze zes kamp zijn: Donner (kampioen van Nederland), Bouwmeester en van Scheltinga (internationale meesters), en Roessel, onze comingman, die thans in München ons land in de schaak olympiade vertegenwoordigt. Wedstrijd leider van de zeskamp is de interna tionale meester W. Muhring. De eerste simultaanséances van Bot winnik wordt zondag a.s. in Bellevue te Amsterdam gegeven. Eveneens si multaan wordt gespeeld door dr. Euwe Donner en Withuis. Voorts spelen op maandag 27 okto ber Botwinnik en Euwe in Den Bosch, en op vrijdag 14 november Flohr te Vlissingen. Donderdag 13 november wordt voor de televisie gespeeld. De oefenwedstrijd Nederland B Duisburger SV, woensdagavond in het Goffertstadion te Nijmegen bij kunst licht gespeeld, is geëindigd in een 3-2 zege voor de Duitsers. De doelpunten werden gescoord door linksbuiten Vonhoff in de 8e, door de Duitse middenvoor Lohman in de 13e en door rechtsbuiten Angenent in de 36e minuut. Na rust scoorde Lohman nog tweemaal, resp. in de 8e en 42e minuut. Rusland is thans zeker van de over winning in de finalegroep. In het klas sement staat het Russische team op de eerste plaats met 31 punten, een aan tal, dat door Zuid-Slavië niet meer te behalen is. De afgebroken partij uit de tiende ronde tussen Czerniak (Israël) en onze landgenoot Donner eindigde in remise, waardoor de uitslag IV*2% werd. Later won ons team met 21 van Frankrijk. Na de elfde ronde was de stand: 1 Hongarije, 31 p.; 2 Nederland 28 p. en 1 afgebr. partij; 3 Canada 241/2 p. en 1 afgebr. partij; 4 Columbia 23% p. en 1 afgebr. partij; 5 Israël 231/2p.; 6 Denemarken 23 p.; 7 Polen 21p. en 2 afgebr. partijen; 8 Zweden 20 p. en 2 afgebr. partijen; 9-10 IJsland en Finland elk 17% p. en 2 afgebroken partijen; 11 Frankrijk 14i/2 p. en 1 af gebr. partij; 12 België 13% p. gen, welke bij de discussie oprezen. Het is overigens een troost voor de gemeentebesturen dat zij voor hulp en adviezen op dit terrein vol voet angels en klemmen, terecht kunnen bij het bureau personeelsbeheer, een or ganisatie van de Vereniging van Ne derlandse gemeenten. De bijeenkomst, die druk bezocht was, ook door ambtenaren van ge meenten, waterschappen en overheids bedrijven, stond onder leiding van de vice-voorzitter der afd. Zeeland, bur gemeester mr. A. v.d. Hoeven uit Tholen. De wedstrijd tussen de militaire voetbalploegen van Nederland en Griekenland, woensdagmiddag voor 6000 toeschouwers op het terrein van Houtrust te Den Haag gespeeld, is geëindigd in een 1-0 zege voor de Nederlanders. De eindstand in deze kwalificatie- groep van het internationaal militair voetbaltoernooi luidt: 1 België 2 1 1 0 3 3—2 2 Nederland 2 10 12 2—2 3 Griekenland 2 0 111 1—2 Door dit resultaat gaat België over naar de finale, waarvoor zich Egypte, Frankrijk en Portugal reeds hebben geplaatst. De eerste ronde in de parencompe titie van de afdeling Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Nederlandse Bridgebond werd in hotel des Pays-Bas te Ter- neuzen gespeeld. De uitslagen: Hoofdklasse: 1 A. Ranschaert-M. Re- mery, Sas van Gent, 48>4 p.; 2 F. de Smet-van Male Oostburg, 45i/a P+ 3 Al-Cattoir, Sas van Gent 45 p.; 4 Tous- saint-v. d. Linde, Luctor 41^ p.; 5 de Jong-de Meurichy, Hulst 