tember AERE Rouw in woonwagenkamp Dure voetballer ngen Negen en veertig teams dingen naar nationale wielerclubtitel leid Friendships voor de luchtmacht Scheidsrechters doen soms grappige dingen ERVAREN VERKOOPSTER ^CHTKLEDING: 12 NEHANDEL 13 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1958 13 '°HtA GEs IET NIEUWSTE 10.95 7.50 8.95 19.95 TELEFOON 189 bekende Jan Damen ten grave gedragen LAATSTE NIEUWS Scherpe nota van Kroestjev Tunis erkent Ferhat Abbas VS. en Peking Toch een basis voor overleg P Sonia Gaskell had auto-ongeluk Als aan bijzondere eisen wordt voldaan Signaal Enorm autopark Motorzesdaagse „Italiaanse" Austin Ongelooflijk Int. wegcriterium te Stekene (B) Trainer-„spion" T ienmans-equipe naar internationale motorzesdaagse Goossens schittert in Ronde van Polen Wereldrecord 1000 meter Wagtmans derde in Zürich Voetbalvete met kwade gevolgen MARKTEN WATERSTANDEN VAN DER BENT-D0NKER te BRUSSEL lAIMACHINES iry uitverkoren r West-Duitse e merken naai- lenix, Gaitzner, s reeds van Breimachines. Tel. 266 O* .O?* X 240 53.— X 200 17.50 Op een stralende zomerdag, vol zonneschijn, is Joannes Damen, die voor zijn mede-kampbewo ners van het woonwagenkamp Breda louter zonneschijn was, ten grave gedragen. Vierhon derd vijftig bidprentjes waren er gedrukt, enkele honderden te weinig. Want van heinde en ver, niet al leen uit Nederland, maar ook uit Bel gië en Frankrijk, waren de vrienden van Jan, die enkele dagen geleden door verdrinking jammerlijk om het leven kwam, gekomen om hun kame- raad-door-dik-en-dun de laatste eer te bewijzen. Een stroom van meer dan twee honderd auto's verschafte de politie op de Terheijdenseweg handen vol werk. Het was daar, dat pater Ge- rulfus in het kamp de H. Mis van Requiem opdroeg en het kerkkoor van het kamp, versterkt met enkele zangers van het kerkkoor van Ter- Premier Kroestjev van de Sovjet- Unie heeft in een nieuwe nota aan president Eisenhower over de toe stand in het gebied van Formosa verklaard, dat een aanval op com- munistisch-China gelijk zou staan aan een aanval op de Sovjet-Unie. Deze nota is vrijdag aan de Ame rikaanse zaakgelastigde te Moskou overhandigd en vormt een antwoord op een brief van Eisenhower van 12 september. Kroestjev eist, dat alle Amerikaan se strijdkrachten uit het gebied van Formosa worden teruggetrokken. Er is geen andere manier om een sta biele vrede in het Verre Oosten te bereiken, zegt hij. Indien de V.S. dit niet doen, dan zou er voor China niets anders overblijven dan de „in dringers" uit zijn gebied te verjagen. De Tunesische regering heeft de ..vrije Algerijnse regering" van Fer hat Abbas erkend. Dat is vrijdag avond uit Tunis gemeld. heijden meerstemmig de gezangen uitvoerde, waarbij het ,.In Paradi- sum deducant te Angeli" als een massaal, intens gebed van al zijn vrienden vol mild begrijpen door O. L. Heer aanvaard moet zijn. Want zoveel oprechte vriendschap, als hier betoond werd zoveel ongeveinsde smart :i een plotseling verscheiden, zoekt .1 in vele kringen vergeefs. De .st met het stoffelijk over schot van koopman Jan Damen, op gebaard in de kapel van het kamp, was onzichtbaar door de vele bloem stukken. „Mijn zwerftocht is plotse ling ten einde", zo staat achter op