op fcdtff Hp! Beiaard-concert op carillon van Hulst 1 Vlag m Uitslagen van Oostburgse fokveetentoonstelling kerko „Seheldekwartier" te Ylissingen feestelijk in gebruik genomen Manoeuvres pagbïad pe jltem Zonder weerga Premies Om de nationale bromfietstitel DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1958 Gent omen nden VESTEN en JUMPERS Felle brand in landbouw-hangar te Schoondijke Circus van Bever naar Hulst Beter laat dan nooit Ziekenhuis te Hulst reeds onder dak Fietspad langs weg Zuiddorpe-Moerbeke Benoeming commissie territoriale decentralisatie Prooi van de zee Grootste zaal van Zeeland Geen wonder! Sinds deze „piekfijne" siga ret in de prettige prijs van f. 1.- ligt, behoort zij tot een van de meest grote merken. Mevr, Voet 10 jaar dealster Feest te kloosterzande DE edelmoedigheid van het Indo nesische volk is zonder weerga, heeft minister Soebrandio gezegd en hij beschouwt bij deze uitspraak zich en zijn regering als exponent van het Indonesische volk. DE Rijnvaartpremies zijn aan 'de orde geweest in een vraag- en antwoordduet van minister Drees en professor Molenaar. Dit Eerste- Kamerlid had er de aandacht op gevestigd, dat België de Rijnvaart premies opnieuw heeft „aangepast" en de huidige tarieven met 40 pro cent verhoogde met ingang van 1 mei van dit jaar. Minister Drees wil nu niet in een beoordeling treden van de motieven, welke tot deze aanpassing hebben geleid. Hij doet echter wel deze algemene en cate gorische uitspraak: f|35° op lie iet ;g- en dt ng en jze en. er- cht CH iel- en- tun- jon- aan laai titer nog enis DIE ilm, het ?ge- DIA- zien jon- acht een be- ge- be- nen- ka- l er jren- ZO- t Le door elles De jman dan ngen. t aan l niet hot heeft Daar- HEL- waar- op - t film :n ex- oer- tdekt. erwik- oor de ig tot haald. JRING per voor C2: oorbe- met aar. maanden heer en Sas van om het onds van vond hi) ije op de en dokter nstateren, r ernstige r nekwsr- september, Zeeland de i; te Hans- irte Ter uur en t« 17 uur. i- en vogel- Droom eiland, np, 14 j. Afscheid rwa >rbeh. Luxorl nk, a.l. »n 13,30-17 u.: "Vincent van jia 8 uur: j. m. voorb. uur: Vergis» ur: De lange ;n- en vogel- Droomeiland, hnp, 14 j. Afscheid van torbeh. Luxor: ank, a.l. uur: Tentoom- it van Gogh? ane het meisje a. enig voorb. pia 8 uiir: a.l. en 9 uur: Op 8 uur: Zeven n Dijk 7,30 u.i ak, als bijfilm i. uur: Vergis» de maoht der uur: De lange rlessche 3 uur: JN! II- Staf Nees en Gustaaf Drossens (Advertentie) heeft weer een uitgebreide sor tering De NIEUWSTE modellen in de prachtigste modetinten. Zuiver wollen jumpers vanaf f Qgg KARRESTRAAT 17 BREDA HEUVEL 41 TILBURG Gistermiddag omstreeks vijf uur brak een felle brand uit in de grote landbouw-hangar van de heer Moggre aan de Landbouwstraat te Schoon dijke. Binnen zeer korte tijd was de hangar een brandende fakkel. De stukken van het asbestdak vlogen tot ver in de omtrek. Toen de brandweer arriveerde viel aan blussen niet meer te denken. Nadat de inhoud, be staande uit ongedorste landbouwpro- dukten en pakken geperst stro, voor een groot deel was opgebrand, kon de brandweer uiteindelijk overgaan tot het doven van het vuur, waar men tot diep in de nacht mee bezig is ge weest. De brandput, die vlak bij de brandhaard lag, kon niet worden ge bruikt, omdat deze enkele dagen ge leden was uitgebaggerd. De sinds kort benoemde brandweercommandant, de heer Huygen, was niet op de plaats van de brand aanwezig wegens ver blijf in het buitenland. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De hangar en de landbouwprodukten waren verzekerd. Zoals wij reeds in een vo rige oplage met enkele woorden vermeldden, zal op zondag 21 september a.s. om 2 uur een beiaard concert worden gegeven op het carillon van de St. Willibrordusbasiliek. Dit concert zal worden verzorgd door de bekende beiaardier Gustaaf Dros sens, beiaardier te Loke ren en trotse bezitter van het laureaat van de Prijs Leon Henry 1957-1958 als mede van de internatio nale Expowedstrijd te Mechelen 1958. De heer Drossens is een leerling van de wereld vermaarde beiaardier Staf Nees, welke beide musici men op bijgaande foto te zamen ziet afgedrukt. Staf Nees is namelijk directeur van de Beiaardschool te Lokeren. Het programma van het beiaardconcert ziet er pis volgt uit: 1 a) Rubensmars, P. Be- noit; b) Dan zal de bei aard spelen, P. Benoit; 2 a) Aanvangskoor uit „La Traviata", G. Verdi; b) Aria van de toreador uit „Carmen", G. Bizet; 3 a) Het beleg van Bergen op Zoom, Valerius; b) Een triomfantelijk lied van de Zilveren Vloot, J. J. Viot- ta; 4 a) Voorspel van „De Parelvissers", G. Bizet; b) Slavenkoor uit „Nabucco", G. Verdi; 5 a) Van twee Coninckskinderen, Oud- viaams ïTed; b) Wilt heden nu treden, Valerius; 6 a) Sarie Marais, Zuidafri kaans volkslied; b) Hoog op de gele wagen, idem; 7 a) My curly headed baby, wiegelied, G. Clutsam; b) Home on the range, N.-Amerikaans volks lied; 8 Oudhollandse dansen, bewerkt door A. de Groot; 9 Wilhelmus. Wederom zal Europa's enige zcs- mastencircus van Bever een bezoek aan Hulst brengen en wel op vrij dag 26, zaterdag 27 en zondag 28 sep tember a.s. Het is de laatste jaren reeds een goede gewoonte geworden van de directie van dit circus om een aantal voorstellingen in de Reinaertstad te brengen en dit keer is het wel zeer goed gepland om op bovengenoemde dagen te komen, daar op 28 septem ber a.s. de Reinaert-optocht voor de tweede maal door Hulst trekt. Van Bever is er zich blijkbaar van bewust dat de Zeeuwseh-Vlaming over het algemeen circus-minded is, want in het verleden trok dit vermaarde ge zelschap steeds een ei-volle tent. Bovendien heeft de directie er ook nu weer voor gezorgd, dat het program ma vol afwisseling is, terwijl even eens beslag is kunnen gelegd worden op een geheel nieuw programma, dat praktisch stuk voor stuk wereldat tracties bevat. President Cairati van An dorra het republiekje in de Pyreneeën, heeft meegedeeld dat zijn land zich niet meer in staat van oorlog met Duits land bevindt. Deze aankondiging komt niet dertien, maar veertig jaar te laat. De toestand waarvan Cairati sprak, heeft namelijk betrekking op de eerste ive- reldoorlog. Het republiekje heeft toen het Duitse keizer- rijk officieel de oorlog ver klaard, maai aangezien men vergeten had Andorra op de vredesconferentie van Versail les uit te nodigen, bestond de oorlogstoestand officieel nog altijd. Niemand heeft daar echter iets van gemerkt. In aanwezigheid van de bouwcom missie van het Ziekenhuisbestuur, de beide directeuren van het aanne mersbedrijf, een deputatie van de zusters van het ziekenhuis en het vol tallige personeel heeft deken Ant. Koopmans van Hulst gisteren de vlag in top gehesen van het nieuwe streek ziekenhuis aan de Wilhelminalaan. Staande op het hoogste punt van het complex (de toekomstige kinder afdeling!) uitte deken Koopmans als voorzitter van het ziekenhuisbestuur zijn vreugde, dat reeds na een jaar zoveel tot stand is gekomen. Hij was aannemer, opzichters en alle me dewerkers dankbaar voor de grote ambitie, waarmede zij hun werk heb ben verricht. Spreker sprak tenslotte de hoop uit, dat het werk in hetzelfde tempo zou voortgaan