Toekomst van Zevenbergen] en Willemstad is vol goede kansen i Herrie om erfenis „Soeur Gaillard van Casal di Principe: ongezellige plaats Bondsvergadering is zeer kalm Afd. Zeeland verlopen Hein Cujé 2e in Utrechtse Singelloop Onderscheiden vooruilzichten door verschillend karakter Alleen boete voor dodelijk tmgeval Terneuzen won wisselbeker Rode Kruis Goede en rijke bietenoogst verwacht Zilveren Appel voor Tonido DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 23 SEPTEMBER 1958 Bill Vreemde sekte valt uiteen charme anders glimlach Rallye Monte Carlo start opnieuw in Den Haag ft Tilly Daalhuizen verbeterde record Zeeuwse hand balcompetitie Reserveklassen in Brabant en Zeeland Beslissingen naderen in Korfbalsector Zes Zeeuwse renners voor Molentoernooi lillllllllllllllllllllllllll Illlllllllllllllllllllllllll Tn een voorafgaande beschouwing hebben wij geschetst, hoe Willemstad bij voltooiing van de Volkerak- en de Grevelin- gendammen en door de aanleg van de Zoomweg uniek komt te liggen bij het verkeersknooppunt op het eiland in het Hol- landsch Diep en daardoor vanuit Holland en Schouwen-Duive- land even snel en gemakkelijk bereikbaar wordt als uit weste lijk Noordbrabant. Het is daarom bestemd een recreatie-oord te worden voor toeristen uit alle windstreken, met name voor de beklemde bewoners van de zuidelijke Randstad Holland, en het zal die functie al over tien jaar kunnen gaan vervullen. De dijk in wording tussen de stroomgeleidende Hellegatdam en Overflakkee is reeds een zichtbaar teken van het perspectief, dat Willemstad wacht. Terloops hebben wij opgemerkt, dat het oude vestingstadje op zijn karakteristieke wijze als recreatie oord zal hjjdragen tot verlichting van de zorgen van de Randstad, zoals Zevenbergen da', zal kunnen doen door gelegenheid te bieden tot vesti ging van industrieën, die in de Rand stad kunnen worden gemist. Men kan zich hierbij afvragen, waarom juist wel Zevenbergen en niet Willemstad een aangewezen plaats is voor industrievestiging. De nieuwe verkeersverbindingen lijken toch ook de totstandkoming van nij verheid in Willemstad te kunnen be gunstigen. Ofschoon dit niet volkomen uitge sloten behoeft te worden geacht, zal toch in hoofdzaak de ontwikkeling van beide plaatsen door haar ver schillend karakter bepaald blijven en men kan voor de meest gunstige ont plooiing zelfs een belang zien in de accentuering van de karakteristieke verschillen. Willemstad is als gesloten vesting stadje volkomen volgebouwd en kan binnen zijn grachten en wallen geen nieuwe vestigingen herbergen. Alle uitbreidingen moeten dan ook nu al buiten de veste geschieden. luist het historische en besloten ka- rakter van Willemstad maakt naast zijn ligging aan het Hollandscb Diep zijn charme uit, die het bestemt voor toeristen- en watersportcentrum. Dit is de hoeksteen voor zijn intwikke- Iing, waarvoor de kansen van uit bouw nu gegeven worden door de nieuwe verkeersverbindingen Binnen de gemeente vindt men naast de landbouw alleen ambachtelijke nij verheid en scheepsbedrijvigbeid maar geen industrie. Willemstad is daarom ook niet als te ontwikkelen industriekern aan te merken. geheel inders zijn de omstandighe- den voor Zevenbergen, dat niet door wallen omsloten is en met zijn bestaande suiker, en metaalindustrie reeds een industriële sfeer bezit. Het heeft de nijverheidskern we'ke als aanzet kan dienen