rsiE BBl Kinderpostzegels 1958 Wolkbreuk verraste koning van Zweden Nieuwe schaakwinst voor Nederland De Watertorenrit is succesvol geweest Noormannen positie in versterkten hun afdelingsvoetbal IMS Deslauriers herstelt zich Met f 150 in STEM-toto pot: alle hens aan dek! [met Diefstal tijdens brand te Dordt KNVB Zeeland Kruidenkracht! 8 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 7 OKTOBER 195B %ckit& Jaarvergadering van Middelburgs ziekenfonds Oesterverzending in september v-spel Stalin en Russisch protest Grotere bijdragen IMF en Wereldbank tiFSSTSSTSSSSP iS Op bezoek in gevangenis van Djakarta Zeeuwse schakers vergaderden Sluitingsprijs in Putte-Kapellen Fide-Iandentoernooi te München „Slingerbosloop" in Steenbergen Wim van Est 10e te Roosebeek Zeeuwse bridgers hebben vergaderd Zesdaagse in Berlijn TOTO-formulier EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN Tr""! een onderwerp gaan herlezen, I zagen. rpexi voo* ecialist ht. „Vader! Aram!" haar stem over de gol- et een van vreugde stra- gezieht haakt ze de slantaarn van het pla- Nog juist op tijd om de rlichting aan te steken", ;e met een blik op de bij- gebrande kaars in de rn. Op de algemene vergadering van het Algemeen Middelburgs Zieken fonds herdacht de voorzitter mr. P. van Empel in zijn openingswoord wij len de heer L. Onderdijk, die ruim 47 jaar bestuurslid en secretaris van het fonds is geweest en daar dan ook wel zijn stempel op heeft gedrukt. Medegedeeld werd dat op hun ver zoek als medewerkers zijn toegetreden de heren dr. H. Krediet, orthop. chi rurg te Vlissingen, J. de Ia Hayze, huisarts en A. Peeters tandarts te Middelburg. Het jaarverslag over 1957 werd goedgekeurd evenals de begroting van de wettelijke verzekering 1958 tot een totaalbedrag van f885.833, die in mei aan de Ziekenfondsraad werd toege zonden. Het door het bestuur ingediende voorstel om de herverzekering van de verstrekking ziekenhuisverpleging bij de Vereniging Ziekenhuisverpleging op Walcheren op 1 januari 1959 te be ëindigen, werd aangenomen. Deze verstrekking, die sinds het van kracht worden van het Ziekenfondsenbesluit in 1941 door genoemde vereniging na mens het fonds werd verzorgd zal nu, zoals vrijwel overal elders in het land, zelf door het ziekenfonds worden uit gevoerd. Voor de verzekerden brengt dit geen enkele verandering teweeg. De in 1959 aftredende bestuursleden de heren T. J. Smit en J. Goossen werden door respectievelijk de mede werkers en de ledenraad herkozen. Het voorstel van de ledenraad tot wijziging van het huishoudelijk regle ment ten aanzien van de wijze van verkiezing van de leden dier Raad, werd aangehouden tot een volgende vergadering aangezien nog nader be laad nodig is. Gedurende de maand september I werden uit Zeeland 1.907.400 oesters verzonden tegen 2.032.100 in septem- I ber 1957. De onderverdeling was: Ne- I derland 137.516 (178.669) stuks; België I 1461.777 (1608.257) stuks; Duitsland 149.490 (119.030) stuks; Engeland I 126.546 92.675) stuks; andere landen I 32.150 (33.526) stuks. De Russische ambassadeur in Washington, Mensjikov, heelt bij het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken geprotesteerd tegen een televisieprogram over de dood van Stalin, dat hij „vuile laster" noemde. In de gewraakte televisie-uitzending van de CBS was Stalin uitgebeeld als een man, die al zijn potentiële op volgers Malenkov, Kroestjev, Mo- lotov. enz. wantrouwde. Er komt o m. een scène voor, dat Stalin na een beroerte op de vloer van zijn studeerkamer ligt en Kroestjev een I glas water uit de hand van iemand I stoot, die ermee naar Stalin liep. In een andere passage deelde Malen- I kov de behandelende geneesheren I mede, dat er geen vragen zouden I worden gesteld als Stalin stierf. Van 17 november 1958 tot en met 16 januari 1951 zullen op alle post- inrichtingen in Nederland de kinder zegels 1958 verkrijgbaar worden ge steld. De uitgifte geschiedt in de waar den 4 4-4 ct., 6 4-4 ct., 8 4-4 ct., 12 4- 9 ct. en 30 4- 9 ct. De ontwer pen zijn