Walchsren Zeeuwsch-Vlaanderen 6 Zuid Baveland Hst Venus kruid NU is het de tijd 45 VISSER-KOOLE Dagblad De Slem Is de duwk een vaar- of een voertuig? Vi WEKKERS Wam Heskes en Toon Rammelt Geen samenwerking onder middenstand NU edele houtsoorten in vele nieuwe, moderne NU hebt U bij Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding VROOM DREESMANN Feestavond van „St. Franciscus van Assisië" Hoogwaterstanden Russische landbouw- delegatie op komst Groepsbureau voor de rijkspolitie te Kapelle 1000 sigaren Mannen van de maand Ook belastingen weten er geen raad mee Requiemmis voor Paus Pius XII in alle kerken AGENDA Vandaag Morgen en DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 10 OKTOBER 1958 3 MIDDELBURG Op de vergadering van de christe lijke middenstandsvereniging, heeft de voorzitter, de heer J. Allewijn, meegedeeld, dat „Handelsbelangen" niet bereid is tot samenwerking met de andere middenstandsverenigingen te Middelburg. De heer Allewijn zei, dat hij dit standpunt onbegrijpelijk vond, temeer omdat, wil Middelburg zijn centrum positie op cultureel en zakelijk gebied handhaven, samengaan noodzakelijk is. (Advertentie) om uw nieuwe mantel met of zonder bont te kiezen NU is onze uitzonderlijk mooie collectie mantels geheel compleet. kleuren. de eerste - en de beste - keus. AXEL Cursus E.H.B.O. De afdeling Axel van het Rode Kruis hoopt binnenkort,weer een cur sus E.H.B.O. te kunnen beginnen. Reeds verscheidene malen heeft de afdeling een dergelijke cursus gehou den, waarvoor telkens een grote be langstelling bestond. TONEELGROEP PUCK KOMT De toneelgroep Puck, die in het kader van het ZVU-programma een tournee door Zeeland maakt, komt met de komedie „En toen kwam dok ter Frost" ook in onze gemeente. Dinsdag a.s. wordt dit vrolijke stuk opgevoerd in Het Centrum. Clinge V.K.A.J. HIELD EEN ACTIE De plaatselijke afdeling van de V.K.A.J. hield een actie onder de be volking van het dorp. Zij hadden het idee naar voren gebracht om pan nekoeken te bakken en deze aan de mensen te verkopen. Van te voren werd langs de huizen gegaan om te vragen of er eventueel pannekoeken geleverd konden worden. De actie is reusachtig geslaagd. Ruim 2000 pannekoeken werden verkocht. De moeite is dus ruimschoots beloond en de kas van de V.K.A.J. is er ook beter op geworden. (Advertentie) prima lopend uurwerk waarop 1 jaar schrifte lijke garantie mooie uitvoering in diverse kleuren duidelijke wijzerplaat met of zonder draag- beugel verchroomde pootjes helder belgeluid, waar U zeker van wakker wordt. Door een speciale partij in koop kunnen wij U (alleen morgen zaterdag 11 oktober) deze aanbieden voor de bijzonder LAGE PRIJS van slechts Breda - Bergen op Zoom HULST De afdeling Hulst en omstreken van de Nederlandse Katholieke Bond van Administratief, Verkopend en Verze- keringspersoneel „Sint Franciscus van Assisië", heeft het voornemen om dè groei, die deze afdeling momenteel kent. te vieren met een klinkende feestavond. Bovendien viert de bond zelf dit jaar haar gouden jubileum, wat eens te meer een reden is om de bloemetjes buiten te zetten. Maandag 20 oktober zal in de Sint Josephkring deze feestavond worden gehouden, waarop de leden met hun introducés zijn uitgenodigd. De orga nisatie is in handen gelegd van de be kende dansleraar Cor Bilderbeek met zijn orkest. De leden, die buiten Hulst woon achtig zijn, zullen gehaald en thuis gebracht worden per extra bus. Aan de genodigden zal tevens iets aange boden