3914 p.; 6 Catsman-van Veen, Oostburg 37 p.; 7 v. d. Goes-Wage, Luctor 36 p.; 8 Meu- lenberg-Voorhans, Luctor 31 p. Eerste klasse: Mw. de Meurichy-Boel Hulst 49 pt.; VergauwenIJsebaert, Luctor 48 p.; Ecckelaer-v.d. Poel, Luc tor 42 p.; Mw. Maat-IJsebaert, Luctor 39 p.; Belderok-de Snoo, Oostburg 39 p.; Mw. Bakker-v. d. Hooft, Luctor, 38 p.; D.D. v.d. Dries-de Vries, Luctor 37 p.; Gunter-van Dongen, Sas van Gent, 32 p. Tweede klasse: 1 B. IJsebaert-An- driessen, Luctor 48 p.; 2 Willemstijn- van Kerkvoort, Luctor 47 p.; 3 Hr. en Mw. Hemelsoet, Sas van Gent, 46'/z P-! 4 Gebr. van Langevelde, Luctor 4314 p.; 5 de Eruyn-Geene, Luctor 41 p.; 6 Mw. Oosterbaan-Quaegebuer, Oostburg 38 p.; 7 Mw. Belderok-ten Broeke, Oostburg 3014 p.; 8 Hr. en mw. Ro bijn, Luctor 2914 p. De 22-jarige Amsterdamse amateur- wielrenner Bob Peereboom, lid van ASC Olympia, heeft het plan opgevat op 27 december a.s. op de winterbaan in Antwerpen een aanval te doen op het werelduurrecord voor amateurs op overdekte banen. Dit record staat thans met een afstand van 44 kilome ter 296 meter op naam van de Oosten rijker Simak. Peereboom heeft zich reeds geruime tijd voorbereid op zijn recordpoging. Toen hij de vorige week tijdens de training in Antwerpen in een half uur uur een afstand van 2214 kilometer aflegde, werd de recordpoging defini tief vastgesteld. Aan deskundige adviezen zal het Peereboom niet ontbreken. De oud wereldkampioen sprint Jan Derksen heeft toegezegd, dat hij zijn jonge club genoot van het lichtste en beste ma teriaal za Ivoorzien dat er te krijgen is. Voorts heeft Piet van Heusden, wereldkampioen in de achtervolging voor amateurs in 1952, zich reeds be reid verklaard Peereboom bij zijn ver dere voorbereiding en ook bij de re cordpoging zelf bij te willen staan. (Advertentie) Wat Adam niet had dat is er nu voor meneer Jansen, meneer Pietersen en meneer Gerritsen Met de originele de nu ook in Na het gelijke spel (22) en de nederlaag (10 waarmee Rusland de mannen van Billy Wright in juni te Goeteborg de weg naar de kwart-finales van het toernooi om het wereldkam pioenschap versperde, is op deze mooie woensdagmiddag over tuigend revanche genomen. Het is niet zoals in Goeteborg een strijd geworden tussen twee gelijkwaardige teams. Integendeel, de meer dan 100.000 gelukkigen, die een plaatsje in het Wem- bley-stadion hadden kunnen veroveren, hebben een herboren Engels team aan het werk gezien, een ploeg die met de Russen „gespeeld" heeft. Zelfs die 50 is nog geflatteerd voor de Russen. Dit Russische team, waarvan toch zeven spelers óók in Zweden zijn uitgekomen, bleek eenvoudig geen tegenstander voor deze Engelse ploeg. Was in Zweden de goede conditie de beslissende factor, die de Russen in de kwart-finales bracht, nu amper vier maanden later kwam een Russische ploeg in het veld, die een volkomen gebrek aan conditie had. Dit en het goede werk van de Engelse „New look"-voor- hoede, waarin Derek Kevan en Bob Robson hun plaatsen hadden moeten afstaan aan veteranen Nat Lofthouse en Bobby Charlton, waren de voornaamste oorzaken van de Russische debacle. Slechts in de eerste 20 minuten van de wedstrijd hebben de Russen rede lijk partij kunnen geven, daarna