Diefstal Rijksmuseum en Klokkenmuseum Utrecht STEM-FEUILLETON p Wit Zwart naast blank Gezonken Turks schip kan gelicht worden Zwart o aéén oed als Politie speurt naar kostbare schatten Kostbaar schilderij gestolen te Brugge JCJC Rubberfabriek opgeblazen "Merg, zo 9°ed JANSENc TILANUS Parachute voor twee.... Gupa: KNEEDBAAR HOUT van Geta Bever Op Let 100.000ste naar Australië DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 30 SEPTEMBER 1958 Boycot van een kerk in Italië Na aanvaring Aydin oor van door Douglas Grey Anti-Kwomintang in Noord-Sumatra Zweedse politie deed grote vangst TV'RA DIO'TV'RAD 10*TV« Volgens gisteren in Djakarta ont vangen berichten is de fabriek op de rubberonderneming ,,Padang", eigendom van de Franse „Société de Caoutchouc de Padang" en gelegen op 200 km afstand van Medan, in Noord-Sumatra, door opstandelingen opgeblazen. Het personeel bekwam geen letsel, doch de fabriek werd geheel ver woest. De onderneming Padang" heeft een rubberproduktie van 150 ton per maand. De 650 inwoners van het Italiaanse dorp Bosco nabij Salerno hebben ge dreigd protestant te worden, tenzij zij hun vroegere pastoor, Don Fran cesco Saverio Lo Sardo, terugkrij gen, aldus heeft een grondbezitster te Bosco een journalist meegedeeld in verband met een boycot van de parochiekerk. Deze boycot begon, toen de pas toor in april van dit jaar naar de stad Camerota werd overgeplaatst. De dorpsbewoners barricadeerden de kerk, zodat de nieuwe dorpsgeeste lijke zich door een raam toegang tot het gebouw moest verschaffen. Sedert zij niet meer in hun eigen kerk komen, trekken de inwoners van Bosco kilometers ver door de bergen om in andere dorpen te trou wen of hun kinderen te laten dopen. De grondbezitster, mevrouw Nico- letta Demarco, zei: ,,De bisschop van ons bisdom moet beslissen. Als Don Francesco terugkeert, blijven wij katholiek. Als dat niet gebeurt, worden wij protestant." (Advertentie) rw*#1 Een Franse instructeur in het pa rachutespringen, M. Beaussant, heeft te Avignon een leerlinge van een zekere dood gered door haar in de lucht te grijpen, toen hij merkte dat haar parachute niet openging. Beiden daalden toen, hangend aan een parachute, in een versneld tempo, hetgeen tot gevolg had, dat het meisje bij het neerkomen haar been brak. Uit het Rijksmuseum te Am sterdam zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag enkele 17e eeuwse gouden kunstschatten gestolen. De Amsterdamse recherche is met een uitgebreid onderzoek bezig, doch in opdracht van de officier van jus titie, mr. J. Hartsuiker, werden over deze diefstal gisteren slechts enkele regels medegedeeld. Daarin stond, dat er drie gouden penningen, waarvan twee met ketens, benevens een gouden beker gestolen zijn. Een van de voorwerpen betreft een massief gouden ketting, die heeft toebehoord aan admiraal De Ruyter. Verder werden gestolen een keten met penning van kapitein Iesband Gotske, een beker van kapitein Cor- nelis Schrijver en een penning van Isaak Rockesen. De voorwerpen zijn verdwenen uit twee vitrines van de afdeling va derlandse geschiedenis. De diefstal werd zaterdagochtend ontdekt. On middellijk werd de politie gewaar schuwd en al zeer spoedig waren rechercheurs, maar ook de officier van justitie, ter plaatse aanwezig. Het vermoeden bestaat, dat de dader zich heeft laten insluiten in het museum, mogelijk zelfs in de boekenkist van Hugo de Groot.... De beide vitrines zijn op schan dalige wijze vernield. Merkwaardig is, dat alleen de gouden penningen en de beker zijn ontvreemd en dat de dief