ONTWAAKT VRIJHEID IN RUSLAND? DE STEM-FEUILLETON lijtsen?... Praehtbijts Ceta-Bever! Vreemdelingenbezoek land aan ons Butler over de kwestie Adams Spaarduiten verdwenen met de vuilnisauto Op Let Buurmans brommer in brand Volgend jaar „Eurailpas" nieuw Ruimte' tijdschrift van de K.A. 5 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1958 Vrijere discussies Canada bouwt geen supersonische vliegtuigen meer Huisvrouwen stalen als de raven Uw nachtrust is toch een Auping waard Kruisbeelden uit de Poolse scholen verwijderd ópoo door Douglas Grey r van TV«R ADIO-TV-R ADIOTV- Als symbool van de diep- j ste hunkeringen van de mens: zijn hang naar het oneindige, zijn vrijheids- zin, staat in Moskou nog j altijd de kathedraal van j St. Basïlius. De machtheb- bers in de Sovjet-Unie worden er dagelijks mee geconfronteerd, wanneer zij zich naar hun werkka- Tien dagen lang heb ik door Moskou gezworven. Ik heb in mersi achter de hoge mu- de parken gewandeld, en de metro bracht me van de ene kant ren van Het Kremlin, be- van de stad naar de andere. Ook was ik in de gelegenheid om geven. oude vrienden met een bezoek te verrassen: technici, dokters, advocaten, journalisten. Niemand probeerde me te ontlopen, niemand ook scheen huiverig te zijn voor een gesprek. De mensen bleken niet alleen bereid tot een praatje over de dingen van alledag, maar ze durfden zelfs te reppen over concentratie kampen, de geheime politie en andere zaken, waarover men voor de oorlog wijselijk placht te zwijgen. Veel vreemdelingen, vooral diplo maten en journalisten, worden nog altijd goed in het oog gehouden, maar toeristen hebben veel vrijheid. Naar schatting hebben dit jaar on geveer 10.000 buitenlanders de Sov jet-Unie bezocht. Ik zag 'n Ameri kaans meisje, dat voor de ingang van het Moskwa-hotel met een bil jet van 20 dollar stond te zwaaien, altijd een grimmig en nogal armoe dig land. De nieuwe gebouwen zijn niet om over te roepen en ook de kleding van de Russen laat veel te wensen over. In de hotels, zelfs in „National", recht tegenover het Kremlin, wordt men verre van voor beeldig bediend. Verder valt het op dat de bewoners van de Russische hoofdstad weinig lachen. De mees ten hebben een zorgelijke trek op hun gezicht. Aan de andere kant zijn veel dingen zeer zeker verbeterd. Het belang rijkste verschil met de vooroorlogse jaren is wel dit, dat de mensen niet langer doodsbang zijn. Ook nu krij gen ze genoeg te eten. In Amerika zou men weliswaar weinig plezier beleven aan wat de Russen onder een diner verstaan, maar feit is, dat er voldoende gezond voedsel voor handen is: brood, meel, groenten, fruit; en dit alles tegen een redelij ke prijs. Al kan de kleding van de gemid- totdat iemand bereid bleek t brief- IHIIIIinMaMIHnHIIHIMMa IHI delde Rus nog niet vergeleken wor- je voor haar m te wisselen a raison - - van 20 roebels per dollar. (De offici- y00r hij aan het Amerikaanse ele koers is vier roebels, met een weekbiad Time" werd verbon- zekere reductie voor toeristen). t weekoiaa „urne wera veroon Ik deed geen enkele poging mijn na- inhriek tionahteit te verbergen en diverse JcojT. als lasser lw. ee™ jaorieK Tn Iwl n nwiTruirtfch- a-vt rtn f \nvr< den, werkte de journalist John keren werd ik op straat aangespro ken door bewoners van de Russi- te Magnitogorsk, in de Oeral. S Hij studeerde aan een Russische sche hoofdstad. Sommigen waren technische school, trouwde later alleen om een praatje verlegen, an- met een wiskundelerares en deren vroegen of ik hen niet aan werd in 1941, twee weken voor /inllove Iron holnnn Ar> miin <r»nn>t dollars kon helpen. Op mijn vraag waar ze die voor nodig hadden, kreeg ik ten antwoord, dat het voor vrienden was - mogelijk voor Rus- de Duitse inval, uit de Sovjet unie gewezen, omdat hij had