van de hand van de kunste naar Lou Strik en geven diverse kin derspelen weer De voorstellingen zijn in wit uitgespaard in een effen fond. De zegels worden uitgevoerd in één kleur offset door de N.V. Joh. En schedé en Zonen Grafische Inrichting te Haarlem. De kleuren zijn als volgt: 4 4-4 ct., blauw; 6 4-4 ct., karmelijn; 8 4-4 ct., groen; 12 4- 9 ct., oranje-rood; 30 9 ct., grijs-blauw. Technische gegevens: afmetingen ze gel: 24,25 x 31,55 mm; afmetingen beeldrechthoek; 21,25 x 28,55 mm; kam- tanding: 12,5 12; vellen van 10 x 10 100 zegels: gecoucheerd papier zonder watermerk; gomming: nor maal. De zegels blijven voor franke ring geldig tot en met 31 december 1959. Gisterenmiddag is in de boerderij van de heer W. Plaizier onder de rook van Dordreoht, brand uitge broken. Het vuur greep in de grote landbouwschuur, waarin flinke hoe veelheden hooi en stro en een partij aardappelen opgeslagen waren en waarin zich tevens twee varkens en acht katten bevonden, zo snel om zich heen, dat de Zwijndrechtse brandweer, die met groot materieel was uitgerukt, niet kon voorkomen, dat ze met alles was er in was ver loren ging. Het woonhuis, dat door twee ge zinnen en door mevrouw de weduwe M. Plaizier-van der Linden bewoond wordt, kon behouden blijven. De brand ging gepaard met een enorme vonkenregen, die onder meer de oor zaak was, dat een begin van brand ontstond in de naastgelegen boerde rij van de heer W. de Koning. Van alle kanten, onder meer door een aantal militairen, werd hulp ge boden bij het in veiligheid brengen van de inventaris van het woonhuis. Onder die helpers was ook een dief, die kans zag zijn slag te slaan. Mevrouw de weduwe Plai zier-van der Linden gaf namelijk in haar zenuwachtigheid even een tas aan iemand in bewaring, waarin zich behalve waarde papieren zoals polissen ook een portefeuille met drie a vier duizend gulden bevond. Toen ze de tas terugkreeg, bleek, dat de portefeuille er uit verdwenen was. De door de brand veroorzaakte schade, die in de duizenden loopt, wordt door verzekering gedekt. nation^rMS:;;::>rdShedeInwe: Ireldbank en de Internationale Fi- punt van bespreking dei^afgevaar^ »aa>'-chijn- Het waarnemend hoofd van de con sulaire afdeling bij de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging in Djakarta, mr. J. C. P. baron Speyart van Woerden, heeft in de Tjipinang- gevangenis de heer G. Schütte kun nen bezoeken, de directeur van de Nationale Handelsbank, die vorige week woensdag op last van de Indo nesische militaire autoriteiten is ge arresteerd. De aanhouding volgde op een aankondiging, dat in de loop van de volgende maand de twaalf bijkan toren van de bank in Indonesië zou den worden gesloten. Het „Centraal Beheersinstituut voor Nederlandse banken" heeft toen offi cieel laten weten, dat deze bijkantoren hun werkzaamheden moesten voort zetten en dat alle wijzigingen daarin moeten worder goedgekeurd door het instituut. liik een vnnrctsi -7i(„ T??J"Uit Oost-Java wordt inmiddels ge- deelnemincrpn (>- w kaPitaal-1 meld, dat op de vier bijkantoren van Monetaire Fonds en rJ wrnafionale de bank in deze Pr°vincie vertegen aanzienlijk te verhogen',dbank wo°rdigers van de overheid zijn ge 50 procent 0rh°gen, mogelijk met plaatst om sluiting te voorkomen. De tweede partij van de twee kamp om het wereldkampioen schap dammen tussen de Cana dees Deslauriers (zwart) en de Rus Kuperman (wit), te Sche- veningen gespeeld, is door de Canadees na 55 zetten gewon nen. De stand is thans 22. De Zeeuwse schaakbond hield in hotel Centraal te Goes zijn jaarver gadering. De voorzitter, de heer J. Scheltens memoreerde het overlijden van de heer A. Levering. Aan de heer Ir. Elzerman uit Zierikzee overhan digde de voorzitter een prachtige wis selbeker, in verband met het beha len van het kampioenschap van de Z.S.B. Tot leden van de kascommissie 1958-1959 werden benoemd de heren W. van Dullemen te Goes en G. Klap .te Koudekerke. Over het voorstel van de schaakver eniging „Vlissingen" om te komen tot het oprichten van een