en dat het zie kenhuis tegen de streefdatum, mei 1960. kant en klaar zou zijn. Hierna hees deken Koopmans de vlag in top. Namens 't aannemersbedrijf dank te de heer J. P. A. Nelissen de deken voor de gesproken woorden, waarbij hij deze dank mede afwimpelde op de bouwcommissie, welke steeds voor een vlotte oplossing van de proble men heeft gezorgd. Spreker hoopte, dat men in staat zou blijken het schema bij te houden. Naast de gebruikelijke verversing kreeg het personeel nog een verras sing onder couvert aangeboden van het ziekenhuisbestuur. Tot veler verrassing wordt er nu ook langs de grote autobaan Zeeuwsch-Vlaanderen - Brussel, van Rodesluis naar Kruisstraat, een mooi, breed, betonnen rijwielpad aangelegd. Ter bevordering van de verkeers veiligheid is men nu druk bezig dit rijwielpad, onderaan de voet van de dijk te leggen, geheel gescheiden van de grote autoweg. Zo berucht-slecht de weg vroeger was, zo buitenge woon goed wordt deze nu. Men is werkelijk van het ene uiterste in het andere gevallen en het Belgische ge deelte overtroeft verre het Neder landse. Twee veel bezochte ontspan ningsoorden, de Axelse kreek met de bekende speeltuin en de Moerbeekse kreek, eveneens met speeltuin, wor den thans door deze moderne ver keersweg met elkaar verbonden. (Advertentie) Bij beschikking van de Minister van Binnenlandse Zaken. Bezitsvor ming en Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie zijn benoemd tot lid van de commissie territoriale decentrali satie. afd. b.b. bureau bestuurszaken mr. dr. C.N.M. Kortmann, burge meester van Breda, en mr. A.J. v. d. Weel, lid van G.S. van Zeeland. De commissie territoriale decentra lisatie is enige jaren geleden reeds ingesteld. Ze maakt studie van de mogelijkheden om te komen tot de centralisatie van bestuursbevoegdhe den, zodanig dat deze bevoegdheden in ruimere mate worden toegekend aan provinciale en gemeentelijke be stuursorganen. In 1957 zijn over de gehele wereld evenveel schepen vergaan als in 1956, namelijk 163, zo blijkt uit gegevens van Lloyd's Register of Shipping. De totale omvang der vergane schepen was evenwel groter en bedroeg vorig jaar 270.963 ton tegen 248.535 ton in 1956. Bij de vergane schepen waren 18 Engelse, 15 Noorse, 11 Zweedse, 11 Panamese, 10 Amerikaanse, 6 Neder landse en 3 Japanse schepen. De 6 Nederlandse schepen, die in 1957 ver loren gingen, maten tezamen 7.694 ton. Deze statistieken van Lloyd's laten schepen van minder dan 100 brutoton buiten beschouwing. In Vlissingen is feestelijk het „Scheldekwartier", de verbouwde kantine van de N.V. Mij. De Schelde, die nu ook een prachtige toneelzaal bezit, in aanwezigheid van ruim 700 personen geopend. De toneelzaal, die voor deze vreugdevolle ceremonie diende, was bij deze gelegenheid vro lijk met tal van bloemstukken ge sierd. Nadat het ambtenarenorkest, o.l.v. de heer H. S. O. Erdelmann de K.M.S.-mars had ten gehore ge bracht, werden openingswoorden ge sproken door de heer J W. Hupkes. de president-directeur van De Schelde en vervolgens door de heer W. L. F. Korff, voorzitter van de personeels vereniging. De feitelijke viering van de herope ning werd ingezet met een concert van Schubertmelodieën door het ambtenarenorkest, dat gevolgd werd door het optreden van het zangkoor der bedrijfsschool o.l.v. de heer J. W. P. de Graaaf en een dansdemon- stratie door een groep uit de perso neelsvereniging o.l.v. de heer C. de Ruyter. Na de pauze voerden de samenwer kende toneelgroepen uit de perso neelsvereniging de toneelschets „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd" op. Deze eerste van een reeks feest avonden werd door een groot aantal genodigden bijgewoond, w.o. de bur gemeesters van Vlissingen en van O.