Zware straf voor dood door schuld f p Wit Victoria STEM-FEUILLETON jj, KLEVon WYBERT Zwart o Na 16 glazen BOEKANIER Mgr. Beran ernstig ziek In vrijheid Ook amateur-astronomen naar Canarische eilanden Ruimtevliegtuig onthuld Brits blad wil vrijlating van Nazi-leiders Mutatie bij Kath. Actie DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 16 OKTOBER 1958 Em> NIEUWS sigaar van tóp-kwaliteit. Eenmaal opgestoken NAAR DE EXPO Honderdduizendste extra-treinreiziger ^O.GEN|y|| ^7^/2ze<;/zz^r'e^ Oostpriesterhulp in West-Duitsland Directeur openbare werken te Sittard vrijgesproken POEBEIISr Waarnemingen zonsverduistering Spionnen opereren in door Emily Grant en aacj Een dode door noodlanding op verkeersweg Staatssecretaris van oorlog Oud-burgemeester Veen benoemd TV-RADIO-TV-RADIO-TV- De officier van justitie bij de recht bank te Maastricht, mr. A. W. Ro- singh, heeft tegen de 19-jarige pluim veehouder K. K. uit Heerhugowaard een jaar en acht maanden jeugdgevan- genisstraf geëist. De jongeman was dood door schuld ten laste gelegd. Te vens vroeg de officier ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf jaar. K. was in augustus van dit jaar in gezelschap van zijn eveneens 19-jarige vriend H. C. van der H. uit Heerhu gowaard met de auto van zijn vader op vakantie geweest in Zuid-Limburg. Door heeft hij op 25 augustus te Meerssen kermis gevierd en toen in enkele uren zoveel bier gedronken (zelf gaf hij toe 16 tot 17 glazen te hebben gedronken), dat hij zwaar be schonken raakte. Niettemin is hij met zijn vriend per auto weggereden. Het gevolg was, dat hij al direct een botsing met een andere auto ver oorzaakte, maar doorreed en op de weg van Meerssen naar Nuth, onder de gemeente Schimmert, een berm- paal ramde. Even later botste hij in een naar links gaande bocht van de (Advertentie) O blijft hem roken weg tegen een rechts staande boom. Het tragisch gevolg was, dat de naast verdachte zittende van der H. zo zwaar werd gewond, dat hij ter plaatse overleed. Verdachte had vrijwel geen letsel. Gezien de omstandigheden van het gebeurde en de antecedenten van ver dachte, die als een woeste rijder be kend staat, kwam de officier van justi tie tot de eis. De rechtbank zal op woensdag 29 oktober uitspraak doen. (Advertentie) Rokershoest wordt voorkomen en bestreden met Tussen Haarlem en Leiden hebben spoorwegautoriteiten donderdagmor gen de honderdduizendste treinreizi ger naar de Expo aangewezen. Het was de Zwolse houtvester C. Tutein Nolthenius. De Nederlandse Spoorwegen heb ben sinds de opening van de wereld tentoonstelling ruim 200 extra treinen naar Brussel gezonden. Hiervan werd door ruim honderdduizend reizigers gebruik gemaakt. Op de laatste dag van de Expo, zondag 19 oktober, zul len de laatste vier extra treinen naar Brussel rijden. De conducteur bracht boven de zit plaats van de Zwolse familie een bord aan, waarop met kleurige let ters stond dat daar de honderddui zendste reiziger was gezeten. Direct hierna werd het Zwolse echtpaar in het restauratierijtuig ontboden waar drs. J. van Strien namens de N.S. voor het seizoen 1959 zesentwintig eerste-klasse dagtochten in Neder land aanbood. Namens de Belgische spoorwegen ontving het echtpaar een abonnement voor vijf dagen op de lijnen van de Belgische Spoorwegen. Dit abonnement werd uitgebreid door aanvullende vervoerbiljetten van de N.S. van Zwolle naar de Belgische grens. Op de Expo wacht de heer en mevrouw Tutein Nolthenius ook een gevarieerd programma. In dozen van 10 stuks