voor verdere in dustrialisatie. Wanneer het al niet zoals Willem stad direct gelegen is aan net Hol- landsch Diep, het is daarmee verbon den door de Roode Vaart, welke een uitstekende gelegenheid biedt voor vestiging van nieuwe industriën. Het ligt tevens aan een spoorlijn, waar door het niet alleen met het zuid westen, Roosendaal, Zeeland, en Ant werpen maar ook bij Zwaluwe naar het noorden, Rotterdam en Holland, naar het zuiden en oosten, Breda en de Langstraat, verbonden is, Willem stad daarentegen is niet aan een spoorlijn gelegen en aan een spoor weg over de Volkerakdam wordt vooreerst of in het geheel niet ge dacht. De toekomstige ontwikkeling van QP de Hellegatplaten tussen Overflakkee en de stroomge leidende Hellegatdam wordt thans de dijk gelegd, die straks Schou- wen-Duiveland en Goere-Over- flakkee bij voltooiing van de Gre- velingen- en Volkerakdammen een aansluiting zal verschaffen op de Zoomweg. Midden in het water tussen Hol- landsch Diep en Haringvliet is er nu al een eiland ontstaan, waarop en waarrond drukke be drijvigheid heerst. Uit de werk- haven bij Willemstad voeren sche pen materialen aan en op de zandplaten in het water rijden vrachtauto's, kipwagens, bulldo zers en walsen. Aan schepen al leen al zijn zes motorvletten, vier zandzuigers, vier sleepboten, zes onderlossers, twee zolderbakken, drie roeiboten, drie aken, een overslagschip en een tankboot voortdurend in de weer Dertien keten en keetjes en een aantal houten loodsen zijn op het terrein verrezen, dat eens een watervlakte was. Een persleiding van 3180 m werd aangebracht. Vijf draglines, twee bulldozers, vier pompen en twee trilwalsen zijn bij het werk inge zet. Met twee molens wordt het asfalt bereid, dat door een asfalt tankauto van acht ton wordt toe gevoerd. Met al dit materiaal zijn thans 175 man doende midden in het water een weg te banen, die de eilanden Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland straks voor goed uit hun isolement be vrijden zal. ontstaan aan scheepsreparatlebedrij- ven. Die zullen dan wel zo dicht mo gelijk bij de sluizen vestiging vinden een eind weegs buiten de vestingstad. Willemstad zelf kan daarbij geheel zijn huidige karakter bewaren Op Dijgaande schetskaart vindt men een volkomen op zijn recreatieve aantrekkelijkheid afgestemde expan sie, nauw aansluitend bij de ontwor pen uitbreidingsplannen van Willem stad. Ten westen en oosten van zijn wallen en grachten zijn recreatiege bieden aangewezen, waar watersport liefhebbers verpozing en vertier zul len kun- en vinden. Hier kan men dan zwemmen, zeilen en tochtjes ma ken over het Hollandsch Diep en het Haringviliet naar de Deltawerken of naar de Biesbosch Zuidelijk huiten de veste in het groene polderland is de uitbreiding van het woongebied geprojecteerd, welke Helwijk is genoemd. Het krijgt een open bebouwing, aangepast aan het landschap. De woonwijk ir het zuidelijkste deel vlak aan de gepro jecteerde zijtak naar Breda van de Zoomweg is reeds in uitvoering. beide plaatsen zal daarom verschil len en is door haar huidige geaard heid onderscheiden afgebakend. Ze venbergen kan als kerngemeente voor de instrialisatie langs de Roode Vaart uitgroeien tot het Hollandsch Diep en daarmee vanuit Brabant als het ware de hand reiken aan Dor drecht, dat zich langs de Dordtse Kil uitbreidt naai het zuiden. Het is mogelijk dat bij Willemstad