Droeve tocht naar St.-Pieter Godspenning: memento voor lijdende Kerk STEM-FEUILLETON Jl ml Voetbalprogram amateurs 19 okt. Noors schip liep op rif In drie smaken Tabak-experts geven garantie DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 13 OKTOBER 1958 Nederlander wil in klein vaartuig over de oceaan Kath. universiteit herdenkt paus Pius XII Oostpriesterhulp presenteert AANSLAG OP CHILEENSE MINISTER Spionnen opereren in 2b, door Emily Grant en riHllElEüq Fluorescerende verf op vliegtuigen BOEKENPLANK Uw levenslust bewaren met MOPS jonge klare 11 TV-R ADIOTV-R ADIO-TV' Leven en laten leven Zanzaboekoe Twee foto's van de overbrenging van het stoffelijk overschot van Z.H. Paus Pius XII van Castel Gandolfo naar de St.-Pieter te Rome. Hierboven: de lijk koets onderweg, met op de achtergrond de Engelenburcht. Hiernaast: een overzicht van de St.-Pieter nadat de baar daar was opgesteld. De .Helena", het vlaggeschip van de zevende Amerikaanse vloot, is za terdag met 105 opvarenden van het Noorse schip „Hoi Wong" de haven van Honkong binnengelopen. De commandant van de zevende vloot, vice-admiraal Kivette, verklaar de dat de 3.405 ton metende „Hoi Wong" circa 640 km te zuiden van Hongkong op een verraderlijke rif was gelopen. Een piloot, die met een helikopter op verkenning was, ontdekte vrijdag het gevaar waarin het schip verkeer de. Met het herfschroefvliegtuig, dat 27 vluchten maakte, slaagde men er toen in 105 opvarenden te redden. De Nederlander Karei F. Koning wil samen met de Amerikaan Robert W. Bailey in een 18 meter lang en 35 ton groot vaartuigje de oceaan over steken: van Great Yarmouth naar Panama. De beide mannen hebben te Great Yarmouth al enige tijd ge werkt aan het vaartuigje, dat „Ga lena" heet en vroeger bij de R.A.F. in gebruik was. Het zal worden voort gestuwd door twee Dieselmotoren, en wordt uitgerust met een automati sche stuurinrichting en radio. De heren Koning en Bailey, die aan het eind van deze maand willen ver trekken, denken veertien dagen voor de oversteek nodig te hebben. De heer Bailey is vroeger loods in het Panamakanaal en sleepbootkapitein geweest. Vandaag, op de dag van de begra fenis van wijlen Paus Pius XII zal de In de a.s. Advent zal de Actie Oostpriester hulp-Nederland, in samenwerking met het Comité Middagklok, een Godspenning presenteren aan het Neder landse volk. Beslist niet met de bedoeling de markt van devotie -artikelen uit te breiden, want de Godspenning, een bronzen munt met een gekartelde rand van elf tanden, is geen medaille, noch een scapulier of vrome mascotte. De Godspenning bevat slechts enkele belangrijke noti ties in brons, niet ter nagedach tenis maar ter gedachtenis en zal een voortdurende herinne ring zijn aan de noodzaak van het gebed en aandacht vragen voor de vervolgde kerk. In de religieus onverschillige mi lieus van het dagelijkse leven zal de Godspenning een christelijke legi timatie zijn. De uitspraak van een ober ergens in ons land is typerend voor dat wat de Godspenning wil zijn. Hij liet de Godspenning tussen zijn wisselgeld verdwijnen met de opmer king ,,Zo moet ik af en toe wel aan O.L. Heer denken". In theorie is het mogelijk in Ne derland een half miljoen Godspennin gen te verspreiden. In de praktijk zal het aantal natuurlijk afhankelijk zijn van de vraag, in hoeveel parochies het initiatief zal worden genomen tot een Godspenning-actie. Er zijn intus sen duizenden aanbiedingsbrieven verzonden aan de parochiegeestelijk heid, medewerkers in het land en aan vele besturen van verenigingen en organisaties w.o. alle afdelings besturen van de KAB. De Godspen- ningactie zal bij voorkeur gevoerd moeten worden in de 2e en 3e week van de advent, alhoewel de penning de r.