Walch ren STURKA BAAYENS uw OPTICIEN Zeeuwsch-Vlaanderen FORTEX DEMIE of FALCON JAS VISSER-KOOLE Tussen Schelde en Grens Het Venus- kruid ZUID-BEVELAND Dagblad De Slem Bij VISSER-KOO DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 OKTOBER 1958 V oorlichtingsavond over reuma VAN DER SNEPPEN LANGE VORSTSTRAAT 106, GOES, telefoon 2159 Hoogwaterstanden Litspraken van de Middelburgse rechtbank 't Lief st... Hudson Applaus! vindt U de die prettig zit en jaren meegaaat DEMIE'S 72.50 tot 159. FALCON JASSEN 49.50 tot 160. Parachutist aan staart van vliegtuig EXAMENS Laat Uw japon ook eens opknappen DE LELIE Doktersdiensten Dienst dierenartsen AGENDA Vandaag Morgen Maandag MIDDELBURG Ledental V.Y. M'burg weer gestegen Onder voorzitterschap van de heer S. Simonse hield de voetbalvereni ging „Middelburg" woensdag haar algemene jaarvergadering in 't club gebouw. Uit het openingswoord van de voorzitter, waarin hij een over zicht gaf van het wel en wee der vereniging in het afgelopen jaar, bleek dat het ledental tot 533 is ge stegen en dat ook de financiële touwtjes dank zij de inkomsten uit de toto, aan elkaar konden worden geknoopt. Er was zelfs een batig sal do van bijna 400.— te vermelden. Ook nu weer bleek de post reiskosten een flink gat in de clubkas te heb ben geslagen en de voorzitter merkte op dat een eventueel verbod van de KNVB-toto zeer kwalijke gevolgen zou hebben. De diverse jaarstukken werden alle zonder op- of aanmerkin gen goedgekeurd. De aftredende be stuursleden, de heer S. Simonse, C. Houtepen en A. Reyerse werden her kozen en de heer L. Lezer nam de opengevallen plaats in van de heer W. Lagendijk, die wegens vertrek naar elders had moeten bedanken. Ook de elftal- en financiële commis sie werden herbenoemd. Tijdens de geanimeerde rondvraag kwam het niet aanwezig zijn van kleedgelegenheid op het nieuwe vel- dencomplex alsmede het ontbreken van een verlichtingsinstallatie ter sprake. Aan beide punten zal de no dige aandacht worden geschonken. Veertigjarig jubilee bij de rechtbank Dinsdag a.s. is de heer W. Wiess- ner, bureelambtenaar-griffie der rechtbank te Middelburg, 40 jaar aan de griffie verbonden. In verband hiermee zal hij in een speciale bij eenkomst van de rechtbank s mor gens worden gehuldigd. Brandje in keuken snel geblust De echtgenote van de Middelburg se melkhandelaar J. C. P., die aan de Breeweg woont, is niet voor een kleintje vervaard. Toen gisteren de slang van een brandend gasstel los schoot en het uit de leiding stro mend gas vlam vatte, slaagde zij op haar eentje in, 't vuur, dat in de keu ken snel om zich heengreep en zelfs een petroleumstel in lichterlaaie zet te, te blussen. Dit gebeurde nog voor dat de ijlings gewaarschuwde brand weer de kazerne had verlaten. „Reumatiek was tot voor enige tijd een ziekte, die weinig in de belang stelling stond. Dit is nu veranderd, niet in het minst, omdat als gevolg van reuma ook op economisch gebied steeds grotere verliezen geleden wor den", aldus sprak burgemeester mr. Joh. de Widt in zijn openingswoord voor de reuma-voorlichtingsavond, die de plaatselijke federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpverlening in het Schuttershof hield. Spreker op deze bijeenkomst, waar voor bijzonder veel belangstelling be stond, was dr. B. J. ter Bals, reuma toloog te Middelburg, die eveneens de aandacht vestigde op de verstrek kende maatschappelijke gevolgen, die deze volksziekte met zich brengt. Naar hij zei gaat 20 pet. van alle ziekengeld, dat in Nederland