Historische ontmoeting STEM-FEUILLETON Zwart o (I Prof. H. Dorgeloo overziet één jaar Eindhovense T.H. Gala-première van „Dorp aan de rivier" DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1958 Deze week in het buitenland Algerijnse terreur overschaduwt volksstemming Deining in KVP te Maastricht Een persoonlijke groet van Gina Lollobrigida Regelmatig verloop der opleidingen gaf veel zorg CcKSEiTJE DEKSELTJE C)p Let Spoor uan JCJC Speciaal spoortarief voor Amerikanen P WH 11/ 1 Neusverkouden? DAR0PHEDRIN helpt direct! 40 1. ■yERWIJL de datum van 28 sep tember nadert, waarop het ple bisciet over de nieuwe Franse grondwet zal plaatsvinden, wordt Frankrijk geplaagd door een toege nomen terreur van de Algerijnen in het moederland zelf. De mislukte aanslag te Parijs op de minister van voorlichting Soustelle, een van de kopstukken der 13-mei-actie in Al giers en mogelijk de opvolger van de Gaulle als premier, was een der meest opvallende uit een gehele reeks gewelddaden, welke Frank rijk eerst voor de daar vertoeven de Algerijnen, thans ook voor de Fransen zelf onveilig maakten. Als reactie hierop is de regering tot strenge maatregelen overgegaan, die speciaal de Algerijnen in Frank rijk treffen, maar ook voor de Fran sen een toestand betekenen, welke op een staat van beleg begint te lijken. £)EZE interne spanning komt wel zeer ongelegen op het moment, dat Frankrijk een nieuw bewind gaat vestigen en consolideren en vanuit een nieuwe status weer een rol van betekenis in het internatio nale leven wil gaan innemen. Van deze laatste gezondheid getuigt ook de merkwaardige ontmoeting, wel ke generaal de Gaulle en de West- duitse kanselier Adenauer in het begin van de week te Colombey op het landgoed van de Franse pre mier hebben gehad. Men heeft deze ontmoeting, waaromtrent overigens weinig details zijn bekend gewor den, een historische betekenis toe geschreven en als manifestatie en bekrachtiging van een van vijand schap in samenwerking verkeerde Frans-Duitse verhouding mag zij deze karakterisering verdienen. De twee Europese leiders hebben frank en vrij met elkaar gesproken en in het communiqué, dat na de ontmoeting werd verstrekt, spre ken zij de overtuiging uit, dat de nauwe samenwerking tussen Duits land en Frankrijk de grondslag is van alle opbouwend werk in Euro- pa. De vroegere vijandigheid tussen beide landen is verdwenen. Met de ze indruk is Adenauer na de vrien delijke ontvangst teruggekeerd te Bonn, waar hij zich gehaast heeft de voorstelling van de Gaulle als een bekrompen Frans nationalist, die in de Duitse pers opgeld had gedaan, te weerspreken. Hij had te Colom bey een ander man ontmoet, die Europees en internationaal georiën teerd blijkt. Het ijs van de afwachting, dat tussen Duitsland en Frankrijk ge spreid lag sinds het aan de macht komen van de Gaulle, is nu gebro ken. De Frans-Duitse toenadering kan worden voortgezet en tot vriendschap gedijen. Het is een grote voldoening voor Adenauer, die jarenlang geduldig en standvastig voor dit resultaat gewerkt heeft en met het oog op een waarlijk Europese politiek de verleiding heeft weerstaan om de zwakheden van Frankrijk uit te buiten en daardoor Duitsland in Europa de eerste viool te doen spe len. Het is ook een grote geste van de Gaulle, die als voormalige vijand nu de samenwerking met Duitsland op prijs stelt en de betekenis van dit land voor de Europese gemeen schap erkent. Verwantschap in karakter en geestesrichting kunnen deze