Fundament van Romeinse tempel gevonden? Victoria RIGOLETTO C 27 ct Super Bolknak Vandaag onderzoek door deskundigen SOUBURGSE FAMILIE DE LANGE „BOERT" GOED IN AUSTRALIË Ketting Michiel terecht Bij de amateurs staat zeer interessant program op stapel OPGRAVINGEN TE AARDENBURG Plannen voor een Zeeuwse detailhandelsvakschool Pagblad P sj&CT® Danktelegram inzake de verenkwestie Ballonvaart mislukt Eenstemmig Verklaring Verkoop Britse duikboten zit V.A.R. hoog Grote steenblokken GA HAAR KIJKEN BIJ LAMPE 75 Bromfietser uit Clinge bewusteloos langs de weg B. en w. van Goes stellen medewerking voor J Zes verhuizingen in een jaar en twee maal ernstig gewond Auto door trein gegrepen Plan om afzetcrisis in kolenindustrie te doorbreken '/xxy/gnstr yetwd/, Diefstal Rijksmuseum Botersmokkelaars' gearresteerd te Wilrijk (B) Bij de opgravingen in Aardenburg, die reeds een paar weken plaats vinden onder leiding van de vertegenwoordiger van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Sint Kruis, J. van Hinte, heeft men de fundamenten van een gebouw bloot gelegd, waarvan de mogelijkheid bestaat, dat het vroeger een Romeinse tempel of een Romeinse burcht geweest is. De opgravingen geschieden op de hoek van de Burchtstraat en het nieuwe uitbreidingsplan. (Advertentie) winkelcentrum Boeimeer De fundamenten, die werden bloot gelegd, bestaan uit de onderste ge deelten van een 1 m dikke muur, die gebouwd is in het vierkant. De on derste stenen van deze muur zijn gro te steenblokken, die afkomstig zijn uit de Romeinse tijd en toen vervaar digd werden in de streek langs de Rijn tussen Straatsburg en Bazel, de steenlaag daar bovenop is van latere datum en dateert uit de Middeleeuwen. Aan de buitenkant van dit geboi^w heeft men Romeinse dakpannen met inscripties gevonden, die voor nadere determinering zijn opgezonden naar het bureau van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort. Ook werden scherven van vaatwerk gevonden met versie ringen er op en in enkele gevallen een stempel van de pottenbakkerij, die ze gemaakt had. Voorlopige vast stelling heeft uitgewezen, dat dit vaat werk in de Romeinse tijd gemaakt werd in de pottenbakkerijen in 't Rijn land in Duitsland. Gezien de versie ringen op het vaatwerk, waarvan en kele potten konden worden gerecon strueerd, maakt men op dat dit niet door gewone soldaten werd gebruikt doch dat het ofwel vaatwerk is, dat door oversten werd gebruikt ofwel tempel-vaatwerk. Deze ruiten rok van zuiver wol heeft het moderne, rechte model. Speciale aanbieding slechts Graaf Hendrik lll-plein Breda Drie pilaren Het gebouw, dat er vroeger moet hebben gestaan, besloeg een opper vlakte van 10 bij 6 meter en in het midden ervan trof men de fundamen ten van 3 pilaren aan. op afstand van elkaar. Gezien de uitkomsten van el- Woensdagavond omstreeks 9 uur werd door de heer Sn. te St. Jansteen op de weg Absdale—Axel in de berm van de weg aan de hofstede van J. C. de Hamer een man aangetroffen, die met zijn bromfiets door een auto was aangereden. De auto was na de aan rijding doorgereden. Daar de man erg gewond scheen en in bewusteloze toestand was werd door de heer Sn. direct een genees heer uit Axel opgebeld, die zich over de toestand van het slachtoffer niet direct kon uitspreken en het slacht offer naar het ziekenhuis te Hulst liet overbrengen. Het slachtoffer was P. D. uit de ge meente Clinge, die op weg was naar zijn werk op de cokesfabriek te Sluis kil. ders gedane opgravingen neemt men, zij het met enige reserve aan, dat het hier een Romeinse tempel of een burcht kan zijn geweest. Deskundigen hebben er zich evenwel nog niet over uitgelaten. Van Belgische zijde werd reeds be langstelling getoond voor de opgra vingen. Dr. Luc de Vligher uit Brug ge, die enige tijd geleden een publi- katie het licht deed zien over de bouw van de Sint-Baafskerk te Aar denburg en stadsarchivaris Bossier uit Brugge brachten een bezoek aan de