durven schrijven, dat de ver- sische toeristen, van wie er de voor S standhouding tussen de Nazi's bije zomer honderden door Europa Z en de Sovjets minder hartelijk hebben gezworven. Veel jongelui wilden Sovjetemble men ruilen voor Amerikaanse ar- was geworden. Nu, na 17 jaar, heeft Scott voor het eerst weer een bezoek aan titelen, die niet in de Russische Rusland gebracht. Zijn relaas, ontlenen, winkels voorradig zijn. Kauwgum bijvoorbeeld was bijzonder in trek. De voornaamste indruk die ik kreeg was deze: De Sovjet-Unie is nog dat we aan „Time" geven we hiernaast. den met die van de w.-Europeanen ook op dit punt is er na de oorlog toch veel verbeterd. Nergens zag ik de ruwe sandalen van boom schors meer, die 20 jaar geleden overal in de Sovjet-Unie gedragen werden. De kleding is over het al gemeen niet elegant, maar wel de gelijk. Ook op het gebied van de huisvesting is er heel wat veran derd, ofschoon de toestand nog ver re van ideaal is. In Moskou is er voor ieder gezin gemiddeld één ka mer beschikbaar. Kortom: een vergelijking met het Westen valt voor de Russen niet gunstig uit, maar vergeleken met de toestand in Rusland zelf, zoals die twintig jaar geleden was, is de situatie er alleszins op vooruit ge gaan. Het valt op, dat de Russen, nu hun materiële behoeften minder nijpend geworden zijn, ook op ander gebied eisen gaan stellen. Ze willen meer vrijheid. Ze wensen te weten wat er in het buitenland gebeurt. Ze willen op reis. Bovendien eisen ze 't recht op, naar de kerk te gaan als ze daar zin in hebben en over politieke on derwerpen te spreken, zonder dat ze eerst over hun schouder hoeven te kijken. Tenslotte willen ze inge licht worden over hun eigen rege ring en de daden die deze stelt. Het merkwaardige is, dat partij en regering op al deze punten ook tot concessies bereid zijn. Op zondagen heb ik verschillende kerken bezocht Ze waren stampvol. Op het plein voor de Baptistenkerk trof ik een groep mensen aan, die het over de preek hadden en ook andere onder werpen in het openbaar met elkaar bespraken, zoals de Libanese kwes tie en zelfs de gebeurtenissen in Hongarije. Men vertelde mij, da er in Moskou pamfletten zijn ver spreid, waarin bepaalde daden van de regering bekritiseerd werden, maar ik moet bekennen dat ik die papiertjes zelf niet heb gezien. De Lubianka, het enorme gebouw van de geheime politie, waar in de da gen van Stalin 's nachts achter alle ramen licht brandde, ziet er nu ver laten uit. Inderdaad vertellen mensen die het weten kunnen, dat na de val van Beria een aanmerkelijk kleiner be drag voor de M.V.D. wordt uitge trokken dan voorheen. Mijn bezoek aan Riga was ook ui termate onthullend. De Rnssen daar klagen, dat ze door de Letten worden achtergesteld. Op veel scho. len wordt het Russisch door de oorspronkelijke taal verdrongen. Het gevolg is, dat sommige Russen Letland verlaten. In Estland moet het nog erger zijn. Daar worden de Russen eenvoudig genegeerd. En ze schijnen het nog te nemen ook. Natuurlijk: de Sovjet-Unie is nog altijd een dictatuurstaat. De mensen echter hebben al weer meer vrijheid dan een jaar geleden. Velen blijken de mening toegedaan, dat er spoe dig oppositiebladen zullen ver schijnen en mogelijk ook een oppositiepartij. Voor de oorlog durfde men die mogelijkheid zelfs niet opperen. Zal de regering erin slagen, de be volking in 't communistische ga reel te houden? 