s Heerenhoeks Expo door burgemeester geopend PHILIPS De ambtenarensalarissen Brandweerwedstrijden te Roosendaal Historische vondsten naar museum te Aardenburg p extern Mej. C. v. Kampen verliet jongensschool Ier neuzen Diefstal van gerst met een maand hechtenis gestraft Tunesië aan de zijde van het Westen Diefstal St.-Jansteen houdt been stijf Daar werd iets groots verricht GA HAAR KIJKEN BIJ LAMPE Bourguiba Tweede lustrum Hedenesse Verlies voor katholieke jeugd Tractor reecl op mijn Campagne voor veilig verkeer groot succes H UIDC REM E voor het gehelë gezin geneest, Verzorgt en geeft natuurlijke bescherming Eerste deel cursus afgesloten Substituut griffier vrijgesproken (jf DAGBLAD DE STEM VAN YIUJUAI, H UMUDM tMï#; li mir: L-fir De „Expo" te 's-Heerenhoek heeft haar poorten geopend. In de foyer van de onlangs zo fraai gerestaureerde Jeugdhoeve heeft de voorzitter van het Expo-bestuur de genodigden en standhouders hartelijk verwelkomd. De heer Rentmeester zei dat men wel niet mag verwachten een Brusselse tentoonstelling te zien, maar toch is door eendrachtig sa mengaan van de 's-Heerenhoekse middenstand, in deze huishoudbeurs, de eerste ooit in deze gemeente ge houden iets bereikt, dat de moeite loont het te bekijken. Spreker dankte de standhouders voor de grote in spanning welke zij zich hebben ge troost, waardoor zo'n opmerkelijk resultaat is bekomen. Door de inrich ting van deze beurs is de band tus sen de middenstanders verstevigd en spreker hoopte, dat dit bestendigd zou worden. Pastoor Douwenburg zei het wat moeilijk te vinden dit voor hem vreemde terrein te betreden. Spreker wilde echter uitdrukking geven aan zijn vreugde dat deze Expo tot stand kwam, daar zij getuigt van bruisend leven en het besef dat de midden stand zijn dienende taak zo goed mogelijk wil vervullen. Ook in het zakelijke moet gestreefd worden naar het volmaakte, anders ontwik kelt men zich niet naar menselijke maat. Na nog de eerlijke concurren tie te hebben aanbevolen gaf de pas toor de tentoonstelling zijn beste wen sen mee. Burgemeester Waelput verklaarde zich bereid de Expo te openen. Voor dien werden eerst mevr. Waelput bloemen aangeboden en sprak ook de burgervader zijn speech uit. Met veel waardering getuigde hij over hetgeen gepresteerd was. Met enige angst had spreker de groei ga- degesloegen en zich afgevraagd: gaat men niet te ver; zal het de kos ten dekken: komen de mensen wel kijken. Overigens was hij zeer ge troffen door de animo, waarmee men alles aanpakte en eerlijk gezegd had hij niet verwacht dat er zo iets moois cn groots te voorschijn zou zijn ge komen. (Advertentie) winkelcentrum Boeimeer 'n Suède jasje blijft de grote mode. Ideaal voor ons klimaat en... het staat zo chique Speciale aanbieding 119.- nu ook: Graaf Hendrik lll-plein Breda Spreker stak zijn middenstanders een pluim op de hoed omdat zij met hun tijd mee gaan en zorgden over alles te beschikken waaraan behoefte is. Tenslotte wenste hij allen een groot succes; kreeg een reuzen- schaar en knipte resoluut het lint voor de hoofdingang door. Langs de stands Een rondgang langs de vele en mooi-geordende stands volgde; alle zalen beneden en boven zijn inbeslag- genomen en in het nokje zetelt de Grontmij, die niet alleen laat zien hoe de schetskaart van 's-Heerenhoek (Advertentie) Onze fotograaf knipte het moment, waarop burgemeester Waelput door het lint knipte. thans, maar ook over 42 jaar in 2000 zal zijn. De Expo maakt een grootsteedse indruk. Letterlijk van alles is er te zien, wat in een modern huishouden van node isen geconsumeerd wordt. Naast de nieuwste machines, koelkasten, radio's en televisie-toe stellen stuit men op de mode in al lerlei gedaanten en ook op brand stoffen, schoeisel, vlees, koek, ver snaperingen, delicatessen, haarden, woninginrichting, enz. Inderdaad is het aspect verrassend en wij verwachten een grote toeloop, gezien ook de vele attracties. Een bijzonder vreemd geval met een perceel grond in de nabijheid van Hulst is tijdens de zitting van de Mid delburgse politierechter tot een oplos sing gekomen. Dit kwam doordat de politierechter, mr. B. S. Sieperda, de landbouwerszoon B.B. uit Hulst ter zake van stroperij conform de eis tot één maand hechtenis veroordeelde. B. had namelijk diefstal van een flin ke oppervlakte gerst op zijn geweten. