BEWOGEN VOETBALDAG: Nieuw! Betaald voetbal tyul Sensaties voldoende in lussen NOAD en NAC streek-derby RBC won wedstrijd vol tegen Roda Sport rumoer 139 139 Belgische sportpers boos Spaanse matten Elftallen werden tientallen.... DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 13 OKTOBER 1958 ouders, )ames- ■I gaines ers jders irs I Verrassende uitslagen Heftige taferelen Rapid-PSV 2-1 MVV-Elinkwijk 1-3 F'noord-Fortuna 6-0 VVV-Ajax 3-2 BI. Wit-DWS/A 1-3 DOS-ADO 5-0 Enschede-Sparta 0-2 Bijna 3 ton in KNYB-toto Longa herstelde zich bij UVS Buit gedeeld: 3-3 jongeren sparen met het ideaalplan DE IÉIVLOOT de excellente goud-gele Virginia-shag van Douwe Egberts! Baronie onfortuinlijk tegen Zeist Dosko kon niet tegen EDO op Wilhelmina verloor bij EBOH3-1 Stormachtig Helmond sloeg toe bij BVY EERSTE DIVISIE A EERSTE DIVISIE B TWEEDE DIVISIE A 7 FILIALEN OTAGES h die stJmlr be- Mmr&paiihj Bij tal van wedstrijden in het betaalde voetbal heeft men op indrukwekkende wijze het overlijden van de Paus herdacht. Op verschillende terreinen werd één minuut stilte in acht genomen, hetgeen overal diepe indruk maakte. Het werd een ontroerend blijk van medeleven, zo groots en gevoelig, dat de vraag rijst of het wel verstandig was de katholieke clubs onder druk te zetten om niet te spelen. Enkele clubs gingen nog verder. Zo droegen de RBC-ers in de wedstrijd tegen Roda Sport rouwbanden. De ontmoeting Rapid JC-PSV is in de laatste tien minuten beslist. Tot dan toe was er fraai voetbal vertoond, maar Ford verknoeide de kansen en Dillen kon alleen de lat maar raken. Tien minuten voor tijd echter scoorde Kruiver voor de Eindhovenaren de openingstreffer. Vijf minuten later maakte Bischops gelijk en twee minu ten voor het eindsignaal scoorde Lens het winnende doelpunt voor de Lim burgers. Elinkwijk heeft ook bij het sterke MVV gewonnen door simpelweg met zeven, acht man te verdedigen en voor het overige van uitvallen te leven. MW was voortdurend in de meerder heid. maar kon niets tegen de defensie uitrichten. Onverhoeds liep eerst Wes ters hard naar het Maastrichtse doel om 0-1 te maken en voor rust deed Kruin dat ook nog eens. Coenen slaagde er acht minuten na de hervat ting weliswaar in de achterstand te verkleinen, maar Kruin rondde de zoveelste uitval met een goal af en daarmee was MVV een geslagen ploeg. Toen Feijenoord ruim een half uur voor Fortuna's doel had gebivak keerd, een respectabel aantal hoek schoppen had geforceerd en zich meerdere „droomkansen" had gescha pen, maar... nog altijd vergeefs ploe terde om de eerste treffer achter Bels- ki te deponeren, toen begon een deel van de 35.000 aanwezigen zich zorgen te maken en te vrezen, dat tenslotte de gasten nog met de winst aan de haal zouden gaan. Zoiets is in het stadion al meer gebeurd. Maar komt tijd, komt raad en nadat links half Bak na 37 min. met een sluw boogje de score had geopend en er tijdens de rust de krijgsplannen gron dig werden herzien, liep alles in de tweede helft op „rolletjes". Met passes in de diepte en/of in de breedte werd de Limburgse defensie uiteen getrok ken en verbluffend eenvoudig kwa men nu de doelpunten tot stand. De grote animators waren wel Bak en Rijvers en volkomen kansloos ging Fortuna ten onder. Aan het einde had elke Feijenoord-aanvaller éénmaal de roos getroffen, zodat met 6-0 kon worden ingerukt. VVV en Ajax hebben gezorgd voor een spannende en mooie wedstrijd, waarnaar de 10.000 