Walcheren Tussen dijken en dammen Reinaert heeft Hulst opnieuw veroverd Hei Venus- kruid Zestigduizend bezoekers vol lof voor fruitcorso Goes Dagblad De Stem Z.-Vlaanderen ZUID-BEVELAND Oud-Kortgener weer terecht Burgemeester H. J. J. Derckx naar Budel De Fee was enig Aambeien? HEMOTABS Ook nog nota's vliegongeluk Armenië 2 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 22 SEPTEMBER 1938 2 't Liefst...Hudson Applaus! terneuzen Bevrijding herdacht Heinkenszandse wielrijder gewond te Goes Uniek jubileum in autowereld Hoogwaterstanden Aan onze kwartaalabonnees AGENDA Vandaag Morgen IK DOE NIET MEE AAN OIE 5MERIGE SMOKKEL VIN DAT HELSE GOEOL WI.KOM. DE DOKTOR REN Z'JN DE ENIGEN NIET.0IEBEWNG5IEI.-j LING HEBBEN VOOR DIE KRUIDEN) (BEGR'JP TE VLISSINGEN Afscheid gemeente secretaris Na de gemeenteraadsvergadering van aanstaande vrijdagmiddag zal in de raadzaal officiéél afscheid geno men worden van de gemeentesecre taris, de heer A. de Beyl, die per 1 oktober a.s. de gemeentedienst verlaat wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hoe laat dit afscheid precies zal plaats vinden is moeilijk vast te stellen, want er gaat een behandeling van een 27 punten tellende agenda en een rondvraag aan vooraf. De vergade ring begint om twee uur. Grond voor Sint Jozefschool In 1955 verleende de raad mede werking aan het r.-k. kerk- en school bestuur voor het stichten van een nieuwe school met zes lokalen in de stadswijk ten noorden van de Singel, ten oosten van de watergang en ten westen van de Irislaan. De gemeente kwam inmiddels met het schoolbe stuur overeen dat voor de bouw van de school de „Sint Jozefschool" die tijdelijk nog is gehuisvest in het voormalige schoolgebouw aan de Glacisstraat, het vrijgekomen terrein aan de Hyacinthlaan ter oppervlakte van 2831 vierkante meter zal worden bestemd. B. en w. stellen de raad daarom voor om deze grond aan het kerk- en schoolbestuur over te dragen. (Advertentie) Het beste dekblad komt van Sumatra, uit 't district „Deli". Uitsluitend hier mede worden de Hudson Sigaren ge maakt. Daarom is ook haar bolknak mfet de naam „APPLAUS" van 27 ct. zó lekker, zó geurig en zacht. Rook 'n goede Sigaar voor Uw geld Koewacht TONEELNIEUWS De plaatselijke toneelvereniging „Tot nut en genoegen" heeft het blij spel „De dochters van de baas" van C. van Lingen in studie genomen. Het is een stuk in drie bedrijven. Zij hopen hiermede op 19 en 26 oktober voor het voetlicht te treden. ACTIE VAN DE VKAJ De meisjes van de V.K.A.J. alhier zullen verschillende acties op touw zetten in de a.s. winter, met als doel zich van uniformen te voorzien. Eer ste actie op zaterdag 27 sept, is de „wafelactie". Op deze dag zullen de V K.A.J.-leden wafels bakken voor de wijken Emmabaan, 't Zand en Nieu we Molen. Ditzelfde zal worden ge daan op 4 oktober voor Het Dorp en de Pr. Hendrikstraat. De bestellingen zullen vooraf worden genoteerd. Ter herdenking van de bevrijding heeft burgemeester Mr. Teilegen za terdagmorgen om half tien een krans gelegd aan de voet van het oorlogs monument nabij de Westsluis, De krans bestond uit witte dahlia's met een toef van groot-bloemige witte en oranjekleurige chrysanten, waardoor heen een rood-wit-blauw lint was ge vlochten. De gemeentelijke plantsoe nendienst had dit fraaie bloemstuk vervaardigd. Heinkenszand UIENOPSLAGPLAATS UITGEBRAND. In een onbewaakt ogenblik hebben enkele met lucifers spelende kinde ren brand gesticht in een uienopslag- plaats aan de Kerklaan. De opslag alsmede enkele landbouwgereed schappen, gingen verloren. De ge meentelijke brandweer was snel ter plaatse, maar moest zich beperken tot nablussen. De schade bedraagt ongeveer zeshonderd gulden. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor vooi Zeeuwsch Vlaanderen Hulst Dubbele Poort Tel 102 RayonredacteurM. J. Groen RayonbeheerderL K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes Westsingel 98, Tel 2236 Rayonredacteur-. N Karhot Redacteur ooor Walcheren-. J Mnas Rayonbeheerder-- J. Fait Prijs gooi losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 pei mm Voor Ingezonden Mededelin gen" 1 0.37 pet mm Bij contract aan zienlijke reductie .Kleintjes i regels ol minder f 0 90 elke egel meei f 0.15 Bij plaatsing ook in ie Biabaritse oplage resp r 1 50 en j 40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen halt geld Jan van Eechoud. de stoere Limburger, die de wereld als va derland had, kende ook Zeeland waar te Middelburg zijn zuster woont. Toen wij dezer da gen het doodsbericht lazen van deze 54-jarige grote Nederlan der, gingen onze gedachten terug naar de lezing, welke hij vier a vijf jaar geleden voor de leden der St. Adelbertvereniging te Vlissingen hield in het Woold- huis. Een lezing, die natuurlijk ging over Nieuw Guinea, dat hij had helpen openleggen en waar over hij, van 1946 tot 1949, resi dent was geweest. Het trof toen iedereen, welk een kennis deze man van land en volk had en hoe zijn hart naar heide uitging. En eveneens viel op, hoe hij geen woord kritiek uitte op de kortzich tige regeerders, die hem, de bij uitstek geschikte, de meest ge schikte, niet waardig hadden ge keurd, om gouverneur te worden, toen de functie van resident niet voldoende meer leek aan den Haag. Thans staan de kranten vol over de kwaliteiten van Jan van Eeckhoud en worden zijn verdiensten voor N. Guinea hoog geprezen als pionier, als be stuurder, als mens en als schrij ver over deze verre en zo om streden bezitting. Aan zijn graf sprak nu de hoog ste vertegenwoordiger van het Nederlandse gezag. Maar negen jaar geleden stuurde men Jan van Eeckhoud, ondanks zijn schi- terende staat van dienst de laan uit. Het is diep-tragisch geweest voor van Eechoud, maar ook voor Nederland zelf. De tweede veerboot In Vlissingen, waar de huizen blokken de grond uitvliegen, vraagt men zich met enige zorg af, of de tweede grote veerpont, evenals de eerste voorbij de neus zal gaan van de Scheldewerf, de onderneming, waarop de wel vaart van Vlissingen voor zestig procent steunt en die met blijd schap zo'n order van een acht Éi negen miljoen zou ontvangen. Strikt zakelijk bekeken zou het niet meer dan logisch zijn, dat dat dit zusterschip van „de Bea trix" gegund werd aan de werf, die deze „Beatrix' bouwde, om dat de honderden werktekeningen daar kan en klaar liggen en men als het ware zonder veel voorbe reiding weer kan aanpakken, maar van de andere kant kan „de Schelde" als order bij uitstek^ Bovendien werd, zo menige andere Zeeuwse veer boot op haar hellingen gebouwd, zodat de ervaring mee zal helpen aan een vlugge aflevering. Het zal geen gemakkelijke beslissing zijn voor het provinciaal bestuur, dat bovendien met gouden banden gebonden is aan den Haag, dat de miljoenen op tafel moet bren gen. Toch hopen wij, dat die be slissing ten gunste van Vlissin gen zal kunnen uitvallen. Een klein beetje gunst van ho gerhand komt ons gewest