STEM-FEUILLETON 17» Pleegvader voor Abdoel A li Zwart o Nederland derde in zeslandenhockeytoernooi Elliot wordt geen prof Wielerfeiten en - nieuwtjes Int. zeehengelconcours op Walcheren: 100 kilo vis! Tv-toren in Moskou Greta Anderson weer in actie Twee ton aandelen terecht 12 look". ij, N.V. DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 7 OKTOBER 1958 Reserveklassers VOETBAL OVER DE GRENZEN Engeland België Frankrijk Spaans vliegtuig neergestort Irene Jansen vierde in Palermo Lak 't zei! met NEDO-MEX Transparante klenrlak Ceta-Bever Fusie organisaties eenwording van Europa door Douglas Grey Reactionair Onderzoek radio actieve straling ZOON VAN MAO SNEUVELDE IN KOREA Druk interland program Ned. hockey elf tal TV-RADIO-TV-RADfOTV- is dit qe in long Moderne in b.v. uke witte Nog vele jie tinten. N. gr. dan zijn 1900 stad. iet de bank, jrt, in [recht, - van .H.M. ar de gelijk. :lpt U e wereld if AN DER STEEN fe nor Btwum- IN DE HHND OBKL EMV T Het eerste optreden van het ver jongde Nederlandse hockey-elftal is slechts ten dele een succes geworden. De ploeg van Duitsland behaalde na de eerste plaats in het toernooi van Amstelveen een fraaie „doublé" door ook het Brusselse zeslandentoer- nooi te winnen. Dit sterke Duitse elftal bewees op nieuw recht te hebben op de officieu ze titel van Europees hockeykampi- oen met een 1-0 zege in de finale tegen België, dat in de halve eind strijden met dezelfde cijfers ietwat geflatteerd van de Oranjeploeg had gewonnen. Het Nederlands elftal bleef in de wedstrijd om de derde plaats met 2-0 de baas over Spanje na 'n nogal moei zaam gevecht, dat in de eerste helft geen doelpunt opleverde. Zelfs geen finaleplaats dus voor Nederland en toch een gedeeltelijk succes Is het ook met het hockey in Nederland al zo ver gekomen, dat wij met 'n derde plaats in een toernooi zonder India, zonder Pakistan en zonder Groot Brittannie in ons schik zijn? Neen, zo is het natuurlijk niet. Van het Nederlands elftal was ver wacht. dat het de in aanvalskracht toch heus niet zo sterke Belgen kon verslaan en dat de ploeg daarna te gen Duitsland een zeer eervol resul taat, wellicht een gelijkspel, had kunnen behalen. Niet tevreden Dit is niet gebeurd. Aan een twee de ontmoeting met de Duitsers is Ne derland niet toegekomen; van de Belgen werd verloren omdat onze aanvalskracht nog geringer was, en het team had zelfs moeite met het veroveren van de derde plaats. Over het resultaat kan men dan ook be zwaarlijk tevreden zijn, maar wèl be stond er na afloop van de laatste De Australiër Herb Elliott, wereldrecordhouder op de mijl en de 1500 meter, heeft zondag te Perth verklaard, dat hij niet in zal gaan op een aanbod van de Amerikaanse promotor Leo Leavitt. Enkele weken geleden heeft Leavitt de Australische midden- afstandloper een kwart miljoen dollar (bijna 900.000 gulden) ge boden, indien Elliott professio nal wil worden. wedstrijd bij de elftalcommissie te recht voldaanheid over het spel van de nieuwelingen, tot wie ook de niet geheel .nieuwe' Charles Marres wordt gerekend. De debutanten Theo Terlingen, Gooswilligen en keeper Hennebier hebben met Marres en in iets mindere mate ook met Keulen laten zien, dat de opengevallen plaatsen door het bij na gelijktijdige vertrek van 4 routi niers, die samen meer dan 220 inter lands hebben gespeeld, zonder ernstig verlies aan kwaliteit kunnen worden bezet. En dat vormde het onmisken bare succes in dit toernooi. HET ETTENAARTJE Frans Hof- mans won zaterdag een wieler wedstrijd over 110 km in Zwijn- drecht. Als enige Nederlander ver sloeg hij 32 Belgen. Hij reed de af stand in 2 uur 50 minuten. 2e Ro ger de Meijer. 