H. VADER SPRAK OVER TAAK VAN DE PRIESTER STEM-FEUILLETON J(J(. N.a.v. de nood in Zuid-Amerika Werkloosheid in meeste landen iets gestegen Italië krijgt raketbases Beste films ooit gemaakt Evangelie het fundament der sociale wetten Gillette 95 0 i\ DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1958 ROEPING NIET „TOEVALLIG" Overstromingen in Engeland mag ik ook eens wat zeggen water, zeep* en Gillette scheererèmè is het beste! VN.-rapport over Europa OUDE MAN UIT KROMMENIE GERUÏNEERD Op hel /p nel Apoor uan door Douglas Grey Paard van Aly Khan brak los in een KLM-toestel De integratie in VS, Les in huizen vam particulieren lO'TV- lO'TV» 'ges lien over- het- rdoor sr een R. 139 5 m brieven het num- j voorkeur I I (Advertentie) „Niemand kan zich ontveinzen, dat heel het vasteland van Zuid-Amerika op dit ogenblik een crisis doormaakt, omdat het zich aan nieuwe levensvormen moet aanpassen. Niemand ook is er onkundig van, dat dit werelddeel, verzwakt door de groeicrisis, bewust door de krachten van het kwaad wordt aangevallen. Deze immers zien daar een rijke prooi, waarvan zij zich willen ver zekeren". Deze woorden heeft Z. H. Paus Pius XII op Castel Gandolfo ge sproken tot de rectoren van de Zuidamerikaanse seminaria, die momen teel in Rome vergaderen. Dezen, zowel als de bisschoppen van die landen zijn naar Rome ontboden, om er nu en de volgende maand de problemen van Latijns-Amerika, de priesternood, de protestantse invasie, de dreiging van het communisme en de overheersing van het bijgeloof onder ogen te zien. ,,In dit historisch tijdsgewricht is het meer dan ooit dringend nodig dat de gelovigen ervan verzekerd kunnen zijn, geestelijk verzorgd te worden door een geestelijkheid, die naar ver houding talrijk genoeg is en in gees telijk opzicht naar behoren ge vormd". De Paus kwam daarna te spreken over het bijzondere probleem, n.l. dat van de roepingen tot het priester schap en de opleiding van de toekom stige priesters. Ondanks de lichte ver betering in de laatste tijd, blijven de roepingen schaars, zei hij, en daar om is dit het meest urgente pro bleem. De opleiding die de toekom stige priesters ontvangen, kan van grote, zo niet beslissende invloed zijn op het aantal roepingen. De roeping mag namelijk niet als iets toevalligs worden beschouwd, iets wat spora disch voorkomt, zonder dat men pre cies weet hoe en waarom. Zeker, een roeping kan zelfs in een vijandige' omgeving voorkomen, de goddelijke genade kent geen grenzen. Maar gewoonlijk manifesteert zij zich in een milieu dat er gunstig voor is. De roeping tot het priesterschap is (Advertentie) Van Nelle bestellen bijna steeds de vrucht van een op recht geloofsleven en het aantal roe pingen zal groter zijn, naarmate de priesters er meer in slagen een apos tolisch leven te leiden en naarmate zij grotere zorg aan de zielen weten te geven. Een roeping, zo vervolgde de Paus, wordt niet zelden geboren uit het vurig verlangen van een kind het voorbeeld van een volmaakt leven te volgen van een persoon, waarmede het in aanraking geko men is. Eerste taak Het is goed, dat de priester van vandaag vol sociale belangstelling is, vooral in de jongere generatie juicht de Paus deze aandacht voor sociale vraagstukken toe. Zij mag eigenlijk geen enkele priester ontbreken. Maar de Paus waarschuwde, dat daarbij de volgende fouten vermeden dienen te worden. Ten eerste, de fout dat men aan deze belangstelling een voorrang geeft. De tweede fout is, dat de priester tekort schiet tegenover de medemens, als hij niet steeds aller eerst de priester van Christus is. De