VLISSINGEN-BRESKENS AMSTLEVEN levensv STEM-FEUILLETON jj. Wit gevaarlijke straat Zwart o Wat gebeurt er bij ramp WYNAND FOCKINK DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 21 OKTOBER 1958 Tekort aan reddingsmiddelen op Scheldepont Tekort J,Half en Half" steelt Uw hart - streelt Uw tong Conflict bij Deense communisten Voorzieningen 4 26 renpaarden door brand gedood Ieren bliezen arbeidsbureau op Record-kou boven zuidpool Agent maakte amok vier mensen gedood Blindenfeest in Helmond Ongewenste lijkkist in club te Londen Officieren als soldaat Spionnen opereren in <=<J( door Emily Grant en Bmrnm Gevluchte Rus ontvoerd Secretaris Arka onderscheiden Beschuldigingen in Korea TV'RAD lO'TV'RADIO'TV' gg 'P. dit zijn de en dia slang de (.Advertentie) Elk half uur vaart tussen Vlissingen en Bresken's de „Prinses Beatrix". Zesentwintig keer kruist de nieuwe veerboot de vaar routes van ruim honderd schepen, die iedere dag naar Antwer pen, naar Vlissingen of naar Terneuzen koersen. En het wordt steeds drukker in de Scheldestraat. Antwerpen gaat nieuwe dokken en sluizen bouwen, het kanaal van Terneuzen naar Gent wordt verbreed en in het Zuid-Sloe is een zeehavencomplex geprojecteerd. Verkeersagenten of stoplichten zijn er niet. De dwars op de vaargeul overstekende veerpont kan een aanvaring krijgen, er kan brand uitbreken aan boord, en paniek, de boot kan slagzij maken Het is, zoals al in een vorig artikel in dit blad werd geconsta teerd, een onbegrijpelijk manco, dat de reddingsmiddelen op de „Prinses Beatrix" tekortkomingen vertonen. Hoewel de Scheldeveren, die elk jaar vier miljoen passagiers vervoe ren, al 125 jaar zonder ernstige inci denten op en neer varen, is het geen wet van Meden en Perzen, dat in dit geval de geschiedenis zich herhaalt. Naast het steeds drukker wordende scheepvaartverkeer dat juist bij ruw weer nog groter wordt vanwege de vele schepen die dan in Vlissingen een vluchthaven zoeken, zal ook het veer- verkeer toenemen. Zoals wij bericht ten, zal de vaarfrequentie nog worden verdubbeld door de inzet van een tweede veerboot. De nieuwe veer haven bij Breskens is berekend op de bouw van liefs', vier aanlegplaatsen. Het scheepvaartverkeer in het zeegat 1 zal dus bij weer of geen weer door meer veerboten tegelijk in beide rich tingen worden gekruist. Als derde factor, die het gevaar ver- groot, komt dan nog het feit, dat juist om en nabij de veerroute de grote I schepen van loods verwisselen, waar- I door zij tengevolge van snelheidsver lies ook sterk aan manoeuvreerbaar- heid inboeten. De kans op een aanvaring is dus beslist niet denkbeeldig. Men kan de gedachte aan deze mogelijkheid, hoe beklemmend ook, niet van zich af schudden als een boze droom. De an nalen van de veergeschiedenis spreken een te duidelijke taal. Bij mistig weer ramden drie jaar geleden twee veerboten elkaar in de Japanse wateren. De „Sjoen Maroe" met 846 passagiers aan boord zonk onmiddellijk. De „Star of Malta", die de veer dienst onderhield tussen Malta en Si- kan worden stopgezet. Het glas in de ramen is hittebestendig, de verf is brandwerend. De communicatiemiddelen aan boord maken het mogelijk om vanuit het stuurhuis de personeelsafdelingen en de passagiersruimten te bereiken. Voor het contact met de wal zorgt een mo bilofoon. Bij alle eventualiteiten, met name bij paniek, kan deze hele in stallatie onschatbare diensten bewij zen. Met hoeveel ernst al deze voorzie ningen worden opgevat, blijkt weer, nu in november de veerboot ter cor rectie van allerhande „kinderziekten" een uitgebreide garantie-dokbeurt krijgt. Des te onbegrijpelijker is het daar om, dat men zich bij de bouw van deze volkomen zeewaardige veerboot, die regelmatig duizenden mensen over een zeegat brengt, voor wat betreft de reddingsmiddelen gehouden heeft 8.35 per luxe fles Het orgaan van de communisti sche partij in Denemarken, Land