worden. wegomlegging Vanwege rioleringswerken in de Stationsweg vonden hier vooral op de spitsuren verkeersopstoppingen plaats. Door de politie wordt nu al het verkeer, dat zich in de richting van Hulst begeeft, omgeleid via de Gentsepoort. avo werkplaats bijna gereed „,P? meuwe AVO-werkplaats van de Stichting Hulsterambacht, die nabij de gasfabriek verrijst, is bijna ge- j reed. Waarschijnlijk kunnen de te- werkgestelden reeds over twee we ken het oude stationsgebouw, waar zij nu werken, verlaten om naar het nieuwe gebouw te gaan. De officiële openmg zal echter eerst later plaats vinden, omdat men eerst de werk plaats geheel ingericht wil hebben. werk aan binnenvest vordert Geruime tijd is men al bezig met het schonen van het laatste (en erg ste) deel van de binnenvest, nl. dat waar destijds het afvalwater uit de riolering werd geloosd. Het is nu al zo ver, dat men het eerste stukje van het nieuwe talud heeft aangezet. Men kan bij dit gedeelte van het werk steeds doorwerken omdat er in deze tijd geregeld mensen beschik baar zijn, hetgeen overigens op zich niet zo'n verblijdende omstandigheid is omdat het werk wordt uitgevoerd door werklozen. Wanneer de komen de winter niet al te veel slecht weer brengt, kan het object rond februari of maart geheel gereed zijn, waar mee dan de gehele vest rond de stad weer op orde is. Voor degenen, die rond de vroegere openbare rioolput wonen, is de zaak nu al sinds enige tijd in orde: de gruwelijke stank is verdwenen en daarmee is de waarde van de om geving als woonwijk aanzienlijk ge stegen St.-Janstpen toneelopvoering Door de toneelvereniging „St. Jan" is in studie genomen het blijspel „Springvloed" van Williams en Priestley. De regie berust in handen van de heer A. Mertens. De opvoeringen zijn vastgesteld voor 16 en 17 november. mutaties in het wit gele kruisbestuur De heer G.K.L. Flos werd gekozen als nieuwe voorzitter van de r -k. vereniging „Het Wit-Gele Kruis''. De heer Ed. Borms stelde zich van wege te hoge leeftijd niet meer her kiesbaar als voorzitter. De heer F. Francken werd gekozen als ondervoorzitter. KapeHehrug aanvang werkzaamheden rijksweg Door de aannemer M. P. Hol te Hulst is reeds een aanvang gemaakt met de werkzaamheden voor het aan leggen van rijwielpaden en verbre ding van de Rijksweg Roskam-Bel- gische grens. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor vooi Zeeuwsch Vlaanderen- Hulst, Dubbele Poort 1 Iel 102 RayonredacteurM. J. Groen RayonbetieerdeiL. K M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, Tel. 223Ö. RayonredacteurN. Kartaol Rayonoeheerden J. Fait Prijs voor losse advertenties Destema mor de editie vooi Zeeland t 0.15 per mm. Vooi Lngezonuen Mededelin gen" t 0.37 pei mm Bij contract aan zienlijke reductie Kleintjes 3 regels of minder f 0.90. elke regel meer t 0.15 Bij plaatsing ook in de Biabantse oplage resp 1 50 ec J.40 Bi] 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde niaatsing tegen halt geld. Koewacht HET BADHUIS Thans is ons badhuis één jaar in gebruik en het aantal baden, dat er wekelijks wordt genomen, is nog steeds in stijgende lijn. Het eerste halfjaar waren er 4999 baden geno men, het wteede halfjaar 6328 ba den, zodat er in totaal, het eerste jaar 11327 baden zijn genomen. BEVOLKINGSONDERZOEK Op 30 en 31 oktober a.s. zal in onze gemeente het bevolkingsonder zoek worden gehouden. Teneinde hiervoor huisbezoekers aan te wer ven hield dokter Meijer, longarts al hier een lezing in de zusterschool over „Het doel van het bevolkings onderzoek". De inwoners van onze gemeente zullen een dezer dagen door de huisbezoekers worden be zocht, waar zij zich dan voor het bevolkingsonderzoek kunnen opgeven. CURSUS VEILIG VERKEER Op initiatief van het bestuur zal er a.s. winter in de afd. Koewacht van de R. K. Z.