Kamer heeft vele vragen over de miljoenennota 5TEm-f:uilleton p Wit Q15 Sun balm Djoeanda en Nasser gaat Tito bezoeken Zwart o Russen hebben mechanisch sneeuwmonster als ik ooit trouw Gillette "AKKERTJES" Agentschappen Handelsbank blijven open Kapitaal uit postzakken gestolen De Waarzegsier een van de beste oude geneven DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 10 OKTOBER 1958 Eervol ontslag minister Algera In één nacht Uw handen gaaf en zacht Botersmokkelaars betrapt Bijeenkomst Jongerenraad KVP uitgesteld Stichting Recreatie Gillette scheercrème is het beste! Veroordeeld wegens poging tot doodslag Spoetnik-gegevens voor Amerika André Decjuae weer voorzitter vlasverbond Op Lel Spoor van JCJC door Douglas Grey Indonesië heeft een aparte rokerskring! Moeilijke positie zuivelexport De Waarzegster TV'RA D I O'TV'RA DIO'TV- (Van onze pari. medewerker) Het voorlopig verslag op de miljoenennota is door de Twee de Kamer opgesteld in de geest van de nieuwe begrotingsbehan deling, waartoe enige tijd ge leden in de Kamer werd beslo ten. Het verslag beperkt zich dan ook tot het stellen van een groot aantal vragen, waarvan we de volgende kunnen noemen: Kan de regering een nadere ver klaring geven van de oorzaken van de toeneming van de deviezenvoor raad van 3050 naar 4855 miljoen Bij deze cijfers heeft de Kamer kenne lijk nog geen rekening gehouden met de jongste gegevens van de Neder landse Bank, waaruit blijkt, dat de deviezenvoorraad inmiddels is geste gen tot boven de vijf miljard. Welk overschot verwacht de rege ring op de betalingsbalans over 1958? Tot welke aanwas van onze goud- en deviezenreserves zal dit overschot leiden Aangezien de toeneming van de schuld bij de lagere publiekrechter lijke lichamen sedert 1950 bijna even groot is geweest als de afneming bij het rijk en een groot deel van deze schuld vlottend is, werd ge vraagd, welke mogelijkheden de re gering op korte termijn ziet om deze schuld te consolideren of te vermin deren. Naar aanleiding van het standpunt van de regering met betrekking tot de prijssubsidies, wordt aan de re gering gevraagd of zij de betekenis heeft overwogen van de subsidiever lening door de overheid als instru ment tot herverdeling van het na tionale inkomen. (Advertentie) Van Nelle bestellen Bij K.B. is aan de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Alge- ra, op diens verzoek met ingang van 10 oktober 1958 op de meest eervolle wijze ontslag verleend, onder dank betuiging voor de vele en gewichtige diensten aan H.M. de Koningin en den lande bewezen. Zolang in de benoeming van een nieuwe minister niet is voorzien zal de portefeuille van Verkeer en Wa terstaat worden beheerd door de mi nister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid, ir. H.B.J. Witte. De kamer wil van de regering nauwkeurige gegevens hebben over het aanbod dat in 1959 op de kapitaal markt wordt verwacht en de vraag, die daartegenover zal staan. Men blijkt er nog niet zo zeker van, of het rijk de 800 miljoen die de begro ting tekort komt, inderdaad op de kapitaalmarkt zal kunnen lenen. Huren en kastekort Welke zouden de gevolgen zijn van een huurverhoging op de bijdrage van de overheid ten behoeve van de volkshuisvesting Welk deel van de huurverhoging zou rechtstreeks ten bate van de schatkist komen In de miljoenennota 1958 werd het budgettaire kastekort geraamd op 305 miljoen. De vermoedelijke uit komsten over 1958 wijken in ongunsti ge zin van de raming af. Gevraagd werd, hoe de regering de staats huishouding in 1958 tot