Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Het Venus- kruid M bïauw WOLLEN TWEED 495 Dagblad De Stem Gevaarlijke gasbuizen VW werkte goed dank zij stevige subsidies Provinciale fokschapendag (Texels ras) te Goes B c RYHBEHDE'S A HIEUW ROOD DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1958 De feestweek is attractief Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding MODERNE VROOM DREESMANN Van Gogli-tentoonstelling Vele evenementen stimuleerden toerisme Goede initiatieven Concert door drie harmonieën Route Rijkspolitiekapel Gouden bruiloft werd dag vol feestelijkheid L. WöGINGER Wilhelmiiiastr., St.-Jansteen TERNEUZEN Tanker vast en weer vlot Voorstel voor tien procent dividend VLISSINGEN GOES IJZENDIJKE SAS VAN GENT AXEL TERNEUZEN OOSTBURG HULST Resultaten konden beter zijn Baby te Sas van Gent om het leven gekomen Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen VESTE Felle landba te 6(1 Circus naa\ Bek dan GOES De bloemen- en vogeltentoonstel ling blijkt een machtige magneet. Tot gisteravond aan toe zijn er reeds zes duizend betalende bezoekers geweest, zodat men veronderstellen mag, dat het totaal aantal morgenavond de ne genduizend nabij zal komen. De ge maakte kosten zijn nu al gedekt zo dat het succes voor de kwieke orga nisatoren groot is. De heer Goud zwaard stond nog een unieke collec tie oud aardewerk af en gistermid dag arriveerde een Goudse potten- draaier, die met ongelooflijke kunst vaardigheid zijn ambacht uitoefent. De bejaarden uit „Randwijk" brachten gistermiddag ook een bezoek aan dit evenement. Gisteravond maakte „Hosanna" 'n muzikale wandeling door binnenstad en Voorstad en concerteerde daarna in de muziektent. Tevoren had onder grote belang stelling op de Markt het zeven-hand- baltoernooi om de „zilveren appel" plaats tussen clubs uit 's-Heeren- hoek, Kapelle. Yerseke en Goes. Tonido II uit Goes won het toer nooi. Uit handen van de fruitfee ont ving de club de zilveren appel. Twee de werd Neptunes uit Yerseke en derde de Meuwen uit 's-Heerenhoek. „De kerk buiten de muren" Zondag 28 september a.s. komt mbr. mr. A. Diepenbrock, de bekende leider van de actie „Voor God" des avonds inhet Schuttershof spreken over: „De kerk buiten de muren". Mgr. Diepenbrock, die eerst de advocatuur beoefende, werd op latere (Advertentie) Een nieuwe rokken kwaliteit Praktisch onverslijtbaar Ideaal dragen in de herfst en winter 5 verschillende kleuren combinaties 150 cm breed Alleen morgen zaterdag 20 september bieden wij U de ze prachtige stoffen aan voor de bijzonder LAGE PRIJS von per meter slechts (Normale prijs is per meter 7.95) Profiteert hiervan Haast U. Breda - Bergen op Zoom Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7 Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, Tel. 2236. Rayonredacfeur: N. Karhof Redacteur voor WalcherenJ.Mtas Rayonbeheerder-. J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm. Voor .Ingezonden Mededelin gen" 1 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie „Kleintjes 3 regels of minder f 0.90, elke regel meer t 0.15. By plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1.50 en 0.40. By 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. leeftijd priester en leraar. Goed spreker ais hy is, zal hij ongetwij feld zijn gehoor weten te interesseren en te boeien. Alliance Frangaise De afdeling Goes van de Alliance Frangaise heeft haar winterprogram weer gereed. Het wordt 16 oktober a.s. geopend met een lezing van An- dré Gauthier over „La chanson d'amour de Colin Muset a Leo Ferre" In november zijn er twee causeries o.a- een van Claude Bleynie met kleu rendia's en film over de moderne Franse tapisserie. Verder volgen er lezingen in december, februari, maart en april. Burgerlijke Stand