Kees Kuijs weer bij de Oranje XI Het overlijden van Z. H. de Paus de R.-K. Sportbeoefenaren en GIYZE RONA Zondag geen sport voor r.-k. clubs Aantal priesterroepingen in ons land stijgt te weinig NED. SCHAAKTEAM HERSTELDE ZICH TEGEN PORTO RICO Geen winst voor Zeeland sport-dames te voorzien rollen in cellofaan Frans Hof mans gehuldigd Wilhelminadorp kan titel halen altijd vers, altijd lekker DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 10 OKTOBER 1958 DOS uitgeschakeld voor Europabeker H U I DG RE M Vooral op reguliere seminaries HULST SAS VAN GENT GOES OOSTBURG VLISSINGEN MIDDELBURG Schulte-Bugdahl wonnen in Berlijn Fide-landentoernooi te München Zeeuwse marechaussee voetbalde het best De interland tegen Denemarken EXAMENS MARKTEN Derby WATERSTANDEN (Advertentie) PÉPE8MUNX «UJT SHOW CHOCO-KROKANT USPEMRMÜNT - MtNTHOl-EUCAlWUS Iet bestuur van de Nederlandse Katholieke Sportbond (NKS) deelde ons het volgende mede: Ten teken van rouw vanwege het overlijden van Paus Pius XII besloot het nationale bestuur van de Nederlandse Katholieke Sportbond, de besturen van de met haar gefuseerde bonden te verzoeken alle wedstrijden op zondag 12 oktober a.s., waarbij katholieke verenigingen zijn betrokken, af te gelasten. De katholieke sportverenigingen werd verzocht zich op deze zondag van alle sportactiviteit te onthouden. In de loop van donderdag werd op dit verzoek als volgt door desbetref fende bonden gereageerd: HOCKEY Alle wedstrijden op zaterdag 11 en zondag 12 oktober a.s., waarbij elf tallen betrokken zijn van de r.-k. hockeyverenigingen, zijn uitgesteld tot een nader te bepalen datum. HANDBAL Ook het Nederlands Handbalver- bond besloot alle competitiewed strijden, vastgesteld voor zaterdag 11 en zondag 12 oktober, waarbij rooms-katholieke verenigingen be trokken zijn, uit te stellen. ATLETIEK Het bestuur en de nationale techni sche commissie van de Kon. Ned. Atletiek Unie hebben ingevolge het verzoek van de Ned. Kath. Sport bond besloten, de wedstrijden om Frans Hofmans is gisteren gehul digd voor de fraaie wielersuccessen, die hij het afgelopen seizoen in België boekte. Hij werd er voor beloond met de grote beker van een Belgisch dag blad, die oudergewoonte wordt uitge reikt aan de renner, die in 64 koersen het grootste puntentotaal bijeen weet te rijden. Dat lukte dit jaar de Et- tenaar Hofmans. Hij won tien koer sen, werd acht maal tweede en ein digde in veertig wedstrijden bij de eerste vijf. Het was ruimschoots vol doende om al zijn rivalen achter zich te houden. Behalve de beker werd hem gister avond de extra premie ter waarde van 10.000 Belgische francs overhandigd, dit alles in aanwezigheid van vele wielervrienden. Onder meer waren vertegenwoordigd zijn club Crescendo, zijn supportersclub en de heer Simons uit Breda, onder wiens leiding Frans Hofmans onder meer Olympia's Tour van Nederland reed. FRANS HOFFMANS Steeds hoger HET HAAGSE ELFTAL heeft donder dagavond in Den Haag voor 15.000 toeschouwers een lichtwedstrijd ge speeld tegen de Tsjechische club Dynamo Slavia. De Tsjechen won nen de ontmoeting met 20. (Advertentie) In de eerste klasse zijn voor zater dag geen wedstrijden vastgesteld. In klasse 2A mag Swift 3 tegen Tjoba 2 géén steek laten vallen, omdat Zuid westers nog steeds tracht iedere kans te benutten om bij een misstap van Swift 3 wederom als kanshebber te gaan optreden. In klasse 2B wordt het ongetwijfeld in Wilhelminadorp feest: Olympia 1 zal er stellig in