'n Moeilijke vraag. In elk geval is 't zo, dat veel men sen volmaakt onverschillig staan tegenover de partij en alleen maar belang stellen in de verhoging van de levensstandaard. Men moet er niet op rekenen, dat de Russen binnen enkele jaren voor de vrij heid willen vechten. De verande ringen, hoewel nog altijd verande ringen binnen 't bestaande systeem, geven voorlopig blijkbaar voldoen de soelaas om althans de rust op straat te garanderen. Advertentie) Van Nelle bestellen De voorzitter van het bestuur van de Amerikaanse democratische par tij, Paul Butler, heeft voor de radio en televisie gereageerd op Sherman Adams' bekendmaking dat hij ont slag had genomen als assistent van Eisenhower. Butler verklaarde dat Adams ont slag had genomen, omdat leden van diens eigen partij (de republikeinse) hem beschouwden als een politieke schadepost. Maar omdat hij deze leden niet Kon aanvallen, heeft Adams in zijn rede. waarin hij zijn ontslag bekendmaakte verklaard dat hij het doelwit is ge weest van een lastercampagne van de democraten, zo zei Butler. Adams heeft de beschuldigingen in zake zijn betrekkingen met de miljo nair Goldfine besproken noch be twist, aldus Butler, die van mening was dat de kern van deze „tragedie" lag in het feit dat Adams niet heeft geleefd overeenkomstig de gedrags regels die hijzelf had voorgeschreven voor alle ambtenaren. De grootste tragedie bij dit alles is misschien wel dat Adams geen ontslag heeft genomen op grond van een „hard maar eerlijk vonnis" van president Eisenhower, maar zich heeft terug getrokken op grond van een politiek besluit, zo besloot Butler zijn toe spraak. (Advertentie) SMOKKELAAR Er kwam een Franse geeste lijke aan de Frans-Italiaanse grens, die o.a. vijftig bananen bij zich had. De douane weigerde hem per missie te geven om de bananen naar Italië mee te nemen. De priester stapte daarop in zijn auto en at daarbij aan gemoedigd door bewonderende voorbijgangers 47 bananen op... De andere drie gaf hij weg. Vissen Joe Borrego sliep in een hotel in Sacramento de slaap des rechtvaar digen. Gewapend met een hengel en een haak slaagde een dief er in om uit de kamer Borrego's broek, kof ferradio, polshorloge en zijn porte monnee (waarin 185 dollar) op te vissen. Toch Biefstuk Mevrouw Erwin uit Nashville wilde naar een winkel om een biefstuk te kopen. Ze vond de zaak echter ge sloten. Op de terugweg naar huis reed zij met haar auto een buffel van vijfhonderd pond aan... Pruik De „Sun", een van de grote Ame rikaanse dagbladen had dezer dagen een advertentie, waarin vermeld werd, dat iemand een bruine pruik had verloren. De vinder werd ver zocht om een bepaald adres op te bellen en naar „de kale" te vragen. Berouw? In Montville in de staat Connec ticut werd een ex-gevangene, Ri chard Johnson, gearresteerd toen hij probeerde om zich met geweld de weg terug naar de gevangenis te banen. (Advertentie) 'Advertentie) Van Nelle bestellen Premier Diefenbaker van Canada heeft bekendgemaakt dat zijn rege ring de produktie van het superso nisch vliegtuig CF-105 („Arrow") heeft laten stopzetten, omdat de door piloten bestuurde vliegtuigen volgens een wetenschappelijke prognose al na 1960 verouderd kunnen zijn. Nadat een winkelier te Blerick aan gifte had gedaan van diefstal van enige levensmiddelen en het signale ment van enkele koopsters had be schreven, is de Venlose politie op het spoor gekomen van een opzienbarende reeks winkeldiefstallen. Er konden twee vrouwen, de 26-jarige M. van T. en de 38-jarige A. E. uit Venio wor den aangehouden, die reeds een jaar op pad bleken te zijn en hun slag hadden geslagen te Venlo, Blerick, Tegelen, Roermond en Eindhoven. Bij huiszoeking werden goederen ter waarde van f2300 in beslag geno men. Het betrof hier artikelen van de meest uiteenlopende aard, zoals blik jes vlees, vis en knakworst, flessen wijn, kristallen kandelaars, schemer lampjes, elektrische strijkijzers enz. Mej. W. Smits uit 's-Gravenhage belde maandag ir. Meiman te Hoo- geveen en vertelde dat zij 1350 gulden kwijt was. De vorige week vrijdag had haar verloofde het geld (veilig voor de gemiddelde inbreker) zolang in de prullemand gestopt, voordat het paar naar de Haagse kermis ging. Toen het gesprek zondag op het geld kwam, kwam mej. Smits tot de ontdekking dat het geld verdwenen Een Aoping-binnetrvermgmatras is het beste „slaapmiddel" dat er is! Geen wonder: elke Auping-matras heeft niet alleen de patente, steungevende Auping-vering, maar ook nog een speciale zomer» eo wwaterkant. En om dat het oog óók wat wil: Aeping's fleu rige damasten zijn de mooiste die er zijn jfc O hebt at een echte Auping vanaf f. 79.