Walcheren 6. Zuid-Beveland l/i&M/lKooU Zeeuwsch-Vlaanderen V eilingvereniging „Zuid-Beveland kan eindelijk gaan bouwen VISSER-KOOLE Zwembad Aardenburg boekte records Het Venus- kruid Dagblad De Stem Verenkwestie opnieuw nationaal SENIOR JUNIOR G.S handhaven hun voorstel Het wachten is alleen op toestemming uit Den Haag mm DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 3 OKTOBER 1958 MIDDELBURG VLISSINGEN K.R.O.-revue weer op komst Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding DAMES OVERHEMD BLOUSES 25 VROOM DREESMANN Mede-directeur bij C.H.V. te Veghel GOES Burgerlijke Stand Een dure en verdiende les B.A. had in 1957 f. 158.000 tekort -f ardfnhurg AXEL Kritiek in de raad Subsidie aan W.-G. K. Zeeuw A. v. Dijke naar wereldkampioenschap ploegen te Stuttgart Belgische grens dicht voor onze peren en AXEL Rente spaarbanken en jeugdspaarders AGENDA Vandaag Morgen St Hr SMETERLIN SPEELT CHOPIN De vermaarde Poolse pianist, Jan Smeterlm, de grote Chopin-vertolker, komt hier woensdag a.s. in de con certzaal een pianorecital geven. Hij zal etudes, mazurka's, nocturnes en een scherzo van Chopin spelen. FANCY-FAIR GEOPEND VOOR DIERENASIEL In de Vleeshal van het Middelburg se stadhuis heeft burgemeester mr. Joh. de Widt de bazar van de stich ting „Zeeuws Dierenasiel" geopend De voorzitter van de stichting J A. A. Elzerman uit Goes, sr welkomstwoord, waarin hij n de, dat de stoot tot oprichting van dit asiel destijds gegeven werd door wij len mevr. van Hoek. Er zal een nieuwe vleugel aan het gebouw moeten komen en de bazar, die gisteravond werd geopend, wordt gehouden om dit plan financieel mo gelijk te maken. „Het leed van de dieren dient zo veel mogelijk verzacht te worden", zo betoogde burgemeester de Widt „en dit kan voornamelijk gebeuren door het in stand houden van een asiel" Daarna, terwijl het tamboer- en pijperkorps ..Juliana" ter opluiste ring 'n rondgang door de stad maak te, nam het bazarspektakel een aan vang. De K.R.O. komt met zijn revue ook ditmaal weer naar onze stad. Zondag 12 oktober wordt nl. in ..Bri tannia" „Anders dan anders" opge voerd. De revue is naar wij vernamen (Advertentie) NAAR KEUZE: met mouw van een zeer fijne kwaliteit chloorbestendige No-lron popeline (dus niet strijken) in de modetinten wit - bleu - crème - geel en koraal OF Acrilon kwaliteit wat de hoedanigheid heeft van niet te kreuken, dus ook NIET strijken met lange mouw in de kleuren: wit - beige - bleu en grijs maten 38 t/m 48 Alleen morgen 4 OKTOBER voor de speciale ZATERDAG- PRIJS van slechts PROFITEERT HIERVAN HAAST U Breda - Bergen Dp Zoom groots opgezet. Men wist vooraan staande artiesten aan te werven en aan de décors is veel zorg besteed. Berry Kievits en Gerard Walden hebben weer voor een serie spranke lende vondsten gezorgd. De groep, die tien jaar bestaat, speelt haar vijf de K.R.O.-revue. De sopraan Louise de Montel ca de tenor John van Heu- men zingen wederom het hoogste lied. De echte Limburgse zusjes, de Selvera's, komen met hun vrolijke liedjes de avond opluisteren. Dan is er Harry Boda, die er met het jaar meer plezier in begint te krijgen. Ook het Hongaarse uispaar Frances Capi is van dt .jartij en het heeft weer een verrassing in petto. Nieu we gezichten zijn die van de Rile Bro thers, parodisten en cascadeurs. Nol Kievits speelt in tal van vrolijke rol len, evenals Mitzy Tieland, die ook nog een charmant liedje brengt. Het eigen orkest zorgt voor de muzika le omlijsting. (Advertentie) eiken glaasje! Als mede-directeur van de coöpera tieve handelsvereniging van de N.C.B. te Veghel is benoemd dr. ir. H. Mathot. De