Walcheren Ontwikkeling van Zeeland en west-Brabant Inleidingen en forum te Bergen op Zoom Tussen Schelde en Grens Het Venus kruid BEF BEF DE Katholieke onderwijzers vergaderden te Goes DE LELIE Dagblad De Stem Dreischor heeft de beste spuitploeg van Zeeland DIOCESANE DAG VAN SINT ADELBERT Auto in sloot te Kapelle Sein ZUID-BEVELAND Z.-Vlaanderen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 13 OKTOBER 1958 Chauffeur onder invloed KRO-REVUES AFGELAST Oude en actuele historie op de agenda Vergeefse poging kustvaartuig te lichten Brandweerwedstrijden te Middelburg Chauffeur sloeg naar een wesp Gevolgautobotsing Nationale Rode K ruis-wedstrijd te Goes Teleurstellend Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen MIDDELBURG MET BROMFIETS GEVALLEN Zaterdagmiddag sloeg op de Vent- weg langs de nieuwe Vlissingse weg de werkman J. de P. uit Vlissingen omstreeks zes uur met zijn bromfiets tegen de keien. De man, die naar al cohol rook, werd op last van dr. A. Snethlage naar het ziekenhuis over gebracht. Hij had een hersenschud ding opgelopen. VLISSINGEN Pater Manders over Midden-Oosten Pater J. Manders uit Goes heeft voor de afdeling Vlissingen van de K.A.B. in het Ariënsgebouw tijdens een bijzondere vergadering een in structief exposé gegeven van de toe- satnd in 't MiddensOo-ten, waarvoor hij de suggestieve titel „Het Midden- Oosten, het kruitvat van de wereld" had gekozen. Aan een niet al te tal rijk, doch niettemin zeer aandachtig gehoor vertelde de pater op boeiende wijze over de geschiedenis van het Midden-Oosten, van toonaangevend cultuurgebied tot verval en wederop- komst en van de wederzijdse be- invloeding van het westen en de Ara bische landen. De causeur zag president Nasser van de Verenigde Arabische repu- GOES Ook hier gehuwden ambtenaressen De commissie van georganiseerd overleg wil het ambtenarenreglement hier zo wijzigen, dat de gehuwde ambtenares niet meer ontslagen wordt. B. en w. konden het daar niet over eens worden en kwamen tot een zon derling compromis. Zij stellen thans de raad voor het bewuste artikel in de verordening zodanig te wijzigen, dat er zal staan: „b. en w. kunnen onder goedkeuring van de gemeente raad aan een gehuwde ambtenares ontslag geven, wanneer naar hun oor deel de taak en de plaats van deze ge huwde ambtenares in haar gezin enerzijds en een behoorlijke vervul ling van haar ambtelijke functies an derzijds niet redelijkerwijs verenig baar zijn". Wat daarvan terecht moet komen. Gisternacht twèe uur kreeg de Goe- se politie een telefoontje uit Middel burg, dat een chauffeur met zijn wa gen door een stoplicht was gereden en waarschijnlijk Goes zou passeren. Twee man stelde zich op bij het Zwartsluisje aan de rijksweg en wel dra naderde een auto, die op somma tie stil bleef staan en bestuurd werd door de 45-jarige muzikant A. P. die, onder invloed leek te zijn en zich inderdaad aan de verkeersovertre ding te Middelburg had schuldig ge maakt. Hij vervoerde twee Goese col lega's die met hem hadden gemusi ceerd. Deze laatsten mochten huis waarts gaan, terwijl de chauffeur la ter overgegeven is aan de Middel burgse politie, die op hem de bloed proef liet toepassen bliek als een man van grote capa citeiten en ongelooflijke sluwheid, doch hij achtte hem niet beinvloed- baar door het communisme, evenals hij trouwens de Arabische landen di- rectelijk voor het communisme on toegankelijk dacht. Een waarborg daarvoor zou het geloof van de be woners van die landen zijn, dat het communisme tenenenmale uitsluit Pater Manders sprak voorts over Per- zië, Palestina, de Arabische Liga en het pact van Bagdad. AXEL Instuif begint weer Op zondag 19 oktober zal in het Gezellenhuis weer een aanvang wor