- De Apeldoornse politie heeft de 59-jarige G.R. aangehouden onder verdenking van het opzettelijk stich ten van brand. De man heeft de bromfiets van zijn overbuurman overgoten met petroleum en het ve hikel vervolgens in brand gestoken. Blijkbaar heeft hij zich nogal ge- ergerd aan het lawaai, dat de brom mer van zijn buurman maakte. Op zekere nacht dronk R. zichzelf met een flink aantal glazen bier moed in en stapte vervolgens naar het schuurtje van de overburen, waarin de brommer gestald was. Hij zette de bromfiets buiten tegen een aldaar geparkeerde auto, in de me ning verkerend dat dit een boom was en bracht vervolgens zijn snode plan nen ten uitvoer. Daardoor liep ook de auto, die evenmin als de brommer tegen brand verzekerd was, grote schade op. G.R. werd na een diep gaand onderzoek gearresteerd en toen men hem thuis kwam inrekenen trof de politie meteen twee zo goed als nieuwe fietsen aan, die door R. m het centrum van Apeldoorn wa ren gestolen. (Advertentie) Van Nelle bestellen Door een besluit van de minister van onderwijs in Polen, moeten uit aile schoollokalen en openbare loka liteiten de kruisbeelden verwijderd worden. Dit is de tweede maatregel van de Poolse regering in deze maand. Per 1 september werd aan alle kloosterlingen verboden gods dienstonderricht op de soholen te ge ven. Het aantal leerkrachten vermin dert hierdoor met 230Ü. erom te moeten lachen dat hij de „Nou, Furer, wat die schaal be- detective vol stof en zand en met 'n treft, heb jij goed werk geleverd", norse uitdrukking op^ het gezicht zo zei Flint eindelijk. „En jij denkt dat vroeg in de morgen tegenkwam. „Zo Flint, ben jij daar? Wat is er aan de hand?" vroeg hij joviaal. Goede morgen, van Duyle. Ik 24) pel van de wijdopenstaande garage „De schaal!!" gromde Shorty, staan, waar hij bezig was met een „hier heb ik ze!" grote auto, die blijkbaar nog niet dacht dat je naar New-York was! De man achter het stuur boog zich eens helemaal naar binnen gereden antwoordde Flint, voorover en trapte harder op het gas- was. Te oordelen naar het vuil en „Ik ben niet meer uitgeweest se K.K. in die wagen zat?" „Dat weet ik niet. Ik heb zijn ge zicht niet gezien", gromde Furer, „maar hij had die schaal bij zich en we weten best dat K.K. die schaal ge stolen heeft. Ik wou dat we hem maar beet gekregen hadden. Maar pedaal. Hij scheen aan niets anders stof was de bestuurder ervan niet be- dert gisteravond, toen ik een paar zo gaat het altijd met hem...' als je te denken dan aan het bereiken van paald zachtzinnig met de wagen om- brieven ben gaan posten. Dat was de de grootst mogelijke snelheid. In het gegaan. Met verbijstering zag Flint reden waarom ik de salon verliet. Ik donker was er van hem niets anders dat het zijn eigen auto was, waar- heb dat Farrington verteld. Heeft hij te zien dan de achterzijde van een uit hij zoeven nog in het gras van de het je niet gezegd Een paar minu- wegberm gesprongen was... ten geleden hoorde ik een auto een „Hoe zit dat nou?" vroeg Flint hels leven maken en lawaai van man- scherp. „Wie is met die wagen uit- nenstemmen en daarom ben ik zo geweest?" vroeg uit bed gekomen. Het is hier slappe hoed en een paar brede schou ders. „Wie is dat?" vroeg Flint op de chauffeur wijzend. Shorty Furer zette beide handen o aan zijn mond, opdat