Og Folk, maakt melding van een ernstig conflict in de partijleiding. Het cen trale comité heeft volgens het blad besloten de voorzitter, Aksel Larsen, niet te erkennen als woordvoerder van de fractie in de Kamer. Hij zou een Titoïstische politiek voorstaan. Drie jaar geleden ramden twee veerboten elkaar in de Japanse wa teren. Ondanks onmiddellijk toege schoten hulp kwamen tweehonderd op varenden in de golven om en werden er vijftig getoond. Evenals bij onze veerponten ontbrak het aan voldoende materiaal om mas saal de drenkelingen op te pikken. cilië liep aan de grond en maakte in de meest letterlijke zin van het woord levensgevaarlijk slagzij. Het m.s. ,,Thea" was in zeven mi nuten, nadat het slagzij kreeg, in de golven verdwenen. Op de Amerikaanse veerboot „Ge neral Slocum" brak een brand uit, die niet te lokaliseren was. De bemanning stond machteloos. Onder de passagiers ontstond paniek. Natuurlijk hebben de bouwers van de „Prinses Beatrix" veiligheidsvoor zieningen getroffen, stuk voor stuk staaltjes van verbazend technisch kun nen. Twee schotten over de hele lengte en zes dwarsschotten maken het schip absoluut waterdicht. Slagzij kan door middel van hel lingtanks worden gecorrigeerd. Bij brand is het mogelijk het schip met watergordijnen en sprinklers in sec ties te verdelen, terwijl twaalf lucht- schuimstations vanuit twee centrales kunnen worden bediend. De ventilatie Door eenvoudig aan de grond te lopen kreeg de veerboot „Star of Maltaslagzij. Hellingtanks, zoals de Prinses Beatrixheefthelpen hier niet m Bij een brand in de stallen van de renbanen van Marlboro, in Maryland, zijn 26 renpaarden gedood. In een grote stal, waar de brand was begonnen, vond men de karkas sen van 25 paarden. Een paard moest wegens verwondingen worden afge maakt. (Advertentie) aan de minimumvoorschriften van de binnenvaart. Veerbootrampen plegen bijzonder snel in zijn werk te gaan en dragen door het grote aantal mensen aan boord meestal een erg verwarrend ka rakter. Vaak komen de veiligheids voorzieningen te laat of helemaal niet in werking. Dan telt alleen nog het reddingswerk, dat met doeltreffende middelen ter hand moet kunnen wor den genomen. Het falen hiervan kan voor alle opvarenden fataal zijn. Het blijkt dat de kansen op lijfs behoud op de Westerscheldeveren, wel in schrille tegenstelling staan tot de tot in de kleinste details nagestreefde perfectie bij de verbetering van de verenoutillage. Het enige reddingsmateriaal aan boord bestaat uit vlotten en zwem vesten, die zo goed als niemand passagiers zijn landrotten te han teren weet. Lloyds statistieken tonen aan, dat geen scheepsramp meer mensenlevens kost dan juist wanneer een veerboot erbij betrokken is. Aan boord van een pont als de „Prinses Beatrix" zou een reddingsuitrusting aanwezig moeten zijn, welke dit van zeeschepen nog verre overtreft. Het tegendeel is thans het geval. Te zeer lijkt de aandacht van de verantwoordelijke autoriteiten gericht te zijn geweest op de uitvoe ring van het schip, te weinig is be seft van welke betekenis de reddings- middeler kunnen zijn. Ook op dit gebied heeft de techniek vorderingen gemaakt, al is hiervan op de nieuwe veerboot in de Schelde- mond nog weinig te merken. In een volgend artikel hopen wij hierop na- der terug te komen. Kinderen kunnen soms bleek en nerveus zijn, vooral als ze op school gaan. Dan hebben ze meer dan ooit iets versterkends nodig. Geef hun daarom Bon Sa na opgelost in melk. Het is een heerlijke, krachtige drank, vitaminenrijk, eiwit- en ijzerhoudend Voor alle schoolgaande kinderen i Bij apothekers en drogisten HA CO N.V. Maastricht Ierse nationalisten hebben gisteren het arbeidsbureau in Strane, noord- Ierland, opgeblazen. Op het tijdstip van de explosie was het gebouw leeg. De dossiers en pa pieren van ruim 1.300 werkloze per sonen in Strane, 26 km van London derry