schaakclub „Zeeland" werd door vele afgevaar digden van gedachten gewisseld. Het voorstel vond men zeer sympathiek, doch alvorens een beslissing te nemen zal eerst contact worden opgenomen met de K.N.S.B. De heren E. J. v. d. Waag en Chr. Schipper werden herbenoemd als competitieleiders. De voorzitter, de heer drs. J. Schel tens, de penningmeester, de heer J. Jansen en de 2e secretaris, de heer H. A. Barentsen, werden herbenoemd Op zaterdag 11 oktober zal te Goes het persoonlijk snelschaakkampioen schap van de Z.S.B. 1958 worden ge houden en op 27 december een mas sakamp Zeeland-Noordbrabant, even eens te Goes. Als nieuwe clubs traden tot de Z.S.B. toe „De Zwarte Dame" te Kruiningen en Sas van Gent. Voorzitter Eugène Teysen, secreta ris Marcel Leys, de leden Jos Taay- mans, Albert Carpentier, Louis Wou ters en Alfons van Dijck van Belgische zijde en onder-voorzitter Jos Freyser met zijn helper Jaak Daniëls van Ne derlandse zijde, zijn weer klaar met de organisatie van de 29ste Sluitings prijs voor beroepsrenners, die op dinsdag 14 oktober ter gelegenheid van Putse kermis plaats vindt. Nadat deze wedstrijd voor het eerst op touw werd gezet in 1929 met 3ls overwinnaar Zander Maes, kreeg Géne Teysen in de loop van de jaren heel wat grote namen op de erelijst, zoals George Ronsse, Leo De Rijck, Berten Ramon, Kemper Janssens, Dré De Clerck, Jef Schils, Jan Bogaerts, Ka- rel De Baere, Roger Verplaatse en Roger De Cock. Wie zijn naam in 1958 op deze ere lijst zal plaatsen blijft een vraagteken. Het comité is er echter zeker van, dat de massa die op deze koers ver wacht wordt, zal kunnen genieten van de laatste sportgebeurtenis van het jaar op de weg, die in een verwoede strijd zal worden uitgevochten. le klas A. Robur 1-Aardenburg 1, Domburg 1- Walcheren 1, Koewacht 1-IJzendijke 1 Vogelwaarde 1-Noormannen 1, Groede 1-Kruiningen 1. le klas B. Brouwershaven 1-Burgh 1, Burgh 2- Renesse 2, SVOWK 1,Zierikzee 2. Reserve le klas. Breskens 2-Zeelandia 2, Luctor 2- Vlissingen 4, Terneuzen 2-Oostburg 2 Clinge 2-Steen 2. 2e klas A. Aardenburg 2-Zeeland Sport 4, Bier vliet 2-Hoofdplaat 1, Zuidzande 1- Noormannen 2. Retranchement 1- RCS 3. 2e klas B. Kwadendamme 1-Robur 2, Yerseke !-Volharding '32 1. Hansweertse Boys 2-Cortgene 1. 2e klas C. Dreischor 1-Zonnemaire 1, Zonne- maire 2-Brouwershaven 2. 3e klas A. Patrijzen 2-Vlissingen 5, Sluus I- Jong Ambon 1. Zeeland Sport 5-Groe- de 2. 3e klas B. Lewedorpse Boys 2-Goes 4, Patrij zen 3-Robur 3, Zeelandia 3-Walche- ren 2. 3e klas C. Philippine 2-Hontenisse 3, Sluiskil 2- Koewacht 2, Axel 3-Vogelwaarde 2. Corn Boys 3-Ria W 2 Maandag zijn te München de wedstrijden in het kader van het Fide-landenschaaktoernooi voort gezet met het uitspelen der par tijen uit de vijfde ronde en des avonds met die voor de zesde ronde. De wedstrijd tegen Italië (vijfde ronde) eindigde in een 3-1 zege voor Nederland en des avonds boekten onze landgenoten nieuwe winst tegen Frankrijk. De resultaten van de zesde ronde waren: Groep 1: Italië-Oostenrijk 0-3 en 1 afgebr. partij, Frankrijk-Nederland 0,5-1,5 en 2 afgebr. partijen, Ierland- Rusland 0-4, Denemarken-Porto Rico 2-1 en 1 afgebr. partij; Bulgarije was' vrij. Groep 2: IJsland-West-Duitsland 0,5- 1,5 en 2 afgebr. partijen, Ver. Staten- Zuid Afrika 3,5-0,5, Noorwegen-Israël 2-1 en 1 afgebr. partij, Iran-Einland 0-3 en 1 afgebr. partij; Spanje was vrij. Groep 3: Polen-Philippijnen 1-0 en 3 afgebr. partijen, Hongarije-Oost- Duitsland 1,5-1,5 en 1 afgebr. partij, Argentinië-Libanon 4-0, Engeland- Zaterdag wordt in Steenbergen de traditionele „Slingerbosloop" georga niseerd. Het bestuur van de r. k. at letiekvereniging „Diomedon" dat met de organisatie van deze bosloop belast is, heeft reeds de nodige voor bereidingen getroffen om ook dit jaar weer de zaken keurig voor elkaar te krijgen. Ook van de zijde der atleten blijkt grote belangstelling voor de loop te bestaan. Na afloop worden in het Welbergse parochiehuis de prijzen uitgereikt. In het Belgische Roosebeek is een