Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen 3 5 95 Zuid-Beveland Het Venus- kruid JAPONSTOFFEN AANBIEDING Dagblad De Stem Zeeuwse boeren ploegen in de Wilhelminapolder Dagblad De Stem Raadsbesluiten De bieten komen daagse Bezoek dertig procent minder Middelburgse Jazz Society komt zaterdag in actie MIDDELBURG VLTSSINGEN Hoogwaterstanden HULST MODERNE FANTASIE VROOM DREESMANN Sasse zwembad gesloten De mosselcultuur heeft tegenslag Bestuursvergadering K.A.J Ook ziekenfonds Beveland breekt met zenuwarts UW KLEDING DE LELIE Mantels - Mantelkostuums C? Middag japonnen In Dames- en Herenregenkleding Om het provinciale kampioenschap Gentiel Saelens won fraai te Stekene AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1958 De raad verleende tijdens de laatst gehouden vergadering op diens ver zoek eervol ontslag aan de heer A. Steketee als onderwijzer aan de 0.1.- school op 't Zand in verband met zijn benoeming tot leraar aan de r. h. b. s. Mejuffrouw C. A. van Velzen te Lisse werd benoemd tot onderwijze res aan school J. Een bedrag van f. 1772,50 werd be schikbaar gesteld voor 't aanschaffen van drie nieuwe (olie)kachels voor de gereformeerde school aan de He rengracht en f. 1940,25 ten behoeve van leermiddelen voor de Christe lijke Burgerschool voor u.l.o. aan de Olmenlaan. Besloten werd om de verkoopprij zen van de grond nabij de Griffioen te wijzigen overeenkomstig het voor stel van b. en w. De verordening op de marktgelden werd opnieuw en on gewijzigd vastgesteld. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd een geldlening gesloten van f. 90.000 voor de financiering van reeds uitgevoerde of nog onder han den zijnde kapitaalswerken. De werkbezetting bij „De Schelde In de bijeenkomst van de onderne mingsraad der Kon. mij „de Schel- de"werd ook gevraagd naar de werk bezetting in de komende maanden en jaren. De voorzitter merkte op, dat deze vraag wel verband zal houden met de vele kranteberichten op dit punt In het jaarverslag staat, dat men tot 1960 goed met werk bezet is. Daar blijft het bij. Wel zal door voorzich tige planning in het verleden hier en daar tussentijds wel de behoefte ont staan aan meer werk, maar er ligt hierin geen aanleiding tot bijzondere zorg. Natuurlijk moet men ook zor gen voor verder werk. In dit opzicht is het bemoedigend, dat de markt voor schepen in verband met de la ge vrachten wel erg stil, maar niet dood is. Grote activiteit wordt ver eist. Van bijzonder belang is in dit opzicht de verlening van faciliteiten voor de financiering van export.Spre- ker vestigt telkens in het openbaar de aandacht op dit punt en hoge aan dacht voor dit belangrijke onderwerp ontbreekt niet. Alles bij elkaar geno men zijn er wel wolken, maar er is ook geen aanleiding tot pessimisme. Verlichting van stationsplein Op het stationsplein is men mo menteel druk bezig met het plaatsen van een aantal nieuwe lichtmasten, die dus binnenkort dit plein en het nabijgelegen opstelplein voor de veer boten met een zee van licht zullen overvloeien. De verlichting was tot dusver zeer summier en er is dus sprake van een goede vooruitgang. Het werk wordt uitgevoerd in het kader van de verbetering van de Prins Hendrikweg en de verlichting op deze weg. TEWATERLATING De voor rekening van de Alliance- schipping comp. Panama gebouwde motortanker ,,Naess falcon", zal op zaterdag 4 oktober te water worden gelaten van de Schelde-helling. Mrs. P. Samuel zal de doop