kreeg de strijd een eenzijdig karakter. Steeds weer flitsten Brian Douglas eindelijk weer briljant en Tom Finney, de Engelse vleugelspelers, langs hun tegenstanders. En eigen lijk is het onbegrijpelijk, dat deson danks doelpunten uitbleven tot in de laatste minuut van de eerste helft. In die 44e minuut begon linksbinnen Johnny Haynes aan zijn hattrick. Na een combinatie met Douglas en Fin ney gaf de Fulham-linksbinnen doel man Baljajev van elf meter afstand geen schijn van kans. De Russen mochten van geluk spre ken dat arbiter Guigue, de man die in Zweden óók de eindstrijd tussen Zweden en Brazilië leidde, een mi nuut later voor de rust floot, want de Engelse aanvallers hadden elkaar ge vonden. Maar „golden boy" Bobby Charl ton en zijn mede-voorwaartsen ble ven doorgaan. Ook na de hervatting was er weinig sprake van strijd. Het was voor de Russische verdedigers, om wanhopig van te worden. Al in de eerste minuut bracht Nat Lofthouse doelman Baljajev in grote moeilijkheden. Ternauwernood kon de Rus de kopbal van de Britse aan valsleider stoppen. Het geluk was overigens niet met de eilandbewo ners, want het was arbiter Guigue die zeker niet sterk leidde ontgaan, dat Baljajev de bal achter de doellijn stopte. Maar de doelpunten zouden komen. Wéér was het Haynes, die maakte dat zijn vele tienduizenden suppor ters konden juichen. Ruim een kwar tier na de rust kogelde hij van 20 meter onverwacht in. Opnieuw had de Russische goalie geen verweer (2—0). Haynes bleef het in verre schoten zoeken. Niet ten onrechte, want tien minuten voor het einde trof één van zijn befaamde schoten, zeker van 30 meter afgevuurd, doel (30). Het was afgelopen met de Russen: ook de laatste tegenstand was gebro ken. Nadat Brian Douglas vijf minu ten later in het Russische strafschop gebied ten val was gebracht, zorgde Bobby Charlton door benutten van de penalty v<jor het vierde doelpunt. In de laatste minuut kreeg Loft house eindelijk loon naar werken. De middenvoor omspeelde enkele Rus sische verdedigers en met het linker been joeg hij de bal hoog in de tou wen: 50. De triomf was compleet. Na in zeven achtereenvolgende wedstrijden geen overwinning te hebben gehaald, dus eindelijk een zege voor het Engelse team. Een zege, even sensationeel als de 63- nederlaag de enige nederlaag van op Engelse ploeg op eigen bodem op die 26e november 1953 in datzelfde Wembley-stadion tegen het Hongaar se „wunderteam" geleden. Het Engelse voetbal-prestige was hersteld. ENGELAND: Doel: MacDonald; achter: Howe en Shawmidden: Clayton, Wright en Slater; voor: Douglas, Charlton, Lofthouse, Haynes en Finney. RUSLAND: Doel: Baljajev; achter: Kessarev en Kuznetsov; midden: Voinov, Maslenkin en Tsarev; voor: Metre- veli, Ivanov, Simonian, Mamedov en Iliine. IN VOORWEDSTRIJDEN, die op 15 november a.s. beëindigd moeten zijn zullen 88 biljarters gaan uitmaken welk achttal van 27 tot en met 30 november a.s. in Hilversum mag deel nemen aan de finale van het kam pioenschap van Nederland eerste klasse groot biljart driebanden. Woensdagmorgen is de beken de wielrenner Jan Nolten uit Elsloo op de rijksweg Maastricht Sittard, kruispunt Geverink ten zuiden van Beek, met zijn per sonenauto verongelukt. Hij