Bevestiging van voor het Hof vonnis geëist CRaming mee BOURJOIS Interessante kaderbijeenkomst van de RKJB te Oostburg FRAUDE VLISSINGSE NOTARIS Het ontslag van dokter B. Eerste steen nieuwe school werd steen des aanstoots Uien tegen lage prijzen naar het buitenland DeTand pasta van standing^* Auto te Goes tegen autobus Schade aan appeloogst door storm f Verwijt Kaderopleiding jonge leden van grootste belang Onbevredigend BEURS VAN AMSTERDAM DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 OKTOBER 1958 Valsheid in geschrifte toegegeven Privé-schuld Advocaat begint kort geding vertrouwen B.O.V. met Clivia naar Vlissingen In Arnemuider raad verdiensten Fraai raam voor kantoorgebouw te Kloosterzande Zeeuwse avond te Nijmegen Vltssmger bekwam hersenschudding Wegverkeersdag in Scheveningen VANMIERLOesZOONM. Van 13 lot en met, 17 oktober 1958 De procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, mr. I. Zaayer, heeft bevestiging geëist van het vonnis van de rechtbank te Middelburg: zes maanden gevangenisstraf en ont zetting uit het notarisambt te gen de 54-jarige Vlissingse no- Volgende week donderdag zal de president van de rechtbank te Middelburg een kort geding in behandeling nemen, dat de raadsman van dokter A.J.B. uit Vlissingen, die als zenuwarts bij het ziekenfonds Walcheren werkzaam was, tegen het be stuur van dit fonds aanhangig heeft gemaakt. Zoals bekend werd vorige maand het deelne merschap van twee Vlissingse psychiaters, onder wie dokter B., aan dit ziekenfonds opgeheven op grond van gepleegde onregel matigheden. De advocaat van deze arts. mr. J. P. Hogerzeil te Zwolle, is nu een kort geding begonnen, om dat het ontslag van dokter B. dezer dagen definitief werd ver leend. De ontslagdatum zou ech ter worden aangehouden, zolang de zaak bij de ziekenfondsraad in beroep was. Mr. Hogerzeil is van oordeel, dat deze maatregel onverantwoord is, omdat de pa tiënten nu plotseling onder be handeling van een andere arts komen. taris J.L.V., die gisteren terecht stond terzake van valsheid in geschrifte en verduistering. V. gaf alleen de valsheid in geschrifte toe, de verduistering ontkende hij, om dat er niemand is benadeeld en omdat hij nooit andermans geld te eigen bate heeft aangewend. De notaris had alleen enige keren geldbedragen van door hem te ver delen erfenissen boekhoudkundig aan zijn eigen vermogen toegevoegd, met de bedoeling, om tegenover de raad van toezicht op het notariaat zijn li quiditeit te kunnen aantonen. Volgens zijn boeken had hij de gelden al aan de erfgenamen uitbetaald, ofschoon hij dit in feite pas een jaar later deed. In de tussentijd deed hij het tegen over de raad van toezicht voorkomen, alsof het geld van hemzelf was. De raad van toezicht had hem namelijk al herhaalde keren gewaarschuwd zui niger te leven. In 1957 had de notaris een privéschuld van 72.000.aldus verklaarde de accountant van de raad van toezicht tegenover het Hof. Ter zitting las de president van het gerechtshof een petitie voor, namens de Vlissingse bur gerij, waarin de Vlissingers hun volledige en onbeperkte vertrou wen uitspreken in notaris V. Bo ven aan de lijst met vele honder den handtekeningen stond de naam van de burgemeester van Vlissingen. Tevens kwam ter zitting naar voren, dat een collecte onder Vlissingers een bedrag van niet minder dan 80.000 heeft opgebracht ten bate van de no taris. Dank zij enkele vertegenwoordigers van de personeelsvereniging „De Schelde" uit Vlissingen zal de