verrichten. Morgen, donderdag 25 september, gelden in de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 1.21 en 13.36 uur, te Ter- neuzen om 0.51 en 13.08 uur, en te Vlissingen om 0.24 en 12.39 uur. (Advertentie) Boschkapelle WIJKGEBOUW INGEZEGEND Het nieuwe wijkgebouw van het Wit Gele Kruis is in tegenwoordig heid van het bestuur van de plaat selijke afdelingen van het Wit Gele Kruis door pastoor Vermeulen in gezegend. Na de inzegening kon het gebouw door belangstellenden worden bezichtigd, waarvan door velen ge bruik werd gemaakt. - Reeds deze week zal het gebouw in gebruik wor den genomen o.m. voor een zitting van het consultatiebureau voor zui gelingen. De officiële opening zal op een nader te bepalen datum plaats vinden. Reclasseriiiggcollecte De reclasseringsdag is voor onze gemeente vastgesteld op zondag a.s. Dan wordt o.a. met toestemming van de kerkbesturen in of bij de kerken gecollecteerd voor het reclasserings- werk, dat behalve een werk van naas tenliefde ook een bijdrage tot de ver betering der samenleving is. Er is voor deze gelegenheid een commissie van aanbeveling gevormd waarin zitting hebben burgemeester A. L. S. Lockefeer, deken A. Koop- mans, ds. R. G. J. Timmers, mevrouw J. F. J. M. Casparie-Croon, notaris mr w. E. M. Seydlitz en mr. H. C. M. van Son. Heikant GESLAAGDE FEESTAVOND Het muziekfestival heeft zich, on danks de vele festiviteiten in de om trek in een bevredigende belangstel ling mogen verheugen. Bij het op treden van het gezelschap „Semper Gaudete" van Clinge op de kiosk bij de kerk heeft het publiek genoten van de vele bekende nummertjes die het korps liet horen Een dankbaar ap plaus was dan ook een verdiende be loning. Sas van Gent Onze gemeente zal weldra weer in het teken van de suikerbiet staan met alle consequenties van dien. Ener zijds betekent dit grotere werkgele genheid, gezellige drukte en de be kende bedrijvigheid. Daartegenover staan de alle Sassenaars welbekende slikstraten, vooral bij regenachtig weer en het grotere gevaar op de weg. De levering van de bieten be gint vandaag al wat betreft de Coöpe ratieve Suikerfabriek. De Centrale Suikermaatschappij ontvangt de eerste hoeveelheden op donderdag. Enkele dagen later be ginnen de fabrieken te draaien en zal Sas van Gent weer maanden lang de Zeeuwse bietenstad zijn. Weer woningen in de Zandstraat Naar wij vernemen, begint de wo ningbouwvereniging „Vooruit" eerst daags met de bouw van 2 woningwet woningen in het onlangs tot Sint Jansstraat gedoopte nieuwe woning gedeelte van de wijk De Zandstraat. De woningen worden gebouwd door de aannemers firma Gebr. v. Steen bergen te Sas van Gent. Voor de vier woningen, die door dezelfde bouwvereniging in het bouw plan achter het „Bolwerk" zullen wor den gebouwd, is nog geen machti ging tot gunning van het ministerie verkregen. INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Op 2 oktober zal een aanvang wor den gemaakt met de inenting tegen kinderverlamming. Ditmaal zullen de kinderen aan de beurt zijn, die in de jaren 1950 en 1951 geboren zijn. De inenting zal plaatsvinden in het Wit- Gele Kruisgebouw aan het Schulpen- pad en in schoolverband. DONDERDAG - VRIJDAG EN ZATERDAG a.s. Practisch kreukvrij Export kwaliteiten In modieuze „Piêd de coq" en „shadow ruit" dessins o.a. in bleu/wit - beige/wit marine/wit en zwart/wit 130 cm breed, per meter Stoffen afdeling le etage. BREDA - BERGEN OP ZOOM Doordat de weersomstandigheden zeer