iei 50 SUIKERFABRIEK jaar DINTELOORD Arabisch nationalisme is niet meer te stuiten TRAITAL 3 Studenten in Utrecht slaags met politie Vader schiet 4 van zijn kinderen neer Terpsichore op moderne paden Slecht behandelde boeren stichtten enorm bedrijf Russen handelen als heren kerko 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1958 11 gestadige groei Russische strijdmacht in het Verre Oosten De Waarzegsier een van de beste oude geneven De Waarzegster Verklaring president Nasser uitzondering Vraag TRAITAL 3 In de Sovjet-Unies Exploratie van dampkring tot 100 km hoogte Fresco ontdekt in dom van Pisa Hotel des Indes overgedragen Opleidingscursus voor amateur-regisseurs Huiselijk drama in V.S. Nationale Planraad in Indonesië In West-Duitsland Onderzoek naar belediging van VN-corresponden t minui (Van onze redacteur) Vijftig jaar geleden naderde de strijd tussen boer en fabrikant een hoogtepunt; in het westen van Brabant deden geruchten de ronde, dat de suikerfabriek „Sint Antoine" te Standdaarbui- ten in handen zou vallen van de allermachtigste bond van fabrikanten. Enkele vooruitstrevende en koppige boeren liepen het kantoor binnen van de Roosendaalse notaris J. J. Mertens. (Dat was op 30 oktober 1908). Kort nadien plaatsten zij hun handtekening onder de oprichtingsakte van een vereniging, die tot doel had een suiker fabriek te exploiteren. Het werd de suikerfabriek „Dinteloord", aanvankelijk een bescheiden be drijf, maar weldra uitgroeiend tot de grootste beetwortelsuikerfabriek van west-Europa. Zaterdag 27 september wordt het gouden jubi leum van de „Dinteloord" op bescheiden wijze herdacht. Op maandag 13 oktober brengt Zijne Koninklijke Hoogheid prins Bernhard een be zoek aan het gigantische bedrijf. maar ook van het eiland Tholen, Goeree-Overflakkee, Schouwen-Dui- veland, de zaal vulden (er waren er ongeveer vierhonderd!), stond het vast, dat de „Dinteloord" zou ver rijzen. Spoedig waren de financiën voor elkaar. „Dinteloord" werd ge sticht met drieduizend aandelen van 100.een eerste hypothecaire geldlening van 900.000.— en een bankierskrediet van 250.000. Ging de eerste bietencampagne van 1909 met de gebruikelijke eerste moeilijkheden gepaard, de fabriek langs de Mark voldeed in de daarop volgende campagne reeds aan de ver wachtingen. De „Dinteloord" pres teerde het een prijs uit te betalen van 14.51, terwijl de prijs van de bondsfabrieken slechts 12 50 was. Gunstig was het oordeel van de al gemene vergadering: zo gunstig zelfs dat aan een sterke uitbreiding van het aandelenkapitaal kon worden ge dacht. Het gevolg was, dat de fa- briekscapaciteit kon worden ver groot, dat een pulpdrogerij kon wor den gesticht. Het meest opmerkelijke De boeren werden zelf fabrikant. Dat is het belangrijkste facet van de moeizame wording van de ..Dintel oord". Waarover ging de strijd, die tot oprichting van de fabriek leidde? Toen de meekrapcultuur, die voor west-Brabant van zulke grote beteke nis was, verdween, moest er een nieuw produkt komen, dat op de ak kers kon worden verbouwd. De boe ren schakelden over op de suikerbiet, die weliswaar nog niet in grote hoe veelheden aan de grond werd toe vertrouwd, maar die langzaam toch terrein won. Doordat het gebruik van kunstmest werd ingevoerd, doordat er betere wegen en betere transport middelen kwamen, had het zin sui kerbieten te verbouwen en deze naar de kleine fabrieken, die links en rechts uit de grond werden gestampt, te zenden. Het duurde echter niet lang of er .rees een ernstig verschil van mening tussen boeren en fabri kanten. De boer werd door de fabri kant verplicht zaad te gebruiken voor de teelt van het gewas, dat door de fabriek beschikbaar werd gesteld. Hij kreeg echter in de gaten, dat dit zaad hem geen voordelen bracht, want het bezat de eigenschap wel veel suiker in de biet voort te brengen, maar in verhouding