Supralux plasticlak Hoe kan iemand zo'n prima Amerikaan roken en toch nog 20 cent overhouden? Caballero Zeeuwse Collecte heeft dit jaar vierledig doel Wijziging reglement bijzonder verzocht rHet mysterie-vaiTde_ato^^^^^^ Merkwaardige diefstal te Terneuzen V akantiemogelij kheid voor vermoeide huisvrouwen Chefarine „4' AXEL HERDACHT PLECHTIG ZIJN BEVRIJDING POLDER WALCHEREN Dit jaar 103 aanvragen voor Zeeuws Studiefonds Artsencongres in Middelburg HIST0R De oplossing is Verbetering Wethouders BEURS VAN AMSTERDAM DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1958 3 Gebrek aan hulp bij afwezigheid beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen l Prinses Beatrix heeft nog steeds moeilijkheden N.V. JAN HENDRIKX ,7 Molenrestauratie te Colijnsplaat Commissie beslist vandaag over toekenning kies 20 st. 80ct. Nieuwe weg van Ovezande naar 's-Heerenhoek MIDDELBURGSE POLITIERECHTER Vlasauto sleurt kaartenhuisje en verkoper mee Beatrix gaat zicli voorbereiden op doctoraal examen VAN MIERLOÏÏ ZOON i.Ï. Van 15 tot 19 september De „Zeeuwse Collecte", die langzamerhand een traditie begint te worden, zal dit jaar worden gehouden in de periode van 29 september tot en met 5 oktober. De verdeling van de opgebrachte gelden wordt ieder jaar opnieuw bezien. Het bestuur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cul tureel werk heeft in overleg met het provinciale bestuur der Nederlandse Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening in Zeeland besloten om voor 1958 weer twintig procent van de netto-opbrengst van de plaatselijk bijeengebrachte gelden te bestemmen voor plaatselijk maatschappelijk werk en het overige deel te bestemmen voor 1. vakantie voor vermoeide huis vrouwen, 2. de zorg voor polio- en spastische kinderen en 3. het Anjerfonds Zeeland. De totale opbrengst komt middels deze bestemmingen geheel ten goede aan de provincie Zeeland. zakelijke hulp in het gezin worden door de organisatie bekostigd en indien men het zelf niet kan beta len, kunnen zelfs reiskosten worden vergoed. Men heeft voor dit doel in Zeeland twee centra op het oog, waarvan ,.He- denesse" wel als het meest geschikt wordt gezien. De organisatoren stellen zich voor om in de tweede helft van juni 1959 met de eerste uitzending te beginnen. Hoeveel huisvrouwen van deze prachtige gelegenheid zullen kunnen profiteren hangt uiteraard in belangrijke mate af van de collecte opbrengst. De artsen en maatschappelijke werksters komen in hun praktijk tel kenmale huisvrouwen tegen, die een korte vakantie dringend nodig heb ben, maar deze niet kunnen bekosti gen' of eenvoudigweg niet uit haar gezinnen kunnen, omdat hulp tijdens haar afwezigheid ontbreekt. In sa menwerking nu met de verschillende organen voor maatschappelijk werk zal een deel van de opbrengst van de Zeeuwse collecte 1958 besteed worden om huisvrouwen van alle gezindten, die een dergelijke vakantie nodig hebben, in staat te stellen om in een rustige omgeving, onder goede lei ding in eigen sfeer in kleine groepen uit te rusten om met frisse moed de taak in huis en gezin weer op te vatten. Week vakantie Dit loffelijke streven is geba- seerd op ervaringen, die men in andere provincies heeft opgedaan. Op advies van de eerdergenoemde deskundigen worden vrouwen, die zulks dringend nodig hebben, uitge nodigd een korte vakantie van maandag tot zaterdag door te bren gen in een daartoe uitgezocht va kantieoord. Het verblijf aldaar en de dikwijls gedurende die tijd nood- (Advertentie) Bij pijn, griep ol „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doen I De nieuwe veerboot Prinses Bea trix" heeft nog steeds met moei lijkheden te kampen, zeer ten on gerieve van tal van weggebruikers Vrijdagmorgen omstreeks tien over acht, bij binnenkomst in de veerjuik te Vlissingen, konden de auto's het schip niet