Wat is het beroep van deze lezer? p Wit Amateur-ploegen komen wéér vol goede moed „in de slag" Hoog bezoek op Expo ALARM VOOR SLAPERS ACHTER HET STUUR STEM-FEUILLETON Zwart o _i Voorlopig geen verkorting diensttijd I Oosters. Wintersneeuw in Zweden DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1958 :n' Grote familieprijsvraag in vier series met prachtige prijzen ledereen kan meedoen! i Oostduitse artsen vluchtten Nieuwe vondst in Italië De int. mil. zwem- kampioenschappen Op Lel 'p nei ópoor van door Douglas Grey JCJC Hoofdaalmoezenier A. J. L. Verhoeven uit Jeugdbeweging Ned straaljager in Zwitserland verongelukt Geen kath. kerk te Naumberg frisse adem een heerlijke smaak kauw. TV-RADIO-TV-RADIO-TV- VV Praktisch zonder uitzondering zijn ook de amateur-elftallen aan hun competitie begonnen. Dat geschiedde wellicht met minder rumoer dan bij de betaalde sportbroeders, maar de spanning en de sensaties tellen in deze sector even zwaar en er wordt met zeker zoveel geestdrift gevoch ten voor het ideaal, dat helemaal aan het einde van de wedstrijdenreeks glinstert: De kampioenstitel.... Vlissingen maakte geen al te beste start. Het verloor het openingsduel tegen Alliance. De Roosendaler for matie schijnt ook dit seizoen prach tig op dreef, hetgeen de Zeeuwse nederlaag misschien vergoeilijkt. Maar aan de andere kant zal Vlis singen wel zin hebben in een fikse weerwraak, waarvan het bezoekende SC Irene dan het slachtoffer wordt. Vast staat in ieder geval, dat de gasten Zeeland niet zonder slag of stoot met de volle winst zullen kun nen verlaten. De eerste berichten over Alliance gehoord hebbende ziet het er voor De Spechten niet erg hoopvol uit. Daar zijn de Roosen dalers zondag te gast. De Spechten hééft echter iets, dat veel clubs te machtig schijnt en daarom is ook hier de uitslag nog lang geen zekere zaak. MOC is erg „Limburgs" in zijn start. Het speelde eerst tegen Heer en nu krijgt het Roermond op bezoek. De supporters van de thuis club zullen wel eens een Berse zege willen zien en daarom zal het op een sportieve manier „knokken" worden. MOC heeft stellig niet de slechtste papieren. In de eerste klas C worden voorts gespeeld SC Emma-Hoensbroek en Brabantia-Boxtel. Tweede klassers SARTO heeft in de tweede klas A kennelijk geweldige plannen. Het ontvangt thans Valkenswaard, dat zonder veel illusies aantreedt. TOP is eveneens goed begonnen en het kan er in de thuiswedstrijd tegen Schijndel best mee doorgaan. Taxan- dria ontvangt Oss, waarvan het re delijkerwijs gesproken royaal moet kunnen winnen. Uno Animo trekt naar Veloc, dat evenmin van een kleintje vervaard is. Het zal dus aan pakken worden voor de bezoekers. Verder staan op het programma de duels Boxmeer-Woenselse Boys en ODC-Gemert. De tweede klas B krijgt een Zeeuwse derby te zien. Goes ontvangt Hulst. De Goesnaren kunnen er wat van en dat zal wel hard nodig zijn ook, want de Zeeuwsoh-Vlamingen schijnen niet van plan te zijn zich in een hoekje te laten drukken. DESK krijgt Rood Wit op visite. Ook daar is de uitslag geen uitge maakte zaak, al is DESK specialist in het winnen van thuiswedstrijden. BSC trekt met lood in de schoenen naar TSC, dat opnieuw een rush wil ondernemen naar het intertijd verlo ren eerste klasserschap. Terneuzen krijgt Roosendaal op bezoek, hetgeen een spannend partijtje voetbal ga randeert. Corn. Boys heeft de smaak van het winnen reeds te pakken, maar of het die smaak bij