door velerlei ervaring gerijpte staatslie den deze houding van verzoening gemakkelijker hebben gemaakt. ^/OOR de Gaulle komt nu de dag nader, waarop Frankrijk over zijn politieke inzichten beslist. De uitslag van de stemming over de nieuwe grondwet is feitelijk een al uitgemaakte zaak. Niemand twij felt aan een meerderheid voor het project van de Gaulle in Frankrijk zelf. Van de grote partijen zijn al leen de communisten er tegen. Bij de socialisten geldt dit slechts voor een minderheid, die zich van de partij afsplitste en bij de radicalen groepeert Mendès-France nog een tamelijk belangrijke groep neen- zeggers om zich heen, maar gaat ook de meerderheid met de Gaulle akkoord. Mendès-France schijnt sterk de centrale figuur te zullen worden van de oppositie, wanneer het nieu we bewind gaat optreden, dat het zwaartepunt van de regerings macht voor een goed deel verlegt van het parlement naar de execu tieven, waarbij ook de president meer bevoegdheden krijgt. Men neemt aan, dat De Gaulle dan Coty als president zal opvolgen. Een tegenvaller voor de Gaulle belooft intussen de stemming in Frans Afrika te worden, waar Frans Guinea bijna zeker en misschien ook Frans Nigeria en Somaliland zich tegen de nieuwe grondwet zullen uitspreken en hun onafhankelijkheid of althans een lossere band met Frankrijk zullen trachten te ver werven. Daarnaast blijft het een open vraag, hoe het in Algerië zal gaan. De „nationalisten" willen aan de vooravond van het plebisciet nog met een eigen regering voor de dag komen en hun verbijsterend fana tiek optreden in Frankrijk zelf kan doen vrezen, dat ook met de volks stemming de Algerijnse kwestie nog verre van opgelost zal zijn. (Advertentie) Leden van de Katholieke Volkspar tij te Maastricht hebben een algeme ne vergadering van deze statenkies- kring gehouden, waarop de kwestie rond de wethoudersverkiezingen, te Maastricht ter sprake kwam, waar over in organisatie-kringen beroering is geweest. De besprekingen op de vergadering omvatten alle moeilijk heden, welke zich rondom deze aan gelegenheid hebben voorgedaan. Aan de voorzitter van de KVP- fraetie is gevraagd zijn ambt en zijn lidmaatschap van de raad neer te leggen. (Advertentie) Altijd gaaf huidje Komende week In Libelle {,,Aan dt lezeressen van Libelle met veel sympathie") Hoe is Gina Lollobrigida in werkelijkheid? Lees volgende week de ervaringen van Libelle's redacteur Dick Hendrikse, die Gina in haar zwaarbewaakte droomvilla interviewde. Zie in Libelle de schit terende foto's in kleuren en zwart-wit, genomen door Gina's „HoffotograafHij alleen mocht deze intieme opnamen maken! Laaf u heerlijk verwennen door Nassauplein 3 - Haarlem POEDER -ZALF-OLIE-ZEEP Prof. H. B. Dorgeloo, rector mag nificus aan de Technische Hogeschool te Eindhoven, heeft vrijdagmiddag tijdens een openbare zitting van de senaat een rede uitgesproken, waar in hij verslag uitbracht van de lot gevallen der T.H. in het afgelopen jaar. Prof. Dorgeloo deed in zijn rede o.a. mededeling van het feit, dat door de benoeming van 10 gewone en vier buitengewone hoogleraren de senaat werd uitgebreid tot 26 gewone en 7 buitengewone hoogleraren; één on- (Advertentie) 20) We behandelen hem als een lid van het gezin. Hij zal wel ergens zitten te rokenmisschien in mijn werk kamer boven in de koepel. Ik zal u die kamer bij gelegenheid wel eens laten zien." „Goed. Ik zou die kamer graag eens bekijken." „Ik ookviel Judson hem bij, in de hoop, dat de bankier