priesters zouden ten derde een fout maken als zij vergeten dat het evan gelie het eerste en fundamentele so ciale wetboek is. Het is en blijft de eerste taak van de priester zo zei de Paus Gods woord en Gods genade bij de zielen te brengen en de zielen bij God- En ofschoon hij nooit ongevoelig mag blijven tegenover welk leed dan ook, zal hij toch niet zonder meer de biechtstoel, de preekstoel of het al taar verlaten, om spreekgestoelten te beklimmen of functies te aanvaarden, die hem niet passen. De Paus zei, dat van de priester geëist wordt, binnen de perken van zijn eigen gebied te blijven, broeder lijkheid en ware naastenliefde te pre diken en om zich heen te versprei den, de geest van onenigheid te be strijden, allen op hun plichten te wij zen en de rechten van allen te verde digen. Zo zal de priester zijn mede mensen het beste kunnen dienen en tegelijk de Kerk, wier vertegenwoor diger hij is, buiten alle zuiver we reldlijke kwesties houden. Zo zal hij de nodige onafhankelijkheid bewaren om zijn verheven zending naar beho ren te vervullen.. Deze beginselen immers kunnen alleen een oplossing geven voor het sociale vraagstuk. Gehoorzaamheid De H. Vader wees er tenslotte op, dat seminaristen vooral ook stipte gehoorzaamheid moeten leren. Wij le ven immers in een tijd waarin de waarden en rechten van de mense lijke persoon in al haar aspecten worden verdedigd en verheerlijkt. Het gevaar bestaat zo zei de Paus dat priesterstudenten en jon ge priesters de neiging tot al te grote onafhankelijkheid gaan vertonen, ge makkelijke kritiek op de besluiten van hun superieuren uitoefenen en zich moeilijk aan hun oordeel onder werpen. (Advertentie) Van Nelle bestellen Ik vind alleen maar die mannen aantrekkelijk die weten hoe het hoort, die schoon, fit en fris zijn en die er goed verzorgd uitzien, 's avonds nog net zo als 's morgens. Ik bedoel mannen die zich scheren met Elke man die zich met Gillette scheert, kent dat heerlijke schone, frisse gevoel, dat de gehele dag blijft. Haal ook meteen Uw pakje Gillette. 5 stuks 75 cent In een rapport van de Econo- rig jaar. Zelfs in landen als Oos- mische Commissie voor Europatenrijk en Frankrijk, waar de der Ver. Naties over de econo- industriële produktie aanzien- mische toestand in Europa j lijk is gestegen, is het niveau wordt gezegd dat in de meeste I van werkgelegenheid in de in- landen de werkloosheid iets is dustrie weinig hoger dan in gestegen in vergelijking met vo- (Advertentie) Van Nelle bestellen Columbia Broadcasting: System heeft in een uitzending meegedeeld dat de V.S. en Italië het in principe eens zijn geworden over de vestiging van raketbases van middelgrote reikwijdte in Italië. De bases zouden voor het einde van het jaar zijn ingericht en worden uitgerust met jupiterraketten. Het bericht is afkomstig van de correspondent van het radio-station te Washington. Hij deelde mee, dat Italiaans personeel op het ogenblik in Fort Bliss in Texas wordt opge leid in het gebruik van raketten, doch dat er Amerikanen zullen worden ge legerd op de Italiaanse bases als deze voor de eerste maal zullen wor den ingericht. De C.B.S. berichtte dat de huidige plannen voorzien in de legering van twee squadrons, die elk vijftien ra ketten zullen hebben met een vuur- bereik van 2.400 km. De jupiterra ketten zullen in december geleverd worden. Voorts wist het radiostation te mel den dat de atoomkoppen van de ra ketten in Amerikaanse handen zul len blijven en alleen gebruikt mogen worden na rechtstreekse toestem ming van president Eisenhower. 