gunstig waren, is het Sasse Zwembad ongeveer een week langer geopend geweest dan normaal het jeval is. Het aantal bezoekers is dit ;iaar zeer groot geweest. Eind augustus werd de 50.000ste bezoeker reeds genoteerd, een feit, dat nog maar eenmaal eerder is voorgekomen. Hierbij is het niet ge bleven, want de septembermaand bracht nog 3.210 zwemmers meer. De eindstand is dus 53.210 bezoekers geworden. Dit is een record voor Sas van Gent. Verder dient nog vermeld te wor den, dat de meeste bezoekers in het bezit van een abonnement waren, want niet minder dan 38.366 bezoe ken werden afgelegd door personen met een abonnement. 4.033 personen boven de 16 jaar en 10.811 daar beneden betaalden 'n nor maal toegangsbewijs. Vernieuwing genieentehuis De werkzaamheden aan de hall van het gemeentehuis vorderen goed. Verwacht wordt, dat over en kele weken het werk voltooid zal zijn. Zoals al eerder bekend gemaakt is, vormt de door pater R. de Ca- luwé deze zomer vervaardigde muurschildering, die een groot ge deelte van de hall beslaat, voorstel lende een plattegrond van de oude vesting Sas van Gent, een belang rijk onderdeel van de verfraaiing. Het iigt in de bedoeling van het gemeentebestuur, om na de voltooi ing van het geheel, het stadhuis met de vernieuwde hall en de reeds eer der klaar gekomen trouw- en raad zaal voor de ingezetenen en belang stellenden ter bezichtiging open te stellen. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7 Tel 102. RayonredacteurM. J. Groen RayonbeheerderL. K M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, Tel. 2236. Rayonredacteur: N Karhof Redacteur joor WalcherenJ Mnas Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie vooi Zeeland 1 Ü.15 per mm. Voor .Ingezonuen Mededelin gen" t 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f 0.90, elke regel meer f 0.15 Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp t 1.50 en o.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hah geld De mosselzaadvisserij op de Ooster- schelde blijft nog steeds tegenvallen. Eigenaardig is dit jaar, dat op ver schillende verpachte gronden mossel zaad gevallen is, maar niet op de gronden die daarvoor publiek ieder jaar worden opengesteld. Dit is een kleine teleurstelling, maar een veel grotere teleurstelling zijn de berichten, die van de Waddenzee binnen komen. Bijna iedere mossel kweker klaagt over de uitkomsten op zijn percelen consumptiemosselen, want de uitkomst is veel geringer dan men op grond van de uitzaai redelij kerwijs had mogen verwachten. Het vermoeden wordt uitgesproken, dat dit zal leiden tot een tekort aan consumptiemosselen, zodat het geza menlijke standaardcapaciteitscijfer van ruim 500.000 tonnen niet zal worden gehaald. Opnieuw blijkt hieruit, dat de Zeeuwse stromen in de mosselcul tuur niet kunnen worden gemist. Er was deze week weer een levendige vraag naar mosselen. Sluiskil Op deze bestuursvergadering van de KAJ waren alle bestuursleden van het nieuwe bestuur aanwezig, alsmede de aalmoezenier pater Vi- carius. De nieuw gekozen voorzitter, A. Bleijenberg, die belast was met de verdeling der functies, had het nieu we bestuur samengesteld als volgt: J. Vanhijfte, secr., Th. Fermont, penningm., A. Vanhijfte, vice-voor- zitter, terwijl laatstgenoemde en R. Gelderland ook belast werden met zaken betreffende militaire dienst en ziekenzorg. Met aller toestemming werd deze functieverdeling aan vaard. Verder werd in deze vergadering