Walcheren 3? „Vooruit I" op de strekdam Zeeuwsch-Vlaanderen Dagblad De Stem ZUID-BEVELAND Jeugdtoneel in IJzendijke Chaos veerhaven Breskens wordt weldra ondervangen Afgraving van „Berg van Troye" Unieke aanbieding slechts 3 dagen „DULCO" BUSTEHOUDER VROOM DREESMANN uw ZOMERKOSTUUM IS HET WAARD PATER VERHAGEN SPRAK VOOR VROUWENGILDE Duitse mosselen voor Yerseke Champagne-koningen te Yerseke Hoogwaterstanden Twee opvoeringen voor schooljeugd Brandend Maagzuur na iedere maaltijd? Plan voor fuikenconcentratie Schouwspelers saterdag naar IJzendijke AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 15 OKTOBER 1958 MIDDELBURG Raad vergadert De gemeenteraad zal aanstaande maandagnamiddag openbaar verga deren in het stadhuis. De agenda ver meldt onder meer ontslag en benoe ming van enkele onderwijskrachten, subsidieverlening aan de Mater Ama bilisschool te Vlissingen, wijziging van de algemene salarisverordening voor de vakleerkrachten, een krediet voor de verbetering van het laag spanningsnet aan de Lageweg en een verordening op het instellen en toe kennen van erepenningen der ge meente Middelburg. Subsidie voor Mater Amabilisschool Het bestuur van de stichting Mater Amabilisschool op Walcheren te Vlis singen heeft aan het (Middelburgse) gemeentebestuur verzocht met in gang van het cursusjaar 1958-1959 'n subsidie uit de gemeentekas te mo gen ontvangen. B. en w. stellen de raad thans voor in de nettokosten per leerling een bijdrage te verlenen van twintig procent met een maxi mum van f 10.per leerling per jaar. Het college wil voorts aan deze subsidiëring de gebruikelijke voor waarden verbinden wat betreft con trole op boeken en beheer, de woon plaats van de leerlingen en subsi diëring door het rijk. Ontslag en benoeming onderwijskrachten Het college van b. en w. stelt de raad voor om aan mejuffrouw C. A. Wondergem op haar verzoek eervol ontslag te verlenen als onderwijzeres aan school C. en om in de plaats van mejuffrouw J. Hoogerheyde tot vak onderwijzeres aan die school een be noeming te doen uit het tweetal: me vrouw C. I. van Nieuwenhuijzen te Veere en mejuffrouw T. Kuik te Vlissingen. Door 't ontslag van dhr. A. Steketee is er per 1 december een vacature aan de lagere school 't Zand. Voorgesteld wordt thans om in die vacature de heer H. Koogers te benoemen. Verbetering laag spanningsnet Door geleidelijke stijging van het verbruik is de spanning op het elek triciteitsnet in het gebied Lageweg- Nieuwe Vlissingseweg slecht gewor den. Hierin kan verbetering worden gebracht door in de Lageweg een laagspanningskabel te leggen, waar door dit verzorgingsgebied tevens gekoppeld kan worden aan het kabel- (Advertentie) zware kwaliteit jeans „Sanfor" dus krimpvrij met lange maagband voorsluiting doorgestikte cups stevige schouderbanden achter met royaal elas tieken tussenzetsel van solide kwaliteit perfect model keurig afgewerkt Als SPECIALE aanbieding slechts 3 DAGEN #|95 voor de RECLAME PRIJS van Breda - Bergen op Zoom Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 7 Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, Tel. 2236. RayonredacteurN Karhof Rayonoeheerder: J. Fait Prijs vooi losse advertenties bestemd voor de editie vooi Zeeland i 0.15 pei mm. Vooi .lngezonuen Mededelin gen" t 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie „Kleintjes 3 regeis ol minder f 0.90, elke regeJ meei f 0.15 Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp t 1.50 en u.40. Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen halt geld net in de Stromenwijk. B. en w. vra gen de raad voor dit doel een krediet ter beschikking te stellen van f 7200. Verordening algemene subsidievoorwaarden B. en w. hebben de raad tei vast stelling een verordening op de alge mene subsidievoorwaarden doen toe komen. Het is de bedoeling door mid del van deze regeling meer uniformi teit te krijgen in de gemeentelijke bijdrageverlening en voorts te voor komen dat hogere dan de werkelijke noodzakelijke subsidies worden ver leend. De verordening zal in werking treden met betrekking tot over 1960 bedoelde subsidies. In de voorwaar den wordt onder meer gesteld, dat 'n aanvraag voor 1 mei van het voor afgaande jaar moet worden inge diend, dat aan instellingen die niet door natuurlijke personen worden ge steund met geldelijke bijdragen geen subsidie wordt verleend, dat de in stelling om in aanmerking te komen voor subsidie ten minste drie achter eenvolgende jaren moet hebben be staan, dat b. en w. bevoegd zijn in be paalde gevallen van de verordening af te wijken. Toneelgroep „St. Paulus" opende toneelseizoen De r.-k. toneelgroep „St. Paulus" opende het toneelseizoen met een H. Mis in de parochiekerk. Na een gezamenlijk ontbijt in de bovenzaal van de Schouwburg volg de een werkvergadering. De voorzit ter, de heer L. Castenmiller, maak te namens het bestuur de plannen be kend voor de komende maanden. De vergadering kon hiermede akkoord gaan. Tevens werd afscheid genomen van de penningmeesteres mej. H. Jelle- ma, die i.v.m. haar a.s. huwelijk Middelburg zal verlaten. De voorzit ter dankte haar voor haar activitei ten als bestuurslid en als speelster, en bood haar namens de leden een cadeau aan. Mej. H. Jellema sprak een kort dankwoord. Na een geani meerde rondvraag werd deze verga dering met gebed besloten. VLISSINGEN Opvoering door Puck De toneelgroep „Puck" heeft in „Bri tannia" een enthousiast en dankbaar publiek achtergelaten, toen voor de laatste maal heJ doek viel na een flit sende opvoering van Hans Weigels blijspel „....en toen kwam dokter Frost". De voorstelling ging zoals te doen gebruikelijk in de Scheldestad wederom voor de gelieerde leden van de Zeeuwse Volks Universiteit en van het Vlissingse Nutsdepartement, voor welke laatsten dit tevens als de opening van het seizoen gold. Het stuk drijft op goedaardige wijze de spot met de moderne psycho-ana- lyse én doet dat door middel van een welbespraakte verzekeringsagent, die deels toevallig de plaats inneemt van een beroemd psychiater. Het laat zich raden, dat hieruit een stroom van Advertentie Geeft U eens 4.25 uit en U kunt het schoon en netjes op bergen. Stoomwasserij Chemische Wasserij en Ververij DE LELIE St. Josephstraat 9-17 Tel. 5171 BERGEN OP ZOOM misverstanden en plezierige moeilijk heden vootrspruit. „Puck" heeft er een bijzonder ple zant gebeuren van gemaakt, wel in de eerste plaats dank zij de hoofdrol- vertolker Piet Römer, die met vaart en vaardigheid het tempo beheerste. Jan Grefe was een voortreffelijke per siflage van een psychiater en ook de andere rollen waren goed bezet met Ada Thysse zeer charmant Ellen de Thouars, Ria Vroemen, Walter Kous en Guus Verstraete. J.C.M. GOES Voor het kath. vrouwengilde heeft, in hotel de Korenbeurs de bekende televisie-pater, Leopold Verhagen, een magistraal betoog gehouden over het onderwerp „Versleten geloof". Het was een even