de andere kunstvoorwerpen heeft laten staan. Het is dus kennelijk om het goud te doen geweest. De kunst historische waarde is uiteraard veel groter dan de goudwaarde. Niet uit gesloten wordt geacht, dat de gesto len kunstvoorwerpen inmiddels reeds zijn omgesmolten. Het is vooralsnog raadselachtig, hoe de dief ondanks de uitstekende voor- zorgs- en beveiligingsmaatregelen er in is geslaagd ongemerkt in en uit het museum te komen. Het grote gebouw is des avonds en des snachts rondom door natriumlampen verlicht. In het gebouw patroilleren gedurende die tijd bewakers met honden. Het is, voor zover bekend, de eerste geslaagde (Van onze speciale verslaggever) Van het Turkse vrachtschip „Aydin", dat op elf februari in de „Appelzak" bij Rilland-Bath een aanvaring had met het Fran se vrachtschip „Charles Tellier" zijn nu alleen nog enkele mas ten en de schoorsteen te zien. „Wij hebben de Turkse maat schappij, die de „Aydin" bezit, gevraagd het schip te willen verwijderen", zo vertelde ir. A. Wieringa van de rijkswaterstaat te Vlissingen. „Wij weten nog niet of deze maatschappij aan het verzoek zal voldoen. Wat er na een eventuele weigering van het verzoek zal gebeuren is nog niet bekend. Een feit is, dat de „Aydin", die maar juist buiten de vaargeul ligt, niet kan blij ven liggen", aldus de ingenieur. Toen de „Aydin" werd aangeva- ren, sloeg er een gat van vijftien meter in het voorste gedeelte van de tienduizend ton metende vracht boot. Alleen het achterste gedeelte van het schip was na enkele dagen nog zichtbaar. De kapitein, Ziya Tan- sev, bleef aan boord tot 21 februa ri. Op 23 februari verdween het schip in de golven. „Sinds die dag veranderde de situatie eigenlijk niet meer", zo vertelt Freek Blok, de eigenaar van een café, niet ver van de plaats van de scheepsramp ver wijderd. ,,In de afgelopen zomer nebben duizenden toeristen op de dijk gewandeld om te kijken naar net \reemde beeld, dat de masten en i ehoorstenen te zien geven. Zo af en toe komt er eens iemand van een bergingsbedrijf kijken. Enkele malen caalden duikers langs de wand van -"'-t schip af orr. eens polshoogte te nemen. Zij vertelden, dat het een -bende geld" zou gaan kosten om het schip weer boven te .krijgen. Zij geloofden echter dat het mogelijk zou zijn. De duikers zullen dan allereerst net gat van circa vijftien meter moe ten dichten. Het is een ontzettend moeilijk karwei, maar zij vertellen, dat zij voor wel hetere vuren heb- !r g jStaan- Is het gat eenmaal ge dicht dan kan door het draagvermo- Ya* het schip groter te maken aan lichten worden gedacht". "et\ schijnt nog altijd de moeite i..,,? te zün ondanks de hoge ï^e,nr ..Aydin" te lichten. Aan ü°ord bevinden zich immers grote hoeveelheden lood en zilvererts, als- j mede blikken sigaretten en vaten olie, die volgens de duikers nog niets hebben geleden. Sinds de 11e februari is de ,,Ay- din" dieper en dieper weggezakt. ,,De laatste maanden is het schip echter rustig blijven liggen", vertel- Z len de mensen van Rilland-Bath, die Z vanaf de dijk van de „Aydin" alleen J nog enkele masten en de schoorsteen zien. diefstal uit dit museum. De enkele pogingen, die in de loop der tijd zijn gedaan, werden alle verijdeld. Te Utrecht Naar de Utrechtse recherche eerst thans mededeelt, is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in het Klokkenmuseum aan de Lange Nieuw- straat te Utrecht. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur werd deze inbraak ontdekt. Men ver mist een groot aantal gouden en zil veren horloges, waarvan de waarde wordt geschat op een bedrag tussen de 75.000 en 100.000 gulden. De inbreker(s) heeft (hebben) zich toegang verschaft via een laddertje dat op de binnenplaats stond. Van hen onbreekt elk spoor. Verband De inbraken, die in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Rijks museum te Amsterdam en in het Klokkenmuseum te Utrecht zyn gepleegd tonen een merkwaardige overeenkomst. De inbraken zijn met een tijdsver schil van drie uur na elkaar gepleegd en hadden betrekking, zowel in Am sterdam als in Utrecht, op 17e eeuw- se voorwerpen. De recherche in Amsterdam en die in Utrecht werken momenteel samen om licht in deze diefstallen te bren gen. Een onbekende heeft in het klooster der Zwarte Zusters te Brugge een kostbaar schilderij gestolen, voorstellend het Oude Testament en een engel, en toe geschreven aan Rogier Van der Weyden of de Brugse schilder Pieter Casembroot. De dief had zich in het klooster aangediend als een bezoeker, liefhebber van schilderijen. Omstreeks negen uur belde hij aan in de kliniek van de H. Franeiscus Xaverius die gelegen is aan het Oos terlingenplein en deel uitmaakt van het klooster. Het scheen een nette heer van ongeveer 30 jaar oud. Hij wilde een bezoek brengen aan het mu seum van het klooster en scheen voor al belang te hechten aan het drieluik van de H. Ursula, een van de vele oude schilderijen in het klooster. De zuster die hem te woord stond, meen de dat de man zich van adres had vergist en stuurde hem naar het mu seum van het St. Jansziekenhuis, waar het beroemde Ursulaschrijn van Hans Memling te bezichtigen is. De onbe kende sprak gebrekkig Nederlands doch het viel de zuster op, dat hij dit opzettelijk scheen te doen. Hij wilde bidden Een uur later bood het heerschap zich nogmaals aan in het klooster, na ditmaal te hebben aangebeld aan de eigenlijke kloosteringang aan 't Mem- Advertentie) lingplein. Hij vroeg aan de zuster-por- tierster of het hem toegelaten was een. bezoek te brengen aan het oude klooster, inzonderheid aan de oude schilderijen. Dit werd hem toegestaan. Alvorens de schilderijen te bezichti gen wenste hij eerst naar de kloos terkapel te gaan „om er te bidden en te offeren". Onder dit voorwendsel wist hij aan de aandacht%van de zus ters te ontsnappen en ongemerkt het klooster te verlaten, niet vooraleer in het kleine museum een der tentoon gestelde schilderijen te hebben mede genomen. Opsporingen Men kan zich de opschudding in het klooster voorstellen toen enkele mi nuten na het bezoek van de onbe kende de verdwijning van het schil derij werd vastgesteld. Het betreft een schilderij dat eens het zijluik van een triptiek is geweest en langs de ene kant in kleuren het Oude Testament voorstelt in de ge daante van een geblindoekte vrouw, en langs de andere kant, in grijze kleur, een engel. Het schilderij is on geveer 45 cm hoog. Zodra de diefstal werd opgemerkt, werd de politie verwittigd. Het par ket begaf zich ter plaatse, na zijn gerechtelijke diensten opdracht te hebben gegeven de diefstal onmid dellijk door te seinen naar al de po litiediensten in binnen- en buitenland. Er werd verzocht een speciale waak zaamheid aan de dag te leggen aan de grensposten alsmede in de havens en op de vliegvelden. Op al de grote verkeerswegen werd een nauwkeurige controle uitgeoefend. Men bezit een tamelijk nauwkeurige persoonsbe- schrijving van de dader. VOOft DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN 28) Hij wist precies, hoe hij zitten moest en met de aan zijn ras eigen vaardig heid verrichtte hij zijn werk zo nauw