RAC „in de mond" kan houden staat te be zien. Middelburg reist naar Etten, waar Internos klaar staat voor een warme ontvangst. Derde klassers Heusden ontvangt en moet met de steun van de toejuichingen der eigen supporters kunnen afrekenen met Best Vooruit. Hetzelfde kan gezegd worden van RKTW, dat Vlijmense Boys op bezoek krijgt. RKC heeft het bij UDI vermoedelijk niet gemakke lijk, terwijl ook RWB in de thuiswed strijd tegen Concordia SVD niet veel illusies heeft. In de derde klas B worden voorts gespeeld GW-St.- Michielsgestel en SCB-Nevelo. In de derde klas C wacht WSC met vertrouwen de komst van Virtus af. Veerse Boys laat zich door SET niet bang maken. VOAB en RKDVC hebben het zoet van een overwinning beide reeds gesmaakt, zodat het hier vechten wordt om de volgende winst. Dongen zal zich in de thuis wedstrijd tegen SCO willen revan cheren voor de smadelijke nederlaag, waarmee het de competitie begon. Hero krijgt de machtige formatie van WVO op zijn dak. Baardwijk „ruikt opnieuw winst, nu bij Gudok. ODIO krijgt het in de derde klas D bij Zeelandia niet gemakkelijk. Zierikzee zal het voordeel van eigen terrein terdege moeten uitbuiten om van Axel te kunnen winnen. RKFC staat er beter voor tegen VES. Meto moet RCS aan kunnen. Steenbergen dient diep adem te halen voor het belangwekkende duel tegen Zeeland Sport, waar toch wel winst voor de thuisclub in zit. Grenswachters krijgt de handen vol aan Hontenisse. Vierde klassers Bij de vierde klassers afdeling B vraagt het duel tussen DESO en RKJW aandacht, want iedereen zal zich afvragen of de doelpunten van de gasten ook nu weer op toeren zal komen. Zwaluw VFC gaat bij Berghem Sport winnen. Hier worden verder gespeeld Nieuwkuik-OJC, Rhode-Nooit Gedacht en RKSVA- BMC. ZIGO heeft in de vierde klas E waar schijnlijk de handen vol aan Oirschot Vooruit. Zaltbommel heeft aan Velo- citas niet de eerste de beste tegen stander GSBW gaat bij Ons Vios de lakens uitdelen. Gilze zal ook op eigen terrein winnaar worden, nu met Berkdijk als slachtoffer. SVG heeft wel ietwat meer kansen tegen het bezoekende Hieronymus. RKWU, dat machtig startte in de vierde klas F, zal aan Zundert een zwaar karwei hebben, dat de Leure- naren overigens moeten kunnen ver zetten. Breda, dat in ieder geval be wezen heeft te kunnen doelpunten, zal van TAC moeten winnen. DEVO- RSV wordt een pittig stukje voetbal, want het betreft hier twee talentvolle ploegen. Boeimeer dient zich schrap te zetten, want SC Gastel komt met de duidelijk bedoeling om te zege vieren. Groen Wit zal niet veel illu sies hebben omtrent de afloop van het treffen tegen Madese Boys. Volgt de vierde klas G, waarin Halsteren het bij NSV tot een zege gaat brengen. Verder staat Renesse op winst bij Noordhoek. Rimboe zal zijn slechte start niet kunnen goed maken tegen het sterke, schietgrage Cluzona. Nieuw Borgvliet moet aan pakken als het van het bezoek van Yerseke meer dan een gelijkspel wenst over te houden. De Schutters ziet de komst van Kaaise Boys met gemengde gevoelens tegemoet. In de vierde klas H tenslotte is Sluiskil nog niet klaar met het be zoekende Lewed. Boys. Hansweertse Boys heeft het terreinvoordeel in de ontmoeting tegen Biervliet hard no dig. Oostburgs zal moeten strijden voor wat het waard is om klinkend resultaat te boeken tegen Luctor. Clinge moet met enige goede wil bij 's Heer Arendskerke als winnaar uit het strijdperk kunnen treden. (Van onze parlementaire