3e Armand Bayens. PIET VAN EST en Jan Plantaz zul len in het nieuwe baanseizoen als koppelgenoten optreden. Zaterdag a.s. debuteren bij in Brussel in een koppelrace over 100 kilometer. Het is een selectiewedstrijd voor de Brusselse zesdaagse, die Piet en Jan samen willen betwisten. ZATERDAG 11 OKTOBER treden vier Nederlanders op in de Grote Jubelprijs, die in het Antwerpse sportpaleis wordt verreden achter dernies. Het zijn Gerrit Schulte, Wim van Est, Wout Wagtmans en Peter Post. Het is de eerste maai, dat zoveel Nederlanders in dit num mer tegenover elkaar staan. Als tegenstanders hebben zij Cieliska, Gauthier, Timoner, de Paepe en en Lauwers. In de reserve eerste klas liet Mid delburg II zich van zijn beste zijde kennen. Het --«la<rr<fé jjoad III met lege handen naar Tilburg terug (6-2). Brabantia II deed hetzelfde met Zeeland Sport II (7-2), terwijl PSV III zijn eerste nederlaag van Willem II III kreeg te slikken (1-4). Taxan- dria II hield Helmondia III op de laatste plaats (4-2) en NAC III bleef aan de kop van de ranglijst door de duidelijke 7-1 zege op BVV II. In de reserve 2e klas werd de Roo- sendaalse derby in het voordeel van Roosendaal II beslist, want Alliance II moest met 30 de vlag strijken. Corn Biys II bleef hekkesluiter als gevolg van de 4-1 nederlaag tegen Middelburg III, terwijl Goes II zich door Goes III met 2-1 verslagen zag. Het woei hard langs de Wal- cherense Rivièra, het land aan de zuidkust van dit eiland, waar zondag een internationaal zee hengelconcours werd gehouden. Maar deze krachtige wind ver mocht de vreugde onder de hon derden vissers uit België, Frank rijk, Duitsland en Nederland niet te drukken. Daarvoor was de vangst te rijk en het visterrein te mooi gelegen. Met de duinen in de rug en de pas serende zeeschepen op nog geen twee honderd meter uit de wal, behoort dit deel van de Nederlandse kust tot een van de fraaiste wateren voor de zee hengelaars. En het gilde der zeevis sers groeit met de dag, zodat het geen verwondering wekte dat vijfhonderd dertig mannen en vrouwen de molen van hun werphengel in wedstrijdver band lieten snorren. Al deze vissers hebben er precies drie uur voor nodig gehad om geza menlijk honderd kilo vis te verschal ken; een recordvangst ondanks de woeste golven, die schuimkloppend op de hengelaars afrolden. Ook de stroom die op deze tijd van de dag, kort na laag water, nog lang niet op kracht gekomen was, heeft velen met name de hengelaars, die gewend zijn m binnenwater te vissen - parten gespeeld. Anderen verschenen met te J?a.teriaak dat op de glijbanken voor de kust aan flarden ging, Fantastisch ■u?nrffd?nks ?en fantastische vangst, vergeleken met vorig jaar, (Advertentie) Arsenal - West 43, Aston Villa Bromwich Albion Newcastle United 21. Burnley - Chelsea 40, Ever- ton - Birmingham City 3—1, Man chester City - Leeds United 21, Leicester City - Luton Town 31, Nottingham Forest Blackpool 20, Portsmouth - Tottenham Hotspur 1-1, Preston North End - Bolton Wande rers 0—0, West Ham United - Black burn Rovers 63, Wolverhampton Wanderers - Manchester United 40. Tot nog toe heeft geen enkele eer- ste-divisie club het bestaan langer dan een week aan de leiding te blij ven. Arsenal werd, dank zij twee prach tige goals van de een dag tevoren voor 81.000 pond aangekochte Jackie Henderson (ex-Wolverhampton Wan derers) leider van de eerste divisie door een 4-3 zege over West Brom wich Albion. Arsenal, Luton Town, Preston North End en Bolton Wan derers hebben alle 14 punten; zij staan in deze orde op de ranglijslt op grond van het doelgemiddelde. Beringen FC - La Gantoise 05, Beerschot AC - CS