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae. schetste hoe een cn ander in zijn werk was gegaan. Het perceel grond was eigendom van de moeder van de verdachte, de wed. B. Maar de zoon. die pachter was, gaf op zijn beurt de grond in gebruik aan de fam. B. Op een gegeven moment had de drinkgrage zoon echter geld nodig en daarom deed hij afstand van de pacht, waarvoor hij f5000 van zijn moeder ontving. De Grondkamer keurde deze transactie goed en de fam. B. liet niets van zich horen. De boomkweker J. M. de B. werd toen pachter en hij zaaide gerst in. Op hetzelfde perceel ging de fam. B. daarna haver inzaaien. En tegen de tijd, dat het gewas rijp was kwam de zoon van de wed. B. plotseling opdagen om het gewas te maaien en de hele zaak met een auto weg te brengen. Omdat het hier een economisch waardevol goed betrof, meende de officier, dat hier materieel gezien van diefstal gesproken moet wor den. Hij vroeg een maand hechtenis, waarmee de politierechter dus ak koord ging. Te veel hier Stomdronken was de vishandelaar J. N. uit Ierseke toen hij 11 juli in Axel op een drukke weg, die boven dien langs een kanaal loopt, door de politie uit ziin auto werd gehaald. Hij had bij familie een vrachtje mosselen afgeleverd en als dank een aantal fles jes bier aanvaard en on staande voet leeg gedronken. Mr. Andreae vroeg drie weken hechtenis met drie jaar proeftijd, f 100 boete, drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, ahs- mede toezicht van het C.B.A. De politierechter vonniste conform m°t uitzondering van de ontzegging, die hij terug bracht op één maand. Drempel gestolen Toen een Terneuzense politieagent na afloop van zijn diensttijd in zijn tuintje met een buurman stond te praten zag hij een man rond een Advertentie) Weet wat voor costuum U koopt De oudheidkundige opgravingen te Gezien de grote hoeveelheid en het Aardenburg blijken nog steeds in de ontdekken van een afvalput vlak belangstelling te staan, 1 ,r vooral ook van Belgische zijde. Inmiddels heb ben de heren van der Sluijs en Ovaa van de Stichting Bodemkartering te Wagieningen een bezoek gebracht en speciaal de grondlagen onderzocht, waarin de opgravingen geschieden. Ook de Belgische bodemkartering is, onder leiding van de heer J. Ame- rijekx uit Gent, onderzocht. Uit proefboringen die de Neder landse deskundigen deden en uit het onderzoek der grondlagen kon wor den opgemaakt dat het gebied waar de onderzoekingen worden gedaan een tijdlang geregeld overstroomd is geweest door een rivierarm. Dit zou moeten zijn geweest tussen 300600 na Christus. Afgaande op andere ge gevens is men tot de conclusie geko men dat het hier het vroegere ri viertje de Eede betreft dat vanuit België, voordat het in de Middel eeuwen werd verlegd, midden door Aardenburg moet hebben gestroomd en zo in het Zwin uitmondde. De opgravingen zelve hebben vele nieuwe vondsten opgeleverd, spe ciaal uit de Romeinse tijd. Men heeft een groot aantal, deels prak tisch hele. deels gebroken potten gevonden van eenvoudig inheems aardewerk uit de Romeinse tijd. Ook waren daarbij min of meer mismaakte vormen. Pasfoor J. Ligt hart van Koewacht naar ziekenhuis In de nacht van woensdag op don derdag werd pastoor J. Ligthart van Koewacht door een hartaanval ge troffen. Hij werd naar het zieken huis te Sluiskil overgebracht. Giste renavond was zijn toestand nog steeds zorgwekkend. Er kunnen geen officiële betrekkin gen tussen de Ver. Arabische Repu bliek en Tunesië meer bestaan, aldus heeft de president van Tunesië, Bour guiba, donderdag in een rede bij de opening van de nieuwe zitting van het parlement verklaard. Volgens hem is de regering te Cairo een werktuig in handen van de Sovjet-Unie, die haar macht over