-Vl. Vlassersband een cursus .vorden gehouden „Veilig Ver keer". De cursus wordt gegeven door de wachtmeester der verkeerspolitie groep Terneuzen, de heer van Bun deren. OOSTBURG Duizendste bezoeker op de tentoonstelling De heer p. Verhage, gemeentesecre taris van Cadzand, werd bij zijn be zoek dat hij donderdag aan de ten toonstelling „De meester en zijn leer lingen" in het raadhuis alhier bracht, aangenaam verrast met de medede ling, dat hij de duizendste geregis treerde bezoeker van de tentoonstel ling was. Hierdoor zal hij in het be zit komen van een fraaie linoleum snede, voorstellende „De varkenshoe der", die door de schilder-onderwij zer, de heer H. Kooger, voor de dui zendste bezoeker beschikbaar was gesteld. Sas van Gent Volière op de Molenberg Naar wij vernemen zal er binnen kort op de Molenberg een volière worden geplaatst. De idee daartoe is uitgegaan van „De Sasse Kanarie vrienden", een vereniging, die zich bezig houdt met het kweken van ka naries en andere exotische vogels. Deze actieve vereniging, die reeds enkele jaren een zeer verzorgde ten toonstelling organiseert, vond, dat er op de geheel vernieuwde Molenberg plaats genoeg zou zijn voor een vo lière. Men wilde deze plaatsen onder de in cirkelvorm geplante lindebo men. Een desbetreffend voorstel werd bij b. en w. ingediend, die direct hun toestemming gaven. Er was echter één moeilijkheid. De benodigde gelden ontbraken. Gelukkig kwam er steun van verschillende Sasse bedrijven, waar men aanklopte. Het resultaat was zodanig, dat men nu reeds bij enkele leden van de ver eniging begonnen is met de voorbe reidende werkzaamheden voor de bouw want „De Sasse Kanarievrien den" bouwen de volière zelf. Ook zul len zij de verzorging van de vogels in de toekomst op zich nemen. Ongetwijfeld zal de volière straks een attractie vormen op de fraaie Molenberg. Sluiskil dansavond uitgesteld De door de Jeugdraad Sluiskil ge organiseerde dansavond in het patro- nsatagebouw op zatèrdagavond 11 ok tober zal wegens het overlijden van Z.H. de Paus niet doorgaan, maar is uitgesteld tot zaterdag 25 oktober. verkeersdrukte De anders toch al zo drukke weg langs het kanaal is nu dodr de grote aanvoer van bieten door vrachtauto's en tractoren met aanhangwagens naar Sas van Gent, bijzonder gevaarlijk ge worden. Voor de jeugd moet dit aan leiding zijn tot grote voorzichtigheid en zij zal haar speelterrein moeten verp.aatsen naar rustiger straten. TERNEUZEN Zr. de Jonge verliet Groene Kruis Sedert 15 augustus 1935 heeft de wijkverpleegster van het Groene Kruis alhier, zuster de Jonge, haar dienst vervuld. Thans heeft zij af scheid genomen van het werk dat zij met zoveel liefde heeft gedaan. In de benedenzaal van hotel Rotterdam was het bestuur van het Groene Kruis burgemeester mr, Teilegen, directeur en adjunct-directrice van het Julia- naziekenhuis, verschillende artsen, zuster van Ravels namens het Wit- Gele Kruis en vertegenwoordigers van instanties, waarmee zuster de Jonge heeft samengewerkt, aanwe zig om in intieme kring afscheid te nemen. De voorzitter, de heer H. Ribbens gewaagde in zijn afscheidstoespraak van de grote zorg waarmee zuster de