Bergen op Zoomse Operettevereniging over enige tijd een opvoering geven van „Clivia" in het concertgebouw te Vlis singen. Aan het enthousiasme waar mee genoemde vertegenwoordigers huiswaarts keerden na in Bergen op Zoom een uitvoering te hebben mee gemaakt moet het worden toegeschre ven dat het bestuur van de BOV thans een officiële uitnodiging voor een der gelijk optreden heeft ontvangen. In verband met een en ander heeft de BOV voor 27 oktober a.s. een algeme ne ledenvergadering belegd. Over de eerste steen" der open bare school, die een echte steen des aanstoots is geworden heeft de raad van Arnemuider heftig gedebatteerd. Binnenkort moet deze eerste steen gelegd worden en de burgemeester verkeerde, ervan uitgaande dat het een openbare school is, in de me ning, dat de steen zou moeten wor den gelegd door de voorzitter van de gemeenteraad. De oudercommissie van de openba re school kreeg daar echter de lucht van en verzette zich krachtig tegen het voorstel van de burgemeester. ,,De voorzitter van de oudercom missie moet de eerste steen leggen" betoogde men. Betaald De gemeente moet de kosten van de bouw betalen en daarin is ook de (Advertentie) eerste steen begrepen, werd van de zijde van het gemeentebestuur be toogd. Dit liet de oudercommissie echter niet op zich zitten en men deelde het gemeentebestuur mede dat de oudercommissie uit eigen zak de „ge wichtige" steen wil betalen. Er ontstond in de gemeenteraad veel geharrewaï over. Wethouder C. van Hemert (c.h.) deed, om uit de moeilijkheden te komen, het voorstel dat b. en w. met de oudercommis sie zullen gaan praten en trachten een oplossing te vinden, die beide partijen kan bevredigen. Dit voorstel werd aangenomen met vier stemmen voor en twee stem men tegen. Eén raadslid, de heer A. Steketee (a.r.) onthield zich van stemming. Tegen stemden de heren J. Siereveld (Gem.Bel.) en J. Allaart (Arb.). Het kortgeleden gereed gekomen kantoorgebouwtje van de r.-k, Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwver eniging te Kloosterzande is verfraaid met een prachtig gebrandschilderd raam. Het is een werkstuk van een bekend kunstenaar, die echter onbe kend wenst te blijven. Hij vervaar digde het in opdracht van iemand, die het aan het bureau van de ver eniging cadeau wilde doen. Ook deze wil onbekend blijven. Een der verdedigers, mr. P. Lap uit Bergen op Zoom, beschreef de zeer grote verdiensten van notaris V. voor de provincie Zeeland De heer V. heeft direct na de oorlog het initiatief genomen tot het oprich- -f"„ v:'.n. ".ï..k'U"' .VValCh!"De sobe, •e, maar stemmige ver ren', waarvan hij ook de eerste voor-' gaderzaal van het gebouw is met zitter was. Voorts is de notaris oud- raam plotseling geheel ,,aange- gemeenteraadslid van Vlissingen en oud-lid van de Provinciale Staten van Zeeland. Hij bekleedt nog steeds een bestuursfunctie in de stichting Nieuw- Walcheren. Mr. A. Mout un ami Haag bestreed de verduistering. Verdachtes hande lingen beschreef hij als een serie dom heden, begaan uit angst voor de raad van toezicht. Het Haagse hof zal op 31 oktober arrest wijzen. HERENMODE TIPS Flanellen herenpiama's van uni keper met kontrasterende garnering 11.90 9.75 Gestreepte flanellen ROBSON piamas 15.90 Wollen herenvesten met mouwen. Knoop- en ritssluiting, in diverse modellen 35.50 - 26.