slagen het éne puntje tegen Eendracht binnen te halen en daardoor de kampioensylag hijsen. Zodat dan ook de promotie-competi tie naar de eerste klasse op gang kan kozen. Voor promotie naar de eerste klasse hoeft Blauw Wit bij SSS slechts één puntje te halen om te promove ren. Ondo slaan wij hoger aan dan At las zodat ook de ploeg uit St. Laurens een goede kans krijgt op overgang naar de tweede klasse. Want zoals bekend, drie van de vier ploegen die aan deze halve competitie deelnemen zulleh naar de tweede klasse promo veren. Program voor zaterdag Klasse 2A: Swift 3Tjoba 2, Top 1-Swift 4. Klasse 2B Vios 2Togo 2, Volhar ding 2Luctor 1, Olympia 1Een dracht. Promotie tweede klasse: SSS Blauw Wit. AtlasONDO. Klasse 3A: KVLAnomi 2, Storm vogelsVedo 1. Klasse 3B: WKVScampolo 2 (duur 45 min.), Scampolo 2WKV (terrein WKV, duur 45 min.) het veldloopkampioenschap van Ne derland, die zondag a.s. in Oister- wijk zouden worden gehouden uit te stellen. .Alle overige atletiekwed strijden vinden normaal doorgang. Voetbal Het bestuur van de K.N.V.B. deelt mede, dat het wedstrijd programma voor zaterdag en zondag a.s. doorgang vindt. Rooms-katholieke verenigin gen kunnen, voor zover het het amateurvoetbal betreft, het bondsbureau er telefonisch of telegrafisch van in kennis stel len, dat zij in verband met het overlijden van Paus Pius XII niet zullen spelen. Ook in de tweede ontmoeting tussen Sporting Club Lissabon en DOS voor de eerste ronde van de Europabeker hebben de Portugese verdedigers wei nig moeite gehad met de Utrechtse aanval. In de eerste helft hield de verde diging van DOS, met Hans Kraay als uitblinker, eveneens goed stand te gen de technisch veel sterker spe lende Portugezen. Na rust echter, toen de aanval van Sporting het tem po nog iets verhoogde, was het bin nen vijf minuten raak door een schot van Ivson en in de 22e minuut maak te Carabello er tot grote vreugde van de ongeveer 40.000 toeschouwers 2-0 van. In de laatste fase van de strijd kwam DOS wat meer in de aanval. De Portugese achterhoede moest drie hoekschoppen afstaan en 7 minuten voor het einde kwam de beloning voor het dapper volhouden: 2-1. De beste spelers bij DOS waren be halve Kraay, van der Linden en v. d. Bogert. DOS is nu voor het toernooi uit geschakeld. (Advertentie) voor het gehele ,g)ef|fi|| f geneest, verzorgt en geeft natuurlijke bescherming Op basis van een seminariestatistiek die door het Katholiek Sociaal-Kerke- lyk Instituut wordt samengesteld, heeft dr. Dellepoort een supplement geschreven op zijn dissertatie over de priesterroepingen in Nederland. Dit supplement is opgenomen onder de rapporten van het K.S.K.I. Het geeft een kwantitatieve analyse van de se minariebevolking en de priesterwij dingen in de periode 1952-1957. Uit het rapport blijkt, dat de aan meldingen voor de bisschoppelijke se minaries na 1945 met 27% zijn geste gen; deze stijging houdt gelijke tred met de groei van de katholieke bevol king. Dit is in zoverre verheugend, dat hierdoor de tot nu toe steeds gro ter wordende discrepantie tussen de priesterwijdingen voor de bisdommen en de groei van het katholieke volks deel in de toekomst zou kunnen wor den gestuit. Tegen een te groot optimisme moet echter worden gewaarschuwd. De laatste jaren blijven de aanmeldingen voor de klein-seminaries op gelijk niveau, terwijl zij per jaar met 2% moeten blijven stijgen om de groei van de katholieke bevolking bij te houden. Het aantal priesterwijdingen