AMSTLEVEN levensv Lekkerste shag in Nederland STEM-FEUILLETON Zwart o Doodstraf geëist tegen Perzische vice-premier Vier Thor-overwinningen bij clubtitels (Den Haag) Hoge scores in zuid. handbal Granaten tellen Tabak-experts geven garantie DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 23 SEPTEMBER 1958 S Aanval van Kroestjev op de Gaulle Stoomschip van plastic Fatale vergissing In drie smaken: Vlotexpeditie arriveerde op Hawaii Boycot Onassis Fraaie prestatie van Bertie Uytendaal VOLLE WINST VOOR PIET VAN HEES TE O. VOSSEMEER Op het sp nel ópoor van door Douglas Grey Piet Blecker won duel met Jonkers p \^ii 9B _J Zes maal Jacques Anquetil Het int. mil. voetbal kampioenschap Verrassingen bij zaterdagvoetbal Fraaie vierde plaats voor Rentmeester TV* RA D I O* TV* RAD I Q*T V* De aanklager bü het hoog militair gerechtshof, dat in Bagdad het pro ces behandelt tegen figuren uit de Iraakse regering van voor de op stand, heeft de doodstraf geëist tegen Fadhil D ja mali, vice-premier in de regering van Nouri es Said. Kolonel Amin, de aanklager, ver klaarde dat Djamali ,,de mythe der communistische dreiging heeft uitge vonden, en in dienst van de imperia listen een kolossale menigte verraad, schande en samenzweringen tegen het Arabisch nationalisme heeft ver zameld". Djamali zou een van de hoofdfigu ren zijn die verantwoordelijk waren voor Iraks toetreden tot het Pact van Bagdad. De verdachte ontkende de aantij- Premier Kroestjev van de Sovjet- Unie heeft in een gesprek met het partijblad Pravda gezegd, dat in het Frankrijk van de Gaulle het fascisme dreigt. Vriendschap tussen ,,de Fran se reactionairen en de Westduitse wraakgierigen" noemde hij „de weg naar een oorlog". Het plan voor een dictatuur van één man, aldus Kroestjev, heeft het vestigen van een regime van terreur en wraakneming ten doel en de af schaffing van de vrijheden die de burgerlijke democratie nog toestaat. Een en ander deed hem denken aan de gebeurtenissen van 1933 in Duits land. De Russische premier is even wel van mening, dat de tegenwoordi ge internationale toestand niet gun stig is voor een herleving van het fascisme „als gevolg van de kracht van het socialistische kamp". Hij spreekt de hoop uit, dat het Franse volk „de beproeving met ere zal doorstaan". gingen van de kolonel, die bij tijden in woedende kreten uitbarstte. Djamali staat terecht op een dag vaarding die vijf punten omvat: im perialistische samenzwering tegen Syrië, leiding geven aan de anti- Arabische politiek van Irak, inter ventie in Syrische en Libanese bin nenlandse kwesties, wegsmijten van staatsfondsen voor buitenlandse sa menzweringen en bedrog bij de ver kiezingen. De voorzitter van de hoge krijgs raad had, tijdens de verklaring van de aanklager, Djamali bevolen zich om te keren en het publiek in de ogen te zien. „Deze mensen staan daar omdat u of een vredestichter of een oorlogshitser bent, een kampioen van het Arabische nationalisme of een dienstknecht van het imperialis me", zei de president. Toen mocht Djamali zich weer omkeren om kolo nel Amin aan te horen. In de Sovjetunie zal de volgende maand het eerste stoomschip ter we reld. dat geheel van plastiek is ge maakt, te water worden gelaten, al dus radio-Moskou. Het zal een gewicht hebben van l1/* ton, 15 ton aan vracht kunnen vervoeren en in staat zijn zeer on diepe rivieren te bevaren. Door het eten van vergiftig gebak zijn in Caratinga (Brazilië) vier schoolkinderen om het leven geko men. Vierenvijftig personen zijn ern stig ziek geworden. De bakker had zich „vergist" en arsenicum in plaats van bakpoeder genomen. (Advertentie) (Advertentie) In het nieuws uit het Verre Oos ten treft men, sedert het begin van het oorlogsgedruis, voortdu rend getallen