„Ja" of „neen STEM-FEUILLETON Ook Oostenrijk heeft „Montesi-schandaal' Fout.. Voor U, die óók eens iets anders wil tegen grondwet De Gaulle Hond met twee koppen dood Nieuwe actie voor het boek Internationale dovendag Op Let JCJC Deze week in het buitenland n BOERDERIJ IN AS GELEGD Beetje zwaar op de maag 28 september manchester Liturgisché kalender ...DAAR STAAT VÉÉL MEER IN! /p nel ópoor door Douglas Grey uan p Wit Oud SS-kapitein kreeg vier jaar Oostduitse kerk in beslag genomen TV* RA DIO'TV'RADIO'TV' 5 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1958 zondag vindt in Frankrijk het grote referendum plaats over de nieuwe grondwet, waarbij het tevens gaat voor of tegen het leider schap van generaal De Gaulle. De nieuwe grondwet geeft aan de Franse president grotere bevoegd heden ten aanzien van de regerings vorming en het uitoefenen van vol machten in tijden van spanning en maakt een einde aan wat men on geveer de alleenheerschappij zou kunnen noemen van de Nationale Vergadering of Assemblée, dus van het Franse parlement. Daardoor zou dan de naoorlogse periode, waarin de intriges en rivaliteiten der poli tieke partijen en der vele ministra- bele politici, die een snel opeenvol gende reeks kabinetten het regeren onmogelijk maakten, voor goed moeten worden afgesloten. Te verwachten is, dat premier De Gaulle straks als eerste presi dent van de „vijfde republiek" het nieuwe bewind zal gaan leiden. Men beschouwt het feitelijk niet meer als een vraag, of De Gaulle voor zijn grondwet morgen in Frankrijk zelf een meerderheid zal verwerven. Allerlei factoren werk ten in de hand, dat hij ook de aan zienlijke meerderheid zal verkrij gen, die hij wenst om zeker te zijn van voldoende vertrouwen bij het Franse volk, zonder welke zekerheid hij zich toch nog zou willen terug trekken. De Franse partijpolitici hebben met uitzondering van de communisten en enkele kopstukken zoals Mendès-France en Mitterand het publiek voor radio en televisie opgewekt ja te stemmen. De Franse pers deed over het algemeen niet anders. De Algerijnse terreur en de door Kroestjev dezer dagen tot tweemaal toe geuite onbehouwen kritiek op generaal De Gaulle werk ten bovendien als onbedoelde sterke prikkels voor de Fransen om de huidige premier voor de naaste toekomst zijn kans te geven. LJIERBIJ komt nog de vraag, wat er van Frankrijk worden moet, als men dit niet zou doen. Bij een uitgesproken neen of een zwak ja, dat voor De Gaulle aanleiding zou zijn zich toch maar terug te trek ken, staan chaos en burgeroorlog voor de deur. Mendès-France en Mitterand mogen dan wellicht jui chen, maar zullen niet in staat zijn de ontstane toestand te beredderen. Mogelijk is dan ook het optreden van een militaire dictatuur, waar toe leiders van het „réveil" van 13 mei zouden kunnen besluiten. De „comité's voor openbaar welzijn bestaan nog en zijn allicht daarvoor te mobiliseren. Het waarschijnlijkst blijft met dat al: dat De Gaulle de door hem gewenste meerderheid voor zijn grondwet haalt, omdat het Franse volk genoeg heeft van de anarchie van na de oorlog en van de terreur, die nu van Algerijnse zijde zo driest de kop opsteekt. Het Franse kabinet houdt een plan gereed voor de onderdrukking van deze terreur onder toepassing van de volmachten, welke de nieu we grondwet de regering geeft en waarvan men onmiddellijk na aan vaarding hiervan gebruik wil ma ken. De bekende generaal Massu heeft in Parijs ook een plan inge diend om met behulp van zijn para chutisten binnen de termijn van een maand, welke de nieuwe grond wet voor de regeringsvolmachten stelt, met de terreur in Frankrijk korte metten te maken. nieuw fascisme en de inleiding