wanneer eenmaal de Voleraksluizen gereed zijn, ook enige behoefte zal Er klopte iemand. De caribi- nieri, die de deur van de ka zerne in het op twee kilometer van Napels gelegen Casal el Principe ging open doen vond er een met een mes in de deur ge prikt papier waarop het volgen de stond te lezen: „Ik daag u uit roe te grijpen. Wie me wil ar resteren zal met lood worden ontvangen. Indien u een begrip wil krijgen van de wijze waar op ik me zal verdedigen, moet u de ochtendbladen van morgen lezen." op de heup. Enkele dagen later werd Vittorio niettemin gearresteerd, na zes carabinieri te hebben verwond. Voor het politierapport van Casal krijgt om wat later thuis te komen. De jongens van veertien jaar krijgen een revolver ten geschenke gelijk met hun eerste lange broek. Daarna gaan ze Tom Mix spelen, hetgeen betrekkelijk weinig doden eist. De professor hield ook staande, dat de vijf bioscopen van het dorpje te veel westerns te zien gaven, vol do den en vuurgevechten. De bioscoop directies zeiden echter in koor: „Wat wilt u? Zaken zijn zaken. Niemand gaat hier naar de bioscoop om de stem van Tino Rossi te horen of om is een dergelijke gebeurtenis bijna de benen van Martine Carol te zien alledaags, want hoewel Giuliano hier nimmer regeerde is de omgeving niettemin het koninkrijk der misda digers. Nergens in Europa is de cri minaliteit zo hoog als hier. Al twee duizend jaar geleden stuurden de Ro meinse keizers hun onwillige soldaten en te lakse ambtenaren naar deze streek toe omdat ze er zeker van waren, dat ze er spoedig vermoord zouden worden en tot nog toe is er niet veel veranderd. Het politierap port van 1957 vermeldt negen moor den, vijftig pogingen tot moord, die Als er geen doden op het witte doek vallen zitten we met een lege zaal. Hoe meer doden des te meer kijkers. Boven de twaalf doden moeten we in het algemeen losse stoelen bij plaatsen". De professor besloot zijn studie tij dens de voorstellingen van een wes tern voort te zetten. Het bleef vrij rustig in de zaal, hoewel het al zeven keer tot handgemeen was gekomen voordat het gevaarlijke ogenblik aan brak. De hoofdrolspeler Jeff Chandler Dezf boodschap was ondertekend Man M=,t0"° Si™e°ne koning van de Devouring brisaHi Van«Sj „dl Prmcipe. De kilometers, brigadier snuffelde de ochtendbladen I001 on zag een foto van Vittorio gezocht wegens twee moordaansla gen en de nodige diefstallen. In plaats °P. de rustige jongen uit Casal hij nu op een bandiet op Texas: UCllf ViJJ-tlK yvgliI^Cu ll/t UlUvtU) UIC i i veertig gewonden eisten. Het aantal P..een stoel (op het witte doek) diefstallen, oplichterijen en vechtpar- van achteren door zijn vijand tijen is tienmaal zo talrijk als de 5^rd besl°pen die hem een mes in bevolking van deze twaalf vierkante ru® w"°e steken, Dezer dagen arriveerde er in Casal „Nee. lafaard, niet van de achter kant", riep men uit verscheidene een Engelse professor, gezonden door monden. Gelijktijdig klonken er ge- het Instituut voor Criminele Statis- weerschoten in de zaal en de profes- tiek. Zijn eerste conclusie was, dat sor voelde de kogels langs zijn oren er veel te veel wapens in het dorpje fluiten. Het doek bleek op twaalf een Datrrm e|Di Banai€* °P Texas: waren. De autoriteiten antwoordden plaatsen doorboord te zijn en aan _e.LllchP?