-k. Bond van Militaire Ambte naren ,,St. Martinus" reeds 10.000 penningen aangevraagd. Men kan niet anders zeggen dan dat aan de esthetische vormgeving van de Godspenning alle mogelijke zorg is besteed, hetgeen overigens bij de actuele betekenis van de Gods penning slechts een prettige bijkom stigheid is. Men kan slechts hopen dat het appel van Oostpriesterhulp om gebed en daadwerkelijke christe lijke naastenliefde, ruim weerklank zal vinden. natuurlijk ook wel voor en na de advent verkrijgbaar is. 100.000 Godspenningen, geslagen door de Rijksmunt te Utrecht, ver gen een investering van 25.000. De penningen zullen tegen een prijs van 1.worden aangeboden. Elke ver kochte penning zal de Actie Oost priesterhulp rond 70 cent winst op- Een onbekende heeft een aanslag gepleegd op de Chileense minister van Landbouw, dr. Pertuisset, en hem ern stig verwond. De dader wist te ontko men. Hij was het bureau van de mi nister binnengedrongen en bracht hem messteken toe. (Advertentie) r.-k. universiteit te Nijmegen in de auta een plechtige academische zit ting houden, waarin een gedachte nisrede zal worden uitgesproken. Te vens zal in de St.-Josephkerk een plechtige H. Mis van Requiem wor den opgedragen. De viering van het zevende lustrum van de universiteit, aanvankelijk vastgesteld op vrijdag 17 oktober, is wegens het overlijden van de paus uitgesteld tot 10 november. Tevens zullen dan op die dag de drie aange kondigde eredoctoraten worden ver leend. Voorts is de plechtige installatie van de eerste artsen, die hun studie aan de medische faculteit te Nijme gen hebben afgemaakt, tot later da tum uitgesteld. OOK MET FILTER 95 CT ZO BEGON HET OPZIENBARENDE MOORD IN HOTELKAMER Papieren wijzen op de mogelijkheid van spionage Gisterenmiddag trof men in een der kamers van een eerste klas hotel hier ter stede het lijk aan van een man van middelbare leeftijd, die niet tot de hotelgasten behoor de. Naar wij vernamen, tast de di rectie volkomen in het duister om trent de identiteit van de overle dene. De ijlings gewaanschuwde politie begon onmiddellijk met een uitvoerig en systematisch onder zoek. Commissaris van Eerkerk deelde ons mede, dat de overledene het slachtoffer is geworden van een moordaanslag. De moordenaar bediende zich van een klein kali ber revolver. Op grond van op het slachtoffer aangetroffen papieren acht de politie het niet uitgesloten, dat de overledene gemengd was in internationale transacties van ver dacht allooi. In het belang van het onderzoek lijkt het de politie op dit ogenblik niet gewenst nadere me dedelingen te doen. Commissaris van Eerkerk deelde ons ten slotte mede, dat de politie vertrouwt wel dra klaarheid te kunnen brengen in de zaak. Van doorgaans goed ingelichte zijde vernamen wij nader, dat de Haagse politie-autoriteiten kort na de lugubere vondst in contact zijn getreden met politie-instanties in andere landen, daar de op het lijk gevonden