van een nieuw München toe te schrijven. De Fransen zijn van deze Russische inmenging in hun interne zaken echter niet gediend en verwachten van Kroestjev allerminst lessen over humane of democratische in richting van het staatsbestel JNTUSSEN raakt het referendum van aanstaande zondag niet alleen de staatsinrichting in Frankrijk zelf, maar ook de verhouding tussen het moederland en zijn koloniën of over zeese gebiedsdeien. Deze stemmen met een ja voor het voortduren van hun band met Frankrijk, althans zeker voorlopig. Alleen van Nigeria staat vrijwel vast, dat het van de gelegenheid om onmiddellijk met een neen voor de onafhankelijkheid te kiezen gebruik zal maken. Vrijheid van keuze bestaat er echter feitelijk niet voor Algerië. Een bij gebrek aan toegelaten on- positie uitgesproken ja in dit ge biedsdeel zal de Algerijnse kwestie niet oplossen. Het is ook nu nog onzeker, wat De Gaulle eigenlijk met Algerië wil. nadat hij verklaard heeft noch volledige integratie noch onafhankelijkheid voor Algerië aan nemelijk te achten. Voor de oplossing van dit door nige probleem, dat in het centrum blijft staan van de Franse politiek, kan echter wel niets worden ver wacht van een zo pas gevormde zgn. vrije regering van Algerijnse rebel lenleiders, die zich zelfs niet ont zien massaslachtingen te laten aan richten onder hun eigen volgelin gen, zoals dezer dagen opnieuw aan het licht trad. Wanneer vast staat, dat het Algerijnse volk bij losser maken van zijn band met Frankrijk aan dergelijke terroristen zou wor den overgeleverd, kan een blijvende Franse aanwezigheid in Algerië slechts een zegen worden genoemd. JS dus de instemming van Franse volk met De Gaulle het t t auöC VUirv J.IJ.CO J-/C zijn constitutie weinig twijfelachtig, ook in het buitenland ziet men de bekrachtiging van zijn bewind niet ongaarne meer, daargelaten de re actie van Rusland. De vrees, dat De Gaulle een breuk zou veroorza ken in de Europese Gemeenschap of slechts nominaal zou willen deel nemen aan het Europese integratie- streven is meer en meer verdwenen. Zijn bondgenootschappelijke ont moeting met Adenauer vooral heeft eerder bestaande twijfels weggeno men aan de Europese gezindheid van een Frankrijk onder zijn signa tuur. Deze ontmoeting, die een waarborg voor een blijvende samen werking tussen Frankrijk en Duits land mocht heten, heeft zeker ook we] de boosheid van Kroestjev op gewekt, welke hem er toe bracht De Gaulle de invoering van een In Oostenrijk spreekt men op het ogenblik van een „Oosten rijks Wilma Montesi-schandaal" naar aanleiding van de vondst van het ontzielde lichaam van een vrouw. Het stoffelijk over- Ginger, de hond met twee koppen, is dood, aldus is officieel in Moskou bekendgemaakt. Het dier heeft drie dagen geleefd. De Sovjetgeleerde dr. Wladimir Demikow transplanteerde drie dagen geleden een kop van een hond op de Duitse herder Ginger. Beide koppen aten en blaften afzonderlijk. Het voedsel dat de tweede, getransplan teerde kop tot zich nam kwam niet in de maag van de originele hond maar werd via buisleidingen afge voerd. Demikow heeft reeds eerder proe ven genomen met honden, die maxi maal zes dagen in leven bleven. Een felle brand heeft donderdag te Alphen aan de Rijn de honderd jaar oude boerderij met stallen en hooiberg van de veehouder A. Kra nenburg aan de Landlustlaan 18 in korte tijd in de as gelegd. De brand is ontstaan door over waaiende vonken uit een fornuis die op het rieten dak terecht kwamen. De brand is vooral catastrofaal ge worden door de krachtige wind die de vlammen aanwakkerde. Dertien kippen kwamen om. Het melkvee bevond zich nog niet in de stallen. Van de inboedel kon