Jonge gedurende meer dan twintig jaren haar zieken heeft omringd, waarbij zij ook een grote steun bete kende voor de omgeving van de pa tiënten. Vooral in het begin had zij een zware taak, omdat het werk ge heel anders lag dan zij gewend was. Er waren toen dertienhonderd leden van het Groene Kruis en dit groeide 'aan tot tweeëntwintighonderd. Later werd de zorg van de tbc-pa- tiënten van haar overgenomen door sociale zaken. Maar nog bleef er ge noeg te doen. In 1939 werd een zui gelingenbureau opgericht en in 1946 ook een consultatiebureau voor kleu ters. Velen zullen u missen, aldus de voorzitter en ook namens het be stuur dankte hij voor het vele be langrijke werk en de goede verstand houding. De heer Ribbens overhan digde de zuster een bedrag onder couvert, door de leden van het Groe ne Kruis bijeengebracht. Ook mevr. Verlinde dankte haar namens de da mes die assisteerden op het zuige- lingenbureau. Tenslotte bracht zus ter de Jonge dank aan dokter Nie- hüser en alle andere doktoren en medewerkers voor de steun die zij steeds had gekregen. Na het officiële deel bleef men nog enige tijd samen. hond op schapenjacht Midden in de nacht werd de heer M. de K. wonende aan de Hogendijk wakker door lawaai in de wei om zijn huis, waarin schapen liepen. Buiten gekomen zag hij dat een her dershond achter de dieren aanjoeg, maar toen de hond de eigenaar zag komen, nam hij de vlucht. Een schaap bleek te zijn doodgebeten. Acht andere schapen hadden heten in de poten. De politie kwam al spoe dig te weten, dat twee honden van de buren als verdacht konden wor den beschouwd. De dierenarts kon uitmaken wie van beide de schuldi ge was. Op verzoek van de eigenaar werd de hond door de politie dood geschoten. IJzendijke TELEVISIEZAAL Het bijzondere aan de speciaal in gerichte televisie-zaal van de heer Does is dat het beeldscherm een grootte heeft van 180 cm bij 230 cm. Een waar filmbeeld dus. Voor de kinderen is de T.V.-zaal open tijdens de uitzendingen voor de jeugd. ZILVEREN JUBILARES In het zusterklooster werd feest ge vierd ter gelegenheid van het 25-ja- rig kloosterjubileum van zuster Ger- mana. Sinds augustus nog pas is zuster Germana in IJzendijke v/aar zij de zorg kreeg voor bejaarden in de pa rochie. Door de bejaardensociëteit werd een cadeau voor de jubilares ge kocht, dat door een afgevaardigde werd aangeboden. Morgen, zaterdag 11 oktober gel den voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 1.24 en 13.34 uur, te Ter- neuzen om 0.34 en 12.59 en te Vlissin- gen om 0.17 en 12.30 uur. (Advertentie) Een Russische landbouwdelegatie komt binnenkort naar Nederland om, onder leiding van de dir.-gene- raal van de landbouwir. v. d. Plas- sche, een excursie door Nederland te maken. Ook Zeeland wordt be zocht. De heren zullen een land- bouwobject onder Kruiningen gaan bekijken en ook een bezoek brengen aan het proefstation voor de fruit teelt te Wilhelminadorp. De data zijn nog niet bekend en opvallend is ook, dat de Zeeuwse autoriteiten nog zo goed als niets over het be zoek weten. In Kapelle was tot dusver geen groepsbureau van de Rijkspolitie. Dat zal echter binnenkort tot het verleden behoren want donderdagmorgen is de aannemer J. A. Leys te Kapelle be gonnen met de werkzaamheden voor de bouw van een nieuw groepsbureau voor de rijkspolitie met twee dienst woningen. Het gebouw komt aan de rijkspolitie met twee dienstwoningen. Het gebouw rkomt aan de van de van der Biltlaan op de hoek Oude Bosstraat. uit