de gehele Arabische wereld wil uitbrei den. Tunesië wenst het communisme niet en daarom blijft het verbonden met het Westen, aldus Bourguiba. Bourguiba heeft Egypte ervan be schuldigd in het begin van dit jaar betrokken te zijn geweest bij een po ging hem te vermoorden. Tunesië heeft de hulp van grote mogendheden nodig. Het verzoekt, aldus de president, bij alle Westelijke mogendheden om deze hulp. Verme den wordt bij één van de landen in het bijzonder aan te kloppen. daarbij, veronderstelt men hier met een deel van de pottenbakkerij te doen te hebben, waar de inheemse bevolking het zg. Vlaams-Romeins aardewerk bakte. Enkele meters ver. derop werd eveneens een interessan te ontdekking gedaan. Daar stootte men op ongeveer 5 meter diepte op een Romeinse waterpunt, die van zwaar eikehout was gemaakt en het tot heden goed heeft gehouden. Het hout was voor een gedeelte vergaan Maar in de put. die vol grond- en welwater zat, heeft men een vijftal vrijwel volledige Romeinse kruiken gevonden, benevens een aantal scherven, waaruit wellicht nog an dere kruiken kunnen worden samen gesteld. De put, meer een grote hou ten ton. was ongeveer 1.60 meter diep en 85 cm in doorsnee. Vermoed werd dat dieper nóg een put zou zitten, doch nadat men een voorlopige vast stelling daarvan had gedaan, stort te de houten ton in door de druk van het drijfzand en het grondwater. Het wachten is nu op de deskundigen van de rijksdienst voor het oudheid kundig bodemonderzoek uit Amers foort. die zullen beslissen of hier nog een verder onderzoek zal worden in gesteld. Door deze laatste vondsten is het Aardenburgse museum, dat thans in opbouw is, in het bezit ge komen van een waardevolle collectie Romeins - Vlaams-Romeins aarde werk. waar vele grotere plaatsen ja loers op zullen zijn. Gehoopt wordt dat het pittoreske gebouwtje op de Markt naast de ka zerne der rijkspolitie, dat daartoe werd verbouwd, in het begin van i 1959 zover zal zijn ingericht, dat het voor het publiek opengesteld zal kun nen worden. Let op dit etiket! Het Vormingscentrum „Hedenes se" te Cadzand bestaat op 25 okto ber 10 jaar. Die dag wordt er in het centrum een herdenkingsbijeen komst gehouden, waar de directeur, R.J. Wasterval, een inleiding over het werk zal houden en met een groep jongeren een demonstratie geeft. ..Hedenesse" is in de afgelopen tien jaar een belangrijk centrum gewor den in de wereld der protestantse jongeren in Zeeland. gebouw in de buurt scharrelen. Na verloop van tijd ging de politieman eens poolshoogte nemen en toen bleek, dat de vreemde een overigens weinig gewild artikel in de inbrekerswereld had meegenomen en wel een drempel. De dader was de Terneuzenaar L., die conform tot f25 boete werd ver oordeeld. Dezelfde straf kreeg de bejaarde landarbeider J. H. L. uit Waterland- Oudeland (België) opgelegd. Hij toog 25 augustus met zijn bromfiets op pad om familie in Noordbrabant te gaan bezoeken. De man beging echter de fout eerst een cafébezoek af te leg gen en het gevolg was, dat hij niet verder kwam dan IJzendijke. Want daar zag hij, al brommend, een sloot langs de weg over het hoofd... (Advertentie) elektrische koffiemolen baarheid over alles wat zij voor de Hoe dankbaar katholiek Terneuzen juffrouw C. van Kampen is voor het werk, dat ztf gedurende negentien jaar aan de St.-Willibrordusschool te Terneuzen heeft verricht, is duidelijk gebleken uit het feestelijk afscheid dat men haar heeft bereid. In de morgenuren nam het personeel van de jongensschool afscheid van haar De heer A. Luijten, het hoofd der school overhandigde haar een fraai boekwerk namens het personeel. Pas op het laatste ogenblik werd juffrouw van Kampen verzocht om 'half twee aanwezig te zijn in het parochiehuis, waar haar een feeste lijke ontvangst werd bereid door alle leerlingen der school. Zij waren ge tooid met mooie, in de handwerk lessen vervaardigde feestmutsen. Er was een bijzonder feestelijke kroon voor de juffrouw en de zaal was ver sierd met bloemen, gestuurd door dankbare ouders en oud-leerlingen. Naast de blijdschap mèt juffrouw van Kampen, die nu de reis Kloos- terzande-Terneuzen niet langer da gelijks hoeft af te leggen omdat zij nu verbonden is aan de r.