gelegen, dwarrelden over de gehele stad. Ruiten in de omgeving versplinter den. Er waren geen persoonlijke on gelukken. (Advertentie) Van Nelle bestellen Dertien mijl boven de zuilpool is op 16 juli de tot dusver laagste tem peratuur 135,4 graden Fahrenheit onder nul gemeten, aldus een mede deling van het Amerikaanse ministerie van handel. De temperatuur werd gemeten met een uit de lucht neergelaten instru ment door het weerbureau in verband met 't internationale geofysische jaar. Volgens het ministerie is dit onge veer drie graden onder het vorige laagte-record, dat met een in een bal lon vervoerd instrument in augustus 1957 werd gemeten in de antarctische atmosfeer. (Advertentie) Van Nelle bestellen Een Amerikaanse politieagent, die or ziekenverlof was, heeft amok ge maakt in een New Yorks restaurant en vier mensen doodgeschoten, voor dat hij zelf ernstig gewond werd door schoten van collega's. De agent de 36-jarige James McDermott, was sinds decembei van het vorig jaar ond,er doktersbehandeling wegens 'n aantal hoofd- en borstwonden opge lopen bij een verkeersongeluk. Hij was kortelings voor twee. maanden met ziekteverlof gestuurd. Volgens zijn collega's was McDer mott een aangenaam en plezierig iemand. In 1951 kreeg hij een onder scheiding door een autodief te arres teren. Merkwaardig is dat drie van de slachtoffers een strafblad hadden, een wegens bookmakerij en autodief stal, een wegens inbraak en een we gens diefstal, hazardspel en woeker- praktijken. Men vraagt zich af of McDermott misschien schulden bij de woekeraar had. (Advertentie) Tachtig blinden uit Noordbrabant, onder wie een veertigtal uit de west' Brabantse contreien, gaan op 4 no vember in Holland feest vieren. Het vorig jaar hebben zij dit voor het eerst gedaan en thans heeft het Hel mondse blindencomité wederom zijn beste beentje voorgezet om de blinden op die dag datgene te geven „wat 'ne feestende mens maar toekomt". De organisatie van een dergelijk evene ment is bij de heer C. A. Verschuren uit Helmond in goede handen. Vele industrieën heeft hij bereid gevonden een steentje bij te dragen, zodat de inwendige mens danig versterkt is als de blinden des avonds weer huis waarts keren. Maar voor zij hun penaten weer gaan opzoeken, zal er heel wat afgepraat zijn (velen ont moeten imrers mede-oud-leerlingen van de Middenschool Grave) en zal er heel wat gelachen zijn. Burgemeester dr. Sweens verwel komt 's morgens om 11 uur de deel nemers in zaal Van Vilsteren. De feestrede wordt gehouden door pater Othmarus. Het plaatselijk politie- orkest en een band zorgen voor een gezellige omlijsting. Er is gratis ver voer van en naar de feestzaal vanaf het station in Helmond en de heer Verschuren is nog doende „En dat lukt me," verzekerde hij ons om te zorgen, dat in Helmond aan Min den en begeleiders de gemaakte reis kosten vergoed zullen worden. „Een echt. groot feest wordt het," zegt hij. En de heer Verschuren weet, wat zijn lotgenoten daaronder verstaan! (Advertentie) Van Nelle bestellen Clement Freud, kleinzoon van de grote zielkundige en eigenaar van een club in Londen, zit met een on gewoon probleem: hoe van een on gewenste lijkkist af te komen. Verleden week donderdag betraden twee jonge mannen met een licht gekleurde eiken lijkkist de eetzaal van zijn club, de Royal Court Thea tre", terwijl daar enkele leden het middagmaal gebruikten. Het tweetal plaatste de kist op de grond en een derde jonge man, ge kleed in een pyjama en omwikkeld met lakens, stapte eruit en zei: ,,Ik heb gelift van Basingstoke". Daarop verdween het mysterieuze trio, terwijl de clubleden van hun spraak beroofd, toezagen. Freud, die een advertentie plaat ste om de eigenaar van de kist op te sporen, heeft niets gehoord. „We weten nog niet wat we met de "kist zullen doen indien er niet alsnog iemand opduikt", zei hij. „Ik denk dat het het beste is een soort