™ ?chter: „Bij ons is .de revolver zo Toen is de professor weer naar en aan "j 1 n,-naam eenter: ,,öij ons is ae revolver zo Toen is de profes eerszijden een zware Colt iets als de eerste sleutel, die men Londen teruggekeerd. Hier kunnen ook forensen uit de Randstad neerstrijken, die een rustig en fraa- woonoord verkiezen buiten het rumoer der stedelijke bedrijvig heid. Willemstad, dat nu als een droom van het verleden bijna ver geten in ren uithoek van het Brabant se land stil zijn contouren in het wa ter spiegelt, zal zo nog eens als centrum van sport en verpozing een glimlach van de toekomst zijn voor bewoners van heinde en verre uit het Deltagebied. De organisatoren van de Rallye Monte Carlo hebben, na overleg met de K.N A.C., besloten Den Haag we derom aan te wijzen als één van de negen startplaatsen voor de 28e ral lye Monte Carlo. Voor deze grootste sterrit ter wereld, die van 18 tot 25 januari 1959 wordt gehouden, kunnen de deelnemers starten in Athene, Glasgow, Den Haag, Lissabon, Mün- chen, Parijs, Rome, Stockholm en Warschau. Nieuwe startplaatsen zijn Stockholm in de plaats van Oslo, en Warschau. „Draagt vooral geen juwelen. Het zyn duivelse voorwerpen U kunt ze beter aan my geven. God wil het Het mag vreemd klinken, maar met deze slogan heeft Soeur Gaillard" een fortuin verzameld, afkomstig van haar 4000 „gelovigen". Ze is dezer dagen overleden en haar secte, die nimmer door enige kerk werd erkend schijnt met haar in bet graf te gaan. Er is namelijk een hopeloze herrie ontstaan over haar onmetelijke erfe nis. De „assemblée de Dieu" noemde ze haar 'secte. Ze kreeg volgelingen in en rond Lyon en al spoedig bezat de priesteres" zoveel geld. dat ze een kerkje kon bouwen en contant kon betalen Vermoedelijk zal het gebouw aan de avenue de Galline in Villeur- banne nu een garage worden. Nu „soeur Gaillard" ter aarde is bestejd beginnen de tongen zich te roeren. Voor de naïeven blijft ze nog steeds een heilige vrouw, maar voor vele anderen is ze een Raspoutin-in-jurk geworden Geboren kort voor 1900 .n Saint-Etienne werd ze door de twee de vrouw van haar vader op 3-jarige leeftijd verkocht aan rondtrekkende zigeuners. Nooit ging Pauline Achard naar school. Men beweert, dat ze niet lezen en schrijven kon. Vast staat, dat ze nooit op een brief antwoordde. In haar kerk te Villeurbranne predik te zij „haar evangelie", dat nogal af week van het gebruikelijke. Ze begon ook haar handen uit te strekken over zieken en toen dit bij toeval succes had op een oud-frontstrijder, die in fVan onze correspondent) De officier van justitie by de recht bank te Middelburg, mr. J. L. An- dreae, heeft een boete van 250 ge vorderd tegen de landbouwer C. R- uit Retranchement. De man veroor zaakte op 24 mei j.l. toen hij vanaf de Sluissedyk in zyn woonplaats de provinciale weg opreed een verkeers ongeval, waarbij een Belgische dame om het leven kwam. R. was met zijn auto de voorrangs- weg opgereden, zonder acht te slaan op een Belgische personenwagen, die over deze weg naderde, zodat een botsing ontstond. De officier was van oordeel, dat de landbouwer geen voorwaardelijke straf toekomt, met name omdat R. niet bekend staat als een roekeloos rijder. Bovendien was hij diep onder de indruk gekomen van het gebeurd^. De rechtbank, die ge presideerd werd door mr. B. S. Sie- perda, zal 3 oktober a.s. uitspraak doen. Als proloog op de nationale Rode Kruiskamp, welke in oktober te Goes wordt gehouden, hadden te Middel burg de