wel toe, want onverstand en onkunde spelen onze provincie nogal eens parten. Daar heeft men bijvoorbeeld de grote nationale demonstratie op de Expo, waarbij Zeeland zo goed voor de dag kwam, o.m. met de in eigen boomgaarden gekweekte appelen en de in eigen kassen geteelde druiven. En wat schreef een der grote landelijke geïllus treerde bladen: „Nederlandse boerinnen presenteerden Betuws fruit en Westlandse druiven aan de hostessen van de Expo". Snuggere jongens, die nog niet eens een Zeeuwse van een Hol landse kap kunnen onderschei den! Je hebt altijd mensen, die de wereld voor een doedelzak aankijken.! Mogelijk dat de Goese fruit- week een weinig van deze ont stellende domheid uit de wereld kan helpen. Activiteiten Het heeft te Goes niet aan ac tiviteiten ontbroken de laatste dagen. Bergen op Zoomse rol schaatsers brachten een evene ment dat insloeg. Roosendaal stuurde zijn vodstelijke „tromme- laeren", het roffelende keurkorps waar wijlen „der alte Fritz" ja loers op zou zijn geweest. Hand ballers uit Zuid-Bevelandse dor pen, sprongen nog hoger dan de keurturners van de „Zebra'. Het puikje van de Goese hoornblazers wisselde zich af met het Zeeuw se hoornvee, dat zich op de fok- dag bewonderen liet. En wat deze runderen in eendrachtige samen werking met stamboek-schapen en ras-geiten op de Goese Markt achterlieten, zou ongetwijfeld de bloei der stad zijn ten goede ge komen, indien niet, na afloop, personeel der gemeente met kolkenzuiger en straalpijpen al les van de markt had afgespoten, in de verkeerde veronderstelling, dat Goes erdoor in slecte reuk zou komen. Beweerd werd, dat al dit overwerk geschiedde ter ere van het Vlissingse jeugdorkest, dat die avond moest optreden, maar waarom gunde men die kinderen niet een weinig verandering van lucht? Met de laatste boot... De oud-Kortgener Heyboer, over wiens verdwijning, na zijn landing op Schiphol zoveel te doen was en waarvoor heel de Nederlandse po litie werd gealarmeerd, arriveerde vrijdagavond met de laatste boot te Kortgene. Hij leek onbewust van al het rumoer dat hij had veroor zaakt en ging regelrecht naar zijn ouders, die zoveel dagen in grote ongerustheid hebben verkeerd. Zeeuwse fruitcorso Eerste prijs en wisselbeker voor Assepoester De jury van het fruitcorso te Goes is tot de volgende uitspraak gekomen: Het hoogste aantal punten, nl. 338 werd behaald door de praalwagen van gebr. van 't Westeinde van .Westhof" te 's H. Abtskerke, die Assepoester voorstelde. De grote zil veren wisselbeker werd door de fruit- fee aan een der heren van 't West- einde uitgereikt, alsmede een enve loppe met f 300, Andere eerste prijzen waren voor: Zeeuwse fruitteeltkring met „Hans en Grietje" (317 p.); M. Tilroe. Ka- pelle, met „Venetië (308 p.) en Mij. voor tuinbouw en plantkunde met ,De schrik van mijn leven" (301 p.j Tweede prijzen: Priester en Wal- rave met „Maanraket" (287 p.); Vei- lingsver. Z.-Beveland met Vlinder (281 p.)Bond van plattelandsvrou wen met „de Parel van Z.