medewerker) Op verkorting van de militaire diensttijd mag, althans zeker in de eerstkomende tijd, niet wor den gerekend. De commissie, die In opdracht van minister Staf deze kwestie bestudeert, maakt volgens de bewindsman in zijn toelichting op de defensiebegroting „goede vorderingen", maar wanneer zij met haar rapport klaar is, kan nog niet worden vastgesteld. Het probleem heeft nieuwe actuali teit gekregen door het Belgische be sluit om de diensttijd tot 12 maanden te beperken. Maar minister Staf wijst op twee grote verschillen tussen de Belgische en de Nederlandse situatie. Het eerste is, dat het Belgische leger over een veel groter aantal beroeps- personeel beschikt. In de tweede plaats bestaan in België blijkbaar gro te verwachtingen over de mogelijk heid om een groot aantal vrijwilligers aan te trekken, zij het niet zonder het toekennen van hoge premies. Aan bei de punten zal door de Nederlandse studiecommissie niettemin grote aan dacht worden geschonken. In Cairo is gisteren een reus- achtig feest gegeven ter viering van de bruiloft van emir Moham- med, een zoon van kroonprins Faisal van Saoedi-Arabië, en S Moena een dochter van Azzam Pasja van Egypte- Op het menu voor de tweeduizend gasten ston- J den o.a. duizend geroosterde lam- meren en tonnen fruit, die uit Saoedi-Arabië zijn aangevoerd, j Erfgroothertog Jan van Luxemburg (tweede van links) en prinses Jose phine Charlotte van Luxemburg (links) hebben een bezoek gebracht aan de wereldtentoonstelling te Brus sel. De foto laat zien hoe het groot hertogelijk paar werd ontvangen door baron Moens de Fernig, commissa ris-generaal van de Expo (geheel rechts op de foto) (Advertentie) WAT U DOEN MOET: Vermeld op een briefkaart, wat naar Uw mening het beroep is van de lezer, die wij hier hebben af gebeeld. Stuur deze briefkaart voor 25 oktober a.s. naar: Familieprijsvraag Katholieke Illustratie/Bea trijs, Nassaulaan 51 - Haarlem. X. Prijzen in deze seriefiets ter waarde van f 200.-, elektrische koffiemolens, elektrische scheerappa- raten en tientallen andere prijzen. 2. Bij meerdere goede inzendingen beslist het lot. 3. Bewaar een afschrift van Uw oplossing, want die kan u straks nog veel meer opleveren(o.a. televisietoestel, bromfiets, pick-up, radio enz.) •s Morgen6 begin ik al vroeg te werken. De meeste mensen slapen dan nog, maar mijn dienst is niet langer dan die van anderen. De buurt waar ik kom kent mij heel goed omdat ze mij dagelijks zien komen. Soms breek ik iets, dat kost me dan geld maar dat is het risico van mijn beroep. Dit is een van de vele lezers van de Katholieke Illu stratie en Beatrijs. Vrijdag is voor hem - als voor zo vele anderen - een belangrijke dag. Dan komt de man van de weekbladen, die hem, meer ogen geven, meer levens en die hem een onverwachte kijk op de wereld geven, omdat de K.I. en Beatrijs levende bladen zijn, die een prachtige afspiegeling geven van het wekelijkse gebeuren. Daarom zijn ze in ieder gezin onmisbaar. Moderne mensen, die bij willen blijven kiezen dan ook allemaal de Katholieke Illustratie en Beatrijs. (Advertentie) tiZedlbieIlijnsf vluchtelingeninstan- ties deelden gisteren mee dat in 1958 en iioepï?I5 er ?18 Oostduitse artsen wAe s1heAundige« de wijk naar het anntof h<:bben. genomen. Het totaal 13 400 nrjSen m gost-Duitsland zou 13 400 bedragen. De vlucht van de "'-"heeft grote leemten in vele ziekenhuizen veroorzaakt. Twee Italiaanse auto-monteurs, Albore