districtswedstrijden plaats. Bij de helen helpers kwam Axel met 326 punten van de 430 het beste uit de bus. Krabbendijke, Terneuzen, Middelburg en Vlissingen waren resp. tweede, derde, vierde en vijfde. Bij de dames won Terneuzen en werden Middelburg en Goes resp. tweede en derde De wisselbeker, welke in het bezit was van Zuid-Beveland west, werd nu gewonnen door Terneuzen, omdat dames en heren in totaal de meeste punten (592) behaalden. De uitslagen luidden: Heren (maxi mum aantal te behalen punten 430): 1 Axel 326 p. 2 Krabbendijke (afde ling Z.-Beveland oost) 300 p. 3 Ter neuzen 282 p. 4 Middelburg 276 p. 5 Vlissingen 241 p. Dames (maximum te behalen pun ten 310)1 Terneuzen 274 p. 2 Mid delburg 202 p. 3 Goes (afd. Z.-Beve- land west) 194 p. de oorlog van 1914-1918 het gezicht s vermogen had verlorgen. steeg haar ster met sprongen. De laatste jaren had ze 4000 trou we „gelovigen", trouw, omdat ze wekelijks kerkgeld betaalden en hun juwelen afstonden. Eén barer volgelingen was de bekende Lyonse voetballer Lerond. De jockey Pal mer stuurde haar na iedere gewon nen wedstrijd ten stevige cheque. Al tien jaar geleden werkte ze met haar juwelenslogan. Dure armbanden, met diamanten bezette uurwerken, gouden ringen en kostbare halssnoeren verdwenen m haar enorme brandkast, waarvan nu baar geadopteerde kleinzoon Alfred Faticonne de sleutel heeft. Voor haar dood heeft ze hem benoemd tot „pnes- ter" van haar kerk en algemeen erf genaam. De waarde der juwelen valt niet te schatten Bovendien kreeg „soeur Gaillard" dagelijks ruime gif ten. Tenslotte bezat ze een grote be- gaafdhtidin het vinden van goede beleggingsobjecten. Men schat haar erfenis op enkele honderden miljoe nen. Het was in de sekte gewoonte geworden, dat stervenden de helft hunner bezittingen aan de „prieste res" afstonden als vrijgeleide voor het hiernamaals. De overledene heeft bar veel ont vangen. Maar niemand kan zeggen, dat hij of zij ook financieel door „soeur Gaillard" werd gesteund. En omdat tenslotte Alfred niet kan pre ken en ook nog een onaangenaam uiterlijk heeft gunt men hem de erfe nis niet. De laatste dagen zijn er Dij de politie een kleine vierhonderd klachten binnen gekomen, afkomstig van haar vroegere volgelingen, die nu haar nagedachtenis beschuldigen Ze zou het voor haar kerk bestemd geld ten eigen bate hebben aange wend. De politie stelt een uitgebreid on derzoek in. Enige honderden willen Alfred nog trouw blijven op voor waarde, dat hij nu de zaken eens een andere wending geeft en zijn „gelo vigen" een lijfrente toekent uit de enorme fondsen van de erfenis. Maar de politie heeft hem een tip gegeven voorlopig zuinig te zijn. Vroege campagne (Van onze correspondent) De bietencampagne zal dit jaar in de fabriek Zevenbergen van de V.C.S. beginnen op vrydag 26 september 's morgens om 6 uur, terwyl de leve ring van de bieten ingaande woens dagmorgen 24 september kan geschie den. De bietencampagne begint der halve dit jaar wel uitzonderlijk vroeg, daar anders de aanvang meestal ge steld werd in de eerste dagen van oktober. Tijdens de jubileumviering van enige personeelsleden, deelde ir. Meyerink van de fabriek Zevenber gen mee, dat er een zeer grote bie tenoogst verwacht wordt, zodat de volle inzet gevraagd wordt van het personeel en de fabriek. Ook het sui kergehalte schijnt aan de gunstige kant te zijn zodat men goede ver wachtingen mag