opgravingen, doch aangezien hier deskundigen op het gebied van het bodemonderzoek en de bodemkarte- ring meer concrete vaststellingen kun nen doen, spraken zij zich aangaande de aard van het gebouw niet uit. Met grote interesse wachten be langstellenden in Aardenburg dan ook het resultaat af van het onder zoek, dat ter plaatse door deskundigen van de Rijksdienst voor Oudheidkun dig Bodemonderzoek te Amersfoort en de Stichting voor Bodemkartering te Wageningen alsmede door Belgi sche deskundigen vandaag (vrijdag) zal worden ingesteld. (Advertentie) eiken glaasje O B. en w. van Goes stellen de raad voor dit naar aanleiding van een verzoek van de Nederl. Midden standsbond om te verklaren dat oprichting en instandhouding van een detailhandelsvaklokaal te Goes nodig wordt geoordeeld. Een zodanige school bestaat nog niet in Zeeland en zowel de Neder landse Middenstandsbond als de Goe- se Hanze, en de middenstandsvereni ging „Gemeenschappelijk belang" betuigden schriftelijk hun instemming met het stichten van de school te Goes. Uit de toelichting, welke het voor lopig stichtingsbestuur voor een de tailhandelsvakschool te Goes bij zijn verzoek gegeven heeft, blijkt, dat tnnCn*s sc^00l Per debiet van 500.000 inwoners bestaansredenen heeft. In de provincie Zeeland zal i? rJlaxirnaal plaats zijn voor één school. In verband met de excentri sche ligging van onze provincie acht men de kans zeer groot, dat Zee land een school zal worden toegewe zen. Vooral met het oog op de gunsti- Se hggir\g van onze gemeente in het midden der provincie, heeft het voor lopig stichtingsbestuur, ons inziens terecht, gemeend, dat Goes voor een Zeeuwse detailhandelsvakschool de meest geëigende vestigingsplaats is. Het stichtingsbestuur verwacht, dat bij aanvang der school met een eer ste klas van plm. 30 leerlingen be gonnen zal kunnen worden Na vier jaren zal de school bij gelijkmatige groei 120 leerlingen tellen. Men acht de mogelijkheid niet uitgesloten dat parallelklassen zullen kunnen worden gevormd, waardoor, wanneer de school geheel volgroeid zal zijn, een ruwe sphatting zelfs plm. 200 leerlin gen oplevert. Wanneer de Goese raad mocht be sluiten de z.g. noodzakelijkheidsver klaring af te geven en de Kroon de oprichting en instandhouding goed keurt. wordt 70 pet. der nettokosten vergoed uit 's rijks kas. 't Resteren de gedeelte van de nettokosten komt ten laste van de gemeente, waar de school zal worden gevestigd, in casu de gemeente Goes, met dien verstan de, dat gemeenten, waaruit buiten- leerlingen afkomstig zijn, verplicht worden 20 procent der netto-kosten te vergoeden der buitenleerlingen. Op het ministerie van onderwijs is momenteel een wetsontwerp in voor bereiding, waarin een regeling om trent de detailhandelsvakscholen wordt neergelegd. Hierin zal vanzelf sprekend ook het financiële gedeelte regeling vinden. Het wetsontwerp verkeert echter nog in een zo jong stadium, dat er nog geen medede lingen over kunnen worden gedaan. Voorshands valt de detailhandelsvak school dus nog onder de bepalingen van de nijverheidsonderwijswet. In middenstandskringen wordt reeds langere tijd behoefte gevoeld aan speciale scholen, voor de maatschappelijke vorming van toe komstige middenstanders. De detail handelsvakscholen met vierjarige cursus en onmiddellijk aansluitend op het zesde leerjaar lagere scholen, zijn voor die vorming uitermate ge schikt. De statenkring Hulst van de KVP heeft een telegram gezonden aan prof. C. Romme als leider der Twee de Kamerfractie der KVP van de volgende inhoud: Statenkring Hulst der KVP dankt u voor uw duidelij ke verklaring inzake de verenkwestie en volgt met zeer grote belangstel ling de verdere behandeling. Op 18 oktober a.s. zal er te Hulst in de Koning van Engeland een Statenkring vergadering worden gehouden waar onder meer ook de verenkwestie zal worden besproken door de voorzit ter van de fractie, de heer B.V.M. Vercouteren, tezamen