1957. Het voortdurend kleiner worden van de arbeidsreserve in West-Duits- land is, naar de mening van de eco nomische commissie, niet slechts het gevolg van de voortgezette stijging van de vraag, doch eveneens een weerspiegeling vaft de geringere toe neming van het arbeidspotentieel. Verwacht word* dat deze tendentie zich in de komende jaren zal voort zetten, hetgeen verstrekkende gevol gen zou kunnen hebben voor de ont wikkeling van de gehele Westeuro- pese economie. Terwijl de groothandelsprijzen van primaire produkten in .de meeste lan den stabiel zijn gebleven of gedaald zijn, heeft de stijging van het prijs niveau voor consumptiegoederen zich in de meeste landen doorgezet, blijk baar onberoerd door de afnemende economische activiteit. Dit wordt echter niet verbazingwekkend geacht omdat in de meeste Westeuropese landen het prijsniveau van consump tiegoederen voor industriële produk ten voornamelijk door het loonniveau en voor landbouwprodukten voor namelijk door landbouwpolitieke maatregelen wordt bepaald en niet door het prijsverloop op de wereld markt. Een stagnatie van het economisch leven in West-Europa zal de ontwik keling van de landbouw diepgaand beïnvloeden. In de loop van 1957 en gedurende de eerste helft van 1958 is de migratie van arbeid uit de land bouw naar de industrie geringer ge worden in verband met de vertraag de toeneming van de werkgelegen heid in de industrie- (Advertentie) Indien deze ontwikkeling zich voort zet, zal dit leiden tot een geringere groei van de produktiviteit in de landbouw, dan mogelijk zou zijn ge weest bij een grotere afvloeiing naar de industrie. Hierdoor zou het weer moeilijker worden om de problemen van de landbouwprotectie, van het aanwenden van landbouwoverschot ten en van de integratie van natio nale markten, op bevredigende wijze op te lossen. In alle Oosteuropese landen, behal ve Albanië, heeft de snellere groei van de industriële produktie in 1957, zich in het tweede kwartaal van dit jaar voortgezet. De snelle expansie in de Sovjet-Unie in 1957 is dit jaar praktisch in dezelfde matie doorge gaan. Het rapport verklaart dat de opge stelde plannen voor de verhoging van de brutoproduktie in de communisti sche landen gedurende het eerste halfjaar van 1958, alle in vrij aan zienlijke mate zijn overtroffen. Het is nu reeds duidelijk dat zowel de doel stellingen voor dit jaar als de ex pansiesnelheid van 1957 in het lopen de jaar in alle landen, behalve Hon garije, zullen worden overtroffen. Advertentie) Van Nelle bestellen De officier van justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. dr. R.W.H, Pit- lo, heeft tegen de 42-jarige textiel handelaar K.S. uit Krommenie we gens verduistering van 32.000 gulden een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden geëist. De textielhan delaar had een 73-jarige stadgenoot bewogen geld af te geven voor de koop van ijzeren platen in Duitsland. Deze platen zou hij verkopen aan Nederlandse bedrijven. Verdachte ontving in de loop van enkele maan den 32.000 gulden. Het geld besteed de hij evenwel aan het kopen van een auto en het bezoeken van een casino in België. De 73-jarige man werd geheel geruïneerd. De verdedi ger, mr. M. D. Proper, verzocht een lichtere straf op te leggen dan de officier had geëist. Uitspraak 9 oktober. Door hevige regenval, welke de ri vier de Crouch huiten haar oevers heeft doen treden, kampt 't plaatsje Wickford in het Engelse graafschap Essex voor de tweede maal in drie weken tijd met ernstige overstro mingen, die het water op sommige plaatsen in de straten tot bijna twee en een halve meter hebben doen stijgen. In vele