verlatenomdat de sluit- deuren weigerden open te gaan, Eerst na een tiental minuten was dit euvel verholpen- Voor een inwoners uit Zeeuwsch Vlaanderen kwam deze storing wel bijzonder ongelegen uit. Om half ne gen precies moest hij in Middelburg een examen afleggen, doch omdat nie mand precies kon vertellen, hoe lang de storing kon duren, besloot hij het zekere voor het onzekere te nemen. Zijn auto liet hij op de boot staan, gaf de sleuteltjes aan een bekende, die zorg zou dragen dat (t.z.t) de auto van boord werd gereden, sprong zelf in een inderhaast gecharterde taxi, zodat hij éven voor half negen het examenlokaal kon binnenstappen... Of hij met succes zijn examen heeft afgelegd na dit enerverende begin is nog onbekend! (Advertentie) Kinderverlamming Het Prinses Beatrix-Poliofonds is opgericht met het doel de kinderver lamming en haar gevolgen te be strijden. Het geeft steun aan pa tiënten, die de financiële gevolgen van hun getroffen zijn niet zelf kun nen dragen en het helpt verder bij het aanschaffen van dure apparaten en toestellen. In negen inrichtingen in ons land worden de patiënten ver pleegd. Ook in Zeeland is een der gelijk sanatorium, namelijk ..Zonne veld" te Oost-kapelle. Spastische kinderen Spastische kinderen zijn kinderen, die gehandicapt zijn in het gebruik van hun spierstelsel. Met veel ge duld en toewijding moet hun worden geleerd hoe zij hun spieren kunnen gebruiken, zodat ze zelfstandig door het leven kunnen gaan. Het is niet de bedoeling, dat uit de collecte-opbrengst de verpleeg- kosten van deze beide groepen zou den worden betaald; deze liggen daartoe immers veel te hoog. Maar men kan helpen door het aanschaf fen van werktuigen en speelgoede ren en eventueel door aanvullingen op tekorten. Men bedenke daarbij in het bijzonder, dat spastische kin deren niet in de ziekenfondsrege lingen zijn opgenomen! Anjerfonds De gelden van het Zeeuwse An jerfonds zijn bestemd voor jeugd werk, jeugdzorg en cultureel werk. Zo werden er bijdragen uit toegekend aan bijvoorbeeld de lectuurvoorzie ning, harmonie- en fanfarekorpsen en verschillende andere takken van jeugdwerk. De laatste collecte voor het Anjerfonds werd in Zeeland in 1921 gehouden. (Advertentie) I BOSCHSTRAAT 1 BREDA Gaarne zullen wij U advi seren en samen met U be palen, hoe Uw woning tot een waar home omgetoverd kan worden Komt U eens bij ons kijken, wij laten U alles graag zien. In een sobere en stijlvolle plech tigheid hebben de gemeente Axel en de Polen, die op die gedenkwaardige dag in september 1944 Axel bevrijd den, deze gebeurtenis herdacht. Om half vier gistermiddag werd een de legatie van een 16-tal Polen, leden van de vereniging der oud-strijders te Vlissin'gen, op het gemeentehuis te Axel ontvangen en namens de ver eniging Axel-Polen door de heer A. Scheele en namens de gemeente door burgemeester P. L. D. J. van Oeveren welkom geheten. Door ir. J. Minkiewicz, voorzitter der vereniging Poolse oudstrijders, werd deze welkomstgroet beantwoord waarbij spreker memoreerde, dat bij de bevrijding van Axel de Polen om hun plicht tegenover hun vader land dachten. De strijd is nog niet "ge heel gestreden, maar pas voleind, wanneer de vrijheid eigendom van alle volkeren is geworden, aldus de voorzitter. Bloemen Op het r.