int. wielerwedstrijd op de weg over 115 km gehouden. Winnaar werd de Belg Serin in 2 uur 48 min. Zijn land genoot Mertens werd tweede op 10 meter en van Daele bezette de derde plaats met een achterstand van 15 sec. Wim van Est eindigde op de 10e plaats In dezelfde tijd als van Daele. In „Hotel du Commerce" te Middel burg werd onder voorzitterschap van de heer M. Remery uit Sas van Gent een vergadering gehouden van de dis- trictsraad Zeeland van de Nederland se Bridge Bond. Daar de heer G. de Smet uit Oost burg zich niet meer herkiesbaar stel de, werd in zijn plaats gekozen mevr. J. H. Mulder-Schutte van de bridge club „Terneuzen". Ook de heer Reme ry was aan de beurt van aftreden, doch werd herkozen. Medegedeeld werd, dat het district Zeeland uitge nodigd was de beide bondsdagen die in 1959 te Middelburg en Vlissingen zullen worden gehouden, te organise ren. De bridgecompetities die half oktober aanvangen, werden besproken. Besloten werd de volgende jaarver gadering in Goes te houden. Na de vergadering volgde het jaar lijkse viertallentoernooi om de beker in 1957 in het bezit van „Luctor" uit Terneuzen. Ook deze maal werd de beker door „Luctor" gewonnen, daar de wedstrijd werd beëindigd met een overwinning door twee viertallen, terwijl het derde viertal op de derde plaats eindigde. Tweede werd Zuid- Beveland met twee eerste plaatsen en een vierde plaats. Derde werd Middelburg met twee tweede en een derde plaats; vierde werd Oostburg met een eerste plaats en twee vierde en vijf werd „de Vlissingse Fles" met een tweede en twee vierde plaatsen. Maandagmorgen was de stand in de Zesdaagse van Berlijn: 1 GillenJaroszewicz (Lux.Dld.) 95 punterOp één ronde: 2 Nielsen Lykke (Den.) 136 pnt., 3 van Steen bergen—Severeyns (Belg). 107 pnt. 4 Schulte—Bugdah] (Nederland—Did) 88 punten. De overige koppels volgden op twee of meer ronden. Schotland 1,5-0,5 en 2 afgebr. partijen; Columbia was vrij. Groep 4: Griekenland-Zwitserland 0,5-0,5 en 3 afgebr. partijen, Portugal- Tunesië 1-2 en 1 afgebr. partij, Zuid- Slavië-Tsjecho-Slowakije 2-1 en 1 af gebr. partij, Canada-België 1-1 en 2 afgebr. partijen; Zweden was vrij. Des morgens werden de partijen uit de vijfde ronde uitgespeeld. De uit slagen daarvan luidden: Groep 1: Nederland-Italië 3-1 (van den Berg verloor zijn partij tegen Laco), Porto Rico-Ierland 3-1, Oos- tenrijk-Bulgarije 1-3, Groep 2: Finland-Noorwegen 2.5- 1,5, Zuid-Afrika-IJsland 2-2, Israël- Ver. Staten 1-3. Groep 3: Schotland-Argentinië 0-4, Philippijnen-Columbia 2,5-1,5, Liba- non-Hongarije 1-3. Groep 4: Tunesië-Griekenland 3,5- 0,5, Tsjecho-Slowakije-Portugal 3,5- 0,5, België-Zuid-Slavië 1,5-2,5, Zwit serland-Zweden 2,5-1,5. In groep 1 luidt de stand thans: 1 Rusland 20% p.: 2-3 Denemarken en Oostenrijk, beiden 11 p. en 1 afgebr. partij (uit 5 ronden); 4-5 Frankrijken Nederland beiden 10% p. en 2 afgebr. partijen (uit 5 ronden); 6 Bulgarije 10% p. (uit 5 ronden); 7 Italië 8% p. en 1 afgebr. partij; 8 Porto Rico 6 p. en 1 afgebr. partij; 9 Ierland 31/2 p. (uit 5 ronden). In groep 2 is de situatie: 1 Ver. Staten 16% p. (uit 5 ronden); 2 Spanje 15% p. (5); 3 IJsland 12% p. en 2 af gebr. partijen. In groep 3: 1 Argentinië 14 p. (5); 2 Oost-Duitsland 13% p. en 1 afgebr. partij; 3 Polen 13 p. en 3 afgebroken partijen. In groep 4: Tsjecho-Slowakije 18 p. en 1 afgebr. partij; 2 Zuid-Slavië 15% p. en 1 afgebr. partij (5); 3 Zwitser land 12 p. en 3 afgebroken partijen (5). (Advertentie) Natuurvolken en dieren geven ons een wijze les: de bron van genezing en ge zondheid ligt bij de natuur zelf! Klachten over hoofdpijn, moeheid, puistjes, vale teint, verstopping, aambeien enz. zijn slechts het gevolg van een onnatuurlijke leefwijze. (Verkeerd voedsel, zittend leven!) HERBES AN Kruidenthee bevat 14 ver schillende Kruiden met elk een «gen heil zame werking en herstelt de natuurlijke functies van het lichaam. Verkrijgbaar bij apotheker of drogist ft L 1.80 per groot pak, voldoende voor maanden* Het is eigenlijk niet zo bevreemdend, dat nu al