-Beveland" (279 p.)N.F.O. Oudelande met Symfonie in fruit (274 p.) en gebr. Vermue, Borssele met „Dorus in zijn hoestbui" (272 p.). Derde prijzen waren voor de L.J.G.. afd. Zeeland en de N.V. Mulder te Goes. In de afd. luxe-auto's was de le prijs voor L. van Oeveren te Yerseke en de 2e voor fa. Reyerse, Goes. In de categorie reclame-wagens kreeg de B.B. te Goes de le prijs; Asepta, Delft, de 2e en N.V. Hero, Breda, de 3e prijs. Bij Kon. besluit is de heer H. J. J. Derckx, burgemeester van Heinkens zand per 1 oktober in gelijke functie benoemd te Budel, een gemeente in zuid-oost-Brabant van 8000 zielen, die o.m. de grootste zinkfabriek van Europa herbergt. Burgemeester Derckx, die van Lim burgse afkomst is en in 1918 in Frankrijk werd geboren, trad in 1944 in het leger en was toen hij in juni 1953 werd benoemd tot burgemeester van Heinkenszand, kapitein-vlieger instructeur op de vliegbasis Woens- drecht. Als hockeyspeler van erken de bekwaamheid, is hij diverse jaren opgenomen geweest in het nationale team. Te Heinkenszand bracht hij in wei nige jaren veel tot stand en hij had nog heel wat plannen in portefeuille. Node ziet men te Heinkenszand deze actieve en sportieve burgemeester heengaan. Zaterdagmiddag reed de ongeveer zestienjarige J. de Waart uit Hein kenszand per fiets uit de Agnes- gang te Goes de hoofdweg op en werd toen omvergereden door de brom fietser P. H. uit 's-Heerenhoek, die de man niet meer kon ontwijken. De W. bleef met een stevige hoofdwond op de weg liggen en werd op advies van de dokter naar „St. Joanna" ver voerd en later naar zijn woning in Heinkenszand. H. en zijn duo-passagier gingen ook tegen de grond, maar werden niet gewond. Een merkwaardig jubileum in Kloosterzande is zaterdag op merk waardige wijze gevierd. Het jubileum gold mevr. J. Voets, Nederlands enige vrouwelijke garage-beheerder. Zij was tien jaar dealer voor de Volks wagen. Voorafgaande aan een huldi ging en receptie in hotel van Leuven mocht mevr. Voets een défilé afne men, dat geopend werd door de har monie en waarin vervolgens omtrent honderd volkswagens meereden, alle bemand door klanten van de jubila- resse. Op de receptie waren geluk wensen en cadeaus in overvloed aan wezig. (Advertentie) (Van onze redacteur). Reinaert heeft voor de twee de maal, zonder enige moeite Hulst, veroverd. Zijn stoet was een feest van de folklore, een feest van de humor en een feest van de burgerzin. Want de Reinaertstoet is een werk stuk van Hulst zelf, van de doodgewone burgers, die in „hun" vos een toekomst zien welke henzelf, behalve dan wel licht profijt, veel vermaak en voldoening kan schenken. En niet alleen henzelf: ook de dui zenden die Hulst om de vos opzoeken. Ook gisteren, on danks het regenweer. De drumband van de Koninklijke Stedelijke Harmonie opende de stoet en daarachter traden de eksters, on der aanvoering van de kraai Tice- lijn. Ze werden gevolgd door de bon te groep van dieren die naar de hof dag van de nobele Koning Nobel gaan. Hun weg erheen was lang en waarmee zouden ze anders de tijd korten dan door gezellig onder elkaar te kletsen en te roddelen. Over wie? Wel, over de roofzuchtige en valse vos Reinaert natuurlijk, over wie Isengryn op de daarop volgende hof dagwagen zijn nood klaagt tegen de koning. Schrijnender dan de woorden van de wolf, die immers ook een hui chelaar is, klaagt de begrafenis stoet van de arme kip Coppe de snode vos aan. Een riante lijkwa gen van de begrafenisonderneming Pinte en Sproete, gemend door een beroepsmatig droefkijkende haan, vervoert het stoffelijk overschot van Coppe, wier verscheiden door bevoegde kringen zeer werd be treurd... getuige een dure krans van de Rijkspluimveeconsulent te Wageningen. Puik toneel Een puik stuk toneel was de ge hele stoet, en vooral de "groep die de jacht op de zwaargewonde Bruun de beer voorstelde. Heel de schare dor pelingen, incluis de koster en tim merman