misschien zou voorstellen, er meteen heen te gaan- „Is er daar soms meer dan één rookkamer?" Farrington keek hem verbaasd aan. Hoe kwam die jongeman, die toch vreemd in huis was, op het idee, dat er meer dan één rookkamer bo ven in de koepel zou zijn Hij gaf zijn verwondering echter niet te ken nen. Hij zei alleen, dat er nog een andere, kleinere kamer was, waar hij echter zelden kwam. De schijn baar onbetekenende vraag van zijn assistent was Flint echter wel opge vallen en hij zag aan het gezicht van Judson, dat deze met die vraag iets bijzonders voor had. „Maardat is waar ook Basil is daar in geen geval. Kort nadat hij hier uit dc salon gegaan was, kreeg ik een krabbeltje van hem", vervolg de de bankier, een briefje uit zijn vestzakje halend. „Hier is het „Plotseling naar de stad geroepen. Je neemt het niet kwalijk, wel? B. v. D."Echt iets voor Basil. Hij had zeker afgesproken ergens een spelle tje poker te spelen. U blijft hier van nacht natuurlijk logeren, nietwaar?" vroeg hij met zijn joviale gastvrij heid. ..Dan zal ik Matsu even zeggen, dat hij zorgen moet uw kamers in or de te brengen." Ze waren in de bibliotheek gaan zitten en de bankier had een sigaar opgestoken, waarvoor Flint en Jud son bedankt hadden. Flint hield de arm van de bankier tegen, toen deze op de elektrische bel wilde drukken om de butler te roepen. „Nee, roept u Matsu niet hier, mijnheer Farington. Ik zou hem graag op zijn eigen terrein spreken. U weet immers nog wel dat ik u een poosje geleden gevraagd heb eens met hem te mogen praten?" .„Goeie genade, dat is waar ook!" nep da bankier, dia hat blikbaar to taal vergeten was, uit. „Ik zal u wel even naar hem toebrengen." Met een glimlachje wimpelde Flint ook dit af. „Wilt u toestaan dat ik op mijn eigen manier met hem om spring?" vroeg hij ernstiger dan hij tot nu toe die avond gesproken had. „Ik zou liever gewoon naar zijn ka mers gaan, mezelf voorstellen eh een praatje met hem maken." „Uitstekend, beste Flint!" ant woordde de bankier schouderopha lend. „Ik ben erg moe. Neem je het me niet kwalijk, dat ik vast naar bed ga?" „Dat had ik nu juist gehoopt, dat u doen zou", antwoordde Flint. „Ik zou graag nog een paar uur aan het ge val werken. Het is een ingewikkelde om naar zijn chef. „Zeg. meneer FlintKitura leeft nog Tot zijn grote verbazing trok Flint slechts heel even de wenkbrauwen op en vroeg doodkalm: „Weet je dat wel zeker Heb je hem gezien „Ja. En Roy ook. En we hebben hem horen praten", antwoordde Jud son met veel nadruk en sloeg met zijn vuist op tafel. Doch hij wachtte tevergeefs op een teken van verba zing van de chef. Flint bleef rustig en zei gewoontjes: „Laten we nu maar eerst eens met Matsu gaan praten." „Wel verdraaid!" bromde Judson binnensmonds. HOOFDSTUK XVII Het relaas van Shorty. De snelle blik door Flint op Matsu geworpen, toen deze hem in zijn ge zellig gemeubelde kamer een stoel aanbood, gaf hem de indruk dat Mat- door Douglas Grey zaak en ik heb er geen idee van, wat er van komen kan. Ik kan u slechts de verzekering geven dat ik ieder mogelijk spoor zal volgen, zonder aanzien des persoons en ik verwacht vast te zullen slagen." „Daa ben ik ook van overtuigd", was het hoffelijk antwoord. „Maar heus, meneer Flint, ik verlang even ernstig dat u de moordenaar van die arme Kitura vindt, als die bronzen offerschaal. Als die lamme Basil me hier niet was komen vertellen, dat ik in mijn museum namaak had staan, zou ik doodtevreden zijn ge weest, Die