werd ernstig, doch niet levensgevaar lijk gewond en in het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht opge nomen. Tegen zeven uur reed een autobus met mijnwerkers van de firma N. uit Bunde en bestuurd door M. uit Ule- straten in de richting Sittard. De bus moest plotseling afremmen, daar een voor haar rijdende vrachtauto de weg naar Geulle wilde inslaan. Bij het af remmen is de autobus vermoedelijk geslipt en dwars over de rijweg gaan staan. Jan Nolten, die met zijn personen auto uit de richting Beek naderde, kon echter geen aanrijding meer voorko men. Hij vloog in volle vaart tegen de bus en na deze botsing tegen een boom langs de weg, waarna de zwaar be schadigde personenauto in een greppel tot stilstand kwam. Ook de autobus liep behoorlijke schade op. De mijnwerkers, die op weg waren naar de staatsmijn Mau- rits, kwamen met de schrik vrij. he doelman van Se villa FC, Cobos, Baf in een wedstrijd tegen Atletico, Madrid, een staaltje jongleurswerk weg. waarvoor het stadion daverde. Hef goochelwerk van de doelman kon echter niet verhinderen, dat zijn club met een 5-0 nederlaag naar huis werd gestuurd. Op de foto zijn nog te zien de internationals Cam- panal van Sevilla (in wit shirt) en Vava. de Braziliaanse ster van At letico. In een landelijk sportweekblad heeft over het prolongeren van het inter- clubkampioenschap van Nederland door de Goese club „Theo Middel kamp", een artikel gestaan, dat de voorzitter van „Th. M.", de heer Ver huist, tot verweer prikkelde. In „Cyclo-sport" schreef hij o.m., dat door dat artikeltje afbreuk is ge daan aan een prestatie, welke tot dusver nog nimmer in de geschiede nis van het clubkampioenschap werd geboekstaafd, zelfs niet door De Kampioen en Willebrord in hun glo rietijd. Weet u wat het zeggen wil om over een afstand van 165 km te rijden met een gemiddelde van dik 43.50 km per uur? Kunt u zich voor stellen welk groot klasseverschil er ligt in Rivières prestatie om een lut tele 500 meter aan het werelduur record toe te voegen? Niet ongenaakbaar „Vorig jaar", aldus de heer Ver huist, „konden wij overdonderen, toen wij eveneens een recordtijd ver wezenlijkten maar toen was het een verrassing. Nu werd er wel ernstig rekening met Middelkamp gehouden. En nu het verschil maar 2.30 minuut met no. twee bedraagt, neemt Mid delkamp geen ongenaakbare positie in. Waarmede u maar zeggen wilt dat uw prognose in de roos geschoten was. Inderdaad ging de strijd tegen Maastricht en De Pedaalridders uit Made. Wij kunnen echter alleen maar blij zijn dat, nu het tijdperk van De Kampioen en Willebrord definitief tot het verleden behoort, nieuwe clubs hun plaats innemen en dat wel op een verheugend niveau. Wij hebben de grootste bewondering voor het re sultaat van onze beide rivalen om de prestatie welke in hun tijd tot uiting komt. Een felicitatie van Middelkamp aan het adres van de twee opvolgers wordt van harte uitgesproken. Dat Middelkamp echter een geluk kige race heeft gereden en de riva len door pech achtervolgd, moet dit tegenover elkaar gesteld worden om Middelkamps titel in twijfel te trek ken? Is het Middelkamp dan zo voor de wind gegaan? Jo de Roo, onze captain, die de grote bezieler van