keurig, dat vermoedelijk niemand ooit zou kunnen zien, dat de steen verwijderd was geweest. Toen Flint over Kitura's schouder keek zag hij dan ook, dat de smaragd reeds op de schaal bevestigd zat en dat de Ja panner nu bezig was met het metaal eromheen te polijsten en te bewer ken met een of ander mengsel, waar door het weer zou oude kleur terug kreeg. Judson, hoe benieuwd hij ook naar de reden was, waarom zijn chef niet meer verbazing op het zien van de doodgewaande Kitura toonde, durfde toch geen geluid te maken. Plotseling kwam Flint in actie. Hij wierp zich welberekend vooruit, sprong bovenop de brede rug van de Japanner en deed hem voorover te gen de grond vallen. HOOFDSTUK XXIII Flint doet zijn helpers verbluft staan. „Blijf stil liggen, Kitura!" beval Flint. „Dat is het beste voor je!" Een gesmoorde zucht was het enige antwoord, want met sterke, gestaalde vingers hield Flint de Japanner te gen de grond aangedrukt. „Je bent vanmorgen vroeg mijn kamer binnengedrongen, Kitura. Je hebt die schaal en de smaragd ge stolen. Als je ook maar één bewe ging maakt, schiet ik ogenblikkelijk." Grote goedheid!" fluisterde Nor ton. „De baas heeft hem flink te pak- Judson zei er niets op. Het feit, dat de man, die hij schijnbaar dood in de antiekwinkel had zien liggen, in staat zou zijn tegenstand te bieden en dat hij daar aan die bank had staan werken, ging zijn begrip verre te boven, of zoals hij het later zelf uitdrukte: het „ging boven zijn pet". Voorzichtig verminderde Flint de druk op de hals van de man, zodat hij weer spreken kon. „Als u me laat opstaan, kunt u die schaal van me krijgen," fluisterde de Japanner hees. „Ik had dat toch al willen doen." „Je moet niet liegen. Kitura." „Ik zeg de waarheid," hield de Ja panner nauwelijks hoorbaar vol. „Ik wilde het ding alleen maar herstel len, voordat ik het aan u gaf." „Dat is onzin," gromde Flint on geduldig. „Jij bent op mijn slaapka mer geweest en hebt dat ding gesto len. Wat praat je dan van repareren en terugbrengen! Wat bedoel je daar mee?" „Ja, dat zou ik ook wel graag wil len weten," fluisterde Norton. „Grote goedheid, ik word er nog gek van. Hoe komt die kerel nog levend! Daar zou ik graag het mijne van hebben!" „Is er hier nog een of ander ver trek, waar jij je verscholen hebt ge houden, terwijl iedereen dacht dat je Flint bukte zich nog dieper. Kitura begon te praten, gejaagd, fluisterend en dringend. Wel drie minuten lang sprak hij achtereen door en Flint luisterde met zoveel aandacht toe, dat daaruit wel bleek, hoeveel belang hij in het verhaal stelde. Eindelijk hield Kitura met spreken op en wachtte, rustig op zijn rug liggend, het ntwoord af. „Je kunt opstaan, Kitura", zei de detective duidelijk en bedaard. Terwijl Kitura opstond hield Flint hem scherp in het oog en op een wenk van de detective raapte hij de schaal onder de werkbank vandaan. Flint stak er zijn hand naar uit en Kitura overhandigde hem het kostba re voorwerp- En terwijl de detective het kunstwerk aandachtig bekeek en zag hoe uitstekend de reparatie ver richt was, zonder een spoor van de vernieling achter te laten, schakelde de Japanner bedaard de blaasbalg óp dood was?" vroeg Flint, zich over zijn gevangene buigend. „Ja, ik zal u erheen brengen, als u het goedvindt en u overtuigen, dat ik niet zo slecht ben, als u wel denkt." Flint had de hals van de Japanner losgelaten en draaide hem nu handig om, zodat hij met zijn gezicht om hoog lag. Het licht van de lamp viel, op het sombere gelaat en de detec tive zag hetzelfde bruine gezicht en dezelfde