papieren wijzen in de richting van spionage. Aanwijzin gen, die kunnen leiden tot vaststel ling van de identiteit van het slachtoffer, kwamen tot dusver niet ter beschikking van de politie. De tober 1948 op de voorpagina van „De Hofkoerier", een toonaangevende krant in Den Haag. man. Laaghuis had eerst telefonisch de politie en toen mondeling de ho teldirectie verwittigd van de lugu bere vondst. Desgevraagd had hij verklaard en mevrouw Xanthopou- los had zich bij deze verklaring aan gesloten niet te weten of te kun nen vermoeden, wie de dode man was, noch wat Arlotti met mevrouw Toen dit bericht verscheen, waren Xanthopoulos en hem (Laaghuis) had de volgende feiten aan de Haagse politie bekend: Op 10 oktober had de markies van Arlotti zijn intrek genomen in het hotel. Arlotti, gesproten uit een be kend Italiaans geslacht, beschikte over relaties op zeer hoog niveau. Hij was avontuurlijk van aard. Vóór de oorlog had hij in Nederland enige malen vertrouwelijke opdrachten uit gevoerd, die hem in contact hadden gebracht (commissaris van Eerkerk was dit uit eigen wetenschap bekend) met mevrouw Vera Xanthopoulos, willen bespreken. De markies van Arlotti had (nog) niet kunnen wor den gehoord, daar elk spoor van hem ontbrak. Een zorgvuldig onder zoek van zijn bagage had geen en kele bijzonderheid aan het licht ge bracht. De ondervraging van de gas ten en het personeel van het hotel had tot geen enkel resultaat geleid. Het routine-onderzoek naar deze mensen was gaande. Na een bespre king met commissaris van Eerkerk had de procureur-generaal contact gezocht met enige regeringsinstan- ClClCj Griekse van geboorte, zonder beroep, thans woonachtig in Den Haag en met dr. J. Laaghuis, journalist en publicist, eveneens woonachtig in Den Haag. Arlotti had op de avond vóór de moord in de eetzaal van het hotel met zijn beide bekenden ge dineerd. Na tafel (zo had Laaghui: de politie medegedeeld) hadden d< disgenoten oude herinneringen opge ha aid. Bij het afscheid had Arlott' zijn gasten verzocht, des anderer daags om drie uur in de namiddai op zijn kamer te komen, daar hi ties. Deze hadden na overleg met de diplomatieke vertegenwoordigers van twee bevriende staten op dracht gegeven, de affaire zo dis creet mogelijk te benandelen. Eén feit was onbekend gebleven aan de politie. Noch dr. Laaghuis toch mevrouw Xanthopoulos had na melijk aan de politie medegedeeld, lat er, toen zij het lijk ontdekten, >p het schrijfbureau een stukje pa lier lag, waarop met rode inkt stond (eschreven „1 x 1 is 3". Laaghuis had het papiertje met dit vreemde sommetje versnipperd en iets met hen wilde bespreken. Vol .HUM ®en,s Laaghuis was Arlotti tijdens en de snippers vervolgens uit het ven- rte We?lasfer7 leverrt.? "a dmer volkomen rustig en zelf- ster geworpen, alvorens de politie op de hotelgasten leverde geen post- verzekerd geweest. Toen mevrouw te bellen, tieve ras iltaten op. De omstandig- Xanthopoulos en Laaghuis op de dag heid, dat een aantal hotelgasten van de moord tegen drie uur de ka als di maten in Den Haag zijn mer van de markies betraden trof- geaccii" icerd vergemakkelijkt fen zij hun gastheer niet aan. Wel het onderzoek der politie met. vonden zij, gezeten in de stoel ach- ït bericht verscheen midden ok- ter het bureau, een grijnzende dode Waarom? Toen mevrouw Xantho poulos