voor de vijfde week geen enkele van de duizenden deelnemers aan onze STEM- toto er in is geslaagd, de juiste resultaten in te vullen op het formulier. Zondag op zondag moeten uitermate afwijkende uit slagen worden genoteerd en het is dus voor de hand liggend, dat men er wel eens met een of meer wedstrijden naast is. Daar de voorwaarden ir de STEM-toto voorschrijven, dat van alle uit gekozen wedstrijden de resultaten juist moeten worden voorspeld en ook de voorbije week er niemand onder de deelnemers was, die daaraan had voldaan, bleef de pot staan. Als gewoonlijk werd 25 gulden daaraan toegevoegd, zodat het nu om niet minder dan 150 gulden gaat. Meer dan ooit dus thans aan het werk èn veel succes. 2. 3. 4. NOAD-NAC SHS-Willem II Rapid JC-PSV SC Enschede-Sparta M V V-Elinkwij k VVV-Ajax BVV-Helmond RBC-Roda Sport EDO-DOSKO UVS-LONGA Controle-totaalcijfer: Reservewedstrijd: EBOH-Wilhelmina De voorwaarden: Zoal- U weet, moet ingevuld worden: 1 als U denkt, dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 bij gelijk spel 1. Ieder kan aan onze Stem-toto deelnemen De deelneming is geheel gratis. Men kan het hiernaast staande Toto-formuliei gebruiken en op een briefkaart plakken, echter is het óók geoorloofd de wedstrijden op een brief kaart over te schrijven. Niet per brief! Frankermg van briefkaarten, die op één van onderstaande adressen worden ingeleverd is niet nodig. Dit moet natuurlijk wel met briefkaarten geschie den, die per post verzonden worden. 5. De inzendingen moeten uiter lijk a.s vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn. Later binnengekomen formulieren worden terzijde gelegd. 6. Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd. 7. Indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formu lier, worden afgelast, blijft het bedrag, dat beschikbaar is, staan tot de daarop vol gende week. 8. Er kan maar één uitslag per briefkaart worden ingevuld. Op de uitslag behoeft U niet lang te wachten. Die vindt li maandagmorgen in onze krant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen worden ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, Breda. Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Bjjbureau TERNEUZEN. Noordstraat 56. De eerste door de Motor- en Auto mobielclub Oostburg (M.A.C.O.) ge organiseerde oriëntatierit, onder de naam van Watertorenrit, is een groot succes gioworden. Zowel wat het aantal deelnemers als wat het ver loop van de wedstrijd betreft. De wisselbeker werd gewonnen door de beer A. Schijve uit Nieuwvliet, die slechts twee strafpunten opliep. De beste M.A.C.O.-rijder was de heer J. A. Verhoge uit Oostburg met 166 strafpunten, die hiermede de door de gemeente Oostburg beschikbare me daille in zijn bezit kreeg. De damesprijs was voor Zuster T. de Jonge uit Cadzand, terwijl de teamprijs werd gewonnen door de heren J. Verstraeten uit IJzendijke, W. de Kramer uit Zuidzande en J. Risseeuwvan Roosendaal uit Oost burg. Burgemeester uit voldoening Bij de prijsuitreiking, die in het hotel Kemperman door burgemeester K. Hoekzema geschiedde, sprak deze er zijn voldoening over uit, dat thans mobielclub was gevestigd. Hij dankte de organisatoren en in het bijzonder de heren Beerman en van de Velde voor het vele werk dat zij hadden verricht. De volledige uitslag was als volgt: AUTO'S: 1 A. Schijve, Nieuwvliet, 2 straf punten; 2 C. Drenth, Oostburg, 9 str.p. 3 W. de Kramer, Zuidzande, 12 str.p. 4 M. J. de Hullu, Zuidzande, 86 str.p. 5 Mej. T. de Jonge, Cadzand', 101 str.p. 6 A. Buijze, Zuidzande, 119 str.p.; 7 J. Barendregts, Oostburg, 122 str.p.; 8 H. Boogaerd, Sluis, 130 str.p.; 9 J. Risseeuw, Oostburg, 131 str.p.; 10 A. Verduyn, Breskens, 153 str.p.; 11 J. A. Verhage, Oostburg, 166 str.p.; 12 J. Verstraeten, IJzendijke, 194 str.p.; 13 M. Cornelisse, Biervliet, 197 str.p.; 14 G. Weijns, Terneuzen, 205 str.p.; 15 A. C. Brouwer, Cadzand, 215 str.p.; Koning Gustaaf Adolf van Zwe ien is buiten Rome door een he vige wolkbreuk overvallen. De koning waadde tot aan zijn knieën