- - 18.90 - J5 5Q Herenkamerjassen in diverse gedistin geerde kleuren en fantasie dessins in ruit, streep of uni 59 - - 42.50 - J/J Wollen herensjaals in moderne dessins "n kleuren 6.90 - 4.95 - 3.95 - 2.95 - 2 4Q Breda De Zeeuwse humorist Rien de Jon ge te Aloetinge was voor de tweede maal in korte tijd te gast bij de Zeeuwse vereniging Zeelandia in Nij megen. Hij werd ditmaal geassis teerd door Loes de Vries. Het Zeeuwse duo wist met geestige conferences, liedjes en sketches de geheel gevulde zaal volledig op de hand te krijgen. De voorzitter van Zeelandia, de heer A. Drost, sprak een kort ope nings- en slotwoord. Tevens werd aan het begin van het programma geza menlijk het Zeeuwse volkslied gezon gen. kleed". In het centrum van het raam ziet men een gezin: de moeder be schermt het kind en de vader hen beiden. Boven het gezin breidt zich het besehermende dak uit, dat de veiligheid en beslotenheid van het huis symboliseert, en dat aldus het sterk sociale karakter van het werk van de woningbouwvereniging uit beeldt. De voorstelling is niet be paald modern, maar herinnert toch ook in niets aan de klassieke, min of meer zoetelijke afbeeldingen die oudere gebrandschilderde ramen ken merken. De maker heeft ook niet de Heilige Familie willen uitbeelden, doch is er in geslaagd wel bepaal de associaties te wekken. Kortom, 't is een uitmuntend geslaagd kunst werk. waarmee de vereniging uiter aard bijzonder verheugd is. De waar de ervan bedraagt vele honderden guldens. Het ni we kantoorgebouw van de woningbouwvereniging zal waar schijnlijk nog officieel in gebruik wor den genomen, wellicht tijdens de jaarlijkse bijeenkomst dér aangeslo ten gemeentebesturen. Het is een schepping van het architectenbureau Schoonis en van Zantbeek te Sas van Gent. dat erin geslaagd is de fraaie woonwijk van ons dorp in dit nieu we gebouw aan waardevolle aan winst te bezorgen. Heel het leven zit vol puzzels. De mens wil desondanks ter tijdpassering wel eens graag zijn hersens scherpen aan bijzondere vraagstukkenwelke hem door experts op dit gebied worden voorgelegd. Dan kan hij al die andere, hem door het leven op gedrongen puzzels vergeten, om zich te verpozen bij een spits vondig probleem. Als daar dan nog de kans aan verbonden wordt, een flink bedrag in de wacht te slepen, zal de plezie rige spanning nog vergroot wor den. We vertrouwen dan ook, dat onze lezers het op prijs stellen, nu we gisteren in samenwerking met ons zusterorgaan De Nieuwe Limburger een wekelijkse puz zelactie zijn begonnen. We kun nen wel stellen, dat deze puzzel onder ogen komt van zo onge veer een half miljoen lezers en we verwachten, dat daarvan toch wel een aardig percentage iets voelt voor deze liefhebberij en een klein bedrag wil wagen voor een kans op een vette pot. In die pot komen, zoals men heeft kunnen lezen. 75 procent van de binnengekomen gelden, nadat de noodzakelijke onkosten er van zijn afgetrokken. 75 pro cent en niet 100 procentWant we willen met deze puzzelactie twee idiegen in één klap slaan. Niet alleen onze lezers zullen er van profiteren, maar ook al les wat men kan samenvatten onder de term „hulpbehoevende instellingen" in ons versprei dingsgebied (west-Brabant en Zeeland) dit in een ruime zin van 'het woord. 