hebben van de bie tencampagne van dit jaar. Het jeugdige zwemstertje Tilly Daalhuizen van SZV uit Souburg is er inderdaad in geslaagd om het Zeeuwse record op de 400 meter vrije slag dames te verbeteren. Dit record stond met 6 minuten 40 seconden op de naam van Raymonde Vergauwen van De Bruinvis uit Sas van Gent. De drie officiële tij dwa ar nemers drukten in het Middelburgse zwem bad hun stopwatches af op respectie velijk 6.34.4, 6.34.8 en 6.34.9. Het werd dus 6.34.8 en 5.2 seconde sneller dan het oude record. Een prachtig succes. Het rustige verloop van de jaarvergadering van de KNVB afdeling Zeeland, die zaterdag in café restaurant Wohler te Mid delburg werd gehouden, vorm de een duidelijke afspiegeling van het kalm verlopen honds jaar 1957-1958. In zijn openings woord kon de voorzitter I. W. Bakker een flink aantal afge vaardigden welkom heten, maar hij meende toch een woord van kritiek te moeten uiten aan het adres van de wegblijvers. Dit niet-verschjjnen wekt de indruk aldus de heer Bakker, dat men het bondswerk zo'n beetje als een nood zakelijk kwaad ziet. De jaarvergade ring zou naar zjjn mening als net ware een reünie, een demonstratie van de eenheid moeten zijn. Hij me r.ioreerde de verheugende stijging van het ledental en de toenam van het aantal elftallen maar sprak zijn twijfel uit over de vraag of de toe name van het aantal zomeravondelf tallen wei reden tot vreugde moet ge ven. Hij meent dat het wenselijk zal zijn deze zaak te bestuderen waarbij ob jectief zai iroe*er worden onderzocht of op deze wij. e kan worden voortge gaan. Hoewel de toto-opbrengst aan het flink batig saldo niet vreemd is bleek dit niet doorslaggevend. Hij meende echter wel te mogen vaststel len dat hit eventueel wegvallen van de toto-i evenuen voor de meeste clubs catastiofale gevolgen zou heb ben. Met blijdschap maakte hij ge wag van het feit, dat in de laatste tijd het veldenarsenaal is gestegen, terwijl ook de kwaliteit ervan van goed tot prima mag worden gerubri ceerd. Het probleem c'.er kleed'okalen vraagt nog de nodige aandacht Hij waarschuwde de verenigingsoe-1 sturen er voor te waken niet al tei De vergadering ging akkoord met veel als piccolo te gaan spe en, op- Lie benoeming van de heren mr. J da. de gemakzucht der spelers er I p q van Qeinse en jj.l. Plompen tol niet toe zal leiden dat nen op de duur zelfs de veters dicht zal moeten "ijgen. Te passief Hij leverde kritiek op de passiviteit van enkele commissieleden en gaf een overzicht van wat het afdelings bestuur had gedaan bij de verhoging der veertarieven. Meer nog dan het invoeren van gematigder tarieven voor sportverenigingen, achtte hij het van belang dat het prov. bestuur door daarvoor gelden beschikbaar te stellen blijk had gegeven overtuigd te zijn van de waarde van de sport. Naar zijn mening zal men via b.v. een Provinciale Zeeuwse sportraad moeten trachten iets te bereiken, al vreest hij dat vrije veren wei tot een der vrome wensen zal blij'en be horen. Of de nieuw ingestelde 4e klas zuid zaterdagavondvoetbal de ver wachte spelpeilverbetering zal bi en- gen leek hem, afgaande op de eerste uitslagen, een open vraag. De verschillende agendaputen wer den hierna vlot afgewerkt. De jaar stukken werden alle goedgekeurd, terwijl de 3 aftredende bestuursleden de heren M.F. van Hijfte, H. Klein en J. Volkeri werden herkozen. In de vacature ontstaan door