slechts een klein gedeelte worden gered. De Westduitse minister van pos terijen, Stücklen, heeft bondspre sident Heuss een album met wel dadigheidspostzegels van de West duitse posterijen overhandigd, die in de komende dagen zullen worden uitgegeven. Minister Stücklen hoopt met de verkoop van deze zegels twee miljoen mark ter beschikking te krijgen voor weldadigheidsver enigingen. President Heuss ontdekte toen hij de postzegels bekeek, een fout in de voorstelling van een meisje, dat druiven oogst. Volgens de afbeel ding plukt het meisje de druiven, maar de president maakte de mi nister er op attentdat druiven niet geplukt, maar met een schaar van de plant moeten worden geknipt, daar anders de wijnstok wordt be schadigd. Een deskundige die bij de over handiging aanwezig was, beaamde de opmerking van de president. Als jongeman heeft Heuss een boek over de wijnbouw in Duits land geschreven. (Advertentie) schot werd gevonden aan een meertje bij het dorpje Pernegg in Stiermarken. Het vertoonde geen sporen van ge weld. Tot nu toe ontbreekt iedere aanwij zing met betrekking tot de identiteit van de vrouw, die, naar wordt aan genomen, van buitenlandse afkomst is, reden' waarom Interpol in de zaak is betrokken. Bö het stoffelijk overschot werden resten van een verdovende stof aan getroffen die niet in Oostenrijk te krijgen is- Het gaat hier om „nym- phidrin". Het is mogelijk dat de vrouw door inneming daarvan is ge storven. De plaats waar de stoffelijke res ten werden aangetroffen ligt slechts vijftig meter van de openbare weg. Het is mogelijk, dat de vrouw is ge dood en later met een auto naar de plaats van het meertje is gebracht. Volgens de politie was de vrouw „opvallend goed gekleed". De algemene bond van leesbiblio theken is dit jaar in samenwerking met de vereniging ter bevordering van de belangen des boekhandels voornemens een nieuw soort propa- ganda-actie te voeren om brede la gen van het publiek via de leesbiblio theken tot het boek te brengen. Met ingang van 29 september zal tot 5 maal toe iedere 14 dagen een geïllustreerde aflevering in courant- vorm verschijnen van een oorspron kelijk Nederlandse roman van Jan Gerhard Toonder. Deze roman zal in de boekenweek 1959 (28 februari-7 maart) in boekvorm het licht zien. Op de afleveringen is geen titel vermeld; na lezing van de laatste vervolgkrant kan de lezer kenbaar maken hoe het verhaal naar zijn me ning zou moeten heten. Uitgever, auteur en de genoemde bond zullen uit de binnengekomen ti tels de beste kiezen. Daaronder zal het boek verschijnen. De inzender van de bekroonde titel wordt beloond met een reis voor 2 personen gedu rende 10 dagen naar Italië of goede ren naar eigen keuze ter waarde van 1000.—. Een visser uit Atjeh, die na het vergaan van zijn zeilboot in de Indi sche Oceaan tijdens een hevige storm verloren werd beschouwd, is vijf da gen later weer levend aan wal terug gekeerd.... in de maag van een enor me haai. Volgens het blad „Peristiwa" in Koetaradja, de hoofdplaats van Atjeh was Bajeun met een dessagenoot in de Indische Oceaan aan het vissen, toen zij door een hevige storm wer den overvallen. Het bootje verdween in de diepte en de beide vissers wer den verloren gewaand. Groot was de verbazing van de dorpsgenoten van Bajeun, toen na de storm aan de kust dicht bij hun dessa een geweldige, doch levenloze haai aanspoelde. Nog groter werd die verbazing echter, toen zij na het opensnijden van het beest, in de maag Bajeun aantrof fen, nog steeds in leven en kennelijk moeilijk verteerbaar. De wereldfederatie van doven, die haar zetel heeft te Rome, heeft onlangs het besluit genomen elk jaar de vierde zondag in september