aan, die betrekking hebben op communistische grana ten welke op nationalistisch gebied zijn gevallen. Kloppen die getallen? en wie telt die granaten? Er bestaat geen Chinees die alle granaten telt. Maar het opperbevel van de nationalistische strijdkrach ten laat artilleriewaarnemers in pa ren sectorsgewijs de inslaande gra naten tellen. Wanneer de communistische kustbatterijen sporadisch vuren kan iedereen tellen. Maar wanneer een bombardement in hevigheid toe neemt tellen de waarnemers van wie er een observeert en de ander „turft" de granaten in een pe riode van bijvoorbeeld drie minu ten. Verandert de hevigheid van het bombardement, dan wordt een nieuwe „telperiode" gehouden. Op deze wijze verzamelen de waarne mersparen in de verschillende sec toren voortdurend gemiddelden. Hun tellingen zijn meestentijds vrij nauwkeurig, omdat zij ervaren ar tilleristen zijn. Het hoofdkwartier ontvangt de tellingen uit de verschillende sec toren en stelt daarvan de korte op telsom samen. Van 13 augustus tot en met 19 september zijn op deze wijze 252.811 granaatinslagen geteld. De drie shag nier ken van de bekende Firma Van Rossem die hiermee ook op dit ge bied topprestaties op internationaal niveau heeft bereikt in smaak en kwaliteit. V.l.n.r.: zware Rotterdam shag''''half- zware Duo shag'''' in plastic)en de lichte Matrozen shag'''' Virginia). De prijzen voor Nederland zijn resp. 85, 95 en 95 ets. Iedereen kan thans, geheel vrijblijvend, eens een proef nemen in zijn eigeii smaak, want deFirmaVan Rossem biedt zijn publiek een waarlijk unieke garantie: „Mocht n.l., om de een of andere reden het gekochte pakje u minder goed toe schijnen dan wat u anders rookt, dan ont vangt u - indien u het pas aangebroken pakje (met opgaaf van naam, adres en re den) opzendt aan Van Rossem's Tabak- fabriek, Boezemsingel 33-37, Rotterdam- per ommegaande UW GELD RETOUR!" Zich baserende op uitgebreide smaakproeven en op een meer dan tweehonderdjarige ervaring in het verwerken en mélangeren van tabakken, is de bekende Rotterdamse firma Van R. - al van oudsher befaamd expert voor pijptabakken - erin geslaagd nieuwe successen te boeken op het gebied van shag. In kwaliteit, geur en smaak staat deze firma thans met 3 merken - in 3 smaken! - vooraan in de markt. „ROTTERDAM SHAG" (85 ct) Voor de liefhebbers van de speciale smaak van "zware" shag, is deze naam al reeds lang een begrip. De export van dit produkt naar talloze zeehavens overal ter wereld is wederom een bewijs dat ook een nederlands bedrijf zich op internatio naal niveau kan ontplooien. „DUO SHAG" (95 ct) Duo shag (in geel-gouden plastic verpakking) is een door ervaren mélangeurs samengestelde speciaal-mélange voor de steeds toenemende groep rokers van half- zware tabakken. Recente smaakproeven hebben geleid tot een goed uitgebalanceerd en karakteristiek aroma van een zeer hoog gehalte. „MATROZEN SHAG" (95 ct) Een lichte Virginia shag. Het bij zondere van deze shag is o.a., zo deelde de Firma mede, dat de tabak anders dan bij andere merken vaak het geval is, vol strekt ongeverfd en ongesausd is, hetgeen de volle zuiverheid van een rijpe virginia- smaak waarborgt. j De meisjes van DEM (Beverwijk) hebben zondag op de sinteibaan aan de Laan van Poot het clubkampioen schap van Nederland gewonnen. Tweede werd Sagitta, eveneens met 40 punten en derde het Roosendaalse THOR met 31 punten. Enige uitslagen: Finale 60 m meisjes B: 1 I. Mes kers (THOR) 8.2; 2 R. Overweg (Sag.) 8.3; 3 F. Ittman (Sag.) 8.4. Finale 800 m dames: 1 T. Adriaans- sen (Sprint) 2.26.2: 2 M. Snel (ALO) 2.26.6; 3 M- de Meijer (Vict.) 2.33.-. Finale 1500 m heren A: 1 W. Ro vers (THOR) 4.02.7; 2 R. Schoen maker (VAL) 4.06.9; 3 A. Rietbroek (LDA) 4.09.9. Finale 80 m meisjes A: 1 J. Bijle- veld (Celebes) 10.3; 2 J. Heeren (THOR) 10.4; 3 J- Tamerus (Zaanl.) 