heer Mathot zal met in gang van 1 oktober a.s. z|jn werk zaamheden aanvangen. Geboren: Tonnie, zv. A. van Hese- Drijvers; Jacob, zv. L. v.d. Weele - van Boven; Wanda, dv. A. Mulder - Roosen; Hermanus, zv. M. de Wilde- Labeur; Dirk, zv. J. Kwekkeboom - Zandbergen; Johannes, zv. C. Kloos terman - de Roo; Adriaan, zv. P. de Munck - Oele; Yvonne, dv. B. v.d. Weerd - Yzerman; Petronella, dv. J. Lauret -Nagelkerke; Arie, zv. P. Bouwmeester - Vader; Adriana, dv. M. de Nooyer - de Paepe; Wilhel mus, zv. A. Kruf - Steenbakker; Ro nald, zv. H. Westenberg - Kool. Ondertrouwd: P. Koens, 34 j„ en G. Govers, 27 j. Gehuwd: A. Smallegange, 25 j., en P. Hulge, 25 j.; A. Coomans, 23 j., en W. Bruel, 18 j.; J. van Osta. 24 j„ en R. Casteleijn, 27 j. Overleden: P. Schipper, 74 j., wedn van L. van Sabben te Borssele; J. Danker, 76 j., echtg. van P. de Die te Yerseke. Donderdag werd men gewaar dat een der met TL-buizen uitgeruste straatlan taarns op de Kloetingseweg bij de Karnemelksput vernield was. De po litie toog op onderzoek uit en kwam er achter dat de baldadigheid begaan was door de 16-jarige C. Er werd een zuur appeltje met de jongen geschild, waarop hij beloofde de schade, groot 25, te voldoen. Volgens het pas uitgekomen jaar- verslag-1957 van het B.A. leverde ook dit jaar weer een groter tekort op. De gemeentelijke subsidie is opgelo pen van 136.000 in '56 tot 158.000. En dat dit nog niet veel groter is, valt te danken aan de rijke bezittingen van het B.A., die geschat zijn op 1.233.000 met een' öpbrèngst van bijna 82.000 aan inkomsten, waar echter bijna 28.000 van afgaat voor lasten en on derhoud. De totale kosten van algemeen be heer bedroegen 61.234; voor gelde lijke hulp en verpleging werd 271.087 uitgegeven. Aan verhaal kwam ƒ71.430 binnen. De exploitatie van het algemeen verzorgingshuis heeft een eindcijfer van 90.100; daarvan was 55.700 niet gedekt en komt dus ten laste van het B.A. De dagverpleegprijs kwam op 7.25. Kruiningen Benoeming. De heer D. J. van Nieu- wenhuijsen. onderwijzer aan de o.l. school alhier is benoemd ais onder wijzer aan de u.l.o. school te Ter- neuzen. Kwadendamme HET VERENIGINGSGEBOUW Na veel voorbereidend werk is het eindelijk zover, dat tot aanbesteding van het katholiek verenigingsgebouw kan worden overgegaan. Volgende week woensdag heeft architect Loo- nen haar in café Peeters uitgeschre ven. Dank zij financiële hulp van de zijde van het Rampenfonds is de bouw mogelijk. Lewedorp WINKELWEEK OP KOMST De zakenmensen in onze gemeente besloten een winkelweek te houden van 18 tot 25 oktober. Alle winkeliers gaan meedoen en diverse attracties worden bedacht. Zo komt er een ver loting, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de kinderen der lagere scholen. WINKELWEEK De winkeliersvereniging Lewedorp heeft besloten weer een winkelweek te organiseren. Deze zal gehouden worden van 18 t.m. 25 oktober. Gezien de plannen die reeds in ver gevorderd stadium van uitvoering verkeren, belooft de winkelweek zeer interessant te wor den. In tegenstelling met vorig jaar, zegden thans alle plaatselijke winke liers hun medewerking toe. Aan de winkelweek wordt bovendien een lo terij verbonden waarvan de baten zullen worden afgedragen aan de plaatselijke Oranjevereniging. De op brengst is uitsluitend bestemd voor de kinderen van beide scholen. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsen Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 'I Tel. 102 RayonredacteurM. J. Groen RayonbeheerderL K M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, Tel. 2236. Rayonredacteur-. N Karhof Redacteur ouor Walcheren. J M"as Rayunoeheerder: J Fait Prijs voot losse advertenties oestema voor de editie vooi Zeeland f 0.15 pei mm. Voor Ingezonuen Mededelin gen" f 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie „Kleinties 3 regels of minder f UBU elke regel meer t 0.15 Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp r 150 en u 40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hab geld Winter pro gramma Beiaardenvereniging Het bestuur van de r.-k. Bejaar- denvereniging te Aardenburg heeft voor het komende winterseizoen weer een heel programma opge steld, om de ouden van dagen wat afleiding en ontspanning te bezor gen. Het zal de bejaarden vooral in teresseren, dat burgemeester J. van Dongen bereid werd gevonden om ondanks zijn drukke bezigheden dit seizoen eens een lezing met licht beelden te geven over zijn reis naai Spitsbergen. Op die dag zal het dan ook wel bijzonder druk zijn in Maris- Stella. Verder zullen pastoor Jos. Dierick en kapelaan B. de Vos een middag verzorgen, komt onderpas toor G. Dooms uit Maldegem (België) met zijn banjoclub een middag optreden, zal de wijkzuster van het Wit Gele Kruis een mid dag komen spreken over de voe ding van de bejaarden en zo meer. Ook de schooljeugd wordt dit seizoen ingeschakeld. De meisjes van de r.-k. meisjesschool zullen een kerst spel opvoeren en de leerlingen van de r.-k. jongensschool hebben ook nog iets in petto. Vormt dit al een indrukwekkende rij van evenemen ten, toch denkt men bovendien daarbij nog aan filmvoorstelling, een Sint-Nicolaasbijeenkomst, een kaartwedstrijd en enkele middagen met een verrassing. Het bestuur hoopt dan ook, dat er dit seizoen ook vele niet vaste bezoekers van de bejaardenmiddagen zich zullen laten zien op de donderdagmiddagen in Maris Stella. DOKTERSDIENST In verband met het artsencongres zullen vandaag de doktoren Boore en Kats afwezig zijn. De dienst zal wor den waargenomen door dokter Schilt- man. Biervliet BEVOLKINGSONDERZOEK Voor het komende jaar staat voor Biervliet weer een algemeen bevol kingsonderzoek op t.b.c. op het pro gramma. De juiste datum van het onderzoek ontbreekt voorshands nog. Jammer dat de frequentie van dit onderzoek nog niet wat kan worden opgevoerd. Het vorige onderzoek is al weer vier jaar geleden, nl, in 1954. Door de lange tussenperiode ver liest het onderzoek jammer genoeg nogal wat van zijn waarde. Clinge BENOEMD Aan de r.-k. St. Bernardusschool is als onderwijzer benoemd de heer D. Pietersen uit Axel. Voorheen was hij werkzaam aan de r.k. Huishoud school te Huist. IJzendiike A. H. VAN WAES TER AARDE BESTELD Onder overweldigende belangstel ling vond de uitvaartdienst en begra fenis plaats van de heer Amand Hy- poliet van Waes. De overledene was een zeer ge ziene figuur in IJzendijke. Onder meer was hij lid van het kerkbestuur en oud-president van de St. Vincentiusvereniging. Hij was drager van het ere-kruis van St. Jan van Lateranen en van het landbouw ereteken 2e klas van België. Verscheidene bestuursfuncties van diverse verenigingen werden door hem bekleed. Philippine LOCO BURGEMEESTER In de vergadering van b. en w. is voor deze zittingsperiode als lo co burgemeester aangewezen, de le wethouder, de heer H. v. d. Broek. NIEUWE WERKEN OP KOMST Zoals wij vernemen gaat er hier weer het een en ander verbeterd worden. Er zal een begin gemaakt worden met de demping van de gro te watergang aan het voormalige ha venplein. De benodigde buizen liggen reeds 2 jaar te wachten. Ook zal men bij wijze van proef de grote bomen op de Markt eens grondig gaan snoeien. Deze bomen zijn al vele jaren een