voor de bisdommen ligt bovendien 20% achter bij het aantal, dat strikt beno digd is om de huidige voorzieningen in de zielzorg op het bestaande bezet tingsniveau te handhaven. De aanmeldingen voor de reguliere seminaries zijn sinds 1945 minder sterk gestegen dan die voor de bisschoppe lijke seminaries, n.l. met 15%. Hoewel dus kan worden gesproken van een stijgend aantal aanmeldingen in het totaal, dient de aandacht te worden gericht op de noodzaak de roepingen voor de missionaire congregaties op te voeren. Wanneer dit niet geschiedt zal Nederland niet in staat zijn om zijn grote missionaire taken buiten Europa in de bestaande omvang te blijven vervullen, constateert het rap port. Hoewel in vergelijking met de vele andere landen en in het licht van de godsdienstige crisis van onze dagen het beeld van de priesterroepingen in Nederland niet ongunstig is, con stateert dr. Dellepoort dat het reser voir aan priesters voor eigen land en voor de missie geleidelijk kleiner wordt. Daarbij neemt het rendement van de seminarie-opleiding blijkbaar nog af, en wel met verscheidene pro centen. In een nabeschouwing van genoemd rapport noemt dr. Dellepoort nog een aantal vraagstukken, die in de laatste jaren steeds scherper naar voren ko men: het streven van seminaries om als gymnasium door het Rijk te wor den erkend, de toeneming van de late roepingen en hun specifieke opleiding, de daling van het rendement van de seminarie-opleiding en de menings vorming rond de functie van de klein seminaries. Het.EULAp/ etiket, de garantie voor blijvende motechtheid SS? EUIAN voor m.otechte behandeling van wol en Sy andere dierlijke vezeJs een^w wetenschap Y pelijke pioniers-prestatie van tientallen VjSjjr jaren op zijn deugdelijkheid be^^proefcL Luister op maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag om 9.52 uur naar het EULAN-PROGRAMMA over Radio LUXEMBURG 208 m. In Luxor draait deze week ,,D schrage Otto" (A), een ge- zehzge charmante rolprent. In de ze kleurenfilm weet Topsy Mul ler op te klimmen tot grote re vuester. Verder is er ,.De eerste huwe lijksnacht", (Cl) een verhaal waarin een overigens braaf heer met twee echtgenoten opgescheept zit, zodat er natuurlijk allerlei vreemde dingen gebeuren. Een vrolijke geschiedenis. Concertgebouw vertoont Na- na" (D). ,,Die Fischerin vom Bodensee (Cl) is een gezellig verhaal over twee lieden, die samen graag een borreltje drinken en die zich aan dit genot slechts kunnen overge ven door de dictatoriale echtge note van een van hen om de tuin te leiden. Als er echter liefdesver wikkelingen komen er moet een jongeman aan een van twee steenrijke zusjes gekoppeld wor den, maar de jongeman wil na tuurlijk niet blijkt in de pan toffelheld een echte man verbor gen te zitten: de huisfeeks wordt het zwijgen opgelegd en de jongeman trouwt met een, hoe wel niet rijk, veel liever meisje. Meisjes, mambo's en whisky" (C2) is een film van Eddie Con- stantine, die hier als kapitein op een smokkelschip verzeild ge raakt. Hij voelt, ofschoon hij met de wet overhoop ligt, weinig voor het cocainezaakje, maar wél voor een van de drie meisjes op het schip. Na vele avontuurlijkheden levert de geronselde kapitein de bende van zijn baas aan de po litie over. Volop spanning. Wie gewoon zo maar wil lachen moet naar Watt en Half Watt gaan, die ook in Bioscoopgebouw draait. De twee dwazen beleven avontu ren aan de lopende band en wer ken met grote virtuositeit op de lachspieren der