gesprokpn over de ouder-avond, die de KAJ en VKAJ gaat verzorgen en tevens werd de oprichting van een Jong KAJ die vrijdag a.s. zal star ten, onder de loep genomen. Hiermede hoopte het nieuwe be stuur een nauwer verband te bren gen tussen jongere arbeiders en schoolgaande jeugd. (Advertentie) Schoondijke BLOEMENTENTOONSTELLING VAN DE BEJAARDEN i De bloemententoonstelling van de bejaarden te Schoondijke is een groot succes geworden. De zorg aan de tal rijke planten gedurende zo vele we ken besteed, is niet voor niets ge weest want vele ingezetenen en ook niet-ingezetenen hebben het doorzet tingsvermogen en het initiatief van de Sehoondijkse oudjes bewonderd. Bur gemeester van Rosevelt, die de ten toonstelling opende, prees de bejaar den om hun idee en ging uitvoerig in op het nut en de noodzaak van de vrijetijdsbesteding. De bejaardensociëteit te Schoondijke brengt de oudjes bij elkaar en heeft bereikt, aldus de burgemeester, dat zij niet afwachten of er iets voor hen georganiseerd wordt, maar zij gaan zelf organiseren. De voorzitter der bejaarden, de heer S. v. d. Plas en de heer Rookus. eveneens bestuurslid, wezen op het vele werk dat verricht was alvorens de deur van het tentoonstellingslokaal kon geopend worden en brachten dank aan het gemeentebestuur voor de ont vangen medewerking. De jury, bestaande uit de heren Cransberg en van Overbeeke, hadden geen gemakkelijke taak om de bloe men van de oudjes te beoordelen. Niet alleen bloemen maar ook an dere voorwerpen van huisvlijt werden tentoongesteld. Zo had de heer Rookus een zgn. ..driewielskar" vervaardigd, een juweeltje van vakmanskunst waarvoor bijzonder veel belangstel ling" bestond. Ook de molen met bij gebouwen van de heer Tellier vond veel bekijks. De tentoonstellingsdagen hebben zeker de verwachting over troffen en de kas buiten verwachting gunstig gespekt. Sluis AANBESTEDING WEGWERKEN Namens het gemeentebestuur zal op 10 oktober op het gemeentehuis door de centr. dienst „West Zeeuwsch Vlaanderen" worden aanbesteed het uitbreiden van de riolering in de Zuiddijkstraat, St. Pieterstraat en St. Janstraat en het bestraten van de Zuiddijkstraat. Stoppeldijk AANBIDDINGSDAGEN De parochie mag terug zien op een geslaagde viering van de jaarlijkse aanbiddingsdagen De laatste van de drie aanbiddingsdagen viel samen met het feest van de H. Gerulphus. de patroonheilige van de parochiekerk Op de avond van deze feestdag werd een plechtig Lof gecelebreerd. Met 'n processie de pauselijke zegen en het Te Deum werden de aanbiddingsda gen gesloten. KOSTER BENOEMD Tot koster van deze parochie is benoemd de heer R. Herman te Hengstdijk. De nieuwbenoemde neemt de plaats in van de heer J. van Vlie- berghe, die met ingang van 1 okto ber a.s. is benoemd tot koster te Nieuw Namen. De heer Herman treedt in functie op 28 september a.s. Z uiddorpe LOCO-BURGEMEESTER B. en w. hebben als waarnemend burgemeester aangewezen wethouder Adh. van Waes en als tweede wethou der Jos. Belaert. TWEE SCHIETINGEN Het gilde van St. Sebastiaan gaf twee buitengewone schietingen, één op de liggende wip en één op de staande wip. Daarom buitengewoon, omdat het gelo ervoor geschonken werd door de heren Alw. Jonckheym als scheidend lokaalhouder en M. de Cock als nieuw lokaalhouder. De uitslag was als volgt: Liggende wip, hoogvogel B. Her man, Zuiddorpe: le zij vogel M. Her man, Zuiddorpe: 2e A. de Ridder, Overslag; le kal Fl. v. Geersaem, Zuiddorpe; 2e A. de Ridder, Overslag Aantal schutters 75. Staande wip, hoogvogel: L. de Block, Oudenburgse Sluis; le zijvo gel J. La Heyne, Zuiddorpe2e R. de Mey, eveneens Zuiddorpe (bij lo ting); le kal A. de Laruelle, Over slag; 2e R. de Mey, Zuiddorpe. Aan tal schutters 74. (Advertentie (Van onze redacteur) In navolging van het ziekenfonds Walcheren heeft thans ook het be stuur van het ziekenfonds Z.