25 procent van 't binnengekomen netto-bedrag wordt voor hen afgezonderd. Het wordt voor ons nu echter de puzzel, aan wie we dit geld het best kunnen be steden. Die puzzel zal tel kens worden voorgelegd aan een commissie, waarin zowel de Stichting .,De Stem" als het Dagblad De Stem vertegenwoordigd zijn. Degenen in ons versprei dingsgebied (west-Brabant en Zeeland), die een hulp behoevende instelling uit ons verspreidingsgebied voor een uitkering in aan merking willen laten komen, zullen zich schriftelijk die nen te wenden tot de Com missie Plaatjespuzzel „Een, twee of drie", p.a. Reiger straat 16 .Breda Hoe meer onze lezers aan op- lossingsgeld inzenden, hoe beter we ook dit tweede doel kunnen dienen. Dit moge een prikkel te meer zijn, om ijverig aan deze puzzel mee te doen. Wie naast de prijzenpot schiet, schiet toch in ieder geval recht in het cha ritatieve doel! (Advertentie) PARFUM EAU DE COLOGNE POUDRE CREMES SATIN FINISH PARFUMS PARIS Er blijft sprake van eeii zeer grote export van Nederlandse uien. Lange tijd achtereen lag het wekelijkse kwantum, dat de grens over ging, rond vijf miljoen kg, maar de laatste weken is dat zelfs gestegen tot rond zeven miljoen kg per week. Dat be wijst dus, dat er vraag is naar dit Nederlandse produkt, dat vooral voor vele kleine bedrijven zulk een be langrijk deel van de teelt uitmaakt. In de prijs zit echter nog weinig gang, integendeel, deze is in vergelij king met twee of drie weken geleden weer iets gedaald. Zo valt het op het ogenblik niet mee om voor het landgewas-produkt meer te krijgen dan 5 cent per kg en voor de voor export geschikte mid delkwaliteit ligt de prijs rond 7 cent per kg. Deze prijzen liggen wel iets hoger dan tijdens het dieptepunt van dit seizoen omstreeks begin septem ber. maar ze zijn toch ook weer on geveer 1 cent per kg lager dan enkele weken geleden. Dat bewijst dus wel dat er nog niet veel vaart in zit. on danks de grote hoeveelheden welke de grens over gaan. Er blijven namelijk steeds vele te lers en handelaren, die maar het liefst hun uien ruimen, die er niets voor voelen om ze te bewaren. De totale Nederlandse uienoogst wordt voor dit jaar geschat op 200 miljoen kg. In het seizoen 1957-'58 was het totale aanbod 172.800.000 kg en in 1956-'57 173.570.000 kg. Deze cijfers laten wel zien dat er ook inderdaad elke week veel uien de grens over moeten, wil alles tijdig geruimd kunnen worden. Voor de toekomstige prijsontwik keling hangt echter alles af van de weersomstandigheden in de komen de winter. Als het koud wordt dan stijgt de vraag naar uien en dat komt uiteraard de prijs ten goede. Als er echter sprake is van een kwakkelwinter. dan is dat ook al tijd merkbaar in de vraag naar uien. Nu zegt men op het ogenblik vrij algemeen dat er wel een stren ge winter zal komen want er zijn veel okkernotenDat is echter maar een gevaarlijke zaak om hierop zijn uienspeculaties te gronden Er zijn heel wat produkten, waar van geldt dat „het weer de koopman (Advertentie) In hotel „Du Commerce" te Oostburg vond onder leiding van de kring voorzitter, de heer A. v.d. Hemel uit Groede een kadervergadering plaats, waarop alle besturen van de afdelingen Aardenburg, Eede, Oostburg, Groe de, Biervliet en IJzendijke van de Jonge boerenstand tegenwoordig waren. Onder de aanwezigen merkten we op de heer A.P. Modde, voorzitter van de afd. Oostburg van de NCB, de heer P. Rijk, technisch adviseur van de kring en de heer Veraart, cultureel adviseur. Het voornaamste doel van de bijeenkomst was een bespreking van de mogelijkheden, die het aanstaan de winterseizoen aan de RKJB biedt op godsdienstig, sociaal, algemeen en cultureel vlak en op het gebied van de sport. Daarom zal men dit jaar starten met een kadercursus, waarin het be ginsel en actieprogramma van de RKJB zal worden behandeld. Vooral de opleiding van de jongere leden is van het grootste