asse- poester-en-het-glazen-muiltje wed strijd te organiseren. De man die er het beste in past, mag de kist heb ben". Freud is er zelf al in gaan liggen, maar hij bleek te klein. Volgens het communistisch-Chinese persbureau „Nieuw-China" hebben onlangs ongeveer 10.000 officieren van het Chinese leger, onder wie meer dan zeventig generaals, als gewoon soldaat dienst gedaan. Dit is in overeenstemming met de richtlijn van de politieke afdeling van het leger, dat officieren per jaar een maand als gewoon soldaat dienst moeten doen om hun leiderschap te verbeteren. (Advertentie) Van Nelle bestellen! ijlings en trots terug op zijn voor vaderlijk goed.... gaat alles verder naar wens, Arlotti Kan ik iets bij dragen tot je herstel?" „Vertel maar Laaghuis, ik luis ter...." Laaghuis gaf Arlotti een overzicht van de gebeurtenissen sedert de ho- telkamermoord. Hij deed een uitvoe rig relaas van wat er in de afgelo pen nacht was geschied. Hij besloot met de mededeling dat de Neder landse Veiligheidsdienst het spoor van Durand kwijt was en dat dus..." „Durand in de buurt van Wasse- ronddoolt", vulde Arlotti aan, hoorde van Vera's op „Bessenstein" naar „want zodra ik en jouw komst rands enige aanknopingspunt... daar om mocht die man in „Dollarlust" niet worden gearresteerd... maar goed, ik had de hotelportier op de dag van de moord gezegd, dat ik voor niemand te spreken was dan voor Vera en jou en dat je bezoek omstreeks drie uur te verwachten was. Dat zei ik de man vóór de lunch. Ik ging toen de stad in met de bedoeling om tegen drie uur te rug te komen. Ik vroeg de portier te willen noteren wie er zou opbellen er te zeggen dat ik na drieën weer te bereiken was. Die portier was al tijd zeer gedienstig en..." „Is misschien een eigenaardig man Arlotti...." vulde Laaghuis aan. „Dat kon best zijn, want wie an ders was die dag van mijn uit. en thuis-zijn op de hoogte? Hoe dit zij vroeger dan ik gedacht had, om streeks twee uur kwam ik door een zij-ingang het hotel weer binnen. Ik 8) Toen mompelde Jansen iets over ver dwijnende markiezen, verdwijnende commissarissen en dolende ridders besloot met de vraag hoe lang Laaghuis op „Bessenstein" dacht te blijven. „Tot na het vuurwerk" ant woordde Laaghuis. Van Selderstein nodigde zijn gasten uit om over een uurtje in de biblio theek een glas sherry te komen drin ken. Zijn vrouw was naar Amster dam, zei hij, en kwam die avond pas laat thuis. Hij toonde Vera en Laaghuis hun kamers. „Jij, Jan, oudergewoonte op de begane grond, en u, mevrouw, in de groene logeerkamer boven", zei van Selderstein en ging naar zijn werk kamer. „Dus Arlotti logeert hier?" vroeg Vera, toen de gastheer weg was. „Ja, jongste parel aan de kroon van Bessenstein". zei Laaghuis, „wat Ernst mij gisteravond zei over dat telefoontje van juffrouw Charlotte of zo, ontstak een lampje in mijn ach terhoofd. Ik begreep dat Arlotti mij wilde spreken en dat hij dus ergens was, waar ik hem kon bereiken. Mijn keus viel op „Bessenstein", omdat ik wist dat Hugo jaren gele den Arlotti ontmoet heeft en omdat vond ik het wel aardig om de vijand ging naar mijn kamer... en vond daar Hugo zo gesloten is als de mond van e Durand van dat plan op de hoog- wat Vera en jij later vonden. Een een Twentse boer die terecht is geko- te te laten brengen...." van mijn eigen mensen... Ik men in de goudkluis van de Neder- ,,Irma??" vroeg Laaghuis. „Natuurlijk", zei Arlotti, „een ver re nicht, wat wil je, en als vrouw van je vriend onaantastbaar in dit land... trouwens. Selderstein is even min van gisteren...." „Arlotti, vertel me eens... die moord op je hotelkamer en dan dat rare cijferraadseltje..." „Goed, mijn waarde, ik zal ver- ClClCj landse Bank.... mijn vermoeden bleek juist toen ik vanochtend met Hugo telefoneerde... En nu ga ik naar Arlotti. Ga jij straks maar naar be neden. Je zult Hugo stellig waarderen en zijn sherry