- en N.-Beveland in zijn jopgste verga dering met algemene stemmen be sloten om per 1 december de met de zenuwarts C. P. te Vlissingen als medewerker van het fonds be staande verhouding op te zeggen. Men zal zich herinneren, dat het zie kenfonds Walcheren op 8 septem ber besloot om de verbintenis met dokter P. zowel als met zijn associé, dokter A. B. per 16 oktober te be ëindigen op grond van onregel matigheden met herhalingskaarten. Bij een onderzoek is nu ook het ziekenfonds Z.- en N.-Beveland op enige onregelmatigheden gestuit. De zenuwarts A. B. is niet als me dewerker aan het Bevelands zie kenfonds verbonden. vraagt regelmatig onderhoud. Chemisch reinigen doet uw kle ding langer meegaan... èn U ziet er keurig uit, STOOMWASSERIJ, CHEMISCHE WASSERIJ EN VERVERIJ BERGEN OP ZOOM St. Josephstraat 9-17 Tel. 5171 Heinkenszand AFSCHEID BURGEMEESTER H. DERCKX In een buitengewone openbare zit ting maandagmiddag a.s. om 3 uur zal de raad van de gemeente afscheid nemen van burgemeester H. J. J. Derckx, in verband met zijn benoe ming te Budel per 1 oktober a.s. Tijdens deze zitting heeft in de raadszaal een afscheidsreceptie plaats voor de burgerij, deputaties van ver enigingen en verdere belangstellenden. VERKEERSOMLEGGING De komende dagen zal de laatste hand worden gelegd aan de voltooiing van de vernieuwde Dorpsstraat. Deze werkzaamheden zullen worden uitge voerd op het kruispunt Dorpsstraat- Stationsstraat - Julianastraat-Provin- ciale weg. In verband daarmede zal dit knooppunt voor alle verkeer wor den afgesloten. Het verkeer van en naar de richting Zak van Zuid-Beveland wordt nu om gelegd via Doelstraat en Kraaiendijk. Het verkeer komende uit de rich tingen Westdijk-Slaakweg en Platte- dijk gaat via de Molenweg. Gelijktijdig zal nu ook het wacht- verbod van kracht worden voor het gedeelte Dorpsstraat van Doelstraat tot splitsing Oudekamerseweg. BIJNA HERSTELD EN WEER GEWOND Na geruime tijd geleden door een bedrijfsongeval in de landbouwma- chinefabriek van de firma Capon le vensgevaarlijk te zijn gewond, was de heer P. van 't Westeinde in zo verre hersteld, dat hij gedurende zijn nabehandeling weer regelmatig zijn gezin mocht bezoeken. Nu werd hij opnieuw gedupeerd, doordat hij bij het aanbrengen van een beenprothe se het evenwicht verloor en bij de val zijn bovenarrr brak. De heer van 't Westeinde is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Am sterdam. Polio-prik. Voor degenen, die in 1951 en 1952 geboren zijn, zal de polio-in enting door de gemeentearts plaats hebben op 13 oktober a.s. in het praktijkgebouw van dokter van Maa- nen aan het Claraspad. Hoedekenskerke MIDDENSTANDERS RICHTEN ADRES TOT G.S. Verschillende middenstanders heb ben zich met een adres tot Ged. Sta ten gewend. Zij maken nl. bezwaar tegen de aanleg van de z.g. rondweg naar de Veerhaven, waartoe zo goed als reeds besloten is. Adressanten verzoeken deze rond weg niet aan te leggen, doch het ver keer via de ten westen van Hoede kenskerke gelegen weg door het dorp te leiden. Zij vrezen, dat omleiding van het verkeer