het bidprentje van Jan te lezen. Ve len van zijn collega's en vrienden hebben hun zwerftocht een ogenblik onderbroken. Bij het kerkhof Zuylen aan de Haagweg, waar drie politie mannen slechts met moeite het ver keer in goede banen konden houden, stond symbolisch haast een oud handkarretje met wat verroeste ka chelbuizen. Eén ogenblik verwijlde ook de figuur, die bij dit karretje hoorde, in stil gebed bij zijn vriend, die zijn rust- had gevonden. Hij stond daar, temidden van al die mensen, met zijn handel als een uit graniet gehouwen monument, waarin het „Memento mori" gedenk te ster ven gebeiteld was. En de milde zonnestralen waren als een begrijpende glimlach van Jan hierboven, die aldus scheen te zeggen: „Zo is het goed, vrienden. Volbrengen ook jullie je zwerftocht..." De regering van communistisch China, zo wordt in Londen ver nomen, heeft de Verenigde Sta ten gepolst over een wapenstil-. stand in de Straat van Formosa. Communistisch-China zou tot zulk een wapenstilstand bereid zijn, wan neer de Verenigde Staten ervoor zor- 1 gen dat de eilanden Matsoe en Quemoy door de nationalisten ontruimd wor den. Het antwoord dat van Ameri kaanse zijde op deze suggestie gegeven is behelst, dat de wapenstilstand eerst gesloten moet worden voordat verder onderhandeld wordt. Ondanks zwaar communistisch artil lerievuur hebben drie landingsschepen vrijdag opnieuw de blokkade van de Quemoy-eilanden doorbroken. De vaartuigen werden door Amerikaanse en nationalistisch-Chinese oorlogsbo dems geëscorteerd. (Advertentie) Overzicht van de overweldigende belangstelling, die er bestond bij de begrafenis van Jan Damen, een zeer bekende figuur in kringen van de woonwagenkampen. De politie bij de begraafplaats Zuylen waar deze foto genomen is had handen vol werk om het verkeer in goede banen te houden. Sonia Gaskell, de directrice van het Nederlands Ballet, is op de Rijksweg tussen Den Haag en Amsterdam, ter hoogte van de kruising Aalsmeer, met haar auto, die zij zelf bestuurde, over de kop geslagen. Het schijnt geen botsing geweest te zijn, zodat mogelijk de auto geslipt is. Zij is thans in haar woning onder observa tie. Haar toestand is niet ernstig. De Koninklijke Luchtmacht wordt uitgerust met twaalf vliegtuigen van het type „Fok- ker-Friendship" wanneer al thans de huidige produktielijn kan worden aangepast aan de bijzondere eisen, die de lucht macht moet stellen aan haar transportvliegtuigen. De chef van de luchtmachtstaf, generaal Schaper, heeft gisteren in een verkla ring gezegd, dat er geen onenigheid over deze bestelling is tussen hem en minister Staf, zoals een van de och tendbladen wist te melden. Aanvanke lijk wilde men met de bestelling wach ten, omdat de in gebruik zijnde Dako ta's nog wel even mee kunnen. Daar echter een groot industrieel belang in het geding was ten nauwste samen hangend met de werkgelegenheid, werd in beginsel besloten, de bestel ling nu al te plaatsen. Generaal Scha per is momenteel bezig met het op stellen van de eisen, waaraan de Friendships, als transportvliegtuigen, zullen moeten voldoen. „Er is geen reden om te veronderstellen", aldus de chef van de luchtmachtstaf, „dat hiervoor geen oplossing zal worden ge vonden". De prijs van de