geen gewicht aan bieten te produceren. Aangezien de fabrikanten alleen maar rekening hielden met het sui kerpercentage in de biet en zich om de gewichtsopbrengst minder bekom merden zaten de boeren in een na delige positie- Want was de biet een maal op de fabriek gekomen dan na men de'fabrikanten natuurlijk gretig kennis van het suikerpercentage, dat hoe hoog het ook was bij de afrekening met de boer geen enkele rol speelde. De kwaliteit werd niet beloond. De boeren kregen geen kans in het dwaze* en onrechtvaardige standpunt van de fabrikanten enige verandering te brengen. Hun positie leek helemaal hopeloos, toen de fa- Advertentie) brikanten zich organiseerden in een bond, die verder de lakens wenste uit te delen. Als reactie op de oprichting van deze bond sloten de bietenverbou wers zich aaneen. Zij probeerden als vereniging de fabrikanten te overtuigen van hun dwalingen, maar omdat de fabrikanten nu een maal een machtspositie bezaten, wilden deze heren niets, maar dan ook helemaal niets van betere re gelingen weten. Dat werd hen uit eindelijk noodlottig, want in 1892 Luitenant-generaal Keizo Hayashi, voorzitter van de Japanse stafcommis- sie, heeft tijdens een bijeenkomst van de commissie voor politieke vraag stukken van de Japanse liberaal- democratische partij verklaard, dat de Russische strijdmacht in het Verre Oosten een half miljoen manschappen, 3500 vliegtuigen en een totale tonnage aan oorlogsschepen van circa 400.000 ton omvat waarvan ongeveer 100 onderzeeboten. Het Russische leger heeft in totaal zeventien divisies op Zuid-Sakhalin, de Koerillen, Habomai en Shikotan. (AdvertenÜe^^ van Nederland voor 'n belegen genever zo zuiver gestookt en heerlijk zacht! Zeer Oude Genevei een S B product Ao 1822 Vraag Uw lovorancier ook om S B voor jongjonovor, f. 7.40 por liter viel op een vergadering in Terneu- zen de beslissing, dat de boeren zelf op een coöperatieve grondslag een fabriek wiiden stichten. Het werd de „Sas van Gent". De „Sas van Gent" bracht geen uitkomst voor de boeren van west- Brabant. De afstand naar deze fa- Laat roospuntjes verdwijnen met anti-roos Traital 3 bevat het pas-ontdekte apelium met de sterke van roos bevrijdende eigenschappen. Na 6 wekelijkse haarwassingen is de roos verdwenen. briek was te groot om de bieten daarheen op een rendabele manier te vervoeren. De suikerfabrikanten, die in het begin een beetje geschrokken waren van het zo stoutmoedige Zeeuwschvlaamse initiatief, waren weer gerustgesteld. In west-Brabant zetten zij hun onrechtvaardige poli tiek voort. Een gunstige uitzondering maakte de „Sint Antoine" te Stand- daarbuiten, die, geleid door Jan Fre- derik Vlekke, een participatie-con tract kende, dat voor de boeren be paalde voordelen inhield, ofschoon het ook niet volmaakt genoemd kon worden. De „Sint Antoine" dreigde gekocht te worden in het verband van de „Algemene Suiker Maatschappij'', die reeds fabrieken bezat in Breda, Oudenbosch, Bergen op Zoom en Oud- Beijerland. De maatschappij probeer de het monopolie van de bietenteelt geheel in handen te krijgen. Dit was voor west-Brabant genoeg om de te genaanval te lanceren. Een zekere heer J- de Klerck trachtte in 1905 .tot de stichting van een fabriek te komen, maar hij slaagde niet. Drie jaar later riep een aantal personen, onder wie dr. P. F. Vlekke, een ver gadering bijeen, die ook werd bijge woond door de grote man van „Sas van Gent", K. baron Collot d'Escury. In het diepste geheim kreeg de stich ting van een coöperatieve suikerfa briek gestalte. Op 30 oktober stapten de oprichters naar de notaris, wer den de plannen in een akte vastge legd, die ondertekend werd door M. Geluk, J. Kakebeeke, W. Kakebeeke, G. Versluis, H. Verheggen, P. Daver- veld en J. Mertens. De nieuwe coöpe ratie stond voor: betaling van de sui kerbieten naar gehalte, betaling van de suikerbieten