- en W. Souburg, de heren mr. Kolff en A. H. S. Stemerding, geestelijke, mili taire en burgerlijke autoriteiten, ver tegenwoordigers van onderwijs, mid denstand en vakverenigingen, enkele commissarissen van de onderneming en uiteraard de directieleden van dc K.M.S. en tal van staffunctionarissen, architect, W. Messer. aannemer en onderaannemers. Hartelijk welkom De heer Hupkes begon met een hartelijk welkom aan allen. Speciaal vestigde hij de aandacht er op, dat het gebouw niet nieuw is, maar ver bouwd; vroeger was het de vliegtuig- loods, late* kantine en garage en weer later nog meer ontspanningsge bouw. De inrichting is geheel ver nieuwd. De zaal is groter dan enige andere in Zeeland en kan desnoods nog iets worden uitgebreid. De direC' teur gaf voorts enkele technische bij zonderheden over het gebouw. Van hen, die aan de totstandkoming er van hebben meegewerkt noemde hij o.a. architect W. Messer, aannemer Petri, de gemeentelijke instanties, de onderaannemers, de Scheldevereni- gingen, mr. H. van Andel, die het coördinerende werk verrichtte en de mede-directeur, de heer G. N. van Ginkel, die waar nodig, voor leiding en inspiratie zorgde. Hem bracht de heer Hupkes bijzondere dank. De industrie, aldus spreker, heeft in de laatste tien jaar veel verandering ondergaan. Modernisering betekende ook vernieuwing van de geest in het bedrijf en dat het nieuwe Schelde- kwartier daartoe een bijdrage moge zijn, is de oprechte wens van de di rectie. besloot de heer Hupkes. Namens de drie verenigingen uit het bedrijf wenste de heer Korff de di recteur en tevens ook de personeels verenigingen geluk met het nieuwe gebouw. Hij vergeleek even de toe stand van enkele jaren geleden met de huidige, waarvan hij misschien wel eens had gedroomd, maar die hij toch nog niet als verwezenlijkt gezien had. Zijn dankbaarheid was dan ook zeer groot. De personeelsverenigingen boden de directie de in de foyer ingemetsel. de elektrische klok aan, die later, tijdens de pauze, door mevr. Hupkes werd onthuld. Na de toespraak van de heer Korff gaf het ambtenarenorkest een uitste kende uitvoering van werken van Schubert, waarbij het klaarblijkelijk geen enkele hinder ondervond van zenuwen, die nog wel eens gemakke lijk kunnen optreden, wanneer men als eerste een gloednieuw toneel in gebruik gaat nemen. Een donderende ovatie vertolkte dan ook aan het einde van het korte concert de waar dering van de aanwezigen. DE EERSTE VLISSINGSE Volley balclub (EWC) zal geen fusie aan gaan met de volleybalafdeling van de VSV Marathon. Daartoe werd met algemene stemmen besloten tijdens de dezer dagen gehouden jaarvergadering. Whip Eerder verscheen in ons blad een verslag: van de zeer geslaagde 21-ste fokveetentoonstelling te Oostburg. Bij dit verslag stonden bij de uitslagen slechts de kampioenen vermeld. Hier onder volgen nu de uitslagen van de keuring. Volbloedstieren, geboren in 1956: Rudie, eig. G. van Rattingen te Biervliet, 2B. Herfha's Sjoerd, eig. A. Swartele, IJzen- dij ke, 2A Volbloedstieren, geboren van 1 jan. '57 tot 1 juli '57: Willem, eig. J. de Rijcke de Deckere, Sluis, 2 Joast, eig. A. Ver aart, Biervliet, 3 Riand, eig. A. Swartele, IJzendijke, 1. Volbloedstieren, geb. van 1 juli 1.957 tot jan. 1958: Paul van Witzij, eig. Urbain Maes, Eede, eerv. vermelding. Minke's Sjoerd, eig. Th. Dierikx, Schoondijke, 2A. Janfoe's Sam, eig. J. Tas, Waterland- kerkje, 3C. Sikke