is de beste van Euro pa ,,Zo, vorstelijke luiwammes, hoe houden zich lichaam en geest op dit middeleeuwse Bessensteinse praal- zijn papieren mee en zorgde voor een paar papieren gegevens, die de man inlijfde bij de vijand.... Ik kon na melijk geen publiciteit hebben en op grond van mijn papieren-goocheltoer zou de politie... wel, je begrijpt het, een spoor is gauwer gemaakt dan gevolgd... maar op de grond vond ik een stukje papier met het bekende raadseltje in rode inkt. Ik kopieerde miuueieeuwse oessensieinse praai- ,""J" h„, afschrift c„ t„r„ bed?" aldus begroette Laaghuis de tellen. Ik kwam naar Den Haag om- J iïaehuis Hetorieinetl h» ondergedoken Arlotti dat er lets gebleken was van een v00r Jou' b'?.?®!}11??,- ne origineel be- Wilde Dromen met Wiid-Open- spionagekomplot met uitstekende lei- waarde ik. Jij hebt het afschrift ver- Ogen over' WMste-W™dren-met-Rode djn,g. Onvindbaar, weet je Enige ™tigd.._. en jmi_ zoeken jvi^ beidden Vrouw", antwoordde Arlotti, „maar je vriend Selderstein begrijpt geluk kig deze boze wereld..." „Geen wonder, mijn waarde, hij heeft in zijn jonge tijd drie jaren als attaché zoekgebracht in de stad waar jij afschuwelijke serenades bracht aan bekoorlijke joffers... maar toen zijn vader stierf, trok hy zich uitlopers waren mij bekend, daarom kon ik de onbekende vijand het be richt van de komst op „Bessenstein" laten weten... ja, Alvarez heeft er ook mee te maken... hij was Du- (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 naar de oplossing... je weet of be grijpt dat ik Vera en jou wilde in schakelen, toen ik vroeg op mijn ka mer te komen.... maar op die moord had ik niet gerekend... mijn veront schuldigingen...." „Enig idee wie de top-vijand is?" vroeg Laaghuis. „Neem röntgenfoto's van mijn her senen, mijn hart en mijn ziel, Laag huis en je zult niets vinden... "geen spoor van een idee... ja, het woordje „rood" dook enige malen op in de rapporten... afgeluisterd.... waar het op slaat, weet ik niet..." „De inkt was rood, Arlotti", zei Laaghuis, „laat me het origineel van het raadseltje eens zien..." Arlotti gaf hem een stukje pa pier, grijsblauw van kleur. Laaghuis bekeek het. Wat die stip in de hoek kon betekenen, blauw? vroeg hij aan Arlotti. Van alles, meende Arlotti, misschien een pareltje van een kroontje. Niet onmogelijk, zei Laag huis en gaf het papiertje aan Arlot ti terug. „Jij, Arlotti", zei Laaghuis na enig nadenken, „spreekt badinerend over Wedloop-met-Rode-Vrouw. Jansen weet dat Alvarez een rijke vriendin heeft. Enig verband tussen die vrou welijke sterren „Misschien", zei Arlotti, „mis schien... in ieder geval is het wel aardig om het eens te onderzoeken; „En dan, Arlotti, die dode man op je kamer. Revolverschot, niet waar?" „Je hebt het zelf kunnen consta teren, Laaghuis, klein kaliber, korte afstand, vermoedelijk geluidsdemper gebruikt... geen sporen van worste ling... is de politie de dader al op het spoor?" „Of de daderes", zei Laaghuis scherp. Aan Arlotti's reactie op deze woor den zag hij, dat de ondergedoken markies die mogelijkheid zelf reeds onder de ogen gezien had. Als Claartje op dat moment niet was binnengekomen om naar haar „patiënt" te kijken, zou de verdere loop der gebeurtenissen een heel an dere zijn geweest. Claartje kwam binnen en Laaghuis ging naar de hal. Trok zijn jas aan. Wandelde de oprijlaan uit. Vond in de buurt een telefooncel. Hij draaide een nummer. Hij wilde mijnheer Jansen spreken, zei hij. Toen Jansen aan het toestel kwam, vroeg hij hem of de portier van het moordhotel zui ver was. (Wordt vervolgd) ZIEK Vijftien leerlingen van de j lagere school te Southampton werden op dezelfde dag ziek. Ze hadden allen klachten over buikpijn. De school werd in alle haast gesloten, omdat men I vreesde met een epidemie te doen te hebben. Alle scholieren j zitten nu echter weer braaf in I de banken. De dokters hadden