hem dit vroeg, had hij geant woord: „Hogere wiskunde is voor de politie onbekend terrein. Bovendien beschouw ik dit raadseltje als een persoonlijke mededeling voor mij.." „Van Arlotti?'1 „Natuurlijk, van Arlotti ik be grijp er weliswaar geen sikkepit van .doch dit is geen reden om die in ternationale koorddanser niet een lastige ondervraging te besparen Mevrouw Xanthopoulos had even nagedacht en toen „ja" geknikt. „De Hofkoerier" was nog geen twee minuten geleden op het hoofd bureau van politie gearriveerd, toen commissaris van Eerkerk het num mer van Laaghuis draaide. Of Laag huis kon verklaren, wilde de politie man weten, hoe „De Hofkoerier" aan die spionage-toevoeging kwam in het bericht over de moord. „Eerkerk", had Laaghuis geant woord, „je spreekt met D-G-I-Z zelf. Ja, natuurlijk, dat betekent „Door gaans - Goed -Ingelichte - Zijde" Je weet toch dat ik uitstekende re laties onderhoud met de ons allen zo dierbare Koerier?.... Wat zeg je? Een stommiteit die toevoeging? Man, weet je dan nog niet, dat licht schuwe elementen.... en die zijn in het spel, speurneus.... een erge he kel hebben aan licht, ook aan het licht der openbaarheid? Dan gaan zelaat me uitspreken, commis saris Kordaat!fladderen en dan krijg jij de kans om ze te meppen., zeg liever dank - je - wel - ouwe - makkervoor mij het spel, voor jou de eer, broeder Kordaatja, zo is het!" Vervolgens had Laaghuis de hoofd redacteur van „De Hofkoerier" op gebeld. „De commissaris", had Laaghuis gezegd, „vertelde me, dat Doorgaans - Goed - Ingelichte - Zijde gelijk heeft.... nee, niet met zoveel woorden natuurlijkde commissa ris kent zijn vak en zijn pappenhei mers.... ja, koerierszoon, ik houd je op de hoogte.... ik beloof je sap pig nieuwswanneer? Zo spoedig mogelijkgeef me tien dagen twee wekendan gaat de film draaien;ja, exclusief, dat weet je, anders is het niet aardiggoed, ik reken op jewees vol vertrou wen. Ruim een week had de politie reeds met inzet van alle haar ter beschikking staande middelen ge wroet en gerafeld in de hotelkamer moordzaak. Tastbare resultaten vernam Laaghuis van zijn vriend van Eerkerk waren niet behaald. (Wordt vervolgd) y/AT WIIJL i AAM Dl VX3LELD Jl-HI-S-E jl ü'JMy-MRT JA leveren, die bestemd zal worden voor projecten van de kerk in nood, zoals b.v. de bouw van een klooster voor de uit Tsjecho-Slowakije verdre ven zusters van de H. Eucharistie, in Salzburg, waarvoor inmiddels reeds 130.000 bijeen is gebracht, maar waarvan de totaalkosten circa acht ton zullen bedragen. Waar dus in eerste instantie 100.000 Godspenningen 25.000 vergen, zal een onverkoopbaar overschot het ma terieel effect gevoelig kunnen ver kleinen. Daarom dient ernaar te wor den gestreefd dat uiterlijk 3 novem ber a.s. de bestellingen voor de Ad- ventactie bij Oostpriesterhulp binnen zijn zodat aan de hand van de be stellingen de oplaag kan worden be paald. Er blijkt intussen voor de actie in diverse kringen reeds grote be langstelling te bestaan. Zo heeft b.v. pe Koninklijke Luchtmacht neemt op het ogenblik proeven met daglicht- fluorescerende oranjeverf, welke, op vliegtuigen aangebracht, deze beter zichtbaar moet maken in de lucht. De proeven worden genomen in na volging van die in de Ver. Staten waar in de laatste jaren talrijke bot singen in de lucht zijn voorgekomen. Voorlopig wordt