Verviers 10, Berchem Sport - SC Anderlecht 21, Tilleur FC - St. Truiden 2—3, FC Luik - Standard Luik 11, RC Door nik - Waterschei Thor 05, Union St. Gillioise - Antwerp FC 32, Lier- se SK - Olympic Charleroi 4-2. Waterschei Thor heeft met 8 punten de leiding in het klassement, Union St. Gilloise en La Gantoise delen met elk 7 punten de wteede plaats en Tilleur FC sluit de rij met 0 punten. Lille - Lyon 21, Valenciennes - Nimes 00, Rennes - Monaco 21, Nice - Nancy 3—0, Saint Etienne - Lens 30, Marseille - Sedan 11, Sochaux - Strasbourg 30. Racing staat met 17 punten boven aan, daarna volgen op de tweede plaats Nice - Strasbourg met elk 14 punten. Marseille fungeert als hekke sluiter (7 punten). Een Spaans militair vliegtuig met zes inzittenden is neergestort op de Pico de Alguila, een berg in de om geving van Guadalajara. Alle inzit tenden kwamen om het leven. Advertentie) Van Nelle bestellen toen in hagel- en regenbuien achten dertig kilo vis aan de Noordzee werd ontnomen. De Strijen-vissers sleepten, evenals vorig jaar, de prijs in de wacht en waren de favoriete Zeeuwen ander maal te vlug af. Individueel leverde de Sas van Gentse visser de Meijer de beste pres tatie: hij sloeg maar één visje aan de haak, maar deze zeebaars was goed voor zesentwintighonderd zeventig gram. Tijdens de Europese kampioen schappen voor amazones, die zon dag in Palermo in Sicilië zijn begon nen, heeft de Duitse Helga Koehler met Armalva de Monreale prijs ge wonnen. Zij reed een foutloos par cours (waarin 14 hindernissen waren opgenomen) in 74,6 sec. Vierde werd Irene Jansen, de amazone uit Ub- bergen, die op het Chio in Rotter dam reeds zo'n goede indruk vestig de zij won daar de damesprijs ging in Palermo verrassend goed van start. Adelboom had slechts één fout en een weigering, totaal dus 7 straf- punten. De tijd was 81.6 sec. De bekende Duitse Anna Clement kwam met Nico eerst op vijfde plaats. 'Advertentie) Van Nelle bestellen Een 36-jarige vader van vier kinde ren uit Chicago heeft aangeboden de 17-jarige Abdoel Ali, de statenloze In diër, die sinds zijn 12e jaar van het ene land naar het andere heeft ge zworven en nergens wordt toegelaten, te adopteren. William Hipp, een handelaar in te levisietoestellen, las over de lotgeval len van de jongen in een in Chicago verschijnend blad. Hipp verklaarde dat hij vele ver halen over dergelijke statenloze ver stekelingen had gelezen en zich er al tijd over verwonderd had dat niemand er iets aan doet. Daarom besloot hij wél iets te doen. Hipp zei, dat hij niet geloofde dat het moeilijk zou zijn de jongen een andere levenswijze aan te leren. Hij had een immigrant uit Nederland in vijf maanden Engels geleerd, vertel de hij en nu is die Nederlander hoofd van de elektronische afdeling in een fabriek in Milwaukee. (Advertentie) Product van Volgens radio-Moskou zal in Mos kou een televisietoren gebouwd wor den van 495 meter hoogte, die aan de voet 63 meter en aan de top 6 meter breed is. De eerste negen verdiepin gen zijn bestemd voor studio's en kantoren. Het overige deel van de toren is voor het publiek gereser veerd. Vier uiterst snelle liften zul len tot een terras op 390 meter hoog te stijgen. Daaronder komt een res taurant. De toren moet in 1960 klaar zijn. (Advertentie) Kinderen kunnen soms bleek en nerveus zijn. vooral als ze op school gaan. Dan hebben ze meer dan ooit iets versterkends nodig. Geef hun daarom BonSana opgelost in melk. Het is een heerlijke, krachtige drank, vitammenrijk, eiwit- en ijzerhoudend! Voor a/Ie schoolgaande kinderen: Bij apothekers en drogisten .HACO M.V. - Maastricht - Twee particuliere Nederlandse or