het tussen tijds aftreden van de heer K.C Praat kon nog niet worden voorzien. De verwachte kandidaatstelling uit West Zeeuwsch-Vlaanderen was niet geko men, hetgeen naar ter vergadering bleek waarschijnlijk een gevolg is geweest van de interne bestuursmoei- lijkheden die hier en daar in dit rayon waren opgetreden. De kandidaatstelling zal opnieuw worden opengesteld, waarbij de ver gadering reeds een duidelijke voor keur aan de dag legde voor een West Zeeuwschviaamse zetel, mits daar voor een geschikte kandidaat kan worden gevonden. Plompen tot plaatsvervangende leden van de Com missie van Beroep, terwijl de heren P.J. Melse en M.F. de Jonge in de financiële commissie werden herbe noemd. De bespreking van de compe titie-indeling der junioren bracht voor het eerst de tongen wat in beweging. De door de jeugdcommissie voorge stelde „uitsmering" van bepaalde juniorengroepen bleek over het alge meen wel waardering te vinden maar het bleek overduidelijk dat de finan ciële consequenties voorshands een belemmering zullen blijven om tot doorvoering te kunnen overgaan. Een tweetal ingekomen voorstellen beide betrekking hebbend op het zo meravondvoetbal, bracht onomstote lijk aan het licht, dat dit inderdaad in zijn huidige vorm een ernstig kwaad voor de clubs dreigt te wor den. Na veel gepraat Na veel gepraat kwam men uitein delijk met een tweetal voorstellen. Het ene, dat fteeds door de voorzitter in zijn openingswoord aan de hand werd gedaan om een commissie lil het leven te roepen die deze zaak grondig zal bestuderen en een waai- bij een speler die naar de zomer- avondvoetbal overgaat een jaar wachttijd zal moeten maken voor hij weer in normaal competitieverband zal mogen uitkomen. Besloten werd, mede in verband met het korte tijdsbestek, dat nog voor de bondsvergadering rest, een commissie in te stellen die deze zaak terdege zal onderzoeken en dan met gedegen en gefundeerde voorstellen zal moeten komen die dan zo nodig volgend jaar aan de bondsvergade ring zullen worden voorgelegd. De voorzitter merkte nog wei op dat de clubs zelf dit overgaan kun nen tegengaan door geen akkoordver klaring af te geven. In de 1ste klasse heren van de Zeeuwse handbalcompetitie heeft Walcheren de leiding genomen, dank zij een 12-8 overwinning op Marathon 3. Tonido 3 was niet opgewassen te gen Fortuna 2 (5-12). In de 1ste klasse dames kwam Vol harding aan de kop door een 6-0 zege op Fortuna. Meeuwen verpletterde Marathon 2 met 11-1 en ODI bleef met 3-1 baas over Zeeland Sport 2. De Ruiter van AV '34 uit Apel doorn heeft zaterdag de singelloop over ruim 5600 meter te Utrecht ge wonnen in 15 min. 34.6 sec. Na en kele honderden meters vormde zich een kopgroep van 4 lopers, t.w. Cujé (EMM), De Ruiter, Vergeer (Bos koop) en de Lange (Hellas, Utrecht). Deze vier atleten zijn ongeveer 1500 meter bij elkaar gebleven. Daarna maakten de Ruiter en Cujé zich van dit groepje los. Op ongeveer 1000 me ter van de finish liep de Ruiter op zijn rivaal uit en met 100 meter voorsprong bereikte hij als eerste de eindstreep in 15 min. 34.6 sec. Cujé werd tweede in 16.28.8, De uitslag luidde verder: 3 Koster (Trekvogels), 4 Vergeer en 5 de Lan ge. Frederiks van Daventria werd winnaar in de B-klasse met een tijd van 17 min. 15.8 sec. In de reserve eerste klas moest Middelburg 2 op eigen veld de vlag strijken voor Brabantia 2 (31), dat zich bij het leidende