-k. jon gensschool te Groenendijk, klonk uit de woorden van de heer Luijten en pastoor van Campen weemoed om dit vertrek. Maar ook grote dank- Advertentie) In de gemeente Bergen (L.) is een tractor van gemeentewerken op een landmijn gereden, die verborgen lag in de wegberm, waarop men bezig was werkzaamheden uit te voeren. De mijn ontplofte toen de frees, die achter de tractor hing, er over heen reed. De bestuurder van de tractor, de heer J. Derksen uit Bergen, werd door rondvliegende splinters van de verbrijzelde ruiten van de cabine van de tractor gewond. Hij is naar het ziekenhuis te Nijmegen overge bracht. Zijn toestand is niet ernstig. De tractor werd zwaar beschadigd. De arbeider J. Mulder ontsnapte aan de dood toen hij op het moment van de ontploffing juist voor de tractor uit liep. De in 1957 begonnen landelijke campagne met schriftelijke verkeers- cursus, ter bestrijding van de ver keersonveiligheid, is een groot succes geworden. Tienduizenden hebben de cursus ge volgd. Vijftien ministeries en ge meenten alsmede een dertigtal be- derden bedrijven met 20 tot 100 man per soneel hebben de actie gesteund en het personeel aangemoedigd de cur sus te volgen. Daarnaast hebben hon derden bedrijven met 20 tot 100 per soneel de campagne metterdaad ge steund. De deelneming aan de schrif telijke lessen heeft de verwachting zelfs overtroffen. De cursusleidirrg streeft thans naar een diploma voor bromfietsers. HET EULAN ETIKETJE GARANTIE VOOR BLIJVENDE MOTECHTHEID EULAN voor motechte behandeling van wol en andere dierlijke vezels; een wetenschappelijke pioniers-prestatie van tientallen jaren op zijn deugdelijkheid beproefd. ster op maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag 9.52 uur naar het EULAN-PROGRAMMA ov.r Rodio LUXEMBURG 208 m. De raad van St.-Jansteen heeft op 5 juni 1.1. besloten aan het secretarie- personeel een uitkering-ineens te verstrekken over het tijdvak 1 september 1956 tot 1 april 1958. Dit bedrag is de ambtenaren intussen uitbetaald. Hiermee deed St.-Jansteen iets dat indruiste tegen de wens van de mi nister van binnenlandse zaken. Ged. Staten onthielden in een brief die nu wel niet met zoveel woorden dit besluit afkeurde, het vereiste fiat. B(j een Koninklijk Besluit is de raad van St.-Jansteen nu gemaand om het besluit van 5 juni in te trekken. Gis teren diende dit in de raadsvergadering en b. en w. stelden voor het been stijf te houden en dus aan de aanmaning geen gevolg te geven. op gewezen had dat het nu des te meer waard is de gemeentelijke au tonomie (of wat daarvan dan nog rest) te bewaken, nu Den Haag op alle mogelijke manieren probeert St. Jansteen op administratief terrein ..een beentje te lichten". Tennisdebat Voor de rest van de agenda had de raad heel wat woorden nodig. Op verzoek van de heer R. van Acker, die in het ziekenhuis ligt, werd het voorstel inzake de onbewoonbaar verklaarde huizen aan de Geslech- lendijk aangehouden. Hij wilde er nl. het een en ander over zeggen. De leden van de woonruimtewet werden m.a.s. herkozen en voor de tuin- bouwcursus werd vlot 100 gulden sub sidie uitgetrokken. Maar toen begon het. De raad was het hiermee (uiter aard) roerend eens, maar praatte nog even over de mogelijke conse quenties van de gerechtvaardigde halsstarrigheid. Er was tevens een voorstel, dat tegelijkertijd werd be handeld, om aan de Kroon voorzie ning te vragen tegen de onthouding va.i goedkeuring door Ged. Staten aan het bewuste raadsbesluit. .Wie moet er straks de uitgave te rugbetalen, als we de zaak verlie zen?" werd er gevraagd, doch de voorzitter, mr. J.I.M. Reuser, be toogde dat een vernietiging van het raadsbesluit slechts voor de toe komst zou gelden. Wat de ambtena ren krachtens de maatregel van de raad intussen genoten hebben, zal niet worden teruggevorderd. Met algemene stemmen werd ten slotte de