ganisaties, werkzaam op het gebied van de bevordering van de Europese eenwording, de Nederlandse Raad der Europese Beweging en de Bewe ging van Europese Federalisten (B. E.F.) hebben samen een nieuwe or ganisatie gevormd: De Europese Be weging in Nederland. Deze vernieuw de beweging zal op 11 oktober te Roermond een congres houden in het gebouw van de N.V. Philips. (Advertentie) Van Nelle bestellen grote kamer en eveneens in de vol gende waar Basil de vorige avond de lamp stukgegooid had. De detective hield zich echter niet in die kamer op, noch in de volgende die als werkplaats was ingericht, maar begaf zich onmiddellijk langs de andere wenteltrap naar het vertrek, waar hij zijn onderhoud met Kitura had ge had. Hij klopte aan een deur volgens het met Kitura afgesproken signaal tweemaal hard en dan eenmaal zacht, gevolgd door een zacht krab ben met de neus van zijn schoen. Er kwam geen antwoord en na even gewacht te hebben herhaalde Flint het signaal. Nog geen antwoord. Hij herhaalde zijn geklop voor de derde maal zonder resultaat. „Vreemd!" dacht hij. „Hij moest hier toch zijn., of.." Hij trachtte vergeefs de deur te openen en hij besloot haar dan maar te forceren. Hij wist dat het vertrek alleen bekend was aan Farrington zelf, Matsu en Kitura. Niemand an- geweest het gezicht van de Japanner te zullen zien. dat hij zijn zelfbeheer sing een ogenblik kwijt raakte. Maar spoedig was hij zich weer genoeg meester om de pols te voelen, de oogleden op te lichten en naar le venstekenen te zoeken. „Morsdood", mompelde hij. „Al een paar uur!" De levenloze gedaante op het bed was Shorty Furer! Hoe Shorty daar kwam, terwijl de gewone bewoner afwezig was, was voor Flint een raadsel. Maar hij ging met zijn gewone kalmte terstond een onderzoek instellen. Hij draaide het licht aan en overtuigde zich ervan dat zich niemand anders in het ver trek bevond. Vervolgens boog Flint zich over de dode heen en zocht naar 'n doodsoorzaak. Op 't gezicht wa ren geen sporen van geweld te ont dekken en ook verder scheen het li chaam ongeschonden. Totdat hij de linkerarm ophief. En daar vond hij 34) Op dat ogenblik keerde Norton te rug met de boodschap, dat Van Duy- le niet op zijn kamer was. „Ik ben Matsu beneden gaan vra gen, of hij soms wist waar hij was en hij zei dat er ongeveer een uur ge leden een telegram voor Van Duyle gekomen is, en dat hij als de wind naar New York is gegaan. Matsu zei, dat het over een speculatie in Wall- Street sing". „Heeft hij een van de auto's van Farrington genomen?" vroeg Flint. „Nee. Hij is te voet naar het sta tion gegaan om de trein naar New York te nemen. Hij had een zwarte reistas bij zich, zodat het eigenlijk verwonderlijk is. dat hij niet per auto is gegaan." „Jammer dat we nu met kunnen profiteren van de speurzin van Van Duyle". zei Flint spottend. „Roy, ga jij naai- de garage en. zeg, dat Joe voor moet komen met mijn grote wagen." „Joe Bent u dan vergeten dat Joe in New York zit V' Je zult hem hier in de garage vinden, Roy", zei Flint met een gnui vend lachje. „Breng hem mijn bood schap maar gauw over." Hoofdstuk XXIX In Glenwillow. „Frank ga jij nu met Roy naar ders wist er van af. En Flint was het slachtoffer op en dicht bij de de garage en zeg tegen Joe dat nij bestaan er van pas te weten ge- schouder vond hij weer de saterskop door de achterpoort n?ar de 1?