arme Japanner was er dan het leven niet bij ingeschoten. Het is toch 'n rare wereld, waarin je nooit weet. wat je te wachten staat... Goedenacht, mijnheer Flint. Ik hoop u beiden aan het ontbijt terug te zien. Zegt u maar aan Matsu, dat hij het u zo comfortabel mogelijk moet ma ken." Langzaam ging Farrington de trap op naar zijn slaapkamer. Hij gebruik te zelden de lift, die hij met veel kos ten had laten aanbsengen. Judson wendde zich opgewonden su te vertrouwen was. De butler was een tengere man van een jaar of veertig met alle gewone kenmerken van zijn ras en ietwat overdreven hoffelijke manieren. Toen Flint aan klopte, zaten Matsu, Shorty en Norton over China te praten en was Roy uit de verhalen van de grote zeeman heel wat wijzer geworden over dat land- Hij vond dat Furer, hoe grof ook, ee.i gezellige kerel was. Norton deed de deur open. in de verwachting Judson te zien, maar toen hr bovendien zijn chef zag bin nenkomen, was hij daarmee bijzonder ingenomen. „Ik mag immers wel binnenkomen, Matsu?" vroeg Flint glimlachend. „Het is me een grote eer, meneer Flint", antwoordde Matsu: „Ik ken de u natuurlijk wel van wat ik over u gehoord had. maar meneer Nor ton „Zeg maar gerust Roy", zei dat za kelijk heerschap. „Roy", aanvaarde Matsu glimla chend die correctie, „vertelde me dat u hier met een bepaald doel was ge komen. Hij zei...." In het City-theater te Amsterdam is de gala-première gehouden van de film „Dorp aan de rivier". Na de voorstelling vond er een huldiging plaats. Foto: v.l.n.r.: Anton Coolen, de schrijver; Jan Teulings; Mary Dres- selhuys en Max Croiset. „Is er iemand in de kamer hier naast?" onderbrak Flint hem be daard. Matsu wierp de tussendeur open en liet hem zien dat dit slechts een pro visiekamer was, waarin hij het zilver en levensmiddelen bewaarde. „Deze deur is de enige toegang tot dit kamertje, meneer Flint", zei Matsu. „En deze kamer ligt een twee en halve meter boven de bega ne grond, zodat er geen gevaar be staat dat iemand aan de ramen luis tert. Ik veronderstel dat u me iets in vertrouwen hebt mee te delen." Matsu zei dit met een glimlach en tintelende ogen en Flint dacht bij zichzelf, dat hij wel meester op alle wapens mocht zijn, als hij zich aan een schermutseling met die tengere Japanner wilde wagen. „Ik zal de deur op slot doen, Matsu als daar niets op tegen is," zei Flint. „Natuurlijk, mijnheer", riep Mat su, terwijl hij zich naar de deur haastte. „Dat heb ik vergeten". Maar voordat hij bij de deur was, had Flint de sleutel reeds omgedraaid. Daarna Fmer6 hij ZiCh k°rt0f t0t Shorty „Waar is die bronzen schaal*" vroeg hij. „En hoe heb je die sma ragd er uitgehaald?" s a „Ik weet niet waar dat nors°SeÊnIikdiiS"'t antw,oordde Shorty nors En die steen heb ik er hef een beitel uitgehaald. Toen ik na Ir de opiumkit van Tsjing Lo gine Óm een pijpje te roken, was die schaal n°f, op miJn kamer. En toen ik te- ïugkwam, vond ik u met uw mannen daar en de schaal was weg „Waarom heb je me dat niet dade lijk verteld?" vroeg Flint strem* „U zou me toch niet geloofd heb- 5 ui a,ntwo°nMe Shorty. En Sc dacht, dat ik er hier in huis mis- Matsn 7 eens te/en aan kon '°PPn- Matsu is een oude vriend van me. benf V dat.1e als W iets kwijt bent er naar zoeken moet on een plaats, waar je zeker weet dat het met is en dat je het daar dan waar schijnlijk vinden zult." Matsu glimlachte verontschuldigend en maakte een handgebaar tegen de detective. „Furer zegt het wel niet precies zo als