f 2.20 DERK DE VRIES Het Engelse liberale blad Manches ter Guardian heeft in een hoofdartikel aangedrongen op vrijlating van de drie Nazi-leiders, die hun straf voor oor logsmisdaden in de gevangenis te Spandau nog uitzitten: Hess, Speer en Von Schirach. „Nog afgezien van de groteske kosten voor hun verblijf in Spandau ruim f 200.000 per jaar is hun gevangenschap voor onze rechtszin of uit politiek oogpunt niet langer van enig nut. Politiek gezien is de vrees, dat de Duitsers hen als helden zouden vereren, ongegrond ge bleken. „Deze mannen kunnen geen genade verwachten, maar ook kan hun bestraffing nooit hun misdaden eve naren. Ze moeten vrijgelaten worden niet voor henzelf maar voor onze gevoelens van recht en menselijkheid. Hun straf en de geschiedenis heeft hun het zwijgen opgelegd", aldus de Manchester Guardian. (Advertentie) eiken glaasje Met ingang van 1 november a.s, wordt het secretariaat van het lande lijk centrum voor Katholieke Actie naar De Horstink in Amersfoort ver plaatst. In ditzelfde gebouw is het lan delijk vormingscentrum van de Ka tholieke Actie gevestigd. Met ingang van deze datum is H. J. van Santvoort tot landelijk secretaris benoemd. Mgr. mr. A. Diepenbrock blijft di recteur van het bureau te Heemstede waar het secretariaat van de Actie Voor God gevestigd is en waar een deel der uitvoerende werkzaamheden van het landelijk centrum voor Ka tholieke Actie wordt verrecht. Als leden van het landelijk centrum voor Katholieke Actie zijn benoemd: mr. L. C. Baas, voorzitter; mgr. mr. A. Diepenbrock, vice-voorzitter; H. J. van Santvoort, secretaris; drs. C. F. A. Weterman, penningmeester; mgr. J. A. M. Plasschaert, Assistens Eccle- siasticus; mevr. J. Janssens-Strengers mej. M. H. C. Vendrik. Mgr. W. M. Bekkers is door het episcopaat tot contactpersoon met het landelijk centrum benoemd. Volgens het in Wenen verschijnen de anti-communistisch gezinde, Tsjechische dagblad Videnske Svo- bodne, ligt de Primaat van de Tsje- choslowaakse r.-k. kerkprovincie Mgr. Josef Beran van Praag ernstig ziek in het hospitaal van de gevange nis van Ceske Budejovice (Budweis) in Zuid-Bohemen. De prelaat lijdt, volgens genoemd blad, aan stoornis van de bloedsom loop, uitvloeisel van een aanval van pneumonia. Mgr. Beran, die 70 jaar oud is, wordt sinds 1949 gevangen gehouden op beschuldiging van „tegen de staat gerichte activiteiten". Een proces in het openbaar is nimmer tegen hem gevoerd. Volgens de Videnske Svobodne heeft de verslechtering van mgr. Berans toestand een golf van paniek veroor zaakt in de gelederen van de Tsje- choslowaakse communistische partij en regeringskringen. Medici van naam uit Praag zijn naar de gevan genis van Budejovice gezonden om te trachten de prelaat zijn gezondheid terug te geven. Het blad meent te weten dat een eventueel overlijden van mgr. Beran in gevangenschap onrust zou kunnen veroorzaken onder de rooms-katho- lieke gelovigen in het land. AUTO J Brigadier Berson uit Ray- i don bemerkte een autodie to- taal verlaten stond. Hij stapte er flink naar toe en werd meteen in zijn broek gebeten J door de toegewijde hond van i de betrokken automobilist. De- J ze is nu doende de recherche t uit te leggen, dat het heel ge- woon is, dat een beestje de ligendommen van zijn eigenaar beschermt. i agenten bij, die proces-verbaal opmaakten. De heer Rally gaat voor drie maanden de bak in. Maar tussen ons, de auto die het ongeluk veroorzaaktewerd be» stuurd door zijn vrouw. Beschuldiging Mevrouw Ann Todd werd be schuldigd van het feit, dat haar echt genoot vreselijk op zijn ogen had gehad. De rechter rekende het aan vankelijk vreselijk zwaar aan. Het werd anders, toen hij ontdekte dan de vrouw kon boksen en voordien de nodige lessen jui-jitsui had geleerd. Op dit plaatje ziet men A be Len stra het doelpunt maken in de wed strijd tegen Denemarken, dat hem tot topscorer in de internationale wedstrijden van Nederland promo veerde. (Advertentie) De kapel-auto's van de r.