wordt uitbetaald, naar de reuma. In 1951 werd bijv. voor 70 miljoen aan zie kengeld ten behoeve van de reuma tiek uitbetaald. De vrouw is het voornaamste slachtoffer van deze ziekte, hetgeen consequenties voor het gezin met zich brengt. In de meeste gevallen brengt reumatiek ook een financiële achter uitgang met zich mee, waardoor het gezin lager op de maatschappelijke ladder terechtkomt. Onder reuma moet volgens dr. ter Bals worden verstaan een veelheid van aandoe ningen aan gewrichten, weefsels, spieren, pezen enz. Deze aandoenin gen, die zowel acuut als chronisch kunnen zijn, gaan gepaard met pijn. De klachten vloeien voort uit uit wendige factoren, waarbij het weer een voorname plaats inneemt. VLISSINGEN MET PENSIOEN De volgende heren hebben wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd de n.v. koninklijke maatschappij ,,De Schelde" alhier verlaten: F. Kopmels en J. Huser van de plaatwerkerij, M. Schout en W.J. Rozenberg van de Cascobouw zware plaatwerkerij en de heer J Jobse van de smederij. (Advertentie) ZO JUIST ONTVANGEN WINTERSPORTKLEDING exclusief en niet duur. SPORTHANDEL VLOOSWIJKSTR. 13 TERNEUZEN GOES Afscheid bij P.T.T. Gisterenavond is op het postkan toor afscheid genomen van de heer M. v. Strlen, die 22 jaar lang aan het Goese kantoor verbonden is geweest en nu benoemd werd tot directeur van het postkantoor te Zoetermeer. De directeur, de heer Verbaken, heeft de scheidende ambtenaar eerst toegesproken en gememoreerd hoe deze door ijver en inspanning zich had opgewerkt. Hij wenste de heer v. Strien het beste toe in zijn nieuwe werkkring. Goede woorden werden ook gesproken door de chef-telegra fist, de heer Masselink, en de heer v. Riet, hoofdbesteller. Namens het personeel bood de heer Quakkelaar, voorzitter van het jubilé-comité, zijn collega een kleur ets van het Goese stadhuis aan. Tenslotte speechte de heer v. Strien zelf en zei o.m. veel goede herinne ringen aan zijn Goese werkkring naar Zoetermeer mee te nemen. Hierna bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. Schooljongen aangereden Een zoon van de fam. Wegner uit de Zonnebloemstraat, die met enige van zijn schoolmakkers in de Anje lierstraat liep, is gisterenmiddag aangereden door een slagersknecht, die op zijn bromfiets een grote mand had bevestigd. De mand raakte de jongen die tegen de grond ging. Hij wist de ouderlijke woning nog te be reiken, maar klaagde over zijn hoofd en vertoonde tekenen van geheugen verlies. De politie is in de zaak ge mengd. 's-Hcerenhoek De „Expo 99 trekt Zoals te verwachten viel heeft de middenstandstentoonstelling de be langstelling gewekt. Reeds donder dagavond heerste er een gezellige drukte en ook gisteren had men over het bezoek niet te klagen. Vanavond wordt het grote vuurwerk met niet minder dan tachtig nummers op het sportveld afgestoken. (Advertentie) Dagblad, voor Zeeland. Rayonkantoor voot Zeeuwsen Vlaanderen: Huist Dubbele Poort 1 Tel 102 RayunredacteurM J. Groen RayunbeheerderL K M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes Westsingel 98, Tel 2236 Rayunredacteur N Karhol RayunoetieerderJ f'alt Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland t 0.15 per mm. Voor Ingezonuen Mededelin gen" t 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie „Kleintjes 3 regels ot minder f 0.90, elke regel meer 0.15 Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp t 1.50 en o.40. Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsinp tegen hab geld Biervliet TSJECHISCH CIRCUS Het Tsjechische circus „Hermanos Mascon" zal vandaag en morgen cir cusvoorstellingen te Biervliet ver zorgen. Het programma bestaat uit acrobatiek, piramidebouw, wild-west, show en clownerie. Verder zijn er nog een kameel, enkele apen en pon- ny's. Boschkapelle Opening wijkgebouw Het nieuwe wijkgebouw van het Wit Gele Kruis, dat reeds enige we ken in gebruik is o.m. voor de zit tingen van het consultatiebureau, zal op vrijdag 24 oktober a.s. offici eel geopend worden. Het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Wit Gele Kruis heeft voor het bijwonen van deze plechtigheid uitnodigingen gericht aan het bestuur van de pro vinciale bond, het bestuur van de af deling Stoppeldijk, b. en w. van Vo gelwaarde en verschillende autoritei ten, werkzaam op het .gebied van de volksgezondheid. IJzendijke WINKELWEEK VAN START De 22e IJzendijkse winkelweek bê- gint vandaag. Door de 51 deelnemen de winkeliers is alle moeite gedaan de etalages zo feestelijk mogelijk in te richten. De voornaamste attractie voor het kopende publiek is ook dit jaar weer het ontvangen van een bon voor elke bestede gulden, waarop men fraaie prijzen kan winnen. Om acht uur vanavond zal het mu ziekgezelschap „Geduld overwint" langs de deelnemende winkeliers een muzikale rondgang maken. De school gaande jeugd zal achter de muziek een lampionoptocht houden. NAJAARSKERMIS De najaarskermis wordt vandaag en morgen gehouden. In verschillen de lokaliteiten is gelegenheid tot dan sen. Als sportieve evenementen val len te vermelden een schieting bij A. Groosman, een prijskaarting bij L. Jaumotte en een grote wild-bolling bij P. Martens. KNQBELRIT VOOR DE JEUGD De jaarlijkse knobelrit per fiets voor jongens en meisjes vanaf 10 jaar, welke deze middag gehouden zal worden, gaat grotendeels door de boulevards en de straten met wei. nig verkeer. Er zijn weer 18 keer punten en 6 posten. De prijzen zul len worden uitgekeerd in waardebon nen, die bij de winkeliers van de winkeliersvereniging „Ons Belang" kunnen worden besteed. „WABBERTJE VAN DE ORGELMAN" Meer dan vierhonderd schoolkinde ren uit IJzendijke en Waterlandkerk je genoten van de mooie opvoering van „Wabbertje en de orgelman" door het gezelschap van de „Stich ting het Nederlands Jeugdtoneel". Het gezelschap wist, evenals vorige jaren de jeugd vanaf de laagste tot de hoogste klas te boeien door hun vlotte spel. OOSTBURG Bejaarde man in de gracht Gistermiddag omstreeks kwart voor elf geraakte de 84-jarige C. de Paepe nabij de Prins Mauritsstraat in de gracht van het Bastion. De eerste po ging om hem er met een lang stuk hout uit te halen mislukte, omdat de Paepe, die slechts een arm heeft, zich hieraan niet kon vasthouden. Geluk kig kwamen arbeiders van de firma v. d. Poel, die in de nabijheid werk zaam zijn aan de nieuwe PTT-centrale, toegelopen. Door het vormen van een ketting slaagden zij er in de drenke ling op het droge te brengen. De man verklaarde in het water te zijn ge vallen, doordat hij uitgleed bij het voeren van de zwanen. T oneehiitvoering Voor een goed bezette zaal werd door de toneelgroep Studio uit Am sterdam in het Ledeltheater het to neelspel in drie bedrijven „De mooiste ogen van de wereld" vertoond. Zowel het stuk als de spelers vielen zeer in de smaak van het publiek en zij mochten herhaaldelijk een dankbaar applaus in ontvangst nemen. De regie was in handen van Johan Fiolet. Philippine CIRCUS HERMANUS MASCON Voor een tamelijk goed bezette tent gaf het Tsjechoslowaakse circus hier een voorstelling