v. d. Belt, eig. A. de Milliano Plasschaert, Oostburg, 2B Volbloedstieren, geboren van 1 jan. '58 tot 1 juli 1958: Wodan van Groede, eig. Ern. Buysse, Groede, 3 Grietje's juweel II, eig. L- Basting, Retranchement, 2A. Tom van 't Eikenboschje. eig. gebr. Rijck- borst, St. Kruis, eerv. vermelding. Zuid- zandster Gerrit, eig. F. du Bois, Zuid- zande, 2B. Kalfvaarzen geb. van 1 jan. 1956 tot 1 juli 1956, tenminste 7 maanden drachtig: Sophie III, eig. L. Basting, Retranche ment, 2A. Roosje 18, eig. A. de Milliano Plasschaert, Oostburg, IC. Zijlstra 110, eig. P. van Cruyningen, Zuidzande, IA. Dor IV, eig. A. Buysse, Aardenburg, 2B. Ruurdje 42, eig. F. du Bois, Zuidzande, IB. Reintje's Sjoerdje, eig. A. Verhage- Hoste, Schoondijke, ID. Catharina van de Catlijneweg, eig. j. Dekker Basting, Schoondijke, 3B. Tosca 3 v. d. Belt, eig. A. de Milliano Plasschaert, Oostburg, 3A. I Kalfvaarzen, geb. van 1 jan. 1956 tot 1 juli 1956: Irene, eig. E. van Opdurp, Schoondijke, 2B. Aaltje 12, eig. J. Tem merman, Hoofdplaat, 3. Haukje 22, eig. J. Temmeran, Hoofdplaat, 2, Koba van 't Eikenboschje, eig. gebr. Rijckborst, St. Kruis. 2 A uk je 4, eig. F. du Eois, Zuid zande, 3. Kroontje, eig. A. Swartele, IJzendijke. 3 Aaltje Minke 15, eig. gebr. Haak, St. Kruis, 2. Clara 5, eig. J. Tem merman, Hoofdplaat 1. Eeke 31, eig. J. Tal, Waterlandkerkje, 1. Dora 6 v. d. Belt, eig. A. de Milliano Plasschaert, Oostburg I. Mina van Hoofdplaat, eig. J. J. Temmerman, Hoofdplaat, 2. Koba van eig. J. Basting, Cadzand, 3. Anna 29, eig. J. Basting Cadzand, 1. Kalfvaarzen. geb. van 1 juli 1956 tot 1 jan. 1957: Irene, eig. Iz. L. Basting, Retranchement, IA. Syske v. d. Belt, eig. A. de Milliano Plasschaert, Oostburg, 2A. Clara, eig. J. de Rijcke den Deckere, Sluis, 3C. Lina 2, eig. A. Dierikse, Aar denburg, IB. Nellie 2. eig. A. Dierikse, Aardenburg, 2B. Bea, eig. C. Mabesoone, Aardenburg, 3A. Vaarzen, geb. van 1 jan. 1957 tot 1 juli 1957: Nellie 5, eig. A. Buysse, Aarden burg, 3. Ina van 't Eikenboschje, eig. gebr. Rijckborst, St. Kruis, 1. Eertha v. d. Munte, eig. Buyck Talloen, Water- land'kerkje, 2. Dina, eig. J. de Rijcke den Deckere, Sluis, eerv. vermelding. Annie, eig. F. du Bois, Zuidzande, eerv. vermel ding. Lena's Nellie, eig. Iz. L. Basting, Retranchement, 2. Jeltje 4, eig. L. dé Regt, Retranchement, 3. Liza van Bak- kersdam, eig. G. v. d. Vijver, Waterland kerkje 2. Dientje van 't Eikenboschje, eig. gebr. Rijckborst, St. Kruis, 3. Huitje 11, eig. J.. Basting, Cadzand, 3. Mina B3, eig. P. van Cruyningen de Bruyne, Zuid zande, 1. Bontje 8, eig. gebr. Haak, St. Kruis, 1 Johanna 32, eig. L. de Regt, Re tranchement, 3. Bep, eig. E. van Opdurp, Schoondijke, 2B. Margriet IV, eig. Ur bain Maes. Eede, 2A. Miss 32, eig'. Th. Dierikx, Schoondijke, 1. Miss 33, eig. geb. Haak, St. Kruis, IA. Tosca 4 v. d. Belt, eig. A. de Milliano Plaschaert. Oostburg, 2. Mina 51, eig. P. van Cruyningen dé Bruyne, Zuidzande, 1. Vaarzen, geb. van 1 juli 1957 tot 1 jan. 1958: Corrie, eig. Th. Dierikx, Schoon dijke, 1. Lyda, eig. J. de Rijcke den Dec kere, Sluis, 2. Nellie 6, eig. A. Buysse, Aardenburg. 