toeschouwers met plezier keken. Sleven opende in de 12e minuut de score (1-0) en dat werd ook de ruststand. Na de thee (16e minuut) zorgde v. d. Kuil voor de gelijkmaker en ver volgens kwam Ajax door Frantz aan de leiding. Teeuwen bracht de par tijen echter weer op gelijke voet en tien minuten voor tijd scoorde Jan Klaasen uit een vrije trap het win nende doelpunt. In een meer dan interessante wed strijd heeft DWS A een verdiende 3-1 zege behaald op stadgenoot Blauw Wit. Toch was de zege met rust nog niet zeker, want na een fraai doel punt van Kick, dat Amsterdam de leiding gaf, was het van der Berg, die de stand op 1-1 bracht. Maar na de rust was DWS heer en meester en een doelpunt van Jos Vonhoff was de juiste beloning voor de gasten. Het was een wonder dat er slechts een doelpunt bij kwam en wel van de Oude. DOS heeft ADO een dik verdiende nederlaag gegeven. Het was een aar dige strijd, waarin vooral de snelle Tonnie van der Linden veel fraais deed, doch niet kon scoren. Wel gaf hij op schitterende wijze de kansen aan zijn medespelers. Hij liet Okhui- zen het eerste doelpunt scoren en daarna Lammers. Na de rust was DOS nog sterker en doelpunten van Luiten, Lammers en nogmaals Luiten beslis ten de strijd. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Enschede zijn tweede nederlaag in successie geleden. Met rust was het 1-0, doordat Bosselaar een penalty be nutte en dat was wel de juiste ver houding al was Enschede iets meer in de aanval. Na de hervatting was de strijd niet zo groots meer. Sparta was nu veel gevaarlijker en een doelpunt van de gasten was dan ook niet on verwacht. Dat doelpunt kwam in de 23e minuut door Tonny van Ede, na fraai werk van Bosselaar. Er komt tekening in de lijst van de meester-sehutters van het Nederland se voetbal. Na gisteren luidt de volg orde: 1 Lammers (DOS) 8 2 van Ede (Sparta) 7 3 Kruin (Elinkwijk) 6 4 Schuurman (ADO) 6 5 Bergholtz (MW) 5 6 Canjels (NAC) 5 7 v. d. Gijp (Feijenoord) 5 8 v. d. Kuil (Ajax) 5 9 Lenstra (SC Enschede) 5 10 v. d. Linden (DOS) 5 11 Sleven (WV) 5 12 Bisschops (Rapid) 4 13 Boussek (Enschede) 4 14 Bouwmeester (NAC) 4 15 Franssen (PSV) 4 Ook burgemeesters kunnen hartstochtelijke voetbalsuppor ters zijn. Deze plaat bewijst het. Venlo's burgemeester mr. dr. de Gou, blijkt na zijn vertrek uit Steenbergen zijn hart aan VVV te hebben gegeven. Hier juicht hij tenminste om het winnende Venlo-doelpunt. Alle Belgische voetbaljournalisten zijn kwaad op de nationale bond. De reden is, dat men de verslag gevers verbood de training van de internationalen bij te wonen. Zij zonden een deputatie naar 't bonds- bureau, die met de vuisten op ta fel sloeg. Het resultaat was, dat de trainingsbijeenkomsten weer mogen worden bijgewoond. Er zijn echter restricties. De sportpers dient hoog en droog op de tribune te blijven zitten en het is de journalisten ten strengste verboden met de spelèrs te praten Waarom de Belgische bond deze bazige stappen zet is tamelijk ge makkelijk te begrijpen: Tal van journalisten hebben het in het ver leden te veel in sensaties gezocht. Het zou vervelend klinken als er, financieel, geen aangename gevolgen aan verbonden waren: In de toto's werden wéér alle records gebroken. De KNVB-pool nadert met rasse schreden een bruto inzet van drie ton. Er werd f294.555 ingelegd. De merk waardige uitslagen maakten, dat er iets zeldzaams gebeurde. Waarschijn lijk zullen namelijk de deelnemers met niet