die zeker geslaagd mag heten. Op het gebied van lucht- en grond- acrobatiek gaf het circus nog al wat te zien. Ook de gedresseerde kameel, pon- ny's en apen vielen bijzonder in de smaak. De cowboy-show mocht er ook evengoed zijn. Het geheel werd goed omlijst door de clown Bimbo. Sas van Gent De Sasse Kunstkring Het bestuur van de Sasse Kunst kring heeft op de ledenvergadering een verjongingskuur ondergaan. De samenstelling is nu als volgt: voor zitter: de heer Frans Stevens; secre taris: de heer J. van Moorten; pen ningmeester: de heer H. Bliek. Leden zijn de dames R. Jacobs-Dekker en L. Peters en de heren P. Stofferis en B, Lauret. Op deze vergadering is tevens be sloten om de jaarlijkse tentoonstel ling, welke door omstandigheden vol gens traditie niet tijdens de kermis dagen kon worden gehouden, te doen plaats hebben op 26, 27 en 28 de cember a.s. Sluiskil Vrije Veren De alhier reeds eerder aangekon digde vergadering van het Vrije Ve ren Comité is niet doorgegaan, we gens het gebrek aan belangstelling, die voor dit voor Zeeuwsch-Vlaan deren belangrijke streven beslist no dig is, niet alleen van de zijde van het Actie-Comité doch ook van de Zeeuwsch-Vlaamse bevolking. Be-, treurenswaardig is, dat ook de mees te comitéleden geen acte de présen- ce gaven. St.'Jansteen Subsidie voor muziekschool De gemeenteraad heeft als laatste punt in zijn vergadering van donder dag een voorstel behandeld om aan de muziekschool „Semper Gaudete" een subsidie van 100 gulden te ver strekken, als bijdrage voor de leer lingen die uit onze gemeente afkom stig zijn. De heer P. Stevens ver langde een besloten vergadering over deze kwestie, hetgeen de heer Mar tinet onnodig vond. Hij wilde er dan ook over gestemd zien. Dat gebeur de en de meerderheid bleek met de heer Stevens mee te voelen. Na de besloten zitting werden nog enkele opmerkingen over de kwestie gemaakt, waarbij o.a. werd betoogd, dat honderd gulden teveel was. Toen er gestemd zou worden (op verzoek van de heer Stevens), ver liet deze de vergadering om zich van stemming te kunnen onthouden. Alle overige raadsleden stemden er toen voor. In de rondvraag werden verschei dene punten aangesneden. Eén daar van was die van het verenigingsge bouw. De heer G. Engels informeer de daarnaar, naar aanleiding van wat Westdorpe volgens de krant had bereikt. De voorzitter antwoordde, dat het in samenwerking met het kerkbestuur ontworpen plan bij des kundigen in studie is. Straks hoort men er dus wel meer van. Stoppeldijk Regisseur ziek De regisseur van de toneelclub „Stoppeldijk", de heer J. van de Voorde, is voorlopig wegens ziekte niet in staat de repetities te leiden. Een flinke tegenvaller voor de to neelvereniging, nu men juist druk doende is met de instudering van „De schipper van de Maartje Jaco- ba", een stuk, dat volgens plan op 8 en 9 november voor het voetlicht moet worden gebracht. De heer G. de Maayer, spelend lid van de club, zal tijdens de ziekte van de regis seur de leiding op zich nemen. Ver der hoopt men, dat de provinciale toneeladviseur, de heer J. Lemaire in staat zal zijn om iedere week een repetitie te leiden. W estdorpe CURSUS E.H.B.O. De nieuwe cursus E.H.B.O. zal op woensdag 22 oktober beginnen en wordt geleid door A. van Loy uit Sas van Gent. Meer dan twintig leerlingen hebben zich aangemeld. (Advertentie) CIRCUSVOORSTELLING Het Tsjechische circus Mermanos Mascon dat de laatste tijd in deze streek optreedt, heeft ook een bezoek gebracht aan onze gemeente. De tent was opgeslagen