boeiende als geestige en aangrijpende analyse van deze tijd, met zijn hang naar materialisme, gods dienstige vervlakking en geestelijke verschrompeling. Geloof en leven zijn gescheiden, waardoor de uitingen van het geloof afgesleten worden. Het orgel van ons leven, aldus de spreker, is vals en we zullen het helemaal opnieuw moeten stemmen. Iedere christen is verantwoordelijk voor de kerk, was een andere grond gedachte van pater Verhagen. De leken hebben hun eigen verant woordelijkheid in hun parochie en moeten hun katholiek zijn niet slechts tonen door het nakomen van enkele koude verplichtingen. Wijlen Paus Pius XII en kardinaal Suhard schetste hij als de twee nieu we heiligen, die de noden van onze tijd peilden en door eigen heldhaftig voorbeeld de juiste koers aangaven. En tenslotte zei hij: „De plaats waar wij elkander in liefde moeten vinden en wij direct contact hebben met God, is het offer van het nieuw verbond, de H. Mis". Het grote gehoor van de pater had zijn rede met intense aandacht ge volgd en namens dit dankte de presi dente, mevr. Weiten, de eerw spreker hartelijk voor zijn grandioos betoog. Pauselijke onderscheiding Gisteravond is te zijnen huize en in tegenwoordigheid der leden van het parochieel armbestuur het gouden ere kruis Pro Ecclesia et Pontifice uitge reikt aan de heer M. Goedemondt, die onlangs, na een bijna 25-jarig lidmaat schap van genoemd bestuur, aftrad. Op verzoek van mgr. Baeten ge schiedde de overhandiging der onder scheiding door oud-deken Nieveen v. Dijkum, die haar twee maanden gele den voor de heer Goedemondt aan vroeg. Rilland bazaar De bazaar, die gehouden is in de garage van de auto mij „Zeeland" ten bate van de oranjevereniging Juliana, is goed geslaagd. De bruto opbrengst bedroeg 2320 gulden. s-Gravpvfddpr winkelweken De actieve middenstandsvereniging organiseert van 13 t.e.m. 25 oktober weer winkelweken. Om te verkopen natuurlijk, maar ook om het publiek aan te tonen, dat het niet altijd no dig is naar een „winkelcentrum" te trekken om te slagen. De gebruikelijke attracties ontbre ken niet, maar origineel is wel die voor de jeugd. Die moet uitzoeken welke inwoner van 's-Gravenpolder door bij elk van de 21 deelnemers geëtaleerde foto wordt voorgesteld. Dit lijkt eenvoudig, maar de moei lijkheid schuilt in de ouderdom van de foto's. Vanmorgen vroeg waren ze al aan het puzzelen met de hoop geen fout te maken. Hengstdijk biljartclub opent seizoen Zaterdag j.l. organiseerde de plaat selijke biljartclub „Nooit Gedacht" een feestavond ter gelegenheid van de aanstaande competitie. Op het programma stond aller eerst een onderlinge wedstrijd, waar bij de eerste plaatsen bezet werden door: 1. R. Burggrave-H. de Kort, 2. E. v. Deursren-P. v. Dijk, 3. J. Burggrave-F. Vaal. Vervolgens kregen de leden een rij kelijk feestmaal aangeboden, waarna de avond in een gezellige sfeer be sloten werd. IJzendijke Verjaardagsactie voor verkennersclubkas De verkenners van de Katholieke Jeugdvereniging hebben een aardig middeltje gevonden om de zorgelijke toestand van hun clubkas enigszins te verbeteren. Bij verjaardagen in de parochie wordt de jarige een enveloppe over handigd met het verzoek, voor ieder jaar dat men oud is, een cent te of feren voor de kas van de St. Fau- lusgroep der verkenners. Iedereen zal gaarne dit luttele be drag schenken, al was het alleen al voor de goede wensen ,die de ver kenners tegelijkertijd tot de jarige