kijkers. In Olympia draait „Herr Ge neral Direktor", (C2) een amu sant verhaal met Theo Lingen, waarin allerlei lieden verliefd worden, echter telkens op de ver keerden, want het zit allemaal erg ingewikkeld in elkaar. Na tuurlijk krijgen op de duur de bij elkaar passende jongelui el kaar, maar dan is er eerst veel gebeurd waarom men veel ple zier kan hebben. ,,De gfhaf van Monte Cristo" (B) is een interessant avonturen verhaal (verfilming van een werk van Dumas) waarin een onschul dig veroordeelde na 18 jaren cel ontsnapt en door een toeval schat rijk wordt. Dat verschaft hem de kans uitgebreid wraak te ne men op degenen, die hem zijn veroordeling bezorgden. Hoe hij dat doet verhaalt de film uitvoe rig. E en onderhoudend en boei end verhaal. „De geveltoerist" (A) is de ge schiedenis van een aanvankelijk weinig succesvol schoenenverko per, die echter na een vreemd avontuur, dat hem eerst op een oceaanboot en tenslotte hoog bo ven de straatstenen brengt, in twee opzichten geluk heeft.' Hij krijgt niet alleen een veel bete re schoenenbaan, maar ook het lieve meisje, dat natuurlijk in deze film niet afwezig is. AXEL Centrum vertoont een lachsuc ces „Kindermeisje voor papa ge zocht", (Cl) een titel die de inhoud van dit vele meters lan ge stuk kolder al volkomen ver raad!.. „De zwendelaars" (C2) is een uitstekend Italiaans filmprodukt, dat handelt over een groep fles sentrekkers en hun uiteindelijk lot toont. Grand presenteert deze week de Amerikaanse reuzenproduktie ..Quo vadis" (B). De bloedige Christenvervolgingen in het Ro meinse Rijk ouder Nero vormen de achtergrond van het verhaal. De toeschouwer wordt geconfron teerd met de wilde dieren in de arena, met de wreedheden van de beruchte keizer en de brand van het oude Rome. Een ding blijft in de film een vraag: hoe is het mogelijk, dat deze christe nen zich in alle gemoedsrust voor de leeuwen laten werpen omwille van het slappe geloof, dat door de film-apostelen ge preekt wordt. Wie ouder is dan veertien, kan „het meest gigan tische filmwerk, dat ooit werd vervaardigd", zoals de reclame zegt, gaan zien. Hofzicht Theater geeft „De lief de van een prinses", (A) de al eerder besproken film over een aaidige rij-instructeur die verliefd werd op een heuse prinses en die haar tenslotte, zij het dan na vele belevenissen en ondanks de tegenwerking van lieden, die in deze democratische wereld toch nog altijd bevooroordeeld kunnen zijn, ook nog krijgt. Een onder houdend verhaal. Ledel Theater draait „De laat ste liefdesnacht" (C2). Een groot balletmeester wordt vermoord en het blijkt een „crime passionel" te zijn. De film geeft veel en goed ballet te zien. Verder „De redder van Fort Shallan", B) een stevige wild west waarin de Indianen het een troep soldaten lastig maken. Een goede film brengt deze week Luxor onder de titel „Dwars door de bloedvallei" (B), een geslaagde wild-westgeschie- denis. Door de hete woestijn van Arizona trekt een arrestanten wagen, tezamen met een groep zeer uiteenlopende reizigers. Al len worden bedreigd door de In dianen, die op oorlogspad zijn Een spannend verhaal, met veei afwisseling. „Overtreding artikel 251 bis" (C2) gaat in Alhambra. Twee art sen in het naoorlogse Duitsland staan voor zeer zware lasten en hierdoor voor de keus, op een aanbod in te gaan om door het plegen van een abortus provoca- tus aan het nodige geld te ko men. De ene overtreedt „art. 251 bis" maar zijn ingreep mislukt en de vrouw sterft, waardoor