Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen OPMARS VAN HOOFDPLAAT NAAR IJZENDIJKE Venus- kruid CHOCOLATERIE Hst Dagblad De Stem Drie ere-doctoraten aan Katholieke universiteit i De loteling \van 1913 (I)i ZUID-BEVELAND Lichtprocessie te Zuiddorpe 59 49 45 45 In de letteren Chef ar ine „4* 2 2 VLISSINGEN GOES slechts Werk aan haven Voopater Maximilianus OFM Cap. prof. Savatier en dr. Anna Dengel Sportterrein is fraaie aanwinst ^1* beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Loterij jeugdwerk 't Lief st...Hudson Applaus! Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 1 OKTOBER 1958 Wie was Vincent van Gogh? Aanstaande zatedagmiddag zal in het Edenburg-huis op het Bellamy- park een tentoonstelling worden ge opend onder de titel „Wie was Vin cent van Gogh?" Deze tentoonstel ling, die reeds in verscheidenee ge meenten van ons land te zien was, is bedoeld als een didactische docu mentatie van leven en werk van Van Gogh. De teksten en lay-out zijn van dr. J. Hulsker, hoofd van de afdeling kunsten van het ministerie van O. K. en W. De tentoonstelling is voor het publiek geopend van 4 tot en met 25 oktober a.s. HET CONCERT VAN HET PHILHARMONISCH Naar wij vernamen loopt het thans met de verkoop van kaarten voor het concert van het Rott. Philharmonisch heel wat beter dan eerst. De dure plaatsen zijn reeds allemaal ver kocht; van de goedkopere zijn er ech ter nog aanwezig. Over het algemeen loopt het met de aanvraag voor kaarten niet zo druk als vorig jaar. 's-Heerenhoek DE MIDDENSTANDS-SHOW De plannen voor de middenstands tentoonstelling in de Jeugdhoeve be ginnen vastere vorm aan te nemen. Bepaald is, dat de show zal worden gehouden van 16 t.m. 19 oktober a.s. Een kleine dertig deelnemers zullen de zalen van de Jeugdhoeve vullen met verzorgde stands en diverse at tracties zullen het geheel nog aan trekkelijker maken. Zondag a.s. in de avonduren, heeft In het Zeeuwsch-Vlaamse Lourdes weer de bekende jaarlijkse lichtpro cessie plaats, waarin iedere deelne mer of deelneemster een brandende kaars meedraagt. Men vertrekt van verschillende trefpunten buiten het dorp naar de grot, waar allen bijeen komen. De lichtprocessie besluit het bedevaartseizoen en staat tevens in het teken van het rozenkransgebed. (Advertentie) 3> CHOCOLADE CROQUANTJES bijzonder lekker en zeer voordelig 150 GRAM WINTERFESTIVAL verpakte drups 6 verschillende smaken 200 GRAM FONDANT BORSTPLAAT smelt op de tong diverse smaken 200 GRAM SPR1TSKOEKEN Heerlijk bros in cellofaan verpakt 10 GROTE STUKKEN GOUDGOLFJES 'n extra fijn koekje voor bij de thee 250 GRAM Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen; Hulst. Dubbele Poort Tel 102 RayonredacteurM. J. Groen Rayonbeheerder: L K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, Tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur ooor Walcheren'. J Maas RayonoeheerderJ. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm. Voor Ingezonden Mededelin gen" f 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f 0.90, elke regel meer f 0.15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. r 1.50 en 0.40. Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen halt geld 4 ardenburg Onderwijzer vertrekt De onderwijzer aan de r. k. jon gensschool alhier H. S. A. Vervaart is benoemd tot onderwijzer aan de r. k. huishoudschool van het pensio naat te Hulst. De heer Vervaart is sinds september 1956 aan de r. k. jongensschool alhier verbonden en was de oprichter van het r. k. da meszangkoor "Amicitia". Tevens was hij cultureel leider voor de jongeren van de N. C. B. Weer blikseminslag De laatste tijd is er in de gemeen te nogal eens blikseminslag voorge komen. Werd kort gelegen een koe dodelijk getroffen te Eede, vorige week brandde een iandbouwschuur af te Sint Kruis en zondagavond sloeg de bliksem weer in, ditmaal te Aardenburg zelf en wel In het ge bouw van het voormalige gasthuis, thans de garage van A. Hoogerwerf. Een stuk van de schoorsteen werd afgeslagen, enkele pannen en een balk werden verbrijzeld en er sloe gen enkele zekeringen door. Gelukkig ontstond hier geen brand. Bovendien is tijdens de onweren der laatste we ken de bliksem nog op verscheidene andere plaatsen ingeslagen, echter zonder directe schade aan te rich ten. NIEUW VOETBALBESTUUR Nadat de V. V. Aardenburg door het bedanken van de voorzitter en het vacant komen van een bestuurs- plaats tijdelijk 'n korte bestuurscri sis doormaakte is thans een nieuw bestuur samengesteld, waarbij voor zitter werd M. J. Schaalje, secreta- rus blijft W. C. Klooté en penning meester werd W. de Cocq. In het bestuur hebben verder zitting W. Vandaele, A. Blondeei, A. R. Balie- geer en H. Vasseur. DOORLICHTING Het bevolkingsonderzoek op t.b.c., dat enkele jaren niet plaats vond, zal thans wederom worden gehouden en wel te Aardenburg op 6 en 7 no vember aanstaande in het wijkge- bouw van het Groene Kruis, te Eede op 10 en 11 november in het paro chiehuis "Sancta Maria" te Sint Kruis op 12 november in het dorps huis en te Draaibrug op 13 novem ber in het café Tramzicht bij M. de Wispelaere. In heel de gemeente zijn weer huisbezoekers op pad om een zo groot mogelijk deel van de bevol king te doen deelnemen aan dit be langrijke onderzoek ten behoeve van de volksgezondheid. AXEL Bevolkingsonderzoek Op 20 en 21 oktober a.s. zal er voor de inwoners van Axel weer gelegen heid zijn zich aan een bevolkingson derzoek te onderwerpen. Teneinde 't onderzoek zo effectief mogelijk te maken, worden huis aan huis door di verse personen de namen genoteerd van hen, die aan dit onderzoek wen sen deel te nemen. Aangezien zeer ve len het belang van deze doorlichting zeer wel inzien en de kosten van één en ander laag zijn, zal het op de on- derzoekdagen zeker niet aan belang stelling ontbreken. Winterprogramma K.A.B. In haar gehouden bestuursraad-ver gadering heeft de K.A.B. Axel weer een winterprogramma kunnen vast stellen, waarin voor elk wat wils is opgenomen. Behalve de gebruikelijke ontwikkelingsavonden is ook aan de nodige ontspanning gedacht. Op 3 ok tober a.s. zal Jan Mertens komen spreken over de sociale verzekerin gen, terwijl na afloop getracht zal worden een eigen K.A.B.-kaartelub op te richten. De zondag voor St.-Nicolaas zal er voor de kinderen van 3 tot 11 jaar een St.-Nicolaasfeest zijn, terwijl er diezelfde avond voor de oudere kin deren een bonte St.-Nicolaasavond zal worden gegeven. De Sint zelve zal 2 december a.s. ook de oudere K.A.B.-leden in een gezellige avond niet vergeten. Het is het bestuur gelukt om voor haar jaarvergadering in januari de bekende film „De afvallige" te re serveren. Breukens Raadsvergadering Discussie over verhuur van gronden Tijdens de raadsvergadering te Breskens was bij de ingekomen stuk ken een mededeling, dat de heer W. v.d. Hooft als waarnemend burge meester is benoemd. De bezoldiging van de opzichter van de centrale dienst werd zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Een subsidiever zoek van de r.