slechts geëxperi menteerd met deze oranjeverf op een Fokker S 14-lesvliegtuig met straal aandrijving. Binnenkort zullen twee vliegtüigen van niet-operationeel type bij de Koninklijke Luchtmacht in ge bruik eveneens met deze hel oranje verf worden bespoten. (Advertentie) DINSDAG 14 OKTOBER HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gram. 7,30 V. d. jeugd 7,40 Gram. 7,45 Morgengebed en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V. d. vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Schoolradio 10,00 V. d. kleu ters 10.15 Lichtbaken, caus. 10,30 Gram. 11,00 V. d. vrouw 11,30 Gram. 11,50 Als de ziele luistert, caus. 12,00 Middagklok noodklok 12,03 Gram. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Zonnewijzer 13,20 Gram. 13,30 Amus. muz. 14,00 Chansons 14,25 Gram. 14,35 V. d. vrouwen v. h. land 14,45 Gev. progr. 16,00 V. d. zieken 16.30 Ziekenlof 17,00 V. d. jeugd 17,40 Beursber. 17,45 Re- geringsuitz.Rijksdelen Overzee: Het werk van de sticusa voor Nederland, door W. Gordijn 18,00 Lichte muz. 18,20 KVP, caus. 18,30 Lichte muz. 18,55 Ouders, uw kind, caus. 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,20' Sportpraatje 19,30 Gram. 20,30 Ja, met mij 20,35 Gram. 21,50 Aan de poorten van de nieuwe tijd, caus. 22,20 Gewijde muz. 22,45 Avondgebed en liturg, kal. 23,00 Nws. 23,15 Sport 23,20-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening. AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. i,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 V. d. vrouw 9,15 Gram. 9,40 Morgenwijding 10,00 Gr. 10,50 V. d. kleuters 11,00 RVU: De mo derne roman, door mevr. Hella Haasse (le lezing) 11.30 V. d. zieken 12,00 Zang en piano 12,20 Regeringsuitz. Landb. ru briek: Het landbouwhuisonderwijs 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Orgel en saxofoon 13,00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13,20 Metropole ork. 13,55 Beursber. 14,00 Kamermuz. 14,40 Schoolradio 15,00 V. d. vrouw 15,30 Orgelconc. 16,00 Gram. 16,30 V. d. jeugd 17,30 Jazzmuz. 18,00 Nws. 18,15 Pianospel 18,30 RVU: De toekomst van Europa, door dr. A. L. Constandse (le lezing) 19,00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle 19,10 Gevar. progr. 20,00 Nws. 20,05 Cabaret 20,55 Gram. 21,45 Toneel beschouwing 22,00 Act. 22,15 Feest bij het Residentie-ork.: Jubileumconc. 23,00 Nws. 23,15 Koersen v. New York 23,16 New York calling 23,21 Gram. 23,40-24,00 Strijkork. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,15 Pianospel 12,30 Weerber. 12,34 Pianospel (verv.) 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Schoolradio 15,45 Gram. 16,00 Koersen 16,02 Ork. conc. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,45 Boekbespr. 18,00 Jeugdconc. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoon stelling 20,00 Pol. caus. 20.10 Gram. 20,15 Voor dr. 20.45 Gram. 21,00 Idem 21,30 Ork. conc. 22,00 Nws. 22,15 Pianoduo 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 12,35 Chansons 13,00 Nws, 13,10 Gram. 14,45 Omr. ork. en solist 15.30 Gram. 16,05 ld. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,30 en 18,30 ld. 19,30 Nws. 20,00 Symf. ork. en solist (in de pauze plm. 20,55 Gram.) 22,00 Nws. 22,55 Idem. T elevisie DINSDAG 14 OKTOBER NTS: 20,00 journ. en weeroverz. 