Geboren: Dina d.v. C. van Westen- Paauwe; Tony dv. J. van Dalen-Hol lemans; Simon z.v. N. Hamelink-de Pagter; Dicky z.v. G. van 't West- ende-Poortvliet; Maria d.v. J. van de Linde-Weijns; Wilhelmina d.v. P. Sandee-de Leeuw; Christina d.v. A. Schop-Joziasse; Elizabeth d.v. L. Geene-Geelhoedt; Jacobus z.v. J. de Jong-Florijn; Marianne d.v. K. Dees- v. d. Erve; Marleen d.v. Ch. van Zweden-v. d. Hart. Ondertrouwd: K. van Wel 25 j. en Ch. van Luijk 20 j.; C. Coomans 23 j. en W. Bruel 18 j.; C. de Munck 23 j. en M. Boogaard 20 j. Gehuwd: L. Sisouw de Zilwa 26 j. en M. Hamelynck 25 j.; Th. Sonke 23 j. en A. Gorsse 21 j. Overleden: Anthonie Meeuwse 82 j. echtg. van M. Tavenier; Jansje van Iwaarden 25 j. Heinkenszand Het „Heinkenszandse bos" Zo men weet werd het z.g. „Hein kenszandse bos" een vrij groot park door de eigenaresse, jonk vrouw van Citters. vorig jaar ver maakt aan de stichting „Zeeuws land schap". Het was een mooi legaat, maar omdat de stichting over net veel middelen beschikt, zat ze met de exploitatie eigenlijk enigszins verle gen. Thans is er een goede oplossing voor gevonden. De stichting heeft de bij het park behorende woning gratis afgestaan aan wethouder Del- lebeke, die er nu deze week inge trokken is. De heer Dellebeke heeft de verplichting op zich genomen om de wandelpaden te onderhouden en het toezicht uit te oefenen op de be zitting. Voorts zal hij de grond- en waterschapslasten zelf betalen', waartegenover staat, dat hij de grote moestuin ook tot zijn beschikking kreeg. Staatsbosbeheer heeft daarna de zorg op zich genomen voor het opgaand hout. 's-Gravenpolder Wielrijdster waagde teveel Mej. V. uit Goes reed per fiets op de 's-Gravenpolderseweg en voerde tegelijk aan haar hand een bromfiets mee. In de bocht bij de Albertine- hoeve raakten de sturen van de beide fietsen elkaar, waardoor de juffrouw kwam te vallen. Op dat moment naderde uit tegen gestelde richting een vrachtwagen, welke is Ingeschakeld bij de herver kavelingswerkzaamheden in de Zak van Zuid-Beveland. Om het meisje te ontwijken reed de chauffeur van de vrachtauto met flinke vaart tegen een boom. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De vrachtauto werd zwaar beschadigd en de brom fiets vrijwel vernield. AXEL Taptoe Rijkspolitiekapel Ter gelegenheid van de herden king van de bevrijding zal de Rijks politiekapel, bestaande uit ca. 85 per sonen, des avonds om 10.00 uur een taptoe geven op de markt. Morgen zal deze kapel om 9.30 v.m. een mars door de stad maken en con certeren op de markt, waarna het korps officieel ten gemeentehuize zal worden ontvangen. Clinge „WELDOEN DOOR VERMAAK" De fanfare Weldoen door Vermaak telt op het ogenblik een twaalftal leerlingen, die van de directeur, de heer Alb. van den Branden, meer dere malen per week onderricht in de muziek ontvangen. Vier van deze leerlingen zijn bijna afgestudeerd en zullen met de fanfare mee op stap mogen gaan. Daarna zal er meer gelegenheid gegeven worden voor het aanmelden van nieuwe leerlingen, die een opleiding zullen moeten volgen van ongeveer twee en een half jaar. HULST GEMEENTE HULST BEKENDMAKING Het gemeentebestuur van Hulst maakt bekend, dat met ingang van maandag 22 september a.s. het huis vuil weer tweemaal per week zal worden opgehaald en wel op maandag en vrijdag of op dinsdag en zaterdag al naargelang dit voorheen in de be trokken straten gebruikelijk was. Hulst, 17 september 1958 Burgem. en weth. van Hulst A. L. S. Lockefeer, burgem. J. F. van Denderen, secr. Momenteel worden in verschillende straten in onze stad herstelwerk zaamheden verricht aan de diverse leidingen van het Gemeentelijk Gas bedrijf. Dat hieraan voor deiggen, die in- „een onder handen zynde straat" woonachtig zijn soms wel een risico meebrengt, ondervond