grote ellende voor de marktbewoners. Sas van Gent Stof tot debatteren leverden giste ren in de raad de notulen van de ver gadering van 2 september op. De he ren de Braai, de Groff, Meijer en Stouthamer waren het niet eens met hetgeen de heer Colsen had geno teerd over de wethoudersverkiezing Het gesprokene zou niet volledig zjjn weergegeven. De heer Colsen ontkende dit pertinent. De heer Colsen (KVP) had felle kritiek op het voorstel van b. en w. om de wethouders Scheffer en Ste vens aan te stellen als vertegenwoor diger, respectievelijk plaatsvervan gend vertegenwoordiger bij de cen trale dienst voor bouw- en woning toezicht. De heer Colsen achtte het voorstel in strijd met een al eerder genomen raadsbesluit, waarbij de heer van Zantbeek voor de duur van zijn raadslidmaatschap als zodanig zou zijn benoemd. Het voorstel werd van de agenda afgevoerd. t W estdorpe PREMIESPAARREGELING In het kader van de premiespaar regeling voor jeugdige personen vond in het verenigingsgebouw een bijeen komst plaats. Tevens werd een film voorstelling gegeven. De belangstelling van de jeugd was groot. (Van onze redacteur) De rede die prof. Romme (KVP) bij de algemene politieke beschouwin gen in de Tweede Kamer gehouden heeft over het vraagstuk van de Zeeuwse veren, heeft in Zeeland grote voldoening gewekt. Dit was te merken aan de reacties, die in Den Haag uit Zeeland werden ont vangen. Zo kreeg prof. Romme reeds woensdag een telegram van de kring Midelburg van de KVP. De kring brengt in dit telegram har telijk dank aan de fractievoorzitter en de KVP-Kamerleden en het be stuur zegt te blijven rekenen op de vasthoudendheid van de katholieke volksvertegenwoordiging. In Haagse kringen beschouwt men als het belangrijkste ef fect van de rede van de katho lieke fractieleider, dat de verenkwestie weer op natio naal niveau gebracht is, nadat de regering had getracht het hele vraagstuk te verwijzen naar het overleg tussen minis ter Algera en G.S. van Zee land. Prof. Romme heeft er echter in zijn rede op gewezen, dat aan de vaststelling van de ta rieven een kabinetsbeslissing ten grondslag ligt en dat het gaat om de integratie van Zeeuwsch-Vlaanderen bij ove rig Nederland Het bestuur van de kring Middelburg der KVP heeft voorts een brief ge zonden aan de besturen der Staten- kringen in Zeeland, waarin deze gewezen wordt op de noodzaak van sympathiebetuigingen en voortdu rende actie voor vrije veren. In de zomerzitting van de Prov. Staten werd het voorstel van Ged. Staten om aan het Zeeuwse Wit-Gele Kruis 16.000 meer subsidie te geven, voor zijn dienst geestelijke volksge zondheid, aangehouden. De meerder heid vreesde n.l. dat het Wit-Gele Kruis daar al te veel zijde bij zou spinnen. Ook wilde men eerst de re- kening-1957 zien. Ged. Staten delen thans de leden van Prov. Staten mee, dat die reke ning is binnengekomen en deze laat zien. dat ook bjj ontvangst van be doelde hogere subsidie er nog een te kort voor genoemde dienst is van 4424. Wel is er een overschot van 1345 op de diensten voor de t.b.c.-, leuma- en kankerbestrijding, maar dit heft het andere tekort slechts ten dele op. Ged. Staten stellen daarom de Sta tenleden nog eens voor, om de bijdrage van 2500 ten behoeve van het Wit- Gele Kruis te brengen op 18.500. Ab. van Dijke uit 's Heer Arends- kerke en Willem van Dorp uit de Noordoostpolder zullen vandaag en morgen te Stuttgart de Nederlandse vlag moeten hooghouden in de finale van de wedstrijden om het wereld kampioenschap ploegen. Het voorpro gramma is begonnen met de strijd om het kampioenschap van Duitsland. Het strijdperk ligt in Hohenheim. waar de grote landbouwtentoonstel ling staat. Canada, Denemarken, Fin land, Australië, Nieuw-Zeeland, Oos tenrijk, België, Frankrijk, Duitsland, Engeland. Italië, Noord-Ierland, Noor wegen, Zweden en Amerika hebben ieder twee ploegers en een ploeglei der gezonden, die beoordeeld zullen worden op snelheid en netheid van werken, accuratesse en algemene des kundigheid. i Advertentie) De 8 ha grond, welke de veilingver. Z.