nabij de kleuterschool. De vele belangstellen den hebben zich een avond kostelijk geamuseerd. TENTOONSTELLING De vereniging van konijnen- en pluimveehouders „Westdorpe en om streken" zal binnenkort een districts tentoonstelling geven in het vereni gingsgebouw. Deze tentoonstelling zal vermoede lijk doorgaan begin december. TERNEUZEN Autobus uitgebrand De chauffeur van een kleine auto bus, eigendom van de firma de Schep per te Koewacht, nam een scherpe brandlucht waar, toen hij op weg was naar het dok om arbeiders af te halen tussen het tweede en het Ze- venaardok. Toen hij de kap van de motor opende, sloegen hem de vlam men tegen. Het duurde enige tijd, voor hij de politie had ■gewaarschuwd en deze ter plaatse met een schuim- blusapparaat was aangekomen, waar door de brand, die vermoedelijk in de carburator was ontstaan, gelegen heid had zich uit te breiden en de autobus in lichterlaaie zette. Door de stormachtige wind gelukte het de politie niet de brand te blussen, zo dat de brandweer moest worden ge alarmeerd. Deze arriveerde enkele minuten later en met drie slangen op de neveltank werd het vuur over meesterd. Morgen, zondag 19 oktober gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden; te Hansweert om 7.21 en 19.53 uur; te Terneuzen om 6.53 en 19.27 uur en te Vlissingen om 6.23 en 19.00 uur. Maandag 20 oktober: te Hansweert om 8.15 en 21.01 uur; te Terneuzen om 7.54 en 20.42 uur en te Vlissingen om 7.28 en 20.15 uur. (Advertentie) De rechtbank te Middelbuig heeft de 38-jarige Middelburgse fotograaf laborant C. S. ter zake van verduis tering veroordeeld tot een gevange nisstraf van 9 maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, alsmede reclasserings- toezicht. De officier van justitie eiste veertien dagen geleden tien maanden hechtenis, waarvan eenzelfde deel voorwaardelijk. S. maakte zich als laborant van een Middelburgse fotograaf schuldig aan verduistering van geld en goederen, die hij ten eigen bate verkocht. De hoge levensstandaard, die hij er op nahield, bracht hem in geldnood, waarna hij zijn baas, die hem aan een goede opleiding en een behoorlijk sa laris had geholpen, ging oplichten. De schade die S. hiermee veroorzaakte beliep een bedrag van ongeveer f 5000. Drie weken hechtenis en f 150 boete kreeg de loswerkman G. T. H. van H. uit Gent, omdat hij met zijn auto op een douane-beambte was ingere den. Er was niets gebeurd, doordat de kommies opzij sprong en van H. bovendien tot stilstand kwam vóór de plaats, waar de man had gestaan. Zijn gevangenisstraf heeft hij tijdens zijn voorarrest al uitgezeten. Hij werd twee weken geleden bij de behande ling van de zaak op verzoek van zijn raadsman in vrijheid gesteld. De offi cier eiste toen een gevangenisstraf van twee maanden met aftrek. De technische ambtenaar M. A. M. uit Middelburg, die op het ogenblik in Utrecht verblijft, werd conform de eis veroordeeld tot f 150. Hij stak op een avond in juli met zijn fiets de rijksweg bij Nieuwland over, waarbij hij in botsing kwam met een motor rijder, die ernstig werd gewond. (Advertentie) Het beste dekblad komt van Sumatra uit 't district „Deli". Uitsluitend hier mede worden de Hudson Sigaren ge maakt. Daarom is ook haar bolknak met de naam „APPLAUS" van 27 ct. zó lekker, zó geurig en zacht. Rook 'n goede Sigaar voor Uw geld. AXEL 1 D=I: Bij Algiers is gisterochtend een vliegtuig geland, terwijl aan de staart een parachutist bengelde, die met zijn parachute was blijven hangen, toen hij uit het toestel was