gedeelten van zuid-Engeland kwam het tot soort gelijke overstromingen. Deze foto laat zien, hoe leden van de Engelse automobielclub een wagen op gang trachten te krijgen in een van de overstroomde straten van Wick ford, terwijl een andere auto door het water voorbijploetert. I !l! (Advertentie) Van Nelle bestellen Sinds het einde van de tweede we reldoorlog is slechts één film ver vaardigd die een plaats tussen de twaalf grootste films aller tijden waardig is: „Fietsendieven" van Vit- toria de Sica. Dit is de conclusie van een jury- van zeventien filmdeskundigen van zesentwintig verschillende nationali teiten, die ter gelegenheid van de Wereldtentoonstelling in Brussel is bijeen geweest. Uit onderstaande reeks van twaalf films zal tussen twaalf en achttien oktober „de beste film tot op heden" worden gekozen. Fietsendieven van Vittoria de Sica, Italië 1947-1948. Slagschip Potemkin, van Eisenstein Sovjet-Unie, 1925. Gold Rush van Charlie Chaplin, 1925. La passion de Jeanne d'Arc van Carl Dreyer, Frankrijk, 1928. La grande illusion van Jean Renoir Frankrijk, 1937. Les rapaces van Eric von Stroheim 1923. Intolerance van Griffith, V.S. 1916. De Moeder, van Poedowkin, Sovjet- Ume, 1926. 25) „Hij laat soms ook door een vrouw telefoneren, niet?" vroeg Flint ter loops. Hij dacht aan de vrouwen stem, die hem kort na de moord op Kitura naar de schaal gevraagd had. „Weet je soms wie dat is?" „Dat weet ik niet en dat weet nie mand", zei Shorty. „K.K. brengt de lui die voor hem werken nooit met elkaar in kennis. Dat hoort bij zijn methode. Hij heeft in Europa heel wat misdaden bedreven, maar de po litie heeft zelfs geen glimp van hem opgevangen. De laatste paar jaar werkt hij nu in Amerika en daar is het al precies dezelfde geschiedenis." „Nou, ik hoop dat ik onder die ge schiedenis gauw een streep kan zet ten", gromde Flint. „Shorty, ga nu maar naar bed... of nee, wacht even". Shorty was naar de lift gelopen, die zo juist door Basil gebruikt was. De zeeman keerde zich om en keek de detective vragend aan. „We zullen met z'n allen de trap nemen. Shorty", zei Flint bedaard. „Maak liever geen gebruik van de lift". Nadat ze Furer op de vierde ver dieping hadden gebracht, gingen Flint en Norton naar hun kamers, waar ze Judson in pyjama aantrof fen. „Wat is er gebeurd?" vroeg hij ontstemd, omdat hij geen deel had kunnen nemen aan het nachtelijk avontuur. „Ik heb als een blok ge slapen". „Dat is maar goed ook", antwoord de Flint opgewekt. „Des te beter ben je voor je werk geschikt, als je aan stonds opstaat. Hier hebben we de schaal waarnaar we op zoek waren", voegde hij eraan toe. „Vraag me niet hoe we dat ding in handen gekregen hebben, Dat zou een vee] te lang verhaal worden. En overigens niet van belang". „Nou, daarin ben ik het niet met u eens, meneer Flint", gooide Nor ton eruit. „Het is van het begin af meer dan interessant geweest". „Het voornaamste is dat we het ding hebben", ging Flint bedaard door. „Ik zal die schaal aan Farring- ton overhandigen, zodra die smaragd er weer ingezet is. Intussen zullen we de man die Kitura vermoord heeft te pakken zien te krijgen". „Bedoelt u K.K.?" vroeg Judson. „Juist, niemand anders. En nu gaan we allemaal slape»!" „En waar gaat u die koperen braadpan zetten?" vroeg Norton on eerbiedig. „Dat ellendige ding schijnt er slag van te hebben er op eigen houtje vandoor te gaan. Als u er niet met een revolver bij blijft waken, is het morgenochtend toch weer ver dwenen. Zal ik soms opblijven, om het te bewaken?" „Nee. Ik pas er wel op", ant woordde Flint. ,,Ik sta er borg voor, dat het