°, komen, toen de geheimzinnige Kitu- met de letters K.K. weg rijdt. Wachten jullie dan bij dat ra hem daarheen meegenomen had. groepje olmen langs de weg op mes Weer deed het instrumentje, waar hij- de wetenschap, dat het Kitura was geweest die de bronzen schaal in het museum geplaatst had en dat dit een afdoende verklaring was voor zijn af wezigheid tijdens de moord op Shor ty. Met een gevoel van teleurstelling daalde hij langzaam de wenteltrap af en begaf zich naar zijn eigen kamer. Hij had eigenlijk op de Japanner ge rekend bij de jacht op K.K. die hij zo aanstonds wilde beginnen. Het was stil in huis. Het personeel was naar bed en zelfs Matsu was gaan slapen. Norton had hem uitdruk kelijk gezegd, dat zijn diensten die avond niet nodig waren. Flint vond niemand op zijn kamer. Op zijn bed lag zijn overjas nog net zoals hij die daareven neergegooid had. Door de achterdeur verliet hij het huis en liep met vlugge passen de hoofdweg af, tot hij bij het olmenbos kwam. waar zijn grote wagen vol gens zijn instructies op hem wachtte. een gekronkelde dolk tot aan het heft De lampen waren niet aan. Flint ging m het lichaam gestoken. Precies het- naast zijn chauffeur zitten, na zich zelfde wapen waarmee Kitura ver moord en op hemzelf in de auto een aanslag gepleegd was! De detective stroopte de mouw van C^)p Let óp oor van De Amerikaanse zwemster Greta Anderson is de Straat van San Pe dro, van Avalon naar het vaste land en omgekeerd overgezwommen. Zij legde de 44 mijl (ongeveer 70 km) af in 26 uur 53 min. 28 sec. De afstand, die zij zwom, is onge veer gelijk aan Dover-Calais v.v. Greta Andersen zwom zeer snel van Avalon naar het vaste land nl. in 10 uur 49 min. 41 sec. Na ongeveer een half uur rust vertrok zij voor de terugtocht, waarvoor zij 15 uur 36 min 38 seo. nodig heeft gehad. mee hij de deur van het museum en de vergulde kooi opengemaakt had zijn dienst en spoedig had hij het slot open. Het vertrek was stikdonker, omdat er zoals Flint wist, geen vensters waren. Maar toch voelde hij een stroom frisse lucht, die alleen maar Jullie weten het wel.zowat een^400 meter de kant van New York op Flint gaf zijn instructies kalm en zonder overhaasting en verwisselde intussen zijn rokkostuurn voor zijn gewone kleding en overjas. „Uitstekend", zei Judson. ,,Ik ben dadelijk klaar met verkleden w „Goed. Ga dan gauw naar de ga- van buiten kon komen. Hij ging het rage. Ik heb nog een en vertrek door en kwam bij een smal .„««rvo kecj# ^at tegen de linkermuur stond. Voorzichtig zocht zijn hand naar de plaats waar het kussen moest lig gen. En toen hij dat deed, kwam hij in aanraking met een menselijk ge laat.. dat steenkoud was! Flint ken de dat gevoel uit ondervinding te goed, om niet te weten wat dat be tekende. in huis te doen, voordat ik wegga Judson kende zijn chef te goed, om te vragen, wat dat wel was. Flint had zijn kamer nauwelijks verlaten, of Judson sloop behoed zaam met Norton naar beneden en begaf zich door een achterdeur naar de garage. Flint liep zonder enige aarzeling de trap op, en begaf zien verder langs de wenteltrap naar ae „Gelukkig, dat ik K.K. nu vangen kan zonder de hulp van deze arme kerel nodig te hebben", mompelde Flint. ,,Ik zal hem wreken, evenals de anderen. Ik zal zorgen, dat de moordenaar gestraft wordt!" Hij liet de dolk in het lichaam zitten, trok eerbiedig een laken over de levenloze gedaante en begaf zich naar de werkplaats in de koepel Hij kon zich niet voorstellen wat er van Kitura geworden was. Maar hij was ervan overtuigd, dat de Japanner in de laatste vijf, zes uur niet in de koepel was geweest. Hij verdacht Kitura geen moment van de moord op de reusachtige zeeman of van medeplichtigheid. Maar waar zat hij ergens? Flint doorzocht de drie ver trekken grondig en keek zelfs de brandladder af. waarlangs hij kort j. REGEN Vilem Tausky, dirigent van het BBC-concertorkest, heeft dit jaar zijn vakantie in eigen land gehouden. Dat doet