het echtpaar de G. uit de Korte Nieuwstraat. De echtgenote van de bewoner van het pand, waarvoor bedoelde werkzaam heden daags tevoren waren verricht, stond gisterenmorgen op met een bar stende hoofdpijn, maar nog erger werd het toen de heer de G. wakker werd. In deze toestand kon hij zich echter niet lang handhaven, want kort na dien verloor hij het bewustzijn. Wat bleek nu? Tijdens de werkzaamheden was kennelijk een der gasbuizen be schadigd, waardoor het gas kans had gezien bij beetjes te ontsnappen, maar toch voldoende om de mensen buiten kennis te brengen. Ofschoon dit geval op zich dus goed is afgelo pen, zullen toch maatregelen moeten worden genomen om dergelijke din gen te voorkomèn. Zaterdag a.s. wordt er in de bur gerzaal van het stadhuis een ten toonstelling geopend onder het motto: Wie was Vincent van Gogh? Deze tentoonstelling wordt georgani seerd door het gemeentebestuur. Onlangs publiceerden wy reeds een en ander uit het jaarverslag van de provinciale V.V.V., waaruit o.m. bleek hoe o.m. steeds meer Duitsers en Scandinaviërs Zeeland weten te vinden. De activiteiten van de vereniging konden sterk worden uitgebreid, dank zy ook het feit dat de provincie haar subsidie van 16.000 op 23.000 per .jaar bracht en de Kamers van Koophandel ook royaal voor de. dag kwamen met f 2500 samen. Bovendien steunde het bedrijfsleven met advertenties in het propaganda-blad „Zeeland-Vakantie-iand" dat zes maal in 1957 uitkwam. Vele evenementen hadden weer in Zeeland plaats. Zo verraste Vlissin- gen iedereen met de goedopgezette en gevarieerde de Ruyter-feesten. Informaties Er werden in het verslagjaar 1957 wederom duizenden informaties door het bureau verstrekt. De meest merkwaardige vragen kreeg men te beantwoorden. Zo vroeg men o.a. in lichtingen over.... Nieuw Zeeland. Men informeerde naar 't darinkdel- ven te Zierikzee, naar de Vlasakkers, de pa ardenkeuringen, de mossel vangst, de bietencampagne, het stra- rijden, koolzaad enz. enz. Rest ons nog te vermelden dat er eveneens vele artikelen over Zeeland verschenen in geïllustreerde bladen. De contacten met de alg. Neder landse V.V.V. blijven bijzonder goed. Zowel de alg. voorzitter als de secre taris hebben zitting in het bestuur der A.N.V.V. De directeur woont elke maand de vergaderingen van de pro vinciale directeuren bij. Ook zijn o.m. de contacten met de provinciale over heid en de gemeentebesturen prettig, evenals met allerlei instellingen, de K. v. K. en de middenstandsconsu lent. De vreemdelingen brachten on geveerd 37 miljoen (36 miljoen in 1956) in de Zeeuwse laatjes. Vermeldenswaard is wat de VW „Middelburg" presteerde: De be roemde en oude Abdij van de stad werd op een zeef goede wijze ver licht. Ook andere monumenten in de stad kwamen in het licht van de schijnwerpers te staan. Op verschil lende avonden kon men de van bin nen uit verlichte Abdijgebouwen be zichtigen. Dat duizenden bezoekers dit schouwspel kwamen zien is een bewijs, dat het initiatief van de VW „.Middelburg" wel zeer geslaagd mag worden genoemd. Ook de folkloristische dagen wer den succesvol in Middelburg gehou den. „Miniatuur Walcheren" was we derom de grote trekpleister voor ve len. Zierikzee organiseerde inl957 „Zie rikzee ontvangt Vreemdelingen". De avonden werden regelmatig door meer dan duizend bezoekers bezocht, waaronder vele gasten uit de west hoek zich bevonden. Aan het strand Langs de kusten hielden de VW's weer strandfeesten, concerten, op tochten enz. enz. De badgasten stel len deze evenementen ten zeerste op prijs- In verschillende plaatsen werden weer internationale viswedstrijden georganiseerd. Wij noemen o.a. Tho- len, IJzendijke, Biervliet, Walcheren. Het Fruitcorso trok wederom door de straten van Goes. De belangstel ling was ook dit jaar