een „internationale dovendag" te houden, waarop de aandacht zal worden ge vraagd voor de problemen, de moei lijkheden en de toekomst van hen, die lijden aan gehoor- en spraakge breken. Dit jaar voor het eerst (mor gen dus), wordt deze internationale dovendag gehouden. De wereldfederatie is in 1951 te Rome gesticht en is als consultatief orgaan door de V.N. erkend. In cir ca veertig landen heeft zij haar le den. Zij behartigt hun belangen door te streven naar verbetering van het onderwijs voor doven en aandacht te wijden aan hun zedelijke, medische, maatschappelijke en economische problemen. Volgens de federatie leven er 36 miljoen doven over de gehele wereld, van wie er 32 miljoen van opvoeding en steun gespeend zijn, zodat zij aan de zelfkant van de maatschappij le ven, terwijl zij met dezelfde rechten en verplichtingen van andere burgers in de sociale gemeenschap zouden kunnen worden opgenomen. Advertentie) Poolvast en volpool iedère tjxèfer is gestempeld met hel Schuttersveldmerk ZONDAG 28 september. Groen. 18e zondag na Pinksteren. Tweede ge bed H. Wenceslaus. Credo. Prefa tie van de H. Drievuldigheid. MAANDAG 29. Wit. H. Aartsengel Michaël. Credo. DINSDAG 30. Wit. H. Hiëronymus. Credo. WOENSDAG 1 oktober. Groen. Mis van de 18e zondag na Pinksteren, zonder Gloria of Credo. Tweede gebed H. Remigius. Gewone prefa tie. Of: Wit. H. Remigius. Tweede gebed van de 18e zondag na Pink- stèren DONDERDAG 2. Wit. H.H. Engelbe waarders. VRIJDAG 3. Wit. H. Theresia van Lisieux. Of: Wit. Votiefmis ter ere van het H. Hart. Credo. Prefatie van het H. Hart. ZATERDAG 4. Wit. H. Franciscus van Assisië. het nieuwe weekblad voor de vrouw! Het weekblad dat anders, beter en boelender is! 26) De bronzen schaal had iemand hem ontroofd op zo'n geheimzinnige wijze dat hij het iets onmogelijks gevonden zou hebben, als hij in zijn lange loop baan niet aan heel wat ongelooflijke dingen gewend geraakt was. Hij wist nog steeds niet wat het voor een vreemde geur was die hij in zijn slaapkamer had waargenomen. Hij kende de meeste verdovende midde len, maar van dit kon hij niet méér zeggen, dan dat het waarschijnlijk van Aziatische afkomst was en dat het zeer krachtig in zijn werking moest zijn. En hij wist helemaal niet, wie dat middel op hem had toege past. Mogelijk was het de geheimzin nige K.K. geweest. Maar daar was één argument tegen. En dat ene ding was hem tijdens zijn verblijf in de weelderige woning van Farrington al voortdurend een raadsel geweest. Hij had het gevoel dat hij verder dan ooit van de oplossing af was- Hij had de geheime deur in zijn slaap kamer wel gevonden. Die zat in een kleerkast achter een gordijnop slot. Maar er zat geen grendel op en wie een passende sleutel had, kon ge makkelijk in en uit gaan. Dat alles overdacht Flint onder zijn ontbijt en keek daarna rustig alsof hij niets anders te doen had, het ochtendblad in, dat Matsu hem had aangeboden. Hij vond één berichtje, dat hem bijzonder interesseerde. Het vermeldde, dat Lewis Mullins naar de gevangenis was gebracht in af wachting dat de rechtbank zijn zaak zou behandelen. Hij was beschuldigd van moord op Kitura. Het bericht vermeldde verder, dat Mullins heftig zijn onschuld betuigd had en ver klaard, dat zijn onschuld bewezen zou worden door de bekende detective. Het eindigde: „Men meent, dat Thorndyke Flint gegevens heeft die tot verbazingwekkende conclusies kunnen leiden. Men zegt dat volgens hem de dader een internationaal mis dadiger is, die reeds maanden ver geefs door de politie gezocht wordt, doch dat de beroemde speurder hem spoedig in zijn netten hoopt te van gen. We troffen hem gisterenavond niet thuis, maar vermoedelijk