10.5. Vier mannen en een hond, die 69 dagen geleden uit Californië vertrok ken zijn op een vlot, en van wie men in al die tijd niets gehoord had, zijn op het Hawaiiaanse eiland Maui weer in contact gekomen met de twintig ste eeuw. Een verkeersvliegtuig had het vlot, dat 9 hij 6 meter groot is, zaterdag middag gesignaleerd- Daarmee was aan de ongerustheid en de voortdu rende waakzaamheid een eind geko men: de „Lehi IV" en zijn beman ning waren weer teruggevonden. De 42-jarige Devere Baker, die in Californië woont, was met drie jon gere mannen en een hond die als mascotte diende uit Californië vertrokken om te bewijzen dat men. gebruikmakend van de golfstroom, naar Hawaii kon drijven. Nu hem dat gelukt is wil hij, zo gauw als maar kan, van Perzië naar Midden- Amerika drijven, ook op een vlot. Want hij is er zeker van dat die reis ook mogelijk is als men de golf stroom gebruikt. Een vissersboot heeft het vlot naai de kust gesleept. De reis van de „Lehi IV" had niet veel langer moe ten duren, want de hele proviand- voorraad was geslonken tot twee blikken gestoofde tomaten en een blik spinazie. Het Britse blad „Sunday Dispatch" meldt, dat de intenationale bond van transportarbeiders besloten heeft de tankboten van de reders Niarchos en Onassis te boycotten. Zeelieden van zeven landen En geland, Nederland, West-Duitsland, België. Frankrijk. Canada en de Ver- Staten zullen volgens het conserva tieve blad niet monsteren op die tankboten en de havenarbeiders zul len deze schepen niet laden of los sen. De boycot zou dit jaar met Kerstmis of later beginnen. De campagne zou deel uitmaken van een algemene actie tegen reders die onder leenvlaggen varen (van Panama, Honduras, Liberia etc.). 4x80 m estafette meisjes A-B: 1 THOR. Roosendaal. 41.5; 2 Celebes (Der Haag) 41.7; 3 DEM, Bever wijk, 42.1. Kogelstoten meisjes A-B: 1 I. Roe ken (THOR) 14.91: 2 C. van Wijk (DEM) 14.60; 3 L. Boling (Sag.) 12.92 In de zuidelijke eerste klasse da mes startte Walcheren met een ma gere 32 overwinning op het bezoe kende EBHV. doch Marathon moest de beide punten bij Volt achter laten, want de Tilburgsen bleven met dui delijke cijfers baas in eigen huis (93). De stand is nu: Were Di 12, Walceren 12, Volt 22, EBHV 10, Marathon 10. In de 2de klasse dames had Hellas bij WSC weinig moeite en door een stevige 27 overwinning namen de Goese dames de leiding. Hontenisse begon veelbelovend met een 31 ze ge op het bezoekende SOA. De stand is hier: Hellas 2—4, Hontenisse 1—2. Tonido 12. WSC 10, Sios 10, SOA 2—0. In de le klasst heren kwam EMM aan de kop. De Middelburgers ze gevierden namelijk op eigen veld met 9_6 over SOA. Tonido stuurde EBHV met lege handen naar Breda terug (9—5) en Marathon zag kans om Volt in Tilburg de beide punten te ontne men (0—5). De stand is: EMM 24, Marathon 1—2, Tonido 2—2. SOA 2—2, Volt 1—0, EBHV 2—0. In de 2e klasse heren werd er duchtig op los gescoord. Sios won met 124 vtn Be Fair en Tonido 2 kwam tegen Fortuna ook al aan een dozi'n doelpunten (126). De stand is: hellas 1—2. Tonido 2 2—2, Sios 2—2. Be Fair 2—2. Fortuna 1—0. Te Brussel is het internationaal concours hippique voortgezet met een springconcours a l'americain voor equipes bestaande uit twee ruiters. De Duitser Winkler met Sonnen- glanz en Schridde met Fugosa bezet ten de eerste plaats in het eindklasse ment met 39 punten en 115,3 sec. Het Nederlandse team, Scheeren met Berenice Uytendaal met Sour ce Bleue, eindigde op de vijfde plaats met 13 punten en 68,9 sec. Het laatste nummer, een interna tionaal puissance-springconcours, is na een spannende strijd geëindigd in een Duits-Nederlandse- overwinning. Na 6 barrages