fonkelend zwarte ogen, die hij gezien had toen de Japanner het de eerste keer met Mullins aan de stok had gehad. Het scheen dat Kitura niet van zins was op te staan voordat hij daartoe verlof kreeg, want hij bleef doodstil liggen en fluisterde zó zacht, dat Jud son en Norton het niet konden ver staan: „Mijnheer Flint, als u wat dichterbij wilt komen, zal ik u iets vertellen wat u zal interesseren." De detective voldeed aan het ver zoek en bukte zich zo diep dat Kitura tegen hem spreken kon, zonder dat de beide anderen het hoorden. „Dichterbij!" fluisterde Kitura schor. uit en staarde in het langzaam do vende vuur. Zijn koperkleurig gelaat vertoonde niet de minste opwinding of vijand schap. Hij scheen niet ontstemd te zijn over het binnendringen der drie mannen en volkomen bereid de zaak rustig op haar beloop te laten. Men zou gezegd hebben dat die geheim zinnige oosterling zich opgelucht voelde na al wat er voorgevallen was. Flint bemerkte dit ongetwijfeld wel, maar verloor de Japanner toch geen moment uit het oog. „Wilt u nu meegaan?" vroeg Ki tura, na zich ervan vergewist te heb ben, dat het vuur geheel gedoofd was. „En uw twee helpers.... ko men die ook mee?" „Ik denk van niet," antwoordde Flint. „Ik zal het hun later wel ver tellenZeg Judson en Roy, wach ten jullie hier even op me. Mocht van Duyle komen, vertel hem dan niet, waar ik heen ben." „Van Duyle?" herhaalde Norton verbaasd. „Maar die is toch naar New York? Hoe kan hij dan hier ko men?" Flint gaf geen antwoord. Met de bronzen schaal onder zijn arm wenk- ite hij Kitura hem voor te gaan. De Japanner begaf zich naar de andere zijde van de smidse, opende een deur die er als een kastdeur uitzag. Maar deze gaf toegang tot een wenteltrap, gelijk aan die, welke naar de grote kamer voerde. Judson en Norton kon den die deur van de plaats waar zij stonden niet zien. Ze wisten dus niet anders, dan dat hun chef en de Ja panner achter de smidse verdwenen. „Wat zeg je daar nou van?" riep Norton uit. „Ik heb het er niets op begrepen, de baas te laten weggaan met een dooie kerel, zonder te weten waar hij heen is. Toen hij de Japan ner beetgreep, dacht ik niet anders of hij zou hem wel laten vertellen wat hij hier deed en waarom hij zich niet als een fatsoenlijke dode rustig hield. Haar hij gaat er met urn en al samen met die geest vandoor, alsof ze oude kameraden waren. Zoiets heb ik zelfs in de bioscoop nog nooit gezien! Het licht boven de werkbank brand de nog steeds en zonder zich om het gemopper van zijn metgezel te be kommeren, keek Judson het vertrek aandachtig rond. Het was ingericht als werkplaats zowel voor hout- als voor metaalbewerking. Er bevond zich een schaafbank met goed ge reedschap, een draaibank, met bei tels en allerlei andere werktuigen en tegen de wanden hingen verschillende werkstukjes, die van goede smaak en grote vaardigheid getuigden. De oven was zeer modern, gaf grote hitte en de erbij behorende gereed schappen waren van uitmuntende kwaliteit. In een hoek lagen stukken van harnassen, oude zwaarden en dolken, met rijk bewerkte heften en andere vreemdsoortige wapens. „Ik denk," zei Judson peinzend, „dat Farrington deze werkplaats voor zichzelf heeft ingericht. Hij heeft liefhebberij in het maken en repareren van die oude dingen. Dat blijkt wel uit zijn museum." Judson moest lachen om de ver ontwaardigde toon waarop Norton dat zei, maar moest toch toegeven dat hij er, net zo min als zijn makker, veel van begreep. Ze waren nog be zig hun omgeving te bekijken, toen ze werken opgeschrikt door