hij al jaren. „Het lijkt mij ver spilling van geld om naar het buitenland te gaan," aldus de wakkere dirigent, „want daar regent het toch steeds. In En geland doet het dat ook wel, maar als het er op aan komt vind ik de regen van mijn eigen land nog altijd beter." Systeem De Britse komiek Kaye Webb heeft in een radioprogram uitvoerig verteld over het systeem, dat in zijn werkkamer heerst. „Ik houd van een georganiseerd leven," aldus onze Kaye. „Ik heb een vaste plaats voor alles. Bijvoorbeeld weet ik dat er in mijn sigarettendoos op mijn bu reau, in het linkervakje, onder een aantal paperclips, Franse munten en tandenstokers in papier, een ex tra stel overhemdbaleintjes te vinden is. Als ik een extra stel baleintjes nodig heb, weet ik waar ik ze moet zoeken. Alleen wanneer iemand de sigarettendoos te pakken krijgt en er sigaretten in doet, dan valt mijn hele systeem in duigen." Aankondiging Het weldenkend deel van de Ver enigde Staten lacht op het ogenblik een beetje wrang om de aankondi ging, die het schoolbestuur van Little Rock heeft aangeplakt om vriend en vijand te vertellen, dat de scholen in verband met 't neger- vraagstuk zijn gesloten. In die aan kondiging komt een kapitale schrijf fout voor. Een Amerikaanse krant heeft geschreven: „Ze kunnen in Little Rock beter die aanplakbiljet ten weghalen en de scholen op nieuw openen, al was het alleen maar om de taal te onderwijzen. Helers De heer en mevrouw Cook uit New-York zijn gearresteerd op beschuldiging van het helen van juwelen met een gezamen lijke waarde van 20.000 gulden. De dief is ook bekend. Het is hun twaalfjarig zoontje. V roeg Winkelende mensen in het centrum van Londen keken hun ogen uit; Tot hun verbazing vertoonde zich op een zomerse dag een slee, die door twee wanhopig kijkende paar den over de straatkeien werd voort getrokken. Op de slee zat een heer, verkleed als kerstman, mild strooi end met beukenootjes. De betrok ken man werd later gearresteerd wegens verregaande openbare dron kenschap. Bestaat niet dat die vingerafdrukken van mij zijn. Ik schop de deur altijd open. Halve kracht vooruit", riep de kapitein van het Spaanse koop vaardijschip „Notomar", dat juist uit een dok van een scheepsbouwmaatschappij te Norfolk in Amerika was geko men, en in de machinekamer werd zijn bevel prompt uitge voerd. Het schip bleek echter een andere natuur te hebben dan zijn progressieve kapitein, het schoot eigenzinnig achter uit, tegen een Amerikaanse tor- pedobootjager op. Er volgden enige niet nader te vertalen uitlatingen van de ka pitein, de machinekamer deed haar best, maar het schip bleef J tegen de torpedobootjager op duwen als een ruziezoekende kwajongen. Een sleepboot moest er aan te pas komen om de twee van elkaar te halen en de koopvaarder terug te bren gen naar het dok. Daar bleek, dat zich unieks had voorgedaan in de geschiedenis van de scheepsbouw. De schroef was achterstevoren gemonteerd... (Advertentie) Van Nelle bestellen Russische geleerden zijn er voor het eerst in geslaagd de vergiftigde stof fen te isoleren die ontstaan in een dierlijke cel, welke aan radioactieve straling heeft blootgestaan. Dit vol gens radio-Moskou. De stoffen worden vrijgemaakt in de vorm van kristallen. De geleerden van de universiteit van Moskou, die de theorie door kettingreacties van de de theorie der kettingreacties van de Russische nobelprijswinnaar Nicolas Smyonov toepasten, ontdekten dat de radioactieve straling een oxydatie- kettingreactie teweeg brengt, welke leidt tot de vorming van een vergif tige neerslag in de cellen. Deze neer slag is de oorzaak van stralingsziek ten. De Sovjet-geleerden, aldus radio- Moskou, hebben een middel ontdekt dat de oxydatiereactie kan tegenhou den. De resultaten van de onderzoe kingen zullen in de rapporten van de conferentie van Genève voor het vreedzaam gebruik van kernenergie worden bekendgemaakt. «uucr ""'-y-z „ri Wer „Arme Kitura, heeft hij je dan ""J"?"'