deelden de Duitser Winkler met Halla en ohze landge noot Uytendaal met Hanko de eerste plaats. Beide combinaties noteerden 4 punten. De Belg Hernalsteens werd met Duncan derde, eveneens met 4 punten, doch na 4 barrages, en de Ne. derlander Scheeren eindigde met Audacieux op de vierde plaats met 4 punten na drie barrages. (Advertentie) Van Nelle bestellen Piet van Hees uit Hoogerheide heeft zaterdag in Oud-Vossemeer een verrassende zege behaald. Het zeer sterk bezette veld liet 10 ronden voor het einde de „Middelkamper" glip pen en dit was meteen de beslissing in deze koers, die zeer levendig was. Er waren n.l. tal van renners die de iont aan het kruit staken. In de voorste gelederen werd dan ook steeds strenge controle in acht genomen door de favorieten bij wie we dan rekenden Ab van Egmond, 22) Toen Flint de beide anderen in de eerste kamer die voor hen was, volg de, bleef hij 'n ogenblik in de gang treuzelen en zag heel even een don kere gedaante over de trapleuning buigen. In het flauwe licht leek hij heel veel op de overleden Kitura De detective maakte hiervan echter geen melding tegen zijn helpers. Hij zei Matsu rustig goedenacht, ging zijn kamer binnen en stak een van zijn dikke sigaren op. Heb je de deur van Shorty aan de buitenzijde gesloten, Judson vroeg bij, zich vergenoegd puffend in een armstoel zettend. >,Nee. Ik veronderstel, dat u me dat wel gezegd zou hebben als het no dig was." ,.Dan is het in orde", merkte Flint goedkeurend op. „Nu zou ik jou en Norton raden te gaan slapen. Mis schien dat ik jullie al heel vroeg zal wekken." Toen Judson en Norton dan ook op hun kamer waren, waarvan de tus sendeuren openbleven, kwam hij niet uit zijn stoel, voordat hij zijn sigaar opgerookt had- Eerst toen stond hij op, deed de deur naar de gang open en bleef daar staan luisteren. Toen hij in huis geen enkele beweging hoorde, keek hij op zijn horloge. Het was over enen. Snel haalde hij zijn zaklantaarn te voorschijn en over tuigde zich ervan dat ze goed in orde was. Hij ging de flauwe verlichte gang op. Door een terloops aan Mat su gestelde vraag was hij te weten gekomen dat de drie kamers rechts van de zijne onbezet waren en dus op die derde verdieping verder niemand anders logeerde dan Basil van Duy- lo> die twee kamers tot zijn beschik king had. En of die er was, kon nie mand zeggen. Het gebeurde immers meer dan eens, dat hij 's avonds nog naar New-York terugging, zonder het tegen de bankier te vertellen en dat mj weer even onverwacht terugkeer de. Dat onbezorgde en gelukkig jong mens genoot het voorrecht het huis van Farrington als het zijne te kun nen beschouwen. Vlug en geruisloos stapte Flint de aangrenzende kamer binnen. Die was, evenals de zijne, weelderig ge meubileerd en stond met een badka mer in verbinding. Na zich ervan overtuigd te hebben dat hij alleen in het vertrek was en dat er zich even min iemand in de badkamer opnieli, zette de detective de deur een kier open en luisterde weer. Hij had zo nog geen halve minuut gestaan toen hij meende in het flauwe licht ten schaduw langs de muur te zien glij den op drie deuren afstands van waar hij zich bevond. De donkere gedaante was blijven staan, toen de detective een beweging had gemaakt, als wilde hij de gang op gaan om te onderzoeken, wie ei op zulk een laat uur doorheen sloop Flint trok zich terug in de kamer, die hij voor de zijne verwisseld had, noeuvre niet bemerkt en kwam in half gebukte houding gestadig nader bij. De detective wachtte tot de ge heimzinnige persoon nog slechts een meter van hem af was. Toen sprong hij bliksemsnel overeind en wierp zich op de donkere gedaante. Doch toen zijn gespierde handen de ander stevig bij de schouders vastgrepen, vroeg deze zacht fluisterend maar toch driftig: „Wat moet dat? Herkent u me dan niet?" „Roy!" „Inderdaad. Ik dacht niet anders, of u had aldoor al gezien dat ik hel was", antwoordde Norton. „Ik ben nen helpen. Ik had met mijn kleren dat ik meende u ergens mee te kun- zo geluidloos hierheen gekomen, om- aan een beetje op bed liggen soezen toen ik u in uw kamer hoorde bewe gen". „Ik heb anders helemaal geen maar bleef door een kier de ge heimzinnige ges.alit in het oog hr.u- c'en. Hij bereidde zich voor up een ontmoeting en \oelde in zyn zak naar zijn autoniab.