den gemaakt met de wekelijkse in stuif. Deze instuif beoogt de katho lieke jongeren van Axel en omgeving op aangename en gepaste wijze bezig te houden gedurende de zondagavon den. Reeds staan verscheidene plan nen voor het winterseizoen op stapel, terwijl van het persoonlijk initiatief nog veel mag verwacht worden. Traditiegetrouw wordt het nieuwe seizoen geopend met een dansavond verzorgd door The Madeira Boys. De instuif is toegankelijk voor jon gens en meisjes boven de 17 jaar. Hengstdijk Einde van hel visseizoen Het bestuur der plaatselijke hengel sportvereniging De Vogel heeft be sloten op zaterdag 25 okt. a.s. het naderend einde van het visseizoen met een feestelijk programma uitgeleide te doen. Allereerst zullen de leden in de na middag hun visserseer met elkaar be kampen in een twee uur lange vis wedstrijd. 's Avonds heeft in het club huis de ledenvergadering plaats, waarin naast de jaarresultaten ook o.a. de uitslag van de wedstrijd be kend wordt gemaakt. Daarna volgt een uitgebreid „vis sersdiner", waarna de bijeenkomst be sloten wordt met een gezellig samen zijn. Vanzelfsprekend zal ook een groot aantal Belgische leden van de partij zijn, zodat ongetwijfeld de vriend schappelijke betrekkingen met de zui derburen terdege versterkt zullen worden. HULST VLAM IN DE PAN Gisteren werd de brandweer ge waarschuwd voor een brand in het café van de weduwe M. Wauters op de Markt, waar de vlam in de pan was geslagen. Gelukkig hoefde de brandweer niet op te treden, omdat het gevaar al spoedig bezworen werd, zodat het brandje slechts geringe schade tot gevolg had. De K.R.O.-revue „Anders dan an ders" zou deze week enkele voorstel lingen geven in Zeeuwsch-Vlaande- ren: vandaag in IJzendijke, dinsdag in Oostburg, woensdag in Hulst en donderdag in Terneuzen. Al deze voorstellingen zijn wegens het over lijden van Z. H. de Paus afgelast. In de te Goes in „de Korenbeurs" onder leiding van de heer P. v. d. Dries gehouden vergadering van de K.O.B., heeft de heer H. Schrijver een lezing gehouden over de hervorming op Zuid-Beveland. Dit historisch be toog was samengesteld door de heer A. de Boo te Kwadendamme. Daar deze evenwel onverwachts in het zie kenhuis was opgenomen, had hij een remplagant gezocht. De lezing, berustend op bronnen studie, was zeer interessant. In de ochtendbijeenkomst werd op voorstel van de voorzitter een gebed (Advertentie) CHEMISCH REINIGEN (INCL. SUPER-FIX) Blouses, jumpers, vesten f 1.50 Pantalons, eenv. rokken 1.75 Tafelkleden 2.75 Eenv. japonnen 2.75 Toppers 3. Mantels, demi's, jerseypakjes 4. Kostuums, uniformen 4.25 Regenjassen 5. Stoomwasserij, Chemische Was serij en Ververij St. Josephstraat 9-17. Tel. 5171 Dagblad, voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwscb Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7 Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes. Westsingel 98, Tel. 2236. Rayonredacteur-. N Karhof Rayunoeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties Destemd voor de editie voor Zeeland t 0.15 pei mm. Voor .Ingezonaen Mededelin gen" 1 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f 0.90, elke regel meer f 0.15 Bi) plaatsing ook in de Brabantse oplage resp f 1.50 en u.40. Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen halt geld gestort voor de zielerust van de paus en herdacht de geestelijk adviseur, pastoor v. Eekelen, de grote Vader der Christenheid in een gevoelvolle toespraak. Speciaal schetste zijn eerw. hem als de Opperherder, die vervuld was van liefde en bezorgdheid voor het kind en spreker stelde hem daar om vooral ten voorbeeld aan alle op voeders. In de middabijeenkomst heeft ir. G. Pieterse een kleurenfilm vertoond, welke hij in 1956 had opgenomen in Moskou waar hij drie weken met va kantie had doorgebracht. Zijn camera had hij niet alleen gericht op het pompeuze gebouwenfront van deze wereldstad, maar ook op de dichtbe volkte krotten daarachter; men zag de gigantische sport- en gymnastiek - demonstraties in de stadions, zowel als de ploeterende vrouwen bij straat- en rioleringsaanleg. De heer Pieters gaf een sober.com mentaar op de film. Contact mét de Russen was niet mogelijk geweest, omdat men de taal niet verstond, zo dat de indrukken alleen visueel kon den zijn. Godsdienstig leven bespeurt men niet; een katholiek kan nergens mishoren en van de zondag bespeurt men niets. Na dit Russisch uitstapje, vertelde de heer Schrijver nog een en ander uit de aantekeningen van de heer de Boo over Zeeuwse wetenswaardighe den, als typerende plaatsnamen enz. De voorzitter dankte de heren Pie ters en Schrijver, waarna de geani meerde vergadering, die o.m. werd bijgewoond door de ere-voorzitter, de heer H. de Boer, door hem gesloten werd. Het bergingsbedrijf van den Akker te Vlissingen heeft wederom een po ging ondernomen om het vorig jaar vlak voor de boulevard van Vlissin gen gezonken kustvaartuig „Corale' uit Hilversum te doen bergen. Het bergingsbedrijf ondernam deze po ging, omdat het seizoen reeds ver ge vorderd is en de stormperiode aan breekt. Alle voorgaande pogingen zijn mislukt. In de loop van zaterdag slaagde men erin het schip ongeveer anderhalve meter recht te zetten, doch in de loop van zondag moesten de bergingspogingen opnieuw worden ge staakt. Niet de brandweren van steden zoals Middelburg, Vlissingen en Goes maar het kranige korps uit Dreischor mag zich voor een jaar de allerbeste spuitploeg in Zeeland noemen. De mannen uit het Schouwse dorpje sleepten dit predikaat weg van achter 'n (ver vallen) monumentaal gebouw in de Zeeuwse hoofdstad, van achter de Kloveniersdoelen, waar de organisatoren van deze provinciale kampioenschappen onder supervisie van wedstrijdlei der A. J. W. Mathijssen, voor de zes deelnemende korpsen zo om het half uur een vuurtje stookten in een bouwvallig woninkje. (Advertentie) Dat Dreischor beslag kon leggen op de eerste plaats was er vooral aan te danken, dat de mannen van dit korps zich niet door de grote rook ontwikkeling lieten verleiden aan het blussen van de brand alleen te den ken. In het pand bevond zich name lijk een „slachtoffer", hetgeen tot uitdrukking kwam door het gekerm via een bandopname-apparaat. En Dreischor bemoeide zich in eerste in stantie met de redding van deze .persoon". Ook de overige werkzaam heden werden echter vlot aangepakt, dank zij de uitnemende leiding van bevelvoerder (wethouder) L. M. Moermond, die hiervoor de prijs voor de beste commandant kreeg. Achteraf bleek, dat alle korpsen 'n voornaam punt in de opdracht onvol doende helemaal niet hadden uit gevoerd: proberen het aangrenzende monument, dat Kloeveniersdoelen heet, te behouden. Weliswaar gaf bur gemeester mr. Joh. de Widt, die in de schouwburg de prijzen uitreikte, toe dat het gebouw weinig aantrekkelijks meer heeft, maar hij voegde daar onmiddellijk aan toe, dat Middelburg het toch graag wil behouden, omdat er misschien in de toekomst nog wel eens iets aan te doen is. De uitslagen: 1. en provinciaal kam' pioen Dreischor, 132 punten, wissel- Zondagmiddag kwam de chauffeur R. D. uit Antwerpen met zijn perso nenauto van de Roskamweg via de Molenstraat naar Clinge gereden. Even voor de Gravenstraat sloeg de chauffeur naar een zich in de auto bevindende wesp. Hierdoor verloor hij het verkeer even uit het oog waardoor hij met zijn auto op een langs de weg geparkeerde auto reed. De chauffeur van die wagen lag te slapen. R. D. en zijn echtgenote liepen enkele verwon dingen op, terwijl beide auto's enige materiële schade opliepen. Dokter Adriaansens uit St. Jansteen verleen de eerste hulp. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Zaterdag 18 oktober a.s. heeft te Goes de nationale Rode Kruis-wed- strijd voor helpers en helpsters plaats om de landelijke beker. Deze wedstrijd die in de Prins van Oranje wordt gehouden is open baar, maar personen beneden de 18 jaar worden niet toegelaten. De deelnemende ploegen der help sters zijn: Zeeland (Terneuzen); Drenthe (Assen)Friesland (Wolve- ga); Noordbrabant (Oisterwijk) Zuid-Holland (Giesendam)Overijs sel (Kampen); Groningen (Gronin gen) Limburg (Maastricht)Gel derland (Oude IJssel); Utrecht (Driebergen) en N.-Holland (Haar lem). Voor de helpers komen de vol gende ploegen tegen elkaar in het krijt: Gelderland (Ede-Lunteren) Friesland (Leeuwarden)Overijssel (Zwolle)Drenthe (Meppel)N. Brabant (Bergen op Zoom); Limburg (Venlo); Groningen (Delftzijl); Z.- Holland (Schiedam); Zeeland (Axel); Utrecht (Doorn) en Noord-Holland (Bussum). Vorig jaar werden de landelijke bekers gewonnen door Oude IJssel en Sneek. De drumband van het Rode Kruis- korps uit den Haag zal na de prijs uitreiking een korte wandeling door Goes maken en voorts defileren voor Hotel „De Korenbeurs" op de Grote Markt, welk défilé zal worden afge nomen door het commando R.K.K. en genodigden, waaronder vertegen woordigers van het Belgische Rode Kruis. Wanneer er zaterdagmiddag in derdaad een levend mens opgeslo ten had gezeten in het proefobject uoor de provinciale Zeeuwse brand- weerwedstrijden, dan was hij vrij wel zeker er niet levend uitgeko men. Dat was de conclusie, die de jury na afloop der wedstrijden had. Slechts enkele korpsen verrichtten de redding van de in nood verke rende man door de ramen op de eerste verdieping. De brandweer ploeg uit Dreischor werd provin ciaal kampioen van Zeeland en ver wierf de wisselbeker van de com missaris der koningin. lllllllllllllllllllllllllllim beker commissaris der koningin; 2. Terneuzen, 116,5 punt, beker gemeen te Middelburg; 8. Rilland-Bath, 110 punten, evenals resterende korpsen medaille .Walch^rseB.B.; 4. Tholen, 103 punten; 5. Souburg, 102,5 punt; 6. Zuidzande, 98 punten. Bevelvoerder Moermond van Drei schor kreeg de prijs van de Zeeuwse Provinciale Brandweerbond. Advertentie i Voor Uw erre" bloemengroet.. FLEUROP (Van onze speciale verslag gever) De toekomstige ontwikkeling van Zeeland en west-Brabant was het onderwerp van het fo rum op de diocesane dag van St. Adelbert te Bergen op Zoom. Het was jammer, dat slechts een handjevol leden kennis nam van de ontwikkeling, zoals die door de respectievelijke provinciale besturen wordt gedacht. De glasheldere uiteenzettingen van drs. M.C. Verburg, directeur van het Economisch Technologisch Instituut Zeeland en ir. J. P. J. Margry, directeur van de Pro vinciale Planologische Dienst Noordbrabant, verdienden een veel groter gehoor. De kern van het betoog van drs. M. C. Verburg draaide om de volgende feiterJ: de overheid is in principe be reid Jae na-oorlogse regionale econo mische politiek voort te zetten, de welvaart te verdelen. Bewezen is, dat de overheid voor veel grotere uit- gavdn per inwoner staat en blijft staan, indien een verdere ontwikkeling in êe toch al overbevolkte randstad Hol/land wordt gestimuleerd. De ge bieden, die bij uitstek aangewezen zijn nieuwe welvaartsbronnen te ver kregen, zijn door hun ligging Zeeland en west-Brabant. Als de overheid in principe bereid is de welvaart te ver dolen. dan is er ook een fonds om de ontwikkeling te stimuleren. Welnu, Zheland denkt zijn ontwikkeling te réaliseren bij Vlissingen (Sloeplan) en iïi de