vliegtuigen is nog niet vastgesteld, „omdat door de minister van Oorlog uitdrukkelijk voorwaarden werden gesteld, waar over de partijen nog niet tot overeen stemming zijn gekomen". Geen achterstallige post meer... dank zij de Olympia portable N V. OLY.MPIA KANTOORMACHINE- IMPORT - Tel K 1700-33 64.60 I T olgens cijfers van het Amerikaanse ministerie van I handel is het aantal geregistreerde personenwagens, I vrachtwagens en bussen op de wereld gedurende 1957 I me* meer dan vijf procent gestegen. I Het ministerie schreef deze stijging toe aan de ver- I hoogde levensstandaard. Het verwacht, dat het aantal geregistreerde wagens, vooral wat personenauto's be- I re^' nog verder zal stijgen. I n de Ver. Staten werden tot 1 januari jk 55.906.195 Personenauto's, 10.960.814 vrachtwagens en 2.680.537 I bussen geregistreerd. Deze cijfers waren voor: I' Europa I Azië I Oceanië Afrika 16.453.965 1.098.191 2.236.842 1.435.630 7.929.368 1.608.951 987.413 609.563 273.600 138.113 15.125 23.410 „„deelnemers üit 16 landen zullen deelnemen aan de e internationale Motorzesdaagse, die van 22 tot en et 27 september in de omgeving van Garmisch- vartenkirchen wordt gehouden. In totaal zijn 257 rijders 'ngeschreven De strijd om de Internationale Trophy, de „hoofd wijs van deze Zesdaagse, zal gaan tussen West rand, Tsj echo-Slowakije, Groot-Brittannië, Italië, «eden, Rusland en Oost-Duitsland. In 1957 ging deze 'cc "aar de Westduitse equipe, wimig teams zijn ingeschreven voor de competitie team TüYeren Vaas"- Nederland is hierin met één team vertegenwoordigd. Een technisch bureau in Ridderkerk heeft een apparaat gecon strueerd, „signaal" genaamd, dat in elke auto kan worden aan gebracht en dat de autobestuurder waar schuwt wanneer hij een Depaalde, door hem te voren ingestelde snel- aeidsgrens, over schrijdt. Bij deze con structie, waarop oc trooi is aangevraagd, is men er van uitge gaan, dat de invoering vanaf de maximum snelheid (50 km binnen de bebouwde kom en 70 km op speciale wegge deelte) als bezwaar voc. de automobilist heeft meegebracht, dat hij voortdurend zijn snelheidsmeter in de gaten moet houden. De he^woowfT6 aa" Dit is het „huis", dat via een ven wnrHt T Hge~ zoemer verraadt wanneer men nrdeligWObe1nvlodeadard00r "boVen streep" 9aat rijden Met een schakelaartje op het dashboard kan het apparaat op de gewenste snelheidsgrens worden af gesteld of ook worden uitgeschakeld. Het apparaat zelf bestaat uit een huis van 12 bij 9 centimeter, waarin een as draait, gekoppeld aan de drijvende as van de gangwissel. De montage ggschiedt rechtstreeks op de versnellingsbak of via een hulpstuk op het chassis en een flexiebel kabeltje. Gisteren heeft Austin zijn ,,A 40" officieel in Neder land gepresenteerd. Lange tijd hebben hieromtrent ge ruchten de ronde gedaan. De uiteindelijke vorm is in derdaad verrassend. Austin haalde er de Italiaan Pi- nin Farina bij om de carrosserie te ontwerpen. Dat garandeerde dus een exclusief model, waarin een pittig motortje voor de rest zorgt. De afgelopen tien jaar zijn 17.760 Italianen miljonair geworden door deelneming aan de voetbal pool „Totocalcio". De pool be stond vrijdag tien jaar. In deze periode werd een bedrag van 137.350.000.000 lire