Gramellini en Vito Piccini, hebben een uitvinding laten paten teren die volgens hen een doeltref fend strijdmiddel is tegen het vaak noodlottige gevolgen hebbende in slaap sukkelen van automobilisten. Het tweetal heeft een alarm systeem ontworpen bestaande uit een metalen ring die op de stuurkolom gemonteerd is. Wanneer deze ring in geschakeld is, moet de hand van de automobilist steeds op het stuurwiel blijven rusten om de lichte druk te verschaffen die de ring op gelijke hoogte houdt met de onderkant van het stuurwiel. Als die druk wegvalt, begint een interieur-claxon te wer ken en wordt door middel van een elektrische impuls een handrem in werking gesteld. Het is een bekend verschijnsel dat lange gemakkelijke trajecten en het voortdurend zoemen van de motor zelfs de beste automobilisten in een trance-toestand kunnen brengen. De nieuwe uitvinding doet de automobi list uit zijn trance ontwaken en ver drijft het begin van slaperigheid. Spieren van de handen B(j proeven was de twee uitvin ders gebleken dat de toestand van doezeligheid op lange ritten zich het eerst aankondigt in de spieren van de handen, nog voor de oogleden zich sluiten of een hoofd wegzakt boven het stuurwiel. Zij besloten toen die ontspanning van de handspieren te benutten om een alarminstallatie in werking te stellen. De uitvinding kan op elk type wagen worden toegepast en de appa ratuur werkt op de eigen accu van de wagen. Het enige nadeel van het apparaat is dat het hinderlijk kan zijn voor die automobilisten die zelfs als zij klaar wakker zijn gewend zijn de spieren van hun hand te ontspan nen. Vrachtauto-chauffeurs die het nieu we apparaat beproef hebben, waren echter enthousiast. De ring kreeg van hen schertsenderwijze de bijnaam „beschermheiligekrans." De Nederlanders Bouwman en van Spingelen hebben zich geplaatst in de finale 100 meter vrije slag van de int. militaire zwemkampioenschappen die te Berlijn werden voortgezet. Van der Kooy en Vierhout bereikten de eindstrijd van de 200 meter schoolslag. De finale 4 x 100 meter wisselslag estafette leverde een Franse overwin ning op in 4 min. 38,5 sec. Nederland werd derde in 4.43.3. Het Nederlandse waterpolo zevental verloor met 8-6 van Italië. De uitsla gen van het waterpolo-toernooi waren verder: FrankrijkAmerika 10-3, FrankrijkBelgië 4-0, ItaliAmerika 7-2. 19) Overal loert verraad en zelfs hij kan er niet zeker van zijn dat zijn slaven altijd te vertrouwen blijven. Hij ver moordt hen, zodra hij hun diensten niet meer nodig heeft. Dat was de reden, waarom hij die slangendolk gisterenavond in de Grand Street ge bruikte." „Was het dus werkelijk K.K.?" vroeg Van Duyle, zich opgewonden naar hem toebuigend. „Ja", antwoordde de Japanner met omhooggeheven ontblote arm, terwijl zijn bleke gelaat een akelig dreigen de uitdrukking kreeg. „Het was K.K. en zijn doodvonnis staat reeds opge tekend in vurige letters. Ik zwoer dat bij het heilige gebeente van mijn Sa- muraivoorouders." Hij schreeuwde het wild en schril uit. Het was geen geestengefluister meer. „Kijk!" gilde hij, naar een donkere hoek van het vertrek wij zend, „K.K.! Daar Ah! Nou heb ik je Nou heb ik je! Uit" zijn jas haalde hij een lange dolk te voorschijn, die gloeiend in het rode licht fonkelde als een slang Hij sprong vooruit, als om een on zichtbare vijand te treffen. En op datzelfde ogenblik, toen de verdwaas de Japanner naar de donkere hoek toesprong, sloeg Basil van