met het lid van G.S., ir. G.P.M. Dikötter. Een proaf van de Amerikaanse lucht macht, een mens met een ballon een hoogte van 33.000 meter te laten be reiken, is mislukt. De ballonvaarder was de 26-jarige luitenant Clifford M. McClure. ,1 Het was de bedoeling, dat de ballon geruime tijd op 33.000 meter zou blijven zweven Een defect aan de verwar mingsinstallatie was echter oorzaak dat McClure, eenmaal op een hoogte van ruim 31.000 meter, onmiddellijk moest dalen. Altijd ovenvers - Altijd even lekker! garandeert U de versheid. (Van onze corresp. in Australië) Het moet gezegd dat de familie J.A. de Lange het niet gemakkelijk heeft gehad in de emigratie. Tweemaal werd de heer de Lange door een ongeva getroffen en levensgevaarlijk gewond. Financieel had dit alles de no ïge gevolgen. Niettemin: thans heeft de heer de Lange zijn farm van ~80 acre, 60 melkkoeten, 35 stuks jong vee en 40 varkens. „We hebhen het zo slech nog niet gedaan", constateert hij na dit alles. (Advertentie) De familie de Lange woonde in de Aldegondastraat in Souburg. „We hadden het niet kwaad, maar zagen geen toekomst voor onze kinderen", luidt het vaker gehoorde motief ook van deze emigrantenfamilie. En dus werd de stap gewaagd; men kwam terecht in het kamp Bathurst dat plm. 500 km „boven" Sydney ligt. „Het was goed als doorgangsplaats maar je moest er niet te lang zijn", luidt het oordeel van het echtpaar de Lange. Na twee weken verhuisde men naar de staat Queensland, waar de heer de Lange werk had gekregen op een rozenkwekerij. „Er zou huisvesting zijn; het was een schuur zonder wa terleiding of verlichting. Dus huur den we al gauw een paar kamers in het nabij gelegen stadje. In een jaar tijds zijn we toen zesmaal verhuisd herinnert mevr. de Lange het begin van de tijd als emigrante. Dat alles zou het ergste niet geweest zijn, doch toen hij drie weken op de kwekerij was, verzwikte de heer de Lange zodanig z'n voet dat hij zeven maanden in het gips zat. Toen hij weer aan het werk kyn, kreeg hij een baan in een kleine machinefabriek. Een huis met twee acres grond werd gekocht; er waren kippenhokken en al spoedig liepen er 500 kippen. „Het leek alsof we nu pas goed op weg waren," merkt de heer de Lange op. Doch op een dag in januari 1954 werd hij door een auto aangereden en zodanig ge wond, dat enkele maanden lang voor zijn leven werd gevreesd. De doktoren gaven weinig hoop; in dien hij zou genezendan zou hij zijn verder leven in een in valide- wagen moeten rijden. Toen gebeurde het wonder: „Ik sleepte me naar de fabriek toe. De baas was geweldig; wanneer ik moe was, moest ik maar gaan rusten," zei hij. De Australische vrienden hielpen zoveel ze konden om het kippenbedrijf op gang te houden. Daar konden we nog van leven. We hadden een harde tijd, doch zijn er doorheen gekomen," zegt hij dankbaar. „Alles ging toen weer goed, toch kregen we niet wat we van de kippenfarm wens ten. Toen hebben we die maar verkocht; ik gaf mijn baan op en kocht een grote farm." De oudste zoon van de heer de Lange had nl. enkele jaren op een boerderij gewerkt en de heer de Lan ge. die ..boerenbloed" in z'n aderen heeft, zag zijn kans schoon. Het was een farm van 280 acre, waarvan 50 acre in cultuur was ge bracht. Geleidelijk is dat bedrijf nu uitgebreid tot 60 melkkoeien; 35 stuks jong vee en 40 varkens. „We proberen het bedrijf naar Hol landse voet in te richten; hebben on ze melkmachines en al wat er meer op een modern bedrijf nodig is", ver tel de heer de Lange. Bovendien wordt er suikerriet ver bouwd. waarvoor het sub-tropische klimaat van Queensland geschikt is. Er is een auto gekocht die niet al leen de mogelijkheid geeft om naar de stad te gaan. doch op de enkele vrije dag ook wat van de prachtige natuur te genieten. „Het enige waarvoor we nog wel eens naar Nederland zouden willen, dat is om onze ouders te zien er kent het echtpaar de Lange. „We hebben onze moeilijkheden gehad doch