-ch pistool, om ze kerheid te bobten dat het voor on middellijk gebruik gereed was. De schaduw naderde hem heel langzaam en nu kon hij aan de omtrekken van schouders en aan de sluipende voe ten over de met lopers bedekte gang onderscheiden dat het een man was. „Mooi zo, vrindje", mompelde Flint vergenoegd. „Het zou wel eens kun nen gebeuren dat ik nu al meteen wat meer te weten kom over die bronzen schaal en de moord op Ki tura". Flint wist een en ander af van de strijdmethodes der Indianen. Hij liet zich plotseling in de kamer plat op zijn buik vallen en kroop toen vlak langs de muur de gang in. Tot zijn voldoening had de vreemde zijn ma- Advertentie) Van Nelle bestellen 1 leven gemaakt", fluisterde Flint. „Niet veel, dat is zo. Misschien zelfs helemaal niet. Maar ik schrok wakker en heb aldoor door de open staande deuren liggen kijken. Ik dacht wel, dat u op onderzoek uit zou gaan, na mij en Judson naar bed gestuurd te hebben". Die woorden gingen vergezeld van een zacht gegrinnek en Flint trok Norton met een goedkeurend glim lachje in de logeerkamer en deed de deur zachtjes dicht. „Je mag van geluk spreken, dat ik je met mijn pistool geen klap op je hersens gegeven heb", zei Flint lachend. „Ik had het bijna gedaan, want ik begreep niet wie daar zo in 't donker rondsloop .In elk geval moest ik je een standje geven voor je gebrek aan discipline". „Geef me maar een uitbrander, baas", zei Norton met gemaakt be rouw, „maar laat me, voordat u me mijn ontslag geeft, eerst die K. K. te grazen nemen Flint keek zijn jeugdige medewer ker vragend aan, want diens woor den schenen erop te duiden, dat hij wist waar de geheimzinnige K.K. er gens te vinden was. „Enfin, nou je eenmaal hier bent, kun je ook wel met me meegaan", zei Flint tenslotte. „Ik heb alle re den te geloven dat die bronzen schaal hier in huis is en ik acht het hele maal niet onmogelijk dat K.K. zich hier ook bevindt. Kom mee naar bo ven". Roy had zijn chef willen vragen wat hij met die woorden bedoelde, maar hij vergat alles in het vooruit zicht van het komende avontuur, toen Flint hem uitnodigde, mee naar bo ven te gaan. Hij dacht aan de her leefde Kitura, die hij in de koepel had gezien en aan Basil van Duyle, die daar ook was geweest, hoewel hij zijn gastheer geschreven had, dat hij naar New York geroepen was. „Ik ben nog nooit in die kamers Flint, „maar ik heb van Farrington van de koepel geweest, Roy" zei gehoord dat ze bestaan. Jij en Jud son zijn er vanavond wel geweest. Ga jij dus maar voor: je weet de weg". „Ik wist niet dat u al op de h iOg- te was van wat we vanavond gedaan hebben", erkende Roy met zeker ont zag voor zijn chef. ,,U weet ook over al achter te komen, Soms krijg ik het gevoel, of u een tovenaar bent „Er zit toch niets wonderbaarlijks in", zei Flint. „Ik houd mijn ogen altijd wijd open en ik heb een uitste kend gehoor. Dat is de hele verkla ring. Dat is de eerste keer toch niet dat ik je dat vertel?" „Ja, dat is wel zo", bromde Nor ton, „maar het schijnt u helemaal geen moeite te kosten. Als ik er gens op af wil gaan, dan moet ik me altijd door mijn instinct laten iei- den". „Nou, dat is immers ook geen kwaad ding, zolang het je tenminste in de goede