enorm. Begin augustus werden er door Kaspargo vele evenementen in Goes georgani seerd. Wy hebben de indruk, dat het organiseren van dit soort evenemen ten in Goes de belangstelling voor Goes bij de toeristen groter zal ma ken dan zij nu is. In Yerseke het bekende evenement: Yerseke-Presenteert: Opening van het oester- en mosselseizoen. Om bij de visserij te blijven: Bres- kens vierde dit jaar wederom de zo langzamerhand bekend geworden visserijfeesten. Vooral van de Belgi sche kust komen vele toeristen dit evenement bekijken. Verschillende tentoonstellingen wer den wederom in Zeeland gehouden. Wij noemen o.a. Groede, Hulst, Brou wershaven, Vlissingen (De Ruyter- tentoonstelling: meer dan 12.000 be talende bezoekers). Sluis en Axel bewogen zich dit jaar actief op het gebied van tentoonstel lingen. Sluis had: SP. I, terwijl Axel '57 de vreemdelingen naar Axel moest trekken. Vermeldenswaard is de activiteit van de VW „Terneuzen". In samen werking met de Waterleiding Maat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" en het gemeentebestuur van Terneuzen, kon op het hoogste puntje van de nieuwe watertoren van Terneuzen een uitkijkgelegenheid worden ge ëxploiteerd. Dat de vreemdelingen deze uitkijktoren wel zeer hebben ge waardeerd werd wel bewezen, door dat in zes weken meer dan 10.000 per sonen naar boven gingen. Dan waren er nog de Braakman feesten en de gondelvaart te St. Kruis. Ter opluistering van de festivitei ten in verband met de Reinaert-op- tocht, welke zondag a.s. door Hulst zal trekken, zal 's avonds een con cert te beluisteren zijn, hetwelk wordt verzorgd door drie harmo nieën, die gezamenlijk zullen optre den. Deze gezelschappen zijn: De Ko ninklijke Harmonie „Trouw aan Kunst" uit Moerbeke en de Konink lijke Harmonie uit Hulst. Het geheel zal onder leiding staan van de heer Aimé van den Broeck, terwijl het aantal medewerkers 140 bedraagt. Het programma is als volgt: 1. Mars van het le Linieregiment, A. Bury. 2. Firenza - Fantaisie Ouver ture, G. Allier. 3. Narcissus en Echo - Dramatische Legende. G. Boedijn, 4. Tableau des Vosges-suite. M. Boekei. 1 Le Lac de Retournemer. II Le saut des cuves. III. La chapelle de Laba- roche. IV. La roche du Diable. 5. Tambour-maïtre mars. 6. Dorps zwaluwen uit'Oostenrijk - wals, Jos. Strauss. 7. American Fantasy, F. Ruel le. 8. Chicago - jazz ouverture, F. Ruelle. 9. Manoeuvre mars, P. A. Stenz. De route, die de Rijkspolitiekapel, die morgen een bezoek aan onze stad brengt zal volgen is zoals hieronder weergegeven vastgesteld: Stations weg, Gentsestraat, Markt, Kleine Ba- gijnestraat, Grote Bagijnestraat, Lan ge "Nieuwstraat, Bontehondstraat, Bierkaaistraat, Overdamstraat Steen straat, Markt, Houtmarkt (contra- mars) Markt. Overslag Septemberkermis De najaarskermis is ook op Over slag weer ten einde. Het weer, dat bijzonder heeft meegewerkt, heeft er ook voor gezorgd dat het een ge slaagde kermis mag worden ge noemd. Reeds zaterdag hadden er schietingen, kaartingen en biljart prijskampen plaats. De zondag waren er op beide schietingen meer dan 200 schutters, terwijl er maandag 180 en dinsdag 147 werden genoteerd. Ook de cafés en danszalen werden 's a- vonds druk bezocht. De attracties voor de kinderen waren niet zo groot als op de meikermis. Maar alles bij alles mag het een geslaagde kermis worden genoemd. Sas van Gent Voor het echtpaar Mijnsbergrh-v. Beek is de viering van het gouden huwelijksfeest een onvergeteiyke dag geworden. Toen tegen half tien de vyf auto's voorreden om de jubila rissen en him familieleden naar de kerk te brengen voor de plechtige H. Mis van dankbaarheid, vonden ze hun woning feesteiyk versierd en za gen ze heel de Oostdam en omge ving met vlaggen getooid en hoog boven de ingang van de straat zweefde een krans