3. Tosca 5 v. d. Belt, eig. A. de Milliano Plasschaert, Oostburg, 2A. Volbloed vaarskalveren, geb. van 1 jan. 1958 tot 1 juli 1958: Dora 8, eig. A. Buys se, A arden burg, 3A. Liza 3, eig. A. Die rikse, Aardenburg, 2A. Lady 35, eig. P. van Cruyningen de Bruyne, Zuidzande, 2B. Sonja 2, eig. A. Dierikse, Aardenburg, 3B. Zuidzandster Lady 33, eig. F. du Bois. Zuidzande, 1. Melkgevende koeien, geboren in 1956: Paula, eig. A. Dierikx. Aardenburg, 1D. Dora V, eig. A. Buysse, Aardenburg, IC. Zetske 5, eig. C. Tas de Munck, Water landkerkje, IA. Lady 32, eig. P. v. Cruy ningen de Bruyne, Zuidzande, 3A. Johan na 35, eig. A. Buysse, Aardenburg, 1B. Grietje van Margriet 2. eig. Urbain Maes Eede, 2A. Alma, eig. J. de Rijcke den Deckere, Sluis, 3B. Melkgevende koeien geboren in 1955: Johanna 30, eig. L. de Regt, Retranche ment, 2A. Sophie II, eig. J. Basting, Bres- kens, 2B. Betje 6. eig. J. Provoost, Cad zand, 3A. Martha, eig. J. de Rijcke den Deckere, Sluis. 3B. Metje van de Belt, eig. G. Rammant Geijzel, Eede, IA. Mi- nette van Bakkersdam, eig. G, v. d. Vij ver, Waterlandkerkje, IB. Anna 24, eig. J Basting, Cadzand, 2C. Droogstaande koeien, geboren in 1955: Maartje 43, eig. Th. Dierikx, Schoondijke 3A. Tosca v. d. Belt, eig. A. de Milliano Plasschaert, Oostburg. 2A. Sjoukje 47, eig. A. v. d. Broecke, Schoondijke. 3B. Ju- Weel, eig. Iz. L. Basting, Retranchement, 2. Denise van 't Eikenboschje, eig. gebr. Rijdk-borst, St. Kruis, 2B. Corrie III, eig. A. Verhage Horsten, Schoondijke, IA. Lea, eig. Ern. Buysse Buyck, Groede, 3. Melkgevende koeien geboren in 1954: Witzij, eig. Urbain Maes, Eede, 1B, Helma, eig. J. de Rijcke den Deckere, Sluis, IC. Johanna 51, eig. G. Tas, Waterlandkerkje, 1B. Blitsaerd Setske 40, eig. G. Tas, Wa terlandkerkje, 2. Martha v. d. Belt, eig. A. de Milliano, Plasschaert, Oostburg, 3. Droogstaande koeien geboren in 1954: Selma 3, eig. G. Tas, Waterlandkêrkje, IA. Minke 97. eig. Th. Dierikx, Schoon dijke, 2B. Walcama's Sijke 116, eig. A. de Milliano Plasschaert, Óostburg, 2A. Melkgevende koeien geboren in 1953: Lieza v. d. Corrahoeve, eig. J. de Rijcke den Deckere, Sluis, IA. Liesje, eig. Ern. Buysse Buyck, Groede, IA. Gretha, eig. J. de Rijcke den Deckere, Sluis, 2. Nelly van Athleet, eig. C. de Badts, Breskens 3A. Huitje 10, eig. J. Basting, Cadzand, 3. Melkgevende koeien geboren voor 1952: Liza. eig. A. Dierikx, AaTdenburg, 1B. Athleet, eig. C. de Badts, Breskens, IC. Droogstaande koeien, geboren voor 1952: Ke111» van Draaibrug, eig. A. Aardenburg, IB. Jetske, eig. Iz. L. Bas ting, Retranchement, IA. Zulma, eig. J de Rijcke de Deckere, Sluis, 2A. Keurstamboekkoeien melkgevendBet sy 2 van Hoofdplaat, eig. Jac. Temmer man, Hoofdplaat, 2. Reintje -46, eig. J Dekker Babijn, Biervliet, 1. Grietje- eig. Ern. Buysse Buyk, Groede, IA. Catrien van Fera, eig. gebr. Haak, St. Kruis, IC. Jenny van 't Eikenboschje, eig. gebr, Rijckborst, St. Kruis, 1. Keurstamboekkoeien droogstaandTos ca v. d. Belt, eig. A. de Milliano Plas schaert, Oostburg. 1B. In de produktieklasse was de rang schikking als volgt: Margriet II, eig. Urb Maes, Eede. Selma, eig. J. de Rijcke de Deckere, Sluis. Reintje 46, eig. J. Dekker Babijn. Biervliet. Jetske, eig. Iz. L. Bas ting, Retranchement. Jenny van 't Eiken boschje, eig. gebr. Rijckborst, St. Kruis, Athleet, eig. C. de Badts, Breskens. Grietje, eig. Ern. Buysse Buyck, Groede. Acht volbloed afstammelingen met of zonder nog ter dekking staande stier. Een groep vaarzen. S'joerd, eig. Stieren vereniging Eendracht maakt Macht te Oostburg, 1. Koeien met minstens drie afstammelin gen: Liza, eig. A. Dieri'kx, Aardenburg, 1. Margriet 2, eig. Urbain Maes, Eede, 3, Jet van 't Eikenboschje, eig. gebr. Rijck borst, St. Kruis, 2. Groepen van minstens drie stuks zelf- gefokt rundvee ouder dan een jaar van een eigenaar: Groep van gebr. Rijckborst te St. Kruis, IA. Groep van J. de Rijcke te Sluis, 2B. Groep van A. Verhage-Hoste te Schoondijke, 1B. Groep van Ach. Die rikx te Aardenburg, 2A. Groep van A. de Milliano Plasschaert te