krimpvrijt stof I SAMFOR GOES Reis naar de K.R.O. afgelast Vandaag zouden zeventig vrienden van de K.R.O. een bezoek gaan bren gen aan de studio te Hilversum en tevens het Tierelantijnenprogram bij wonen. Wegens het overlijden van Z. H. de Paus kan dit program niet doorgaan, waarom de reis is afgelast. DEFTIG TROUWEN Binnenkort zal de ambtenaar van de burgerlijke stand in toga vér- schijnen. Om het decorum bij huwe lijksplechtigheden te verhogen, me nen b. en w. dat het gewenst is, dat de ambtenaar van de burgerlijke stand zich deftig aankleedt. B. en w. stellen daarom de raad voor hun 'n krediet te verschaffen van 395. HET PROT. CHRISTELIJK STREEKZIEKENHUIS Verwacht wordt dat deze maand nog de stichting prot. christelijk zie kenhuis goedkeuring zal ontvangen voor de bouw van een ziekenhuis met 175 bedden. Aanvankelijk werd gedacht aan de bouw van een ziekenhuis met 150 bed den, doch het stichtingsbestuur was van mening, dat deze capaciteit niet voldoende zou zijn, gelet op de ont wikkeling van de streek. Men heeft daarom bij het ministe rie van sociale zaken aangedrongen op verhoging tot 175 bedden. Komt eind oktober de toestemming van het ministerie af om tot bouw van het ziekenhuis op het terrein Valcke- slot over te gaan, dan verwacht het stichtingsbestuur volgend jaar reeds tot aanbesteding te kunnen overgaan. Met de bouw zal ongeveer twee jaar gemoeid zijn. DIRECTEUR ETI BIJ GOESE RAAD Volgende week dinsdag zal drs. M. Verburg, directeur van het Eti, na afloop van de raadsvergadering voor de raadsleden een causerie houden over Zeeland als probleemgebied en o.m. de kwestie van de eventuele ont wikkelingskernen bespreken. Bur»er!ijk<* Slaud Geboren: Jacoba dv J. Brandt-Du- vekot; Maria dv J. Gelok-Tazelaar; Willem zv P. van Dijk-den Boer; Cornelia dv P. van Dijk-den Boer; Miranda dv C. Boonman-Branden burg; Servaas zv J. Verbrugge-Blom Alexander zv P. Nonnekes-v.d. Ende; Maria dv F. Rombout-v. Water schoot; Wouter zv W. Kalkman-Wis se; Marinus zv P. Molhoek-de Smet. Ondertrouwd: G. van Loo 23 j. en M. de Buck 21 j. Gehuwd: C. de Munck 23 j. en M. Advertentie i Boogaard 20 j.; C. de Schrijver 32 j. en E. Hopmans 29 j. Overleden: A. de Jager 68 j. e.v. D. Tolhoek; P. Hoogerheide 80 j. G. Henkei 68 j. wed. v. O. Wolter- man; E. Akkerman 86 j. wedn. v. M. van Luijk; M. Pols 3 maanden; B. Kloosterziel 49 j. e.v. A, Dijkhui zen; C. Spruit 86 j. wed. v. J. Kloos terman. s- enhnek GEEN FILMVOORSTELLING In verband met het overlijden van Z.H. de Paus zal zaterdag en zon dag in de Jeugdhoeve de voorstelling van de film „Verboden Moederliefde" niet doorgaan. lel: "n zend R.-K. S.V. Luctor vergaderde De r.-k. sportvereniging Luctor (afd. voetbal) kwam voor een algemene ledenvergadering in haar clublokaal bijeen onder voorzitterschap van de heer M. Grim. In zijn openingswoord memoreer de de voorz. het vertrek van burge meester Derckx naar Budel. Hij schet ste het belangrijke werk dat de heer Derckx in het belang van de sport- ver. had verricht als adviseur, speler en trainer. Als dank en herinnering zal de vereniging hem een fotovergro- tini van het le elftal aanbieden. Dc heer J. Vermeulen werd be noemd als trainer voor de senioren elftallen. Do voorzitter bracht dank aan een viertal spelers, die in hun vrije tijd de kleedlokalen voor spelers en scheidsrechter hebben gerestau reerd. Besloten werd een A junioren elftal te laten deelnemen aan het a.s. juniorentoernooi te Vlissingen. Evenals zovele 