Flint het toch neer", stotterde de chauffeur, volko- Kom, ik denk dat ik maar weer naar Werkelijk, ik weet het niet me- gewoonlijk 's nachts bijzonder rustig. „I t S Ae^Zt :r". stotterde de chauffeur, volko- Kom ik Henk dat ik maar weer naar waakzaam bent geweest. Je hebt het denkt dat je hem beet hebt, dan glipt hij net tussen je vingers weg. De agenten zeggen ook, dat hij zo glad als een aal is en daaraan hebben ze gelijk." „Het heeft er tenminste veel van weg" merkte Flint peinzend op. „Ik ben toch heel blij, Shorty, dat je zo maar goed zou horen en antwoordde: „K.K. kom mee, springen als je kunt". Shorty voegde de daad bij het woord, maar Flint dacht er niet aan. Met een kreet van triomf sprong hij over de leuning der zitbank heen en kwam terecht op de plaats naast de ineengedoken bestuurder en stak zijn hand uit om hem in de kraag te grij pen. Maar een snelrijdende auto biedt weinig houvast aan iemand die op een zitbank naast de bestuurder staat. Deze, blijkbaar een ervaren rijder, gaf opeens vol gas en een harde ruk aan het stuurwiel. De wa gen dreigde te slippen en te kante dat zijn chauffeur niet beter voor zijn bed ga." auto gezorgd had. Tot zijn grote ver- Hij wuifde de detective genoeglijk wondering vond hij hem op de drem- toe en begaf zich naar de lift. men verbluft. „Ik sliep in de kamer hierboven, toen ik de machine hoor- hier in huis druk genoeg gehad. Ga nu maar wat slapen. Ik zal verder wel op die schaal passen en morgen als ik het ding eerst aan mijnheer Farrington overhandigd heb, kom ik je halen om K.K. te zoeken. Of hij glad is of niet, ik móét hem in han den krijgen. Hij heeft Lin Kitura ver moord en daarvoor zal hij boeten." Roy Norton vroeg zich af of hij zijn chef erop wijzen zou, dat Kitura nog leefde en dat hij en Judson hem met eigen ogen in de koepelkamer gezien hadden. Maar omdat ze het Flint al „Wat denkt u van die kerel?" vroeg verteld hadden en hij het toen zo Norton, toen hij met Shorty Furer bij koeltjes opgenomen had, besloot Nor- len. Er bleef Flint, die op het veren- de ploffen en kuchen, nou, zoals dat de veranda uit het donker opdook. ton liever tot de volgende dag te de kussen stond, slechts één ding over en dat deed hij. Hij greep nog maals naar de bestuurder maar mis te en voelde zich toen met geweld nit de wagen geslingerd. Bliksemsnel greep hij zich aan het portier vast en wist zo zijn val in een sprong om te zetten. Hij kwam op de grasberm naast de weg terecht, rolde in de heg krabbelde snel overeind en bemerkte dat hij zich niet bezeerd had. Het was stikdonker om hem heen. Hij zag niets meer van de wagen, al hoorde hij hem nog wel. „Verdraaid!" mompelde de detec tive met een grimmig lachje. „Nou meer gebeurt, als ér te snel mee „Hij heeft mij en Shorty niet gezien wachten en te zien wat zijn chef ver- gestopt is. Ik kon me niet voorstellen maar dat is ook geen wonder. Hij der doen zou. dat u de wagen gebruikt had. Dan kwam naar buiten gehold met een „ik heb nog nooit meegemaakt dat zou u me allicht geroepen hebben, drukte alsof er ergens brand was. Hij hij er zo tussen genomen is" dacht Daarom trok ik gauw wat kleren aan mag dan een goed amateur detective Norton bij zichzelf ,We weten dat en kwam naar beneden. En toen stond zijn, maar ik kan moeilijk aannemen Kitura doodgestoken 'is Het was de hij daar, net zoals u ziet. Iemand dat zo'n opgewonden standje een zo schuld van K.K niet dat hij het bliik heeft er een ritje mee gemaakt en ingewikkelde zaak als deze ontwar- baar overleefd heeft. Hii heeft hem in Vl om UTOPr ir-> rl a rroro cl r, ffo-Tol mné Vi/1+ H 1< i hem weer in de garage gezet met het idee dat ik het wel niet zou bemer ken. Maar dan moeten ze toch vroe ger op staan als ze mij ertussen wil len nemen." Flint zweeg en keerde