naar de door de fa briek behaalde suikerprijs, aandeel van de bietentelers in de winst van de fabriek. Deze twee foto's werden genomen toen de Dinteloord'in 1909 in aanbouw was. resultaat tegenover de coalitie van bondsfabrikanten werd in de derde campagne geboekt. De „Dinteloord" betaalde 19 50 tegenover 12.25. De boer, zelf fabrikant geworden, had de strijd in zijn voordeel beslecht. De basis voor een groeiend bedrijf was gelegd. Zette de eerste wereldoorlog een domper op de bedrijvigheid, nog vóór 1920 was de ..Dinteloord" ook een raffinaderij rijk, terwijl in deze pe riode het aandelenbezit nog eens werd uitgebreid. In het daarop vol gende tijdvak, dat de crisisjaren be strijkt, brak ook voor deze fabriek een zeer moeilijke periode aan. Er werd gestreefd naar samenwerking met andere fabrieken en in inciden tele contracten werd die ook bereikt. Vele moeilijkheden stapelden zich op, maar de Dinteloord" hield stand. De bekwame directeur L. P. van Malland loodste het groot geworden bedrijf ook veilig door de tweede we reldoorlog Sinds 1927 had hij zijn doel de grootste suikerfabriek van West-Europa te mogen leiden met alle kracht nagestreefd. Niet uit nood, maar om een nog beter coöperatief beleid te kunnen voeren werden in 1947 de „Dintel oord", „Zevenbergen" en „Roosen daal" in de Verenigde Coöperatieve Suikerfabrieken ondergebracht. De geschiedenis van de „Dinteloord" werd verder geschreven in het grote V.C.S.-verband. Duizend arbeiders werden in dit verband ondergebracht. Zij dragen allemaal een steentje bij om de bie tenvloed te verwerken ..Dinteloord" draait er dagelijks 7 1/2 miljoen kilo door, Roosendaal en Zevenbergen elk 2 3/4 miljoen. Niet minder dan 4500 leden zijn bij de coöperatie aange sloten. Zij ontvangen jaarlijks rond de veertig miljoen gulden, waarvan het grootste deel uit de kas van de „Dinteloord' vloeit. De geschiedenis van de „Dintel oord", een fabriek uit strijd geboren, zet zich voort. Na vijftig jaren zien de boeren op een werkstuk terug, enig in het coöperatiewezen, enig ook in de geschiedenis van Nederland. President Nasser van de Ver enigde Arabische Republiek heeft in een vraaggesprek met een verslaggever van „Blitz", een in Bombay verschijnend weekblad, verklaard, dat het Arabische nationalisme sneller groeit dan verwacht werd. „Wij zijn zelfs een beetje be zorgd geweest over de manier, waarop de gebeurtenissen zich In de nacht van woensdag op don derdag tussen half één en één uur, is het tot een botsing gekomen tus sen acht manschappen van de Utrechtse politie en een honderdtal eerstejaarsstudenten van de studen tenvereniging „Unitas" te Utrecht. De student D. van L. uit Zeist werd gewond, hij kreeg een hersenschud ding en is naar het ziekenhuis over gebracht. Omstreeks half één werd in de sociëteit van „Unitas" het verbroe deringsfeest gevierd. Traditiegetrouw werden de juist geïnstalleerde eer stejaars naar buiten gelokt. Daarna werd de deur van de sociëteit ge barricadeerd en moesten de eerste jaars maar zien dat ze binnen kwa men. De pogingen hiertoe gingen met het nodige lawaai gepaard. Omwonenden waarschuwden de politie. Er ver scheen een surveillancewagen met Radio-Moskou heeft bekend ge maakt dat in Rusland de ©en_ en meertrapsraketten thans gebruikt worden om de dampkring te explo reren op hoogten tot 100 kilometer. De radio citeerde een artikel in het tijdschrift Sovjet-luchtvaart, dat gewijd was aan het onderzoek van de ionosfeer met behulp van raket ten. In dit artikel wordt verteld dat uit dit onderzoek gebleken is, dat de meeste meteoren zich om de zon be wegen in dezelfde richting als de aar de doet en dat de aanwezigheid van stationaire elektronische stromingen °P grote hoogten geconstateerd is. Meteorologische raketten, die op vaste brandstof werken, worden ge lanceerd uit ballonnen, op een hoog te van 20 a 25 