aan prijzen uitgekeerd. „Totocalcio" heeft ongeveer 20.000 agentschappen, verspreid over geheel Italië. In het Belgisch grensplaatsje Ste kene vindt maandagmiddag a.s. 22 sep tember, een internationaal criterium voor professionals plaats, waarvoor de kruim uit de wielerwereld werd aangeworven. Zo zullen o.m. aan de start ver schijnen Charly Gaul, Gerrit Voor- ting. Wim v. Est, Jo de Roo, Rik van Steenbergen, Rik van Looy. Fred de Bruyne, Willy Vannitsen, Jef Planckaert, Jean Brankart, Jan Adriaansen, Karei de Baere e.a. Een Pools militair gerechtshof heeft de voetbaltrainer Bernard Zgol, voormalig lid van het Duitse leger, veroordeeld tot tien jaar ge vangenis op beschudiging van sa menwerking met de Amerikaanse in lichtingendienst. Hij zou met deze dienst in contact zijn gekomen tijdens een bezoek aan Frankfort in 1957 en sindsdien per radio inlichtingen hebben verschaft. RUSLAND heeft op het internatio nale basketballtoernooi te Bologna om de Mairano-trofee beslag ge legd op de eerste plaats. Neder land werd vijfde. Er circuleren in Zeeland enkele verhalen over scheidsrechters. Het zijn geen verzonnen aardigheidjes, doch ware gebeurtenissen. Zij zijn te grapDig om onze lezers te onthouden. Hol of bol Voor de aanvang van een wedstrijd wordt er getost. Het is de ge woonte, zulks te doen met een zilveren gulden. Nu is er een tijd geweest, dat zilveren guldens nogal schaars waren. Voor de toss was dat natuur lijk geen bezwaar, want per slot van rekening kan ieder muntstuk daartoe dienen. Het gebeurde op Noo'rd-Beveland. De scheidsrechter kwam het veld op, één hand op de rug. Hij floot de aanvoerders bijeen en schudde hen de hand. Op het moment, dat de beide aanvoerders het bekende „kruis of munt" verwachtten, klonk plotseling uit de mond van de scheidsrechter „hol of bol" en hij haalde achter zijn rug een pet te voorschijn, welke hij in plaats van een muntstuk omhoog wierp. Zo verbaasd waren de aanvoerders, dat de toss onder grote hilariteit her haald moest worden. Afgekeurd! Het volgende speelde zich af in Vlissingen, op een van de beruchte velden aan de Keersluis. Er was een wedstrijd vastgesteld, doch een uur voor de aanvang had zich een wolkbreuk boven de stad ontlast, welke het veld in een moeras had herschapen. Het was eenieder duide lijk, dat er niet gespeeld kon worden en de spelers namen dan ook niet de moeite om zich te verkleden Zij stonden voor de kleedruimte te praten en zagen een kwartier voor het vastgestelde aanvangsuur de scheidsrechter het veld opkomen. De man zei er niet een en stapte zijn kleedhokje binnen. Vijf minuten later kwam hij weer te voorschijn, keu rig in zijn scheidsrechterstenue gestoken. Zonder op of om te zien waadde hij, nagegaapt door de verbaasde spelers en officials, naar het middenveld. Daar stelde hij zich op in de middencirkel en blies één maal krachtig op zijn fluit, onmiddellijk gevolgd door het woord „afge keurd". Hierna waadde de man terug naar zijn kleedhokje, waar hij zich weer omkleedde en nog sjeeds zonder een woord te zeggen met statige passen het veld verliet. Geheel volgens voorschrift Indien een scheidsrechter voor een wedstrijd wordt aangewezen, moet hij de consul van de thuis spelende club een