door het water om hulp te halen voor leden van zijn ge volg, die zich in gevaar bevon den. Het vorstelijk gezelschap reed onder een hevige regen in twee auto's van Home naar Bracciano. waar de koning deelneemt aan archeologische opgra vingen. Plotseling brak de dijk door van een rivier langs de weg. De voorste wagen werd meegesleurd en kwam teger, een boom tot stil stand. Het water reikte tot aan de ramen In de auto zaten twee leden van het koninklijke gezelschap en een Italiaanse chauffeur. De koning stapte onmiddellijk uit de tweede auto, die in een halve meter water tot stilstand was gekomen. Hij waadde terug naar andere auto's om hulp te halen. Drie jonge Italianen stelden zich beschik baar en redden de inzittenden van de door het water meegesleurde wagen. De Noormannen uit Westkapelle heeft zijn leiderspositie in de eerste klas A van de afdelings-voetbalcom- petitie weer kunnen versterken. De Westkappelaars wonnen zelf met 4-1 van Walcheren, terwijl de nummers 2 en 3, Schoondijke en Groede, tegen elkaar gelijk speelden (2-2). Vogelwaarde, dat Kruiningen op eigen veld met 1-5 versloeg, bereikte daardoor de tweede plaats met 2 pun ten achterstand op de leiders. Aarden burg en Koewacht deelden de buit (1-1). Voor de uiteindelijke bezetting van de laatste plaats komen Kruinin gen en IJzendijke het meest in aan merking. Het tot heden puntloze Dom burg zag namelijk kans in IJzendijke met liefst 1-6 te winnen, waardoor de verliezer onderaan bleef bengelen. Noormannen 4-8, Vogelwaarde 4-6. Schoondijke 4-5, Groede 4-5, Koewacht 4-5, Robur 3-4. Aardenburg 3-3, Dom burg 3-2, Walcheren 4-2. Kruiningen 3-0, IJzendijke 4-0. In de eerste klas B had leider Burgh heel veel moeite met de eigen re serves (3-2)Daardat Brouwershaven met 8-4 van Zierikzee 2 verloor werd de positie van Burgh toch verstevigd. SVOWK boekte zijn eerste winst ten koste van Renesse 2 (4-2). Burgh 1 4-7, Brouwershaven 1 4-5, Zierikzee 2 4-5, Renesse 2 4-3, Burgh 2 4-2, SVOWK 1 4-2. In de reserve le klas nam Zeeland Sport 3 de kop van Vlissingen 4 over, zulks als gevolg van de 0-3 zege op Oostburg 2. Clinge 2 bereikte via de 2-5 overwinning op Breskens 2 de tweede plaats. Doordat Luctor 2 te gen Steen 2 de eerste winst in de wacht sleepte (3-1) kwamen de Bres- siaanders op de laatste plaats Stand- Zeeland Sport 3 3-5, Clinge 2 4-5, Vlis singen 4 2-3, Zeelandia 2 3-3, Terneu zen 2 1-2, Steen 2 2-2, Oostburg 2 4-2 Luctor 2 3-2 en Breskens 2 2-0. Tweede klasse In de 2e klas A nam Philippine de kop over van Zeeland Sport 4 De ploeg uit Philippine kwam zover dooi de 3-0 overwinning die op Retran chement werd behaald. Zuidzande en Biervliet pikten elk een graantje mee door tegen elkaar gelijk te spelen (2-2). Stand: Philippine 4-8. Zeeland Sport 4 3-6, RCS 3 3-4, Biervliet 2 3-3, Aardenburg 2 2-2. Retranchement 2 3-2 Zuidzande 3-1. Hoofdplaat 2-0 en Noor mannen 2 3-0. In de 2e klas B stevent Patrijzen rechtstreeks op de titel af. Yerseke 2 moest ditmaal als slachtoffer funge ren (6-0). Cortgene, dat met 5-1 van Kwadendamme won blijft goed vol gen. Kruiningen 2 snoepte de volle winst af van Hansweertse Boys 2 (2-1) Stand: Patrijzen 4-8, Cortgene 3-6, Kruiningen 2 3-4, Hulst 3 2-3. Volhar ding '32 3-3, Hansw. Boys 2 4-3, Yer seke 2 3-1, Robur 2 3-0 en Kwaden damme 3-0. In de 2e klas C wonnen de belde koplopers Zonnemaire en Dreischor. Eerstgenoemde omzeilde de lastige Zierikzee-klip met succes (1-2) terwijl laatstgenoemde met liefst 12-0 van Zonnemaire 2 won. Brouwershaven 2 versloeg SVOWK 2 gemakkelijk (7-1) Stand: Zonnemaire 4-8. Dreischor 4-7, Zierikzee 3 4-4, Brouwershaven 2 4-4. SVOWK 2 4-1 en Zonnemaire 2 4-0. Derde klasse In de 3e klas A werd slechts één wedstrijd gespeeld. Groede 2 en Sluis deelden de zes doelpunten broeder lijk (3-3), waardoor de stand luidt: Vlissingen 5 2-4, Patrijzen 3 2-4. Zee land Sport 5 2-4, Groede 2 4-4, Jong Ambon 3-3, Schoondiike 2 2-2, Sluus 4-1 en IJzendijke 2 3-0. In de 3e klas B speelden de num mers 1 en 2 tegen elkaar. Met 5-2 won 's Heer Arendskerke 2 van Zeelandia 3 waardoor de winnaar met voor sprong op de ere-zetel kwam Stand: 's Heer Arendsk. 