kilometer, of uit een vliegtuig op een hoogte van 10 kilo meter. Bij de lancering uit ballon nen wordt een hoogte van 80 a 100 kilometer bereikt en bij lancering uit vliegtuigen een van 60 kilometer aldus Sovjet-luchtvaart. twee agenten, die probeerden de orde te herstellen. Zij wilden dat de stu denten de sociëteit binnengingen en niet buiten de nachtelijke rust ver stoorden. Toen hieraan niet direct gevolg werd gegeven trachtte de po litie zich toegang te verschaffen tot de sociëtëeit om de senaat te bewe gen de eerstejaars naar binnen te halen. Volgens de lezing van de Utrechtse politie zou een der studenten toen 'n agent met een fietspompje te lijf hebben willen gaan. Onmiddellijk werd assistentie ingeroepen. In to taal acht agenten hebben toen de joelende groep uiteengejaagd, waar bij gebruik werd gemaakt van de wapenstok. Toen de rust hersteld was vond men, aldus de politie, 25 meter van het strijdtoneel de student D. van L. op de grond liggen. De politie kon niet mededelen of de verwondingen die deze student had opgelopen het gevolg waren van slagen met de wa penstok. De senaat van „Unitas" heeft tal van studenten die bij de rel betrok ken waren gehoord. Naar aanleiding hiervan deelde de senaat het volgen de mede: „Terwijl omstreeks een uur vannacht tijdenr het verbroederings feest, dat jaarlijks na afloop van het noviciaat gevierd wordt, zojuist geïnstalleerde eerstejaars zich op rtraat bevonden om gezamenlijk vol gens traditie de sociëteit binnen te dringen, is de Utrechtse politie op een naar de mening van de senaat niet verantwoorde wijze opgetreden. Enkele per surveillance-wagen ge arriveerde agenten sommeerden de eerstejaars binnen twee minuten in de sociëteit te verdwijnen. Enige se conden later sloegen de agenten zon der verdere waarschuwing met de knuppel op de eerstejaars in, die zich niet in de inmiddels door de ouderejaars gebarricadeerde socië teit konden begeven. Eerstejaars, die verward raakten tussen de voor de sociëteit geplaatste fietsen werden afgeranseld. Een van hen werd on geveer 25 meter achterna gezeten en terwijl hij op de grond lag nog geslagen. Hij werd vervoerd naar het ziekenhuis, alwaar een hersenschud ding werd geconstateerd. Een lid van de noviciaatscommissie, dat bij de agenten trachtte te bemiddelen, werd door vier van hen met de knuppel bewerkt. De senaat onderzoekt de zaak ver der en overweegt de te nemen maat regelen". Bij restauratiewerkzaamheden in de „Dinteloord" was op papier een dom van Pisa is een fresco te voor- feit- Toen echter op 29 december 1908 schijn gekomen. Het stelt voor de Ma- in Roosendaal de eerste algemene le- donna met het kind Jezus. Het werk denvergadering werd gehouden en is vermoedelijk van een schilder uit boeren niet alleen uit west-Brabant, de school van Grotto. De leiding over Hotel des Indes in Djakarta, het grootste hotel van In donesië, is donderdag door de mili taire autoriteiten van Djakarta over gedragen aan de raad van toerisme. Dit Nederlandse hotel werd tijdens de anti-Nederlandse compagne „over genomen". De sultan van Jogjakarta, die voor zitter van de raad is, was bij de overdrachtsplechtigheid aanwezig. De Nederlandse Amateur Toneel Unie begint in samenwerking met het werkverband katholiek amateur toneel op 29 en 30 september met de eerste serie driejaarlijkse basis opleidingen voor amateurregisseurs te Alkmaar, Deventer, Den Haag en Leeuwarden. Voor de cursus te Alkmaar meld den zich 15, voor de cursussen te Deventer en Leeuwarden 20 en voor de cursus te 's-Gravenhage 30 deel nemers. Gedurende drie jaren zullen de aankomende regisseurs onder meer onderricht krijgen in de vakken: ele mentaire spel- en regievorming, dra maturgie, bewegingsleer, taalritmiek en melodiek, praktische regie, toneel aankleding, toneelbelichting en pro- duktie. Het eerste cursusjaar zullen me vrouw Teunke