meer dan twaalf goede uit slagen de tweede prijs (ƒ35.347) kun nen opstrijken. De eerste prijs (82.475 harde guldens) wordt vermoedelijk gedeeld door vijftien deelnemers met dertien punten. De Caritas-pool blijft niet achter bij het breken van records, al gaat het hier meer bsecheiden. De eerste prijs bedraagt f 4100. Er gaat een Hagenaar mee „lopen", die het klaar speelde alle twaalf uitslagen juist te voorspel len. Drie leden verdelen de tweede prijs van f2750. De gemiste penalty van Roland Storme in de laatst gespeelde inter land-ontmoeting tegen Nederland, kwam op deze manier op vier ver schillende manieren beschreven in de krant. Maar of men het NU goed doet wagen de Belgische voetbal reporters toch te betwijfelen, want nu is er helemaal niets meer te controleren. Tijdens de wedstrijd AGOW Wageningen (eerste divisie A) heeft de rechtsbuiten van AGOW, W. Bak ker, bij een botsing met een tegen stander een kuitbeen gebroken. Tijdens de wedstrijd Nantes-Beziers (tweede divisie van de Franse com petitie) werd de arbiter die de ont moeting leidde, in de 25e minuut van de eerste helft door een hartaanval getroffen. De scheidsrechter werd on middellijk naar een ziekenhuis ver voerd, doch overleed reeds op weg naar het hospitaal. (Van onze sportcorrespondent). UVS gaat er de laatste weken beter inkomen. Het was tegen Longa een strijd waarin vooral in de eerste helft de gastheren het beste van het spel hadden. Jammer was het voor de thuisclub, dat schutter Cor van der Zeeuw niet in vorm van verleden jaar stak, anders was het beslist geen 20 met de rust geweest maar een nulletje of vijf zes. Nu bleef het bij twee doelpunten van Phillppo. Na de rust was het vrij vlot "gelijk daar Lon ga uit een geheel ander vaatje ging tappen en alvorens UVS dat in gaten had was het al 2-2. In de eerste mi nuut na de. hervatting was het van Roessel die raak schoot en 10 minu ten later bracht Bergmans de stand op 2-2. Toen had een geschrokken UVS de tactiek door en kon het zich verweren. Het was echter te laat. (Van onze sportredacteur) Aan sensatie, die al een paar dagen in de lucht had gehangen, heeft het niet ontbroken. Met volle teugen zelfs hebben de tienduizend toeschouwers er van kunnen genieten, maar belang rijker was het hartverwarmende spel, dat beide ploegen op de grasmat legden. Fris van de le ver is gespeeld, óók door NAC, dat „het systeem" inderdaad had laten varen, waardoor meteen ook de kwaliteit beduidend be ter werd dan de Bredanaars in de voorgaande ontmoetingen op hadden kunnen brengen. De spanning èn de sensatie welke deze van oudsher belangrijke ontmoe ting kenmerkten, zorgden er voor dat niemand langs de lijnen het strijdperk verliet, vooraleer arbiter Piet Roo mer het laatste fluitsignaal had laten opklinken. Dank zij twee slecht behandelde si tuaties door Stan de Rijk (later door knap werk in het vergeetboek ge stopt) kon NOAD vóór de rust een 2-0 voorsprong boeken. (Advertentie) 99 en appeltjes van oranje, heb ik niet nodig maar wat ik later voor mijn uitzet nodig heb kan ik kopen als ik tijdig met de Zilvervloot meevaar", weet de 16-jarige Truus R. En gelijk heeft zij, want wat de nieuwe Jeugdspaarwet nu aan de jongeren biedt, is niet gering. Wie jaarlijks minimaal f30.- en maxi maal f 200.