gauw genoeg door, dat ze niets mankeerden en dat ze het gewoon met elkaar hadden afgesproken, omdat elke dag naar school gaan ook niet alles is. Machine Op enkele Amerikaanse renbanen zijn kort geleden machines in ge bruik genomen, die iedere handeling van de bookmaker onnodig maken. De wedders hoeven slechts geld in de gleuf te laten glijden en op een knop te drukken, waarop de namen van de deelnemende paarden staan. Dan doet de machine alles zelf, uit gezonderd het aanwijzen van de win naar. Terug De Braziliaanse voetbalbond heeft in een woedende brief aan de voor zitter van Bela Vista geschreven, dat de ploeg onmiddellijk de tournee in Engeland moet afbreken en naar huis moet komen. De Brazilianen hebben al hun wedstrijden tegen Britse elftallen met smadelijke cij fers verloren. Zij gaan waarschijn lijk met lood in de schoenen naar het goede vaderland terug, waar men reeds rotte vruchten aan het ver zamelen is voor het welkom. Binnen In Bedfordshire is een afge laden volle vuilniswagen met volle vaart een huis binnen gereden. Daar scheurde de wand van de auto open, zodat de bewoners voorlopig wisten, wat ze te doen hadden. Uitnodiging Een 25-jarige heer uit Mawgan drong bij een wijnhandel binnen. Vervolgens zette hij de voordeur open en nodigde alle voorbijgangers uit naar binnen te komen. Hij was jarig zei hij, en dat wilde hij vieren. Er zat twintig man bin nen, toen de politie een einde maakte aan het feest. Grapjas Meer dan honderd inwoners van een plaatsje in de Brazi liaanse staat Pernambuco klaag den na het eten van hun dage lijks brood over maag- en inge wand snij nen. Zij werden in een ziekenhuis opgenomen. waar bleek dat zich arsenicum in hun brood had bevonden. De toestand van verscheidenen hun ner is ernstig. Uit een door de politie inge steld onderzoek is gebleken, dat de plaatselijke bakker het arsenicum in het brood had ge daan. Hij verklaarde, eens een grapje gehad te willen hebben... (Advertentie) Het CULAN etiket, de garantie voor blijvende motechtheid EULAN voor motechte behandeling van wol en andere dierlijke Vezels; een wetenschap 'f.jgg pelijke pioniers-prestatie van tientallen jaren op zijn deugdelijkheid be^^Fproefd. Luister op maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag om 9.52 uur naar het EULAN-PROGRAMMA over Radio LUXEMBURG 208 m. Volgens de Russische vluchte lingenorganisatie N.T.S. is de Russische sergeant Anatoli Po- nomarenko, die op oudejaars avond naar het Westen vluchtte en politiek asiel kreeg in Enge land, door Sovjet-agenten ont voerd en teruggebracht naar Rusland. Ponomarenko verdween eind maart. De Russische ambassade deelde mee, dat hij uit eigen beweging naar de ambassade was gekomen, omdat hij er genoeg van had van huis te zijn. De N.T.S.voor wie Ponomarenko en kele fel anti-communistische toespra ken hield voor radio, televisie en in vergaderzalen, is van mening, dat hij met behulp van verdovende middelen is meegelokt door iemand die op een diplomatiek paspoort naar Praag reis de, en uit de beschuldiging, dat de detectives die ter bescherming van Ponomarenko werden aangesteld, ge slapen moeten hebben. De laatste tijd zou de ex-sergeant gezien zijn in het gezelschap van een geheimzinnige dame. De heer J. J. Loerakker, secreta ris van de Arka, voorzitter van de landelijke groep gemeente-ambtena ren en voorzitter van de Haarlemse afdeling, is benoemd tot ridder in de orde van Gregorius de Grote. (Advertentie) Van Nelle bestellen Noord-Korea heeft heropening ge- eist van het onderzoek der wapen stilstandscommissie naar de commu nistische beschuldiging, dat de UNO- troepen een spion naar Noord-Korea zonden, die op 10 oktober werd ge vangen genomen. De communisten leverden kleding, een revolver en een fototoestel als bewijsstukken. Het UNO-commando heeft een nieuw onderzoek van de hand gewe zen, met het argument, dat het eer ste