Duyle de rode lamp van haar kettingen af, zo dat ze in de andere hoek van het ver trek terecht kwam. Alles was opeens stikdonker. HOOFDSTUK XVI Judsons nieuws De daad van Basil van Duyle ver raste Judson en Norton zozeer, dat ze stokstijf achter de deur bleven staan wachten op wat verder gebeu ren zou. Ze waren beiden van mening dat Kitura op een of andere mys terieuze wijze tot het leven terugge bracht, nadat ze hem beiden schijn baar dood hadden zien liggen zo opgewonden was geweest, dat hij ie mand of iets had gemeend te zien, wat er niet was. De hoek, waarheen hij met zijn dolk gesprongen was, was leeg geweest. Daar viel niet aan te twijfelen. Kitura had een denk beeldig- vijand aangevallen. „Wat is dat nou voor een krankzin nigs gesohiedeni* I" zei Norton. „Kom mee, Frank We hoeven ons nu niet meer schuil te houden. Waar is Van Duyle gebleven 1" „Een ogenblik, Roy", zei Judson, die zich beter beheerste dan zijn drif tige kameraad. „Waar is je zaklan taarn De mijne werkt niet meer." „En ik kan de mijne niet vinden", antwoordde Norton spijtig. „Grote goedheid, waar heb ik dat ding nou gelaten Ik hoor iemand in het don ker rondscharrelen, maar er zal wel niemand meer te vinden zijn tegen dat ik het ding gevonden heb Ha... daar heb ik het 1" Hij haalde de elektrische lantaarn uit een achterzak, waarin hij het ding nooit stak en knipte het aan. Het vertrek was leeg. Basil van Duyle, ker meer, of ik die Japanner hier wel levend gezien heb „Toch is dat zo", viel Judson hem in de rede, „want ik heb hem ook gezien. Hij was werkelijk in dit ver trek. Maar hoe ze hem weer levend gemaakt hebben, terwijl de baas en die dokter toch verklaarden dat hij dood was, dat gaat mijn begrip te bo ven. In elk geval was hij hier, daar valt niets tegen te zeggen." „Weet je wat we naar mijn mening nog het best kunnen doen vroeg Norton. „We moeten het aan de baas gaan vertellen. Hij zal er wel wat op weten. Misschien is Van Duyle naar hem toe." „Het zou kunnen dat hij langs ons heengelopen is," gaf Judson ongaar ne toe, „maar waarschijnlijk vind ik dat niet. Er moeten nog meer deuren zijn dan deze hier en die aan de an dere kant van dit vertrek. Ik zal dat, voordat ik hier vandaan ga, toch zowel als de geheimzinnige Japanner waren verdwenen. „Grote goedheid Nou dat weer!" riep Norton, naar het andere einde van de kamer rennend. Hij rukte aan een deur, die goed gesloten was, hoe wel hij nergens een slot zag zitten. „Die is aan de andere kant gegren deld Of er moet een veer te vinden zijn. De andere deur ging ook met een veer open „Laat mij eens kijken!" zei Jud son. Judson bekeek het paneel en vond werkelijk een knopje, waarop hij echter zonder enig resultaat her haaldelijk drukte. „Er zitten grendels op", zei hij, toen hij merkte, dat hij de deur niet zonder onnodig leven te maken, for ceren kon. „Daar is die Japanner vast en zeker doorgeglipt. Maar waarom is Van Duyle er zo ineens vandoor gegaan 7" „Voor mij blijft de hele zaak een raadsel' verklaarde Norton gelaten, „ik heb nog nooit zoiets vreemds meegemaakt, als die herrezen schijn dode, die beweert, dat hü de schaal au dt weet te vinden. Ik weet niet «ene xe- eerst nog even onderzoeken. Geef me je lantaarn eens, Roy". Judson doorzocht het vertrek in al le hoeken en gaten Hij kon geen an dere deur vinden, behalve de twee die hij al kende en er was ook geen enkel venster. Van Duyle en de Ja panner moesten dus of door de deur