2 3-6. Lewed. Boys 2 3-4, Zeelandia 3 3-4, Goes 4 2-2, Ro bur 3 2-2. Walcheren 2 2-0 en Patrii- zen 3 3-0 In de 3e klas C tenslotte kwam Corn Boys 3 voorbij leider Terneu zen 3. De Sassenaren wonnen met 1-2 van Koewacht 2. terwijl Terneuzen 3 met dezelfde cijfers tegen Philippine 2 het onderspit moest delven. Axel 3 had aan één doelpunt tegen Ria W 2 genoeg om te winnen (0-1) terwijl Vogelwaarde 2 met ruim verschil van Sluiskil 2 won (7-3). Stand: Corn. Boys 3 2-4. Philippine 2 2-4. Terneu zen 3 3-4. Axel 3 3-4. Sluiskil 2 2-2, Hontenisse 3 2-2. Vogelwaarde 2 3-2, Koewacht 2 2-0 en Ria W 2 3-0. ook in Oostburg een motor- en auto- 16 K. J. Everste, Oostburg, 226 str.p.; 17 C. J. Lankens, Houthalen (B.) 228 str.p.; 18 I. J. Adriaansen, Oostburg, 276 str.p.; 19 J. Erasmus, Breskens, 311 str.p.; 20 A. de Feyter, Cadzand, 332 str.p.; 21 A. Sanderse, Oostburg, 350 str.p.; 33 J. de Bue, Oostburg, 416 str.p.; 23 I. W. Leydekkers, Oostburg, 434 str.p.; 24 A. Verschoer. Oostburg, 446 str.p.; 25 A. C. Beerman, Oost burg, 452 str.p.; 26 P. A, van Strien, Terneuzen, 492 str.p.; 27 C. de Kok, Oostburg, 532 str.p.; 28 J. Dustte, Oostburg, 536 str.p.; 29 J, P. Brou wer, Oostburg, 621 str.p. MOTORRIJDERS. 1 J. Dees, Terneuzen, 75 strafpun ten; 2 A. van Esbroek. Sluiskil. 110 str.p.; 3 P. Buijsse, Sluiskil, 194 str.p.; 4 L. Buijs, Oostburg, 471 str.p.; 5 F. A. Bron, Waterlandkerkje, 489 str.p. HOOFDAKTE Te Oudenbosch slaagde voor het hoofdakte-examen nieuwe richting mej. José Smet te St.-Jansteen, in middels lerares aan de kath. huis houdschool te Hulst. SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE Voor het diploma scheepswerktuig- kundige, diploma A slaagden de na volgende leerlingen van de „De Ruy- terschool te Vlissingen: C. Karelse, C. de Witte, J. Hirdes. J. de Ruyter, W. F. J. Boussen, J. Borsje, D. Schot. Voor scheepswerktuigkundige, diplo ma B. I: A. J. A. Hoogester en J. van der Graaf. Voo>' scheepswerktuigkun dige, diploma B. II: J. Potappel en H. A. M. van Son. Voor tweede stuur man groot handelsvaart: F. J. van Prooye, A. E. Sichterman, G. Krieg, H. J. M. Verhagen, E. Strikwerda, J. Dronkers (theoretisch gedeelte). Voor eerste stuurman G.H.V.: H. Knol en S. C. Bommeljé (theor. gedeelte). GOES, 6 okt. Export- en indu strieveiling: cox orange pippin h80-85 35—37, h75-80 37, h70-75 38, h65-70 38.30—38.80, h60-65 36.40—36.80, h55-60 17—18, h2 8.50; gl. v. holl. h85-95 17, h75-85 17, h65-75 14.30—14.60, h2 9.50; braml. seedling h90-100 9.50, h80-90 9, h70-80 4.50, h2 3; all. pippin h80-90 18, h70-80 17, h60-70 14, h2 7; goudreinette h95-100 20, h85-95 19, h75-85 18, k 13; conference h65-75 23, h55-65 18, h2 9; legipont h75-85 30, h65-75 28, h55-65 23, h2 12; br. clairgeau h65-75 20, h55- 65 18, h2 8.50; d. du comice h80-85 48, h75-80 51, h70-75 53, h65-70 48, h2 38; nouv. poiteau h75-85 11, h65-75 8.50; br. alex lucas st75-85 31, st65-75 29, h75-85 30, h65-75 26, h2 9; div. appels kr. en val 4.80, goudreinette val 4.80 6.50, bramen 1 102, 2 57. Gewone vei ling: cox orange pippin k 18-26, fabr. 8-9, gl. v. holl. k 10-12, fabr. 8-9, all. pippin k 12, fabr. 3; notarisappel k 10, laxton superbe k 8-9, fabr. 6; princ. noble h65-75 24. h55-65 15—17, h2 9; conference k 17-20, fabr. 8-12, legipont k 18, fabr. 12, d. du comice k 30-40, fabr. 21-29, pondspeer k 10, fabr. 6. gr. noten 37-44. black alicante 120-130, frankenthnler 120-130. Groenten: p. st. kropsla A2 4-6 B2 3, bl.kool A2 47-49 B) 26 B2 25-30 afw. 27-36, komk. B2 11-13 C2 8. knolseld. 