Lamfreit zelf, zette de bloe dende beer achterna. Hier speelde toneelminnend Hulst zonder repetitie of regie een spontaan spel. De rij dansende muisjes de jeugd had een groot en gewaardeerd aan deel in de stoet! herinnerde aan het lot van kater Tybeert die er ook invloog. Beter lot trof Grimbeert, die de vos meetroonde naar het hof. On derweg zei Reinaert zijn biecht, het tweetal ging voort, kippen dansten (de vos is immers een ongevaarlijke bekeerlin-g nu) en een kikkerorkest speelt daar kwakerige muziek bij. Bruun heeft al zoveel moeten lij den. maar de gladde mond van Rei naert bereidt hem, zowel als de wolf, nieuwe folteringen, die op een wagen vol tortuur worden uitgebeeld. Kijk daar loopt de vos samen met Belijn en Cuwaert, door het bos naar zijn huis Malpertuus. Het is wel een Reinaertbos waar door zijn pad gaat. De bomen zijn volgekalkt, alsof het verkiezingstijd was. ,,Hier vuil storten. Niet bij het 't Stadhuis" staat ergens. Een andere boom draagt een merkwaardige re kensom tot opschrift: vier plus één is vijf. Vijf plus zes is elf. Waarvan Bartjens gezegd zou hebben dat het precies klopt. Morgen, dinsdag 23 september, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 11.44 uur; te Terneuzen om 11.25 en 23.59 uur en te Vlissin-, gen om 10.57 en 23.32 uur. Ook U kunt, om Uw charme te ver hogen, naar Uw persoonlijke smaak Uw kleding naar maat laten maken door ATELIER POLEY, Ganzepoort- straat, Goes, waar reeds vier achter eenvolgende jaren de kleding voor fruitige en hofdames is gemaakt. (Van onze verslaggever). Het Goese fruitcorso mag dan nog geen Zunderts bloemfestijn zijn: ieder jaar gaat het meer belangstel ling trekken en stromen behalve uit heel Zeeland ook uit Brabant, de be langstellenden toe. Voorzichtig geschat trok dit vierde corso met de reeks van andere eve nementen niet minder dan zestigdui zend bezoekers. Vn het moment af dat de even bonte als schitterende stoet uittrok tot aan middernacht toe, toen het fantastische keurkorps ,.De tromme- laeren van Roesendale", na de glo rieuze taptoe, afmarcheerde, was Goes één mensenzee, waarvan een golfje nog even door de bloemen- en vogeltentoonstelling spoelde, welke daardoor de tienduizend bezoekers met glans haalde. Om drie uur in de middag precies snerpte het aanvangssignaal op het Veilingsterrein te Goes en namen de Trommelaeren van Roesendaele reso luut, maar in straffe discipline de kop. Na dit daverende, overrompelen de begin, deden de statige auto's met autoriteiten wat mat aan, maar wel dra reden de met fruit en bloemen beladen luxe-auto's aan, op de voef gevolgd door pompeuze reclame-wa gens. schetterende muziekkorpsen en DE KWITANTIES VOOR HET VIERDE KWARTAAL 1958 WORDEN BEGIN OKTOBER A.S. UITGEZONDEN. Indien U de voorkeur geeft aan betaling per giro U bespaart dan 15 cent incassokosten of 35 cent indien onze kwitantie per post moet worden aangeboden wordt U verzocht een bedrag van f 7.te stor ten ol over te maken op onze girorekening no. 278841 en wel vóór 1 oktober a.s. Voor abonnees, die buiten ons verspreidingsgebied wonen en de krant per post ontvangen, wordt dit een bedrag van f 8.20. Administratie Dagblad De Stem de minzaam groetende fruitfee zelf, wederom geaccompagneerd door even aanvallige hofdames. Dan was het moment van de praal wagens gekomen. Eerst de kleine, met de schitterende „Venetiaanse gondel" als uitblinker; dan o.m. de fijne „Symfonie in fruit" en de gees tige „Kat