aan de andere kant zijn weggegaan, of langs de beide detectives heen zijn geslopen in de verwarring, ontstaan door het stukslaan van de lamp. „Maar waarom deed hij dat Norton stelde die vraag, als was ei geen antwoord op te geven. Maar ein delijk meende Judson een oplossinp gevonden te hebben. „Ik weet er geen andere verklarin voor, dan dat hij misschien plotselii krankzinnig is gpworden bij het bt sef, dat hij met een dode sprak", ze hij. „Dat zou me niets verbazei want ik voel mezelf ook versuft er draaierig door wat hier is voorgeval len. Kom, Roy, laten we maar naa- beneden gaan. De chei is toch de en ge, die er raad op kan weten." Ze lieten de kamer precies in de ■elfde toestand en kwamen benedei zonder iemand te ontmoeten. „Roy, ga jij nu naar Matsu en Shorty toe, als die nog in de kamer van de butler zijn. Dan ga ik weer naar de salon en zie een gelegenheid te vinden, om het aan de baas te ver tellen." „Hij zal je voor krankzinnig ver slijten,' voorspelde Norton, toen Jud son de deurknop van de salon om draaide. „Het zal je heel wat moeite kosten, hem ervan te overtuigen dat we die Kitura hebben horen praten, na hem gisterenavond met een dolk door zijn hart te hebben gezien." „We hebben hem immers allebei gezien!" gromde Judson, terwijl hij zonder verder op antwoord te wach ten de salon binnenging. Een enkele blik overtuigde hem terstond, dat Ba sil van Duyle niet aanwezig was- Flint stond nog bij de piano en sloeg de muziek om voor Mary, die een salonstukje aan het spelen was. Me vrouw Farrington zat met haar rug naar de deur toe te haken en de ban kier zelf was, royaalweg en zonder te trachten het feit te verbergen, op zijn stoel in slaap gevallen. Hij sliep gewoonlijk als zijn doch ter een tijdje piano gespeeld had. Hij hield wel van muziek, maar als hij er meer dan een uur naar luisteren moest, kreeg hij altijd slaap. In de opera had zijn vrouw steeds veel moeite om hem wakker te houden. Mary Farrington was aan de laat ste maten bezig en bij het slot akkoord werd haar vader wakker, maar wist zich uitstekend te houden, alsof hij helemaal niet geslapen had. „Als u het goed vindt, mijnheer Farrington". stelde Flint voor, „zou ik met mijn assistent nu wel graag aan het onderzoek beginnen waar voor we toch eigenlijk hier gekomen zijn, al hebben we ook bijzonder van uw gastvrijheid genoten. Het is al over elven en de dames zullen zich wel wensen terug te trekken." Een kwartier later, toen mevrouw barrington en haar dochter afscheid ■nemen hadden, wendde Flint zich t zakelijke scherpte tot de bankier, 'aar is Van Duyle gebleven Ik i hem de kamer niet Zien uit- an." .Tijdens het zingen is hij wegge- "•i", antwoordde Farrington. „Hij hier net waar hij zin in heeft. (Wordt vervolgd) VERS Een brood, dat de zeventig- jarige bakker Streeter Blair inzond voor een tentoonstel- t ling van bakkerij-produkten, l heeft de eerste prijs behaald. De jury vond het zo lekker vers. Pas toen Streeter met de J beker en de geldprijs thuis S was, maakte hij breed, lachend bekend, dat het brood twee jaar oud was. Hij had het al die tijd in diepvries bewaard. Helder In Penang haalde men een helder ziende bij een mysterieuze misdaad. Er was een man verdwenen en diens familie vroeg de helderziende of hij die wilde opzoeken. Hij ging met veel gewicht aan het werk en inder daad vond hjj de vermiste man, dood. Iedereen was doende zijn bewonde ring te uiten voor dit resultaat, toen