belang. Samenwerking Als eerste spreker trad op de dio cesaan geestelijk adviseur, rector van Hooydonck uit Bergen op Zoom, die het gezamenlijk misbezoek met een bijzondere attentie voor de diverse wereldnqden behandelde. Voorts be sprak hij de retraites, waarvan er dit jaar één in het bijzonder bestemd is voor de provincie Zeeland en wel van 26 tot en met 29 januari. Als hoofdschotel van het godsdien- stig-sociaal programma noemde spre ker de vormingscursus, die dit jaar handelt over „Liefde en huwelijk". Daarna vroeg hij de belangstelling voor de Afrika-alarm actie, waarbij hij er op wees, dat ook de jonge boeren stand de vensters moet open gooien tot buiten eigen stand en land en daadwerkelijk moet meehelpen aan het lenigen van de wereldnoden. Het is de bedoeling van de RKJB om in Tanganjika een proefboerde- rij en een lagere landbouwschool op te richten, waarvan de gezamen lijke kosten op 200.000 worden ge raamd, welk bedrag in een vijf jarenplan door de jonge boeren bij eengebracht zal moeten worden. Vervolgens bracht hij nog ter spra ke de bouworde voor het lenigen van de nood op huisvestingsgebied voor de vluchtelingen, het houden van ge- zins- en boerendagen. terwijl hij ook nog de voorbereiding toelichtte van het in 1960 te houden congres in Lourdes voor de boerenjeugd van heel de wereld. Sport De volgende spreker was de heer J. Sigmans. algemeen sportleider der NCB die de mogelijkheden op sport gebied toelichtte. Uit de daarop volgende discussie bleek, dat er bij de boerenjeugd in west-Zeeuwsch-Vlaandercn op sport gebied wel een zekere depressie heerst. Alleen de afdeling Biervliet bleek een goede atletiekafdeling te hebben, terwijl de afdeling IJzendijke een volleybalclub heeft opgericht. Het gebrek aan een goede lokaliteit voor de wintermaanden bleek voor ver schillende afdelingen het grote strui kelblok te zijn. De heer E. van Eindhoven, alge meen cultureel adviseur van de NCBbesprak het culturele en al gemene programma. Hij beklem toonde het vraagstuk der kader vorming. Zowel door de centrale leiding als door de kring- en afde lingsbesturen is de kadervorming min of meer verwaarloosd, hetgeen zich thans begint te wreken. Vervolgens behandelde spreker de noodzakelijkheid om het winterpro- gramma in samenwerking met de jongeren van de boerinnenbond van te voren vast te stellen, waardoor men ervan verzekerd kon zijn, dat men voor de geplande avonden over deskundige sprekers kan beschikken. Achtereenvolgens behandelde hij daarna in vogelvlucht de cursussen wellevendheid en welsprekendheid, de toneelwedstrijden en de declamatie om tenslotte de aandacht te vragen voor de proef cursus filmvorming, die dit jaar voor het eerst wordt gehou den en die vooral van belang is met het oog op de uitbreiding van de te levisie. Proefveldwedstrijd Door de heer P. Rijk werd tenslotte de uitslag van de proefveldwedstrijd bekendgemaakt. Als eerste kwam uit de bus de afdeling IJzendijke met een aardappelproefveld, waarvoor 62 punten werden behaald. Twee en drie. ieder met 79 punten, werden de afde lingen Biervliet en IJzendijke. Naar aanleiding van deze uitslag werd uit voerig gediscussieerd over de wen selijkheid om bij het aanleggen van een proefveld de landbouw voorlich tingsdienst in te schakelen. Tot slot dankte de heer A. v. d. Heuvel alle sprekers, terwij] hij tot zijn genoegen kon meedelen, dat de kring Oostburg met betrekking tot de Afrika-actie niet heeft stil gezeten. Op 15 november a.s. zal de eerste