zou hij toch wel geen bevestiging van deze geruchten gegeven hebben. Hij is niet gewend over zijn werk te pra ten voordat de zaak volkomen rond is. Niettegenstaande dat, mag men verwachten dat hij ze tot een goed einde zal brengen. Natuurlijk is niet te zeggen, of dit zal leiden tot ontslag van rechtsvervolging van Mullins. Het enige waarvan wij overtuigd zijn is: dat de misdadiger niet ontsnap pen zal, indien deze meester-speurder het geval ernstig heeft aangepakt". Flint keek met een cynisch lachje van de krant op en Judson, die juist hetzelfde bericht gelezen had, ving die blik op. „Hoe zit dat?" vroeg hij. „Heeft die krant gelijk?" „Dat zal de tijd leren", antwoord- van Duyle in zijn kamerjas beneden kwam en weer met de lift naar bo ven ging? Je weet immers, dat er hier in huis omstreeks half drie vreemde dingen voorgevallen zijn?" ,,N •tuurlijk weet ik daarvan af, mijnheer", antwoordde Matsu kalm. „Als hoofd van het personeel hier, is het mijn plicht te weten wat er voor valt, vooral in de nacht. Ik heb iemand in die auto weg zien rijden en kort daarop terug zien komen. Hij werd de garage ingereden, maar ik kon niet zien, wie achter het stuur zat. Ik veronderstelde dat het mijn heer van Duyle washij stapte uit in de schaduw van de bomen, daardoor kon ik niet „Het was van Duyle, is het niet?" vroeg Judson plotseling. Matsu schudde het hoofd. „Hij kan het niet geweest zijn, mijnheer, want mijnheer van Duyle was op zijn ka mer". de Flint, van tafel opstaande. „Mat su, kan ik jou even op mijn kamer spreken? Over vijf minuten?" Matsu boog. „Natuurlijk mijnheer Flint, ik zal zorgen er precies over vijf minuten te zijn". Matsu bleek een man van de klok. want vijf minuten later klopte hij bij Flint aan en vond hem daar met Judson en Norton zo druk bezig de kamer in alle hoeken en gaten te doorzoeken, dat het een volle minuut duurde voordat Flint, die hem met een gebaar uitgenodigd had plaats te nemon, zich tot hem wendde met de vraag: „Matsu, ben je, nadat ik gisterenavond naar bed gegaan ben, nog hier in de kamer geweest?" „Gisterenavond niet mijnheer", antwoordde Matsu beleefd. Flint zag dat hij zijn vraag niet scherp genoeg had gesteld en verbe terde zichzelf dus meteen: „Gisteren avond was eigenlijk niet juist, want het was al vrijwel ochtend, voordat ik en mijn assistenten naar bed gin gen. Ben je dus hier geweest na dat gedoe met die auto en nadat meneer „Hoe weet je dat zo zeker?" vroeg Roy met zijn gewone voortvarend heid. „Hoe weet je zo zeker, dat hij op zijn kamer was?" „Omdat hij er kort daarop uit kwam in zijn pyjama en kamerjas en op pantoffels. De persoon door mij in de auto gezien was geheel gekleed en droeg een slappe hoed en een lange overjas.... of regenjas". Matsu sprak nooit met veel nadruk, maar toch met een beslistheid die overtuigend werkte. „Dus je beweert dat je daarna niet meer in deze kamer geweest bent?" vroeg Flint. „Je bent hier niet ge weest, terwijl ik sliep?" „Zeker niet, mijnheer", antwoordde de butler, verwonderd over die her haalde vraag. „Ik heb hier de kle ren voor u en de heren neergelegd, toen u in de salon was en miss Far rington piano speelde. Ik meende, dat u wel graag andere kleren wilde hebben inplaats van uw avondkos tuum. Mijnheer Farrington heeft me opgedragen in dergelijke gevallen daarvoor te zorgen. Hij heeft steeds kleren in verschillende maten in voorraad voor zijn gasten." Flint knikte ongeduldig. Die kleren konden hem minder schelen. „Weet je, dat er een geheime deur naar mijn kamer bestaat?" vroeg hij. „Zeker, mijnheer". Verschillende kamers hebben dergelijke deuren. De deur van deze kamer komt in die kleerkast uit." Matsu liep