-k. vlassersschool werd afgewezen. De raad verleende wel een subsidie van 75.aan de bond ter bestrijding van alcoholisme. De statuten voor de centrale werk plaats werden goedgekeurd. De voor zitter deelde mee, dat van een zgn. welvaartsstiehting moest worden af gezien. Hij vroeg machtiging voor b. en w. om te starten met de oprich ting van een n.v., daar dit in de praktijk beter zal werken. De heer Carels verzette zich tegen die mach tiging. Hij meende, dat de leden zich op dit punt niet hadden kunnen voor bereiden, daar dit punt niet op de agenda was vermeld. Tijdens de rondvraag ontspon zich een scherpe discussie tussen mevr. Niermans en de voorzitter over het verhuren van een stukje grond aan de Boulevard waarbij mevr. Niermans meedeelde met een voorstel te zullen komen om het verhuren van grond in het vervolg niet door b. en w. maar door de raad te doen geschieden. De heer Carels meende, dat het antwoord van de voorzitter en van wethouder Ze- gers in deze met elkaar in strijd wa ren. Tenslotte drong de heer Carels aan om de sloot achter de Boulevard te rioleren, daar de volksgezondheid hier ernstig gevaar loopt. Hoofdplaat Nu het bietenseizoen is aangebro ken, wordt het rond de haven weer druk. Op het ogenblik is men bezig met een werk aan onze haven dat twee belangen dient: in de eerste plaats verzacht het de werkloosheid in de gemeente en bovendien wordt de haven erdoor verbeterd. Elf men sen werken nl. in DACW-verband aan de uitbaggering van de haven. De totale begroting van het werk om vat ongeveer 90.000 gulden, waarvan het rijk ongeveer negentig procent voor zijn rekening neemt. Het werk wordt nog niet met groot materiaal verricht. Bij eb wordt met de spa de al ver dichtgeslibde haven bodem bijgewerkt, een karwei dat de bietensohippers plezier doet, want het werd al moeilijk de haven binnen te komen. (Advertentie) De Katholieke Universiteit van Nijmegen zal op vrijdag 17 oktober ter gelegenheid van haar 7e lustrum het ere-doctoraat toekennen aan pater Maximilianus o.f.m. cap., (Petrus Josephus van Dun) te Oosterhout, aan prof. René Maria-Joseph Savatier (Poitiers) en dr. Anna Dengel (Philadelphia). Aan pater Maximilianus wordt het ere-doctoraat in de letteren verleend; als promotor treedt daarbij op prof. dr. L. C. Michels. De thans bijna 74-jarige leraar Nederlandse letteren aan het gym nasium der paters kapucijnen te Oos terhout, heeft vooral bekendheid on der de vakbroeders gekregen wegens zijn grote verdiensten voor de ge schiedenis der Nederlandse en west- Europese letterkunde en zijn grote kennis van Vondel en de klassieken. Hij werd geboren op 12 oktober 1884 te Moerdijk. 4 Oktober 1955 was hij 50 jaar geprofest. Vier jaar na zijn priesterwijding in 1911 werd hij be noemd tot leraar aan het seminarie der kapucijnen te Langeweg bij Ze venbergen. Hij studeerde aan de Ka tholieke Leergangen te Tilburg, waar hij verschillende akten behaal de, maar waar hij ook herhaalde ma len de bekende letterkundige Dr. Moller verving. Hij specialiseerde zich in Vondel. Doch omdat hij ook klassieken do ceerde was hij zeer goed bekend met schrijvers als Horatius en Vergilius. Dit leidde tot een uitgebreide ver gelijkende studie. Zijn referaat voor het Thymgenootschap over Ver gilius en Vondel kreeg een grote bij val om de grote erudie, welke eruit sprak. Veel heeft pater Maximilianus ook gepubliceerd