- weet te sparen, ziet zijn spaarzin beloond, niet alleen met rente, doch na 6 jaren boven dien met een extra-premie van 10% uit 's Rijks kas. Zo wordt het sparen dubbel profijtelijk. Alle spaarbanken, postkantoren en boerenleenbanken geven gaarne een vouwblad met inlichtingen. A èèiA De algemene opvatting was echter, dat dit een zeer geflatteerde moest heten, want behalve de door NAC om zeep gebrachte, doelrijpe kansen wa len er gevallen bij, die door NOAD ibngetwijfeld op rekening van (zijn) /Vrouwe Fortuna konden worden ge schreven. De NAC-achterhoede had in de Bruijn als rechtsback een jonge at tente verdediger; in Jan van Hoogen- huijzen een fel spelende spil en in Kees Kuys pas na de thee een afwis selend fantastisch goede en middel matige linksachter. Van den Hoven en Pelkmans zorgden meestal voor uit stekende verbinding en in de voor hoede blonk Frans Bouwmeester bi zonder uit. In de NOAD-gelederen waren dat linksback Ebbing en rechtshalf Schuijsr, welke laatste NAC aan. zijn eerste doelpunt hielp. Met Rienus Bennaars in de Til- burgse aanval heeft deze voorhoede aan levendigheid èn doortastendheid gewonnen. De oud-Doskonaar heeft in al de drie NOAD-goals min of meer aandeel gehad. Het snelle en levendige begin (aan weerszijden) deed intussen het mees te van de Bredanaars verwachten. Zij brachten de NOAD-defensie voortdu rend in het nauw, maar met de af werking der aanvallen (te weinig dash en vaak te veel door het mid den) was het minder goed. Tot wel driemaal toe werden wegens te ge ringe schotvaardigheid opgelegde sco ringskansen om hals gebracht; twee maal door Canjels, een keer door van Gastel: overigens soms zeer goed en altijd actief, en óók nog eenmaal door Lazeroms. In de dertiende minuut kwam de thuisclub niet onfortuinlijk aan de lei ding. Bij een verrassend schot van linksbuiten Louer ontmoette de bal *n been van v. Hoogenhuijzen, stuitte daarvan met effect in de doelmond en kwam tenslotte over de handen van doelman Stan de Rijk heen in het Bredase net terecht (1-0). Gedurende het daaropvolgende kwartier beukte de NAC-aanvalslinie onophoudelijk het met verve door On derstal bewaakte net. dat keer op keer op niet te beschrijven manier aan doorboring ontkwam. Het was in de dertigste minuut dan ook dubbel tegen de verhouding in, toen na goed opbrengen van Bennaars linksbinnen van Osch een onverwacht schot op het Bredase doel loste. Stan de Rijk verkeek er zich op en viste voor de tweede keer (2-0). Geen schot' NAC bleef domineren, maar de per fecte kansbenutter bleef onvindbaar, óók al omdat de NOAD-defensie de grendel er stevig op hield. Met haar oude, befaamde onstui migheid herbegonnen de Bredanaars de felle strijd. In de dertiende mi nuut werd dan het eerste, wel zeer verdiende tegenpunt, geboren. Bouw meester gelukte het na een fantasti sche run alle tegenstanders voorbij te snellen en schoot vervolgens hard in. Rechtshalf Schuijer ving de bal op. wilde op zijn keeper terugspelen, maar knalde langs Onderstal in eigen doel (1-2). Ternauwernood was afgetrapt of de partijen waren op gelijke voet. Bouwmeester plaatste zuiver naar de vrij gelopen Canjels, die dan eindelijk de preciese maat gevonden had en ongelooflijk hard langs de NOAD- keeper knalde (2-2). In de 25ste mi nuut eiste Canjels de leiding op voor zijn team, door een pass van Bouw meester in het doelgebied zeldzaam fraai in een onhoudbare goal om te zetten (2-3). NOAD vocht fel en goed terug, zó goed dat de bezoekers nu herhaalde lijk voor problemen kwamen te staan. In deze periode weerde de Rijk zich geweldig onder de NAC-lat, maar de bal die