kanaalstreek Terneuzen-Sas van Gent. De kern van het betoog van ir. J. P. J. Margry was: dat Brabant voor het opvangen van zijn eigen bevol kingsgroei sterk moet industrialise ren, in het bijzonder west-Brabant. De ontwikkeling, de industrialisatie dient plaats te hebben in de grotere kernen Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda en de in gunstig gelegen klei nere kernen als Zevenbergen, Willem- stad-Dinteloord. Voor deze kernen dienen talrijke voorzieningen te ko men, waarvan de belangrijkste is het maken van een zeehaven bij Rilland- Bath. Ir. P. J. Margry noemde vervol gens de bekende reeks van werken, die uitgevoerd zou moeten worden. Gesprek Op basis van bovenstaande, zeer be knopt weergegeven uiteenzettingen, ontstond er een forumgesprek, waar bij voor Zeeland optraden ir. M. de Vink, drs. M. C. Verburg, mr. Horn- stra, ir. Swaters en ir. Snip en voor Brabant ir. J. Margry, drs. H. Moo- nen, drs. A. Verdijk en ir. L. Hamers. Mr. K. Bastiaansen (Breda) vuurde de eerste vraag af. Welke soort indu strieën denkt men aan te trekken na uitvoering van het deltaplan? Drs. H. Moonen: „Vooral arbeids intensieve bedrijven. Het deltaplan zal niet tot gevolg hebben, dat in dustrieën zich spontaan zullen ves tigen". Ir. J. Gooden (Breda) betwijfelde of een provinciale apparatuur slag vaardig genoeg kan zijn om te zorgen voor veel nieuwe werkgelegenheid. Wijzend op de macht van Rotterdam vroeg hi) of er geen sterk samenspel moet zijn voor de ontwikkeling van west-Brabant. Ir. J. Margry antwoordde, dat het eerste provinciale welvaartsplan be doeld was voor kleinere kernen. Hij wees er op, dat nu grotere kernen worden aangewezen, die wellicht ma teriële, maar zeker de morele steun van de provinciale overheid genieten. De heer E. van Vianen (Bergen op Zoom) vroeg of het wel reëel was nü al een zeehaven bij Bath te pro jecteren? Ir. L. Hamers meende, dat het juist was samen met Zeeland deze zeehavenkwestie te bestuderen. „Wij moeten er naar streven een haven bij Bath te realiseren. Wij moe ten er ook naar streven deze haven te verbinden met de haven van Ber gen op Zoom. Dit laatste zal echter niet gebeuren alvorens het deltaplan is voltooid". Ir. L. Hamers wees op de unieke Op de eerste scherpe bocht in de Vierwegen te Kapelle is de heer E. B. uit Lunteren met een luxe personen auto over de kop de sloot ingegaan. Daarbij is de auto flink beschadigd, mede omdat nog een betonnen paal werd meegenomen. De inzittenden liepen echter slechts lichte verwon dingen op. De heer B. was met zijn zwager en echtgenote op weg naar kennissen in Ovezande, welke bij hem geëva cueerd waren geweest. Hij had nog maar enige tijd zijn rijbewijs en weinig rij-ervaring. Zijn zwager, die naast hem zat en van wie de auto was, gaf hem dan ook aan wijzingen. In plaats van op de vrij scherpe bocht gas te minderen, deed de bestuurder er gas bij en het gevolg was dat ze over de kop de vrij diepe sloot in gingen en zich slechts met moeite uit de auto konden bevrijden. Een kraanwagen moest er aan te pas komen om de auto op het droge te brengen en weg te slepen. De laatste kans voor Zeeuwsch-Vlaanderen op zijn luchtlijn is dus ver keken. We leven tegen woordig in een drietraps rakettempo, maar on danks de vrije veren, Quemoy, De Gaulle en de afgetreden lieer Algera kan men zich toch nog wel herinneren, dat de Stichting Luchtverbin- ding Zeeuwsch-Vlaande ren destijds een actie heeft ingesteld om te komen tot een driemaal per week uit te voeren helikopterdienst op Rot terdam. Daarvoor was aardig wat geld nodig. Eerst trok men de ge meentebesturen en de in dustrieën aan hun' jassen en met de wetenschap dat uit beide sectoren voldoende geld bijeen zou komen