kaart sturen, waarop onder meer is vermeld, hoe laat hij van huis zal vertrekken en op welke manier hij zal reizen. De bedoeling daarvan is, dat de consul hem nog voor zijn vertrek telefonisch of telegrafisch kan waarschuwen, in dien het veld is afgekeurd, zodat hem een vergeefse reis wordt bespaard. In Vlissingen woont een scheidsrechter, die zich strikt aan dit voor schrift houdt. Onlangs werd de man aangewezen om een wedstrijd te leiden in Vlissingen op een veld, nauwelijks vijf minuten gaans van zijn woning. Geheel volgens voorschrift liet hij weten, dat hij een kwartier voor het aanvangsuur zou vertrekken. Per rijwiel. Het veld werd ge lukkig niet afgekeurd. Behalen van een nationaal club kampioenschap op de weg blijkt jaarlijks grotere waarde te gaan bezitten voor de verenigingen, die dit keer met niet minder dan negen en veertig aan de start gaan verschijnen. Praktisch alle renners, die zich in Nederland en in den vreemde op de voorgrond plegen te fietsen, vindt men over de diverse clubs verspreid, bij de deelnemende teams. Parcours hetzelfde Reeds eerder is gemeld, dat start en finish van Wijk bij Duurstede naar Zeist (Jagershuis) werden verlegd, maar het te rijden parcours bleef prak tisch ongewijzigd, zodat men in Wijk bij Duurstede de coureurs toch wel zien zal. De deelnemende clubs uit onze ge westen zijn ook weer sterk vertegen woordigd met ..Pedaalridders Made" „Willebrord Wil Vooruit", „Het Zui den", Eindhoven, „Gerrit Schulte" den Bosch, „Pijnenburg", Tilburg, „Helpt Elkander", Oud-Gastel, „Wilhelmina", Eindhoven, „De Zwaluw", Vlijmen, „Theo Middelkamp" Goes, „De Jonge Maandag a.s. is de start, in Garmisch Partenkirchen, van de internationale motorzesdaagse. Dit jaar nemen zestien landen met 257 rijders deel. De KNMV zendt tien cracks naar dit zeer belangrijke eve nement, waarin Nederland herhaal delijk zeer bijzondere prestaties heeft verricht. De zesdaagse duurt van 22 tot 27 september. Onze tienmans-equipe wordt door de navolgende coureurs gevormd: Vaasteam: Ton Bakker (Maico), 250 cc; D. Muller (C.Z.) 125 cc; J. van Dobben (C.Z.) 175 cc; P. den Haan (Maico) 250 cc; reserve: A. Vrolijk (Maico) 250 cc. Individuelen: C. van Ewijk (C.Z.) 175 cc, W. van Ommeren (DKW) 175 cc; A. Plevier (NSU) 175 cc; KI. Pos thumus (Maico) 250 cc; G. Aaltink (Maico) 250 cc. De Belg Goossens heeft vrijdag de negende etappe van de Ronde van Polen gewonnen. De Belg, die hier mee zijn derde ritzege behaalde, versloeg in de sprint de Polen Wis- miewski en Gazda, de Oostduitser Grunzig en onze landgenoot van der Ven, die in deze volgorde de tweede tot en met zesde plaats bezetten. In het algemeen klassement heeft de Pool Kaczmarczyk de leiding (43. 26.04) met op tweede plaats Goos sens, die een achterstand heeft van 35 seconden. Tijdens internationale atletiekwed strijden te Turku heeft de Zweed Dan Waern het wereldrecord op de 1.000 meter verbeterd door een tijd van 2 min. 18,1 sec. te laten afdruk ken. Het oude record stond sedert 30 augustus 1955 met 2 min. 19 sec. op naam van de Noor Audun Boysen. Tijdens internationale wedstrijden op de Oerlikonban te Zürich is Wout Wagtmans derde geworden in een stayerwedstrijd over 1 uur. Wereld kampioen Walter Bucher