en muis" met snorresprie- ten incluis. De categorie grote praalwagens werd verrassend geopend door Asse poester van de fruitkwekerij „West hof", die de allerhoogste prijs toege kend zou worden. Echt lief waren Hans en Grietje; Dorus in zijn hoest bui. zorgde voor lachbui op lachbui; de maan- en raketfantasie was niet minder grappig en de statg-gesti- leerde „Vinder op bloesenmtak" van de Veiling te Göes sloot de stoet af. Vele muziekkorpsen fleurden met klank en kleur de stralende cavalcade op en 't spontane applaus dat regel matig uit de mensendrommen langs de route opklaterde, bewees wel hoe het geheel insloeg. De file Tegen vijf uur arriveerde het corso, door de zon overgoten op de Grote Markt en defileerde langs de com missaris der Koningin en echtgenote; de Goese ereburger, ir. F. den Hol lander en de Bevelandse burge meesters, die in het front van hotel de Korenbeurs opgesteld stonden. Zodra alle wagens hun plaats op de Markt hadden ingenomen, kregen de gasten gelegenheid de finesses te be wonderen en nadat de prijzen wa ren uitgereikt was dit ook mogelijk voor het grote publiek. Om zes uur verenigden zich de ge nodigden aan het welbereide diner in de Korenbeurs. Tafelspeeches werden afgestoken door de voorzitter van de Corso stichting, de heer van Willegen, die de middenstanders loofde en ont hulde dat het streven erop gericht is om geheel Z. en N.-Beveland bij het corso te betrekken. De heer Lenshoek complimenteer de gebr. van 't Westeinde met hun eerste prijs; strooide bedankjes mil- delijk uit en overhandigde een reuzen- peer aan zijn oude schoolkameraad, ir. den Hollander. Burgemeester Wil- lemsen van Yerseke. namens zijn confraters sprekend verklaarde zich bereid voor het corso te doen wat in zijn vermogen is. De adj. dir. van de Goese veiling, de heer W. de Valk, kwam met de suggestie dat iedere Bevelandse gemeente voortaan met een wagen zou uitkomen en dat de winnaar dan als prijs een volksfeest zou worden aangeboden. De fruitfee kreeg de gelegenheid om met enkele vriendelijke zinnen aan maaltijd en welsprekendheid een eind te maken. Grootse finale Om acht uur trok bij fakkel- en kunstlicht het corso voor een tweede zegetocht uit en wederom viel het een massale belangstelling ten deel. Op de Grote Markt concerteerde in tussen de harmonie uit Wissenkerke en voor een weidse finale zorgden de honderd Roosendalers, grootmeesters op trom en hoorn, die feilloos excer- cerend en virtuoos vendelzwaaiend, een laaiende geestdrift lossloegen. Zij nog gemeld dat ook de originele modeshow op het eiland in de Oost- vest de belangstelling kreeg van dui- renden. Dank zij de ordemaatregelen der politie verliep alles harmonisch. Feest is het op de nu volgende wa gen, waar eenden van serveersters de maaltijd gereed zetten. Nobels rijk kan immers fetsvieren, nu de vrede met Reinaert is bezegeld en er een rijke schat op komst is! Maar Rei naert grijst vals: hij heeft hen beet en in de laatste wagen van de stoet, het vossenhal Malpertuus huis de fa milie Reinaert, die dat duidelijk laat blijken. Reinaerts portret Dan is de stoet voorbij. Op de ge zichten der kijkers staat overduidelijk te lezen dat de Reinaertstoet een stoet uit duizenden is. vol onverwach te vondsten, vol humor in al zijn uitingen: parodie, goedmoedige spot, sarcasme en ironie. In de Burgerzaal van het stadhuis ontving daarna het gemeentebestuur de genodigden: de medewerkenden aan de stoet, de burgemeesters