Oostburg, IC. Groep van Iz. L. Basting te Retranche ment, 3. Groepen van minstens drie stuks vee boven een jaar van een eige naar: Groep van Ger. Tas te Waterland kerkje, 1 Groep van J. Temmerman te Hoofdplaat, 2B en groep van Ern. Buysse- Puyck te Groede, 2A. GEITEN Geiten, ingeschreven in het prov. stam boek, geb. in 1954: Gonda. eig. J. Son- nevylle, Groede, 1. Geiten, ingeschreven en geboren voor 1954: Diana, eig. Jac. S*onnevylle, Groede, 2, Ida, eig. IJ. de Hulster, Oostburg, 3, Eenjarige melkgeiten: Nellie's Ada, eig. J. Sonnevylle, Groede, 2. Els 1957, eig. I. de Hulster, Oostburg, eerv. vermelding Lammeren volbloed: Ida's Mona, eig. F. Vanhulle, Zuidzande, 2A. Hennie, eig. A. van Abel, Groede, 1. Ineke, eig. A van Abel, Groede, 2. Nellie's Mona, eig. Jac. Sonnevylle, Groede. 3B. Lena, eig. F, Vanhulle, Zuidzande, 2B. Martha, eig. F. Vanhulle, Zuidzande, 3A. Geiten met minstens twee Volbloed af stammelingen: Nellie, eig. Jac. Sonne vylle, Groede. 3A. Mona, eig. Fr. Van hulle, Zuidzande, 3B. FOKSCHAPEN Bij de ramlammeren, geboren in 1958, behaalden de ramlammeren van B. v. d, Slikke te Sluis een 2A prijs, van P. Ris- seeuw, Breskens, 3, van gebr. de Milliano te Waterlandkerkje een 2B en van de gebr. Butijn te Aardenburg een 1B prijs, Bij de ooien, geboren in 1956 of vroe ger (enkelingen) behaalden drie ooien van gebr. de Milliano te Waterlandkerkje resp. een 3A, 3B en 2C prijs, een ooi van Jac. de Feyter te Schoondijke een 2B prijs, een ooi van F. v. d. SÏikke te Sluis een 1B prijs, een ooi van A. Temmerman te Hoofplaat een 2A prijs en een ooi van R. Jansen te Oostburg een IC prijs. Bij de tweetallen ooien geboren in 1956 of vroeger behaalde het tweetal van Jac, de Feyter te Schoondijke een eerste prijs. Bij de ooien geboren in 1957, behaalde de ooi van A. de Milliano-- Plasschaert te Oostburg een 2de prijs en de ooi van Jac. de Feyter te Schoondijke een le pr. Bij de tweetallen ooien, geboren in 1957 behaalden de tweetallen van Iz. J. Ris- seeuw te Oostburg, F. v. d. Slikke te Sluis en A. Temmerman te Hoofdplaat resp. een 2de, IA en 1B prijs. Bij de ooilammeren, geboren in 1958, behaalden twee ooien van gebr. de Mil liano te Waterlandkerkje resp. een 2B en 3 prijs, een ooi van A. de Milliano Plas schaert te Oostburg een 2A prijs en een ooi van B. v. d. Slikke te Sluis een 1B prijs. Bij de tweetallen ooilammeren, gebo ren in 1958, gingen een IA prijs en een tweede prijs naar de tweetallen van P. Risseeuw te Breskens en een 1B prijs naar de gebr. Butijn te Aardenburg. A LS een klein kind heeft Kroest- jev maandenlang gedreind om een topconferentie. Toen het dan zo ver was, dat het aantal deelne mers was bepaald en een datum kon worden vastgesteld, vond de Russische regeringsleider zo'n con ferentie niet meer nodig. Een ander nummer op het draai orgel van het Kremlin is de stop zetting van kernproeven. Nadat Russische geleerden zelf een hele reeks van ontploffingen hadden af gesloten en wel een jaar nodig had den, om de gegevens uit te werken, kondigde Moskou zelfs „eenzijdig" de stopzetting af. De grote Weste lijke mogendheden wilden eerst in gemeenschappelijk overleg door ge leerden laten nagaan, of er ook controle zou kunnen worden uitge oefend op zulk een stopzetting. Kroestjev had daar eerst niet veel trek in en bij zocht naar een succes om ervan af te komen. Dit maakte echter zo'n slechte indruk op de wereldopinie, dat hij tenslotte aan de Russische geleerden toch verlof gaf naar Genève te reizen. Daar werd inderdaad een contro le-systeem ontworpen, waarop Amerika en Engeland