voor de neringdoende middenstand 'n belangrijke financiële schade zal betekenen. Velen vooral ook buitenlanders die van het veer Hoedekenskerke-Terneuzen gebruik en die thans het dorp bezoeken, zul len het dorp dan laten liggen. Kivadendamme PASTOOR OP THUISREIS Pastoor Schneider, die eind augus tus voor een bezoek aan zijn oude parochie in N. Amerika Kwadendam- me verliet, heeft de thuisreis aan vaard. Hij is nu op weg naar New York, waar hij zich overmorgen in scheept voor Rotterdam. Miniatuur Walcheren De "Miniatuur Walcheren", die vorig jaar rond 180.000 bezoekers no teerde, ontving er dit seizoen slechts een kleine 150.000, dus bijna dertig procent minder. Nog zijn uiteraard de laatste be zoekers an dit seizoen niet de hekken gepasseerd, maar de tijd, die thans nog rest tot de sluitingsdatum 1 oktober is zo kort, dat er niet veel verandering van de cijfers meer te verwachten is. Toch, zo deelde de administrateur mee, zal de rekening over dit jaar vermoedelijk geen na delig slot opleveren. En indien dat dan al zo is, zal het klein zijn. Ver wacht wordt'echter, dat men er juist uitspringt of een klein bedrag over houdt; dit dank zij enkele belangrijke bezuinigingen. Uit een en ander valt te conclude ren, dat de invloed van de "Expo" te Brussel op de "Miniatuur" ofwel nihil ofwel negatief is geweest in te genstelling tot voorspellingen, die voor de aanvang van het seizoen zijn gedaan, dat de "Expo" meer toeris ten naar Walcheren en naar de "Mi niatuur" zou brengen. Onlangs heeft dan de gemeenteraad van Middelburg gelukkig besloten om de stichting een lening te verstrek ken van 30.000 en tevens samen met de Zeeuwse hoofdstedelijke mid denstand een garantiebedrag van 10.000 voor eventuele tekorten vol gend jaar beschikbaar te stellen. Wanneer dus op 1 oktober de poor ten worden gesloten kan de "Minia tuur" beginnen met het opknappen van terrein en „opstallen" in de hoop dat de financiën, die daardoor wor den gebruikt na de heropening in de kas zullen terugvloeien. (Advertentie) Wij selecteerden speciaal voor Breda in de wereld- J modecentra Londen, Parijs, Milaan, Wenen, Zürich, zeer P- exclusieve uiterst DRAAGBARE modellen. tg/ zijn wij nog steeds toonaangevend. In de Zeeuwse hoofdstad is de zer dagen de eerste "Middelburg se Jazz Society" opgericht, 'n ver eniging, die zich ten doel stelt meer belangstelling aan te kweken voor de jazz en deze te beluisteren en te bespreken als cultuurvorm. Als gevolg van voortijdige publika- ties was deze club echter een et maal later weer al op de fles. Want betreffende krant had „ver- geten"te vermelden.dat er nog geen overeenstemming was bereik; met het bestuur van ,,'t Trefpunt", het clubhuis van de stichting "Sociaal cultureel opbouwwerk Middelburg" De stichting zou namelijk zorgdra gen voor een dak boven de hoofden van de jazzmensen,wanneer dezen op hun beurt aan bepaalde voorwaarden van het stichtingsbestuur tegemoet kwamen. Eén van de belangrijkste was ongetwijfeld, dat 't Trefpunt" zitting diende te hebben in het da gelijks bestuur van de jazzclub en dat voorstellen eers'. kracht van be sluit konden krijgen na de goedkeu ring door de stichtingsafgevaardig den. De bedoeling van het stichtingsbe stuur was duidelijk: men wilde dat 't Trefpunt" kon beslissen over het doen en laten van de jazzclub, die geheel uit jeugdige personen be staat. Dat is niet alleen een goed recht van de stichting zij stelt immers een zaal beschikbaar