in wetenschappelij ke tijdschriften. Bijzondere studies heeft hij ook gemaakt van de band tussen Vondel en de Franciscaanse Orden. De laatste jaren heeft hij zich bezig gehouden met Jacob van Maerlant, de Middel - Nederlandse dichter uit de dertiende eeuw, vooral wat betreft diens werk over de H. Franciscus. De uitgave van deze studie zal niet lang op zich laten wachten. De laat ste jaren maakt hij eveneens een studie van het Stabat Mater in zijn verschillende vertalingen. In de rechten Aan prof. R. Savatier wordt het ere-doctoraat in rechten verleend, waarbij prof. mr. W. C. L. v. d. Grin ten promotor zal zijn. Prof. Savatier, is hoogleraar aan de Universiteit van Poitiers en geleerde van grote naam. Hij is een vooraan staand katholiek, wiens woord groot gezag geniet. Bij verschillende gele genheden trad hij in Frankrijk en ook in Nederland als spreker op. In de persoon van prof. Savatier bestaan sinds geruime tijd innige banden tussen Nijmegen en Poitiers. Zijn publikaties op juridisch terrein zijn talrijk. Medische faculteit Dr. Anna Dengel, die de stichteres der M jehe Missiezusters is, zal het ere-doctoraat in de medische facul teit krijgen; als haar promotor treedt op prof. dr. A. Th. L. Mertens. Zelf in 1920 als leek en als arts werkzaam in de missie van India heeft zij een Congregatie van vrou welijke artsen en geneeskundige hul pen opgericht, de Medische Missie zusters. Zij kreeg in 1936 van de H. Stoel toestemming, dat vrouwelijke religieuzen medicijnen konden stude ren. Van haar is de grote stoot uitge gaan de geneeskundige zorg der ka tholieke ziekenhuizen in de onderont wikkelde gebieden aanzienlijk uit te breiden. Het nieuwe sportterrein dat on langs in gebruik is genomen hoopt men nog deze maand officieel te openen. Voordat dit gebeurt, wil men echter eerst graag een kleedlokaal zien verrijzen. Dit bouwwerkje is al begroot, maar Ged. Staten gingen, gezien de financiële positie van de gemeente, niet akkoord met de aan schaffing. Men is nu doende de te Sasput staande tramwagen als nood oplossing aan te wenden, hetgeen de voetballers meteen uit de narigheid zou helpen. Met het terrein is onze gemeente er wel op vooruit gegaan. De voet balvereniging heeft jarenlang gesuk keld; men krêeg lange tijd gastvrij heid op het terrein van Biervliet, er is ook een periode gespeeld op een terrein onder Slijkplaat, drie kilome ter ver, en er is zelfs nog een tijdje op een derde terrein gevoetbald. Se dert februari 1957 werd er gewerkt aan het nieuwe sportterrein, dat nu gereed is en al ingewijd en dat de voetbalclub, nu spelend in de onderafdeling 2e klasse, moge inspi reren tot promotie na promotie! Koewacht RAAD KOMT BIJEEN Donderdagmorgen om 9 uur zal de raad ter vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat een verzoek om subsidie voor de tuinbouwcursus, de aansluiting van de onrendabele ge bieden op de waterleiding, de school- busdienst, het plaatsen van banken voor ouden van dagen en de ver koop van grond voor woningbouw. Nieuiv-ISamen Muskusratten gesignaleerd De heer F. Verbist, onbezoldigd ambtenaar van de rijkspolitie heeft in de polders rondom onze plaats een aantal muskusratten gesigna leerd. Daar het gevaar niet denk beeldig is dat deze dieren de dijken gaan ondergraven heeft de heer Verbist onmiddellijk de bestrijding ter hand genomen. Tien muskusrat ten zijn al gevangen met klemmen. Ze zijn opgezonden naar Wageningen. Jongetje tegen auto Op het