aanmaning in de wind ge slagen, nadat de voorzitter er nog Er was een voorstel om aan de tennisclub een renteloos voorschot van 1500 gulden te geven om een clubhuisje te kunnen optrekken. Van vele zijden werden er bezwaren aan gevoerd tegen deze (nieuwe) wijze van medewerking aan de tennisclub. De heer P. Geirnaerdt vond het een hol en leeg voorstel, de heer P. Blommaert oordeelde, dat deze wij ze van medewerking de gemeente een dubbel bedrag kost (rente op rente) en de heer F. Dobbelaer acht te het gezonder, dat op het gemeen telijk sportveld een clubhuis stond dat eigendom van de gemeente is, en niet van de tennisclub. Hij stelde daarom, na ellenlange beraadslagin gen, voor een maximale bijdrage van 1000 gulden te verlenen in de aankoop en plaatsing van het club- en kleedhuisje, de tennisclub Smash de meerdere kosten te laten betalen, zodat het gebouwtje gemeentelijk eigendom werd, waarover de club huur zou betalen. Er waren nog heel wat woorden nodig alvorens dit voor stel in stemming kwam. Het ging er met de hakken over de sloot (5 voor, 4 tegen) door. Voor het St. Nicolaasfeest van Steen Vooruit" werd een garantie gegeven van 1 gulden per kind uit de gemeente in de leeftijd van 2 tot en met 8 jaar. De stichting had een subsidie gevraagd voor de kinderen van de kom St. Jansteen. Absdale en de Tragel, maar b. en w. oordeel den dat er een uniform standpunt t. a.v. alle kinderen in de gemeente geformuleerd moest worden. leerlingen heeft gedaan. De heer Luijten wees daarbij voor al op de godsdienstig-zedelijke vor ming van de jeugd en speciaal op de voorbereiding tot de Eerste H. Communie, buiten haar zorg voor het onderricht in de profane vak ken. Ook de kapelaans Matthijssen en Ja cobs waren aanwezig, benevens een afvaardiging van het oudercomité. Zeven leerlingen boden juffrouw van Kampen een prachtige boekentas aan en een paar prachtige houten boe kensteunen, versierd met het symbool der wijsheid. Enige leerlingen voerden een kort zelfgemaakt toneelstukje op en ook daaruit bleek maar al te duidelijk hoe het vertrek van de sympathieke onderwijzeres wordt betreurd. In het filmprogramma werd o.a. een kort filmpje vertoond over het leven van Z.H. Paus Pius XII en tij dens de pauze die werd opgeluisterd door de schoolband, tracteerde juf frouw van Kampen de aanwezigen. Na het slotwoord van de heer Luij ten wachtte haar %een nieuwe ver rassing. Vele ouders en oud-leerlin gen kwamen naar het parochiehuis om juffrouw van Kampen nog een maal de hand te drukken en haar te danken voor het vele goede dat zij met zoveel liefde en toewijding voor Terneuzens katholieke jeugd heeft gedaan. [V/ÏET moeite is nu van het State Departement in Washington een verklaring los gekomen, dat men daar de diefstal van Nederlandse bedrijven in Indonesië inderdaad diefstal, dus afkeurenswaardig acht. Het is vreemd in de diplomatieke wereld, dat zulk een erkenning zo veel moeite moet kosten. Uit angst voor het verlies van goede handels relaties aarzelt zelfs de machtigste staat ter wereld deze simpele waar heid uit te spreken. In andere gevallen is men niet zo angstvallig. De misdaad trof echter maar een klein landje, weliswaar een trouwe landgenoot, doch geen belangrijk speler in het internatio nale concert. Inmiddels, de verklaring is er. Consequenties worden er echter niet aan verbonden. De Indonesi sche regering gaat ongestoord ver der met het judassen van Neder landse bedrijven en het vasthouden van gelden, die haar rechtens niet toekomen. Er zijn weer allerlei voorschriften dienaangaande los ge brand. Het is een mooie wereld! (Advertentie) Het is geen prettig schouwspel, dat Montgomery en Eisenhower voor het forum van de wereld met elkaar slaags zijn geraakt over de wijze, waarop in 1944-1945 Europa werd bevrijd. We hebben altijd die pe dankbaarheid gekoesterd ten op zichte van deze beide grote mili taire figuren. En nu zegt de een van de ander, dat hij ons nodeloos een extra-oorlogswinter heeft bezorgd en een lichtzinnige strategie heeft