ik het hem gezegd heb. mijnheer Flint maar het idee is wel goed", zei hij. (Wordt vervolgd) derwijsopdracht werd verstrekt, ter wijl verder aan de senaat nog 5 ad viseurs zijn toegevoegd, die aan de besprekingen over de opbouw van de hogeschool deelnemen. Door zeven hoogleraren werden in de' loop van het cursusjaar inaugurele redevoe ringen uitgesproken. De bij de wet van 6 juni 1956 aan de technische hogescholen verleende rechtspersoonlijkheid bevorderde een snelle opbouw in sterke mate. Spre ker bracht dank aan de ministeries van onderwijs, kunsten en weten schappen en van financiën voor de vlotte verlening der nodige goedkeu ringen en memoreerde met erken telijkheid de voortreffelijke medewer king van alle rijks- en gemeentelijke overheidsinstanties. Aan de senaat, het college van rector magnificus en assessoren en de afdelingen baarde veel zorg het regelmatig doen verlopen van de in september 1957 aangevangen oplei dingen, de completering van het hooglerarencorps en de weten schappelijke, technische en admini stratieve staf, de nadere uitwerking der onderwijsprogramma's voor het 3e, 4e en 5e semester en de voor bereiding daarvan voor de hogere semesters. Examen-resultaten Aan het einde van het eerste stu diejaar werd in de afdeling der schei kundige technologie door 76 pet., in de afdeling der elektrotechniek door 60 pet. en in de afdeling der werk tuigbouwkunde door 47 pet. der stu denten aan het propaedeutisch exa men deelgenomen. Hiervan slaagden respectievelijk 73, 69 en 68 pet. Dit betekent, dat in de genoemde afde lingen respectievelijk 55, 41 en 32 pet. der studenten na één jaar voor het propaedeutisch examen geslaagd is. Het is prematuur uit deze examenre sultaten van slechts één jaar gevolg trekkingen af te leiden. Bij de senaatscommissie tot toela ting tot de examens kwamen 41 toe- latingsverzoeken binnen van houders van het einddiploma H.T.S. Hiervan werden er 28 ingewilligd en 13 afge wezen. Over toelatingsverzoeken van 30-jarigen werd in 5 gevallen geadvi seerd. Toegelaten werden 3 kandida ten terwijl 2 werden afgewezen. Tot 1 september 1958 werden door de bibliotheek 13.701 boeken inge schreven: in 1956: 296, in 1957: 6.437 en in 1958: 6.968. Het aantal tijd schriftabonnementen bedraagt 600. De eerste inschrijving van studen ten vond plaats op 3 september 1957. Er meldden zich 191 studenten aan, wier aantal in de loop van de cursus opliep tot 246, waarvan er 80 in de afdeling der werktuigbouwkunde, 87 in die der elektrotechniek en 75 in die der scheikundige technologie stu deerden. Voor het volgen van enkele lessen meldden zich 4 personen aan. Op 2 september 1958 werden 241 eerstej aarsstudenten ingeschreven. Gezien de groei van het aantal eerste jaarsstudenten tijdens het vorig jaar, kunnen voor de komende cursus in totaal circa 300 eerstejaarsstudenten worden verwacht. (Advertentie) BEURS VOOR H0DE EN HUISHOUDING Bijzondere manifestaties s Het Kogelhuis De Spindler-bungalow Gedekte tafels Gratis Femlna cinema Wedstrijden „huishoudelijke bedrevenheid'' MODESHOW Elke dag uitreiking van een aantal waardevolle cadeaux I Geopend van 1 0-1 7 en 1 9-23 u. j Zondags gesloten. AHOY' GEBOUW ROTTERDAM t/m 24 SEPT. Van 1 maart 1959 af zullen alle in gezetenen van Noord-Amerika en La- tijns-Amerika tegen een gemiddeld tarief van 125 dollar gedurende twee maanden een onbeperkt gebruik mo gen maken van de spoorwegen in dertien Europese landen. Dit is het resultaat van gedurende twee