zijn dokterscarrière voorgoed is be dorven. Zijn collega ziet, ondanks de moeilijke omstandigheden, een nieuwe toekomst gloren. Schouwburg vertoont „Tarzan en de verloren Safari" (B). Een schatrijke Amerikaan vliegt met zijn vrouw boven een oerwoud. Het toestel stort neer. Tarzan en een blanke gids komen te hulp De gids is evenwel onbetrouw baar; hij wil het echtpaar in handen spelen van een negerop perhoofd. Tarzan komt er ach ter en redt het echtpaar. Electro komt met het Duitse produkt „Vergiss micht nicht" (A). Een groep werkstudenten in Heidelberg speelt in de vrije tijd wat jazzmuziek, zeer tot on genoegen van hun ouders, die vooral gekant zijn tegen de de mocratische manier, waarop de ze jongelui huwelijken voorberei den, met miskenning van alle standsverschillen. Een zingende kapelaan, die ook nog wat van jazz weet. begrijpt de studenten wel en weet uiteindelijk de zaak te klaren. KATHOLIEKE FILMKEURING A alle leeftijden; B 14 jaar; Cl 18 jaar; C2 18 jaar met voorbe houd; C3 18 jaar met ernstig voorbehoud. De Nederlands-Duitse combinatie Schulte-Bugdahl heeft de 45e Zesdaag se van Berlijn gewonnen. Het Bel gische koppel van Steenbergen-Seve- reyns werd tweede en de Denen Niel sen en Lykke derde. Door van Porto Rico te win nen (2-1 plus een afgebroken partij) heeft de Ned, schaak- ploeg zich in München op het Fidetoernooi van de nederlaag tegen Denemarken hersteld. Alleen door met 4-0 te winnen van Porto Rico had het Nederlandse schaakteam nog een uitstekende kans om in de finale te komen. Geen enkel team had tot dusver nog met 4-0 van Porto Rico gewonnen en zou de Nederlandse ploeg, onder een dergelijke druk. dit wèl kunnen presteren? Na ruim vier uur spelen zag het er inderdaad naar uit. Tot dat plotseling een enorme blunder van Van den Berg zijn zo goed als gewonnen partij tegen Reismann ver loren deed gaan en hiermede ging tevens verloren de finaleplaats voor Nederland. De resultaten van de wedstrijden van de negende ronde waren: Groep 1: Nederland-Porto Rico 21 (Kol. v.d. Kroonwisselbeker) De jaarlijkse strijd tussen de mare chaussees van de le divisie, welk ge bied Noord-Brabant ten westen van Tilburg en de provincie Zeeland om vat, is bijna gestreden. In het ambts gebied van het district Terneuzen we'd het nummer voetbal betwist. Doordat de organiserende elf van het district Terneuzen de baas bleven met 3-1 over de elf van Breda, wer den zij door een beter doelgemiddelde eerste. Alle drie de teams behaalden namelijk een overwinning. Bergen op Zoom won van Terneuzen met 2-1 m-iar moest in Breda met dezelfde cij fers zün meerdere erkennen. De twee de plaats was derhalve voor de Ber- genaren, terwijl de Bredanaars met de laatste plaats genoegen moesten ne men. In de rangschikking voor de wissel beker is de stand: 1 en 2 Bergen op Zoom en Terneuzen, 3 Breda. De eindstand kan eerst worden op gemaakt als ook de laatste twee num mers van de zevenkamp, orientatierit en zwemmen, zijn afgewerkt. en 1 afgebr. partij; Oostenrijk-Dene- marken 1-0 en 3 afgebr. partijen; Bul- garije-Ierland 3's-H; Italië-Frankrijk H-1% en 2 afgebr partijen. Rusland was vrij. Groep 2: Zuid Afrika-Finland 21,i- 1%; West Duitsland-Iran 3V4-V21 Spanje-Noorwegen 3%-%; IJsland Ver. Staten 1-3; Israël was vrij. Groep 3: Oost-Duitsland-Schotland 216-1Philippijnen-Argentinië 1-3, Polen-Hongarije 0-2 en 2 afgebr. par tijen; Libanon was vrij. Groep 4: Tunesië-België 1-2 en 1 af gebr. partij; Zwitserland-Canada !6- 116 en 2 afgebr. partijen; Zweden-Zuid SÏavië </2-l!6 en 2 afgebr. partijen; Griekenland-Portugal 1-1 en 2 afgebr. partijen; Tsjecho-Slowakije was vrij. 8e ronde De resultaten van de afgebroken par tijen uit de achtste ronde waren: Groep 1: Frankrijk-Bulgarije 0-4; Denemarken-Nederland 21/2-l1/fc; Porto Rico-Rusland 1/2-3%. Groep 2: Finland-Israël 3-1. Groep 3: Argentinië-Philippijnen 31/2-^; Engeland-Oost-Duitsland 1-3; Schotland-Libanon 3-1, Columbia-Hon- garije 3-1. Groep 4: Zuid-Slavië-Zwitserland 2-2; Canada-Tunesië 3V2-Y2. Stand na 9e ronde Groep 1: 1 Rusland, 27 p.; 2 Bulga rije, 21 Ié P-: 3 Oostenrijk 1916 p. en 3 afgebr. partijen; 4 Nederland 19'/» p. en 1 afgebr. partij; 5 Denemarken 15 p. en 3 afgebr. partijen; 6 Frankrijk 14 p. en 2 afgebr. partijen; 7 Italië 91 p. en 2 afgebr. partijen; 8 Porto Rico 8 p. en 1 afgebr. partij; 9 Ierland 4 p. Rusland en Bulgarije zijn reeds zeker van een plaats in de finalegroep. De standen luiden verder: Groep 2: 1 Spanje 23.5 pnt., 2 Ame rika 23 pnt; 3 West-Duitsland 22 pnt. 4/5 IJsland en Finland 15.5 pnt. 6 Israël 15 pnt. 7 Noorwegen 11,5 pnt. 8 Zuid-Afrika 10 pnt plus 1 afgebr. partij; 9 Iran 7 pnt plus 1 afgebr. partij. Spanje, Amerika en West-Duitsland gaan over naar de finale-groep. Groep 3: Argentinië 23 pnt., 2 Oost- Duitsland 21 pnt.; 3 Hongarije 19 pnt plus 2 afgebr. partijen; 4 Polen 17.5 pnt plus 2 afgebr. partijen; 5 Enge land 17 pnt plus 4 afgebr. partijen; 6 Het Nederlands elftal, dat woensdag 15 oktober in het Feyen- oord-stadion te Rotterdam tegen Denemarken zal spelen is als volgt samengesteld: Doel: De Munck (DOS) Acher: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC). Midden: Van Wissen (PSV); Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VVV'. Voor: Van der Kuil (Ajax), Lenstra (SC Enschede), Moulijn (PSV), Van der Linden (DOS) en Moulijn (Feyenoord). Reserves: Pieters Graafland (Feyenoord), Rijvers (Feyenoord), Kraay (DOS) en Notermans (Fortuna '54). Twee spelers van het team dat op 28 september in het Deurne-stadion met 32 van België won, zijn dus vervangen. Zoals te verwachten was, is Abe Lenstra, die toen op de zieken lijst stond, weer in de oranjeloeg op genomen. Hij neemt de plaats is van Fons van Wissen, die nu in Rotter dam weer rechtshalf zal staan. Noter mans rechtshalf in Deurne is thans weer reserve. De tweede speler die zijn plaats moest afstaan is Hans Kraay. In plaats van de DOS-speler stelde bondscoach Elek Schwartz wederom Kees Kuys als linksback op. De laatste overwinning van het Nederlandse elftal dateert uit... 1949, toen keerde de nationale ploeg met een 21 zege uit Kopenhagen terug. Sedert de invoering van het betaalde voetbal heeft Nederland twee wed strijden tegen de Denen gespeeld. De eerste, op 13 maart 1955 in Amster dam gespeeld, leverde een 11 score op; de tweede, op 5 november 1956 in Kopenhagen, eindigde eveneens on beslist. (22 was toen het resultaat). De Deense elf Het Deense team is als volgt samen gesteld: doel: Henry From (AGF-Aarhus); achter: Erling Linde (B 1909-Kopen- hagen) en Verner Nielsen (AB-Kopen- hagen); midden: Bent Hansen (B 1903 Ko penhagen), Hans Christian Nielsen (AGF-Aarhus) en Benny Lohse (Broenshoej-Kopenhagen) vóór: Poul Pedersen (AIA-Kopenha- gen), Mogens Machon (Broenshoej), Ole Madsen (HIK-Kopenhagen), Hen- ning Enoksen (Vejle) en Joern Soe- rensen (KB-Kopenhagen). Reserves: Joern Larsen (B 1903) Bruno Eliassen, Erling Nielsen en John