dusverre heeft weten te financieren en hoe zij dit in het nog komende deel van het jaar denkt te doen. Gevraagd werd of onder de post andere bedrijven in de rijksbegroting mede is begrepen een uitkering van de Nederlandse springstoffenfabrie ken en of bij de raming rekening is gehouden met de totstandkoming van een wijziging in de bestaande, over eenkomst tussen het rijk en deze fa brieken. Een machinefabriek in Charkow heeft, naar het Russisch nieuwsagent schap „Tass" meedeelt, voor de Rus sische poolexpeditie een sneeuwvoer- tuig gebouwd dat ,,Bogatyr" („de Sterke") heet en met rupsbanden is uitgerust. Er staat een 32 vierkante meters grote cabine op, waarin een labora- slaapzaal voor acht man, keuken en torium, radio-installatie, eetzaal, klerendroger zijn gebouwd. De ver warming geschiedt met hete lucht die uit een generatorkamer komt, waar ook een dynamo is opgesteld, die de energie levert voor de aan drijving van het voertuig en de ver- ,,De Sterke" kan een lading van 20 ton vracht op sleeën op een niveau van anderhalve kilometer boven de zeespiegel trekken, bij temperaturen diep onder het vriespunt. Het geheel weegt 34 ton. Het is speciaal ver vaardigd voor de Russische zuidpool expeditie. (Advertentie) (Advertentie) De rijkswacht van Hoboken bij Ant werpen heeft op de Bopmsesteenweg te Wilrijk drie Nederlanders betrapt, terwijl zij 350 kilo gesmokkelde boter uit twee auto's overlaadden in kisten. De Nederlanders, afkomstig uit Utrecht, waren te Wuustwezef over de grens gekomen. Hun herhaald pas seren van de grens had de aandacht van de rijkswacht getrokken. De smokkelaars werden aangehouden. (Advertentie) De voor morgen, zaterdag 11 okto ber a.s. vastgestelde Jongerenraad van de K.Y.P. zal geen doorgang vin den. Deze vergadering wordt uitgesteld tot 15 november 1958. In Den Haag is opgericht de „Stich ting Recreatie", contactcentrum voor openluchtrecreatie, vakantiebeste ding en natuurbehoud. In deze nieu we stichting zijn ondergebracht de Stichting Werkcomité Natuurbehoud en Recreatie en de Stichting Neder lands Centrum voor Vakantie en Va kantierecreatie. Een groot aantal organisaties en instellingen, zowel uit de particuliere als overheidssector, zal aan het werk van de nieuwe stichting deelnemen. De Stichting Recreatie stelt zich o.a. ten doel te bevorderen dat aan dacht besteed wordt aan de vraag stukken die met de vakantiebesteding en met de recreatie in natuur en landschap verband houden en de va kantiebesteding een zo groot moge lijke recreatieve waarde verkrijgt. Voorts dat bij het Nederlandse volk de eerbied voor de natuur en het gevoel van verantwoordelijkheid voor het behoud van natuur en landschap wordt aangekweekt. Als voorzitter van de ..Stichting Re create" treedt voorlopig op de heer mr. M. C. Bloemers. (Advertentie) Van Nelle bestellen wil ik een man hebben die weet hoe het hoort en die schoon, fit en fris is en die er goed verzorgd uitziet, 's avonds nog net zo als 's morgens. Ik bedoel een man die zich scheert met water, zeep en Zo'n man ziet er niet alleen schoon en fris uit, hij voak zich ook schoon en fris. Gebruik morgen ook een Blauw Gillette mesje. Haai meteen een pakje. 