10-12, p. kg. torn. A 55 C 42 CC 23, uien 3, gr. sav.kooi 9-13, r.kool 4-14, dubb pr.bonen 27-66 pr.bonen 30-54, and. 7-8, kroten 10-13 prei 10-20, spin. 23-30, p. bos worte len 13-14. KAPELLE, 6 okt. -Industrie- en exportveiling: bramen ind. 1 en 2 132 afw. 66. Appelen: cox orange pippin st80-85 37. st75-30 40, st70-75 39, st65-70 34, h80-85 34. h75-80 38, h70-75 38.10— h55-60 16, h2 6, k 17.40—18.30, fabr. 5.40:rijpe cox orange pippin h80-85 40, h75-80 43, h70-75 43—44, h65-70 40—41, h60-65 38—39, h55-60 20, h2 10, k 25, fabr. 14; gl. v. holl. h75-85 15, h65-75 13, h2 9, st75-85 22, st65-75 18, k 10, fabr. 8; goudreinette h85 en op 18 20, h75-85 16.70—18.30, k 13.20—13.50, fabr. 7.70; sterappel h65-75 25, h55-65 17; braml. seedling h90 en op 8.50, h80-90 9, h70-80 9, h2 7, k 8, fabr. 5.50; notarisappel h75-85 10, h65-75 10, k 9.50; emile d'heyst h65-75 14, h55-65 10, h2 6, k 7; legipont h65-75 28, h55-65 25, h2 13, k 17, fabr. 8.50; conference h65-75 23, h55-65 18, h2 9, k 16, fabr. 8; d. du comice h80 en op 49, h75-80 53, h70-75 54, h65-70 50, h2 36—38, k 34, fabr. 22; br. alex lucas h85 en op 26, h75-85 35, h65-75 31, h2 10, k 12, fabr. doorgedr.; pondspeer h75-85 9, h2 7.50 k 9, fabr. 7; st. remy h75-85 11, h65- 75 1011, h2 8.50, k 9, fabr. 7; herzo- gin elsa h60-70 10, h2 doorgedr,; nouv. poiteau h65-75 6, h55-65 6, h2 k en fabr. kw. doorgedr. br. dilly h60-70 10, h50-60 9.50, h2 6.50. Gewone aan- voerveiling: bramen p. doos van 250 gr. 2 35, druiven 1 137-147, gr. noten p. kg 1 37-57, 2 39, p. 100 st 1.90-5.90, aardapp. 1 10. Groentenveiling: krop sla 4-9.50, bl.kool 17-42, gr. sav.kooi 7-12, r.kool 8-9,5, tom. 24-34, prei 13-14 and. 7-8,50, gele sav.kooi 8, dubb. prins.bn. 25-33, ind.veiling kroet en valappelen: gepl. kr.appelen 4.50, kr. goudreinette 4.50, valapp. 4.50, val goudreinette 5,50-6. MIDDELBURG, 3 okt. Aardapp. bonken 10.10, grote 9.60. Fruit: tom. A 30-55 B 35-60 C 20-43, kasperziken p. st. 25, netmeloenen 27-32, suikerme loenen 38-72, ananasmeloenen 25-59, black alicante 135-151, frankenthaler 121-152, appels val en kr. 3-17, peren val en kr. 6-11. Appels: laxt. superbe h65-75 13, h75 en op 11, h2 6, k 9—10, fabr. 3; all. pippin h60 en op 6, h70-80 8, h60-65 6—8, h60-70 9, k 6—18, h2 3; goudreinette h75-85 1516, h75 en op 27, k 16, fabr. 8: gl. v. holl. h75 en op 27—30, h70-75 23, h75-85 20, k 14—24; ell. orange h65-75 3637, h75 en op 37 38, h2 1222; transp. de croncel h 65-75 22. h75 en op 27. Peren: bonne louise h2 67, k 1021; conference h 65 16. h65-75 20, h55-65 20, h2 7—14. k 1523, fabr. 612; legipont k 2224. fabr. 15; br. hardy h70-75 46, h65-70 41, h60-65 36, h2 28—30. k 35—39, fabr. 25; tr. de vienne k 2528; zwijndr. wijnpeer h55-65 9, k 67. Groenten: bl.kool 3 st. p. kist 24-52, 4 st. p. kist 26-48, 6 st. p. kist 14-41, 8 st. p. kist 13-30. komk. A 9-12 B 8-12 C 8-9, sprui ten A 37-41 B 15, and. 7-9, postelein 33. witlof 85-92, r.kool 4-17, sav.kooi 7-12, bospeen 10-17, waspeen 6-21, br.- peen 8-10. boskroten 2-10, kroten p. kg 5-10. dubb. prins.bonen 25-48, stok- prins. 29-46, snijbn. 76-120, pronkbn. 48-50, prei 6-12. spin. 6-32, kropsla 3-9, uien p. kg 6-11, veldsla 6-28. ROTTERDAM. 6 okt. Aanvoer in totaal 1842. vette koeien en ossen 1104, varkens 738. Prijs in centen p. kg, vette koeien le kw. 300-330, 2e kw. 275-295, 3e kw. 255-265; varkens (lev. gew.) 192. 190. 186. Vette koeien aanvoer korter, handel tamelijk, le kw. iets stijver in prijs, 2e en 3e kw. onveranderd, prima's boven noterin gen. Varkens (lev. gew.) aanvoer iets groter, handel kalm, prijzen lager, af loop flauw. TERNEUZEN, 6 okt. Sla 5.60-9.70 bl.kool A 41-45 B 16-32 C 22 afw. 11-31 w. komk. 8-10, bintjes 10.10-13.10, and. 7-10, prins.bonen 35-64, pronkbn. 31, kroten 4. r.kool 8-13, sav.kooi 15-19, w.kool 5-8, waspeen 10-15, prei 11-13, spin. 21, torn. A 39-46 C 27-31, drui ven 1.42-1.44. Konstanz 344 (-1), Rheinfelden 231 (+5), Breisach 151 (-11), Straatsburg 230 (-10), Maxau 408 (-13), Mannheim 251 (-4), Mainz 249 (-9), Bingen 171 (-1), Kaub 184 (+1), Trier 138 (-10), Koblenz 194 (+2), Keulen 151 1), Ruhrort 343 (-1), Lobith 945 (-8), Nij megen 723 (-9), Arnhem 765 (-8), Eef- de IJssel 295 (-9), Deventer 203 (-10), Monsin 5540 (-2), Visé 4976 (-5), Borg haren 3885 (-32), Belfeld 1110 (+6), 39, h65-70 36.4038.30, h60-65 37.60, Grave beneden de sluis 502 (-f23).

de Stem | 1958 | | pagina 7