gesprongen. Aanvankelijk had men nog gepro beerd de parachutist met een hef- schroefvliegtuig uit zijn benarde po sitie te bevrijden, doch toen dat niet gelukte besloot de piloot van 't vlieg tuig te landen. Zodra zijn toestel de baan raakte zette hij de remmen aan en wel zo krachtig dat de banden van de wielen sprongen. Het vlieg tuig kwam binnen 350 meter tot stilstand. De onfortuinlijke parachu tist die over de landingsbaan was meegesleurd, kwam er met betrek kelijk lichte verwondingen af. (Advertentie» WSSM CHEMISCH REINIGEN (incl. super-fix) KOST U MAAR 2.75 Is het dat niet waard? Stoomvasserij, Chemische Wasserij en Ververij St. Josephstraat 9-17 - Tel. 5171 Voor Oostburg en Aardenburg neemt waar dokter Loose te Oostburg; te Breskens, Groede en Schoondijke; dokter Jansen te Groede, te Cadzand, Sluis en Zuidzande; dokter Bom, Cad zand en te Biervliet en IJzendijke; dokter Lievens, IJzendijke. Te Axel heeft dienst: dokter Schilt- man en te Terneuzen, dokter van Zanten, Te Goes wordt waargenomen door dokter v. d. Werff; te Middelburg door dokter Pel; te Vltssingen door dokter v. Dijk; te Heinkenszand, Arendskerke en Wolfaartsdijk d00r dokter Vos en te Hansweert, Krui- ningen, Krabbendijke en Rilland door dokter Noome, Krabbendijke. Dokter Folmer te Driewegen neemt waar voor dokter Luyckx; dokter Gelderblom te Nieuwdorp voor dok ter Kiviet en dokter Wöstman te Kwadendamme voor dokter Kole. APOTHEKERDIENSTEN Middelburg: Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538; Vlissingen: Van de Sande, Badhuisstraat 22-24, telefoon 2066. Dit weekeinde neemt voor Oost burg, Sluis en Groede waar: de heer W. van Veen te Oostburg. voor Bier vliet en IJzendijke dhr. H. A, M. v. d. Vijver te Biervliet en voor Hulst- Nieuw-Namen: de heer de Nijs te Hulst. Voor Terneuzen, Sas van Gent en Zaamslag neemt waar: de heer J. F. de Haas te Zaamslag, tel. 366. (Za terdag van 20 tot 24 uur). Op Z.-Beveland wordt dienst ge daan door de heren A. Elzerman te Goes en M. Gaakeer te Ovezande. Zeeuwsch-Vlaanderen blijkt in gespannen af wachting van de behan deling van de begroting van Verkeer en Water staat in de Tweede Ka mer. Men verwacht dat verscheidene kamerleden nog wel iets te zeggen hebben over het feit. dat oud-minister Algera de toch duidelijke wensen van de Kamer negeerde en voor de veerdiensten op de Westerschelde een bedrag op de begroting zette, waarin rekening is gehouden met een op brengst aan veergelden volgens de op 1 augustus ingegane tarieven. Het gebeurt niet vaak, dat 'n minister de vrijwel una nieme wens van de Ka mer negeert. De behande ling van de begroting van het bewuste ministerie is voor de Kamer een nieu we aanleiding over het onderwerp te beginnen. Het is dus begrijpelijk dat Zeeuwsch-Vlaanderen het pad voor de volks vertegenwoordigers effent door het felle protest op nieuw te onderlijnen. Voordat de Tweede Ka mer zich over de begro ting buigt zal er zeker nog heel wat over de kwestie van de vrije ve ren te doen zijn. Zoals men gelezen heeft organiseerde het comité „Vrije veren", dat de roemruchte tocht naar Den Haag op touw zet te, enkele vergaderingen met de bedoeling te ho ren of er kritiek op het beleid was. Dit was er niet. Er waren trouwens ook bijna geen belang stellenden. Heeft Zeeuwsch-Vlaan deren dan geen interesse voor de kwestie van de vrije veren? Stellig wei- Maar we hebben de in druk, dat velen weinig vertrouwen hebben in het roepen van leuzen, in dreigen en het uiten van gespierde taal. Dat is soms nodigmeestal