20,20 plm. 22,00 Limburgse avond. FRANS BELG. 16,00-17,30 Wereld tentoonstelling 19,00 Miroir de Wallonië 19,30 Le temps et les oeuvres 20,00 Journ. 20,30 Film 22,10 Wereldtentoonstelling. Daarna wereld nws. VLAAMS BELG. 17,30 Wereldten toonstelling 19,00 De socialistische ge dachte en actie 19.30 Nws. 20,00 Interv. 20,25 Film 21,45 Nws. en journ. (Advertentie) Lekkerste shag in Nederland Deze nieuwe roman van de Vlaar- dingse schrijver, Arie v.d. Lugt, is in het Thijmfonds verschenen. In de enigszins geforceerde, recht op de man afgaande stijl, die v.d. Lugt ei gen is, geeft hij het verhaal van Jo hannes Janssen, de rijke worstfabri kant, die vrienden en vriendinnen bij bosjes heeft, daar hij zijn duiten kwistig om zich heen strooit. Een nachtelijk avontuur, dat in de goot en later in het onzindelijke bed van een straatverkoper, die hem daarin gehesen heeft, eindigt brengt hem tot nadenken. Hij besluit de vriendschap pen te toetsen en neemt daartoe zijn toevlucht tot het niet al te oorspron kelijke middel, armoede voor te wen den. Als bladeren in de herfst dwar relen dan de klaplopers (sters) af, op de nobele Betty na, die daarmee Johannes Janssens hart en hand ver overt. Het lijkt allemaal wat goedkoop, doch door de smakelijke manier waarop v.d. Lugt te vertellen weet en situaties schept, leest men het boek geamuseerd uit. Er zijn mensen voor wie het een levensbehoefte is, in de meest ontoe gankelijke gebieden van de aarde door te dringen en daar op ontdek kingstocht te gaan. Ze trotseren er graag gevaren en ontberingen voor. Lewis Cotlow is een van deze men sen. Enkele malen bezocht hij, be roepshalve. het donkere werelddeel en hij werd er zo aan verknocht, dat hij tenslotte op eigen initiatief de wildernis introk en daar ontmoetin gen had met mensen, dieren en land schappen van wier bestaan de bui tenwereld nog nauwelijks afwist. In een boek dat hij „Zanzaboekoe" heeft genoemd, vertelt Cotlow van zijn boeiende ervaringen in de Afri kaanse jungle. Hij doet het meester lijk, vol aandacht voor het interes sante, kleurige detail, maar zonder de grote lijn uit het oog te verliezen. Vooral zijn beschrijving van de pyg meeën en de manier waarop dit schuwe natuurvolk leeft, zijn de moei te waard. Het boekje is verschenen in de Spectrum-reeks. Zich baserende op uitgebreide smaak- proeven en op een meer dan tweehonderd jarige ervaring in het verwerken en mé- iangeren van tabakken, is de bekende Rotterdamse firma Van R. - al van oudsher befaamd expert voor pijptabak ken - erin geslaagd nieuwe successen te boeken op het gebied van shag. In kwa liteit, geur en smaak staat deze firma thans met 3 merken - in 3 smaken! - vooraan in de markt. „ROTTERDAM SHAG" (85 ct) Voor de liefhebbers van de speciale smaak van "zware" shag, is deze naam al reeds lang een begrip. De export van dit produkt naar talloze zeehavens overal ter wereld is wederom een bewijs dat ook een nederlands bedrijf zich op internatio naal niveau kan ontplooien. „DUO SHAG" (95 ct) Duo shag (in geel-gouden plastic verpakking) is een door ervaren mélangeurs samengestelde speciaal-mélange voor de steeds toenemende groep rokers van half- zware tabakken. Recente smaakproeven hebben geleid tot een goed uitgebalanceerd en karakteristiek aroma van een zeer hoog gehalte. De drie shagmerken van de bekende Firma Van Rossem die hiermee