de politie arriveerde en de helder ziende meenam, op sterke verden king de vermiste man vermoord te hebben. Gezelligei De 17-jarige Gary Wessling, die momenteel wegens roof in de jeugd, gevangenis van Anamosa zit, heeft de directie dringend verzocht over geplaatst te worden naar de gevan genis van Madison. Daar zit zijn va der vijftien jaar uit en als Wessling junior een cel naast zijn pa kan krijgen, zou hij het veel gezelliger vinden. Tegenstander Tijdens de industrie-tentoon stelling, die onlangs in de Portugese hoofdstad Lissabon werd gehouden, konden de be-, zoekers ping pong spelen tegen een robot. De machine lachte honend als ze won, maar ging dreigend grommen, als de par tij op verliezen stond. Beet De heer Frank Indivina uit Crest line zat al uren te vissen, zonder iets gevangen te hebben. Hij raakte door zijn voorraad wormen heen en pro beerde het toen met geprepareerde stukjes kaas. Hij kreeg niet één beet. Toen ook de kaas op was hing hij voor de grap stukjes van een ge gomde postzegel aan de haak en het volgende half uur sloeg hij veer tien geweldige baarzen uit het water. Lifters Chauffeur Hickey, die een vracht meloenen naar Georgetown moest rijden, heeft een bijzonder onvoor delig ritje gemaakt. Hij reed de vracht onderweg op een weegbrug» maar bleek bij aankomst vierhon derd kilo tekort te komen. Toen pas dacht hij eraan zes lifters te hebben meegenomen, die niet waren uitge stapt, toen de auto werd gewogen. Maar dat verhaal wil niemand van hem geloven. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, heeft de Hoofdaalmoeze nier van de Katholieke Jeugdbewe ging de Z.E. Heer A. J. L. Verhoe ven, benoemd tot pastoor van de St.- Stephanus-parochie te Nijmegen. De Z.E. Heer Verhoeven heeft se dert 1945 de K.J.B. geleid. Hij had o.m. een belangrijk aandeel in de op richting van de Nederlandse Jeugd gemeenschap. In de vacature van Hoofdaalmoe zenier, die door deze benoeming is ontstaan, is nog niet voorzien. Een „Thunderstreak" straaljager van de basis Volkel van de Koninklij ke Luchtmacht Is, naar de lucht machtvoorlichtingsdienst ons mede deelt, gistermorgen in Zwitserland nabij Bazel neergestort, nadat het toestel een zogenaamde „flame-out" had gekregen (afslaan van de motor). De terreinomstandigheden lieten geen noodlanding toe, zodat de vlie ger zich genoodzaakt zag, van de schietstoel gebruik te maken. Hij landde veilig met zijn parachute na bij het dorp Freiburg ten zuidwesten van Bazel. (Advertentie) Het vliegtuig werd bestuurd door de 24-jarige sergeant-vlieger J. W. An- driessen uit Amsterdam. De storing in de motor trad tegen circa tien voor half twaalf vanochtend op. Het vliegtuig is in een onbewoonde streek neergekomen. Represaillemaotregel Volgens het te West-Berlijn ver-, schijnende katholieke weekblad „Pa- trusblatt" hebben de Oostduitse auto riteiten in Naumburg plotseling tij dens de bouw van een katholieke kerk aldaar de bouwvergunning ingetrok ken als een klaarblijkelijke repres- sai'lle tegen de demonstraties, die daar in augustus plaats hadden. Vorige maand namelijk is daar door katholieken en protestanten tegen da arrestatie van een katholieke geeste» lijke geprotesteerd. Vierduizend gelo. vigen namen aan die betoging deel. De eerste sneeuw van het nieuwe winterseizoen is deze week gevallen in de bergstreek bij Kiruna in noord- Zweden. De pieken van de Kebne- kajse en de Abisko zijn nu met sneeuw bedekt. Langs de spoorlijn tussen Kiruna en Narvik steken nog bloemen boven de sneeuw uit. E3 fris lekker gezond ZATERDAG, 20 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De ontbijtclub 9,05 Gym. v.d. vrouw 9,15 Gram. (9,35-9,40 Waterst.) VPRO: 10,00 Tijd. uitgeschakeld, caus. 10,05 Mor genwijd. VARA: 10,20 V.d. vrouw 11,00 Cabaret 11,30 Buitenl. weekoverz. 