5 stuks 75 cent Tijdens het officiële bezoek, dat de Indonesische premier Djoeanda deze maand aan Zuid-Slavië zal brengen, zal hij met president Tito en andere leiders van de Zuidslavische regering besprekingen voeren over de betrek kingen tussen de beide landen en over wereldaangelegenheden. Premier Djoeanda deelde tijdens een persconferentie mede gaarne te zullen zien, dat de handelsbetrekkin gen tussen Indonesië en Zuid-Slavië worden uitgebreid. Zuid-Slavië zou een goede springplank kunnen zijn voor de handel met andere Oosteuro- pese landen, zei hij. Indonesië streeft er thans naar, al dus de premier verder, om recht streekse contacten te leggen met de landen, die Indonesische produkten invoeren en af te stappen van de Wegens poging tot doodslag heeft de Haarlemse rechtbank de 56-jarige woonwagenbewoner R. ten V. uit Hoofddorp overeenkomstig de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden. In juli bezocht verdachte in beschonken toestand een café in Hoofddorp, waar hij ruzie kreeg met een vertegen woordiger uit Utrecht. Hij trok een mes en stak daarmee in de richting van het hoofd van de Utrechter. Het mes stootte af zodat de vertegen woordiger slechts licht werd gewond, (Advertentie) Van Nelle bestellen De Sovjet-Unie heeft de Verenigde Staten de eerste officiële gedetail leerde gegevens verstrekt, die zijn verkregen met de spoetniks, aldus heeft de nationale academie van we tenschappen te Washington meege deeld. (Advertentie) transitohandel, die voor een aanzien lijk deel via Nederland loopt. De pre mier schatte, dat veertig procent van de Indonesische export naar de Ver enigde Staten gaat. eveneens veertig procent naar West-Europa en tot dus ver twintig procent naar Oost- Europa. In Zuid-Slavië zal premier Djoean da ook enige scheepswerven bezoe ken. Behalve aan Zuid-Slavië zal Djoe anda ook een bezoek brengen aan de ivüe s van de Verenigde Arabische Republiek. Hij ontkende echter met klem, dat zijn besprekingen in Bel grado en Cairo verband zouden hou den mét het idee van een „derde macht". De Indonesische regering, zo betoogde hij, voert een onafhankelijke buitenlandse politiek en is niet van plan „blokken" in het leven te roe pen of lid te worden van een der bestaande blokken. Djoeanda verklaarde ook, dat In donesië voorlopig geen nieuwe pogin gen zal doen om wapens te kopen. ..Wij hebben de grens van het ver mogen om wapens voor onze strijd krachten te kopen, bereikt", zei hij. Verdrijf f ZENUWPIJN snel Juist als U het druk hebt - dan hindert U die pijnlijke zenuw het meest. Direct een "Akkertje" ne men! Even weken, doorslikken - even wachten...daar smelt de pijn al weg. Prettiger, sneller en zeker der helpt zo'n handig "Akkertje". U moest er altijd een paar bij de hand houden als U vaak last hebt van zenuwpijn of hoofdpijn of spierpijn. Verlies geen tijd aan pijn - neem een "Akkertje"! flitsen uw klachten weg.' (Advertentie) Van Nelle bestellen Het internationale vlas- en hen- nepverbond heeft zijn congres te Oostende g ëindigd met een algeme ne vergadering. De heer André Dequae werd her kozen als algemeen voorzitter van het internationale vlas- en hennepver- bond. Het volgende congres van het ver bond zal het komende jaar te Am sterdam worden gehouden. 'Advertentie) Van Nelle bestellen 38) Hij hield hem zijn sigarenkoker voor en Basil van Duyle nam er een grote havanasigaar uit, die de detective bij voorkeur rookte. Flint nam er ook een en stak de koker in zijn zak. ,Hier heb je een mesje, om de punt af te snijden", zei Basil, hem een open zakmesje aanbiedend, „ik houd er geen sigareknippertje op na, maar dit mesje is scherp ge noeg". „O, dank je". Flint kende heel wat goocheltruc- jes en was bijzonder vingervlug. Hij vermaakte vaak een heel gezelschap met zijn kunstjes. En het kostte hem dus nu ook geen moeite, het mesje, dat Basil reeds voor hem geopend had weer dicht te knippen en