naar de kast toe en be keek de deur. „Die is kortgeleden open geweest, mijnheer", zei hij. „Niemand had enige aannemelijke reden hier binnen te komen. Ik zie vingerafdrukkenwel heel zwak, maar toch herkenbaar. Ik zal hier onderzoek naar doen". „Je zult me een plezier doen met er voorlopig geen woord over uit te laten." zei Flint. „Iemand is tijdens mijn slaap hier geweest en heeft de bronzen schaal bij me gestolen. Dat was de echte, Matsu, die ik toevallig in handen had weten te krijgen." „Er bestaat een legende, dat de Sjang-schaal niet blijvend in iemands bezit kan blijven, zolang er daar voor niet - drie personen vermoord zijn", zei Matsu op plechtige toon. „Eén man is gedood, toen hij de schaal probeerde te stelen uit de Ver boden Stad. Lin Kitura was de twee de en „Wie is de derde?" vroeg Roy be nieuwd. „Dat weten we nog niet, mijnheer," antwoordde Matsu. „Maar misschien begrijpt u nu, mijnheer Flint, waar om u die schaal niet in uw bezit kon houden, zelfs niet in dit goed be schermde huis". Flint glimlachte om die bijgelovig heid. Maar toen hij zag, hoe ernstig de Japanse butler het opnam, zei hij: „Misschien zit er toch wel iets in die legende, Matsu. En als dat zo is, dan hoop ik te weten wie de derde is, die voor die offerschaal het leven ver liezen zal. Maar het gaat er nu om, dat die schaal vannacht van mij is gestolen en dat ik graag jouw hulp zou hebben om de dief te vinden. Is Shorty Furer nog op je kamer?" De butler keek Flint verbluft aan. „Nee, mijnheer. Zijn kamer was van morgen vroeg al leeg en de deur stond open, toen de bovengang werd geveegd. Ik dacht, dat hij ergens voor u heen was. Wist u dan niet, dat hij weg was?" (Wordt vervolgd) BRUILOFT J Mevrouw Patricia Heaton (18) t doet in Milwaukee pogingen J haar huwelijk ongedaan te maken. Haar drie jaar oudere echtgenoot had vóór het hu- t welijk beweerd over aanzien- J lijke financiële middelen te beschikken. Op de tweede dag van het huwelijk kwam uit, t dat hij geld had geleend om J de kosten van de bruiloft te kunnen betalen... t Chauffeur John Skerjanec, 49 jaar en voor man van de Southern Colorado Po wer Company te Canon City, heeft een knap staaltje chauffeurskunst laten zien. Toen Skerjanec in zijn Pickup- truck een lange helling op highway 50 afreed, passeerde hem in snelle vaart een auto waarin twee dames zaten. „Ze wuifden en schreeuwden en ik dacht dat met me geflirt werd maar toen zag ik dat mijn snelheids meter 75 mijl per uur aanwees. Ik trapte het gas op de plank en pas seerde hen tenslotte. De achterspie- gel gebruikend, paste ik de snelheid van de truck bij die van de perso nenauto aan en liet de voorbumper van de personenauto mijn achter bumper raken. Geleidelijk remmend, kon ik de twee wagens na een halve mijl veilig tot stilstand brengen," vertelde Skerjanec. Het bleek dat de remmen van de auto der dames defect waren ge raakt op de acht mijl lange helling. Gevoel Rafael Duenas uit Mexico City heeft zonder succes geprobeerd zelf moord te plegen. Voor hij tot deze daad overging, schreef hij 'n briefje: „Ik heb mezelf gedood, om te be leven wat voor een gevoel dat is." Even goed Herbert Sutcliffe (63), die vroeger in het nationale cricketelftal van Engeland heeft gespeeld, moest voor het gerecht verschijnen op beschul diging, dat hij door een rood ver keerslicht was gereden. Herbert schreef een briefje naar de rechter: „Mijn gezichtsvermogen en concen tratie zijn op het ogenblik praktisch even goed als toen ik de eer had voor Engeland te mogen spelen. Daarom lijkt het me sterk, dat ik door een rood verkeerslicht ben ge reden." Herbert kreeg een boete van twin tig shilling. Je moet me eens wat