werd win naar; de Zwitser legde 72.015 km af. Timoner bezette de tweede plaats; Wagtmans had een ronde achter stand. Renner", Oosterhout en „Sportief", Breda. Schrap zetten Wie herinnert zich niet de verras sende zege, welke de Goese club „Theo Middelkamp" vorig jaar behaalde? Na tuurlijk gaat het zestal dezer bloeiende vereniging zich schrap zetten voor een reprise, maar het is zeer de vraag, of dit zal lukken, hoewel er opnieuw zes zeer sterke jongens in het strijdperk komen. Veel hangt in deze wedstrijd af van de onderlinge samenwerking, het on ophoudelijk in onverminderd tempo goed aflossen aan de kop en voorts vooral het onvermoeid tijdrijden. Want in feite betekent dit clubkam pioenschap een voortdurende strijd te gen het horloge. Uiteindelijk wordt immers de ploeg (minimaal drie man), die de snelste tijd maakt, kampioen! Ter herinnering: het kampioenschap wordt a.s. v/oensdag verreden. Het vertrek van de eerste ploeg, die van de HWV „De Spartaan" uit Den Haag is bepaald op 12 uur precies. Velthuis, de stopperspil van Olden- zaal, die zondag in een te Hengelo tegen Tubantia gespeelde wedstrijd een opzettelijke trap van doelman Wijkman heeft gekregen, zal naar thans blijkt, 4 tot 6 weken in een ziekenhuis moeten worden verpleegd wegens een nierbloeding en een kwet suur aan een ruggewervel. Het bestuur van Oldenzaal heeft naast het gebruikelijke rapport aan de KNVB de voetbalbond toestem ming gevraagd het gebeurde aan de justitie te mogen voorleggen, indien dit in verband met de wettelijke aan sprakelijkheid nodig zal blijken. DE jaarlijkse marine-kampioenschap pen zullen dit jaar op 24, 25 en 26 september gehouden worden in het marine opleidingskamp te Hilver sum. Het programma zal omvatten atletiek, roeien, zwemmen, hand bal. volleyball, basketball en tafel tennis. De jongeman op deze foto is Enge- lands duurste voetballer: het is de 24- jarige Albert Quixall, die de manager van Manchester United, Matt Busby (staande) voor de record-transfer van 400.000 gulden van Sheffield Wednes day overnam. LEEUWARDEN, 19 september Aanvoer en notering: 100 stieren, f 3,20 tot f 3,33 per kg slachtgew., 225 vette koeien, le kw. 2,90 - 3,20, 2e kw. 2,50 - 2,89, 3e kw. 2,- - 2,49, 850 melk. en kalfkoeien 600 - 1.050, 130 pinken 350 - 550, 721 vette en gras kalveren 250 - 450, 149 nuchtere kal veren 60 - 80, lammeren 40 - 60, 158 vette varkens, oude varkens 1,60 - 1,75, vette biggen 1,75 - 1.85, zou ters 1,70 - 1,75, 180 biggen en lopers, biggen 25 45, lopers 46 - 75, 42 bokken en geiten, geen notering, 83 paarden 550 - 900, totale aanvoer 3.861 stuks. Overzicht: stieren: aanvoer ruim, stemming willig, prijshoudend. Melk en kalfkoeien: aanvoer matig, stem ming rustiger, prijzen niet hoger. Pinken: aanvoer matig, stemming kalm, prijzen gelijk. Vette en gras kalveren: aanvoer ruimer, stemming matig, voor de dood prijs lager. Nuchtere kalveren: aanvoer kort, stemming rustig voor de mesterij boven notering. Varkens: aanvoer kort stemming willig, prijzen gelijk. Biggen en lopers: aanvoer ruimer, stemming rustig, prijzen gelijk. Schapen: aanvoer matig, stemming rustig, prijzen lager. Lammeren: aanvoer matig, stemming rustig, prijzen lager. Paarden: aanvoer kort, stemming vrij goed, prijzen gelijk. TERNEUZEN, 19 sept. Sla 3.10 770, bloemkool All 36—41. Bil 17— 31, CII 10—18, afw. 10—20, groene komkommers 1214, witte idem 8 13, selderie 15, peen 1011, bintjes 912, eigenheimers 10.4012. andij vie 78, stoksnijbonen 52, prins, bo nen 2528, sabo 2531, pronkbonén 3639, kroten 3.59. rode kool 12, sav. kool 716, witte kool 8. prei 10—22. tomaten A 20—39, B 20—29, C 20-22, appelen: cox's orange pippin st.m. 80-85 34. 