het andere lemmet, dat er in zat, te openen. Daarmee sneed hij het puntje van zijn sigaar af. Toen hij het zakmes teruggaf, en het door hem gebruikte mesje open liet, lette hij aandachtig op of zijn gast heer datzelfde mesje gebruiken zou om het puntje van zijn sigaar af te snijden. Dat deed hij echter niet. Hij knip te het mesje dicht en stak het in zijn zak. „Nou vergeet ik mijn eigen puntje af te snijden", zei hij daar op, als verbaasd over zijn eigen on nadenkendheid. Hij haalde het mes weer te voorschijn en maakte gebruik van het lemmet, dat Flint vermeden had te gebruiken. Langzaam en met veel zorg sneed hij daarmee de punt van zijn sigaar af. knipte het mes weer dicht en stopte het weg. Daarna stak hij de sigaar op. Hij hield zijn blikken strak op Flint gevestigd, die rustig zat te gemeten van zijn sigaar. Hij scheen Dijzonder belang in die sigaar te stellen. Maar ook Flint zelf verloor Basil geen ogenblik uit het oog. Het duurde niet veel langer dan een minuut, of van Duyle stond op en zette een raam open. „Het is hier nogal benauwd, vind je ook niet, Flint?" zei hij. „Het hindert je immers niet. als ik dit raam een eindje openzet?" „Helemaal niet", antwoordde Flint bedaard, hoewel hij zag, dat van Duy le hem met stijgende belangstelling bekeek. „Ik hoor, geloof ik, iemand komen. Het zal Matsu wel zijn. Ik zal de deur voor hem opendoen". Basil gaf geen antwoord en de de tective schoof het gordijn opzij en deed de deur open. Maar niet alleen Matsu kwam binnen; drie anderen kwamen mee, Kitura, Judson en Nor ton. En Kitura droeg in zijn armen de bronzen offerschaal! ..Hier is het ding, van Duyle", zei Flint, de schaal op tafel neerzettend. „Maar kerel, wat scheelt eraan? Je ziet zo bleek!" riep hij uit, toen hij Basil zag zitten. „Dat komt denk ik, van jouw si gaar, Flint", antwoordde Basil, zich met moeite van zijn stoel verheffend en trachtend staande te blijven, ter wijl hij de sigaar op het asbakje leg de. „Die is veel zwaarder dan ik gewoonlijk rook". „Ik vind ze helemaal niet bijzon- ik verhinder dat jij een ander be driegt! Dzee schaal is dezelfde, die in het museum van mijnheer Far- rington gestaan heeft. Kijk maar goed Jij hebt die laten stelen! De arme kerel, die dood in het huis van mijn heer Farrington ligt, heeft het voor je gedaan dat dacht je tenminste. Maar in werkelijkhheid deed hij het voor mij en het was een onderdeel van het plan van mijnheer Flint om jou op heterdaad te betrappen en je voor je misdaden te straffen". Kitura was door het razende heen en eerst toen Flint hem kalmerend de hand op de schouder legde, kwam hij wat tot bedaren. Flint ver volgde nu het verhaal en zijn rusti ge toon maakte nog meer indruk dan het woeste geschreeuw van Kitura. „Luister eens, Basil van Duyle", zei hij kalm maar vlug. „Het is gauw verteld. Jij dacht de enige te zijn die de knoop kon ontwarren. Maar je was niet slim genoeg. Op de eerste plaats pleegde je driemaal een aanslag op mijn leven. En een van die aanslagen werd gepleegd met der zwaar", antwoordde Flint dood bedaard. „Maar laten we nu even die schaal bekijken. We hebben er moeite genoeg voor gedaan, vind ik". Hij boog zich over de schaal en keek naar de smaragd. En opeens scheen hij woedend te worden en keerde zich om naar Kitura. „Wat noet dat betekenen? Denk je soms, dat je meneer van Duyle en mij kunt bedriegen? Dit is de schaal, die in de vergulde kooi in het museum van meneer Farrington stond!" „Wat?" vroeg van Duyle, met dik ke tong, zich aan de tafel vastklem mend om staande te