de stem van Thorndyke Flint vlak achter hen- VLEES Mevrouw Herschel Erwin uit Nashville kwam tot de ontdekking, dat zij te weinig vlees voor het avondeten had gekocht. Met hoge snelheid reed zij naar de slager. Die was gesloten. Met hoge snel heid reed zij terug naar huis. Onderweg doodde zij een stier van bijna 250 kilo. Broek De Mexicaanse politie arresteer de Pedro Maldona de Valdez. De jongeman stal een broek bjj een zaak, waar de broek chemisch ge reinigd was. Pedro gaf de broek aan een vriend. De vriend bracht de broek weer naar dezelfde zaak met het verzoek hem te persen. Inbraak Alexander Oolo brak in in een klooster te Gulu (Uganda). Alexan der werd gesnapt. Zes nonnen vie len hem aan, sloegen hem neer, bon den hem vast en belden de politie. Slaap Tachtig patiënten van een zieken huis in Midden-Malakka weigerden voedsel en medicijnen en begonnen een blijf-wakker-staking. De reden was, dat de doktoren negentig minu ten slaap per dag méér hadden voor geschreven. „Dit is een onwettige in breuk op onze vrijheid", zeiden de patiënten. Brief De heer G. G. Zeilers ontving een brief. Deze brief was ge post op 7 april 1927. Allegaar In Johnson City arresteerden de tectives de grijsaard Ben Howard Gibbs, die verdacht werd van win keldiefstal. In zijn zakken vond men doosjes sigaretten, vier horlogeban den, twee pijpen, vier brillen, vijfen twintig verschillende drilboortjes, elf zakmessen, een ring, een scheermes en een trouwvergunning. Bij besluit van de militaire com mandant van Noord-Sumatra zijn de vlag, de symbolen en insignes van de nationalistisch-Chinese organisa tie „Kwomintang" in Noord-Sumatra verboden en tegelijkertijd verbeurd verklaard. Overtreders van dit verbod kun nen worden gestraft met drie maan den gevangenis of een boete van drieduizend roepiah. De politie van Stockholm heeft op een willekeurige avond 250 agenten, met 90 politieauto's en 15 motorfiet sen, ingezet voor een speciale, strenge verkeerscontrole op de uit valswegen van Stockholm. De vangst was enorm: 32 dronken chauffeurs, vijf onderwereldfiguren in evenveel gestolen auto's, 300 chauffeurs die hun rijbewijs verge ten hadden, 32 die zonder belasting- kaart reden, 20 chauffeurs die nooit een rijbewijs hadden gehad. „Aangeboden ter herinnering aan uw emigratie als 100.000ste naar Au stralië. J. G. Suurhoff, minister van sociale zaken en volksgezondheid, 29 september 1958". De heer en mevrouw Zevenbergen zullen over tal van jaren him kinde ren en kindskinderen met trots deze door de minister zelf geschreven op dracht in het fotoboek „Holland" to nen en dan nog eens het verhaal ver tellen van alle feestelijkheden die zij meemaakten omdat mevrouw Zeven bergen de 100.000ste Nederlandse emi grante naar Australië was. Mevrouw A. Zevenbergen-Wageveld en haar echtgenoot werden gisteren aan boord van de Johan van Oldenbarneveldt van de Stoomvaart maatschappij Nederland door minister Suurhoff namens de regering toege sproken. Ook de Australische ambassadeur in ons land, de heer H. McClure Smith, sprak enkele woorden. ,,U draagt als 100.000ste een speciale ver antwoordelijkheid, maar ik ben ervan overtuigd dat u deze verantwoorde lijkheid waardig bent". (Wordt vervolgd) „U schrijft alleen maar over rel letjes in Little Rock", zo kwam me vrouw Arends uit de Laan van Mecklenburg te Breda gisteren op ons kantoor vertellen. „Natuurlijk, mevrouw. Dat is nieuws", vertelden wij haar. ,,Er zijn honderd-en-een plaatsen in Amerika, waar helemaal geen probleem van rassenscheiding be staat", aldus mevrouw