-Beveland te Goes nodig heeft voor de bouw van 't machtige nieuwe com plex van gebouwen in de Poel bij Goes, is, na zeer langdurige ontei geningsprocedures, eindelijk in haar handen. De financiering za] ook geen zorgen behoeven te baren en het wachten is nu alleen op de toestem ming uit Den Haag. Daar weifelt men echter, omdat ook een aanvraag voor de bouw van het consulentenhuis te Goes al lang lopende is, en men schijnt nog niet te kunnen beslissen welk geval het meest urgent te achten is. Toestem ming voor beide schijnt men niet tegelijk te durven geven, omdat men er overspanning van de arbeidsmarkt op Zuid-Beveland van vreest. Dit lijkt ons echter een tikje overdreven. Ten eerste zijn er op Zuid-Beveland bouw vakarbeiders genoeg en ten tweede wordt het veilingproject uitgevoerd in spantenbouw welke vlug vordert en is het voor negentig procent ook laagbouw, waarmee men even snel opschiet. Voor de arbeidsmarkt lijkt het ons juist gewenst om èn voor veiling en voor consulentenhuis tege lijk of snel achtereen de bouwvergun ning af te geven en dit geldt temeer, wijl de veiling in de particuliere sec tor, dus buiten bezwaar van 's rijks schatkist, gaat bouwen. Plaquette Dank zij een welwillende geste van de Goese veilingdirectie kregen wij een foto van de nieuwe plaquette, ver vaardigd naar de gegevens van de Vandaag is het de laatste dag dat peren uit ons land naar België uit gevoerd mogen worden. Op 4 okto ber gaat namelijk de Belgische grens dicht voor Nederlandse peren, met uitzondering van het ras Conference. Hierover worden op het ogenblik nog onderhandelingen gevoerd. De moge lijkheid is niet uitgesloten dat ook voor dit belangrijke ras de grens ge sloten zal worden. Overigens zal dat voor de Confe rence weinig verschil maken, want de laatste dagen moest hiervoor een exportheffing worden betaald welke liep tot 11 cent per kg en dat was er de oorzaak van dat er van dit ras toch praktisch geen export naar België meer was. Van de andere perenrassen was de laatste tijd steeds een grote export naar België. Vooral Legipont en Beurre Hardy werden veel voor dit land gekocht, omdat er wel behoefte is in dit land aan peren van goede kwaliteit. Voor alle peren behalve Conference geldt op het ogenblik een tussen Nederland en België over eengekomen minimumprijs v. 45.60 per 100 kg. Een ras als Beurre Har dy werd de laatste tijd regelmatig verkocht voor 50 tot 60 cent per kg. en de grenssluiting is dan ook wel volkomen onverwacht gekomen. De grote eigen oogst, dikwijls van min dere kwaliteit, heeft echter tot deze Belgische maatregel geleid. Voor on ze fruitkwekers is het echter een nieuwe teleurstelling, die niet zal na laten invloed te hebben op de prij zen. GAAN VLOT GEKLEED DOOR Gloednieuwe collecties: KOSTUUMS DEMI's AUTOCOATS REGENJAS SEN SHAWLS DASSEN. «■■■■nmHanKsnHHHHBi Goese architect J. de Bruijne, die de opdracht voor het ontwerpen der plannen kreeg. Achter op de foto ziet men de gro te veiling- of neerzet-ruimte, die 125 meter lang en 25 meter breed moet worden en welke rondom een over- luifeld perron krijgt voor het laden en lossen van het fruit. Links ziet men drie aaneengesloten hallen. Die