4e kl. verenigingen blijkt ook Luctor te kampen met fi nanciële moeilijkheden. Blijkens een verslag van de penningrtieester werd in het afgelopen competitiejaar het batig saldo met een bedrag van f 567 ingeteerd. Gedeeltelijk werd dit be drag gecompenseerd met de ontvang sten uit de totogelden. Door het op zetten van een werfactie van dona teurs, waarvoor de medewerking van alle leden werd toegezegd, hoopt men tot een financieel wat rooskleuriger resultaat te komen. De secretaris deelde voorts mede dat komende week een aanvang zal worden gemaakt met de voorgeschre ven medische keuring. LAATSTE SEIZOENCONCERT EUTERPE Met een programma van gewijde muziek zal Euterpe a.s. zondag op de muziekkiosk aan de Kerklaan haar reeks openluchtconcerten voor dit seizoen hesluiten. (Advertentie) voor „DE GEWONE MAN" Toon Rammelt en Wam Heskes respectievelijk schrijver en spreker van de bekende radiorubriek „De gewone man" zijn door een jury van journalisten, ingesteld door de Nederlasdse Sigarenindustrie, uit geroepen tot Mannen van de Maand De 1000 sigaren die aan deze ere titel zijn verbonden, werden kun vrijdag j.l. overhandigd door Mr. Jan Derks, de geestelijke vader van deze thans beëindigde rubriek. 1616 maal de commentaar van het gewone, gezonde verstand op de dingen van de dag.1616 maal voor de Nederlandse luisteraars vijf minuten hartige, geestige zelfbespiegeling. De sigaar heeft een belangrijke bijdrage geleverd tot het succes van deze rubriek, want Toon Rammelt en Wam Heskes zijn grote liefhebbers van de sigaar, die hen in spireert en het leven filosofisch en met humor doet bezien. De voorkeur van De gewone man" gaat uit naar sigaren, precies als die van de gewone gewone man. Ook voor hem is het roken van sigaren het ware rookgenot. 1616 maar „De gewone man" (Van onze correspondent) Moet een duwk, het amfibievoertuig, zoals dat in de tweede wereldoorlog door de geallieerden werd gebruikt, als een motorrijtuig of als een vaar tuig beschouwd worden? Over dit vraagstuk is donderdag gediscussieerd tijdens een zitting van de politierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda. Op 11 september 1956 was namelijk in Domburg een duwk op de openbare weg verschenen, waar bij bleek, dat de bestuurder niet in het bezit was van een motorrijtuigen- belastingkaart. Er werd proces-ver- baal opgemaakt en de belastingen dienden toen een vordering in voor een geheel jaar, waarmee een bedrag van f 990 gemoeid was. De eigenaresse van de duwk, de aannemingsmaatschappij Van O. uit Werkendam, stond evenwel op het standpunt, dat het hier geen motor rijtuig in de zin der wet betreft. De duwk, zo stelde zij bij monde van haar advocaat, mr. Hamoen uit Utrecht, wordt enkel en alleen gebruikt voor werkzaamheden op het water. Slechts in incidentele gevallen komt deze op de weg. Dit was ook het geval, toen de duwk in september 1956 in de bebouwde kom van Domburg verscheen. De fir ma Van O. voerde toen een werk aan de zeewering uit tussen Domburg en Westkapelle en de chauffeur had op dracht gekregen een vracht blokste- nen te halen. Het voertuig (of het vaartuig) werd gebruikt om deze ste nen in zee te brengen voor het zinken van rijs werken. „Wij behoeven hier slechts van me ning te verschillen of al dan niet be lasting betaald moet worden", be toogde de rijksadvocaat, mr. J. F. C. van Deinse. Volgens hem zal dit wel moeten gebeuren, omdat naar zijn oordeel de duwk onder de definitie voor motorrijtuigen valt. Daarom