ook op dil ge bied topprestaties op internationaal niveau heeft bereikt in smaak en kwaliteit. V.l.n.r.: zware „Rotterdam shag" half- zware „Duo shag" in plastic), en de lichte „Matrozen shag" Virginia)De prijzen voor Nederland zijn resp. 85, 95 en 95 ets. „MATROZEN SHAG" (95 ct) Een lichte Virginia shag. Het bij zondere van deze shag is o.a., zo deelde de Firma mede, dat de tabak anders dan bij andere merken vaak het ge,val is, vol strekt ongeverfd en ongesausd is, hetgeen de volle zuiverheid van een rijpe virginia- smaak waarborgt. Iedereen kan thans, geheel vrijblijvend, eens een proef nemen in zijn eigen smaak, want deFirmaVan Rossem biedt zijn publiek een waarlijk unieke garantie: „Mocht n.l., om de een of andere reden het gekochte pakje u minder goed toeschijnen dan wat u anders rookt, dan ontvangt u - indien u het pas aangebroken pakje (met opgaaf van naam, adres en reden) opzendt aan Van Rossem's Tabakfabriek, Boezem singel 33-37, Rotterdam - per ommegaande UW GELD RETOUR!" le klas A OSV - DWV De Spartaan - Laakkwart. CW - Emma Quick - Gouda Unitas - UW DCG - VCS le klas B Sneek - Alcides Quick N. - Quick '20 ESCA - WW Hengelo - ZAC Zwaagwesteinde - Borne WVC - Be Quick le klas C Vlissingen - MOC Kimbria - De Spechten Heer - Spel. Emma Spel. Irene - Brabantia Alliance - Roermond Hoensbroek - Boxtel 2e klas A ODC - Boxmeer Sarto - TOP Valkenswaard -Taxandria Gemert - Veloc Schijndel - Woenselse B. OSS '20 - Uno Animo 2e klas B DESK - Internos Hulst - TSC Goes - Tcneuzen Rood Wit - RAC BSC - Middelhui-" Roosendaal - Coin ..,jo 3e klas B GW UDI '19 RWB SCB Concordia SVD - Heusden St.Mich. Gestel - RKTW NEVELO RKC Best Vooruit - Vlijm. Boys 3e klas C Veerse Boys - Gudok WSC VOAB Virtus - Dongen SET Hero RKDVC - Baardwijk SCO - WVO 3e klas D Zierikzee - Grenswachters Zeelandia - RKFC ODIO Meto Axel - Steenbergen VES '35 - Hontenisse RCS - Zeeland Sport 4e klas B Nieuwkuik RKSVA OJC - Berghem Sport RKJW - Nooit Gedacht BMC Zwaluw VFC 4e klas E ZIGO - SVG Hilvaria - Ons Vios Oirschot Vooruit - Gilze Velocitas '31-Hieronymus GSBW - Berkdijk 4e klas F Breda - Groen Wit RKWU - DEVO Zundert - Boeimeer TAC - Madese Boys RSV - Spel. Gastel 4e klas G Noordhoek - De Schutters NSV - Rimboe Halsteren N. Borgvliet Renesse - Kaaise Boys Cluzona - Ierseke 4e klas H RIA (W.) - 's H. Arendsk. Sluiskil - Hansw, Boys Lewed. Boys - Oostburg Biervliet - Clinge Luctor - Breskens Res. le klas Zeeland Sport 2 NOAD 3 Middelburg 2-Willem II 3 Brabantia 3-Helmondia 3 PSV 3 BW 3 Taxandria 2 - WSC 2 NAC 3 - Vlissingen 2 Res. 2e klas A Woensel 2 - Schijndel 2 RKTW 2 - PSV 4 Internos 2 - RKDVC 2 TOP 2 Eindhoven 3 Veioc 2 De Valk 3 TSC 2 - ODC 2 Res. 2e klas B Hulst 2 - Hontenisse 2 RCS 2 - Alliance 2 Roosendaal 2 - Corn B, 2 Middelburg 3 - Axel 2 Goes 3 - Goes 2 Res. 3e klas B Schijndel 3 - OSS '20 2 RKC 2 - Concordia SVD 2 Willem II 4 - OJC 2 DESK 2 GW 2 Res. 3e klas C Longa 3 - NAC 4 MOC '17 2 Baronie 3 Hero 2 - BSC 2 RAC 2 - SET 2 VOAB 2 - Sarto 2 (Res. klas betaald) Res 2e divisie B Baronie 2 - Velox 2 RBC 2 Fortuna VI. 2 DOS 2 - ONA 2 Xerxes 2 - DHC 2 UVS 2 - Elinkwijk 2 EBOH 2 - NAC 2 Res. 2e divisie C Limburgia 2 - Roda Sp. 2 Helm. '55 2 - Willem II 2 MW 2 - Wilhelmina 2 De Valk 2 - Longa 2 Eindhoven 2 - Helmond 2 Sittardia 2 NOAD 2

de Stem | 1958 | | pagina 7