de ploeg was en in prima conditie bijna meer dan zijn deel deed. had deze dag geen pech. Had de ploeg geen pech" De strijd moest toen. omstreeks 120 km, nog maar beginnen! En Bram van Sluys, dat deze na 147 km door krampen moest opgeven, nadat hij op fantastische wijze het tempo had opgehouden, was dat pech? Laat ik het verdere relaas van de Middel kampploeg besparen, want welke ploeg heeft er nu eigenlijk helemaal geen tegenslag. Bovendien is het een bewijs van kracht als een ploeg met zes man arriveert? Voorts, wat zeggen twee minuten achterstand op 'n rivaal als de wed strijd nog moet beginnen, een tijdrit die uiteindelijk toch in de laatste 25 km pas wordt gewonnen. Was 2,5 minuut niet genoeg om te winnen. Was het niet overtuigend genoeg! Middelkamp reed op een schema van 44 km per uur bij een afstand van 160 km. Zoals elk jaar was ook nu weer met elastiek gemeten, want onze zeer betrouwbare kilometerte Ier wees aan, dat de werkelijke af stand minstens 165 km moest bedra gen. Na constant het schema aange houden te hebben kwam er uiteinde lijk een gemiddelde van goed 43.50 km per uur uit de bus. Is dat mis! Twee en een halve minuut verschil doet het gemiddelde al beneden de 43 km per uur zakken. De Pedaal ridders trok zich op tot de prestatie van Middelkamp in 1957. Dat is prachtig! Middelkamp had echter niet meer voorsprong nodig om te winnen. Uitgangspunt Haar schema was niet hoger ge steld waarmede wij niet willen zeggen dat zij sneller kon. Middel kamp had slechts haar eigen presta tie van 1957 te verbeteren en dat was het hele uitgangspunt voor haar in dit kampioenschap. De Middelkamp ploeg was naar een eerder door haar bereikte hoogte gegroeid, want aan een belangrijk beter fysiek, kan zij bovendien een rustig zelfvertrouwen paren. Daarom bleef Middelkamp, zelfs in de wetenschap dat Maastricht in het begin 2 minuten voorlag, rus tig haar tempo draaien. Daar is een reusachtig zelfvertrouwen voor no dig. Daarin ligt het bewijs besloten dat de ploeg wel degelijk gediscipli neerd was. Stuk voor stuk zijn de jon gens die de ploeg vormden, gegroeid. De prestatie in twijfel trekken zou Bruggekamp, van Hees, Huissoon, Rentemeester, de Roo en Van Sluys oneindig veel te kort doen. Bewust van eigen kracht en mogelijkheden, groeiden de jongens boven het onge breidelde enthousiasme van 1957 uit n daarom was 2,5 minuut vol doende!" JAN NOLTEN Veiliger op de fiets.... De BBC had microfoon-faciliteiten geweigerd voor een Russische radio reportage van de wedstrijd Engeland- Rusland (5-0) in het Wembleystadion te Londen. Dit moet, volgens een verklaring van de BBC, worden toegeschreven aan het feit, dat haar niet de verzekering was gegeven, dat haar eigen, voor Rusland bestemde uitzendingen van de wed strijd, niet gestoord zouden worden. VOOR HET KAMPIOENSCHAP van Nederland 3e klasse klein biljart ka der 38-2 hebben 89 deelnemers in geschreven. Zij zullen in voorwed strijden voor 29 november a.s. gaan uitmaken, welke acht van 11 t.m. 14 december in Ravesteijn in de finale komen. VAN DE honderdendertig inschrijvers zijn de volgende acht biljarters na de voorwedstrijden overgebleven voor de finale van het kampioen schap van Nederland tweede