richting voert", verklaar de Flint met de hand op de deur knop. „Maar laten we nu onze tijd niet verpraten en wijs de weg naar die koepelkamers". (Wordt vervolgd) (Advertentie) Van Nelle bestellen I Kees van Amsterdam, Koen Niesten, Kees van Dienst en anderen. Toen Ab van Egmond de premie reeds op zak had van die renner, wleke Jet grootste aantal keren de jurytent als eerste zou passeren en Koentje Niesten een dito-verrassing als strijdlustigste renner, ging het dan eidelijk gebeuren. Nog minstens vijftien renners hadden kans op de bloemen. Het zou echter een outsider zijn die er mee naar huis ging. Piet van Hees zag en greep zijn kans 10 ron den voor het einde. Met felle pedaal stoten liep hij van de anderen weg. Het publiek hield even de adem in. Van Amsterdam, Lute, van Egmond, Niesten e.a. keken elkaar eens aan, maar niemand scheen voorlopig de poging van van Hees serieus te ne men. Maar de koploper ging onver saagd door en in een versneld tempo. Het „gat" werd steeds groter en de moed van van Hees werd be loond. De jonge renner uit Hooger heide boekte zijn eerste grote suc ces en mocht dolgelukkig met zijn bloementuil de ereronde maken. Van Egmond won de spurt om de tweede plaats vrij gemakkelijk. De uitslag De uitslag luidt: 1 P. van Hees, Hoogerheide, 102 km in 2 uur 29 min. 13 sec.; 2 op 1 minuut A. van Egmond, Den Haag; 3 G. van Stra ten, Schiedam; 4 C. van Amsterdam, Breda; 5 C. Niesten. Beverwijk; 6 op 200 m C. Lute, Castricum; 7 J. Stolk, Zwijndrecht; 8 W. Swaneveld, Dor drecht; 9 C- Paymans, Tilburg; 10 M. Roks. Bosschenhoofd; 11 C. So- lare. 's-Hertogenbosch; 12 C. van Dienst, Oud-Beyerland; 13 A. Boeren, St. Willebrord; 15 L. ten Dam, Rijs wijk; 15 A. Strave, Haarlem. (Advertentie) Van Nelle bestellen De Nederlandse marathonkampioen Piet Bleeker v. Lycurgus (Kromme nie) heeft zondag de wedstrijd Eind hoven-Helmond, over een afstand van 17 km, gewonnen in 54 min. 21.8 sec. Na hem gingen Jonkers (Sprint, Breda), Frederiks (Daventria, De venter) Smits (AV, Alphen a. d. Rijn) en van der Sande (Gen. Michaelis, Best), door de finish. Tot 4 km voor de eindstreep heeft Anton Jonkers de leiding gehad, maar tussen Meerlo en Helmond ver hoogde Piet Bleekers zijn tempo zo danig, dat hij met een voorsprong van 400 meter op zijn naaste concur rent eindigde. j POSTZEGELS Het eOostberlijnse blad ,,Der 0 J Morgenheeft enkele fouten J 4 opgemerkt in de nieuwe post- 0 i zegels, die door de Oostduitse J 4 PTT zijn uitgegeven in ver- 4 J band met de paardenraces om J 4 de „Grand Prix". 0 De paarden, die er op voor- J 4 komenrennen in telgang, zo- 4 als dromedarissen, giraffen en J 4 kamelen. 4 i Amateur De navigator van een Frans mili tair vliegtuig, die nooit vlieglessen had gehad, heeft zijn toestel naar de basis gevlogen en het onbeschadigd aan de grond weten te zetten, nadat de piloot boven de verblijfplaats van een bende Algerijnse opstandelingen door een kogel was getroffen. Een ander toestel van de basis steeg op toen de ..amateurvlieger" naderde en leidde hem veilig binnen. Wraak Een wraakzuchtige verstoten min naar van een eethuishoudster in Berlijn heeft bij de politie 'n boekje opengedaan over de hygiënische op vattingen van zijn ex-geliefde. Naast andere misstanden was wel het meest aansprekend haar methode van af wassen: Dit liet de waardin gewoon over aan de herdershond, die er wel voor zorgde, dat alle borden keurig schoon gelikt weer op tafel kwamen. Zij kreeg een voorwaardelijke straf. Wachten Politieagenten en personeelsleden van het Britse Lagerhuis zijn drie uur lang op hun hoede geweest en hebben het parlementsgebouw gron dig doorzocht, omdat regerings bureaus en redacties van dagbladen brieven hadden ontvangen volgens welke het gebouw