richten. HULST kunstkring opent toneelseizoen Vrijdagavond opent de Kunstkring „Van den Vos Reinaerde" het win terseizoen met de opvoering van het toneelstuk „Pygmalion" van Shaw. De Haagse toneelgroep De Schouw spelers zal dit stuk in het Bioscoop gebouw voor het voetlicht brengen. OOSTBURG Winter-fihnprogram van Plaatselijke Gemeenschap Het bestuur van de plaatselijke ge meenschap Oostburg heeft in samen werking met de ondernemer van het Ledeltheater een filmprogramma sa mengesteld voor het winterseizoen. Men heeft voorlopig het oog laten vallen op een drietal buitengewone films zoals „Getuige a charge". „De lord, de lady en de butler" en „The man with the golden arm Verder is de plaatselijke gemeen schap van plan een tentoonstelling te organiseren over resultaten van vrijetijdsbesteding, die vermoedelijk in februari-maart 1959 zal worden ge houden. Overslag bromfiets in brand Toen de heer A. Coppieters alhier zich naar zijn werk wilde begeven en met zijn bromfiets aan de hand een sigaret aanstak kwam de bran dende lucifer te vallen met gevolg dat de brommer in brand vloog. Daar de heer Coppieters niet dade lijk kon blussen liep de bromfiets grote schade op. granaat gevonden Bij herstellingswerkzaamheden op het erf van de heer E. van Bambost werd bij graafwerk op een hard voorwerp gestoten. Het bleek dat het een granaat was. De opruimings dienst werd gewaarschuwd. Het be trof een granaat uit de oorlog 1914 1918. nieuwe tamboers De fanfare te Overslag is weer uit gebreid met niet minder dan 3 jon ge tamboers. Hiervoor zijn aange worven de jonge heren: R. Wijngaerd R. de Baerdemaeker en E. v. Nieu- wenhuijze. verkenners geïnstalleerd Bij de onlangs opgerichte verken nersbeweging alhier werden vorige week 8 verkenners geïnstalleerd. Na de plechtigheden werd een groot kampvuur aangelegd en een lekkere maaltijd aangeboden. Sluiskil „Semper Avanti" in „Vandaag is morgen" De plaatselijke r.-k. toneelvereni ging is gereed gekomen met haar eerste toneelstuk van dit seizoen. Op zondag 19 en zondag 26 oktober treedt deze succesvolle amateurtoneelgroep weer voor het voetlicht en deze keer wel met een bijzonder mooi en mee slepend toneelspel, n.l. „Vandaag is morgen". Dit stuk dat handelt over „de men sen" tijdens de oorlog 1940-1945 in Engeland en wel bijzonder over twee piloten van de RAF die beiden vech ten omdat ze „niet anders kunnen", ma-ar vooral zoals de Poolse piloot Radwanski zegt: Voor de vrede, op dat er geen kleine meisjes meer te gen de muur gezet zullen worden om dood te schieten. (Advertentie) Sas van Gent bestuurslid gekozen Op een te Tilburg gehouden verga dering, waarbij men tot de oprich ting kwam van de Zuid Nederlandse Jazz Federatie, werd onze stadge noot, de heer W. Remery, als be stuurslid gekozen. St.-Jansteen Raadsvergadering Morgenmiddag om 4 uur zal de raad ter vergadering bijeenkomen. Er is een verzoek ingediend door de heer R. Vermandei om de onbewoon baarverklaring van de hem toebe horende woningen Geslechtendijk 2 en 4 in te trekken. B. en w. stellen voor niet op dit verzoek in te gaan, omdat het bezwaarschrift tegen de onbewoonbaarverklaring, dat de ei genaar bij Geduputeerde Staten in diende. ongegrond is verklaard, waar door het raadsbesluit onherroepelijk is geworden. Verder staat er op de agenda een voorstel om aan de ten nisclub Smash een renteloos voorschot van 1500 gulden te verstrekken, ten einde een kleed- e nclubgebouwtje te kunnen oprichten. gemeente st- jansteen bekendmaking De Burgemeester van St. Jansteen maakt bekend dat op donderdag 16 oktober a.s. te 15.00 uur de gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting te gen pokken in het gemeentelijk bad en clubhuis. De Burgemeester voornoemd, Mr. J.I.M. Reuser. 