als we morgen opstaan, niet weg is". Als iemand anders dit beweerd handdoek lag nog naast hem, maar de inhoud ervan was weg. Ogenblik kelijk begreep Flint, wat er gebeurd moest zijn. Hij was in zijn slaap be dwelmd. Hij snelde naar de deur, die hij de vorige avond op slot ge daan had en gegrendeld. Slot en gren del waren ongeschonden! Flint haalde de schouders op. In dit merkwaardige huis moesten er wel meer geheime deuren zijn dan ze al kenden- Hij gaf zich dan ook niet eens de moeite te zoeken langs welke weg de geheimzinnige bezoe ker zijn kamer binnengedrongen was. Hij haastte zich naar de kamer van Judson en vond hem slapend, evenals Roy Norton. In hun kamers hing die vreemde geur niet. Zijn beide assis tenten waren terstond klaar wakker toen hij hen wekte. „Hebben jullie vannacht iets ge hoord?" vroeg Flint. ,,Ik heb aan één stuk doorgeslapen had, zou Norton er niet van overtuigd zijn geweest. Maar hij wist, dat Flint zelden te veel zei en dus volgde hij Judson naar de andere kamer en liet zijn chef alleen met de kostbare schaal. Flint gebruikte een heel eenvoudig middel om te zorgen, dat het ding niet bij hem weggehaald werd. Hij wikkelde er een badhanddoek om heen, waarna hij het hele geval zo aan zijn pols vastbond, dat niemand het kon weghalen zonder dat hij wak ker werd. Bovendien nam hij de schaal in zijn arm en sloot de ogen in het volste vertrouwen dat niemand ze hem ontnemen zou. En toch.... toen hij de volgende morgen wakker werd door het naar binnen vallende zonlicht, bemerkte hij een eigenaar dige geur om zich heen ende bronzen schaal was verdwenen! De aan zijn pols vastgebonden (Advertentie) Van Nelle bestellen I tot u kwam", antwoordde Judson, verbaasd over die vraag. „Ik ook", zei Norton. „Is er dan iets gebeurd?" „Laten we dan maar gaan ontbij ten", was al wat Flint zei. „Maar we moesten eerst eens een koude douche nemen". Zonder meer liep hij naar zijn bad kamer en het volgend ogenblik hoor den ze hem plassen en ploeteren. Norton keek Judson aan. „Wat heeft de baas toch? Hij ziet er zo vreemd uit, vind ik". „Oververmoeid", antwoordde Jud son. „Hij heeft al in een week niet behoorl'jk geslapen". „Mogelijk is het dat", mompelde Norton weifelend, „maar ikHij schudde het hoofd en ging onder de douche, evenals Judson. Binnen een half uur zaten ze fris en opgewekt aan het ontbijt. Ze had den hun avondtoilet verwisseld voor het gewone kostuum door Matsu voor hen klaargelegd. In de vrolijke, grote ontbijtkamer bevond zich slechts één persoon en dat was Basil van Duyle. EER Volgend jaar zal in Beverly Hills een monument worden opgericht voor Mary Pickford, Douglas Fairbanks sr., Tom Mix, Rudolph Valentino en Harold Lloyd. Maar vergis u niet: zij worden geëerd omdat zij als inwoners van Beverly Hills „voortdurend gestreden hebben voor de onafhanke lijkheid van Beverly Hills, te gen het streven van een grote stad om het te annexeren". Die stad is Hollywood. Beverly Hills is de er buiten liggende filmkolonie. zonder hulp een tank onschadelijk heeft gemaakt, zal ais beloning een avondje uit mogen in Kopenhagen. Met de Deense minister van defensie en het filmsterretje Vivi Bak (de Deense Brigitte Bardot). De minis ter gaat mee als chaperone en kas sier. Oordeel Gevonden in de Daily Express (een Engels dagblad): van veraf gezien is New York de mooiste stad ter wereld; uit de stad zelf gezien is zij de lelijkste ter wereld. Grafschrift Pech In Soederkoping, een stadje even buiten Stockholm, kwam een forens dezer dagen na het ontbijt tot een verbijsterende ontdekking. Zijn auto startte niet. Een