jaren gevoerde onderhandelingen, die ten doel hadden het gebruik van de Euro pese spoorwegen door Amerikaanse toeristen te bevorderen. De 13 landen zijn Oostenrijk, België. Denemarken, Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Lu xemburg, Nederland, Noorwegen, Portugal, Spanje, Zweden, Zwitser land. Voor dit doel wordt een „Eurail- passe" ingevoerd. Dit is een spoor wegbiljet, dat de Amerikaanse toerist "tegen betaling van de overeengeko men prijs het recht heeft gedurende twee maanden gebruik te maken van iedere trein op het gezamenlijke net van ruim 160.000 km der deelnemende landen. I j VERANDERING De heer Orders uit Ruther- fordton heelt als postbode ja- i ren lang een route gehad, waarop honden het hem las- tig maakten. Hij werd ontel- bare keren gebeten en daar- om was de man blij, dat zijn i herhaalde verzoeken om een ander baantje eindelijk wer- den ingewilligd. Hij kreeg de i post van chauffeur. Op de eerste dag de beste in die nieuwe functie werd hij ge- beten door een ratelslang, die wat nonchalant was ingepakt S en vrolijk door zijn wagen kronkelde. Kandidate Vorig jaar stelde mevrouw Juantia Easterlin uit High Springs zich kan didaat voor het burgemeesterschap in haar stad. Ze hield verschillende spreekbeurten. Daarin betoogde Ju antia telkens met kracht, dat het onverantwoordelijk was de import van jenever voortaan toe te laten, zoals toen juist in de bedoeling lag. Ze werd niet gekozen. Maar dezer dagen is aan het licht gekomen, waarom ze dat punt zo standvastig op haar programma hield. Juantia bleek namelijk aan het hoofd te staan van een bende, die illegaal jenever stookte en dus niet bijster veel voel de voor concurrentie van eerlijk in gevoerde sterke drank. Nodig Voor het gerechtshof van Cooksville kwam ter sprake of de heer James Chester inder daad zijn vrouw sloeg. „Jawel", bekende onze James, „maar alleen als ze het nodig heeft". De man werd vrijgesproken. Stimulans Tijdens een roeiwedstrijd in Kent heeft een vis van anderhalve meter lengte de strijd beslist. Dat is ge bleken uit de verklaringen van de captein van het winnende team. „Onmiddellijk na de start dook naast onze boot de vis op", aldus vertelde de man. „Het dier scheen te lachen. Het ging enkele meters voor onze boot zwemmen en keek regelmatig om. Wij inspireerden ons zo op de uitdagende vis, dat we ons wild roeiden en onze tegenstanders met vele lengten versloegen. Heropvoeding Niet lang geleden plaatste een openlucht-bioscoop te Port Arthur grote advertenties, waarin de oude ren werd aangeraden een abonne ment te nemen op een serie van op voedende films, die veel aan ver waarloosde algemene ontwikkeling konden verbeteren. Nu zijn de titels van de reeks bekend gemaakt. Daar onder zyn: „Misdaad op straat", ,,Loop voor je leven", „Zal ik je eens eventjes voor je raap schieten?" en ,,Val op je snufferd". 1 IJ Jk Ik zat zoals gewoonlijk voor het raam schoenen te maken, toen er niemand minder dan Jayne Mans- field voorbij kwam. (Advertentie) Darophedrin neusdruppels geven onmiddellijk verlich ting en bevorderen de nor male ademhaling door de neus. Darophedrin helpt in normaal en Per flacon met pipet i. *n DARO product dt» betrouwbaar TV-RADIOTV-RADIOTV- ZONDAG, 21 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 m. VARA: 8.00 Nws. en postduivenber8,18 V.h. platte land 8,30 Weer of geen weer 9,45 Geest, leven, caus. 10,00 Instr. octet 10,30 Boek- bespr. 10,40 Cabaret 11,20 Gram. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sportspiegel 12.35 Gram. 13,00 Nws. 13,05 Meded. of gram. 13,20 Verz.progr. v.d. mil. 14,00 Boekbespr. 14.20 Kamerork. en sol. 15.30 Van alle breedtegraden, caus. 15,45 Dansmuz. 16,30 Sportrevue VARA: 17,00 Gram. 17,30 V.d. euigd 17,50 Nws., sportuitsl. en sport- journ. VPRO: 18,30 Ned. Herv. kerkd. IKOR: 19,00 Kinderdienst 19,30 De open deur, caus. AVRO: 20,00 Nws. 20,05 Gram. 20,30 De jacht op de dader, hoorsp. 21,20 Weense muz. 21,45 Act. 22,00 Amus. muz. 22,30 Gram. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. HILVERSUM H. 298 m. - KRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,25 Plechtige Hoogmis IKOR: 10,00 25 jaar varende gemeente, klamkb. 10,15 Muz. caus. 10,30 Bijeen komst v.d. Herv. Gemeente 11,30 Vragen- beantw. 11,45 De kerïc in de spiegel van de pers, caus. KRO: 12,15 Gram. 12,20 Apologie 12,40 nstr. octet 12,55 Zonne wijzer 13,00 Nws. en kath.nws. 13,10 Chan sons 13,25 Lichte muz. 13,45 Boekbespr. 14,00 Zang en piano 14,25 Gram. 15,05 Keizer Karei V, caus. 15,16 Gram. 15,40 Muz. caus. 16,10 Sport 16,30 Vespers Convent der kerken: '17,00 Geref, kerkd. NCRV: 18,30 Gew. muz. 19,00 Kerke lijk nws. 19,05 Orgelconc. 19,30 De mens en ik. Adam in de liturgie en de kunst, caus. KRO: 19,45 Nws. 20,00 Gram. 20,30 Act. 20,45 Brabants Ork. en sol. 21.20 Gram. 21.30 Emilie, hoorsp. 22.35 Uit het boek der boeken 22,45 Avondgeb. en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Gram. 12,15 Amus .muz. 12,30 Weerber. 12.34 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. soldaten. 14.00 Operamuz. 15,45 Gram. 16,00 Voetbalrep. 16,45 Gram. 17,00 Sportuitsl. 17,15 Gram. 17,45 Sportuitsl. 17,52 Gram. 18,30 Godsd. halfuur 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonst. 20,00 Amus. muz. 21,30 Gram. 21,50 Idem 22,00 Nws. 22,15 Gram. 22,50 Gevar. muz. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Dansmuz. BRUSSEL, 484 m 12,15 Gram. 13,00 Nws. 13.10 Atomium-cocktail. 14.00 Idem 16,45 Idem 17,00 Nws. 17,35 Gram. 18,30 Idem 19,30 Nws. 20,00 Hoorsp. 21,30 Gram. 22,00 Nws. 22,10 Gevar. muz. 22,55 Nws. 23,00 Jazzmuz. 23,55 Nws. MAANDAG, 22 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 9,05 Gym. v.d. vrouw 9,15 Gram. (9,35-9,40 Waterst.) VPRO: 10,00 Voor de oude dag, caus. 10,05 Morgenwijd. VARA: 10,20 V.d. vrouw 11,00 Gevar, progr. 11,30 Blaaskwint. 12,00 Amus.muz. 12,3o Land- en tuinb.meded. 12,33 V.h platteland 12,38 Gram. 13,00 Nws. 13,15 V.d. middenst. 13,20 Amus.muz. 13,45 V.d. vrouw 14,00 Viool en piano 14,25 Lichte muz. 14,55 Gram. 15,30 Zestig mi nuten voor boven de zestig 16,30 Volks dansen 16,45 Gram. 17,15 Idem 17,30 Or gelspel. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws. en comm. 13,20 Dansmuz. 18,50 Act. 19,00 Gram. 19,15 Miuziek-kiosk 19,45 Rege- ringsuitz.: Rapport inzake Nederlands Nieuw-Guinea aan de Ver. Naties, door J. J. van der Laan 20,00 Nws. 20,05 Er- nani, opera (gr.- (In de pauzees plm. 20.50 Voordr. plm. 21,35 Voordr. plm. 22,10 So cialistische kijk op de atoombom, caus.) 23,00 Nws. 23,15-24,00 Toeristische in drukken. HILVERSUM n. 298 m. NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gew. muz. 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Sport- ber. 8,25 Gram. 9,00 V.d. zieken 9,30 V. d. vrouw 9,35 Gram. 9,40 Voordr. 10,00 Gram. 10,15 Theologische etherleergang 11,00 Gram. 11,15 Metropole ork. 12,00 Klavecimbelrec. 