Danielsen (allen van B-1909). Columbia 16.5 pnt.; 7 Philippijnen 11,5 pnt plus 3 afgebr. partijen; 8 Schot land 10 pnt plus 1 afgebr. partij; 9 Libanon 2,5 pnt. Argentinië plaatste zich in de fi nale-groep. Groep 4: Tsjecho-Slowakije 25 pnt.; 2 Zuid-Slavië 23 pnt plus 2 afgebr. partijen; 3 Zwitserland 19 pnt., plus 2 afgebr. partijen; 4 Canada 18 pnt plus 2 afgebr. partijen; 5 Zweden 17.5 pnt plus 2 afgebr. partijen; 6 België 10 pnt plus 1 afgebroken partij; 7 Tu nesië 9 pnt plus 1 afgebr. partij; 8 Portugal 8 pnt plus 2 afgebroken par tijen; 9 Griekenland 7.5 pnt plus 2 afgebroken partijen. Tsjecho-Slowakije en Zuid-Slavië gaan over naar de finale-groep. R.-K. UNIVERSITEIT Voor het kandidaatsexamen in de geneeskunde deel twee slaagden mej. A. Boerbooms uit Oostburg en de heer R. A. M. van Laere uit Koe wacht. In de hoofdklasse handbal dames zal Zeeland Sport een ontmoeting hebben met het veel sterkere PSV uit Eindhoven, hetgeen inhoudt, dat de Vlissingse dames er wéér niet in zullen (kunnen) slagen een winst punt te boeken. Vier wedstrijden zul len dan gespeeld zijn, zonder één en kel puntje voor Zeeland Sport, dat de onderste plaats van de ranglijst zal gaan innemen. In de districts eerste klasse dames kan Marathon de volle winst behalen bij EBHV, dat op bezoek komt. De ontmoeting WalcherenWere Di zal een spannend karakter dragen en het staat geenszins vast, dat Walcheren hier de punten mee naar huis neemt. Bij de heren eerste klasse krijgt Ma rathon bezoek van EBHV en net als in de damesklasse zal ook hier Ma rathon met de winst gaan strijken. Olympus zal ongetwijfeld een neder laag moeten incasseren van VOLT. District tweede klasse dames: To- nido krijgt bezoek van Sios en is hierdoor in staat beide punten thuis te houden SOA zal ongetwijfeld niet in staat zijn van Hellas te winnen. District tweede klasse heren.: Hellas, de bijzonder sterke ploeg uit Goes gaat op bezoek bij Be Fair en komt ongetwijfeld met winst naar huis te rug. Maar Tonido II ^veneens een Goese ploeg, zal niet in staat zijn van SIOS te winnen. Dames afd. eerste klasse: In deze klasse vindt de derby tussen De Meeuwen en ODI plaats, een wed strijd met bijzonder grote spanning, waarover nog weinig valt te zeggen. Maar het lijkt ons. dat De Meeuwen iets betere kansen op de overwinning heeft. Fortuna krijgt bezoek van EMM en zal het wel weten te klaren; Olympus Volharding wordt een wedstrijd met wisselende kansen. Afd. le klas heren: Marathon III krijgt bezoek van Volharding en de Goesenaren nemen de puntjes mee naar huis. Walcheren daarentegen kan zegevieren over Tonido III. GOES, 9 okt. Export- en indu strieveiling: cox orange pippin h85-90 35, h80-85 37. h75-80 39, h70-75 40, h65- 70 38.30—38.70, h65-75 32.10, h55-60 18, h2 8; goudreinette h85-95 20, h75-85 17.80—18.30, h65-75 12.40—12.70, h2 7, k 11.50—12.10, fabr. 6.40—6.80; all. pippin h70-80 17, h60-70 13, h2 3.50; sterappel h75-85 28—30, h65-75 26, h55 -65 14; gl. v. holl. h75-85 16, h65-75 14, h28; br. alex lucas h85-95 33, h75- 85 4041, h65-75 34, h2 10; conference h65-75 25, h55-65 21—23. h2 10; d. du comice h80-85 56, h75-80 59. h70-75 61, h65-70 59. h2 43; st. remy h75-85 9.50, h65-75 10, h2 88.50; zwijndr. wijn peer h60-70 12, h55-60 11, h50-55 6.50; legipont h65-75 24, h55-65 19.20; her- zogin elsa h70-80 14, h60-70 12; div. appels kr. en val 4 30, goudreinette val 5.40. Gewone veiling: laxt. super be h80-85 17, h75-80 14—15, h70-75 13, h65-70 