snelle inspectie wees uit dat starten eigenlijk niet mocht worden verwacht. Onbeken den hadden de motor uit de wagen gesloopt. Avond uit Een Deense soldaat die tijdens de herfstmanoeuvres eigenhandig en Gezien op een kerkhof: Hier rust mijnheer Brongel. Hij keek met een lucifer, of er nog benzine in zijn tank was. Er was nog.... (Advertentie) Per literfles f 6,95 'n Ctojmsm-gntucH Een vrachtvliegtuig van de KLM heeft op het vliegveld Idlewild te New York elf uur vertraging gehad, doordat een renpaard van Aiy Khan, dat zich aan boord bevond, als een wilde te keer ging toen de motoren begonnen te ronken. De merrie, verwekt door de beken de Amerikaanse derby-winnaar „Na tive Dancer", die geschat werd op een waarde van ruim honderdduizend gulden, moest afgemaakt worden, toen bleek 'dat zij haar rechterachter been had gebroken. Bovendien liep zij over het hele lichaam verwondin gen op. Toen de motoren van het vliegtuig startten, raakte zij zo van streek, dat zij zich uit haar stal losbrak en in het inwendige van het vliegtuig als een wilde te keer ging. Er waren nog vier andere paarden aan boord, maai deze bleven rustig. Wegens de aangerichte schade had het vliegtuig elf uur vertraging. (Advertentie) De 340 leerlingen van de openbare lagere schooi te Charlottesville, in de Amerikaanse staat Virginia, zijn in vijftien „lokalen" kamers in huizen van particulieren met de lessen begonnen. Leerlingen uit de vierde en vijfde klasse van de middelbare school („Lane high school") zijn naar het clubhuis van de „Elks" gegaan, waar ook lessen gegeven zullen worden. Getracht zal worden het gehele on derwijsprogramma want zo blijft men het noemen zodanig te orga niseren, dat met de bsechikbare ruim te en de beschikbare leerkrachten zo economisch mogelijk wordt gewerkt. In totaal duizend scholieren zijn in Charlottesville getroffen door de slui ting van de openbare onderwijsinstel lingen, die bevolen werd om gedwon gen scholenintegratie te omzeilen. Voor de drie laagste klassen van de vijfjarige middelbare school heeft men nog geen oplossing gevonden. Er wordt gedacht aan omzetting van hun leerprogramma, en tal van andere maatregelen worden overwogen en bepleit. „Goeiemorgen, Flint!" riep hij glimlachend. „En hoe maakt u het vanmorgen, mijnheer Judson? Ru moerige nacht geweest, nietwaar? Gelukkig heh ik aan één stuk door geslapen, nadat we op het terras goe denacht gezegd hebben". Hij stond van tafel op en legde zijn servet neer, ten teken dat hij klaar was. „Ik ga nu dadelijk met Farrington naar New York", zei hij. „Ik moet even a»n Cramp gaan rapporteren dat ik niets gezien of gehoord heb van die offerschaal. Blijkbaar heb ik me vergist dat ik hier enig spoor er van vinden zou. Goeiemorgen. Mocht u nog iets te weten komen, belt u Cramp dan even op. dan kan ik de zaak verder laten schieten. Ik ben het gevalletje aardig beu geworden". In zijn gewone, achteloze, gemak kelijke houding verliet Basil het ver trek. Tien minuten later zagen ze hem in een grote auto de oprijlaan afrijden. Warren Farrington was ech ter niet bij hem. „Waar is munheer Farrington, Matsu?" vroeg Flint, toen de Japan ner op zijn wenk naderbij gekomen was. „Ik dacht dat hij naar de stad ging". „Neen, mijnheer", antwoordde Matsu. „Het is dinsdag en dan gaat hij nooit naar de stad- Mijnheer is in de bibliotheek Ik hoorde hem van mijnheer van Duyle afscheid nemen. Die vroeg hem om de grote wagen voor een paar uurtjes". „Hm!" bromde Flint, een ei pel lend. „Ja, graag, ik wil nog wel een kop koffie". De ontdekking dat Basil van Duy le blijkbaar zonder