12,25 Voor boer en tuin der 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Lichte muz. 12,53 Gram. en act. 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13.50 Gram. 14,05 School radio 14,30 Gram. 14,45 V.d. vrouw 15,15 Politiekapel 15,40 Gram. 16.00 Bijbellez 16,30 Blaaskwint. 17,00 V.d. kleuters 17,15 Lichte muz. 17,40 Beursber. 17,45 Rege- rngsuitz.: Rijksdelen overzee: Kamperen op eilanden in de Geelvinkbaai, door Marianne Huis in 't Veld 18,00 Orgelconc. 18,30 Sport 18,40 Vocaal en«. 19,00 Nws, en weerber. 19,10 Gram. 19,15 Muz. caus. 19,35 Volk en staat, caus. 19,50 Gram. 20,00 Radiokrant 20,20 Orgelconc. 20,50 Een wereld ontwaakt, klankb. 21,25 Om.T, ork. en sol. 21.55 Boekbespr. 22.10 Gram. 22,15 Muz. portret 22,45 Avondoverd. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 V.d. landb. 12,42 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Schoolradio 15,45 Kamermuz. 16,00 Koersen 16,02 V. d. zieken 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,35 Caus. 17,45 Gram. 18,00 Franse les 18,15 Vlaamse liederen 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonst, 20,00 Amus. muz. 20,30 Oric.conc. (Om 21,30 Nws.) 22,30 Gram. 22,55 Nws. 23,00 V.d. zeelieden BRUSSEL, 484 m. 12,00 Gram. 13,10 Idem 14,00 Madame Butterfly, opera (acta •1 en 3) 15,30 en 16,05 Gram. 16,15 Sopr. en piano 16,40 Gram. 17,00 Nws. 17,35 en 18,42 Gram. 19,30 Nws. 20,05 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22,10 Kamerork. 22,45 Gram. 22,55 Nws. Televisie ZONDAG, 21 SEPTEMBER Gez. progr. v. AVRO, KRO, VARA en. VPRO: Eurovisie: 14,30-16,30 Tenniswed strijden te Parijs. FRANS BELG.: 14,30 Act. 15,00 Atle- tiekwedstr. 16,00 Act. 17,30 Wereldten toonst. 19,00 Film 19,30 Feuill. 20,00 Journ» 20,35 Lit. progr. 21,20 Film 22,40 We- reldnws. VLAAMS BELG.: 14,30 Eurovisie: Sport- rep. 16,30 V.d. kleuters 16,50 Idem 17,00 V.d. vrouw 19,00 Feuill. 19,30 Nws. 20,00 Gevar.progT. 22,00 Viool en piano. MAANDAG, 22 SEPTEMBER NTS: 20,00 Journ. en wjeeroverz. AVRO: 20,20 Meridiaan, journ. 21,05 Spaanse en Latijns-Amerikaanse muz. 21,25 Progr. over walvissen en walvis vangst. FRANS BELG.17.30 Wereldtentoonst. 19,00 Sport 19,30 Onbekend 20,00 Journ. 20,35 Gevar.progr. 22,05 Les gra/nds in- terprètes. Daarna: Wereldnws. VLAAMS BELG.: 16,00-17,30 Rendez vous der Naties 19,00 V.d. jeugd 19,30 Nws. 20,15 Document, progr. 20,30 Quiz 21,00 Disneyland 21,45 Wetensch.pro.gr. 22,15 TV-rebus 22,45 Nws. en journ. RADIO VATICANA, golflengten 25.67, 31.10, 41.21 en 196 m. Zondag 21 septem ber om 22,15 uur: Rond de pouselijke maandintentie II. - Maandag 22 septem ber om 22.15 uur: Rond de pauselijke M. Wouters W.P. over de erfenis van Charles de Foucauld. Liturgische kalender ZONDAG 21 september. Rood. H. Matthaeus. Tweede gebed van de 17e zondag na Pinksteren. Credo. Prefatie van de Apostelen. MAANDAG 22. Wit. H. Thomas van Villanova. Tweede gebed H.H. Mau ritius en gez. DINSDAG 23. Rood. H. Linus. Tweede gebed H. Thecla. WOENSDAG 24. Wit. O.L. Vrouw ter Slaven. Credo. Prefatie van de H. Maagd. DONDERDAG 25. Groen. Mis van de 17e zondag na Pinksteren. Geen Gloria. Geen Credo. VRIJDAG 26. Groen. Mis van de 17e zondag na Pinksteren. Geen Gloria. Geen Credo. Tweede gebed H.H. Cyprianus en Justina. Gewone Pre fatie. Of: Rood. H.H. Cyprianus en Justina. Tweede gebed van de 17e zondag na Pinksteren. ZATERDAG 27. Wit. Mis van de H. Maagd Maria op zaterdag met Gloria. Tweede gebed H.H. Cosmas en Damianus. Prefatie van de H. Maagd.

de Stem | 1958 | | pagina 5