van dennegroen met het gouden getal vijftig. Na de H. Mis werden de heer en mevrouw Mijnsbergh en hun familie leden, zoals dit sinds vorig jaar in onze gemeente gebruikelijk is, op de stemmige trouwzaal van het stadhuis ontvangen. Burgemeester R. A. J. dep Boer, in gezelschap van gemeen tesecretaris G. A. van den Hemel, complimenteerde in een hartelijke speech het gouden paar namens het gemeentebestuur en memoreerde de vijftig jaren, waarvan het gouden paar er, na Bergen op Zoom, Poort vliet, Tholen en Steenbergen zeven endertig in Sas van Gent heeft door gebracht, zodat de heer en mevr. Mijnsbergh met recht al tot de „ou de Sassenaars" mogen worden ge rekend. Om de herinnering aan de oorspronkelijke huwelijksdag leven dig te houden overhandigde de bur gemeester de bruid een boeket an jers, kreeg de bruidegom in plaats van 't traditionele trouwboekje 'n ca deau onder couvert en werden, ter bezegeling van de plechtigheid de handtekeningen geplaatst in het Gul den Boek der gemeente, 's Middags was er een drukbezochte receptie. Velen kwamen de krasse en vitale ju bilarissen de hand drukken en een schat van bloemen getuigde van de sympathie, waarin het gouden paar zich mag verheugen. Ook de buurt bewoners lieten zich niet onbetuigd. Namens de Oostdam-bewoners werd aan de jubilarissen een fraai schoor- (Advertentie) Het teersteblauw of het meest gloedvolle... blauw met Flexa gaat het gauw! En Flexa blijft trouw na jaren nog mooi en gaaf... op houtwerk en muren. de verf voor het schilderfeest Vraag het gratis boekje 'Knap het op met Kleur' aan FLEXA, postbus 2, Leiden FLEXA O.A. VERKRIJGBAAR BIJ: C. W. UITTERHOEVE-DE BOECK Schildersbedrijf Lewedorp Burg. Lewestraat 10 Tel. 384 steenklokje aangeboden. Met een se renade van de Verenigde Vrienden" werd het uiterlijk feestbetoon beslo ten. Daarna werd het feest in intie me familiekring voortgezet. Het vierhonderdvierenzeventig ton metende tankschip „Belgia", van de firma van Ommeren, is gistermorgen omstreeks half zes door de mist om hoog gelopen, in de „Oesterput", na bij Terneuzen. Een gedeelte van de lading werd overgeslagen in een an dere tanker van dezelfde firma. Gis teravond om kwart over vijf heeft 'n sleepboot van Willem Mullers sleep dienst uit Terneuzen de „Belgia" vlot gekregen. Het scnip heeft de reis naar Gent voortgezet. DILETTANTENTONEEL GAF UITVOERING Gedurende twee avonden hebben vele bezoekers uitbundig genoten van de voorstellingen, die traditiegetrouw door het Terneuzens' dilettantento neel in het Concertgebouw werden gegeven. Ook dit jaar had de regisseur een uitstekend stuk voor de kermissfeer gekozen: „In pyjama". Het is een klucht in drie bedrijven van Arnold en Bach, waarin de toeschouwer van de ene lachbui in de andere raakte. Regisseur Wim Blok had kenne lijk de uiterste zorg besteed aan het instuderen der rollen. Over het al gemeen werd er rustig gespeeld, wat niet uitsloot, dat er genoeg plezie rige vaart in het stuk zat om tot het einde toe geboeid te worden. „Eigen Haard" had deze keer hy per-moderne meubelen voor de to neelaankleding beschikbaar gesteld en deze gaven 'n geheel aparte sfeer aan de opvoering. Ook de grime van de heer Th. van Kouteren was goed verzorgd. Alles bij elkaar is het een opvoering geworden, waaraan èn spe lers èn publiek veel plezier hebben beleefd Dit werd aan het eind van ieder bedrijf, maar vooral, toen het doek voor de laatste keer was ge vallen, wel heel duidelijk door het langdurig en hartelijk applaus. N.V. Int. Viscose Uit het jaarverslag over 1957-1958 van de n.v. Int. Viscose Compagnie blijkt, dat er over dat boekjaar een bruto winst geboekt is van 752.318. Naar de rekening „reserve voor bij zondere doeleinden" zal worden over gebracht, aldus het voorstel van de Raad van Beheer, 