enige reden tegen hem gelogen had. scheen hem de moeite niet waard. HOOFDSTUK XXI Onderzoek Uit het feit, dat Flint de zaken zo bedaard opnam en zo rustig van het voortreffelijk ontbijt genoot, mag niet worden afgeleid, dat hij niet met verdere plannen bezig was. (Wordt vervolgd) (Advertentie) Van Nelle bestellen ZATERDAG 27 SEPTEMBER HILVERSUM I 402 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De Ontbijtclub 9,05 Gym. v. d. vrouw 9,15 Gram. VPRO: 10,00 Nationale reclas- seringsdag, causerie 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,05 Lichte muz. 11,20 Buitenl. weekoverz. 11,35 So praan en piano 12,00 Orgelspel 12,30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13,00 Nws. 13,15 VARA-varia 13,20 Hammond-trio 13,45 Sportpraatje 14,00 Lichte muz. 14,25 Fries progr. 14,50 Harmonie-ork. 15,15 Boekbespr. 15,35 Kamerork. 16,35 Van de wieg tot het graf, caus. 16,50 Gram. 17,20 Gram. 17,30 Weekjourn. 18,00 Nws. en comm. 18,20 Dansmuz. 18,50 Gram. 19,00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19,30 Passe partout, caus. 19,40 Machten en mensen, caus. 19,55 Deze week, caus. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Gevar. progr. 20,40 Metropole ork. en soliste 21,20 Socialistisch comm. 21,35 Cabaret 22,05 Trombone-ens. 22,30 Waar blijft de tijd 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gewijde muz. 7,30 V. d. jeugd 7,40 Gram. 7,45 Morgengebed en liturg, kal. 8,00 Nws. 8,15 Gtam. 8,50 V.d. vrouw 10,00 V. d, kleuters 10,15 Gram. 10,30 Ben je zestig 11.00 V. d. zieken 11,45 Gram. 12,00 Angelus 12,03 Gram. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Zonnewijzer 13,20 Lichte muz. 13,45 V. d. jeugd 14.00 Idem 14,10 Gram. 14,20 Ork. conc. 14,45 Kron. v. letteren en kunsten 15,20 Gram. 15,40 Boekbespr. 15,50 De schoonheid v. h. Gregoriaans 16,20 V. d. jeugd 17,00 Engelse les 17,20 Lichte muz. 17,40 Idem 18,00 Journalistiek weekoverz. 18,10 Strijkork. 18.30 Gram. 18.45 Vragen beantw. 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,20 Lichtbaken, caus. 19,35 Kamer ork. en solist 20,30 Ja, met mij 20,35 Ge- var. progr. 21,55 De knipperbol, caus. 22,05 Amus. muz. 22,35 Wij luiden de zon dag in 22,35 Gram. 22,40 Uit het Boek der Boeken 22,50 Avondgebed en liturg, kal. 23,00 Nws. 23,15 Nws. in Esperanto 23,25-24.00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,35 Caus. 12,45 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Muz. kaleidoscoop 14,30 Gram. 15,00 Accord, muz. 15,15 Ritm. muz. 15,45 Accord, muz. 16,00 Gram. 16,45 Engelse les 17,00 Nws. 17,10 Dagklapper 17,20 Gr. 18,00 Wereldtentoonstelling 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonstel ling 20,00 Omr. ork. 21,00 Gram. 21,15 Amus. ork. 22,00 Nws. 22,15 Verz. progr. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Gram. BRUSSEL 484 m 12,15 Gram. 12.54 Idem 13,00 Nws. 13,10 Atomium-cocktail 14,00 Hoorspel 16,00 Zang en piano 17,00 Nws. 18,42 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22,10 Gevar muz. 22,55 Nws. 23,00 Jazzmuz. 23,55 Nws. Televisie ZATERDAG 27 SEPTEMBER KRO: 17,00 V. d. kind. NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20,20 Week endshow 21,10 Filmkron. 21,35 Quiz. FRANS BELG. 17,30 Wereldtentoon stelling 19,00 La pensée et les hommee 19,30 Feuilleton 20,00 Journ. 20,3o Onbe kend, daarna wereldnws. VLAAMS B'EIXï, 15,30 V. d. jeugd 16,30-17,30 Rendez-vous der naties 19 00 Kath. uitz. 19,30 Nws. 19,45 De week 'tn beeld 20,20 Amus. progr, 21,15 Feuilleton 21,40 Quiz. 22,30 Nws. Advertentie) Van Nelle bestellen 1

de Stem | 1958 | | pagina 5