790-0 Nieuwe voorzitter KAB In een algemene vergadering van de plaatselijke K.A.B., die ongeveer 500 leden telt, werd een nieuwe voor zitter gekozen. Door het overlijden van de voor zitter, de heer A. F. Vonck, was men hiertoe verplicht. Na stemming werd de heer Jo Blommaert, wethouder van sociale zaken der gemeente St.-Jansteen, voorzitter gekozen. Het bestuur der KAB werd tevens uitgebreid met 3 nieuwe leden. Hier in werden verkozen: E. de Poorter, J. van Hecke en R. v. d. Branden. De heer J. v. d. Voorde, districtsbe stuurder van de KAB, gaf na deze stemmingen nog een uiteenzetting over de cursussen, die door de KAB worden georganiseerd over de alge mene ontwikkeling van de K.A.B.-le den. Stoppeldijk Scooter schept bromfiets Aan het gevaarlijke kruispunt te Rapenburgtol dëecE zich een ver keersongeluk voor, waarvan de 60- jarige heer B. de Bruijn uit Rucphen het slachtoffer werd. De heer de B. werd, toen hij de rijweg per brom fiets overstak, door een juist passe rende scooter gegrepen. Hij werd te gen de weg gesmakt en liep naast zware hoofdwonden waarschijnlijk 'n gebroken dijbeen op. Dokter du Puy,- die de eerste hulp verleende, acht te het nodig het slachtoffer te doen vervoeren naar het ziekenhuis te Hulst. De berijder van de scooter, de heer v.d. H. uit Biervliet, liep geen letsel op. De materiële schade was aanzienlijk. Vogelwaarde Inenting tegen polio Op woensdag 15 oktober krijgen de kinderen van de jaarklassen 1950 en 1951 hun tweede prik tegen kinder verlamming. Aangezien het hier schoolkinderen betreft zal de inen ting plaats vinden in klasse-verband op de scholen. Gistermiddag arriveerde in de ha ven te Yerseke de eerste coaster met mosselen, die in de Duitse Bocht ge vist zijn en hier verwaterd moeten worden. Momenteel is er een tekort aan mosselen uit eigen Wateren en van daar dat de fa. Barbé een scheeps lading in Duitsland aankocht. Het zijn mooie zwarte mosselen met een visgewicht van 27 kg op d-e 100 kg jn schelp. Vandaag komen te Yerseke, op uit nodiging van een Amsterdamse wijn handelsfirma, 25 Franse champagne koningen op bezoek. Hun wordt eerst een oestermaaltijd aangeboden in ho tel Nolet en dan zullen ze nader ken nis maken met de oesterteelt. Per autobus gaan de „koningen" vervol gens naar Amsterdam, waar bedoelde firma hen verder onthalen zal. Morgen, donderdag 16 oktober, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hansweert om 5.14 en 17.26 uur; te Terneuzen om 4.26 en 16.41 uur en te Vlissingen om 3.53 en 16.10 uur. Ook dit jaar komt weer de Stich ting Het Nederlands Jeugdtoneel" onder leiding van directeur Rob Ge- raerds een toneelvoorstelling voor 't lager onderwijs geven in IJzendijke. Al tweeëntwintig jaar verzorgt de Stichting toneelvoorstellingen voor de jeugd, steeds tot tevredenheid der schoolbesturen zodat zij op het ter rein van het kindertoneel bij uitstek deskundig genoemd mag worden. Dit jaar zal opgevoerd worden „Wabbertje van de orgelman", een stuk in drie bedrijven voor ne gen personen, geschreven door Ine de Jong, waarbij de muziek en dans verzorgd wordt door Marie- le Meijer. De enscènering is van