kruispunt Kerkstraat-Hul- sterloostraat is het zoontje van P. v.d. H. per fiets in botsing geko men met een personenauto. De fiets werd aanzienlijk beschadigd, het jon getje liep enkele schrammen op. De bestuurder van de auto trof geen schuld. Wit-Gele Kruisgebouw Het Wit-Gele Kruisgebouw zal niet zoals gepland, in oktober worden op geleverd. De afbouw wordt aanzien lijk vertraagd door de geleidelijke levering van bouwmaterialen. De werkzaamheden zijn wél zo ver ge vorderd, dat men zich een voorstel ling kan maken van het nieuwe gebouw. Sas van Gent Aanrijding Dat het in onze gemeente met haar intensieve verkeer tijdens de bieten campagne „oppassen en opletten" ge blazen is, blijk; weer eens duidelijk uit een aanrijding, die plaats had op de drukke kruising Westkade-Oost- dam. Uit de richting Zelzate naderden enkele bietenwagens, voortbewogen door een tractor. De heer J. S., die een bestelwagen bestuurde en komen de uit de Ooststraat via de Westkade de traverse bij het kruispunt wilde oversteken, meende dit nog te kun nen doen voordat de langzaam rijden de tractoren dit punt hadden bereikt. Waarschijnlijk heeft hij, lettend op de naderende tractoren, de vrachtauto niet gezien die, komend uit de rich ting Zelzate, de tractor-wagens pas seerde en juist het kruispunt bereikte, toen hij met zijn bestelwagen de tra verse wilde oversteken. Een aanrij ding kon niet uitblijven. Met een klap raakten de beide voertuigen elkaar. Wonder boven wonder bleken noch de bestuurder van de bestelwagen, noch V. uit Clinge, de chauffeur van de vrachtauto, enig lichamelijk letsel te hebben opgelopen. Alleen een massa gedeukt en verbogen blik getuigde van het rake van de klap. Aanwijzing lid oudercommissie In het parochiehuis alhier is een bijeenkomst belegd voor de ouders, wier kinderen in Terneuzen de r.-k. u.l.o.-school bezoeken De bedoeling van deze samenkomst was in de eer ste plaats de ouders in de gelegen heid te stellen voor het schooljaar 1958-1959 een plaatselijk vertegen woordiger of vertegenwoordigster aan te wijzer, als lid van de oudercommis sie, met dien verstande dat iedere plaats, welke kinderen aan de school levert, door iemahd in de oudercom missie vertegenwoordigd is. Mevrouw M. Remery-Vercauteren werd weder- (Advertentie) Bij pijn, griep of .landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dut I' met plezier Uw werk krr.t doen' Op de 25e september kreeg Charel van Lewieze een briefje van het gemeentehuis, dat ie op 12 oktober om 10 uur in de voormiddag in de Beurs van IJzendijke present moest zijn om deel te nemen aan de jaar lijkse loting voor de militaire "enst. Bij niet voldoen aan de- 1 oproep zou de voorzitter van e commissie een lot voor hem trekken. Nog acht andere Hoofdplate- naars, toekomstige landverde- digers, kreegen zo'n briefje thuisgestuurd. Natuurlijk wis ten ze van mekare wie dat alle maal waren. Nu was het vroe ger al eens gebeurd, dat de lo- telingen van d'Hoofdplate di rect na de uitslag van de loting buiten de gemeente gedreven wieren onder geroep en ge schreeuw: ,,Weg met de krab ben, trek ze de knijpers uit en gooi ze in de zee." Maar als die slappe nakomelingen van Wil lem Beukelsz. en dat opschep perige vlooigedoe hebben ge meend, dat dat dit jaar weer zo gemakkelijk zou gaan, dan zijn ze van een kwaje kermesse thuis gekommen. Dezelfde avond werd er door de negen krabben een soort van een vergadering gehouwen in de dorpsherberge Bet wapen van