Hauer-Mellema en de heren Arend Hauer, Johan Greeter, Karei Poons en Joop Spronck als docenten optreden. (Advertentie) hebben ontwikkeld", aldus Nas ser. „Men heeft mij beschuldigd van ophitsing tot revolutie, maar de waarheid is. dat het Arabische na tionalisme al zoveel eeuwen onder drukt is geworden, dat de sluizen nu zijn doorgebroken en de vloed voort raast. Wij kunnen hem niet meer te genhouden", zo zei Nasser. Hij verklaarde oprecht te willen, dat de situatie zich stabiliseert en de dingen weer hun normale beloop krijgen, zodat men aandacht kan schenken aan de zo noodzakelijke politieke consolidatie, de economische stabiliteit en de opvoering van de produktie". Maar dit zijn nu juist de dingen die de westelijke mogendheden wil len voorkomen. Zij willen het Mid den-Oosten verdeeld houden", aldus N asser De president van de V.A.R. verge leek in dit verband de houding van het Westen tegenover de Arabieren met die van de Sovjet-Unie. President Eisenhower heeft gesug gereerd, dat ik zowel een Hitier als een Stalin ben. De vergelijking met Hitler is belachelijk", aldus Nasser. „De Arabische landen zijn zwak en minder ontwikkeld. Zij willen op basis van gelijkheid goe de betrekkingen met het westen onderhouden". Over de Russen merkte Nasser op, dat hij zich geen enkel geval kon herinneren, waarin de Russen ge tracht hebben de moeilijkheden van de Arabische wereld uit te buiten. ..Wat de beweegredenen bij de steun die zij ons geven ook mogen zijn, zij waarderen ons als een onafhankelijk volk. Zij lichten ons altijd in over elke actie die zij met betrekking tot ons gebied willen ondernemen, terwijl het Westen altijd onafhankelyk is opge treden en ons pas, na tot actie te zijn overgegaan, van een en ander in kennis heeft gesteld". Nasser verklaarde dat de V.A.R. de bouw van de dam in twee perio den van tien jaar hoopt te voltooien. Hij juichte voorts de vorming van een vrije Algerijnse regering toe en zei dat de moeilijkheden met Liba non nu waren afgelopen. „Generaal Foead Sjehab, de nieu we president van Libanon, en ik, zijn goede vrienden", aldus Nasser. (Advertentie) F13 50 fiïföe 6'd£/ut£.' 2 (ti JneeutiWiC uj/u, Een huiselijk drama in Sparta (Mi chigan, V.S.) heeft aan vier kinderen het leven gekost. Na een drinkgelag en een heftige ruzie met zijn vrouw, die voornemens was zich voor de tweede maal van hem te laten scheiden, heeft de fa brieksarbeider Orland McMillan vier van zijn vijf kinderen doodgeschoten en vervolgens zijn woning in brand gestoken. De dans, zo oud als de mens heid zelve, is, in bepaalde vor men, gemeengoed van die mens heid. En nu kan men al of niet betreuren, dat omstreeks de helft van de vorige eeuw een breuk optrad tussen de kunstige dans - of waar deze zich sinds het menuet al ter wille van de lieve vrede toe had laten ver leiden - en de gezelschapsdans, het „dansen" als zodanig gaat meer en meer een deel van de opvoeding uitmaken. Voor de toekomst van deze ge zelschapsdansen is mede bepa lend, of er een produktieve wis selwerking kan ontstaan tussen de geest van de jazz en die van ons. Die wisselwerking is er al, zeggen de dans-fanatici. En zij storten zich in de tango-roes, rumba-roes, rock 'n roll-roes... Die wisselwerking komt er, zeg gen de dans-enthousiasten, de échte dan. „En daarom proberen wij het karak ter van iedere dans zo goed moge lijk in beschaafde stijl, tot zijn recht te laten komen." De man, die dit zegt, is geen vreemdeling in het rijk van Terpsichore. Het is de heer L. P.A. Tiggelman uit Breda, die bij de Nederlandse kampioenschappen van dansleraren de tweede plaats veroverde en prompt bij de revan chewedstrijden echt revanche nam en eerste werd. Negen jaar lang wordt hij daarbij door zijn vrouw geassisteerd, die als M.G. Scheeren het land der „Kirch- roatsjer maedsje" verliet en thans als een lichtvoetige Terpsichore