directeur Rob Geraerds, een van de beste "Ne derlandse décor-ontwerpers bekend van film en televisie, nl. Fokke Duets ontwierp het décor. De schrijfster Ine de Jong, rfiaak- te met het jeugdtoneel kennis in 1948 in Indonesië, waar het Nederlandse Jeugdtoneel destijds een tournee maakte. Als verslaggeefster was zij enthousiast over de uitvoering. Zij schreef hierna twee toneelwerkjes vóór de jeugd nl. ,,De heks van Slak- keriheuvel" en „Goud muiltje", die veel in Indonesië werden gespeeld. Teruggekeerd in Nederland zette Ine de Jong zich na uitvoerige bespre- Advertentie) 01 angst bi] voorbaat bij iedere hap eten? Rennies nemen enaltijd zorgen dat ge ze bij de hand hebt. Een of twee Rennies - gewoon laten smelten op de tong neutraliseren al het overtollig maagzuur dat Uw pijnen veroorzaakt. En zo wordt Uw zuur- brand geblust in een paar tellen. Heerlijk middel die Rennies - en ze smaken nog lekker ook. kingen met het Nederlands Jeugd toneel weer aan het schrijven. Het resultaat, „Wabbertje van de orgelman", zullen de kinderen nu te zien krijgen. Twee opvoeringen zul len morgen (donderdag) worden ge geven in het jeugdhuis, 's Morgens voor de lagere scholen van IJzendij ke en Waterlandkerkje en 's mid dags voor de scholen uit de omlig gende plaatsen. Te Borssele is men weer begonnen met 't archeologisch onderzoek naar „de inhoud" van de eeuwenoude vliedberg, in de volksmond „de berg van Troye" genaamd. Het onderzoek wordt geleid door dr. W. Braat van het museum voor Oudheidkunde te Leiden, met assis tentie van ,d.e. heer P. Plug, van de diepst Oudheidkundig bodemonder zoek te Amersfoort. Reeds is men gestoten op de fun damenten van de slotmuur, die het vermoedelijk 13e eeuwse kasteel van de heren van Borssele heeft omge ven. Twaalf' jaar geleden heeft dr. Braat ook reeds een voorlopig onder zoek ingesteld op deze plek, waarbij toen een bakstenen muur van kloos termoppen werd gevonden, die als een steunmuur om de heuvel heen liep. Oqk vond men fragmenten van torenfundamenten. Bij gebrek aan voldoende arbeidskrachten moest toen het werk gestaakt worden. Thans is men bezig met het gra ven van een 3 meter brede sleuf, dwars door de heuvel heen. Alles wordt in tekening gebracht en dan gaat de sleuf weer dicht, want „de berg van Troye" is eigendom van het Zeeuws genootschap der weten schappen en moet intact blijven. Dr. Braat meent zeker, dat op de plek van de vliedberg het stamslot der heren van Borssele heeft ge staan, dat in de 13e eeuw gebouwd is. De Rijkswaterstaat is van plan om aan de onmogelijke toestand van de dubbele veerhaven te Breskens een eind te maken. Zodra de toestemming daar voor ook op papier gegeven wordt en dit zal niet uitblij ven meent men zullen de plan nen voor dit nieuwe grote werk worden uitgewerkt en zo spoe dig mogelijk gerealiseerd wor den. De zaak komt hierop neer, dat van de oude fuik zelf wel niet veel bruik baars meer zal overblijven en dat dus een zo goed als nieuwe in de grote veerhaven ten westen van Breskens zal moeten worden gemaakt. Wel is het mechanische gedeelte der aanleg plaats in de oude haven nog aan te wenden. Ook als alles meeloopt, zal het wel eind juni van het volgend jaar worden, eer het werk voltooid kan z(jn. De dienst op deze lijn zal dus nog een moeilijke periode krijgen, omdat de oude haven, zodra de oude fuik wordt afgebroken, niet meer als re servehaven voor de boten met kop- lading is te gebruiken. Wel wil