Zeeland, en met iedere nieuwe pint en iedere nieuwe borrel die naar binnen gewipt wier, steeg hun moed, maar ook het vaste besluit, dat ze zich verdomme dit jaar niet als kwa jongens op de vlucht zullen la ten jagen. Nu was het wel zo, zullie waren rrtaar met zijn ne genen en IJzendijke had er mis schien wel een stuk of vijftien of zestiene, maar je mocht die knapen van 't durp bekijken. Daar had je Pol van Wanne en Siet van Nokke, jongens waar je mee uit vissen kon gaan. Daar was er ene bie, Guust van Ro salie, die met onder iedere èrm een zak tèrve van 70 kg een wandelingetje maakte over den dijk van de kaaije. Eventjes voor tien uren stak de veldwachter, sterke Wannes, zijn kop door een kiere van de deure: ,,'t Is tijd!" „Zeg veld wachter, kom over een half ure eens terug, we zijn nog lang niet klaar". „Je wilt toch ze ker niet hebben, dat ik gelazer krijg met den burgemeester?". „Vooruit, kom er in en vat er een paar, zijn zeune is er toch zelf ook bie." Wannes dronk eerst een flinke pint poor de dorst en toen een paar dikkop pen voor de lekkerigheid. Een voorstel van Fien, de intellec tueel van de groep, werd alge meen toegejuicht. Het kwam kwam hier op neer: Hoofdplaat zou met een vaandel en slaande trom IJzendijke binnentrekken. Op het witte doek van het vaandel zou Fien een krabbe schilderen, een steenrooije krabbe zo groot als het deksel van een kookketel voor de vèr- kens. Met de acht poten uitge strekt, de knijpers dreigend open en een paar ogen als vu rige karbonkels. Boven de krab be het devies „Kom maar op!" en daaronder de uitdaging: ,,Den èrink lusten we rauw en de vlooien kraken we". In de vroege morgen van de 12e oktober stond Wannes op de trappen van het gemeente huis zijn troep op te wachten. Sjefke, de tambour van de Hoofdplaatse fanfare Broeder band der Scheldezonen was ook al present. Je moest de veld wachter daar zien staan in zijn zondagse uniform. Zijn knopen, het gevest van zijn sabel, zelfs het knoopje dat de kokarde van zijn kepi moest vasthouden, het glom allemaal als voor een in spectie voor de kolonel toen hij nog in dienst was. En dan zijn houding. Zijn snorre, die er op het eind van de maand zo tries tig en belabberd kon bie han gen, stond nu, stijf van de kos- metiek a la Wilhelm met de punten omhoog. Hij was er vast van overtuigd, dat zijn martiale figuur daar bij die hupsefietjes in IJzendijke furore zou maken. Precies met klokslag van acht uren stak ie een verse pruim BZK achter zijn holle kies, pitste naar links en naar rechts een bruin straaltje bessensap de ruimte in en zei: „Sjefke, sla een roffel." Achter mekare kwamen de lotelingen opdagen, uitgeleide gedaan door hun moeders en buurmeisjes en om tien minu ten over acht kon Wannes com manderen: ,,En avant, marche!" De drapeaustok ging omhoog en fier wapperde het glorieuze doek, dat hen ter overwinning zou voeren. In vijf kwartier konden ze gemakkelijk in IJzen dijke zijn, maar toch zetten ze er een flinke pas in, want op zo'n dag als vandage kun je toch al de kapelletjes langs de weg niet voorbijgaan, zonder het stof eens goed uit je kele weg te spoelen. De goeie raad van hun moeder, „drinkt niet te vele. dan haal je geen stomme stre ken uit", lapten ze aan hun laars. Vlak voor de Driewegen, een gehucht, dat tot het terri toir van Biervliet behoort, ver zocht Wannes met zingen en schreeuwen op te houwen, „want," zo zei hij, „nu komen we bij een volksstam, waar Hoofdplaat vriendschappelijke