blijven. „Wou je mij ertussen nemen?" „Nee!" schreeuwde Kitura opeens met een stem zo geweldig, dat Nor ton zich heen kreet van verbazing liet ontglippen. „Ik bedrieg jou niet maar 1 Advei tentie) Van Nelle bestellen hetzelfde duivelse wapen, waarmee die arme Kitura gedood werd!" „Kitura?" riep Norton, die zich niet bedwingen kon, uit. „En Kitura staat hier voor ons!" „De tweelingbroer van Lin Kitura, Roy", zei Flint bedaard. „Dat had je toch wel kunnen snappen! Hij heet kitura maar zijn voornaam is niet Lin". „Ik zal mijn broeder wreken!" riep Kitura uit. „Ik heb gezworen het te doen, voordat die offerschaal aan zijn eigenaar teruggegeven wordt!" „Je broer zal gewroken worden, Kitura" zei Flint ernstig. „Maar niet door jou Het recht moet zijn nor male loop hebben. Ik ken de da der en ik zal hem overleveren aan de justitie. Eigen rechter spelen past nie mand, ook jou niet, Kitura, al kan ik .ie gevoelens begrijpen". Norton boog zich over van Duyle heen, die met asgrauw gezicht ach- De directie van de Nationale Han delsbank in Djakarta heeft donder dag bekendgemaakt, dat zij „op last van de centrale commissie van toe zicht op de Nederlandse banken" haar bekendmaking van 29 septem ber inzake de sluiting van twaalf agentschappen in Indonesië heeft in getrokken. De agentschappen hebben opdracht gekregen hun werkzaamhe den normaal voort te zetten. Twee dagen na de bekendmaking van de voorgenomen sluiting van de agentschappen, werd de directeur van de handelsbank in Djakarta, de heer G. Schütte, door de militaire autoriteiten gearresteerd. terover gezakt was in zijn stoel. „Wat is er eigenlijk met hém aan de hand, meneer Flint? Wat bedoel de u met die aanslagen, en wat be tekent dit", en hij wees op de zwaar ademende man. „Om met het laatste te beginnen, Norton!" zei Flint, „hij zal tijdelijk weerloos zijn, weerloos door 'n soort vergif dat hij voor mij had bedoeld. Hij bood me een van de mesjes uit zijn zakmes aan om mijn sigaar te ontpunten. Ik ken die trucjes, en zon der dat hij er erg in had, gebruik te ik het andere mesje, het schone 't Gevolg was dat hijzelf het met gif besmeerde ding nam Je ziet de gevolgen!" „Maar waarom wilde hij u weer loos maken, meneer Flint, ik snap er nog niet veel van!" „Hij had me een voorstel gedaan dat hem een heel behoorlijk extra- tje zou hebben opgeleverd. Via mij zou hij 50.000 dollar van Farrington hebben losgekregen, als beloning voor het tevoorschijn brengen van de offerschaal. Ik ging er mee ak koord onder één voorwaarde dat hij de schaal op een eerlijke manier in handen had gekregen. Toen Kitura ten tonele verscheen, begreep hij wel, dat het uit was met zijn spel en dat ik alles wist. Zijn enige kans was toen nog mij tijdelijk uit de weg te ruimen. Met zijn gepolijste manieren kon hij daarover wel 'n smoesje op> hangen, dacht hij, tegenover Kitura en Matsu en zorgen dat hij de schaal toch in handen kreeg. Hij moest dan wel zijn oorspronkelijke plannen wij zigen, maar ook daar hoopte hij wel gauw iets op te vinden, als hij maar vrij spel had". „Wat 'n kerel", mompelde Roy. „En dat noemde zich medewerker.. Was het eigenlijk wel Basil van Duy le? Ik begon te geloven dat hij zich maar voor hem uitgaf". „Dat heb je mis, Roy", antwoord de Flint lachend, „dat is inderdaad zijn echte naam. Maar bij de poli tie en bij honderden anderen die hem nooit gezien hebben, staat hij onder een andere naam bekend". „En die is?" „K.K.de bedrijver van talloze misdaden en een tiental moorden!" „Wat?" Judson, Norton en Matsu vroegen het tegelijk. Uit