voorstelden een conferentie van de Grote Drie over die stopzetting te beleggen. Daar verzint Moskou echter op eens weer een storingsmanoeuvre: De Algemene Vergadering van de UNO moet dit onderwerp bij hoog dringendheid op haar agenda zet ten. Er zijn maar enkele landen, die A- en H-bommen vervaardigen. Besluiten omtrent stopzetting kun nen alleen door hen genomen wor den. Maar Rusland wil nu, dat 81 landen erover gaan redekavelen in een sfeer van propaganda en we derzijdse beschuldigingen. Moet men niet gaan aannemen, dat het Kremlin slechts woorden en geen daden wil op dit terrein? Zaterdag 20 september herdenkt mevr. de wed. Jos. Voet te Klooster zande de dag, waarop ze 10 jaar ge leden als VW-dealer werd aange steld. Mevr. Voet is naar ons werd mede gedeeld de enige vrouw in Nederland, die een Volkswagen agentschap heeft. Uit de klantenkring heeft zich een werkcomité gevormd, dat de organi satie van de feestelijkheden op zich heeft genomen. Het feestprogramma heeft een ori gineel karakter, vooral door het de- filé. Een greep uit het programma: 18.00 uur: alle klanten komen bij een op de weg tussen Rapenburg- en Hengstdijk. 18.15 uur: Vertrek in colonne naar Kloosterzande voor een défilé langs de woning van mevr. Voet. 19.00 uur: Samenkomst in zaal van Leuven, waar de huldiging en feli citatie zal plaats vinden. 20.00 uur: vertoning van de prach tige VW-film in technicolor. Daarna bal en gezellig samenzijn. Gezien de opzet en de entourage van dit feest, alsmede de vele deel nemers, die zich reeds hebben aan gemeld en zich wellicht nog zullen aanmelden, belooft het zaterdag op Kloosterzande een hele drukte te worden. Zonder pardon zijn talloze Neder landers verdreven, bedrijven in be slag genomen en naar schadeloos stelling kunnen we fluiten, schulden worden niet meer terugbetaald, zelfs niet als ze voortvloeien uit de na de soevereiniteitsoverdracht ver leende kredieten en overeenkom sten, zoals de Troonrede constateer de. Dat alles is dan edelmoedigheid zonder weega! De onbeschaamdheid van zulk een uitspraak is zeker zonder weerga. „De Nederlandse regering neemt nog steeds het standpunt in, dat de Belgische Rijnvaartpremies de con- currentie-voorwaarden in het Rijn- verkeer verstoren, hetgeen zich niet laat rijmen met de gedachte, die ten grondslag liggen aan de economi sche samenwerking in Beneluxver- band en in de Europese Economi sche Gemeenschap". Dit is duidelijk en onomwonden, maar hiermee is toch niet alles ge zegd. Deze veroordeling van een principieel onjuist stelsel dient ge paard te gaan met het kweken van de overtuiging, dat Nederland be reid is Antwerpen tegemoet te ko men bij een betere vaarweg naar de Rijn. Weliswaar is het Moerdijk kanaal nu praktisch van de baan, doch er zijn andere mogelijkheden, om tot verbetering te komen, zoals in ons blad meermalen is betoogd. De kunstmatige bevoorrechting van de Antwerpse Rijnvaart kan dan gemakkelijker verdwijnen. Advertentie) eg pM«e/qr$i Onder auspiciën van de Ned. Bromfietsbond houdt de vereniging ,,De Vicky rijders" zondag 5 okt. voor de tweede maal te Apeldoorn een nationaal kampioenschap be- trouwbaarheidsritten voor bromfiet sers. Voor de middag start de toer- klasse en na de middag de wedstrijd- klasse- Onder andere zijn al inschrij vingen binnengekomen van Duitsers en van enkele tientallen Belgen. De Belgische autoriteiten hebben bekendgemaakt dat zij met ingang van 18 september de invoer van bloemkool uit Nederland weer zul len toestaan. Reeds geruime tijd was deze ex port verboden.

de Stem | 1958 | | pagina 3