-k. Oost priesterhulp" hebben in dit jaar van uit een vierhonderdtal standplaatsen de verspreid wonende katholieken in de bondsrepubliek bediend. Er waren 105 geestelijken bij betrokken van wie 42 Duitsers en verder Nederlan ders, Belgen, Zwitsers, Italianen en Oostenrijkers, aldus mededelingen op een persconferentie, waarop met name de grote financiële steun uit Nederland gememoreerd werd. Zoltan Zeik en Domokos Varga, twee Hongaarse schrijvers, die we gens „contra-revolutionaire" activi teit tot drie en twee jaar gevangenis straf werden veroordeeld, hebben amnestie gekregen en zijn in vrij heid gesteld. Zoltan Zeik, winnaar van de „Kos- suth-prijs". wordt beschouwd als een der grootste dichters van het heden daagse Hongarije. Hij speelde een leidende rol in het schrijversgenoot schap en in de Petoefi-club. Varga was verbonden aan de redactie van .Irodalmi Ujsag", het orgaan van het schrijversgenootschap. De Maastrichtse rechtbank heeft de 63-jarige directeur van openbare wer ken te Sittard, B. Th. M. vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde he ling, subsidiair schuldheling van ben zine ten nadele van de gemeente Sit tard. De rechtbank achtte deze heling niet bewezen. Op 1 oktober had de heer M. te recht gestaan op beschuldiging, dat hij hoeveelheden benzine van de ge meente had gebruikt voor andere dan dienstreizen en de officier van justitie had hiervoor twee maanden voorwaar delijk met twee jaar proeftijd plus een geldboete van f 1000 geëist. De 56-jaïige magazijnmeester J. F. T. werd wel schuldig bevonden aan het valselijk ondertekenen met na men van anderen op bons, waarop aan gemeente-chauffeurs benzine wordt verstrekt. Voor de ten laste ge legde verduisteringen van diefstal achtte de rechtbank evenmin voldoen- (Advertentie) de bewijzen aanwezig. Terzake de valsheid in geschrifte werd verdachte T. veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De eis luidde drie maanden gevangenisstraf met ontzeg ging van de bevoegdheid om in over heidsdienst werkzaam te zijn. (Advertentie) MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Poeder^Éöki hoofdpijn, kies pijn, hoest, griep, Srarrhee, influenza, rheumatiek, koortsj^eid bij gevatte kon, periodieke pijnen <^z. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 proeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. reook in ui ric a pm urci- Haerty Alle grote dokters van het zie kenhuis Copy luisterden naar het hart van de heer Simily uit Aber deen. „Wel, wel", zeiden de docto ren, „deze heie man mankeert niets". Drie uur nadien was dezelfde hele man dood. Koude Het weerkundig bureau te New York voorspelde dezer dagen, dat het verschrikkelijk koud zou wor den. Men heeft uitgerekend, dat de ze voorspelling de fabrikanten van winterkleding enkele duizenden gul dens voordeel heeft gebracht. De verzinner van de slagzin weet nog steeds niet, wat hij voor deze cate gorie mensen heeft verdiend. Ongeluk In Gom reed een zekere meneer Rally het hele marktplein in de poeder. Er kwamen grote