*?0 "*J f""1 koepelkamers. Hu kende de weg mer toch t kk ekregen?>, mompel_ geleden de vreemdeling die hem nu zo goed dat hu zeUs geen hem medelijdend Hij haalde daar. neergeslagen had achternagegaan nodig had. Het was stikdonker in ae zjjn lantaJarntje te voorschijn en was. Eindelijk gaf hij het op met liet de lichtstraal op het gelaat van (Advertentie) de dod® lallen,', (Advertentie) „Grote hemel! dat is Kitura met Van Nella bestellen 1 ontviel hem. Hij was er zo zeker van Van Nelle bestellen I overtuigd te hebben van de aanwe zigheid van Judson en Norton ach ter in de wagen. ,,Je kunt wel vol gas geven, Joe", zei de detective, toen de wagen op gang was. „We gaan naar Glenwil low". ,,Ja, dat weet ik, meneer". „Natuurlijk", antwoordde Flint. „Maar je moet het erf niet oprij den. Blijf ergens in het donker on der de bomen langs de weg staan en draai je licht uit, net als je nu zo verstandig geweest bent te doen. Ik zal wel zeggen als het zover is. Vooruit maar!" Na een snelle rit over de gladde asfaltweg minderde Joe vaart en stop te tenslotte en doofde het licht. „Goed zo! Blijf hier wachten! Je hebt een warme jas en in de wagen liggen nog reisdekens. Zorg dat je het niet te koud krijgt. Als ik klaar ben, kom ik we] hier terug. Maar mocht je mijn fluitje horen.." De chauffeur viel hem in de rede, wat hij slechts zelden deed en alleen als hij hoogst opgewonden was. „Dan ben ik bij u, voordat u uit gefloten bent. En. als u er niets op tegen hebt, blijf ik liever buiten de wagen, dan erin te gaan zitten. Ik heb zo'n voorgevoel, dat u me^ daar binnen wel nodig zult hebben". Flint trachtte in het duister het gelaat van zijn chauffeur te onder scheiden, maar dat gelukte hem niet. „Je weet immers wie de eigenaar van deze herberg is, niet waar Joe?' vroeg hij uitstappend. „Ja, meneer", was het antwoord. (Wordt vervolgd) De „onvindbare" effecten ten be drage van 200,000 gulden uit de na_ latenschap van het echtpaar Mertens uit Laren (NH), dat op 26 augustus jl. bij een auto-ongeluk nabij Hagen in West-Duitsland om het leven kwam, zijn terecht. Naar de heer B. H. Mertens uit Zwolle, een broer van het slachtoffer, ons mededeelt, heeft hij, toen hij te zamen met een andere broer en een notaris, nogmaals in het huis een speurtocht hield, in de schuur in een oude verhuiskast de aandelen ge vonden. Zij waren in zeildoek gewik keld. De officier van justitie te Amster dam, mr. H. Bouma, heeft de aan delen voorlopig in beslag genomen, maar zal ze zo deelde hij mee aan de notaris ter hand stellen. Een te Hong Kong verschijnende communistische krant heeft dezer da gen bericht dat de leider van de Chi nese communisten tijdens de Koreaan se oorlog een zoon verloren heeft. Het blad „Doa Kung Pao" meldde dat Mao An-Yin, een zoon van Mao Tse Toeng, in oktober 1950, ingedeeld bij een der eerste detachementen „vrij willigers", de Yaloe overstak. Op 25 november van dat jaar werd hij ge dood tijdens een gevecht met een Amerikaans onderdeel. De Noordkoreaanse regering heeft op het graf van Mao An-Yin een mo nument laten oprichten, aldus het communistische blad. (Advertentie) Van Nelle bestellen Het Nederlands hockey elftal krijgt in 1959 een interessant, maar zwaar programma te verwerken. In april staan drie wedstrijden op de internationale agenda; zondag 5 april: Nederland-België tc Amstel