betrekkingen mee onderhoudt en we zouden er verkeerd aan doen de inboorligen tegen om in het harnas te jagen." Eigen lijk bestond daar weinig gevaar voor, want de valide mannen waren voor een karig loontje al een uur op de akkers aan het werk, de vrouwen in hun kleine achterhuisjes wat aan het kok kerellen en de oudjes op het hekje van hun voortuintje ge leund, begrepen maar half, wat die rooije krabbe betekende. De jeugd echter op weg naar school begon als wilde kanni balen te schelden en met stenen te gooien. De veldwachter trok voor de lol zijn lat, deed al tandakkend een paar sprongen in hun richting en daarmee was dat incident gauw opgelost. In het eerste café bij de entree van IJzendijke werden de duim dikke boterhammen met wat van het verken d'r tussen naar binnen gewerkt, rijkelijk over spoeld met het vooroorlogse echte gerstebier van brouwer Wijffels. V.-E. om als zodanig aangewezen en als haar plaatsvervangster mevrouw L. den Boer-Meuwese. Verder werden er op deze samehkomst door de ouders verschiilende wensen geuit met be trekking tot het overblijven der leer lingen tijdens de middagpauze. Deze wensen zullen door de vertegenwoor digster' in' dè oifdërcommissie naar voren worden gebracht. Sint Kruis Feestcomité en mede werkers bijeen Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Dorpshuis, waarbij medewer kers en bestuursleden van het deze zomer gehouden tuinfeest bijeen wa ren, werd door burgemeester J. van Dongen de uitslag van de verloting bekend gemaakt. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter P. de Backere. De aanwezigen werden getrakteerd op koffie met gebak. Te vens werd de naam van de pop be kend gemaakt die moest worden ge raden. Het bleek "Wolfgang" te zijn, wat natuurlijk niemand had geraden. Het lot moest hier de beslissing bren gen. stoppeldijk In het Verenigingsgebouw vond de trekking plaats van de loterij ten bate van het jeugdwerk in de paro chie. De avond werd opgeluisterd met muziek en zang door het orkest van de heer Wegenhausen en kape laan Rombouts vertoonde enkele films. Ook vele ouders toonden hun belangstelling. Kapelaan Rombouts wees er op, dat een bloeiende jeugd beweging heel veel kan bijdragen tot het vormen van een jeugd, die in hart en geest met de tijd meegaat en een juist accent weet te leggen op de verschillende waarden van het leven. Een goede jeugdbeweging moet belangstelling en meeleven ge nieten en geholpen worden om het schone doel te bereiken, wat iedere vereniging zich stelt. Een verant woordelijke taak is in deze wegge legd voor parochie, gezin en gemeen te. Spreker bracht naar voren, dat er nog heel wat gedaan moet wor den voor onze jeugd. De middelen, die dienstbaar zijn bij het verwezen lijken van de verschillende taken in de jeugdbeweging, moeten eigentijds zijn. De tijden en de werkmethoden veranderen nu eenmaal ook voor de jeugd en met het „bezig houden" van de jeugd kan men er zich niet van af maken. Het idealisme is wel bij de jeugd aanwezig, maar om al les in goede banen te leiden, is veel geld nodig. Ter bestrijding van de noodzakelijke uitgaven werd o.m. deze loterij op touw gezet. De fi nanciële zorgen zijn daarmee weer een beetje verlicht, maar het welzijn van de jeugd eist meer en het ge brek aan geld is nog zo groot dat blijvend actie moet worden gevoerd om de nodige geldmiddelen bijeen te krijgen. Kapelaan Rombouts toonde zich dankbaar voor de door de ge meente verleende steun en hij