11.45 Omr.koor 12,00 Gram. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Hammondorgelsp. 13,00 Nws. 13,15 VARA-varia 13,20 Lichte muz. 13,45 Sportpraatje 14,00 Jazzmuz. 14,25 V.d. jeugd 15,00 Gemengd koor 15,15 Boekbespr. 15,35 Radio Filh.ork. en sol. 16,25 Gaat u geregeld kamperen?, caus. 16,40 Gram. 17,00 Wereldmuziekconcours te Kerkrade 17,30 Weekjourn. 18,00 Nws. en comm. 18,20 Lichte muz. 18,45 Gram. 19,00 Art. staalk. VPRO: 19,30 Passe partout, caus. 19,40 Machten en mensen, caus. 19,55 Deze week, caus. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Gevar. muz. 20,35 Gram. 20,55 Symf.ork. 22,05 Soc. comm. 22,20 Cabaret 22,45 Gram. 23,00 Nws. 23,15- 24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gew. muz. 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V.d. vrouw 10,00 V.d. kleuters 10,15 Ben je zestig 11,00 V.d. zieken 11,45 Gram. 12,00 Middagklok-noodklok 12,03 Gram. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Gram. 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath.nws. 13,20 Lichte muz. 14,00 V.d. jeugd 14,20 Gram. 14,4o Kron. v. letteren en kunsten 15,05 Gram. 15,10 Amateursork. 15,30 Gem. koor 15,50 Eoekbespr. 16,00 V.d. jeugd 16,50 De schoonheid v.h. Gregoriaans 17,20 Sportpraatje 17,30 De springplank 17,50 Gram. 18,00 Journ. weekoverz. 18,10 Gram. 18,25 Strijkork. 18,45 Vragenbe- antw. 19,00 Nws. 19,10 Comm. op het nws. 19,15 Radio Filh.ork. en sol. 20,10 Licht baken, caus. 20,25 Act. 20,40 De gewone man 20,45 Intern. vocaJisUncoao» 1033) Brabants Ork. en sol. 21,20 Gram. 21,55 De knipperbol, caus. 22,05 Amus.muz. 22,35 Wij luiden de zondag in. Aansl.j Avondgeb. en lit. kal. 23,00 Nws. 23,19 Nws. in Esperanto 23,22-24.00 Gram. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Caus. 12,45 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Muz. caleidoscoop 14,30 Gram. 15.00 Gram. 15,15 Idem 15,45 Idem 16,00 Ork.conc. 16.45 Eng. les 17,00 Nws. 17,10 Dagklapper 17,20 Gram. 18,00 Gevar.muz. 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereld- tentoonst. 20,00 Ork.conc. 21,00 Gram. 21,15 Amus.muz. 22,00 Nws. 22,15 Verz.progr. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Dansmuz. BRUSSEL, 484 m. 12,15 Gram. 13.00 Nws. 13,10 Atomium-cocktail 14,15 Gram. 15,15 Atomium-cocktail 16,00 Gram. 17,00 Nws. 18,42 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22,10 Lichte muz. 22,53 Nws. 23,00 Jazzmuz. 23,55 Nws. Televisie ZATERDAG, 20 SEPTEMBER NTS: Eurovisie 14,00-15,30 Tenniswedstp. t« Parijs AVRO: 17,00-17,30 V.d. kind, NTS: 20,00 Journ. enweerber. NCRV 20,20 Mag ik even?, cabaret 20,55 Hobby- rubr. 21,10 Gevar.progr. 21,55 Dagsluiting. FRANS BELG.: 15,30 Atletiekwedstr. 16,00-17,30 Wereldtentoonst. 19,00 Congres 19,30 Feuill. 20,00 Journ. 20,30 Quiz 21,05 Concert 22,00 Filmpnogr. 22,30 Wereldnws. VLAAMS BELG.: 14,00 Sportrep. 15,30 Atletiekwedstr. 16,30 V.d. jeugd 17,30 Wereldtentoonst. 19,00 V.d. jeugd 19,15 De krokodil 19,30 Nws. 19,45 De week ln beeld 20,15 Feuill, 20,40 Documentaire 21JB Promenade cono, 22,00 Nws,

de Stem | 1958 | | pagina 5