van Osch in de 37ste minuut uit een hoekschop inschoot, was hem toch te machtig (3-3). De spanning is tot de laatste secon de te snijden geweest. Geen wonder met een dergelijke sensationele ont wikkeling. Tenslotte was deze pun tenverdeling toch wel de juiste ver houding. (Advertentie; in handige plastic tabakszak (Van onze sportcorrespondent). Baronie heeft tegen Zeist perse niet de gunsten van Vrouwe Fortuna ge noten. Het speelde in de tweede helft onafgebroken aanvallend, schoot, dat het kraakte en ging toch ten onder. In de beslissende fase v. d. strijd was één uitval van Zeist voldoende om van De Bredanaars verliezers te maken. In de eerste helft toonden de gas ten meer initiatief. Zij hadden in van Rhenen een gevaarlijke man, die her haaldelijk de Baronie-defensie te snel af was. In de 32ste minuut kwam van zijn voet dan ook de openingstreffer. Hij wipte de bal over keeper Kuys- termans in het doel. Baronie bleef (Van onze sportcorrespondent). In een aantrekkelijke, wedstrijd heeft EDO een verdiende 4-1 zege behaald op Dosko. De EDO-defensie moest enige malen met de rug tegen de muur, doch doepunten kwamen er niet, daar Vonk tweemaal voor open doel miste. Duivenvoorde dacht er anders over: toen hij bij een snelle en zeer gevaarlijke EDO-aanval een kans kreeg, scoorde onhoudbaar. Een fraai doelpunt van Vonk konden de gastheren niet verhinderen en toen verzuimde Dosko door te gaan. Het werd door een doelpunt van Spiers zelfs 2-1 voor EDO en daarmede kwam de rust en tevens het einde van de Dosko meerderheid. Na de hervatting was het de thuisclub, die de lakens uitdeelde. onvermoeid voortploeteren. In de tweede helft leek dit sjouwen lang zaamaan succes te gaan opleveren. De druk, die de Bredanaars uitoefen den, werd steeds sterker en Zeist moest wanhopig verdedigen om de Bredanaars het scoren onmogelijk te maken. Jamer genoeg bleek in deze periode het gemis van een goed schutter. Als een schot eens wél goed van richting was, belandde de bal via allerlei capriolen toch steeds naast of over het doel. Het was ontmoedi gend voor de Baronnen. Na een half uur kregen zij de gena deslag. Zeist ondernam een onver hoedse uitval, die v. d. Mey met een doelpunt afrondde. Er waren 1100 toeschouwers. (Van onze sportcorrespondent). EBOH liep tegen Wilhelmina uiter mate hard van stapel en deze over. rompelende start heeft de bezoekers'n nederlaag van 3-0 opgeleverd. Na een kwartier moest doelman Lands ca pituleren voor een door de Jager ge nomen vrije trap en acht minuten later was het dezelfde speler, die de stand op 20 bracht. De Vos scoorde nummer drie. Wilhelmina trachtte hierna het spel te verplaatsten, het geen gedeeltelijk gelukte, doch tot doelpunten kwam men niet. Na de hervatting probeerde WilheL mina het initiatief in handen te ne men. Dit gelukte en keer op keer werden aardige aanvallen opge bouwd, doch eenmaal in het doelge bied gekomen was het mis. (Van onze speciale verslaggever) RBC heeft gisteren tegen Roda Sport een van de rumoerigste wedstrijden van zijn geschiedenis gespeeld. Het tumult begon na een volmaakt rustige eerste helft. Toen werd de schade echter ruimschoots ingehaald: Twee spelers werden door de nogal straf leidende arbiter Mond iel het veld uitgezonden. Er kwamen voorts twee penalty's plus een aantal onaangename incidenten aan te pas vooraleer de eindstand bereikt werd: 3-1 voor de Roosendalers. De ontwikkeling, die na de thee zon- der meer