vor derde hij een boete van 30. Mr. Hamoen begon met er op te wijzen, dat de firma niet de bedoeling heeft gehad de belasting te ontdui ken. Hij zei, dat de uitvoerder, voor dat het proces-verbaal was opge maakt. bij het belastingkantoor in Middelburg om een kaart had ge vraagd. Doch men kon niet aan dit verzoek voldoen, omdat de duwk geen kenteken heeft. De raadsman meen- Episcopaat schrijft voor Het episcopaat schrijft voor, dat, voorzover dit nog niet is gebeurd, zo spoedig mogelijk in alle kerken van Nederland voor de zielerust van Zijne Heilig heid z.g. een gezongen, en waar zulks kan een plechtige Re quiemmis zal worden gecele breerd. De mis mag in de ivonduren worden opgedragen, fa tegenwoordigheid van mgr. Jos. Baeten, bisschop van Bre da, zal dit hedenavond geschie den in de kathedrale kerk te Breda. de, dat men hier met een vaartuig te doen heeft. „De duwk kan wel rij- ren", sprak hij, „maar dat kan een vliegtuig ook". Waarop mr. Van Dein- se veronderstelde, dat hij belasting zou moeten betalen wanneer hij met een vliegtuig door Domburg ging rjj- den. Mr Hamoen vond het onjuist, dat zijn cliënt 1000 belasting moet gaan betalen voor een voertuig, dat slechts hoogst zelden bij slecht weer of wanneer er een reparatie uitgevoerd moet worden op de openbare weg komt. „Bovendien wisten de belastin gen zelf met het geval geen raad", aldus pleiter. Hij verhaalde tenslotte van een aannemersfirma in Noord- Holland, die ook met duwks werkt en die -hiervoor noch een belastingkaart noch een wegenkaart heeft. De politie wist niet wat zij moeet doen en derhalve kwam het daar nooit tot een conflict. Mr. Hamoen vroeg de politierechter deze zaak als een proefproces te beschouwen of anders een minimale boete op te leggen. Mr. Sieperda zal over 14 dagen schriftelijk uitspraak doen. (Advertentie) OOSTBURG Raadhuis 3-5 uur: I>e meester en zijn leerlingen, tentoonat. Ledel 8 uur: Spotgeesten, door Rotter dams Toneel. GOES Grand: Quo Vadis, 14 j. MIDDELBURG Electro: Vergis* mich nicht, a.l. Schouwburg: Tarzan mi d« verloren safari, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Overtreding art. 251, 18 j. met enig voorb. Luxor: Dwars door de bloedvallei, 14 J. SAS VAN GENT olympia 8 uur* Herr General-Direktor, 18 j. met enig voorb. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Der schrü- ge Otto, a.l. GOES Grand: Quo Vadis, 14 j. MIDDELBURG Electro: Vergiss mich nicht, a.l. Schouwburg: Tarzan en de verloren safari, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Overtreding art. 251, 18 j. met enig voorb. Luxor: Dwars door de bloedvallei, 14 j. OOSTBURG Raadhuis 3-5 en 7-9 uur: Tentoonst. De meester en zijn leerlin gen. Ledel 8 uur: De laatste liefdes nacht, 18 j. met enig voorb. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Der achrü- ge Otto, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De graaf van Monte Cristo, 14 j. HENGSTDIJK P. v. Dijk 7.30 uur: Duiveninkorving voor vlucht Sas van Gent. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Viktor Viktoria, als bijfilm Jijal leen. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: De lief de van een prinses, a.l. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Meis jes mambo's whisky, 18 j. met enig voorb. AXEL Het Wapen van Zeeland 7.30 uur: Dansen. Het Centrum 6.30 en 9 uur: Kindermeisje voor papa gezocht, 18 j. feTEED* VERDER WIKT DE flBRDE TERU& STEE"DS HEIDERDEO 6TRBBLT VENUS B. A

de Stem | 1958 | | pagina 2