van het Lager huis op een bepaalde dag tussen vijf en acht uur zou worden opgeblazen. De drie uur gingen voorbij zonder incident Vriendinnen De liefde van Aura Hardison, een dame in de Amerikaanse plaats Glendale, voor haar 70 (zeventig) poesen kent geen grenzen, zelfs niet als het de grenzen van haar geboor teplaats zijn. De gemeenteraad van Glendale heeft onlangs een verorde ning aanvaard, waarbij het de in woners verboden wordt meer dan drie katten te houden, of men moet een houder van een kattenkennel zijn. Mejuffrouw Hardison heeft geen ruimte voor een kennel en denkt er niet aan zich aan de verordening te storen. Toen enkele inspecteurs van de gemeente haar van de ver ordening op de hoogte kwamen stel len, wees zij hen de deur. ,,Mijn poesen zijn mijn vrienden," zei zij, „ik bedrieg mijn vrienden niet. Waar mijn poesen gaan, ga ik ook." De inspecteurs hebben haar aan gezegd terug te zullen komen met een vergunning het huis te betreden en de wet te laten zegevieren. Maar ik heb je opslag gegeven vorige maand heeft je vrouw het je niet verteld? (Advertentie) Van Nelle bestellen Jacques Anquetil heeft zondag voor de zesde achtereenvolgende keer de „Grote Prijs der Naties" gewonnen, een tijdrit over 100 km van Ver sailles naar het Pare des Princes in Parijs. Anquetil reed de afstand in 2 uur 19 minuten en 1 seconde, hetgeen overeenkomt met een moyenne van 43.160 km-uur; een nieuw record voor deze wedstrijd. Jo de Haan, de enige Nederlander die voor deze rit werd uitgenodigd, eindigde met een tijd van 2.33.40.7 als twaalfde. De uitslag was: 1 Anquetil 100 km in 2.19.01; 2 Gerard Saint (Fr.) 2.22-59; 3 Michel Vermeulin (Fr.) 2.25.28.5; 4 Aldo Moser (It.) 2.25.48.9; 5 Gerard Thielin 2.26.29.-. (Advertentie) Van Nelle bestellen In Brussel is de loting verricht voor het internationale militaire voet balkampioenschap 1959. Zij had het volgende resultaat: Groep A: Frankrijk, Turkije en Luxemburg; Groep B: Nederland, Portugal en Griekenland; Groep C: België, Italië en Amerika; Groep D: Zuid-Korea (bye). De winnaars van de groepen gaan over naar het eindtoernooi dat in mei wordt gehouden. De wedstrijden moeten vóór eind april zijn gespeeld- Tevens werd besloten dat het eind toernooi om het kampioenschap van 1958, waarvoor zich reeds Frankrijk, Portugal en Egypte hebben geplaatst, in de tweede helft van november in Lissabon zal worden gehouden. De derde voetbaldag in de 4e klas zaterdagvoetbal heeft min of meer verrassend gelijk spel van Arnemui- den tegen het bezoekende Good Luck opgeleverd (55). Na een 40 voor sprong kwamen de Zeeuwen zelfs op een 54 achterstand te staan en eerst in de laatste seconden kon de gelijkmaker worden gescoord. Nieuwdorp herstelde zich van de vorige week geleden nederlaag en drukte Sprang via een 7—2 neder laag nog wat vaster onderaan. In Axel werd met scherp geschoten. AZW en Dinteloord maakten samen 12 doelpunten, maar de thuisclub nam hier het grootste deel voor haar re kening (84) en nestelde zich op de tweede plaats. In Colijnsplaat kwa men Colijnsplaatse Boys en The Gun ners niet tot een beslissing. De thuis club had met de rust eerr 10 voor sprong en liep daarna tot 20 uit, maar de bezoekers sleepten toch nog een gelijkspel uit het vuur (22)SSC nam de leiding van Arnemuiden over en de mannen uit Sprang Capelle konden dit door de stevige 90 over winning die ze op het bezoekende Vrederust behaalden. Een internationaJe wielerwedstrijd over 88 km tegen het horloge voor amateurs, zaterdag te Zurich gehou den, is gewonnen door de Zwitser Gallati in 2 ddr 17 min. 50 sec. Twee de werd zijn landgenoot Ruegg 2.08.44, derde .Schleuniger (Zwits.) 