vaker komen bezoeken Heinz Mueller, oud-kapitein van de SS., is te Neurenberg tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij de burgemeester van Burgthann, Andreas Fischer, in april 1945 liet executeren. De burgemeester had de burgerbevolking opdracht gegeven witte vlaggen uit te hangen bij het binnentrekken van de Amerikaanse troepen. Het Petrusblad meldt dat de com munisten in Oost-Duitsland voor het eerst een geconsacreerde kerk in be slag genomen hebben. Het betreft hier de noodkerk in Kayna, die de gelovigen uit eigen middellen hadden laten bouwen, nadat daartoe de grond door de staat verkocht was en mon delinge toestemming tot bouwen ge geven was. De kerk is voor sociale doeleinden in beslag genomen en ver zegeld. ZONDAG 28 SEPTEMBER HILVERSUM I 402 m VARA: 8,00 Nws. en postduivenber, 8,18 Weer of geen weer 9,45 Geestelijk leven, caus. VPRO: 10,00 V. d. kind. IKOR: 10,30 Herv. kerk dienst 11,30 Vragenbeantw. AVRO: 12,00 Mil. kapel 12,30 Sportspiegel 12,35 Gram. 12,55 Reportage 13,00 Nws. en SOS-ber. 13,07 De toestand in de wereld, caus. 13,17 Meded. of gram. 13,20 Even bij draaien 14,00 Boekbespr. 14,20 Radio Fil- harm. ork. en sol. 15,30 Theseus en Ariad ne, hoorspel 15,55 Dansmuz. 16,30 Gram. 16,45 Sportrevue. VPRO: 17,00 Gesprek ken met luisteraars 17,15 De menselijke dialoog en het conflict der ideologieën, caus. VARA: 17,30 V. d. kind. 17,50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. 18,25 Cabaret 19,00 Discussie 19,30 Zigeunerork. 19,55 Caus. AVRO: 20,00 Nws. 20,05 Lichte muz. 20,55 Causerieën over poezen 21,25 Cabaret 21,55 Theaterork. en solist 22,15 Act. 22,35 Gram. 23,00 Nws. 23.15-24,00 Heden en verleden. HILVERSUM II 298 m NCRV: 8,00 Nws. en weerber. 8,15 Gram. IKOR: 8,30 Morgengebed 9,00 Gevar. progr. KRO: 9,30 Nws. 9,45 Gram. 10,05 Pianorecital 10,25 Pontificale hoogmis 12,15 Gram. 12,30 Instr. octet 12,50 Gram. 12,55 Kath. nws. 13,00 Nws. 13,05 Democratisering van het hoger onderwijs, caus. 13,10 V. d. jeugd 13,30 Instr. trio 13,45 Boekbespr. 14,00 V. d. kind. 14,30 Gram. 14,50 Int. voetbalwedstr. Belgie-Nederland 16,50 Gram. Convent van Kerken: 17,00 Chr. Gereformeerde kerkd. NCRV: 18,30 Ge wijde muz. 19,00 Nws. uit de kerken 19,05 Knapenkoor en sol. 19,30 De mens en ik. Gedoopte Adam, caus. KRO: 19,45 Nws. 20,00 Act. 20,15 Cabaret 20,45 Gram. 21,30 Lichte muz. 21,55 Het Katholiek Hoger Onderwijs, forum 22,25 Lichte muz. 22,45 Avondgebed en lit. (kal. 23,00 Nws. 23,15- 24,00 Gram. RADIO VATICAN A 25,67, 31,10 en 196 m 22,15 De pauselijke biechtvaders in de grote Romeinse basilieken. BRUSSEL 324 m 12,00 Geestelijke liederen 12,15 Amus. muz. 12,30 Weer ber. 12,34 Amus. muz. 13,00 Nws. 13,15 V. d. sold. 14,00 Operamuz. 15.30 Gram. 15,45 Idem 16,00 Sport 16,45 Gram. 17,00 Sport uitsl. 17,15 Gram. 17,45 Sportuitsl. 17,52 Gram. 18,00 Pianorecital 18,30 Godsd. half uur 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonstel ling 20,00 Hoorspel 20,50 Gram. 22.00 Nws. 22,15 Gram. 22,45 Lichte muz. 23,00 Nws. 23,05-24.00 Gram BRUSSEL 484 m 13,00 Nws. 13,10 Atomium-cocktail 17,00 Nws. 17,35 Gevar. muz. 18,30 Gram. 19,30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22,10 Lichte muz. 22,55 Nws. 23,00 Jazzmuz. 23,55 Nws. MAANDAG 29 SEPTEMBER HILVERSUM I 402 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws 8.15 Gram. 9,10 V. d. vrouw 9,15 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 Morgenwijding 10,00 Gram. 11,00 Idem 11,45 Voordr. 12,00 Zang en piano 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 V. h. platteland 12,43 Ballroom-ork. 12,55 Rep. 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Metropole ork. 13,55 Beursber. 