politie- „Heb jjj m'n haarmidde) soms gezien, schat? Het stond naast je zonnebrand olie op de wastafel." Enige tijd geleden werd reeds be richt, dat een groep van Nederlandse beroepsastronomen waarnemingen zal verrichten tijdens de totale zons verduistering, die op 2 oktober 1959 o.m. op de Canarische eilanden zicht baar zal zijn. Het staat nu vast, dat ook een expeditie van amateurastro- nomen deze eclips zal observeren. De expeditie zal uit ruim 20 wer kende amateur-astronomen bestaan. De wetenschappelijke leiding zal be rusten bij de beroepsastronoom dr. C. de Jager, van de universiteits- sterrewacht te Utrecht, terwijl de algemene voorbereiding en de leiding van het kamp in handen zijn gelegd van een commissie, bestaande uit vijf personen, te weten voorzitter mr. De Amerikaanse vice-presi dent, Nixon, heeft bij Los An geles het revolutionaire een- mansraketvliegtuig X - 15, die de eerste mens in de ruimte zal moeten brengen, onthuld. Toen de Amerikaanse staatsman op een knop drukte, schoven de deuren van een hangar open en werd het toestel door een tractor naar buiten gereden. In zijn toespraak zei Nixon, *of: jf:3(c jf: J Luchtdicht verpakt Altijd ovenvers - Altijd even lekker! garandeert U de versheid 5) Vera en Laaghuis registreerden on middellijk deze reacties op het moordbericht. Toen werd het hem duidelijk (zei Laaghuis later tot Ve ra), dat het schokkend nieuws niet paste in de kraampjes der drie mus gen, dat de politie zich nu extra voor haar gangen van de laatste uren gaat interesserenJa, hoe heet ze ei genlijk „Laaghuis", viel Jansen in, „schei elkaar in de gaten en daarom ble- ketiers Haar ook sa? Veraten"^?" eeM met $at gavraaS. laat ven ze plakken... „.„.5 r g a ten ant" dat nu maar aan de politie over.... ven zé plakken.... wnnrd Van Eerkerk knikte en Pruimen „Als vliegen in een strooppot", T dacht: Dan is er ook werk aan de mompelde Laaghuis, „maar Vera, nu beant- winkel voor Koos, zowaar ik Koos gaat het gordijn weer op volgende woordde Alvarez na enige ogenblik- heet. akte...," ken de vraag van de Hagenaar, „ja, Rechercheur Pruimen had juist ge- „Dat denk ik ook, Jean en ik ben d?t is iuist.' v ze was vanavond nog dacht. blij dat ik je helpen mag1" hier.... Aimée vertrok enige tijd „Ik denk", zei Laaghuis tot Vera, „Vera, je bent..." vóór madame Xanthopoulos en u ons toen zij het bureau van de Koerier Laaghuis kwam niet verder want verlieten.... ik kende haar tamelijk hadden verlaten, „dat Durand, Jan- Vera vulde de zin aan: „Blij jean!" goedwie sen en Alvarez om strijd naar onze Durand zat nog in zijn'hoekje, toen „Wie haar vermoord heeft? Die ^iUilkomst m de gewijde hallen van het tweetal binnentrad. Alvarez zat vraag moet de politie beantwoorden „Dollarlust" verlangen.... laten wij met Jansen aan de bar en goochelde maar terugwandelen, wat nachtlucht schaadt niet." Om kwart voor twee arriveerde het tweetal bij de nachtclub. Een glimlachje en een knikje van de por tier gaven Laaghuis de zekerheid dat Durand, Jansen en Alvarez nog aan wezig waren. Toen hij zijn jas afgaf in de vestiaire, wenkte Ernst hem. „Een telefonische boodschap voor u meneer", zei de portier „aan de oplossing van het raadseltje, waar mee u vanavond het gezelschap amu seerde, wordt gewerkt... juffrouw Charlotte of zo... „Vera", zei Laaghuis, „Arlotti is niet zo heel ver weg en zijn contact man in „Dollarlust' is...." Haagse met pokerstenen. „Je ziet, Durand", zei Laaghuis, .dat ik woord heb gehouden.we zijn nog iets vroeger terug dan