-k. kerkhof werden op het graf van mevr. Szydlowsky, echt genote van de bevrijder van Axel, bloemen neergelegd door beide ver enigingen. Na de lunch had dezelfde plech tigheid plaats op de algemene be graafplaats. waar een twintigtal der in de septemberdagen gesneuvelde Polen ligt begraven. Ook aan het mo nument nabij de Zeestraat werden door de burgemeester en door de se cretaris van 't hoofdbestuur der oud strijders, de heer B. Strenk, bloemen neergelegd, waarna burgemeester v Oeveren het bevrijdingsvuur ont stak. Tenslotte begaven gastheren en genodigden zich naar het kruis nabij Kijkuit om ook daar met bloemen de gesneuvelde bevrijders van Axel te herdenken, waarna het Poolse volks lied en het Wilhelmus gezongen werd. Om half acht verzorgden Hosanna en Concordia een concert op de Markt. Om tien uur blies de rijks- politie-kapel de taptoe. Binnenkort zal worden begonnen met de restauratie van de korenmo len van de heer Bak te Colijnsplaat. Met het herstel van de molen is een bedrag gemoeid van bijna 17.000. Hierin zal worden bijgedragen door de gemeente Kortgene met 20 pro cent; door het rijk met 40 en door de provincie met 20 procent. De rest is voor rekening van de eigenaar. Het belangrijkste herstel geldt de ge metselde romp. (Advertentie) De algemene vergadering van de polder Walcheren heeft tijdens een buitengewone, spoedeisende bijeenkomst, een voorstel van het dagelijks bestuur goedgekeurd, waarin Gedeputeerde Staten van Zeeland wordt ver zocht aan Provinciale Staten voor te stellen het bijzonder reglement van de polder te wijzigen. Het dagelijks bestuur - en naar vrijdag bleek ook de algemene vergadering - is namelijk van oordeel, dat de lastenverdeling tus sen gebouwde en ongebouwde eigendommen gewijzigd dient te worden. Als één van de eerste polders in het land ging de Polder Walcheren er in 1926 toe over het gebouwd mee te laten betalen in het dijkgeschot. Eerst bij een wijziging van het reglement in 1940 werd bepaald, dat deze cate gorie ook moest delen in de kosten voor herstel van stormschade. Daar bleef het echter bij. Kon de lasten verdeling tussen gebouwd en onge- is beter - kost minder! 'n BRINK product Voor de tweede maal zal het „Zeeuws Studiefonds" dit jaar rente loze voorschotten verstrekken aan hen, die willen gaan studeren, maar de kosten daarvan niet zelf kunnen dragen en die voorts aan enkele te stellen andere eisen voldoen. Er werden ditmaal in totaal 114 aanvragen ingediend tegen 45 het vorige jaar, zodat geconcludeerd mag worden, dat de bekendheid van het bestaan van deze mogelijkheid is toegenomen. Elf aanvragen werden inmiddels om verschillende redenen ingetrok ken, zodat de commissie vandaag nog te beslissen krijgt over al of niet toekennen van de resterende 103 aan vragen. Van deze 103 aanvragen zijn er 30 afkomstig uit Zeeuwsch-Vlaanderen, 28 van Walcheren. 28 van Zuid-Be veland, 8 van Schouwen-Duiveland, 5 van Tholen en 4 van Noord-Beve land. Naar onderwijsrichting zijn zij als volgt te verdelen: 31 voor de kweek school, 24 voor het hoger onderwijs, 12 voor het hoger technisch onder wijs, 11 voor het middelbaar onder wijs, 7 voor het uitgebreid technisch onderwijs en de machinistenscholen samen en tenslotte 18 voor diverse richtingen. Het fonds heeft momenteel de be schikking over jaarlijks ongeveer f 24.000 tot f 25.000. De provincie four neert hiervan f 10.000 en een groot aantal gemeenten steunt met 5 cent per inwoner. Enkele gemeenten zijn daartoe nog niet bereid of in staat gevonden, maar men hoopt, dat dit in de toekomst zal veranderen, daar een steeds groeiende stroom van kan didaten te verwachten is. Om de zelfde reden zal het zeer welkom zijn, dat ook particulieren hun bij dragen gaan leveren. Het fonds verstrekt dus over het algemeen renteloze voorschotten en slechts bij uitzondering beurzen, waarop geen terugbetaling verplicht is. bouwd tot 1940 gesteld worden op een verhouding van ongeveer 1 8, na die datum bedroeg dit cijfer ongeveer 1 4. Tot op heden droeg het gebouwd dan ook nog steeds niet bij in de ad ministratiekosten, onderhoud van de zeewering, salarissen en lonen, enz. En het wordt thans billijk geacht, dat hierin verandering komt. Wanneer Provinciale Staten er toe besluiten het bijzonder reglement te wijzigen, dan zullen de gebouwde eigendommen in het vervolg in alle kosten gaan bijdragen en wel naar mate van het belang, dat