ondanks alles zijn we toch blij het erop te hebben gewaagd", aldus de heer de Lange. „De kinderen heb ben hier een toekomst, waar ze in Nederland nooit kans voor gehad zou den hebben". En het echtpaar de Lange weet waarover het praat inzake moeilijk heden.... Op overweg bij Goes: Omstreeks kwart voor tien donder dagavond is nabij Goes op de onbe waakte overweg Lewedorp een auto door een trein gegrepen. De locomo tief van de trein ontspoorde en een portaalkraan van de elektrische bo venleiding brak af. Het treinverkeer naar Middelburg is gestagneerd. De treinen keren bij Goes. Het overige verkeer wordt met bussen onderhou den. Men hoopt in de nacht de stag nering op te heffen. Volgens de voor lopige gegevens zouden er geen do den bü dit ongeval te betreuren zijn. De Hoge Autoriteit der E.G.K.S. heeft bekendgemaakt, dat zij de raad van ministers der E.G.K.S., die maandag te Luxemburg zal vergaderen, een plan tot overwinning van de afzetcrisis der kolenindustrie zal voorleggen. De Hoge Autoriteit zal o.m. voorstellen, dat Italië en Nederland bepaalde con trolemaatregelen nemen tegen de ko- leninvoer uit landen buiten de E.G.K.S. De kolenvoorraden bij de mijnen in de E.G.K.S. bedragen volgens de jong ste gegevens thans ongeveer 22 mil joen ton. Normaal is de voorraad slechts 8 miljoen ton groot. HOFNAR h K *2» (ONTROEREND is de eenstemmig- heid van lof, hulde en dank. welke aan de nagedachtenis van Pius XII wordt gebracht. Ook wie in hem niet zag de opvolger van Sint-Petrus en de Stedehouder van Christus op aarde, was toch over tuigd van zijn grootheid en groots heid. De wereld is armer geworden, zei president Eisenhower; in een tijd van oorlogen en tweedracht heeft hij de meest verheven idealen van vrede en naastenliefde hoog gehouden, getuigde de Israëlische minister mevrouw Meir; hij genoot de grootste eerbied van alle chris tenen om zijn heiligheid, zijn karak ter, zijn oprechtheid en zijn christe lijk getuigenis, aldus de Anglicaanse aartsbisschop van Canterbury. Het zijn maar een paar getuigenissen uit niet-katholieke kring, waaraan er nog vele toe te voegen zijn. In de vroege morgen van donderdag heeft voor de AVRO-microfoon een predikant ook een woord vol lof prijzing en medeleven uitgespro ken. Zo is deze paus ook nog na zijn dood de verzoenende figuur, die allen verenigt, aan wie de vrede, de vrijheid en de menselijke waar digheid lief zijn. Hij moge, tot het hogere leven opgeroepen, daar ook onze hulp en voorbede zijn bij de worsteling om een betere, bewoon baarder wereld door alle mensen van goede wil. JV/TINISTER Luns heeft in staats- secretaris Dulles geen gemak kelijke gehad bij zijn besprekingen over de Indonesische kwestie. Hij heeft de Amerikaanse minister niet kunnen brengen tot een publieke verlkaring van afkeuring over de schandelijke overtreding van rechts regelen door de regering van Dja karta. Wel echter heeft Dulles de verzekering gegeven met verlof deze openbaar te maken dat hij geen reden had te geloven, dat In donesië zou overwegen, geweld te gebruiken tegen Nieuw-Guinea. De Amerikaanse minister zag als be wijs voor dit geloof, „de verklarin gen van de Indonesische premier, de minister van Buitenlandse Za ken en andere verantwoordelijke functionarissen". Dit betekent dus, dat deze Indo nesische autoriteiten nu vastgena geld zijn aan hun verklaringen en dat ze die als ze hun niet langer gelegen komen niet zo maar opzij kunnen schuiven, zonder de V.S. tot optreden te prikkelen. Dit wordt nog versterkt door de vergelijking, welke Amerikaanse functionarissen hebben gemaakt met de gebeurte nissen in de Straat van Formosa. Daar geldt voor Amerika: territo riale veranderingen mogen niet na gestreefd worden door geweld. Dit nu is ook de mening van de V.S. ten opzichte van Nieuw-Guinea. De regeerders in Djakarta mogen dit in hun oren knopen. Gouden kunstvoorwerpen, die in de nacht van 26 op 27 septem ber jL uit het Rijksmuseum