ik ge- vermoorde vrouw' monsieur Alvarez.... dat kan mon sieur Laaghuis niet", viel Jansen in, .maar ik denk wel, dat de politie u - politie over.... ik denk wel, dat de politie spoedig ook hier zal komen, zal nachtelijk Den Haag wel uitkammennu ja, monsieur Alvarez, een alibi en goed gezelschap zijn heel wat waard, als het gaat om een moord.... voorko men moeilijkheden, weet u Jansen probeert hem bang te ma ken, dacht Laaghuis, en ik zal met hem meespelen. Hij zei: „Als ik de Deviezenkeizer was, zou ik zeker blijven.een wat romanti sche en bewogen reputatiever geef me, monsieur, maar zo is het... „Die kelner, George heet hij toch? r _i herinner had, niaar een blijde boodschap Dat vermoedde ik al... me, dat de man het was in 1939 in Parijs een rolletje heeft ge speeld...." „En je zei het me niet, Vera?" „Ik vind je veel te aardig Jean, als je zo op dreef bent om je af te remmen...." „In ieder geval Vera, weten we nu zeker, dat mijn vermoeden juist was breng ik niet' Jansen en Alvarez staakten hun spel en kwamen weer aan het tafel tje. „Heren", stak Laaghuis van wal, „een kwartiertje geleden ontmoette ik in de „Red Herring Club" een ken nis van me. die bij een krant werkt juist, monsieur Alvarez, een jour- Arlotti kent het raadseltje, wilde, dat nalist. en die vertelde me schok- wij het ook kenden en rekende er kend nieuws. Een sensatie van de op, dat ik voor een passende verdwij- eerste orde.... de politie heeft een ning zou zorgen... een oude rot in vrouwenlijk gevonden in een huis aan het vak, die Arlotti, Vera..." de Laan van Meerdervoorthet Een oude rot dacht Vera maar was Blonde Aimeéze was toch toch moeten we hem te slim af zijn... vanavond nog hier, monsieur Alva- Arlotti is rücksichtslos... hij telt al- rez?' leen het doel. En Vera zei: De Zuidamerikaan keek voor zich „Ja, Jean, een oude rot... en er uit. Er klopte iets niet (overwoog zijn er maar weinigen, die van zijn hij), nu al ontdekt onzichtbare tegenwoordigheid weten" Durand en Jansen dachten, zij het „Onze drie musketiers zijn er nog. op andere gronden, eveneens, dat er Vera"! iets niet klopte en dat er iets scheef „Natuurlijk Jean, want ze houden dreigde te gaan. zal vragen naar uw relaties met de een moordhet slachtoffer een be kende, misschien zelfs een vriendin of medewerkster van uniet pret tig, mijn waarde Deviezenkeizer. Alvarez bleef zitten. Rookte de ene sigaret na de andere. Durand en Ve ra zwegen en rookten eveneens. Wat bezielt die Alvarez om te blijven dacht Laaghuis, gek is de man niet, dus bang. Maar waarvoor „Vera, we gaan dansen", zei hij toen. Op de vloer gekomen vroeg hij: „Begrijp jij, waarom Alvarez niet de benen neemt Hij heeft toch alle reden om een gesprek met de politie zo lang mogelijk uit te stellen „Jean zie je niet in waarom Hij is bang zowel voor de politie als voor zijn baas of opdrachtgever.... die moord op Aimée is te vroeg ontdekt., de operatie verliep niet volgens de plannenen fouten worden in „le milieu", in de onderwereld zwaar aangerekend, Jean. Misschien is Al varez veiliger in een Haagse cel dan in de vrije lucht.... Alleen, hij weet, dat hij niet heel lang in de cel zal blijven en dan zal de wraak dubbel hard aankomen, als hij leeggepompt is „Ik zie het Vera.en Durand en Jansen willen Alvarez verdwenen zien, alvorens de politie komt... an ders hadden ze wel stappen onderno men om de ballendieven op de hoog te te stellen.Alvarez moet die beide veiligheidslucifers de weg wij zen naar anderen en dus niet in de cel