75-80 30—38. 70-75 40, 65-70 41, 60-65 40—42. h.I m. 70-75 40, 65-70 41, 55-60 24. k. 20—23, kroet 6— 15, ellisons orange Him. 75-85 25 28, m. 65-75 24—28, h. II 15, k. 20. f. 1013, james grieve h. I m. 70-80 30—36, 60-70 23, h. II 14, k 25. f 17, bramley seedling h. I m. 90-100 10 11, 80-90 12.46, 70-80 14, h. II 8, k. 10—12, f 6, kroet 3. beurré hardy h. I m. 75-80 52—55 70-75 53—57.80. 65- 70 44.80—49.80, 60-65 49.50, h. II 23— 28, k. 25—33. f. 17—21. kroet 6—13, bonne louise d'avr. h. I m. 70-75 32 40, 60-65 33—36.70, 55-60 27—32-20, 50- 55 22—30, h II 13—18. k. 20—22, f. 9— 14, kroet 6 conférence h. I m. 65-75 36—37, 55-65 26—30, h. II 15, k. 25— 27, f. 17—19, triomphe de vienne h. I m. 75-80 45, 70-75 46—58. 65-70 46, 60-65 41, h. II 36, k. 42—49. f. 32, kroet 27, william duchesse h. I m. 75- 85 25, 65-75 26, h. II 19, k. 12, f. 6, KAPELLE, 19 sept. Industrie- en exportveiling: bramen industrie I 119, II 71, appelen: james grieve h. 80-85 22—24, 75-80 25—27, 70-75 23—30, 65-70 23—29, h2 15—17, keuken 18—20, fabr. 12, cox's orange pippin st. 80- 85 37, 75-80 35—38, 70-75 37. 65-70 35— 38, 60-65 45, h. 80-85 33, 75-80 34—35, 70-75 34.70—37.20, 65-70 34.30, 60-65 36.10. keuken 21—21.90. fabr. 7—10, crimsons cox h 80-85 29. 75-80 33, 70-75 30, 65-70 25, keuken 20, h 60-65 22, ellisons orange h. 75-85 26, 65-75 27, II 16. k. 21, f. 11, transp. de cr. h. 85-95 18. 75-85 20—22, 65-75 19—22. II 12, k. 15, f. 10, jack lebel h. 75-85 18, 65-75 14. II 11, k. 12, f. 9, bram- leys seedling h. 90 12, 80-90 13.30 13.80, 70-80 13.80, II 12, k. 12, f. 9, udoappel h. 75-85 12, 65-75 11, manks codlin h. 70-80 16—17, 60-70 13—15, II 10, k. 11—12, f. 9.50, sig. tillish h. 65- 75 14, k. 10, zoete kroon h. I 16, II 8, zoete bloemee h. I 1114, II 11, zi geunerin h. 75-85 13—15, 65-75 11—12, II 67, conference st. 65-75 40.50 40.80, 55-65 30.10—30.30, h. 65-75 37— 37.60, 55-65 28—28.10, k. 18, f. 13—14, bonne louise st. 65-70 36, 60-65 34, 55- 60 29.30—29.60. 50-55 23.10—23.70, h. 65-70 34 60-65 31—32, 55-60 29—29.50, 50-55 22.50, II 13—14, w. 23—27, f. 10 15, br. hardy st. 75-80 57, 70-75 54. 65-70 47, 60-65 50, h. 75-80 55, 70-75 46 —55, 65-70 47.1047.20, 60-65 52.20— 52.30, h. II 25—26, k. 31—32, f. 15—17, maagdepeer h. 65-75 25-2025.90, 55- 65 22.40—22.90, II 9.50—11, k. 15, f. 6.507.50, herz. elsa h. 70-80 28, 60- 70 25, II 11, k. 12, f. 8, br. lebrun h. 70-80 28—35, 60-70 32—34, 55-60 25, II 13, k. 17, marg. marillat h. I 2021, II 8.50, k. 15, f. 9.50, br. durondeau h. 65-75 32, 55-65 20, II 9. k. 12, sp. wijnpeer h. 50-55 25, II 1520, f. 12, pitmaston duch. h. 75-85 28 65-75 25, II 21 k. 16. f. 78, triomphe de v. h. 75-80 46, 70-75 40—42, 65-70 40, 60-65 3740, k. 30—37, geplukte kroetappe- len 6.50, diversen: bramen