onderzoek van 15 oktober geen bewijsmateriaal opgeleverd heeft. Het commando eist op zijn beurt een onderzoek naar drie schoten die op 17 oktober gehoord werden in de ge demilitariseerde zone bij Panmoen- ion. (Advertentie) voor oliehaarden petroleum DE HAARDOLIE met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte (Advertentie) Van Nelle bestellen WOENSDAG 22 OKTOBER HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7.50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gewijde muz. 9,00 V. d. zieken 9,30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V. d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgendienst 11.00 Gram. 11,15 Vanaf de toren wappert de geuzen vlag, hoorspel 12,15 Gram. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Amus. muz. 12,53 Gram. en act. 13,00 Nws. 13,15 Met Pit op pad, caus. 13,20 Metropole ork. 14.C0 Gram. 15,00 Jeugdconc. 15,45 Gram. 16,00 V. d. jeugd 17,20 Gram. 17,40 Beursber 17,45 Spectrum v. h. chr. organisatie- en verenigingsleven 18,00 Leger des Heils- kwartier 18,15 Boekbespr. 18,30 RVU: De toekomst van Europa, door dr. A. L. Con- standse (tweede lezing) 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Koorzang 19,30 Radiokrant 19,55 Op de man af 20,00 Kamerork. en solist 20.45 Nieuwe vormen in het jeugd werk, caus. 21,05 Strijkkwart. 21,25 Dub- belmannenkwart. en sol. 21,55 Dit kleine, grote land, klankb. 22.15 Promenade ork. en solist 22,45 Avondoverdenking 23,00 Nws. 23,15 Sportuitsl. 23,20-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Gram. VPRO: 10,00 Schoolradio. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 Gevar. progr. 12,00 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb. meded 12,33 V. h. platteland 12,38 Hammond orgel 13,00 Nws. en tentoonstellingsagenda 13,15 V. d. middenstand 13,20 Promenade ork. 13,50 Medische kron. 14,00 Jeugdconc 14,40 Gram. 15,00 V. d. jeugd 17,00 De kat van de stoel 17,50 Regeringsuitz. Emigratierubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk 18,00 Nws. 18,15 Comm. 18,20 Act. 18,30 Dansork. 19.00 V. d. kind. 19,10 Liberaal reveil?, toespr. 19,25 VA- RA-varia. VPRO: 19,30 V. d. jeugd. VA RA: 20,00 Nws. 20,05 Tussen de regels door, caus. 20,15 Hans Heiling, opera; i. d. pauze (21,10-21.20) Wat brengt het po dium (1) 22,05 Wat brengt het podium (2) 22,20 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22,35 Lichte muz 23,00 Nws. 23,15 Gram. 23,30 Orgelspel 23.50-24,00 Soc. nws. in Esperanto. RADIO VATICANA 25.67, 31,10, 41,21, 48,47 en 196 m 22,15 Het hoogtepunt van de ..Civitas Dei" '58 (2). BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 12,55 Meded. 13.00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Schoolradio 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16,30 Ork. conc. 17,00 Nws. 17,10 Harpkwartet 17,50 Boekbespr. 18,00 Gram. 18,10 Lekenmoraal en filosofie 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Koorzang 20,00 Hoorspel 21,15 Ork. conc. 21,30 Idem 22,00 Nws. 22,15 Praatje voor ouders 22,25 Gevar. muz. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 en 14,10 Gram. 14,15 Ork. conc. 15,15 Koorzang 15,30 Gram. 16,05 Dansmuz. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,30 Pianorecital 18,30 Jazz 19,30 Nws. 20,00 Hoorspel 21,15 Gram. 22,00 Nws. Vrije tijd 22,55 Nws. 22,10 Televisie WOENSDAG 22 OKTOBER NCRV: 17,00-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. weekoverz. 20,30 Rep. VARA: 20,40 Documentair progr. 21,00 Het huis van Mungo King, TV-spel. FRANS BELG. 19,00 Caus. 19,30 V. d. jeugd 20,00 Nws. 20,30 Filmprogr. 22.00 Literair progr. Daarna wereldnws. VLAAMS BELG. 15,30-17,15 Euro visie: Voetbalrep. te Londen 19,00 Tussen water en wind 19,30 Nws. 20.00 Rep. 20,30 Filmrep. 21.00 TV-spel 22,30 Dans met de Doormes 23,00 Nws. (Advertentie) Van Nelle bestellen

de Stem | 1958 | | pagina 9