514.923. Aan aandeelhouders zal een dividend wor den uitgekeerd van tien procent. De algemene vergadering van aan deelhouders zal worden gehouden op 29 september a.s. De glorierijke tijden van keizer Franz Joseph herleven weer in „GENERAAL TEGEN WIL EN DANK" (A), een film zonder veel verrassends voor wie „Der Kapitan von Köpenick" heeft zien opereren. Wie echter van een onschuldige komedie houdt, kan deze week terecht in Luxor. Verder presenteert Luxor „ZINNEN OP DRIFT" (B). In Alhambra gaat dit weekein de „AFSCHEID VAN DE WAPE NEN" (C3), naar de bestseller van Ernest Hemmingway. Zoals vaak moet echter de rolprent on derdoen voor het boek. Met fantasie en spitsvondig heid is de film ,,DE AVONTU REN VAN ARSèNE LUPIN" (A) meester-inbreker te Parijs in el kaar gezet. In de meest vernuf tige vermommingen steelt Arsè- ne alles wat los en vast zit, tot de kas van de Duitse keizer zel ve toe. Een vermakelijk en pit tig verhaal. Daarnaast komen ook ,,DE DRIE MUSKETIERS" (A) weer eens aan bod- „ZEVEN JAREN PECH" (A) heet de film, die Hofzicht deze week brengt. Het gaat om de lachwekkende belevenissen van een jong revue-componist en zijn arrangeur, die' door pech worden achtervolgd. Dat de pech toch niet zo groot is, blijkt uit het eind van het verhaal, als Vrou we Fortuna in de persoon van de charmante dochter van een dierenarts alles in orde brengt. In „HEERSER ZONDER KROON" (C2), speelt het gege ven van de hofintnges weer eens een rol. Johann Friedrich Struensee, arts aan het Deense hof, heeft een verhouding met ko ningin Caroline Mathilde, welke relatie per slot tot zijn executie leidt. Ondanks alle kleuren bleef deze Duitse film, deze week ge presenteerd door Olympia, toch een vrij kleurloos geval. Verder draait „DREI MaDEL VOM RHEIN" (A), een gezellige, voor ieder amusante, romantische rol prent. Anderhalf uur daverend plezier is te beleven in „OP NAAR HOL LYWOOD" (A), deze week in het Centrumthater. Jerry Lewis hangt er weer de dwaas in uit, daarbij geassisteerd door Dean Martin. Samen tijgen ze naar Hollywood om de filmster Anita Ekberg van dichtbij te zien. Na tuurlijk zien ze Anita en zelfs van héél dichtbij. Een echte lachfilm. ,EENS SPREEKT 'T GEWETEN' (Cl) is van een geheel ander soort. Een blufferige kolonel, die nog getrouwd is ook, maakt het hof aan 'n ongelukkige verpleeg ster. Met alle sentimentaliteit en melodramatische effecten wordt op dit thema zes kwartier lang doorgeborduurd. Meer dan een mislukte poging tot een serieuze film is het (weer) niet geworden. Liefhebbers van geromantiseer de jazz kunnen deze week terecht in Luxor, waar „VERGISS MICH NICHT" (A) draait. In Heidel- berg vormt een groepje studen ten een band, tot ongenoegen hun ner bezorgde ouders. Als de jon gelui dan nog met meisjes gaan verkeren, is de maat helemaal vol- Een kapelaan brengt echter een en ander weer in orde. Een boeiend verhaal, dat nog actueel is, is de geschiedenis van .CANARIS, DE MAN DIE ALLES WIST" (B), een film, die speelt in de oorlog, met het hoofd van de Duitse spionage dienst als hoofdpersoon. „IN DE MACHT DER INDIA NEN" (B) is deze week te zien in het Concertgebouw. Een jon ge kapitein neemt de opdracht op zich om de lijken van een verslagen groep soldaten te be graven. De lichamen van de ge sneuvelden worden echter be waakt door een wilde Indianen stam. Uiteindelijk slaagt de ka pitein met list en sluwheid er toch in om zijn taak te volbren gen. In „DE LANGE HETE ZO MER" (Cl) deze week in het Le- deltheater te zien wordt door Paul Newman en Orson Welles uitmuntend spel geleverd. De film is gemaakt naar een roman van William Faulkner, zij 't dan met de nodige aanvullingen. Enigszins vreemd -is het slot aan de film gefabriekt, hetgeen niet wegneemt dat „The long, hot summer" alle