9—10, h60-65 6.50, k 7—12; cox orange pippin k 2227. fabr. 1118; gl. v. holl. k 1132, fabr. 8; all. pip pin k 4, fabr. 4; sterappel k 10, fabr. 67; st. remy k 8, fabr. 6; conference k 1518. fabr. 915; legipont k 14, fabr. 89; br. alex lucas k 1417, fabr. 7; d. du comice k 3457, fabr. 23—32. KAPELLE, 9 okt. Industrie- en exportveiling: appelen: cox orange pippin h80-85 34, h75-80 36, h70-75 38— 39, h65-70 37, h60-65 30, h55-60 17, h2 7, k 2124, fabr. 6; goudreinette h85 en op 18.60—19.20, h75-85 16.70—17, h65-75 12-70—15.10, h2 8.50, k 11.60— 12.60, fabr. 6.80—7.30, gl. V. holl. h75- 85 15, h65-75 13, h2 6.50, k 9. fabr. 4.50; sterappelen h70 en op 25, h60-70 22, h55-60 11, h2 6.50, k 12, fabr. 6; braml. seedl. h90 en op 6.50, h80-90 9, h70-80 9, h2 6, k 8, fabr. 5; jonathan st80-85 19, st75-80 21—22, st70-75 16, st65-70 11, h80 en op 15, h75-80 16, h70-75 16, h65-70 15, h60-65 10; fr. rei- nette h85 en op 12, h75-85 10, h65-70 8 k 79; laxt. superbe h80-85 16, h75-80 16, h70-75 16, h65-70 13, h60-65 7, h2 4, k 7.50, fabr. 7-40; lomb. calville k 7.50, fabr. 4.50: ell. orange h75-85 18, h65-75 20, h2 12, k 13; ingrid marie h75-85 31, h65-75 29, h2 13, k 17, fabr. 3. Peren: br. alex lucas h85 en op 33, h75-85 40, h65-75 33, h2 9.50, k 15, fabr. 6; d. du comice h80 en op 52, h75-80 56, h70-75 58, h65-70 56, h2 46, k 39, fabr. 29; conference h65-75 21, h55-65 16, h2 8.50, k 14. fabr. 6: st. remy h75 en op 10, h65-75 10—10.30, h2 7.50, k 7.50, fabr. 6; legipont h65-75 23, h55-65 18, h2 10. k 13; Zwijndr. wijnpeer h60 en op 12, h55-60 11.30—11.40, h50-55 66.60, h2 doorgedr. k 7, fabr. door- gedr.; nouv. poiteau h65-75 7, h55-65 6, h2 k en fabr. kw. doorgedr.; emile d'heyst h65-75 15, h55-65 12, h2 en k doorgedr. gepl. kroetappelen 4.50, goudreinette val 5.80, valappelen 4.50. MIDDELBURG, 8 okt. Aardap pelen. Bintje bonken 11,60,-bintje gro ten 9.409.90. Fruit. Appels: Laxton Superbe hl 70 en op 19; 60-70 17 h 2 6 k. 9; Cox Orange Pippin h 1 65 en op 31—32 55-65 24 h2 16—18 k. 16; Allington Pippin k. 1112; Glorie van Holland h. 1 75-80 24 k. 1622; Ellisons Orange h. 1 75 en op 39 65-75 35—36 h. 2 10 k. 21—25; goudreinetten h. 1 75 en op 23 65-75 1819 k. 1719; Lobarts Calville k. 14; appels val en kroet 615. Pe ren: Zwijndrechtse wijnpeer h. 1 60 en op 14 50-60 9 k. 6; Legepont hl 55-65 18 h. 2 11; Conference 65-75 24 —27 h. 1 55-65 24 h. 2 15 k. 19 pe ren val en kroet 6—12; netmeloenen 831; suikermeloenen 1946; ana nasmeloenen 1643; druiven: Fran- kenthalers 1,381,44; Black Alicante 1,301.56; tomaten A 30—60 B 39 58 C 30—41 CC 20—28. Groenten: an dijvie 78; spinazie 651; bospeen 1017; boskroten 210; waspeen 10 17; breekpeen 3—12; prei 1013; uien 510; sla 311; pronkbonen 32 41; prinsessenbonen 25-73: kasprin- sessenb. 82; kasnijbonen 1,31; veld sla 1323: bloemkool 4 per kist 31— 42; 6 p. kist 12—28 8 p. kist 1014; savooiekool 712; rodekool 4,516; wittekool 38; Chinese kool 78: witlof 791.-; komkommers A 1718 B 1516 C 1113; postelein 4549. Konstanz 340 (-2). Rheinfelden 233 (-5), Breisach 168 (—6), Straatsburg 240 (+3), Maxau 415 (+6), Mannheim 247 (+5), Mainz 241 1), Bingen 159 (-2), Kaub 170 (-3), Trier 136 (-4), Koblenz 176 (-2), Keulen 135 (-5), Ruhrort 329 (-9), Lobith 938 (-10), Nij megen 715 (-6). Arnhem 760 (-3), Eef- de IJssel 286 (-2), Deventer 195 (-1), Monsin onv. Visé 4971 (+9). Borgha ren 3910 (+30), Belfeld 1082 (-13). Grave beneden de sluis 496 (-6).

de Stem | 1958 | | pagina 19