de armstoel klonk een gemompel, moeizaam en nauwelijks hoorbaar. (Wordt vervolgd) POLITIE j De commissaris van politie in Philadelphia heeft verklaard, dat roekeloos rijdende ver- keersagenten de stad veel l schade doen. De laatste zes weken hebben zij voor een be- drag van 60.000 gulden kapot gereden aan patrouillewagens. Tijdens het uitspreken van i deze bezorgde woorden hoorde men een harde klap. Later bleek, dat de auto van de com- missaris in diggelen was gere- S den. Door een patrouillewagen. Bijbels In Hongkong liep de heer Chiu Chun Kai ingetogen in een bijbel te lezen. Toch hield de politie hem aan. Het was met reden, want tus sen de bladzijden bleek heroïne te zijn verborgen. Kai dacht, dat hij dit vergif het best op deze manier kon vervoeren, maar de politie kénde hem. Theater Drie uur na de première van het toneelstuk „Brand op zol der" in Vineland brandde het theater tot de grond toe af. De brandweer neemt aan, dat het vuur op de zolder ontstond. Treffer In Swinton veroorzaakte de heer Ernest Baker een aanrijding. Zijn auto klapte tegen een autobus op. Onmiddellijk waren er vijfentwintig politiemannen rond zijn wagen ge schaard, die allen gretig naar hun boekje zochten. De agenten kwamen uit de autobus, waarmee ze naar een vergadering reden. Naam Van de 7500 namen, die in het te lefoonboek van Mamda voorkomen, koos de heer Urbach er één: K. R. Isbell. Daarmee tekende hij een valse cheque, die hij onmiddellijk trachtte te verzilveren. Hij trof het niet erg, want hij kwam terecht bij een bankbediende, die K. R. Isbell heette. Wanhopig Een wanhopige vader heeft aan een rechtbank in Wimbledon met klem verzocht hem te helpen met zijn 16-jarige zoon, die hij een slacht offer van „televisieziekte" noemde. Sedert hij in februari van school kwam, heeft hy zijn dagen voor het televisietoestel doorgebracht en zyn toestand gaat zienderogen achteruit. Hij leidt thans een onnatuurlijk be staan. Het stadium is bereikt dat ik hem er niet toe kan brengen tegen mij te praten. Hij heeft geen zakgeld nodig, want hij gaat nooit uit. Hij i« er niet toe te bewegen een baan te gaan zoeken. Hij wil alleen maar de hele dag naar de televisie kijken, getuigde de vader en hij vroeg: Wilt u mij alstublieft helpen? Zeg, Henk, deze hanger tjes hebben nieuw»«uiting nodig# (Advertentie) Uit postzakken, die van Montevi deo naar Zürich onderweg zijn ge weest, zijn in totaal elf aangeteken de brieven, gezamenlijk een bedrag inhoudend van 240.000 Zwitserse francs, ontvreemd. De recherche van de Zwitserse posterijen heeft zonder reden voor twijfel vastgesteld dat de brieven in Uruguay zijn gestolen. (Advertentie) Van Nelle -bestellen 1 (Van onze pari. medewerker) De regering heeft in een brief aan de Europese commissie, het leidende orgaan binnen de Europese econo mische gemeenschap, gewezen op de moeilijke positie van Nederland als zuivelexporterend land, nu in andere landen de produktie wordt opge voerd. Uit cijfers, die in deze brief zijn opgenomen blijkt, dat de pro duktie in Nederland in 1957 - 1958 119 procent bedroeg van de vooroorlogse -produktie. In het verenigd koninkrijk 'was dat 145 procent evenals in Ita lië. In Frankrijk is de produktie op 136 procent van voor de oorlog geko men en in België en Luxemburg op 122 procent. van Nederland voor n belegen genever zo zuiver gestookt en heerlijk zacht I Zeer Oude Geneve» een S B product Ao 1822 P. LITER Vraag Uw leverancier ook om S& B voor jonge jenever, 17.40 per filer ZATERDAG 11 OKTOBER HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gewijde muz. 7.30 V. d. jeugd 7,40 Gram. 7,45 Morgengebed en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V. d. huisvr. 