geheel links is bedoeld als pakstation met overkoepelde aanvoerruimte ter wijl de verdieping bestemd is voor de personeelskantine, ruimte bieden de aan tweehonderd personen. Het tweede gebouw zal de sorteer- en fustruimte bevatten en het derde wordt de neerzet-ruimte van het pak station. Deze derde hal staat in ver binding met de eerder genoemde gro te veilinghal. Rechts ziet men de afdeling waar in de afmijnzaal, de kantoorlokalen, directie- en bestuurskamers en de kopers-kantine wordt ondergebracht. Deze kantine krijgt een terras, waar op zomers een gezellig zitje moge lijk is. Ook deze afdeling staat met een overdekte gang in verbinding met de grote veilinghal. De drie hallen rechts krijgen aan geschroefde aluminium buitenwan den, die gemakkelijk te verwijderen zijn, wanneer uitbreiding in de toe komt nodig is. Ditzelfde procédé wordt toegepast op de buitenwand van de veilinghal rechts. Daglicht stroomt het complex binnen door bij na vijfhonderd perplex dakkoepels, die zo geconstrueerd zijn, dat wel licht, maar geen warmte toegelaten wordt. De gehele dakbedekking is trouwens isolerend, terwijl de aan voerruimte van het pakstation links voorgekoeld zal worden. Aanvanke lijk waren de bouwkosten becijferd op 1,5 miljoen, maar het laat zich aanzien, dat met 1.25 miljoen vol staan kan worden, daar de bouwkos ten wat gezakt zijn. Komt een en ander tot uitvoering, dan zal de Veilingvereniging „Zuid- Beveland", het modernste gebouw in Nederland hebben. (Advertentie) Per literftes f 6,95 Ofschoon het dit jaar toch niet zo'n bijzonder mooi zomerseizoen is geweest, heeft het Aardenburgse ge meentelijk zwembad diverse records uit zijn achtjarig bestaan gebroken. Dit seizoen werden 28.140 bezoekers geregistreerd, tegen 26932 in 1957 en slechts 11.265 in het natte zomer seizoen van 1954. Dit betekende een record, doch ook het dagrecord werd gebroken. Op 9 juli van dit jaar kwamen niet minder dan 862 per sonen op één dag baden. Tevoren was het hoogste aantal er geweest op 6 juli 1957 toen er 769 baders ver schenen. De zonnige maand september bracht ook heel wat bezoekers, het geen vorige jaren niet het geval was. Thans waren het er 3819 tegen 551 in september van het vorige jaar. Het bad bleef dan ook wat langer open, doch werd, toen het killer be gon te worden op zaterdag 20 sep tember gesloten. Uit deze cijfers blijkt wel hoezeer een zwembad van goed weer afhankelijk is. De jeugd Evenals vorige jaren blijkt het Aardenburgse zwembad een grote aantrekkingskracht uit te oefenen op de jeugd. De meisjes spanden daar bij weer de kroon met 14.439 bezoe ken tegen vorig jaar 12.168 en de jongens met 11.038 tegen 9606 in 1957. Damesbezoeksters waren er 1504 en heren 1159. De diverse maan den gaven het volgende beeld te zien: mei 1098. juni 6664, juli 9558, augustus 7001 en september 3819. Juli was dus weer de drukste maand. Het gemeentelijk sportcomplex te Aardenburg bleek ook meer en meer in de belangstelling te staan van scholen uit alle delen van Zee land, van de aangrenzende Bel gische provincies en zelfs van groe pen uit Noordbrabant. Diverse scho len hadden Aardenburg als eindpunt van hun schoolreisjes, waar de kin deren dan in speeltuin en zwembad een ganse dag konden doorbrengen. Dat de zwemsport in Aardenburg overigens bloeit bleek ook uit het Voor zover het bericht in onze editie van gisteren over de rente van de spaarbanken en de jeugd spaarders enig misverstand kan hebben veroorzaakt, zij opgemerkt, dat de jeugdspaarders van de jeugd- spaarwet bij alle banken een rente ontvangen van 3,25%. Onze opmer king, dat de boerenleenbanken