avond van het winterprogramma hieraan worden gewijd. Dan zal in samenwerking met de K.V.C.O. over dit onderwerp pater Suasso de Lima de Prado komen spreken. is". Voor uien geldt dat echter wel in bijzondere mate. Vooral naar Duitsland Tegen de betrekkelijk lage prijzen van het ogenblik is er voor de Hol landse uien belangstelling in grote delen van de wereld. Dat bewijzen o.a. de export cijfers van het Uitvoer Controle Bureau voor Tuinbouwpro- dukten over de week van 28 sept. tot 4 okt. In deze periode was wëst- Duitsland weer de grootste buiten landse afnemer. Het totale kwantum dat in die week werd geëxporteerd bedroeg 7358 ton. Hiervan ging naar west-Duitsland 3176 ton; Luxemburg 9 ton; Engeland 3011 ton; Frankrijk 2 ton; Zweden 75 ton; West-Indië 157 ton: Afrika 223 ton: Cuba 596 ton; Midden-Afrika 104 ton en Hongkong 5 ton. De afzet op de binnenlandse markt is van weinig betekenis. In ons land vindt men het over het algemeen nog te vroeg voor de uien. Hiervoor moet het eerst wat kouder zijn. De binnen landse markt is echter voor dit pro dukt nooit een faktor van grote be tekenis. Y/RIJ Nederland wil de overleden Paus verdedigen tegen het ver wijt, dat hij niet even scherp tegen het fascisme als tegen het commu nisme zou zijn gekant geweest. Ze is loffelijk, deze verdediging, maar in de argumenten grijpt het socia listische weekblad er toch hopeloos na"» Het schrijft namelijk op re- Pius XII de encyclie- i'r'- 1 Gistermorgen 8 uur is te Goes op de 's-H.H.-kinderendijk, bij het Zwar te sluisje, de architect de R. uit Vlis singen met zijn auto in volle vaart tegen een autobus van de A.M.Z., die op weg was naar Wolfaartsdijk, ge reden. De auto werd aan de voorzijde totaal ingedrukt en de architect en een mede-inzittende, de aannemer W.. eveneens uit Vlissingen, konden slechts met moeite uit de wrakstuk ken worden bevrijd. De chauffeur kwam er met lichte verwondingen af. maar de aannemer had een kaakfrac- tuur en en een zware hersenschud ding opgelopen. Hij is naar „St-Joan- na" vervoerd. De bus was slechts licht beschadigd. Het ongeluk is ont staan doordat de heer de R. een wa gen wilde passeren en toen is gaan slippen. De zestiende Wegverkeersdag van de KNAC die vrijdag 24 oktober aan staande in het Kurhaus te Scheve ningen wordt gehouden, heeft de verkeersveiligheid tot hoofdthema. Prog. Langemeijer spreekt over „Beïnvloeding van het verkeersge drag door opvoeding". In de middagvergadering reikt de procureur-generaal bij het Haags gerechtshof, mr. D.J. van Gilse, de prijzen uit, behaald in de Gemeenten. Verkeersveiligheidseompetitie 1957. Daarna preekt prof. jhr. dr. D. JR. van Lennep, hoogleraar te Utrecht over „Problemen en methodiek van het rij-onderwijs". Tijdens de Wegverkeersdag wordt in het Kurhaus een verscheidenheid aan apparaten voor (maximum) snel heidscontrole geëxposeerd en gede monstreerd. VTit brennender Sorge" en Non abbiamo bisogno", hij laat hem Mussolini streng veroordelen, toen die op Goede Vrijdag. Albanië was binnengevallen. Wie even naai de jaartallen kijkt, weet dat dit net werk was van Pius XI, die in 1939 overleed. Volkomen juist is het overigens, dat Vrij Nederland herinnert aan het protest van Pius XII te-mn de inval in Nederland en België, zo heftig, dat Mussolini het Vaticaan ..een kanker in het Italiaanse na tionale leven" noemde. Het wiist verder op een redevoering, waarin de Paus de politieke, burgerlijke en sociale verdraagzaamheid predikte. Het zou trouwens