10,00 V. d. kleuters 10,15 Gram. 10,30 E-en je zestig? 11,00 V. d. zieken 11,45 Gram. 12,00 Middagklok-noodklok 12,03 Metro- pole ork. en solist (12,30-12.33 Land- en tuinb. meded.) 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Zonnewijzer 13,20 Lichte muz. 13,45 V. d. jeugd 14,00 Idem 14,10 Gram. 14,25 Piano spel 14,45 Kron. v. letteren en kunsten 15,20 Gram. 15,40 Boekbespr. 15,50 De schoonheid v. h. Gregoriaans 16,20 V. d. jeugd 17,00 Engelse les 17,20 Gram. 17,40 Lichte muz. 18,00 Journ. weekoverz. 18,10 Strijkork. 18,30 Dubbel kwart. 18,45 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,20 Lichtbaken, caus. 19,35 Omr. ork. en solist 20,30 Ja, met mij, caus. 20,35 Gevar. progr. 21,55 De knipperbol, caus. 22,05 Lichte muz. 22,35 Wij luiden de zondag in. Daarna avondgebed en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15 Nws. in Esperanto 23.22-24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 8,50 Voor u en uw gezin, caus. 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Gram. VPRO- 10,00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 10,45 Cabaret 11,15 Buitenl. weekoverz. 11,30 Pianorecital 12,00 Gram. 12.30 Land en tuinb. meded. 12,33 Orgelspel 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13,40 Sportnws. 14,05 V. d. jeugd 14,40 Harmonie-ork. 15,05 Van de wieg tot het graf, caus. 15,20 Omr. ork. 16,15 Boekbespr. 16,35 Kinder koor 16,55 Gram. 17,30 Radioweekjourn. 18,00 Nws. en comm. 18,20 Hammond orgelspel 18,35 Muziek-kiosk 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19,30 Machten en mensen, caus. 19,45 Deze week, caus. 19,50 Caus. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Thuis best? 20,13 Gevar. progr. 21,30 Socialistisch comm. 21,45 Accord, muz. 22,00 Oude en nieuwe dansen 22,35 Opsporing verzocht 23,15 Nws. 23,30-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gesproken aperitief 12,45 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Radio-a Imanalc 14,30 Gram. 15,00 Accordeonspel 15,15 Gr. 15,45 Accordeonspel (verv.) 16,00 Gram. 16,45 Engelse les 17,00 Nws. 17,10 Dag klapper en lit. kal. 17,20 Gram. 17.30 Pia norecital 18,00 Ork. conc. 19,30 Wereld tentoonstelling 20,00 Ork. conc. 20,45 Gr. 21,15 Amus. ork. 22,00 Nws 22,15 Verz. progr. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Giam; BRUSSEL 484 m 12,15 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Atomium-cocktail 14,15 Ork. conc. 15,15 Atomium-cocktail 16,00 Nieu we gram. 17,00 Nws. 17,10 Bel Canto 18,40 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Gevar. progr.: Wereldtentoonstellingsber., hoorsp., disco parade 22.00 Nws. 22,10 Festival Bruxel- les 22,55 Nws. 23,00 Jazz 23,55 Nws. Televisie ZATERDAG 11 OKTOBER VPRO: 17,00 V. d. kind. NTS: 20,00 Journ. VARA: 20.20 Vraag- en antwoord spel 21,10 Tussenspel 21,25 Avonturen niet Dorus. NTS: 22.45-23,45 Eurovisie: Horee of the year show. FRANS BELG. 17,30 Wereldtentoon stelling 19,00 La pensée et les hommei 19,30 Feuilleton 20,00 Journ. 20,30 Een avontuur van Hoppaion Cassidy 21,35 Ca baret 22,15 Film 22,45 Wereldnws. VLAAMS BELG. 15,30 V. d. jeugd 16,30-17,30 Wereldtentoonstelling 19,00 Kath. uitz. 19,30 Nws. 19,45 De week in beeld 20.15 Tekenfilm 21,15 Feuilleton 21,40 Vijgeblad en oude kant 22,45-23,45 Eurovisie: Horse of the year show. (Advertentie) Van Nelle 'bestellen 1

de Stem | 1958 | | pagina 5