om een aanvraag om subsidie tot de rege ring te kunnen richten, klopte de Stichting ook bij de minister van Ver keer en Waterstaat aan. Zaterdag heeft men in ons blad kunnen lezen, dat de minister op het verzoek afwijzend had beschikt. Dat betekent dat ook het provinciaal bestuur geen bijdrage kan verlenen en bij elkaar betekent hetdat de helikopterplannen voorlopig van de baan zijn. Weliswaar zouden de fondsen, die de bijdra gen van gemeenten en bedrijven zouden opleve ren, voldoende zijn om een dienst van eenmaal per week te financieren, doch de Stichting meent (en terecht) dat een der gelijke frequentie onvol doende is. Nu heeft de Stichting haar werk ge staakt. Misschien dat er ooit nog eens een tijd komt, waarin de plannen voor de luchtverbinding met Zeeuwsch-Vlaande ren beter gedijen. De nu voorlopig ter ruste ge- gane Stichting komt een dankbaar compliment toe voor haar optimistische en in wezen ook vol komen geslaagde! - werk. Zij heeft immers opnieuw duidelijk gemaakt, hoe veel Z.-Vlaanderen over heeft voor goede verbin dingen. Laten we hopen, dat er nog eens een andere tijd komt. Een tijd, waarin men aan „Waterstaat" beter begrip zal hebben voor de uitzonderlijke positie en bijzondere be hoeften van Zeeuwsch- Vlaanderen. Hulst krijgt dan ten slotte zijn rondweg. Het tracé is vastgesteld en over enige tijd zullen de zwaar beladen vrachtwa gens, de hoog opgetaste vlasauto's zowel als de meterslange opleggers, niet meer met kunst en vliegwerk door de poor ten en langs de schier on neembare hoeken moeten schipperen. De winkelstand is niet blij met een rondweg. Ogenschijnlijk zijn hun bezwaren gegrond. Maar het lijkt ons nuttig eens deskundig te laten uit maken of, en zo ja in hoeverre, de aanleg van een rondweg van ongun stige invloed is op de omzetten van de midden stand, waaronder dus ook het horecabedrijf. Het kan wellicht enorm meevallen. Het is uiter aard prijzenswaard dat men voor zijn gezamen lijk belang opkomt, doch het is wellicht toch nut tiger om naar nieuwe bronnen te zoeken, in plaats van te protesteren tegen maatregelen die uit ander oogpunt im mers onvermijdelijk zijn. Want Hulst met zijn uitermate smalle straat jes is voor het doorgaand verkeer, vooral voor het vrachtverkeer, een hele hindernis en de toename van het verkeer is zo groot dat men voor de nabije toekomst op ern stige verstoppingen moet rekenen. Nu al moeten er vaak rare knopen uit gehaald worden. Stel dat er op het kruispunt Gent sestraat-van Waesberghe- straat iets gebeurt waar door een langdurige op stopping ontstaat: dan is de stad voor alle verkeer vanuit de richting St.- Jansteen onbereikbaar! Of men zou even over Axel moeten omrijden om via de Dubbele Poort binnen te geraken... Het moet toch wel een teleur stelling zijn geweest voor de leden van Sint Adelbert, die za terdag wèl naar Bergen op Zoom gingen, zo weinig collegae aan te treffen. De verwachting was gerechtvaardigd en het be stuur had er ook op gerekend dat het onderwerp „De ont wikkeling van west-Brabant en Zeeland", zo nauw gelieerd met ons diocees, een grote belang stelling zou krijgen. Nu waren er slechts een vijfentwintigtal personen opgekomen. Was het teleurstellend deze zeer geringe belangstelling te moeten vaststellen, begrijpelijk was de uiting van een der aanwezigen, die opmerkte, dat een vergade ring over een dergelijk onder werp tn Rotterdam wel meer belangstelling zou trekken. West-Brabant spreekt graag over de bevoorrechte positie van Rotterdam. Het kan daar beter over zwijgen, indien het zelf geen enthousiasme voor zijn eigen zaak kan opbrengen. ligging van Moerdijk en stelde voor vast, dat de sluizen bij Willemstad zo breed mogelijk moeten worden. Ontvangst