uit de wijde omgeving, Reinaertkenners en -vrienden, autoriteiten op velerlei ge bied. Mr. J. van Winckel uit Lokeren bood, na het Reinaertgedicht van Anton van Wilderode geciteerd te hebben, het gemeentebestuur van Hulst een fraai portret van Rei naert" aan, een vossekop die al de waakzame sluwheid van de hoofd persoon uit Willems werk prachtig karakteriseert. Het was 's avonds feest in Hulst. De Harmonie concerteerde en onder de autoriteiten die het concert aanhoor den was Reinaert zelf. tevoren offi cieel afgehaald ten huize van de op tochtvoorzitter en hoofs verzocht te midden der eregasten plaats te ne men. De deemoedige Reinaert. Met Grim beert samen op weg naar het Hof van Koning Nobelspreekt Reinaert de Vos zijn biecht (Advertentie) neem Hemotabs de nieuwe behande ling van binnen uit. Een simpel vrijwel smaakloos table tja plus een glas water is alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief te verlichten. Zalf en zetpillen zijn overbodig. Met hun werking van binnen uit, doen Hemotabs de zwellingen slinken en be.vorderen *o de genezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies herstellen. Zo belangrijk voor volkomen herstel van Aambeien en lang durige vrijwaring van pijn. 'n Complete kuur f. 1.4T Bü Apothekers en Drogisten. Het Oostduitse persbureau A.D.N. heeft uit Moskou bericht, dat de Sovjet-Unie bereid is de stoffelijke resten van de zes Amerikanen die begin deze maand omkwamen bü een vliegtuigongeluk in Armenië, uit te leveren. Uit Moskou werd later vernomen, dat Amerika in een nieuwe nota ge vraagd heeft, wanneer de stoffelijke resten uitgeleverd kunnen worden, en verder opnieuw verzocht heeft om inlichtingen betreffende de elf nog vermiste inzittenden van het vlieg tuig. I MIDDELBURG Electro: Droomeiland, j a.l. Schouwburg: Kruitdamp, 14 j. I VLISSINGEN Alhambra: Afscheid van de wapenen, 18 j. met voorbeh. Luxort I Generaal tegen wil en dank, a.l. I SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Heerser zonder kroon, 18 j. m. voorb. AXEL Het Centrum spreekt het geweten. 8 uurEens DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u.: Het zwaard van de wraak, als bijfilm Het lijk in de moerassen. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Verbies mich nich, a.l. OOSTBURG Ledel 8 uur: De lange hete zomer. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Liane het meisje uit het oerwoud. Stadhuis: Tentoonstelling: Wie was Vin eent van Gogh? LAMSWAARDE A. v. Driessche 3 U.: Kermisschieting. Tent H. de Vlieghere: Dansen. GOES Wilhelminastraat: Circus van Bever. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Drei Madels vom Rhein. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Canaris, de man die alles wist, 14 j. Reinaertbos, waar door -j zijn huis Malpertuus om afscheid H^f .^^rhet^oërwold.^ie^aar te nemen van vrouw en kroost. I met enig voorbeh. Stadhuis: Tentoon- stelling: Wie was Vincent van Gogh? Bomen en paddestoelen maakten kapelaan zich op weg begeeft naar een echt heen de sluwe vos zich samen met Cuwaert de haas en Belijn de hof- rVENU5 VAPEN5- BENT U DAN N/^A.NU BEGB'JPIKHET> V.WNDE DOKTEBS-OBGANIjiATIE? J OSNK )E FEESTEL'JK W TJA,IK ZOU ER HEEl WAT VÖ0B GEVEN. 4 OM PILOOT OP DEZE KRUISEPTE Z'JN mmmu. i 1 i" JE H0EFI EC NIETS V00P11 GEVEN INTEÖENOEEI. JE ZOU ER VEEL VOOR ONTVANGEN, WEET JE.DE EERSTE fc TOCHT ZAL NAAR VENUS Z'JN.NU' EEN VRACHT VAREN5 HALEN. 1 fi

de Stem | 1958 | | pagina 2