naar huis terug. Intussen keek hij uit of hij Shorty of Norton ergens ontdekte. ren kan. „Hier is die offerschaal", kwam Shorty nu tussenbeide. „Ik vind dat voor het ogenblik van meer belang dat al dat geklets over die kerel..." Hij overhandigde het zware bron zen stuk aan Flint, die haar bij het elk geval willen vermoorden. „Ik ben nog nooit zo dicht bij K.K. geweest, als, daarnet in die auto", gromde Shorty. „Ik probeerde zijn gezicht te zien te krijgen. Maar die sluwe schurk had zijn snuit met een r - licht in de hal zorgvuldig bekeek, na ma®k®r bedekt, dat alleen zijn ogen had ik K.K. bijna in handen en kon Maar dat was niet het geval. Wel eerst de voordeur gesloten te heb- vrlJhet. I* heb horen zeggen dat hij hem toch niet houden. Enfin, ik krijg - - - - - - - - - - j-* -«—a -i- i hem de volgende keer wel!" - Hij keerde langzaam naar de inrij- veranda- poort terug, trof daar Norton niet ontmoette hij Basil van Duyïe in ka- ben. Ja, dat was de echte schaal uit ^at a's ie he??., merjas en op pantoffels op de grote de Sjangperiode! Daaraan viel niet FJ?.UW.. drijft. Maar gewoonlijk geeft meer aan en begaf zich naar de ga rage om te zien wat de reden was, (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 HOOFDSTUK XX te twijfelen Daar stonden de vreem de Chinese lettertekens en de eigen aardige afbeeldingen. En het groot- ste bewijs dat hij de echte schaal in Zet en tegenzet handen hield was wel, dat er zich een Basil van Duyle begroette Flint ge- beschadigde plek op bevond, waaruit moedelük en achteloos. Hij scheen de smaragd verwijderd was. hij zijn orders per telefoon of tele gram, of door telkens met een an dere hand geschreven brieven." (Wordt vervolgd) (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 was. Het huisvuil was in een wagen van de vuilnis afhaalmaatschappij terecht gekomen en via de Haagse reinigingsdienst naar het plaatsje Wijster in Drente vervoerd, waar men het ten nutte van de landbouw- bemesting verwerkt tot compost. De heer Meiman gaf mej". Smits door de telefoon de raad in 's-Gra venhage bij de reinigingsdienst te weten te komen met welke wagen zaterdag het kostbare huisvuil was getransporteerd. Toen mej. Smits hiervan op de hoogte was, ging ze op uitnodiging van de heer Meiman naar Wijster waar zij de hele middag heeft gezocht. Vruchteloos echter, het geld viel tegen het gestorte vuil niet op. Dinsdagochtend echter heeft iemand van het personeel op het stortterrein die 1350 gulden gevonden. Over twee maanden gaat mej. Smits trouwen. De spoorwegen van dertien Europese landen hebben besloten per 1 maart 1959 een „Eurailpas" uit te geven, waarop men gedurende twee maanden kan reizen zoveel men wil. De pas kost 475 gulden. Het besluit, genomen om meer toeristen, vooral uit Noord en Zuid-Amerika, aan te moedigen per trein te reizen, zal op de spoor wegconferentie die 18 oktober in Leipzig wordt gehouden, verder wor den uitgewerkt. De tijd, dat ons land door bul- tenlandse toeristen werd bezocht is voor dit jaar weer teneinde. Hoewel het totale aantal buiten landse toeristen voor de le helft van 1958 iets hoger leg dan het le halfjaar 1957 hebben zich toch en kele verschuivingen voorgedaan. Tegenover een daling van bezoe kers uit België, Frankrijk, Scandi navië, staat een belangrijke stijging van Duitse toeristen. De vermeer dering van Engelse toeristen is zeer weinig, maar de stijging van Ame rikanen, uiteraard belangrijk in verband met de dollars die tenge volge van dit bezoek hier achter blijven, is bijna 15 pet. (Advertentie) Van Nelle bestellen l 5? 