14,00 Sopr. en piano 14,30 Moderne levenspro blemen, caus. 14,45 Gram. 16,15 Gram. 16,45 De functie van het maatschappelijk werk voor enkeling en samenleving, caus. 17,00 V. d. kind. 17,15 V. d. padvinders 17,25 V. d. jeugd 17,50 Mil. comm. 18,00 Nws. 18,15 Regeringsuitz.Wat is en hoe werkt het bureau van de rijksinspecteur voor roerende monumenten, door D. F. Lunsingh Scheurleer 18.50 Logboek Mün chen 1938 19,10 Muz. caus. 19,25 Pianotrio 20,00 Nws. 20,05 Radioscoop 23,00 Nws. 23.15 Koersen v. New York 23,16 Act. 23.30-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws 8,15 Sportuitsl. 8,25 Gewijde muz. 9,00 V. d. zieken 9,30 Gram. 9,40 V. d. vrouw 10,15 Theologische etherleergang 11,00 Gram. 11,50 Viool en orgel 12,25 Voor boer en tuinder 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Fanfare-ork. 12,48 Gram. of act. 13,00 Nws. 13,15 Instr. trio 13,40 Gr. 14,05 Schoolradio 14,35 Meisjeskoor 14,55 Metropole ork. 15,25 Gram. 16,00 Bijbel- overdenking 16,30 Strijlkikwart. 17,00 V. d. kleuters 17,15 Gram. 17,30 Idem 17,40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: De veeteelt in Australisch- en Nederlands Nieuw-Guinea, door prof. dr. P. Hoekstra 18,00 Orgelspel 18,30 Sport 18,40 Rep. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Nederlandse volksliederen 19,30 Radio krant 19,55 Op de man af 20,00 Gram. 20,30 De steen aan het strand, hoorspel 21,45 Gram. 22,Oo Parlementair commen taar 22,15 Pianorecital 22,45 Avondover denking 23,00 Nws. 23,15-24,00 Vocaal ens. en sol. RADIO VATICANA 22,15 De pause lijke missie-intentie. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 V. d. landb. 12,42 Volks liederen 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Schoolradio 15,45 Gram. 16,00 Koersen 16,02 V. d. zieken 17,00 Nws. 17,10 Gram. 18,00 Franse les 18,15 Boekbespr. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoon stelling 20,00 Vocaal kwartet 20,15 Ork, conc. 22,00 Nws. 22,15 Gevar. muz. 22,35 Gram. 22,55 Nws. 23,00 V. d. zeelieden. BRUSSEL 484 m 13,00 Nws. 33,10 Gevar. muz. 14,00 Ork. conc. 16,05 Lichte muz. 16,15 Planorecital 17,00 Nws. 17,35 Gram. 18,32 Idem 19,30 Nws. 20,05 Gevar, progr. 22,00 Nws. 22,10 Strijkkwartet 22,55 Nws. Televisie ZONDAG 28 SEPTEMBER IKOR: 11,30 Oud-katholiek, wrat is dat% gesprek 11,50-13,00 Oud-katholieke hoog» mis. NTS: Gezamenlijk progr. v. AVRO, KRO, VARA en VPRO 20,30 Relais v. dL Vlaamse TVSalzburger marionetten theater 21,30-22,45 Rep. uit Brussel v. h. Joegoslavisch balletgezelschap Kolo. FRANS BELG. i1,00-11,30 Mis 16,00* 17,30 Wereldtentoonstelling 19,00 Filrrti 19,30 Feuilleton 20,00 Journ. 20,30 Mario* netten 21,30 Politie enquête 22,00 Folklo ristisch progr. 22,45 Wereldnws. VLAAMS BELG. 11,00 Hoogmis 14,30 V. d. kleuters 14,50 V. d. kind. 15.00 Reisroutes 15,30 De week in beeld 16,00 V. d. vrouw 17,30 Rendez-vous der naties 19,00 Feuilleton 19,30 Nws. 20,00 Film- intermezzo 20,10 Lichte muz. 20,30 Mario nettentheater 21,30 Zang- en dans-ens. MAANDAG 29 SEPTEMBER KRO: 20,00 Journ. en weeroverz. 20,20 Sportgebeurtenissen 20,40 Theater- en. filmnws. 21,10 Parapsychologie in de praktijk. Daarna epiloog. FRANS BELG. 16,00-17,30 Wereld tentoonstelling 19,00 Sport 19,30 Kook- praatje 20,00 Journ. 20,35 Gevar. progr. 22,10 Gevar. muz. 22,40 Wereldnws. VLAAMS BELG. 17,30 Rendez-vous der naties 19,00 V. d. jeugd 19.30 Nws. 20,15 Experimentele film 20,30 Quizprogr, 21,00 Disneyland 21,45 Balletprogr. 22,16 Nws. en journ. Advertentie) Vraag het nieuwe nummer van WEEKBLAD VOOR TELEVISIEKIJKERS Abonnementsprijs 4.20 per kwartaal Voor gratis proefnummer: Postbus 4 - Doetinchem

de Stem | 1958 | | pagina 5