maar het behoort zelfs tot haar voor naamste taak: jeugdwerk in Middel- Zaterdag 27 september a.s. belooft het druk te worden in de Wilhel minapolder. Waar anders na gedane arbeid de rust weerkeert over de uitgestrekte landerijen van de Wilhelminapolder, zullen om een uur dertig deelnemers van start gaan om hun ploegcapaciteiten te tonen. In de afgelopen weken zijn in alle Zeeuwse gewesten selectie-ploeg- wedstrijden gehouden. De drie best-geplaatste ploegers uit elk gewest komen nu naar de Wilhelminapolder. Een sterk geselecteerd gezelschap dus, wat tot gevolg zal hebben dat er voortreffelijk werk te zien zal zijn. Bovendien zal de kampioenploeger 1957, de heer C. de Jager te Wol- faartsdijk meerijden, teneinde zijn titel te verdedigen. Voorwaar geen eenvoudige taak! De provinciale regelingscommissie heeft gemeend de jury te moeten samenstellen uit terzake zeer des kundige personen, waarvan het me rendeel in voorgaande jaren dezelfde functie bekleedden. Deze jury bestaat uit de heren: J. van Liere, Goes, voorzitter; F. Bom, Wilhelminadorp; J. de Feyter, Schoondijke, H. de Ka ter, Wissenkerke, J. de Kok, Nieuw- dorp, A. Ramondt, Sluiskil, J. Scheele Terneuzen en C. Verhulst, Axel. De jury zal in twee groepen gesplitst worden. Elke groep zal een gedeelte van het ploegwerk beoordelen. Daardoor is het mogelijk voldoende aandacht aan het werk van elke ploe ger individueel te besteden. Gezien de grote belangstelling die jaarlijks voor dit ploegfestijn aan de dag gelegd wordt, is ook dit jaar weer een wedstrijdcommissie samen gesteld. Deze commissie heeft o.m. tot taak toezicht te houden op de na leving van de voorschriften en te voorkomen dat het pubhek zich op de te ploegen of de geploegde veldjes begeeft. Jaarlijks wordt de provin ciale ploegwedstrijd georganiseerd door de gezamenlijke Zeeuwse agra rische organisaties. Helaas vormt 1958 hierop een uitzondering door de R.K. J.B. en de N.K.L.B. meenden zich van deelname te moeten terugtrek ken. Dit feit is wel bijzonder teleur stellend voor die leden van deze or ganisaties, die gezien hun prestaties bij de gewestelijke selectie-ploegwed- strijden, voor afvaardiging naar de provinciale ploegwedstrijd in aan merking kwamen, maar door de ge nomen beslissing van hun organisa ties, hiervoor geen gelegenheid krij gen. Demonstraties Nadat de ploegers hun opdracht uitgevoerd hebben zal door een firma uit Voorschoten een demonstratie ver zorgd worden met de Stokland Cen trifugaal zaaimachine. Het betreft hier een geheel nieuw systeem van zaadverdeling, dat vele perspectie ven opent, uitmunt in een grote re gelmatigheid en het zaaien van kleine hoeveelheden. Daarnaast zal een demonstratie worden gegeven met de nieuwste uit voering van de I.H.C.-trekkers, die zijn uitgerust met het zgn. „Fast hitch systeem". Het grote voordeel van dit systeem is dat de bestuurder niet meer van de trekker behoeft af te komen om het werktuig aan te koppelen. Het zal eeh welkome afwisseling zijn voor de vele agrariërs om na het aanschouwde ploegwerk kennis te kunnen maken met deze uitvindingen. De regelingscommissie kan deze de-nonstratietijd benutten om de uit slag van de ploegwedstrijd samen te stellen, die na afloop van de demon stratie bekend gemaakt zal worden. Bijzonder verheugend is de voor treffelijke medewerking van de direc tie van „De Wilhelminapolder", waardoor het ieder jaar weer moge lijk is een geschikt terrein voor dit grootse ploegfestijn