te Amsterdam zijn gestolen, zijn door de politie van Keulen op gespoord. Zij zoekt nog naar de man, die zij van deze diefstal verdenkt, de 40-jarige Karl- Heinz Bergk uit Keulen. De politie is op het spoor gekomen door een reeks diefstallen van andere waardevolle kunstvoorwerpen. Noch het Rijksmuseum, noch de of ficier van justitie, noch de politie te Amsterdam konden ons dit bericht be vestigen. Men had tot dusverre nog niet vernomen dat da kunstschatten terecht zijn. Tot nu toe voeren twee Lim burgse clubs: Hoensbroek Sportclub Irene uit Tegelen de boventoon in de hoogste regio nen der amateurs. Pas op de vierde, respectievelijk vijfde plaats volgen MOC en Alliance. Het is duidelijk, dat de twee west-Brabantse clubs langza merhand beter uit de hoek moeten gaan komen, willen zij als voorheen mede op de voor grond kunnen opereren. Sterker nog spreekt dit voor Vlis- singen, dat tot dusver puntenloos voetbalde. Wij weten, dat deze club sinds het overlijden van haar voor zitter een nieuwe ernstige tegenslag te incasseren heeft gekregen, maar de Vlissingers zullen diens nagedach tenis het best kunnen eren, door on der die kleine nederlagen-serie, te beginnen komende zondag, een defi nitieve streep te zetten. De mogelijkheden daartoe zijn onge twijfeld aanwezig, nu het Maas trichtse Kimbria te gast komt. Brabantia heeft bezoek van Alli ance. In Eindhoven is het niet gemak kelijk winnen, maar er is o.i. krachts verschil genoeg, ten voordele van de Roosendaalse rood-zwarten om daar toe te geraken. MOC speelt voor eigen publiek tegen Boxtel, dat de derde plaats in de kopgroep inneemt. Zon dag bij Kimbria zat er niet veel schot in de Bergse voorhoede, maar wel licht is dat ditmaal wel het geval. De' Spechten heeft goede winstkansen contra Heer, Sportclub Emma zien we Sportclub Irene de eerste winst ontnemen, maar Roermond zal voor alsnog te zwak blijken, om het lei dende Hoensbroek een nederlaag te bezorgen. De ticeede hlassers Gemert is in 2A kennelijk heel wat van plan; de drie gespeelde wed strijden leverden namelijk de volle winst (6 pt.) op. Tot de zwaksten moet jammer genoeg Uno Animo worden gerekend, tezamen met Boxmeer en Valkenswaard. De mannen uit Loon op Zand moe ten daar in de korste keren maar eens een gunstige verandering in aanbren gen. De gerede kans daartoe is er aan staande zondag bij Boxmeer. ODC staat niet ongunstig voor minstens te halve winst tegen Sarto, evenals TOP contra Valkenswaard. Een belangrijk treffen mag dat tussen Taxandria en Gemert heten; te verwachten is, dat de koplopers hun eerste verlies te in casseren krijgen. Veloc kan over Schijndel zegevieren, zo ook Woen- selse Boys over Oss. In 2 B zijn er al direct vier clubs die kennelijk plannen koesteren voor het kampioenschap: Middelburg, DESK, Hulst en TSC. Twee Zeeuwse clubs dus mede in de kopgroep. On getwijfeld een verheugend verschijn sel. In het programma voor komende zondag zien we, dat DESK thuis ri vaal Hulst op bezoek heeft. De Kaats- heuvelse doelman zal er goed aan doen zich van begin af schrap te zet ten, want troffen de Hulst-schutters verleden zondag niet zeven maal het Internos-net.! TSC heeft uitstekende papieren tegen Goes, dat naar Ooster hout komt. Terneuzen staat op zijn beurt gewonnen contra Rood Wit en, nog wat meer uitgesproken RAC. te gen het zich uitermate zwak presen terende Roosendaalse BSC. Middel burg moet onder de gegeven omstan digheden Roosendaal aan zijn zege kar kunnen binden. Van Internos mag worden verwacht, dat het zich op eigen grond tegen Corn. Boys zal her stellen. De derde hlassers In 3B is eveneens een aftekening waarneembaar: zes clubs blijven na melijk dicht in elkanders buurt: RK- TW, St. Michielsgestel, UDI, Best vooruit, GW en Heusden. RWB en RKC zijn op het ogenblik althans tot de mindere goden te be schouwen. GW heeft nu goede winst kansen tegen RWB. SCB en Concor dia SVD kunnen als eikaars gelijken worden