Arends weer. „Dat is bekend, mevrouw", ant woordden wij. „Zoals in Wallingford bij Phila delphia, waar ik m'n dochter ben gaan opzoeken", zo vulde mevrouw Arends aan. „Hier ziet u m'n klein zoontje, James Kennedy, links naast een zwart klasgenootje". En ze gaf ons dit fotootje, waaruit duidelijk blijkt, dat het in Amerika waarach tig niet overal is als in Little Rock, Zo'n huiselijk plaatje ,,zwart- naast-blank" doet het wel, meen den wij. Het geeft de burger moed. Ook al is het dan geen keihard nieuws WOENSDAG, 1 OKTOBER HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8.00 Nws. 8,15 Gew. muz. 9,00 V.d. zieken 9,30 Gram. 9.35 Waterst. 9,40 V.d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgend. 11,00 Gram. 11,15 De steen aan het strand, hoorsp. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Musette-muz. 12,53 Gram. en act. 13,00 Nws. 13.15 Met PIT op pad 13,20 Lichte muz. 13,50 Gram. 14,30 Int. jeugdconc. 15.15 Gram. 15,25 Oude muz. 16,00 V.d. jeugd 17,20 Gram. 17,40 Beurs- ber. 17,45 Gram. 18,00 Idem 18,15 Spec trum v.r. chr. org.- en ver.leven 18,30 Gram. 18,45 Boekbespr. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Kapelkoor 19,30 Radiokrant 19,55 Op de man af 20,00 Radio filh.ork. vrouwenkoor en sol. 20,45 De Rijn, slag ader van Nederland en Europa, caus. 21,05 Lichte muz. 21,30 Muz. caus. 22,15 Vocaal kwart, en orgel 22,45 Avondoverd. 23,00 Nws. 23,15 Sportuitsl. 23,20-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De ontbijtclub 9,05 Gym. v.d vrouw 9,15 Gram. VPRO: 10,00 Schoolradio VARA: 10,20 V.d. vrouw 11,00 Gram. 12,00 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 V.h. platteland 12,38 Orgel spel 13,00 Nws. 13,15 Tentoonstellings agenda 13,20 Dansmuz. 13,45 Gram. 14,00 Gram. 14,30 V.d. jeugd 16,30 V.d. zieken 17,15 Gram. 17,30 Hammondorgel en sol. 17,50 Regeringsuitz.Rijksdelen overzee: Jeugduitz. De brievenbus gaat open. Cor respondentieclub o.l.vRegina Zwart 18,00 Nws. en comm. 18,20 Gram. 18,50 Act. 19,00 V.d. kind. 19,05 Wereldsymfonie, klankb. VPRO: 19,30 V.d. jeugd VARA: 20,00 Nws. 20.05 Comm. 20,15 Me tropol® ork. 20,40 Het verhaal van de kantoorbediende, hoorsp. 22,15 Sport 22,20 Opera-herinheringen 22,50 Med. kroru 23,00 Nws. 23,15 Gram. 23,50-24,00 Soc. nws in Esperanto. RADIO VATICANA22,15 Voordrachten BRUSSEL, 324 m. 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Schoolradio 16,00 Koer sen 16,02 Gram. 16,10 Ork.conc. 17,00 Nws. 17.10 Gram. 17,20 V.d. jeugd 17,45 Gram. 17,50 Boekbespr. 18,00 Pianorec. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonst. 20.00 Hoorsp. 21,00 Gram. 21,30 Trekkers- liederen 22,00 Nws. 22,15 Orgelconc. 22,45 OmrJkoor 22,55 Nws. 23,00 V.d. zeelieden BRUSSEL, 484 m. 13,00 Nws. 13,10 Klass.muz. 14,10 Gram. 14,15 Belg. muz. 15,15 Omr.koor 15,30 Lichte muz. 16,05 Dansmuz. 17,00 Nws. 17,10 Lichte muz. 17,20 Gram. 18.30 Lichte muz. 19,30 Nws. 20,00 Hoorsp. 21,55 Gram. 22,00 Nws. 22,55 Idem. Televisie WOENSDAG, 1 OKTOBER AVRO: 17,00-17,30 V.d. kind. NTS* 20,00 Weekoverz. NCRV: 20,30 Film- progr, 21,00 De wiskunstenaars of 't Ge vluchte juffertje, kluchtspel 21,50 Dag sluiting. FRANS BELG.: '16,00-17,30 Wereldten- toonst. 19,00 Prot, uitz. 19,30 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20.30 Documentair progr. 21 30 Eurovisie: Act. 22,20 Lectures pour tous 23,00 Wereldnws. VLAAMS BELG.: 17.30 Rendez-vous der Naties 19.00 Lekenmoraal en filosofie 19,30 Nws. 20,00 Caleidoscoop 20,30 TV-spel 21 45 Eurovisie: Sportrep, 22,30 Nws. en journ

de Stem | 1958 | | pagina 5