me nigeen de regels heeft bijgebracht van de moderne dansen, oude dansen Latijns-Amerikaanse dansen en square dansen. Waarmee ge dan meteen de vier categorieën hebt, die dit Breda's - Kerkraads echtpaar onderwijst. Tja, ja, ook de jive-stijl, kenmer kend voor de rock 'n roll. De moei lijkheid van alle dansen, nl. de fi guren op het ritme te houden en het karakter van de .dans daardoor te accentueren, doet zich ook daarbij voor. Verwaarloost men de houding, de stijl, dan krijgt men de excessen zo dankbaar door critici uitgebuit om „op de verdorvenheden van het dansen" te wijzen. Wordt de standaard van het dan sen ieder jaar hoger, dank zij o.m. de training naast de normale cur sussen om het hogere van de dans het element van de muziek, in die dans te leggen, toch acht de heer Tiggelman elementen van devaluatie aanwezig, omdat er betrekkelijk wei nig dansvloeren zijn, waarop werke lijk „gedanst" kan worden. De drankwet schrijft nu eenmaal voor, dat slechts een vierde van een loka liteit gebruikt mag worden om te dansen. Werkelijk goede dansmuziek met de vereiste tempi wordt door slechts weinig orkesten gespeeld en als derde factor voor een mogelijke devaluatie ziet de heer Tiggelman, dat er nog veel personen zijn, die niet op een dansschool zijn geschoold waardoor het programma van een dansavond in het algemeen te een voudig wordt gehouden. Maar... het verlangen naar werkelijk gracieuze bewegingen op het tempo der muziek blijft. En aldus blijft de dansfakkel bran dend Stijl en gratie op de dansvloerook in de moderne dansen. Hier ziet u het Breda's-Kerkraads echtpaar Tig gelman-Scheer en „in proniena- de" bij een tango. De leeftijden van de slachtoffers varieerden tussen 10 maanden en 7 jaar. De achtjarige Orland jr. ont snapte aan de dood, door zich dood te houden nadat zijn vader ook op hem geschoten had, gemist had en vervolgens de jongen zo'n zware klap met de geweerkolf op het hoofd had gegeven, dat de geweerloop brak. Or land jr. bevindt zich in een zieken huis. Zijn toestand is redelijk wel. De politie bluste de brand. Even la ter vond een politieauto McMillan in half bewusteloze toestand in zijn ge parkeerde auto, op enkele kilometers van zijn woning. Eerst bekende hij het bloedbad te hebben aangericht. Later ontkende hij. McMillan, die in april van het vo rig jaar op de fabriek ontslagen was en sedertdien losse karweitjes heeft verricht, is ingesloten. Het Indonesische parlement heeft donderdag het wetsontwerp tot in stelling van een Nationale Planraad aanvaard. Dit betekent een nieuwe stap in de richting van president Soekarno's plannen tot invoering van een geleide democratie. D eraad zal worden belast met het toezicht op de nationale opbouw en het ontwerpen van een nationaal ont wikkelingsprogramma. Toen de instelling van deze raad ongeveer een jaar geleden ter spra ke kwam, werd oud-vice president Mohammed Hatta genoemd als de mogelijke voorzitter. Hatta zei toen echter geen reden te zien voor het instellen van nieuwe lichamen als deze raad. Op last van de Westduitse minister van buitenlandse zaken, Von Brenta- no, heeft het Westduitse consulaat in New York het onderzoek geopend naar de juistheid van de beschuldi ging aan het adres van een lid van de staf van het consulaat, die een correspondent bij de V.N. zou hebben uitgemaakt voor „smerige jood". De correspondent de in Oosten rijk geboren Max Beer zou hier om een Westduitse onderscheiding aan Bonn hebben teruggezonden. De 72-jarige Max Beer is de nestor van de correspondenten bij de V.N. In een verklaring van het Westduitse consulaat wordt gezegd, dat er een grondig onderzoek zal worden inge steld, hoewel de beschuldiging slechts gebaseerd is op een gerucht. Dit heeft de klager bevestigd en hij ver klaarde tevens dat hij de gewraakte opmerking zelf niet heeft gehoord.

de Stem | 1958 | | pagina 7