veen; zondag 12 april: Duitsland- Nederland, vermoedelijk in Essen; zaterdag 25 april: Engeland-Neder- land in een nog nader te bepalen stad. Op 18 mei (tweede pinkster dag) wordt in Amstelveen tegen Spanje gespeeld. In oktober 1959 wordt in Mün- chen het jubileumtoernooi van de Duitse hockey bond gehouden; hier aan zullen 8 landen deelnemen WOENSDAG 8 OKTOBER HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gewijde muz. 9,00 V. d. zieken 9,30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V. d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgendienst 11,00 Gr. 11,20 Post Palmbeach antwoordt niet.... hoorsp. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 12,50 Gram. of act. 13,00 Nws. 13,15 Met pit op pad, caus. 13,20 Lichte muz. 13,50 Gram. 15,00 Jeugd- ork. 15,45 Gram. 16,00 V. d. jeugd 17,20 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Gram. 18,00 Leger des Heilskwartier 18,15 Spectrum van het christelijk organisatie- en ver enigingsleven, caus. 18,30 Gram. 18,45 Boekbespr. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Koorzang 19,30 kadio'krant 19.55 Op de man af, caus. 20,00 Gram. 20,10 Kamer- ork. en sol. 20,55 De Rijn, slagader van van Europa, caus. 21,15 Koorzang 21,45 Dit kleine, grote land, klankb. 22,10 Sport 22,15 Promenade ork. 22,45 Avondover denking 23,00 Nws. 23,15 Zaalsportuitsl. 23,20-24,00 Platennieuws. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De Ontbijtclub 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Gram. VPRO: 10,00 Schoolradio. VA RA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 Gram. 12,00 Dansmuz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 V. h. platteland 12,38 Orgel en zang 13,00 Nws. 13,15 Tentoonstellingsagenda 13,20 Amus. muz. 13,50 Medische kron. 14,00 Jeugdconc. 14,40 Gram. 15,00 V. d. jeugd 17,00 Progr. voor en over mannen 17,50 Regeringsuitz.Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. van Luyk 18,00 Nws. en comm. 18.20 Hammondorgel spel 18.40 Act. 18,50 Gram. 19,00 V. d. kind. 19,10 Als ik koning was, caus. 19,25 VARA-varia, VPRO: 19,30 V. d. jeugd. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Pol. rubriek .15 Weense muz. 21,00 Het schoolopstel, hoor spel 22,05 Gram. 22,20 Lichte muz. 22,45 Tusssen mens en nevelvlek, caus. 23,00 Nws. 23,15 Amus. muz. 23,50-24,00 Soc. nws. in Esperanto. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13.00 Nws 13,15 Gram. 14.00 Schoolradio 16,00 Koersen 16,02 Kamermuz. 16,20 Idem 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17.50 Boekbespr. 18,00 Gram. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereld tentoonstelling 20,00 Hoorspel 21,00 Hei- bieke, landelijk zangspel 22,00 Nws. 22.15 Kunnen wij u helpen?, caus. 22 25 Gram. 22,55 Nws. 23,00 V. d. zeelieden BRUSSEL 484 m 12.00 Gram. 13,00 Nws. 13,lo Gram. 14.10 en 14,15 Gram. 15,15 Koorzang 15,30 en 10.05 Gram. 17.00 Nws. 17,10 Gram. 17.30 Zang en piano 18,30 Gram. 19,30 Nws. 20.00 Hoorspel 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22,55 Nws. Televisie WOENSDAG S OKTOBER KRO: 17,00 V. d. kind. NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. KRO: 20,3o Vademecum 21,00 Jeanne d'Arc, tv-spel FRANS BELG. 17,30 Wereldtentoon stelling 19,00 Intern, landb.kron. 19,30 V. d. jeugd 20,00 Journ. 20,30 Gevar. progr. 22,30 Lectures pour tous. Daarna wereld nieuws. VLAAMS BELG. 16,00-17.30 Wereld tentoonstelling 19,00 Van uitvinders en patenten 19.30 Nws. 20.00 TV-spel 21.25 Filmintermezzo 21.40 Eurovisie: Wieler- rep. Parijs 22,30 Nws. en journ. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1

de Stem | 1958 | | pagina 9