aangemerkt. Heusden kan zich onmiddellijk hogerop werken door het bezoekende St. Mich. Gestel een nederlaag te bezorgen. RKTW zal zich gemakkelijk op de leidersplaats handhaven nu het zwakke Nevelo als tegenstander fungeert. Wat RKC er tegen Best Vooruit van terecht zal brengen, is een andere kwestie, maar UDI staat in ieder geval goed voor de twee punten contra Vlijmense Boys. In 3C geven vooralsnog Virtus, RK DVC, VOAB on WVO de toon aan. Er staat voor dit viertal een interessant program te wachten. Zal VOAB er in slagen, nu het tegen Virtus uitkomt, op gelijke hoogte met de lui uit Ze venbergen te komen? RKDVC lijkt bij Hero reeds bij voorbaat gewonnen, zo ook WSC bij Veerse Boys. WVO daar entegen heeft bij Gudok nog niet ge zegevierd. Dongen staat goed voor de winst tegen SET, evenals Baardwijk contra SCO. Een half dozijn clubs bezet, met onderling gering verschil de plaatsen in de bovenste helft der ranglijst in 3D. Het zijn: RKFC, Axel, Steenber gen, VES, Zeelandia en METO. Zee land Sport en RCS sluiten de rij. Zie- rikzee lijkt geringe kansen te hebben tegen Zeelandia, in ieder geval veel kleinere dan RKFC, dat tegen ODIO aantreedt. METO kan stuivertjes wis selen met het bezoekende Axel, als het daarvan weet te winnen; geen gemakkelijke opgave. Steenbergen, op eigen terrein spelend tegen VES, kan zijn positie eveneens verbeteren door de Oudenbosschenaren te kloppen. Ook dat wordt geen eenvoudige zaak. Hontenisse rekent af met RCS en dat zien we Grenswachters eveneens doen met Zeeland Sport. De vierde hlassers De vijf ontmoetingen in 4E zjjn alle interessant. ZaltbommelHilva- ria kan op een gelijk spel uitdraaien. Ons ViosOirschot Vooruit eveneens. Gilze gaat echter winnen van Velo- eitas. Hieronymus kan het tegen lei der GSBW bepaald niet klaren, even min als SVG contra Berkdijk. In 4F staat een programma op sta pel, dat zondagavond de huidige stand wel eens ondersteboven kan gooien. Leider RKWU is namelijk bij mede- koploper Breda op bezoek en een overwinning voor de Leurenaren is daarom nog niet zeker. Madese Boys zal de handen eveneens ver uit de de mouwen moeten steken tegen RSV en met Devo is het al net zo tegen Zundert. Boeimeer staat er niet zo best voor tegen TAC, Groen Wit daar entegen iets gunstiger contra SC- Gastel. In 4G zal Halsteren zich niet heel erg ongerust maken over het resul taat bij Rimboe. Dat zal Cluzona wel doen bij Kaaische Boys, bij wie het moeilijk winnen isè Noordhoek's pa pieren tegen NSV moeten laag aange slagen worden, evenals die van De Schutters tegen Ierseke, zomede deze van Nieuw-Borgvliet contra Renesse. Tenslotte dan de vier wedstrijden in 4H. Het programma opent hier met RIASluiskil. Het is aan te nemen, dat de thuisclub haar positie verbe tert. Hansweertse Boys lijkt niet ca pabel om Lewedorpse Boys enige winst te ontnemen, evenmin als Steen dat zal vermogen contra het te gast komende Biervliet. Ook 's Heer Arendskerke staat op verlies tegen Breskens. Een drietal Utrechtenaren, die in twee personenwagens de kans hadden gezien in de kussens en de portieren 350 kg boter te verbergen, werden te Wilrijk (B.) op heterdaad betrapt, toen zij deze boter uit de bergplaat sen in kisten waren aan het overladen, De personen werden gearresteerd en auto's en boter werden door de Rijks wacht in beslag genomen. In officiële kringen in de V.A.R. wordt de verkoop van twee Britse duikboten aan Israël gezien als een „zeer ernstige actie tegen het Arabische nationalisme welke niet onbeantwoord kan blijven". Radio-Caïro meldde, dat er „belang rijke bijeenkomsten" worden gehouden ter bespreking van de Britse politiek van „levering aan Israël van zware wapens en duikboten voor gebruik te gen de Arabische staten". De radio haalt „gezaghebbende krin gen" aan voor een mededeling, dat de Britse regering een geheime overeen komst zou hebben gesloten voor de levering van wapens aan Israël.

de Stem | 1958 | | pagina 3