aan lokkelijk. maar zelden effectvol. Tijdens een van die vergaderingen van het comité, deze week in enkele Zeeuwsch-Vlaam se plaatsen gehouden, no teerden we een aantal opmerkingen, die de goe de zaak weinig goed kun nen doen. Een van de be stuursleden betoogde tij dens zijn toespraak (in een openbare vergade ring dus) dat de heer Al gera „nu wel kon bewe ren dat zijn aftreden ver band houdt met zijn ge zondheidstoestand, maar dat hij er anders over dacht: de verenkwestie zou de oorzaak wel zijn". Dat is taal die zelfs in de heftigste verkiezingsstrijd buiten de perken gaat. Het heeft geen zin zoiets te beweren, het werkt zelfs als een boemerang: wie derglijke veronder stellingen openlijk uit, geeft er blijk van weinig inzicht te hebben in het karakter van de landspo- litiek. Iemand anders (men houde het ons ten goede dat we de namen niet vermelden: het is geen aanval op de leden van het comitévertelde, niet geheel zonder pathos, dat hij tegen de Commissaris der Koningin had gezegd, „dat, als Gedeputeerde Staten inzake de veren kwestie mochten falen, er de volgende keer vast en zeker een afzonderlijke lijst „Provinciaal belang" voor de verkiezing der Staten zou worden inge diend". Natuurlijk slaat zo'n opmerking in een vergadering met een pro testerend karakter, ste vig in. Er kan om ge juicht worden. Hoera, wat zijn we weer flink. Maar het lijkt ons toe, dat de meesten der toe hoorders de volgende morgen de onzakelijkheid ervan zullen hebben in gezien. ,,Ik heb tegen mi nister Algera gezegd: als U de wil der Tweede Ka mer negeert, zult U. net als in Frankrijk, moeten heengaan. En zie, hij IS heengegaan!" noteerden we ook tijdens die verga dering. En iemand anders wist te vertellen dat een „zekere partij" pas actie was gaan voeren ten be hoeve van de vrije ve ren, nadat het comité ac tiviteit had ontketend. Die partij, zei het be stuurslid. was gewoon in- loers op het comité. Daarom was die partij ook ineens voor vrije ve ren. Het is allemaal heel flink. Maar aan flinkheid alleen heeft Zeeuwsch- Vlaanderen zo weinig- Laat ons verstandig zijn. Een regering, die zwicht voor dreigementen, is geen regering. Alleen ar gumenten tellen. Dreige menten niet, insinuaties nog minder, geklets in de ruimte het minst. LERARES COUPEUSE Aan de Ned. Modevakschool „Haar lem" is Mart. Vermorken de Bak ker uit Groenendijk geslaagd voor het diploma lerares coupeuse. VAKDIPLOMA'S N.V. DE SCHELDE Van de n.v. koninklijke maatschap pij De Schelde te Vlissingen behaalden de volgende heren een diploma: Machinebankwerken: J. Blok, J. Buijck. A. den Exter, J. Izeboud, W. Jacobs, O. Martens, J. Selen en J. Vader. Metaaldraaien: A. Janse, W. Reuk hout, J. Schaeffer, J. v.d. Wege, W. Willems en C. v. Zweeden. Metaalfrezen: J. Melis. Plaatwerken: F. Bakx, L. van Del" zen, L. Gutteling. P. Jacobse, D. Schui ling en P. den Toonder. Scheepsbeschieten: J. van de Kree- ke en M. de Witte. Metaalbewerking in scheepsbouw! S. v. Keulen, J. Maas. J. Pijcke, M. Vergouwe en F. Walhout. GOES Grand: In de lift naar het L--- vot, 18 j. m. voorb. Prins van Oranjet Nationale Rode Kruis wedstrijd. MIDDELBURG Electro: Casino de Paris, 14 j. Schouwburg: Moord in Mont'martre, 18 j. m. voorb. VLISSINGEN Alhambra: In de Kft naar het schavot, 18 j. m. voorb. Luxor: Zeven jaren pech, a.l. TERHOLE-KRAAI J. de Vijlder 2 Ufttt* Palingschieting. SAS VAN GENT Olympia 8 nwi Adam op de valreep, 18 j. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7,30 uuai Het schandaal, Esther Costello, 18 h met voorb. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Lee fanatiques. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: De liefde van een prinses, a.l. 'S-HEERENHOEK Jeugdhoeve: Huis houdbeurs. OOSTBURG Ledel 8 uur: Een grote liefde, een grote hartstocht, 18 j. met voorb. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Jacht op het geheim van de spoetnik. KAPELLEBRUG Cyr. de Kindt 3 U-Urt Kermissohieting. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Mon oncle, a.l. ZUIDDORPE René Danckaart 14 uur: Jaarlijkse kalkoenschieting. GOES Grand: In de lift naar het scha vot, 18 j. met voorb. MIDDELBURG Electro: Casino de Pa ris, 14 j. Schouwburg: Moord in Momt- martre, 18 j. met voorb. VLISSINGEN Alhambra: In de lift naar het schavot, 18 j. met voorbehoud. Luxor: Zeven jaren pech, a.L KOEWACHT R. Verhoeven 2,30 uur: Schieting. GRAAUW J. Verras 2 Uur: Paling- schieting. KAPELLEBRUG Th. Flos 2,30 uur: Kermisschieting. Cyr. de Kindt 2,30 u.: Kermisschieting. Muziekfestival en ker mis. HOOFDPLAAT Terrein Hoofdplaat 2.30 uurHoof dp laatN oormannen 2. WESTDORPE Terrein Ria 2,30 uur: Ria'sH. Arendökerke. STOPPELDIJK P. Complet: Dansen. SLUISKIL Terrein Sluiskil 2,30 uur: SluiskilHansw. Boys. ZUIDZANDE Terrein Zuidzande 2,30 uur: ZuidzandeRetranchement. BIERVLIET Terrein Biervliet 2,30 u.: BiervlietClinge. AARDENBURG Terrein Aardenburg 2,30 uur: AardenburgDomburg. PHILIPPINE Terrein Philippine 2,30 uur: PhilippineAardenburg 2. GENT (België) Kon. Ned. Schouwburg 3 en 7,30 uur: De kringloop. SAS VAN GENT Olympia 2,30 uur: Fortune Carree, 14 j., 5 en 8 uur: De graaf van Luxemburg, a.l. Zaal Reseda 7 uur: Dansen. DE KLINGE Kinema V. Dijk 3 en 7,30 uur: Het schandaal. Esther Costello, 18 j. met enig voorb. HULST A. Crombeen 4 uur: Prijs- bolling. S. Btammaert 2,30 u.: Paling- schieting. Gemeentelijk Sportterrein 2,30 uur: HulstTSC. Bioscoopgebouw 2,30, 5,30 en 8,30 uur: 's Nachts in de Groene Kakatoe, a.l. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: De liefde van een prinses, a.l. Terrein IJzendijke 2,30 uur: IJzendijkeSchoon dijke. AXEL Gezellenhuis 7,30 uur: Dansen. Terrein Axel 2,30 uur: AxelSteenber gen. Het Centrum 3,45 uur: Mon oncle, a.l., 8 uur: Bonjour Tristesse, 18 j. m. voorb. CLINGE 2,30 uur: Schieting staande wip. OOSTBURG Ledel 2 uur: Slag om het Vrouwenfort, 14 j., 4,30 en 8 uur: Een grote liefde, een grote hartstocht, 18 j. met enig voorb. TERHOLE Wed. de Cock 3 uur: Wild- schieting. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Jacht op het geheim van de spoetnik, 14 j. Con certgebouw 8 uur: Jacht op het geheim van de spoetnik, 14 j. GOES Grand: In de lift naar het scha vot, 18 j. met voorb. MIDDELBURG Electro: Casino de Paris, 14 j. Schouwburg: Moord in Montmartre, 18 j. m. voorb. VLISSINGEN Alhambra: In de lift naar het schavot, 18 j. m. voorb. Luxor: Zeven jaren pech, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De graaf van Luxemburg, a.l. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7,30 uur: Het schandaal, Esther Costello, 18 j. m. enig voorb. OOSTBURG Ledel 8 uur: Een grote liefde, een grote hartstocht, 18 j. m.e.v. KAPELLEBRUG Cyr. de Kindt 3 uur: Kermisschieting. Jan Sturm 2,30 uur: Kerm issch ieting HULST Bioscoopgebouw 8 u.: 's Nachts in de Groene Kakatoe. a.l. AXEL Het Centrum 8 uur: Bonjour Tristesse, 18 j. met voorb. HELEN NVJN NRVl&RTRICE.. IK HfiD HET 6LECWTER KUNNEN TQÊFFEN. OF OENKEN 2E D9T^!/m ÓEMRKKEI'JKER KPN UITHOREN ■^s o

de Stem | 1958 | | pagina 2