men in die tijd enkele pontons in Breskens leggen, die echter alleen voor boten met zijlading geschikt zijn. Gelukkig is de nieuwe veerhaven „op de groei gemaakt", zodat er desnoods vier fuiken kunnen komen, maar rijkswaterstaat had er ver standiger aan gedaan direct voor twee fuiken te zorgen. Het provinciaal bestuur heeft daar vaak genoeg op aangedrongen, doch vond toen geen gehoor. De verwar ring die in de afgelopen maanden op drukke dagen door het dubbele ha venstelsel is veroorzaakt, heeft de waterstaatsautoriteiten wel geleerd, dat hun oplossing geen goede was. Het enige nadeel is voor Breskens, dat volgende zomer van alle door gaand verkeer op de oude haven ver stoken blijft. K.V.C.O.-program gestart De K.V.C.O. is vol goede moed aan het nieuwe winterseizoen begonnen. Om in de stemming te geraken is het geopend met een geanimeerd bal, dat in IJzendijke werd gehouden. Het volgende programmapunt belooft veel belangstelling te trekken: zaterdag avond komt in het Jeugdhuis te IJ zendijke de Haagse toneelgroep „De Schouwspelers" met Shaw's „Pyg malion". De leden van de KVCO kunnen de ze opvoering bijwonen door de sa menwerking met „Elmare" te IJzen dijke. Er rijdt voor de belangstellenden weer een speciale bus door geheel west Zeeuwsch-Vlaanderen, zodat niemand om het reisprobleem thuis behoeft te blijven. Er staan in het KVCO-programma nog heel wat interessante dingen. Zondag 9 november gaat men naar de Gentse Opera, waar dan „Manon Lecaut" van Puccini wordt opge voerd.Een oude bekende, pater Suas- so de Lima de Prado, komt op 15 november voor de west Zeeuwsch- Vlaamse katholieke jongeren spre ken over „Afrika, vandaag en mor gen" en op 30 november haalt de KVCO, nu in Aardenburg, de Sint weer binnen. Het schijnt deze keer een bijzonder St. Nicolaasfeest te worden waar de hoofdpersoon zelf niet bij aanwezig is. Voor vele andere avonden worden nog voorbereidingen getroffen. De K VCO heeft dezer dagen haar 150ste lid ingeschreven en daaruit blijkt, dat ze langzaam maar zeer gestaag groeit. SAS VAN GENT Olympia 8 tuurt Cyclusvoorstelling. Kindertoneel vaan Rob Gerards. OOSTBURG Ledel 8 uur: De redder van Fort Shallan, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De eerst# huwelijksnacht, 18 j. GOES Grand: Quo Vadis, 14 j. MIDDELBURG Electro: Thee en sym pathie, 18 j. met enig voorbehoud. VLISSINGEN AMiambra: Als het bloed spreekt, 14 j. Luxor: De aanval der krabmonsters, 14 j. GOES Grand: Het leven van Vincent van Gogh, 14 j. 's HEERENHOEK Jeugdhoeve: Huis houdbeurs Expo. MIDDELBURG Electro: De blonde heks, 18 j. Schouwburg: Toneelvoorstel ling door Puck. VLISSINGEN Alhambra: De weg naar het verderf, 18 j. met voorb. Luxor: De aanval der krabmonsters, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Toneelgroep Puck. GENT (België) Kon. Ned. Schouwburg 7,30 uur: Van de brug af gezien. Toen schipper C, Otjens uH Gov* derak met de Vooruit I dinsdag» morgen nabij de splitsing Hwrtnff» vliet-Volkerak voer, zag hij het licht op de strekdam bij de Delta- werken aan voor een licht van een ander schip. Hij voer daarom rustig vooruit, doch zat plotseling bovenop de strekdamgelijk bovenstaande foto duidelijk afbeeldt. Hij heeft er de hele dag gezeten. Toen het om 5 uur in de namiddag hoogwater wasis een poging gewaagd het schip eraf te slepen. Dat is ook ge lukt. Vooruit I kon weer vooruit* Burge doen een brons, delbur aan een vc

de Stem | 1958 | | pagina 2