bedreven. Eisenhower heeft natuurlijk weer geantwoord en verzekerd, dat de overwinning op verbazingwekkend korte termijn is bereikt, waarvoor hij zelfs Churchill als getuige aan haalt. Ons dunkt, dat men deze con troverse beter in militaire tijd schriften op zuiver zakelijke gron den had moeten uitvechten. Nu het geschiedt voor een groot publiek, dat toch niet kan oordelen wie nu precies gelijk heeft, krijgt het debat een pijnlijk karakter en kunnen we niet meer denken aan de glorieuse periode der bevrijding zonder de smartelijke bijgedachte, dat er no deloos te veel offers voor gevergd zijn. Aan de brandweerwedstrijden, die zaterdagmiddag rondom het oude slacht huis aan de Spoorstraat te Roosendaal worden gehouden, zal door 11 groe pen van 9 man worden deelgenomen. Het is een zogenaamde technische wedstrijd, waarbij door de groep een bepaalde opdracht, n.l. het uitleggen van slangen en het bestrijden van een brand met minstens zes stralen moet worden uitgevoerd. Er lopen momenteel twee parallel cursussen, n.l. te Roosendaal en Et- ten, die worden gegeven door de ad junct-inspecteur van het Brandweer wezen in Brabant en Zeeland, de heer G. Kortus, waarvan het eerste deel thans is afgesloten. Doel van deze cursus is bevelvoerders ge schikt te maken om in groter ver band n.l. tot 4 bluseenheden te kun nen optreden. Deze groepen met be velvoerders behoren tot de B-kring en moeten in geval van ernstige rampen in de A-kringen assistentie kunnen verlenen. Op verzoek van een aantal cursis ten is deze wedstrijd uitgeschreven om nu eens in praktijk te kunnen brengen wat de bevelvoerder in het eerste deel van de cursus aan theo retische kennis heeft vergaard. Het organiserend comité, be staande uit de heren G. Kortus, com mandant der vrijwillige brandweer V. van Baal, de plaatsverv. com mandant J. Bouman uit R'daal en de commandant brandweer uit Fijnaart Nijhof, hebben hiervoor het genoem de object aangewezen. De jury bestaande uit de heren J. Bouman, voorzitter, van Oyen, com mandant der bedrijfsbrandweer van ,,De Schelde" uit Vlissingen, D. Ta- kema, ondercommandant brandweer te Goes, Hartog, uit Heinkenszand, en Weststraete uit Kattendijke. De deelnemende groepen komen uit Etten, Fijnaart, Oudenbosch, Oud-Gastel, -Terheijden, Zevenber gen. Dinteloord, Raamsdonk, St. Phi- lipsland, Chaam en Oosterhout. De leiding van de wedstrijd berust bij de heer G. Kortus. Het opvoeren van de paraatheid van de brandweer geschiedt in nau we samenwerking met Bescher ming Bevolking". De heer Wijdeks uit Oosterhout, kringhoofd B.B., de districtsinspecteur van het Brand weerwezen H. M. A. van Schendel, plaatselijke H. B.B. en andere geno digden zullen op het wedstrijdterrein de verrichtingen gadeslaan. Verondersteld wordt, dat een enor me brand is uitgebroken en de taak van de ter hulp gesnelde groep is nu deze zo snel en effectief mogelijk te bestrijden, waarbij in totaal zes stra len water moeten worden ingezet. Door de H. B.B. uit Roosendaal, de K.H. B.B. en de commandant brand weer van Roosendaal zijn enkele prij zen beschikbaar gesteld, o.a. ook voor de beste bevelvoerder.. De prijsuitreiking vindt 's avonds plaats in de Eratozaal te Roosendaal. (Advertentie) Het gerechtshof te Arnhem heeft arrest gewezen tegen de geschorste I substituut-griffier bij het gerechtshof te Amsterdam mr. J. G, R. Het sprak hem van al het ten laste gelegde vrij. Ten aanzien van het primair ten laste gelegde: de huis- zoeking door de Haagse politie bij de journalist F., welke actie de heer R. in een kranteartikel vergeleek met Gestapo-methoden. achtte het hof I evenals de rechtbank te Arnhem deze uitlating niet kwetsend bedoeld. Wat betreft het subsidiair ten las te gelegde, de beoordeling van een procureur-generaal „wiens normbe sef en hoger verantwoordelijkheids gevoel /.ouden zijn gestoord door vijf jaar bezetting" overwoog het hof, dat niet wettig en overtuigend bewezen is. dat met deze uitlating een be paalde procureur-generaal zou zijn bedoeld.

de Stem | 1958 | | pagina 3