klasse groot biljart driebanden. Zij wordt van 6 t.m. 9 november a.s. in het Groothandelsgebouw te Rotterdam verspeeld. K. Beekman (Den Bosch), A. Bloemendaal (A'dam), J. Cosman (A'dam), I. Davidson (A'dam), A. ten Kate (Enschede), T. Koot (Den Haag), W. Krens (Den Haag) en J. Smit (En schede) zijn de finalisten. Konstanz 379 (+7), Rheinfelden 326 (+21), Breisach 262 (+26), Straats burg 350 (+22), Maxau 530 (+44) Mannheim 380 (+47), Mainz 336 17) Bingen 233 12), Kaub 259 (+18) Trier 195 1), Koblenz 267 (+13)' Keulen 260 (+19), Ruhrort 482 (+26) Lobith 1085 (+23), Nijmegen 843 (+11) Arnhem 874 14). Eefde IJssel 404 (onv.), Deventer 303 (—2), Monsin 5540 (onv.), Visé 5071 (+17), Borgha ren 4050 (+18), Belfeld 1180 (+4) Grave beneden de sluis 514 (+17) Morgen, vrijdag 24 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 0.52 en 13.04 uur, te Terneuzen om 0.25 en 12.42 uur en te Vlissingen om 12.12 uur. GOES, 22 okt. Export- en Indu strieveiling: jonathan h80-75 17, h75-80 18, h70-75 17, h65-70 14—15, h60-65 8.50 h2 3,50; cox orange pippin h80-85 42, h70-75 45, h65-70 43, h60-65 32, h55-60 18, h2 6; goudreinette h95-105 20, h85-95 18, h75-85 15.80—16.20, h65-75 11—12, h2 6, k 1112, fabr. 7, val 5; gl. v. holl. h75-85 16, h65-75 13—15, h2 6.50; sterappel h65-75 30, h55-65 11; st. remy h75-85 10, h65-75 10, h2 8; gieser wil deman h60-70 26, h50-60 17, h2 8.50; zwijndr. wijnpeer h60-70 14, h55-60 7.508; br. alex lucas h75-85 36, h65-75 28; comt. de paris h75-85 12, h65-75 8; div. appels kr. en val 3. Gewone vei ling: cox orange pippin k 22-30, fabr. 6-10, gl. v. holl. 9-11, fabr. 3-7, sterap pel k 12-14, fabr. 7-8, jonathan k 8-9, fabr. 3, br. alex lucas k 13, d. du co rnice k 56, st. remy k 8, zoete erm- gaard h65-75 2227, k 14, fabr. 8, zoe te campagne h60-70 1523, h2 7, gold. champion 1 128, black alicante 1 109, 2 90-97. Groenten: p. stuk, kropsla A2 7-8 A2 4-7, bl.kool Al 50 A2 28-42 afw. 11-30, knolseld. 8-12; per kg, torn. A 57 B 57 C 38, gr. sav.kool 5-12, r.kool 7-13, prei 14-19. dubb. pr.bonen 49, pronkbonen 15-20, and. 7-9. waspeen 16, spin. 13-21, kassnijbonen 1 158, afw. 83, veldsla 30-57; per bos, wortelen 19-25, kroten 7-8. DEN BOSCH, 22 okt. Op de markt van heden werden aangevoerd 7373 stuks vee, zijnde: 2635 runderen, 254 graskalveren, 611 vette kalveren, 456 nucht. kalveren, 625 schapen, 19 geiten, 45 fokzeugen, 476 slachtvar- kens, 55 lopers, 2197 biggen. De prij zen waren, behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwa liteit, als volgt; melk- en kalfkoeien 680-1190 per stuk, guiste koeien 610- 900, kalfvaarzen 750-1150, klamvaar- zen 690-920, guiste vaarzen 625-800, pinken 400-625, graskalveren 260-450, nucht. kalveren voor fok- of mesterij 60-225, weideschapen 45-80, drachtige zeugen 335-395, lopers 65-78, biggen 45-59, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 705 stuks, extra kw. 3,15-3,30, le kw. 3,00-3,10, 2e kw. 2,65-2,85, 3e kw. 2,50-2,65, alles per kg gesl. gew.; vette stieren 2,70-2,95, worstkoeien 2,50-2,60, alles per kg gesl. gew. Vette kalveren le kw. 2,60-2,95, 2e kw. 2,20-2,40, 3e kw. 1,80-2,10, nucht. slachtkalveren I,40-1,70, slachtvarkens 1,82-1,92, slacht- zeugen le kw. 