nog een vloed van andere uitspraken hebben kunnen citeren, waaruit de universele men senliefde. de humanitaire gezind heid en sociale bewogenheid van deze Paus valt af te leiden. Het verwijt is ongegrond, de ver dediging uitstekend bedoeld, maar slechts tendele juist. "TWEE KVP-Kamerleden, de he ren Fens en Van Rijckevorsel, hebben hun steun gegeven aan de motie-Bruins Slot. welke minister Samkalden verzocht de 37 versteke lingen in staat te stellen naar Ne derland terug te keren, opdat na een nieuw onderzoek opnieuw over hun toelating zou kunnen worden beslist. De overige KVP'ers hebben samen met alle socialisten en de meeste christelijk-historischen de minister gesteund in zijn opvatting, dat de terugzending der ..37" volgens alle regelen van wet en menselijkheid was geschied, dat deze mensen niets te duchten hebben van de justitie van Soekarno. We kunnen een gevoel van onbe vredigdheid niet onderdrukken. Er is hier veel en spitsvondig gerede neerd. Er is ook het argument ge bruikt, dat de „37" juist in gevaar zijn gebracht, omdat er in de pers en in vergaderingen zo veel over te doen is geweest: nu is Diakarta op hen opmerkzaam gemaakt. Alsof Diakarta dit toch niet weet en uit hun verstekelingschap niet kan af leiden, dat ze de Republiek Indo nesia verre van beminnen. Neen. alles bij elkaar vinden we met de voorstanders van de motie- Bruins-Slot. dat hier meer had moe ten gelden dan juridisch water dichte redeneringen. Hier moet iets spreken van het besef, dat Neder land altijd een toevluchtsoord is geweest voor bedrukten en ver volgden. Hier had moeten gelden de aloude spreuk: Doe wel en zie niet om. Gelukkig zijn er op het ogenblik in de Zeeuwse boomgaarden met veel appels meer, die nog aan de bomen hangen. Het zijn in hoofdzaak nog de Golden Delicious en de Jonathan. Deze hebben echter de laatste dagen op verschillende bedrijven vrij veel schade ondervinden van de harde storm. Vele duizenden kilo's zijn af gewaaid. Bij vele gelegenheden is de fruitkwekers er op gewezen, dat een goed windschut rond de boomgaard onmisbaar is. De laatste dagen is dat opnieuw gebleken. Uiteraard zijn van de twee genoemde rassen de meeste appels afgewaaid bij de Jo nathan. De Golden Delicious hangt altijd nog wat vaster. Hoewel er op verschillende bedrijven sprake is van behoorlijke schade, zal het toch op het geheel weinig invloed hebben om dat er eenmaal veel appels zijn. De afgevallen appels hebben prak tisch geen waarde. Als ze worden verkocht, betaalt de fabriek er toch maar enkele centen per kg voor. (Advertentie) Bankiers Anno 1884 EFFECTEN-COUPONS Alg. Kunstzijde Unie Van Berkels Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogoven^ Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton Feijenoord Kon. Petroleum Holl. Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H.V.A. Ver. Deli Mijen 3-3% Ned. *47 3 Invest, cert. Ned. 3 Ned. 1962-64 6 Woningbouw Laagste Hoogste laatste koers koers tijdvak 220 226 225 3/4 183 186 185 328 1/2 335 332 289 294 1/2 289 350 359 3/4 359 3/8 414 425 423 196 1/4 198 196 1/2 183.40 189.40 188.40 148 151 1/2 149 3/4 152 156 155 7/8 126 1/2 129 1/4 129 1/4 245 249 249 69 1/2 71 69 1/2 113 118 1/2 118 124 127.20 127.10 91 13/16 92 5/16 91 27/32 95 95 1/2 95 7/16 93 3/4 94 5/16 94 1/8 109 3/8 109 3/4 109 1/2 Vrijd. 17-10 Koersverschil t.o.v. vorige week 7 1/4 3/4 8 4 4- 10 7/8 14 1/4 1/2 8.45 2 4 1/8 1 1/8 6 1/2 1/2 5 7/8 3.70 9/32 1/8 9/32 3/8

de Stem | 1958 | | pagina 3