stormachtig was, viel des te meer op, aangezien er in de eerste helft geen opwindende dingen ge beurden. Het leek drie kwartier lang niets anders te worden dan een vlot, maar wat lusteloos partijtje waarin RBC de secure schutters miste om winst te puren uit zijn onmiskenbaar overwicht. Er werden overvloedig schoten op de Limburgse doelman gelost, maar praktisch alle gingen ver over en naast. Het was net onge ïnspireerd voetbal. Niet meer en niet minder. Maar na de thee was het totaal an ders. De opwinding egon in de eerste minuut, toen Roda Sport de score opende en eindigde pas in, de laatste minuten met een RBC-penalty. De openingstreffer was te wijten aan onoplettendheid van de Roosen- daalse verdedigers, die de kleine Hoeppertz ongestoord lieten experi menteren. Toen ook keeper Mertens verkeerd reageerde was het doelpunt en feit. RBC reageerde vinnig, maar zeker niet te fel. Daarom verbaasde het velen, dat scheidsrechter Mondeel plotseling naar Theo Adam stapte om hem naar de kleedkamer te verwij zen. De actie was op dat moment op een heel ander deel van het veld gaande, zodat duidelijk was, wat er was gebeurd: Adam was op ongeoor loofde manier slaags geraakt met Hounen en de grensrechter had het gezien. Vage strafschop Het gaf uiteraard nogal geweld en dit verergerde nog, toen Vermunt in de 24ste minuut een strafschop we gens een (nogal vaag) handsgeval ge schonken kreeg, hetgeen de gelijk maker betekende. De penalty was houdbaar, maar keeper Smans liet de bal glippen. Hij sloeg het gras kapot van spijt. De Limburgers werden ook humeurig. De ongeregeldheden be reikten na een half uur een hoogte punt. Roda-midvoor Fisher trapte van Beers na en kon eveneens vertrekken. De elftallen waren dus tientallen ge worden. De verstandhouding was helemaal zoek, toen keeper Smans in de 33ste minuut een tweede blunder maakte, waarvan Vermunt profiteerde. Roda Sport bleef nog lang gevaarlijk. De RBC-zege werd pas enkele minuten voor het einde veilig gesteld. Back Rabuda vloerde van Beers in het be ruchte gebied. Hij lag nog niet of scheidsrechter Mondeel had zijn von nis al klaar: strafschop. Ditmaal schoot Vermunt het leer onhoudbaar in (3-1). Er waren 5000 toeschouwers. Keeper Smans van Roda Sport moest heel wat keren handelend optreden bij de legio RBC-aanval- len. Hier stompt hij de bal juist over de lat, terwijl de. Boeff (ge heel rechts) toestormt. WOENSDAGAVOND 22 oktober speelt het voorlopig Nederlands elftal in het Goffertstadion te Nijmegen een wedstrijd tegen de Duisburger Spiel- verein. (Van onze sportcorrespondent). BW heeft zijn supporters opnieuw een grote teleurstelling bereid en dat in een wedstrijd, waarin de Bossche naren voortdurend overwicht hadden. Maar het ontbrak de thuisclub aan af werking van de vaak snelle aanval len. De gasten deden dat veel resolu ter. Toen midvoor Spierings in de 28e minuut een goed kans kreeg en laag inschoot viel doelman v. d. Burgt tot overmaat van ramp over de bal heen (0—1). Twee minuten later vergat de BW-doeiman bij een scherp geno men voorzet uit te lopen en kon v. Neerven sr. de stand met een kopbal op 0—2 brengen. Toch slaagde van Bergen er in een voorzet van v. d. Dungen in te schieten (1-2) zodat het er bij de rust nog niet hopeloos voor de Bosschenaren uitzag. In de 24ste minuut van de tweede helft om- Eredivisie UITSLAGEN Rapid JC - PSV NOAD - NAC DOS - ADO Blauw Wit - DWS CA.) Spel. Enschede - Sparta Feycnoord - Fortuna '54 MW - Elinkwijk Schev. Holl. Sp. - Willem II WV - Ajax STAND PSV SC Enschede 7 MW DOS Sparta DWS (A.) VW Feyenoord Rapid JC Schev. H.S. Fortuna '54 Ajax Blauw Wit Elinkwijk ADO NAC Willem II NOAD 2 1 10 0 2 10 1 9 2 9 1 9 1 9 1 9 1 8 2 8 2—1 3—3 5—0 1—3 0—2 6—0 1—3 6—1 3—2 14- 6 16-11 16- 9 18-10 17-10 13- 8 15-10 17-10 16-13 16-16 9-15 12-12 16-19 9-15 9-20 12-19 11-21 13-25 PROGRAM 19 OKTOBER NAC-Rapid JC. ADO-NOAD, DWS (A)-DOS. Sparta-Blauw Wit, Fortuna 54-Sp. Enschede, Elinkwijk-Feijenoord, Willem II-MVV, Ajax-Schev. H. Sport, PSV-VW. UITSLAGEN Leeuwarden - Fortuna (VI.) 3—0 ZFC - Volendam 0—2 BW - Helmond 2—3 Eindhoven - DFC 2—1 AGOW - Wageningen 2—2 VSV - Graafschap 2—2 Alkmaar - Haarlem 4—1 SW - Limburgia 1—1 STAND Volendam 5 5 0 0 10 12- 1 Helmond 5 4 0 1 8 15- 6 Limburgia 5 3 2 0 8 10- 4 SW 5 3 2 0 8 10- 5 Leeuwarden 5 3 0 2 6 13- 7 ZFC 5 3 0 2 6 10- 8 Alkmaar 5 3 0 2 6 13-14 AGOW 5 2 1 2 5 10- 9 Graafschap 5 1 2 2 4 8-11 Fortuna VI. 5 2 0 3 4 6-11 VSV 5 1 2 2 4 6-13 DFC 5 1 1 3 3 11-12 BW 5 1 0 4 2 6- 9 Haarlem 5 1 0 4 2 8-13 Eindhoven 5 1 0 4 2 6-13 Wageningen 5 0 2 3 2 7-15 PROGRAM 19 OKTOBER Volendam-Leeuwarden, Helmond-ZFC, DFC-E'W, Wageningen-Eindhoven, De Graafschap-AGOW, Haarlem-VSV, Limburgia-Altanaar, Fortuna VI.-SW. UITSLAGEN HVC - Rigtersbleek RCH - Hermes-DVS Sittardia - Heracles Vitesse - Stormvogels GVAV - Excelsior Helmondia '55 - KFC RBC - Roda Sport STAND HVC 6 4 11 Sittardia 5 3 2 0 Hermes DVS 4 2 2 0 GVAV 5 3 0 2 Excelsior 4 2 11 Stormvogels 4 2 11 RBC 5 2 12 Volewijckers 5 2 12 Vitesse 5 13 1 Rigtersbleek 5 2 0 3 Heracles 4 112 Helm. '55 5 1 1 3 RCH 5 113 KFC 5 113 Roda Sport 5 10 4 3—1 0—3 4—1 1—1 3—1 0—1 3—1 9 17-12 8 16- 5 6 11- 6 6 12-10 8- 5 9- 6 10- 9 12-12 8-10 12-14 9-12 7- 9 7-11 5—11 7-18 PROGRAM 19 OKTOBER HermesDVS-HVC, Heracles-RiCH, Stormvogels-Sittardia, Excelsior-Vi- tesse, De Voiewijckers-GVAV, Roda Sport-Helmondia '55, Rigtersbieek- RBC. UITSLAGEN EDO - DOSKO De Valk - Hilversum UVS - Longa Xerxes - DHC EBOH - Wilhelmina 't Gooi - Velox Baronie - Zeist STAND Hilversum DHC Velox EDO 't Gooi Longa De Valk Xerxes EBOH ONA UVS Zeist Wilhelmina Dosko Baronie 1 0 8 1 1 1 0 4—1 0—2 2-2 0—0 3-0 1—0 0—2 14- 2 10- 2 8- 5 12- 8 7- 6 8- 7 7- 5 4- 5 5-11 7- 7 4- 7 6-11 10-13 4- 9 5-13 PROGRAM 19 OKTOBER Hilversum-EDO, Longa-De Valk, DHC- UVS, Wilhelmina-Xerxes, Veiox- EBOH, Zeist-'t Gooi, ONA-Baronie TWEEDE DIVISIE B UITSLAGEN Veendam - Oosterparkers 31 NEC PEC 0—0 Go Ahead - Rheden 32 Heerenveen - Velocitas 11 Tubantia - Ensch. Boys 11 Zwolse Boys - Be Quick 00 STAND Go Ahead 5 4 1 0 9 15- 4 Zwolse Boys 6 3 1 2 7 9-8 Ge Quick Gr, 5 2 2 1 6 17-10 NEC 5 2 2 1 6 8-5 Rheden 6 2 2 2 6 10- 9 Oosterpark. 6 3 0 3 6 10-16 Tubantia 4 1 3 0 5 7-6 Velocitas 5 1 3 1 5 11- 9 Veendam 5 2 1 2 5 7-9 Zwartemeer 4 2 0 2 4 8-9 PEC 5 1 2 2 4 7-8 Heerenveen 5 0 4 1 4 5-7 Ensch. Boys 5 0 2 3 2 5-11 Oldenzaal 4 0 13 1 5-13 PROGRAM 19 OKTOBER PEC-Veendam, Rheden-NEC, Olden- zaal-Go Ahead, Velocitas-Zwartemeer, Ensch. Boys-Heerenveen, Be Quick- Tubantia. speelde Spierings Westbroek en Twee minuten later kon het grootste deel van de 5500 toeschouwers toch schoot daarna heel handig in (1-3). juichen, doordat J. van Beurden met een afstandschot de achterstand ver kleinde (2-3). Met man en macht probeerden de BW-ers hierna de ver diende gelijkmaker te scoren, maar de hechte Helmond-defensie wilde niet wijken.

de Stem | 1958 | | pagina 5