belanden. Laaghuis bestelde koffie voor Vera en zichzelf. „Niet vergeten, George", zei hij. „Sterke koffie ditmaal". George zei- „Ja, meneer". Vera zag de kelner aan en knikte. Durand zei, dat die George een uitstekende „garcon" was. Laaghuis beaamde het Vera zei: „Evidemment, monsieur le com- missaire". Alvarez schoof even iet wat onrustig met zijn stoel. De De viezenkeizer dacht Laaghuis be grijpt nu, dat George een rolletje speelt; dat maakt hem onrustig. En Laaghuis zei: „Is uw vriending vanavond nog hier geweest, monsieur Alvarez En toen de Zuidamerikaan iets mompelde van „telefoon" en „ver hinderd" vervolgde Laaghuis: „Zo Dat is vervelend voor haar". „Vervelend zei Alvarez, „verve lend waarom?" „Omdat u er donder p kunt zeg- (Wordt vervolgd) dat Amerika thans in de wedloop om de ruimte weer vooraan gaat. Het thans onthulde toestel is een prototype. Twee andere zijn op het ogenblik nog in de maak. De X-15 moet door een B-52 bommenwerper op een hoogte van ongeveer twaalf kilo meter gelanceerd worden, waarna de vloeibare-zuurstofmotor van deze ra ket, wat de X-15 alles bij elkaar toch is, voor de verdere voortstuwing tot een afstand van ruim zeshonderd ki lometer van de aarde moet zorgen. De grote moeilijkheid is die van de terug keer in de aardse dampkring en het overwinnen van de wrijvingshitte. De minste fout van het apparaat of van de ruimtepiloot zal fataal zijn. De eerste mens, die met dit appa raat een ruimtereis zal gaan wagen, is de 37-jarige invlieger Crossfield, de eerste ook die met een snelheid van tweemaal die van het geluid heeft gevlogen. Als piloten van de twee an dere toestellen die in de maak zijn, worden genoemd Robert White en Jo seph Walker. De 37-jarige Crossfield zei bij de onthullingsplechtigheid, dat hij in fe bruari zijn eerste ruimtevlucht met de X-15 zal maken, maar verwachtte nochtans dat het toestel nog voor het einde van dit jaar reeds proefgevlo- gen zal hebben met snelheden van 7000 km per uur. De motor van de X-15 heeft een vermogen van 500.000 pk. G.A.W.C. baron van Hemert tot Dln»> hof, burgemeester van Maarn, secre- taris D. Soeteman, ambtenaar bij de PTT te 's-Gravenhage, penning meester D. Schmidt, apotheker té Bussum, de heer A. Mak, directeur van een lagere technische school te Sneek en mevrouw R. van der Pluynt te Vlaardingen, die de leiding van het huishoudelijke deel voor haar re kening zal nemen. Alle deelnemers zijn lid van de Nederlandse Vereniging voor Weer» en Sterrenkunde, die reeds een be langrijke gift voor het mede te ne men instrumentarium heeft toege zegd. De expeditieleden hebben ook deel uitgemaakt van de amateur-expe ditie, welke naar de zoneclips in Zweden in juni 1954 is uitgezonden. De waarnemingen zijn toen echte* door de weersomstandigheden mis lukt. Niettemin zijn de waarne mers goed geoefend. Het programma is in overleg met de beroepsastronomen opgesteld en aangepast, doch de amateurs zullen, al zullen zij op hetzelfde eiland Fuer» teventura verblijven, de werkzaamhe den geheel zelfstandig uitvoeren. Een Amerikaans militair transport vliegtuig heeft nabij Babylon, in de staat New York, een noodlanding ge maakt op een drukke autoweg, waal door drie auto's werden vernield. De bestuurder van een van de auto'* kwam om het leven. De inzittenden van het vliegtuig bleven ongedeerd. (Advertentie) V. Van bevoegde ztfde wordt ons mee gedeeld, dat het in het voornemen ligt de heer M. van Veen, oud-bur gemeester van Enschede en thans waarnemend burgemeester van Doet* inchem te benoemen tot staatssecre taris van oorlog. ZATERDAG, 18 OKTOBER HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gew. muz. 7,30 V.d. jeugd 7,40 Gram. 