se dert 1 januari jl. aan alle spaarders een rente geven van 3,25%, is in zoverre niet juist, dat dit percentage sedert 1 juli jl. 3% is. Wel krijgen de jeugdspaarders van de jeugd- spaarwet nu dus 3,25%. recordaantal zwemdiploma's dat in het afgelopen seizoen werd af gegeven. Voor de diploma's van de K.N.Z.B. slaagden niet minder dan 142 personen, hoofdzakelijk ook jeugdigen en voor de diplo ma's schoolzwemmen van het Mi nisterie van Onderwijs slaagden 68 leerlingen, in totaal dus 210 di ploma's. Schoolzwemmen Gedurende het jaar werd door alle scholen uit Aardenburg en Eede deelgenomen aan het klassikaal schoolzwemmen, terwijl ook de leer lingen der openbare school uit Oost burg geregelde gasten van het Aar denburgse zwembad waren. Voor de eerste maal werd een in ternationale wedstrijd in het Aarden burgse bad gehouden en wel tussen een ploeg uit Aardenburg en de Jeu- nesse Syndicale uit Brussel. Tot ve ler verrassing wisten de Aardenbur gers zich toen goed te handhaven en verloren slechts met miniem ver schil. Uit dit alles blijkt wel dat het ge meentelijk zwembad te Aardenburg zich in een goede belangstelling mag verheugen en dat het inder daad in een behoefte voorziet, zelfs van de Belgische buurtgemeenten, waarvan talrijke scholieren vaste bezoekers zijn. OOSTBURG Raadhuis: Tentoonstelling De meester en zijn leerlingen, 3-5 uur. Ledel 8 uur: Iets van waarde. 18 j. GOES Grand: Verraad in Korea, 14 j. MIDDELBURG Electro: De glorie van het moederschap, Schouwburg: Duel op de Atlantic. VLISSINGEN Alhambra: Quo Vadis, 14 j. Luxor: Nacht der gewetenlozen. 18 j. met enig voorb. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Esther Costello. 18 j. met voorb. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: 's Nachts in de Groene Kakatoe, a.l. GOES Grand: Verraad in Korea, 14 J. De Prins: Feestavond der KAB. MIDDELBURG Electro: De glorie van het moederschap, Schouwburg: Duel op de Atlantic. VLISSINGEN Alhambra: Quo Vadis, 14 j. Luxor: Nacht der gewetenlozen, 18 j. met enig voorb. OOSTBURG Raadhuis: Tentoonstelling De meester en zijn leerlingen 3-5, 7-9 u. Ledel 8 uur: Iets van waarde. 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Esther Costello, 18 j. met voorb. Concertgebouw 8 uur: De avonturen van Arsène Lupin, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Are de Triomphe, 18 j. m. enig voorb. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Storm over Perzië, 14 j. HULST 2,30 uur: Schieting staande wip. Bioscoopgebouw 8 uur- Paris holiday, a.l. G. Nijs 3 uur: Kermis- schieting. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Vrijgevochten, 18 j. ST. JANSTEEN Jo Begijn 3 uur: Schieting. In de bepaal I het nie heer de! nieuwe heer Pl A (dooij gekomel komen, patrona| verlof Er aansluil bieden een brl schappi dat me ten kaA heel K| jaarlijk zal 25(| bedong dat erl het pl^ De vreemd terleidq voering de rad Polspoe' geschiei f om dtf laten, betalen' nog nie Hij w om er jaar val Hij steil uit te f den dail moet dl het tenl nu beril wanneel willen l| die de maatscl betalen! Ook woord. meente bus nal ren. E| onderv der grd ter wel wijzere| en w. helft vl jaar) tl Poorter tiek opl a. inzal wijzeres| uit het vraag vl zich tegl MorgJ den voi| gende weert il neuzen VlissinJ Wij tingse begro cijfer post telijk ruim gevolg derwjj: Op subsid: vereni; hoogd de 191 Het van hl haar zend sidie gensta aanlei sidievi door de pr ingetr De melpe waar staat, niet de he te ken overw gemei provir tie w fen heer niet Het theek langri heren vekot toeged De dat n wat h dan zi loep

de Stem | 1958 | | pagina 2