deze groep bij een bepaalde zaak heeft. Hiervoor heeft men een herleidingsfactor in het leven geroepen, waarbij een ze kere oppervlakte gelijk wordt gesteld met de belastbare opbrengst van het ongebouwd. Als nu bijvoorbeeld het ongebouwd f 60 per ha betaalt, dan moet het gebouwd f 10 per f 100 be lastbare opbrengst bijdragen. Omdat nu in de toekomst het ge bouwd hoger wordt aangeslagen, zal het aantal afgevaardigden van deze categorie van zes op negen gebracht worden, zodat de algemene vergade ring met drie leden wordt uitgebreid. Uiteraard, wanneer Provinciale Sta ten hiermee akkoord gaan. - Advertentie) KLEURLAK OA bij Fons UytdeHaag, Nieuwstraat 36. Bi tda M. D. van E-eek, Dassenus B 3. Chaam T. Muskens, Gasthuisstr. 174, Kaatsheuvel Fa. D. v. Tilburg, St. Janstr. 23. O'hout Fa M. Key, Markt 28, Oudenbosch W ,J. Goosen, Dorpstr. 32. Ulvenhout J F Everaerts, Blauwstraat 25, Zundert P .1 Hense, Wernhoutseweg 100. Zundert De sigaret van Constante Kwaliteit in De aanleg van nieuwe wegen het herverkavelingsgebied in de Zak van Zuid-Beveland is bijna voltooid en met één slag is dit gebied nu opengelegd voor het middelzwaar verkeer. Momenteel is rond Ovezande de wegenbouwfirma F. Duynhouwer en Zonen te Goes bezig met de aanleg van een nieuwe weg, welke loopt van Ovezande naar 's-Heerenhoek vanaf Plataandijk naar de Noldijk, door de Calangepolder en de Blaskopolder. Er worden goede vorderingen ge maakt met dit werk en daarom zal, als alles blijft lopen zoals op het ogenblik, ook weldra weer voor dit gebied een grote verbetering zijn be reikt. De draglines doen er thans hun werk. Deskundigen zijn druk in de weer en wat er tot stand komt is een nieuwe, rechte, moderne weg. De oude weg slingerde zich met ve le bochten en kronkels vanaf Pla taandijk naar Noldijk te Ovezande. Nu komt er een rechte weg, zonder bochten of ander gevaar verhogen de omstandigheden. Dat is reeds zeer belangrijk. Minstens even belangrijk is dat de afstand met meer dan een vierde gedeelte ingekort wordt. Bin nen de bebouwing te Ovezande krijgt de nieuwe weg een bestrating van klinkers- Verderop wordt het asfalt. De breedte van de nieuwe weg is zeven meter. Het tiende ledencongres van de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij tot bevordering der Geneeskunst zal dit jaar te Middelburg worden gehouden van 2 tot en met 4 okto ber. Het congres wordt op 2 oktober of ficieel geopend in de Burgerzaal van het Stadhuis te Middelburg, waarna in de Kloostergang van het Abdij complex de Commissaris der Ko ningin in Zeeland zal ontvangen. Het programma vermeldt o.a. een fototentoonstelling en een expositie van schilderstukken, die door artsen gemaakt zijn onder do naam ..Pincet en Penseel". Naast diverse weten schappelijke bijeenkomsten, staan er excursies op het programma naar verschillende bezienswaardigheden in Zeeland, en een auto-puzzelrit. Op vrijdag 3 oktober brengen de artsen het toneelstuk ..Don Ranudo de Coli- brados" van Ludwig Holberg voor het voetlicht. Verder is er een show van Zeeuwse klederdrachten, een ka- mermuziekmiddag, een oesterfestijn, een gala-concert en enige feestavon den, Op zaterdag 4 oktober zullen de congresserende geneesheren de te waterlating bijwonen van het 19.000 ton metende schip ..Naess Falcon" te Vlissingen. welk gebeuren speciaal met het oog op dit congres op die dag is vastgesteld. Er zijn vele wegen, die naar het dievenpad leiden. Eén daarvan be wandelde onlangs de 34-jarige fa brieksarbeider P. I- uit Terneuzen en hij deed dat op een zeer bijzondere manier. De man nam namelijk een pakje met textielgoed weg uit een café in zijn woonplaats, omdat.hij bang was, dat het gestolen zou wor den. Dit vertelde hij tenminste de po litierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda. Maar de politierechter geloofde niet zo bar veel van dit verhaal, te meer daar I. betoogde de eigenares van de washandjes, handdoeken e.d. te kennen. Hij had de spullen derhal ve gemakkelijk even thuis kunnen bezorgen, hetgeen niet gebeurde, Toen de politie bij I. thuis kwam kostte het zelfs veel moeite de goe deren terug te vinden. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, meende, dat hier sprake was van een kwajongensstreek en vroeg 25 boe te. De politierechter vonniste con form. Ruziemaker In het café van B. te Oostburg vlo gen op de avond van de 21e juni de stoelen door de lucht. Als schutters lungeerden de 48-jarige A. J. S. en de 23-jarige E. J. S., beiden landar beiders en bij de burgerlijke stand in Oostburg bekend ais vader en zoon. Deze lieden wilden zich in de her berg neervlijen op zetels, die C. F. S. en J. P. voor hun ega's bestemd had den. Toen de bloedverwanten hier op merkzaam op gemaakt werden, be gonnen zij er meteen maar op los te Voor de overtocht per veerboot over de Westerschelde kan men op de verschillende veerhavens kaart jes kopen voor een enkele over tocht óf tien of twintig vaarten boekjes. De chauffeur D. uit Den Haag. bestuurder van een vlasaido, nam echter het hele kaartverkoop huisje mèt inhoud en mèt kaarten- verkoper achter zijn auto mee... De chauffeur reed zijn auto op het veerplein te Vlissingen, doch een af hangend touw sleepte het kaarten- verkoophuisje met zijn gehele inhoud omver. Na een drietal meters be merkte de chauffeur, dat er ,,iets" achter zijn wagen hing. doch een blik uit zijn raampje deed hem verstijven van schrik. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen en de schade bleef gelukkig beperkt tot wat gebroken ruiten van het kaartver koophuisje. slaan. ,.Als er ruzie in Oostburg is, is er altijd wel een S. bij", betoogde de officier, die er op wees, dat de vader al 7 maal voor soortgelijke ge vallen terecht heeft gestaan. Mr. An dreae meende, dat 50 boete een juiste beloning zou zijn en de politie rechter stemde hiermee in. JVoesteling „Deze man is nu al 18 maal ver oordeeld en wij kennen hem zo lang zamerhand wel. Hij is een woeste ling". Aldus karakteriseerde de offi cier de 47-jarige Terneuzense Ios- werkman P. T. O., die enige tijd te rug zijn schoondochter mishandelde. ,,Wat gedronken, hè?" veronderstel de mr. Siepei'da. „Echt niet en ik heb haar evenmin aangeraakt", was O.'s verweer. Uit getuigenverklaringen bleek echter het tegendeel. Door het optreden van O. was het zelfs op een flinke kloppartij uitgelopen, waarbij ook O. junior be trokken was. Toen de politie met een auto arriveerde, liep de los-werkman op de wagen af en stapte in, voordat de agenten zelfs nog maar het strijd toneel betreden hadden Mr. An dreae eiste donderdag 40 boete, maar de politierechter deed er 15 af. De 43-jarige landbouwer A. de V. uit Koewacht had in een driftbui het voorwiel van zijn broers fiets „ver kreukeld". De twee mannen leven min of meer op gespannen voet. De officier was er evenwel van op de hoogte, dat de V.'s schoonzuster niet direct een gemakkelijke vrouw is. „Zij is ook nu weer provocerend op getreden", meende mr. Andreae, die slechts 20 boete vroeg. De politie rechter vond dat ook voldoende. JVAET genoegen zal men in oost- Zeeuwsch-Vlaanderen vernomen hebben, dat met spoed zal begonnen worden aan de aanleg van een weg tussen de linkeroever van de Schel de te Antwerpen en Callo halver wege de Nederlandse grens bij Nieuw-Namen. Voor een verbetering der verbin dingen tussen Zeeuwsch-Vlaande ren en overig Nederland via België heeft intussen niet zo lang geleden overleg plaats gehad tussen minis ter Algera en zijn vroegere Belgi sche ambtgenoot over een andere weg. Er was toen sprake van de vol tooiing van de onafgewerkte weg tussen Vrasene en Kemzeke, waar door het verkeer van Hulst naar Antwerpen de omweg over Sint