1,70-1,78, 2e kw. 1.60-1,67 alles per kg lev. gew. Vette schapen 65-95, nucht. slachtkalveren 45-70 p. stuk. Verdere mededelingen: melk en kalfkoeien aanvoer groot, handel redelijk, prijzen ruim gehandhaafd. Guiste koeien normaal, kalm, minder vast. Jongvee normaal, slepend, con stant. Vette kalveren als vorige week, gedrukt, gedrukt. Nucht. slachtkalve ren normaal, stug, aflopend. Schapen en lammeren minder, kalm, stevig prijshoudend. Fokzeugen groter, sta biel, stabiel. Lopers en biggen groter, stroef, op gelijk niveau. Slachtvee nor maal, traag, minder vast. Slachtzeu- gen groter, vlot, stijf duur. KAPELLE, 22 okt. Industrie- en exportveiling: appelen: cox orange pip pin h80-85 43, h75-80 46, h70-75 46, h70- 75 46, h65-70 44, h60-65 32, h55-60 17, k 24; goudreinette h85 en op 18.40 19.10, h75-85 15.80—16.30, h65-75 11.20— II.50, h2 6. k 10.50—11.10, fabr. 7.20— 7.30; gl. v. holl. h75-85 14, h65-75 12, h2 6, k 9—9,5, fabr. 5; jonathan h80-85 13, h75-80 15, h70-75 16, h65-70 15, h60- 65 9.50, h2 3, k 99.50, fabr. 3; franse reinette h75-85 11, h65-75 8.50. k 8; lomb. calville h70-80 15, h60-70 10, h2 3, k 8.509, fabr. 5.50; princ. noble h65-75 17, h55-65 13, k 8, h2 6; zoete ribbeling h70-80 25, h60-70 20, h2 9.50, k 17; pomme d'orange hl 32, h2 18, fabr. 15, tuinzoet 1 27, 2 14, fabr. 9; campagnezoet h60-70 16, h2 7.50, k 10, zoete ermgaard h55-65 1720, h2 6.50 9.50, k 15, fabr. 66.50, gepl. kroet en valappelen 3.20, val goudreinette 4, val bellefleur 3. Peren: comt. de paris h65-75 13, h55-65 8, h2, k en fabr. doorgedr.; zwijndr. wijnpeer h60-70 11—12, h55-60 8.70, h50-55 6, k 6—7, h2 en fabr. doorgedr.; br. clairgeau h65- 75 19, h55-65 12, k 10, h2 en fabr. door gedr.; st. remy h75-85 11, h65-75 10.20— li, h2 7, k 8.50, fabr. doordr.; gieser wildeman h60-70 25. h50-60 16, h2 6.50— 7; nouv. poiteau h65-75 7, k 6, h55-65 fabr. en 2 doorgedr.; d. du comice rijp h70-75 55—57. h65-70 55—61, h2 45, fabr. 33; emile d'heyst h65-75 10, h55- 65 7.50, conference hl 1620, h2 13, fabr. 10; kleipeer 1 11, 2 6; sold, la- boureur 1 gr. 28. Diversen; druiven 1 105-116. 2 73-91, gr. noten p. 100 st. 1.80, aardapp. 2 7.50. Groentenveiling: bl.kool 10-34, r.kool 8.50, gr. sav.kool 7-9. gele sav.kool '6. prei 10-15, and 7-10. spruitkool 21-31, w.kool 6-7, tom. 53-65. TERNEUZEN, 22 okt. Glassla B 12.50-13.20, sla 8.10-9.60. bl.kool A2 11-55 B2 11-27 C2 13 afw. 10-31, w. komk. 8-9. knolseld. 9-12, seld. 6. bin tjes 1 10.80-11.60, and. 7-11, kassnijbn. 1,24-1,31, prins.bonen 3 59, saxa 2 80-84, r.kool 7-12. sav.kool 7-13. w.kool 4-9, waspeen 10-12, br.peen 8, prei 10-12, spin. 2 33, spruiten A2 38-41, torn. A 40-55 C 25-39 CC 20, uien 7-10. witlof afw. 30. cox orange pippin hl 75 40 43, 70 4042, 65 38—41, 60 24—30, 55 15—18, h2 6—12, k 17—24, fabr. 6—10, kr. 6—7; gl. v. holl. hl 85-95 15—18. 75-85 14—15.50. 65-75 11—12.80, h2 7, k 1012, fabr. 611. signe tillish fabr. 89, zoete appels fabr. 610, br. alex lucas hl 85-95 28, 75-85 34, 65-75 25, h2 6, k 14, fabr. 58, kr. 6: comt. de paris hl 65-75 12. 55-65 8—10: st. remy fabr. 10. kr. 6; zwijndr. wijnpeer hl 1213. fabr. 6—7: emile d'heyst k 18, fabr. 6, druiven 2 1,08-1,25 p. kg.

de Stem | 1958 | | pagina 11