Na het forumgesprek, dat helaas te kort was, sprak baron mr. F. J. G. van Voorst tot Voorst, landelijk voor zitter van „Sint Adelbert" een dank woord. Hij meende, dat het goed ge zien was op deze diocesane dag dit ontderwerp onder de loep te nemen. Hij dankte de forumleden en voorzit ter W. Assmann, lid van de Tweede Kamer. Burgemeester ir. L, Peters ontving de Sint Adelbertleden tenslotte op het stadhuis. Hij sprak de leden, nu ver gezeld van hun dames, hartelijk toe. Zijn welkom werd beantwoord door mr. W. Braat uit Roosendaal. (Advertentie) Morgen, dinsdag 14 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de vol» gende hoogwaterstanden: te Hane» weert om 3.49 en 16.04 uur, te Ter neuzen om 2.50 en 15.09 en te Vli«- singen om 2.19 en 14.36 uur. SAS VAN GENT olympia 8 uur: Hear G-eneral-Direktor, 18 j. met enig voorb. Korenbeurs: Vergadering r.-'k. Vrouwen gilde. GOES Grand: Quo Va-dis, 14 j. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Viktor Viktoria, als bijfilm Jijalleen MIDDELBURG Electro: Vergiss mlch nicht, a.l. Schouwburg: Tarzan en de verloren safari, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Die Fischerin vom Eodensee, 18 j. VLISSINGEN Alhambra: Overtreding art. 251, 18 j. met enig voorbeh. Luxor: Dwars door de bloedvallei, 14 j. Britannia: Toneelgroep Puck met Toen kwam dokter Frost. OOSTBURG Ledel 8 uur: De laatste liefdesnacht, 18 j. met enig voorb. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Der schrfi- ge Otto, a.l. AXEL Het Centrum 8 uur: De zwen delaars, 18 j. met enig voorb. HEIKANT P. Pluym 3 uur: Kermis- schieting. HEIKANT-HELLESTRAAT Em. Buyst Dansen. SAS VAN GENT olympia 8 uur: De graaf van Monte Christo, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Meis jes. mambo's, whisky, 18 j. m. e. v. AXEL Centrum: Toneelgroep Puck: En toen kwam dokter Frost. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De eerste huwelijksnacht, 18 j. Op zondag voor de eer wielrenners, zoveel moei en Lonis dc wielrenners bieke meter er iets terec den geconst: worden van minus andei De wielrenn enorme stic Grijze hare tel en Louis tingsdagen. hadden zij gaard dat wezenlijking plan. Zij be twee miljoei welijks was het gedurfde begonnen of liet. Tot over er ook faillis mer van de en lichtinsta de schrijnwe kop. Maar 1 was toch, da den (een jaa de deuren op Sinds 1 ok duidenden er kilometers ir In een boek, heid van het verteld hoev( renners op d cord (hoe ty] van een Belg te, die (tot r dette aantra scheen 115 maal en Ariq den ten tone 60 keer in rard Peters maal en Wou: Op de rec(| verband met gemaakt, sl; evenmin een van Vliet sin sprintrecord ter met 11,27 kampioen het records op zij der die over zonder vliegei Gerrit Schu altijd beschik gingsrecord. ondanks de ui taalde uitnodi toren nog ge Op de Ge de oud-pre; beurs der Morraye ee: over Benei schappelijkf Doel van d: tonen, dat van de Eu welke de Unie tusse en Luxembl staan, op k der dienen om te berei geheel een Euromarkt met het oo rentie, wel andere grot| op de Ben wachten is Benelux sta Zij is de vier van de werek weg, dat de E Benelux moe blemen zal n best of alleen menwerking d Worden overw De contactei bngen binnen om menigvulc den, niet allee ook in de pr ten aanzien t als ten aanziei luxhandel. De heden een mei tureel karakte een structure king moeten hergroepering! fusies zou me tionaal moetei neluxkader mi ren. Onze re; ciers, onze in zakenmensen ken voortaan, of Belgisch, Van hun exp; begrip Beneluj ken zijn. Als voorbee nauwere sami inleider de op Handelskamer het uitzenden ke economisch De De algemen rede paste de in het bijzonde probleem van i havens in de noodzakelijk z haar interne o

de Stem | 1958 | | pagina 2