Niklaas zou worden bespaard. In Sint Niklaas is daartegen wel ver zet geweest, omdat men daar van die verkorting nadeel verwachtte, een standpunt, dat in andere ste den terwille van de verkeersvei ligheid sinds lang is prijsgegeven. Men moet zich nu wel afvragen, of de aanleg van de weg naar Callo betekent, dat de voltooiing van het traject VraseneKemzeke, welke voor Hulst en omgeving van groter belang is, verder wordt uitgesteld of niet zal doorgaan. Dit zou zeker te betreuren zijn en het is te ho pen, dat de door minister Meyers nu getroffen maatregel het begin blijkt van verdere nog doeltreffen der vernieuwingen. JN de katholieke bladen wordt uit voerig aandacht besteed aan kwesties, welke in enkele plaatsen zijn gerezen binnen de KVP met betrekking tot de wethoudersver kiezingen. Het behoort tot de plicht van een juiste nieuwsvoorziening, dat zulke vaak prikkelige kwesties niet worden doodgezwegen. Er zou echter wel eens de indruk kunnen ontstaan, dat zulke conflic ten alleen maar de KVP treffen. In Het Vrije Volk leest men bij voorbeeld zelden iets over moeilijk heden, waardoor PvdA-afdelingen omwille van de wethouderszetels geteisterd worden. Toch zijn die moeilijkheden er wel degelijk. Op één dag lazen we in andere kranten iets over drie conflicten van deze aard. Zo is er in Sneek grote herrie binnen de PvdA, omdat niet de oud wethouder Boonstra werd herko zen, maar nummer 2 van de PvdA- lijst. En wel, zoals de Leeuwarder Courant zegt, omdat deze man bui tenkerkelijk is en men ook een buitenkerkelijke in het college wil de hebben. Het is wel een zonder ling argument voor een doorbraak partij! Er is in de afdeling dan ook grote deining over ontstaan. In Harlingen hebben de PvdA- dissidenten drie raadszetels gekre gen. Een hunner is nu wethouder geworden. In Odoorn hebben twee socialistische raadsleden tegen een besluit van de meerderheid der fractie in een liberale wethouder helpen kiezen. We willen ons niet verkneukelen over deze ruzies. Het zijn kortsluitingen in de werking van het democratisch partijenstel sel, welke daaraan geen goed doen. Doch ze zijn ook begrijpelijk, ge zien de aard Van de menselijke na tuur en we moeten deze gevallen dan ook niet gaan dramatiseren als of de betrokken partijen op uiteen vallen staan. Prinses Beatrix is thans aan haar derde studiejaar begonnen. De prin ses heeft in de afgelopen twee jaren enkele tentamina afgelegd. Na het afleggen van het kandidaatsexamen Nederlands recht zal zij zich voor bereiden op een doctoraal examen in de vrije studierichting van de facul teit der rechtsgeleerdheid, waarvan sociologie een der vakken zal vor men. Aangezien de studie in dit stadium meer beslag op de prinses zal leg gen, zal het haar niet mogelijk zijn in die mate officiële verplichtingen op zich te nemen als tot nu toe het geval was. (Advertentie) Bankier# Anno 1884 SFFECTEN-COUPONS Laagste Hoogste Vrijd. 19-9 Koersverschil koers koers laatste t.o.v. tijdvak vorige week Alg. Kunszijde Unie 214 1/2 224 216 1/8 1 1/8 Van Berkels Patent 190 192 Van Gelder Zonen 190 195 195 2 1/2 Kon, Ned. Hoogovens 327 1/2 334 1/2 327 1/2 1/2 Ned. Kabelfabriek 283 289 289 -f 5 Philips 332 1/2 346 3/4 346 1/2 ■f* 9 3/8 Unilever 402 412 406 3/4 1 3/4 Wilton - Feijenoord 195 1/2 197 1/2 197 1/2 2 1/4 Kon, Petroleum 163.60 173.40 170.70 5.45 Holl. Amerika Lijn 144 1/2 153 148 1/2 5 1/4 Kon, Ned. Stoomboot Mij. 145 1/2 152 1/2 149 1/4 3 3/8 Ned. Scheepvaart Unie 128 1/4 133 130 7/8 1 Van Ommeren 232 243 243 12 Amsterdam Rubber 66 1/2 68 3/4 68 1/4 3/4 H.V.A, 106 1/2 108 1/4 107 1 Ver. Deli Mijen 120 123.50 120.20 2.20 3-3)4 Nederland "47 91 5/8 92 1/16 92 1/16 4- 5/32 3 Invest, cert. Ned. 95 13/16 96 95 27/32 5/32 3 Ned. 1962-64 94 7/8 95 1/16 94 15/16 1/16 6 Woningbouw 109 1/2 109 15/16 109 15/16 1/16

de Stem | 1958 | | pagina 3