55' Katholieken, protestanten en niet. gelovigen werken mee aan een nieuw driemaandelijks tijdschrift in boek. vorm, dat onder de naam „Ruimte" deze week voor de eerste maal ver. schijnt. De Katholieke Actie heeft hiermee een initiatief genomen met het doel alles aspecten van het he dendaagse leven in een authentiek christendom te integreren. In dit blad is bewust afstand genomen van da methode der redenering om daar* voor de beschrijvende methode in de plaats te stellen. (Advertentie) Van Nelle bestellen VRIJDAG 26 SEPTEMBER HILVERSUM I 402 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 9,05 Gym. v. d. vrouw 9,15 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 Schoolradio. VPRO: 10,00 Avonturen met kinderen, caus 10 05 Morgenwijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11.00 V. d. kleuters 11,15 Gram. 11,35 Or gelspel. AVRO: 12,00 Gram. 12,20 Rege- ringsuitz.: Landb. rubriek: Wij bezoeken de Maaskant 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Sport en prognose 12,50 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13.25 Amus. muz. 13,55 Beursber. 14,00 Omr. ork. en voordr. (intermezzo koorzang) 14,40 Boek- bespr. 15,00 Gram. 15,10 Gevar. progr. VARA: 16,00 Muziekevue 16.40 V.d. jeugd 17,10 Gevar. muz. 17.35 Pianoduo 17,55 Act. 18,00 Nws. 18,15 P.v.d.A., caus. 18,25 Lichte muz. 18,50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V. d. kind. 19,10 Musette-ork. en solist. VPRO: 19,30 Het platteland nu, caus. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Expo '58 20,25 Theaterkron. 20,35 Caus. 20.45 De mensen en het heelal, caus. VA RA: 21,00 Vakantieverhalen 21,55 Buitenl weekoverz. 22,10 Gram. VPRO: 22,40 Zorg om de mens. causerieën. VARA: 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram HILVERSUM II 298 m NCRV: 7,00 Nws. 7,10 Gewijde muz. 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,35 Pianotrio 9,00 V. d. zieken 9,30 V. d. vrouw 9,33 Omr. ork. en solist 10,30 Mor gendienst 11,00 Gram. 11,35 Blaasork. 12,00 Sopr. en piano 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 12,55 Gr. of act 13,00 Nws. 13,15 Hongaarse muz. 13,45 Gr. 14,05 Schoolradio 14,30 Metropole ork. 15,15 Boekbespr. 15,35 Gram. 16,00 Het verzorgen van de Lidcactus en de blad cactus, caus. 16.15 Gram. 16,30 Cello en plano 16,55 Gram. 17,00 Voordr. 17,20 Vo caal ens. en soliste 17,40 Beursber. 17,45 Italiaanse liedjes 18,00 Accord, muz. 18.20 Stemmen van overzee 18,35 V. d. jeugd 18,50 Openbaar kunstbezit 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Nat. Reclasseringsdag, caus. 19,15 Regeringsuitz.: De nationale reclas seringsdag 1958, door prof. mr. I. A. Diepenhorst 19,25 Gram. 19,35 Negen avonturen met de wereld, caus. 20.00 Ra diokrant 20,20 Die verkaufte Braut, opera (plm. 21,50 Kunstrubriek) 23,00 Avond overdenking 23.15 Nws. 23,30-24,00 Gram. RADIO VATICANA 22,15 Wat denkt de H. Stoel over... BRUSSEL 324 m 12,00 Omr. orto. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13.11 Orgelconc. 14,00 Schoolradio 15,45 Gram. 16,00 Koersen 16,02 Gram. 17.00 Nws. 17 10 Gram. 17,45 Duitse les 18,00 Symf. ork. 18,10 Voordr. 18,20 Vlaamse liederen 18.30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldten toonstelling 20,00 Ork. conc. 20.45 Omr. koor 21,00 Ork. conc. 21,45 Gram. 22,00 Nws. 22,15 Gram. 22,45 Negro-spirituala 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12.00 Gram. 13 00 Nws. 13,10 Omr. ork. 14.00 Kamenmiz. 15,00 Gram. 15,15 en 16,05 Idem 17,00 Nws. 17,35 Gram. 18,38 Idem 19,30 Nws. 20 00 Festival van Luik 21,30 Gram. 22,00 Nws. 22,10 Gram. 22,35 Chansons 22,55 Nws. T elevisie VRIJDAG 26 SEPTEMBER FRANS BELG. 17,30 Wereldtentoon stelling 19,00 Filmkron. 19,30 Onbekend 20,00 Journ. Daarna: TV-spel. VLAAMS BELG. 16,0o'-17,30 Rendez vous der naties 19,00 V. d jeugd IS 30 Nws. 20,00 TV-spel 21,30 Eurovisie: Amus. progr. 22,00 Filmfragm. 22,30 Nws. en journ. (Advertentie) Van Nelle bestellen l

de Stem | 1958 | | pagina 5