trio kon hand haven. Zeeland Sport 2 liet het be zoekende PSV 3 niet verder komen dan een gelijk spel (22), terwijl Helmondia 2 een gevoelige nederlaag van NAC 3 kreeg toegediend (27). Voor Vlissingen 2 was e.r in Den Bosch tegen BW 3 ook al geen winst weggelegd en met een 52 nederlaag moesten de Zeeuwen naar huis te rug. In de reserve tweede klas deelden Axel 2 en Roosendaal 2 de buit eer lijk (1—1). Goes 2 gaf Hulst 2 geen schijn van kans en won met liefst 62. Vlissingen 3 liet RCS 2 ook al met lege handen naar Souburg ver trekken (5—1) en Hontenisse 2 toon de zich duidelijk sterker dan Corn Boys 2 (6—2). Alliance 2 speelde te gen het bezoekende Middelburg 3 ge lijk (1—1). In het kader van de fruitweek te Goes werd op de Markt een zeven- handbaltoernooi gerouden, waarvoor grote belangstelling bestond. De zes deelnemende ploegen waren verdeeld over twee poules. In de finale won Tonido 2 met 11-4 van Neptunus en kwam daardoor in het bezit van de Zilveren Appel. In de Zeeuwse korfbalcompetitie is weer een beslissing gevallen, zjj het dan bij de adspiranten. Noad werd daar namelijk door een 6-0 overwin ning op Animo D ongeslagen en met slechts één verliespuntje kampioen van groep D. Bij de senioren werd deze week een beperkt programma afgewerkt. In de eerste klasse kwamen alleen Scampolo en Animo tegen elkaar uit. De ploeg uit Zaamslag bleef met 6-3 baas in eigen huis. In de 2de klasse A kwamen de bei de nog overgebleven gegadigden voor de titel, Swift 3 en Zuidwesters, tegen elkaar in het veld. De Souburgers trokken met 8-4 aan het kortste eind en hoewel zij nog op de eerste plaats bleven, staan de Middelburgers er nu het beste voor. In de 2de klasse B werd niet ge speeld, maar in 3A, waar het nog slechts om de onderste plaats gaat, veroverde Swift 6 een kostbaar puntje op het bezoekende Stormvogels (4-4). Toch kwamen de hoofdstedelingen er slechter voor te staan want TOP 2 zag kans om Animo 2 met 4-3 te kloppen. In 3B werd evenmin ge speeld, maar in 3C besloot Kats de competitie met een 9-4 overwinning op Vopo. Het ziet er naar uit, dat het hier op een beslissingswedsrijd uit draait, want SSS zal haar laatste wedstrijd waarschijnlijk ook wel in winst omzetten. In 3D tenslotte be haalde Atlas een royale 1-8 overwin ning op BKC 2 in Breskens, terwijl AKC in Vlissingen bij Vedo 3 om de volle buit ging (2-7). Op het parcours in de „Wilhelmina- polder" kwamen zaterdag twee selec tieteams van „Theo Middelkamp" aan bod in een ploegentijdrit in het kader van de verkiezing van zes renners voor het „Zilveren Molentoernooi" dat begin oktober in Zaandam wordt verreden. De ploeg waarin waren opge nomen Verburg, Boonman, De Schip per, Hillebrand, Felius en Schrauwen maakte over de 39 km een tijd van 1 uur 4 min. en 23 sec. De ploeg met Driedijk, De Jong, Verbart, Overweel. Moerdijk en De Korte., kwam door een valpartij in moeilijkreden en maakte een tijd van 1 uur 8 mir^. 10 sec. Gekozen voor Zaandam zijn Ver burg (Kortgene), De Schipper (Ka- pelle), Boonman Cs-Heerenhoek) en Schrauwen (Ossendrecht). Dit kwar tet wordt later nog met twee renners aangevuld wier keuze nog niet is ge maakt. SWIFT heeft ook zijn tweede wed strijd,.in de 2de klasse van de lan delijke korfbalcompetitie in winst omgezet. De hoofdstedelingen wa ren op bezoek bij OSCR in Rotter dam waarvan met 4-9 werd gewon nen.

de Stem | 1958 | | pagina 7