verdiensten heeft van een goede rolprent. Daar naast draait „ZWIJGEND HEL DENDOM" (B), een onwaar schijnlijk oorlogsverhaal - op - zijn - Amerikaans. Van Duitse makelij is de film „LIANE" (C2), waarin een ex peditie in het Afrikaanse oer woud een blank meisje ontdekt. Er doen zich allerhande verwik kelingen voor, die echter door de makers van de film keurig tot een uit de knoop worden gehaald. KATHOLIEKE FILMKEURING A: voor alle leeftijden; B: per sonen boven de 14 jaar; Cl: voor 18 jaar zonder voorbehoud; C2: voor 18-jarigen met enig voorbe houd; C3: voor 18-jarigen met voorbehoud; D: ontoelaatbaar. (Advertentie) 1/1 literfles f 6.70 (excl. glas) NIEUWE OOGST zonneschijn met volle teugent De provinciale fokschapendag voor Zeeland, van schapen van het Texels ras vond te Goes plaats op de grote markt. Voor het gebeuren was een goede belangstelling, zoals ook voor de rationele schapenfokkery In de pro vincie een goede belangstelling bestaat. Belangstelling, doch nog niet alle maal goede fokresultaten. Het geheel van de schapeninzending toch was nog wat heterogeen met een nog te groot ondereinde; vooral de Zeeuwse fokpro- dukten lieten het nogal zitten tegenover diverse goede en zeer goede ge- importeerde dieren, vooral uit Noord-Holland. Zo telden de tweejarige en oudere rammen als enige eerste de tweej. Beemsterse Z 422, v. Fr. 6975, van J. C. J. v. d. Velde te Kamperland, een heei goedsoortige, goed ontwikkelde ram met goede benen en goede vacht een waardige kampioen van de dag tegenover de drie eersten van de 1957-rammenZ 453, v. Z. 382, en Gel derse van C. J. Zoeter te Ouwerkerk goed correct geheel van goed soort, met ook goede vacht; Z 406, v. Z 369, van J. Nieuwenhuyse te Lewedorp, gefokt door J. C. J. v. d. Velde te Kamperland en de Noord-Hollandse Z 412, van J. A. Provoost te Cadzand. De eerste van deze drie werd reser ve-kampioen: Z 453; mogelijk dat no. 2 nog wel zo veel toekomst heeft. Toch een aardige rubriek met een goedsoortig achttal eersten en twee den. Woensdag is het 13 maanden oude dochtertje van de heer en mevrouw G. C. T.-G. te Sas van Gent door een ongeluk om het leven gekomen. Toen de heer T. 's avonds van zijn werk thuis kwam, vond hij het meisje naast het bedje op de grond. De onmiddellijk geroepen dokter kon slechts de dood constateren, die was veroorzaakt door ernstige beschadiging van een der nekwer- vels. Morgen, zaterdag 20 september, I gelden voor de provincie Zeeland de j volgende hoogwaterstanden; te Hans- weert om 7.48 en 20.11 uur; te Ter neuzen om 7.19 en 19.44 uur en te Vlissingen om 6.48 en 19-17 uur. De ramlammeren telden wel enkele aardige eersten doch het geheel viel nog tegen op deze tweede provinciale dag. Edoch, dat zal wel beter wor den. De ooien met twee ooilammeren telden als le de 5-j. Z 2927, f.e. C.L. Geluk te Sint Maartensdijk, knap stel letje; die met een ooi- en een ramlam de 3-j. Z 3281, f.e. F. Kwekkeboom te Sint Laurens, ook goed; de lam meren nog iets blauw: a.d. kop.- Met één lam werd 1 A 4376 van A. E. de Miliano te Oostburg en 1 B de Noord-Hollandse Z 3297 van B. A. v. d. Slikke te Sluis, ongetwijfeld de zwaarste ooi van 4e dag: zeer best ontwikkeld Van de drietallen oudere ooien werd vlot en verdiend eerste het goede van L. Huyssen-de Feyter te Terneuzen en Jac de Fpyter te Schoondijke; het viertal en de tweetallen telden geen eerste. Van de tweetallen ooien van 1957 werd eerste het vlot goede span half zusters, Noord-Hollandse van B. A. v. d. Slikke te Sluis. Het 1957-viertal van J. C. v. d. Vel de te Kamperland (drie van 369, één van F 7781) kreeg verdiend zijn eer ste prijs; beste groep; het drietal van C. J. Kuyper te Ouwerkerk was ook een heel goed eerste, terwijl het tweetal van A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat ook verdiend een le prijs kreeg. Alle niet-gelamd. De enkeling ooien (oud) telden vier heel goede eersten met als a en b twee volle zusters uit N.