2.11.46 en vierde onze landgenoot Rentmeester in 2 uur 12 min. (Advertentie) Van Nelle bestellen EULAN voor'moterhte behandeling ^•>"van wol en andere dierlijke vezels; een wetenschappelijke EP pioniers-prestatie van BAYE tientallen jaren op zijn deugdelijkheid beproefd. Luister op maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag om 9.52 uur naar het EULAN-PROGRAMMA over Radio LUXEMBURG 208 m. WOENSDAG 24 SEPTEMBER HILVERSUM I 402 m VARA: 7.00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8.18 De ontbijtclub 9,05 Gym. v. d. vrouw 9.15 Gram. (9,35-9,40 Waterst.). VPRO: 10,00 Schoolradio. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 Gram. 12.00 Orgel en zang 12,30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland 12,38 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Dansmuz. 13,20 Pianotrio 13,45 De ver metele ontdekkingsreizen naar het noord pool- en het zuidpoolgebied, caus. 14.00 Gram. 14,30 V. d. jeugd 16,30 V d. zieken 17,15 Amus. muz. 17,50 Regeringsuitz.: Emigratierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk 18,00 Nws. en comm 18.20 Politiekapel 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 Pari. overz. 19,25 VARA-varia. VPRO: 19,30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20,05 Tussen de regels door, caus. 20,15 Lichte muz. 20,30 Het einde van de klucht, hoorspel 21,30 Amus. muz. 22,00 Promenade ork., omr. koor en sol. 22,50 Medische kron. 23,00 Nws. 23,15 Gram. 23,30 Hammondorgelspel 23,50- 24,00 Socialistisch nws. in Esperanto. HILVERSUM II 298 m NCRV- 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gewijde muz. 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,30 Ork conc. 9,00 V. d. zieken 9,30 V. d. vrouw 9,35 Vernuft en techniek, caus. 9,40 Gram. 10,15 Gram. 10,30 Mor gendienst 11,00 Kamerork. en solist 11,45 Gram. 12,05 Hobo en piano 12,30 Land en tuinb. meded. 12,33 Kamerork., omr. koor en solist 12.37 Middagpauzedienst 13,00 Nws. 13,15 Met PIT op pad, caus. 13,20 Lichte muz. 13.40 School for wives, opera (gr.) 15,00 Metropole ork. 15.30 Pianorecital 16,00 V. d. jeugd 17,20 Mu- sette-ens. en solist 17,40 Beursber. 17.45 Gram. 18,00 Idem 18,15 Spectrum v. h. chr. organisatie- en verenigingsleven, caus. 18,30 Dameskoor 18,50 Gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Gram. 19,15 Lichte muz. 19,30 Buitenl. overz 19,50 Gram. 20,00 Radiokrant 20,20 Radio Filh. ork. en solist 21,40 Muz, luisterwedstrijd 22,10 Achter het rookgordijn, caus. 22,25 Meis jeskoor 22.45 Avondoverdenking 23 00 Nws. 23.15-24.00 Gram. RADIO VATICANA 22,15 Berichten. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Schoolradio 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16.15 Ork. conc. 17.00 Nws. 17,10 Orgelconc. 17,50 Boekbesor. 18 00 Zang en piano 18,30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling 20.00 Hoorspel 21,15 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Pedago gische caus. 22,25 Klass. muz. 22.55-23 00 Nws. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 13.00 Nws. 13,10 Gram. 14.00 Idem 14.15 Bel gische muz. 15.15 Omr. koren 15 30 Gr. 16,05 Idem 16,15 Klavecimbelrecital 16,30 Gram. 17,00 Nws. 17,35 Gram 18 30 Idem 19,30 Nws. 20,00 Hoorspel 22.00 Nws. 22,55 Idem. Televisie WOENSDAG 24 SEPTEMBER NCRV: 17.00-17 40 V. d. kind. MTS: 20 00 Journ. VARA: 20.30 Beroemde variété nummers, film 21,00 De sleutel. TV-spel. FRANS BELG. 17,30 Wereldtentoon stelling 19,00 Les chrétiens dans la vie sociale 19,30 Onbekend 20,00 Journ 20,30 Gevar. progr. 21,50 Lectures pour tous. Daarna wereldnws. VLAAMS BELG, 16.00-17,30 Rendez vous der naties 19,00 De palingvissers van Lier 19,30 Nws. 20,00 Filmrep. 20 30 Doedelzakspeelsters 21,00 TV-soel 22 30 Dans met de Doorme 23,00 Nws en journ Advertentie) Van Nelle bestellen

de Stem | 1958 | | pagina 9