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V.d. vrouw (9,35- 9,40 Waterst.) 10,00 V.d. kleuters 10,15 Gram. 10,30 Ben je zestig? 11,00 V.d. zieken 11,45 Gram. 12,00 Middagklok- noodklok 12,03 Gram. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13.15 Zonnewijzer 13,20 Lichte muz. 13,45 V.d. kind. 14,00 V.d. jeugd 14.10 Amus.muz. 14,30 Kron. v, letteren en kunsten 14,55 Gemengd koor 15,15 Me- tropole ork. en sol. 15,40 Boekbespr. 15,50 De schoonheid v.h. Gregoriaans 16,20 V. d. jeugd 17,00 Eng. les 17,20 Lichte muz. 17,40 Amus.muz. 18,00 Journ. weekoverz. 18,10 De springplank 18,30 Gram. 18,45 Vragenbeantw. 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,20 Lichtbaken, caus. 19,35 Omr.ork. en sol. 20,30 inl. missiezondag 20,35 Gevar.progr. 21,55 De knipperbol, caus. 22,05 Nederl. liedjes 22,35 Wij luiden de zondag in. Aansl.: Avondgeb. en lot. kal. 23,00 Nws. 23,15 Nws. in Esperanto 23,22-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 8,50 Voor u en uw gezin, caus. 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 Gram. VPRO: 10,00 Tijd. uitgeschakeld, caus. 10,05 Morgenwijd. VARA: 10,20 V.d. vrouw 10,50 Annemarieke, hoorsp. 11,20 Buitenl. weekoverz. 11,35 Vioolduo 12,00 Promenade ark. 12,30 Land- en tuinib. meded. 12,33 Orgelspel 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13,40 Sportrubr. 14,05 V.d. jeugd 14,35 Gemengd koor 14,50 Noord- Brabants progr. 15,15 Klankb. over A. van Collem 15,35 Kamerork. en sol. 16,15 Boekbespr. 16,35 Jazzconcours 17,00 Vers van de pers 17,30 Radioweekjourn. 18,00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19,00 Art. staalkaart VPRO: 19,30 Machten en mensen, caus. 19,45 Deze week, caus. 19,50 Iets noor niets VARA: 20,00 Nws. 20,05 Thuis E<est? 20,13 Gevar.progr. 21,30 Soc. comm. 21,45 Twintig vragen. 22,10 Amus.muz. 22,30 Als zachte regens, hoorsp. 23,15 Nws. 23,30-24,00 Gram. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Caus. 12,45 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Muz. kaleidoscoop 15,00 Gram. 15,15 Gram. 15,45 Idem 16,15 Idem 16,46 Eng. les 17,00 Nws. 17,10 Dagklapper en lit. kal. 17,20 Lit. gezangen 17,30 Schla gers 18,00 Wereldtentoonst. 18,30 V.d, sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonst. 20,00 Cabaret 21,00 Omr.ork. 22,00 Nws. 22.15 Amus.muz. 23,00 Nws. 23,05 Gram. 23,45-24,00 Zigeunerklanken. BRUSSEL, 484 m. 12,15 Gram. 12,54 Idem 13,00 Nws. 13,10 Atomium-cocktail 14,15 Ork.conc. 15,15 Atomium-coektaJl 16,00 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Operamux. 18,40 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Gevar.progr. 22,00 Nws. 22,10 Lichte muz. 22,55 Nw». 23,00 Jazzmuz. 23,55 Nws. Televisie ZATERDAG, 18 OKTOBER AVRO: 17,00-17,30 V.d. kleuters NTS: 20,00 Journ. en weerber. NCRV: 20,20 In 't pothuis 20,40 Hobby-rubr. 20,55 Plus of min, quiz 21,20 Een reis om de wereld voor 80 ouden van dagen 21,55 Dagsluiting FRANS BELG.: 16,00-17.30 Wereldten toonst. 19,00 Feux de la rampe 19,30 V.d. jeugd 20,00 Journ. 20,30 Quiz 21,15 Film 21,35 Cabaret 22,15 Instr. trio 22,30 Act. 23,15 Wereldnws. VLAAMS BELG.: 10,30 V.d. jeugd 17,30 Wereldtentoonst. 19,00 Vedetten uit de zee 19,30 Nws. 19,45 De week in beeld 20,15 Feuill. 20,40 Filminterm. 21,00 Wa key Wakey Tavern 22,05 Filmfragm. 22,35 Nieuws.

de Stem | 1958 | | pagina 5