-Holland eig. resp. B. A. v. d. Slikke te Sluis en R. C. Jansen te Oostburg. Ook c en d. zijn uit Noord-Holland. De enter ooien waren niet als de ouderen; één eerste,, 4449 l.o., v. Z. 330, f.e. J. Nieuwehhuyse te Lewedorp. Van de ooilammeren noemen we het goede viertal van Iz. de Buck te Grijpskerke, het drietal van J. Nieu wenhuyse te Lewedorp dat echter verslagen werd door de heel goede drie van J. C, J, v. d. Velde te Kam perland. De kampioenskandidates vormden een aardige groep waaruit tenslotte overbleven de twee niet-gelamde 1957-ooien uit het beste drietal van C. J. Kuyper te Ouwerkerk; de Noordbrabantse 2068 en uit het even eens beste viertal van J. C. J. v. d. Velde: 1787 F, v 7781 F. De stemmen der vier juryleden staakten: 2-2. De arbiter besliste ten gunste van 2068, economisch wellicht de beste, ja zo robuust en met goede vacht; 1787, de reserve-kampioene is nog ja zo lief- typisch en wel zo gesloten gebouwd. GOES Krijger; Bloemen- en vog«4- tentoons telling. MIDDELBURG Electro: Droomeiland, a.l. Schouwburg: Kruitdamp, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Afscheid r*n de wapenen, 18 j. met voorbeh. Luxor» Generaal tegen wil en dank, a.l. HULST Stadhuis 9-12,30 en 13,30-17 tl.» Tentoonstelling: Vie was Vincent van Gogh? SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Heerser zonder kroon, 18 j. m. voorb. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Vergil» mich nich, a.l. OOSTBURG Ledel 8 uur: De lange hete zomer. GOES Krijger: E-loemen- en vogel tentoonstelling. MIDDELBURG Electro: Droomeiland, a.l. Schouwburg: Kruitdamp, 14 J. VLISSINGEN Alhambra: Afscheid ren de wapenen, 18 j. met voorbeh. Luxor» Generaal tegen wil en dank, a.l. HULST Stadhuis 9-12,30 uur: Tentoon stelling: Wie was Vincent van Gogh? Bioscoopgebouw 8 uur: Liane het meisje uit het oerwoud, 18 j. m. enig voorb. SAS VAN GENT Olympia 8 irOr: Drei Madels vom Rhein, a.l. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Op naar Hollywood, a.l. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Zeven jaren pech, a.l. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u.t Het zwaard van de wraak, als bijfilm Het lijk in de moerassen. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Vergis* mich nich, a.l. Concertgebouw 8 uur: In de maoht der Indianen, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: De lange hete zomer. LAMSWAARDE A. v. Driessche 3 uur» Palingschieting. OP DE EENZAME MAANytAKTE HEEFT MARTIN EEN ONTMOETING Staf Nees heeft wee tering De NIEU' prachtigsti Zuiver w| KARRES HEUVEL Gistermidd brak een feil landbouw-hai aan de Land dijke. Binnen hangar een stukken van l| ver in de omt arriveerde vii meer te denkt staande uit or dukten en pal een groot deel brandweer uil het doven van diep in de n weest. De bra brandhaard la bruikt, omdat leden was uitg benoemde bra heer Huygen, van de brand blijf in het b van de brand hangar en waren verzekt Wederom za! mastencircus aan Hulst brei dag 26, zaterds I tember a.s. Het is de la goede gewoont I directie van dii voorstellingen brengen en dit I goed gepland I dagen te kome, ber a.s. de Re tweede maal Bever is er zie dat de Zeeuws algemeen circ' het verleden t. zelsc;hap stee< Bovendien heef weer voor gezo ma vol afwiss eens beslag is op een geheel 1 praktisch stuk tracties bevat. President dorra het Pyreneeën, dat zijn lam. staat van land bevind Deze aa niet dertien, te laat. De Cairati spra betrekking reldoorlog. heeft toen rijk officieét klaard, maa vergeten ha vredesconfer les uit te no oorlogstoesta altijd. Niem echter iets t

de Stem | 1958 | | pagina 2