p. d. I 36 —37, II 29, bl. druiven I 125—141, II 115—118, groene noten 29 p. kg. ver pakt fruit: j. grieve st. 80-85 3439, 75-80 38—44, 70-75 40—48, 65-70 40, pruimen: monarch I 99125, War wick I 89—97, II 43—47, grof 63—74, f. 2852, r. cl. d'althan I 84, r. vic toria I 6573, II 3540, aardappelen I 11, II 8, groenten: kropsla 612, bloemkool 2252, dubb. bonen 2530, andijvie 78, sav. kool 712, kom kommers 919, tomaten 2034, augurken I 5981, III 18, kroten 10, breekpeen ,9.50, prei 1722. GOES, 19 sept. Export- en in dustrieveiling: transp. de cronc. h. 85-95 18, 75-85 19, 65-75 19. II 13, ja mes grieve st. 75-80 28, 70-75 31, 65-70 31. h. 80-85 25, 75-80 28, 70-75 31, 65- 70 29, II 18, bramley seedling h. 70- 80 14, 60-70 13, cox's orange pippin h. 80-85 35. 75-80 38, 70-75 40, 65-70 35— 40, ellisons orange h. 75-85 2628, 65- 75 2627, II 1516, tr. de vienne h. 75-80 47, 709-75 49, 65-70 47, 60-65 45, II 36, william duchesse h. 75-85 29, 65-75 29, II 18, spaanse wijnpeer h. 60-70 25, 50-60 20—21, II 13. bonne louise st. 60-65 33, 55-60 31, 50-55 26, h. 65-70 35, 60-65 34, 55-60 29.30—30.65, 50-55 23.10—24.40, II 13, conference st. 65-75 36, 55-65 34, h. 65-75 39, 55-65 30.2030.50, br. hardy h. 75-80 56, 70- 75 55, 65-70 46.50—47.10, 60-65 51—52, II 25, maagdepeer h- 65-75 24. 55-65 21, II 7, div. appels kroet en val 6.50, bramen (los) I 103, II 69, gewone vei ling: james grieve keuken 1923. fa briek 1218, transp. de croncel keu ken 1415. fabriek 1011. ellisons orange keuken 1723, fabriek 1220, cox's orange pippin keuken 1922, bramley seedling keuken 12, fabriek 8, william duchesse keuken 13, fa briek 910, bonne louise keuken 20 28, fabriek 1418, br. hardy keuken 2730, fabriek 1320, conference keuken 1524, fabriek 910, maag depeer keuken 910 tr. de vienne keuken 3137, fabriek 2631. groen ten: per stuk: kropsla A II 812, bloemkool A II 29—42, B I 31—39. B II 21 afw. 2031, komkommers A I 23, A II 9—22, B I 22. B II 16, C I 1318, meloenen 4096, per kg: tor maten A 30—32. B 30—34. C 20, augurken A 27—43, B 12, C 12—13, groene sav. kool 711, rode kool 4 11, dubb. pr. bonen 2634, stoksnij bonen 3032, pronksnijbonen 1529, kroten 4, aardappelen 1011, per bos: selderij 7, wortelen 2023. per kg: druiven I 140—150, II 120, III 80—100. Konstanz 344 (onv.), Rheinfelden 249 (+21), Breisach 174 (+24), Straatsburg 257 (+27), Max au 407 (+4), Mann heim 244 (+10), Mainz 242 (+8), Bin- gen 155 1), Kaub 164 (+1), Trier 121 (+3), Koblenz 166 2) Keulen 124 (—3), Ruhrort 312 (—5). Lobith 918 6), Nijmegen 698 12), Arn hem 740 (—7), Eefde IJssel 271 6), Deventer 178 (—8), Monsin 5530 (onv.) Visé 4960 (+1), Borgharen 3886 (-7), Belfeld 1088 11), Grave ben. de sluis 461 12). Hoeden Lange en korte loden jassen - Lange en korte jagerskousen - Lange en korte laarzen. Alles in de groene schutskleur koopt U bij: WAPENHANDEL TERNEUZEN BETERE GENRE DAMESCONFECTIEZAAK TE BREDA vraagt Representatief voorkomen, liefst boven 30 jaar. Zij, die beschikken over prima ver koopcapaciteiten en vakbekwaamheid ge lieven te reflecteren. Brieven met uitvoerige inlichtingen betreffende ervaring, verlangd salaris en personalia te richten onder no. 42954-00 bureau v. d. blad.

de Stem | 1958 | | pagina 15