te vinden. In de categorie paardeploegen komen drie deelnemers uit e.i in de categorie tractorploegen zevenentwin-. tig deelnemers. Wanneer de weersomstandigheden medewerken, zullen stampende mo toren het fraaie en rustige land schapsbeeld in de Wilhelminapolder omlijsten. Een omlijsting die zeer zeker door velen op prijs gesteld wordt en uit alle delen van Zeeland belangstelling zal trekken. Het mternationaal criterium te Ste kene werd na felle strijd gewonnen door de Stekenaar Gentiel Saelens vóór Richard van Genechten en Rik van Looy. Onze landgenoten Jo de Roo en Wim v. Est werden resp. 6e en 7e, op de tiende plaats, op verschillen de minuten achterstand, eindigde Charley Gaul. burg te organiseren. Want pas dan heeft een vereniging als de "Middel- delburgse Jazz Society" recht van bestaan. Maar de jongelui voelden er dus weinig voor zich aan ,,'t Trefpunt" te verkopen, vandaar die publikatie. Jeugdleider M Faassen maakte toen echter ogenblikkelijk duidelijk, dat de stichting niet van plan was als ver huurster van zalen alleen op te tre den en zodoende bleef de jazzclub in de open lucht. Men heeft evenwel in gezien, dat het zonder zaal op een fiasco zou uitdraaien en te elfder ure stemden de muzikanten in met een ingrijpende wijziging van hun sta tuten. Waarmee dan tevens de eer ste "Middelburgste Jazz Society" op gehouden had te bestaan. Steviger geschoeid Maar er is nu een tweede opge richt, die op heel wat steviger leest werd geschoeid, dankzij de bemoeie-; nissen van 't Trefpunt", dat de heer Faassen en diens echtgenote nu als afgevaardigden in het bestuur van de jazzclub heeft. En ds. I. J. van Houten, Nederlands Hervormd predikant in Middelburg, die bijzon der goed de weg weet in de wereld van de jazz, treedt als algemeen ad viseur op. De jeugdige jazzmensen zijn nu hun zelfstandigheid kwijt en de verantwoording berust bij 't Trefpunt." Dat zulks de juiste gang van zaken is, zal aanstaande zater dagavond blijken, wanneer de "Mid delburgse Jazz Society" in het club huis aan de Lange Giststraat voor de eerste maal werkelijk in actie komt. Dagelijks in meer dan 60.000 gezinnen. Het familieblad, dat U alles biedt wat U zoekt. Nieuwe abonnees ontvangen de krant tot 1 oktober a.s. gratis. U zult van een abonnement geen spijt hebben, integendeel! Abonneert U nog heden, door onderstaand biljet in te vullen en af te geven aan de kan toren of de agenten van het Dagblad De Stem. Naam: Adres Woonplaats Abonnementsprijs per week 54 ct. per kwartaal f 7, GOES Grand: De avonturen van Ar- sène Lupin. Wilhelminastraat: Circus van Bever. Om 4 uur: kindervoorstelling MIDDELBURG Electro: De zevende zonde, 18 j. Houthandel Alberts 2 uur: MIVE-Zeeland. VLISSINGEN A'hambra: De verlaten stad Luxor: Liefde sterft nooit, 14 j. Ariënsgebouw 8 uur: Vergadering KAB. HULST Stadhuis: Tentoonstelling: Wie was Vincent van Gogh? SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ge zworen kameraden, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Canaris, de man die alles wist, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Zwijgend heldendom, 14 j. GOES Grand: De drie musketiers. MIDDELBURG Electro: Rose Bernd, 18 j. mets enig voorbeh. VLISSINGEN Alhambra: Tramlijn be geerte. Luxor: Liefde sterft nooit, 14 j. Scheldek wartier 8 uur: Feestavond Schelde. HULST Stadhuis Tentoonstelling: Wie was Vincent van Gogh? ENKELE UREN LATER OP SATELLIET LUNA H

de Stem | 1958 | | pagina 2