sprak de hoop uit, dat vooral van die zijde de waarde van een goede jeugdvor- rriing zal worden erkend, o.m. door het blijvend verlenen van zo moge lijk hogere geldelijke steun. Een kleine huldiging werd de heer Wegenhausen en echtgenote op deze avond bereid voor de wijze waarop de heer Wegenhausen zich verdien stelijk maakt voor de jeugd door haar het genot van de muziek te leren kennen. Zijn orkest gaf hier van het duidelijkste en welluidende bewijs en het Cadeau en de bloemen waren dan ook welverdiend. De hoofdprijs van de loterij, die na een gezellige avond uit de bus kwam, werd gewonnen door de heer P, de Maat. TERNEUZEN CIRCUS VAN BEVER Na een succesvolle tournee op de eilanden gaf het circus van Bever ook in onze plaats enkele voorstellingen. Het geheel nieuwe programma dat wordt gebracht is zeker de moeite van een bezoek waard. Het circus blijft in Terneuzen tot woensdagavond, zodat men vandaag waarop niet alleen een avond- maar ook een middag voorstelling met volledig programma wordt gegeven in de gelegenheid wordt gesteld van een serie bijzonder aantrekkelijke nummers te genieten. Vogelwaarde LOCO-BURGEMEESTER Voor de lopende zittingsperiode van de raad is wethouder F. A. de Bakker aangewezen als eerste wet houder, waarnemend burgemeester. Westdorpe BAL VOOR DE MUZIEKVERENIGING A.s. zondag wordt door het bestuur van de plaatselijke muziekvereniging "Eikels worden Bomen" een dans avond gegeven, welke zal worden ge houden in de zaal bij mevr. Dellaert. Kermis De jaarlijkse kermis in de wijk Zwartehoek is weer voorbij. In de verschillende cafés was weer volop gelegenheid tot prijskaarten, gaaibol- len en andere vermakelijkheden. Zuiddorpe Koeien op nachtelijke visite Twee koeien, waarvan de eigenaar nog niet bekend is, hebben de ge meentesecretaris met zijn gezin een (Advertentie) Het beste dekblad komt van Sumatra uit 't district „Deli". Uitsluitend hier mede worden de Hudson Sigaren ge maakt. Daarom is ook haar bolknak met de naam „APPLAUS" van 27 et. zó lekker, zó geurig en zacht. Rook 'n goede Sigaar voor Uw geld. (Advertentie) OOK MET FILTER 95 CT onrustige nacht bezorgd. De familie werd opgeschrikt door een hevig la waai in de achtertuin, waar bij na der onderzoek bleek, dat de koeien op zoek waren naar iets eetbaars. Hoe men ook probeerde de ongenode gasten te verwijderen, dit lukte pas nadat het hek van de voortuin ge opend was, om zes uur 's morgens.» Er was een en ander vernield. Morgen, donderdag 2 oktober, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 5.18 en 17.30 uur; te Terneu zen om 4.42 en 16.54 uur en te Vlissin- gen om 4.13 en 16.29 uur. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De jong« leeuwen, 18 j. KLOOSTERZANDE v. Leuven 7,30 U.j Goochelavond. OOSTBURG Ledel 8 uur: The Tommy Steele story, a l. Raadhuis 3-5 en 7-9 u.: Tentoonstelling De meester en zijn leer lingen. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het schot in de rug, 18 j. GOES Grand: Jacht op een scherp schutter, 14 j. MIDDELBURG Electro: Summer- madness. VLISSINGEN Athambra: Havenpiraten, 18 j. met enig voorb. Luxor: De strijd in de Birma-jungle. GOES Grand: Tramlijn begeerte. MIDDELBURG Electro: Onsterfelijke muziek, a.l. VLISSINGEN Alhambra: Saint Joan, 14 j. Luxor: De strijd in de Birma- jungle. OOSTBURG Raadhuis: Tentoonstelling De meester en zijn leerlingen 3-5 uur. GENT (België) Kon. Ned. Schouwburg 7,30 uur: Het spinneweb.

de Stem | 1958 | | pagina 2