Ondanks perspectieven geen hoera-stemming Hoe lang duren al uw dromen? DDD V.S. op J. HOEKMAN E. Klinker! Gemeente Goes NETTE MEISJES Ruimtevaartcongres 1958 Oud-resident Van Eechoud overleden EEN MEISJE Middenstandswoningen BREUK BANDEN Hamma ontbiedt Dr. ir. J. Kooy uit Breda: Nog lang geen voet op de maan Slaap zonder zorg Straalverkeersvliegtuig van Amerika praktijk hervat GESLOTEN TERGEN DE JEUK operatiezuster iPRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN i Autosloperij LEO QUAK „De Blauwe Kei" BONTMANTELS naar maat en STOLA'S Steeds meer werk voor de drukkerij DE ZEEKONINGIN WyWWfWWé Staking uit met direct Helikopter Wisselend DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 SEPTEMBER 1958 Sedert de dag, dat de Spoetniks, de Explorers, de Vanguards liun banen rond de aloude aardkluit zijn begonnen te draaien, is de sceptische glimlach van velen, die over ruimtevaart spraken, verstild. Van de andere kant zijn de optimisten van wal gesto ken met verwachtingen, welke ook al niet meer reëel mogen wor den genoemd. Het onderwerp ruimtevaart biedt nog zoveel gele genheid tot speculeren in positieve, zowel als in negatieve zin, dat nuchterheid en voorzichtigheid geboden zijn en blijven voor ieder, die op deze boeiende materie de aandacht richt. Het is deze gedachtengang, die kennelijk heeft voorgezeten bij de organisatoren van het 9e jaarlijkse congres van de Internationale Astronautische Federatie, dat van 24 t.m. 30 augustus te Amsterdam wordt gehouden. Het officieel orgaan van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, AVIA/VLIEG- WERELD is, voor wat 't augustus nummer betreft, in een bijzonder fraai verzorgde aflevering, geheel aan dit congres gewijd. Dit nummer bevat een aantal artikelen van ruimtevaartdeskun digen. Vanwege de belangrijkheid der behandelde onderwerpen, ge ven wij hieronder in enkele woor den de kern van hun betoog weer, terwijl wij belangstellenden moe ten verwijzen naar het nummer zelf (in de Engelse taal uitgegeven, voorzien van samenvattingen in het Nederlands) voor kennisname van de boeiende betogen. Dr. ir. J. M. J. Kooy uit Breda, voorzitter van de Nederlandse Ver eniging voor Buimtevaart conclu deert, dat, hoewel het tijdperk van de ruimtevaart voor de deur schijnt te staan, „de ernstige astronautische vorser geen hoop koestert, dat hjj of een van zijn tijdgenoten nog voet op de maan zullen zetten en tevreden is, een aandeel te kunnen leveren in een programma, dat zijn eigen levensduur verre overschrijdt". De voorzitter van de I.A.F., An drew G. Haley, beschouwt de juri dische aspecten van het ruimte vaartprobleem en geeft een in teressante bespiegeling over het „ruimte-recht". Hij vraagt zich af, welk recht er zal gelden tussen mensen onderling in de ruimte en tussen ruimte-mensen en aard mensen. Hij acht het verontrus tend, dat men de conceptie van het meta-recht nl. het recht dat de verhoudingen beheerst tus sen verstandelijke wezens van ver schillende soort en bestaande in 'n onbepaald aantal verschillende natuurrecht-structuren - niet ver staat. Reeds nu is het noodzakelijk de regel vast te stellen, dat in enig geval, waarin reden bestaat te ver onderstellen, dat er verstandelijk leven bestaat op een planeet, geen „aards" ruimteschip mag landen voordat in bevredigende mate is vastgesteld, dat: 1) de landing en het contact noch aan onderzoeker, noch aan de „onderzochte" schade berokkent; 2) het aardseschip tot landen wordt uitgenodigd door de „onderzochte". Haley voorziet een langzame groei en ontwikkeling van het ruimterecht, en vraagt zich af of de „mensheid zich boven zijn ver leden eal kunnen verheffen?" Over „Buimtevaart en Belativi- teit" schrijft dr. ir. J. M. J. Kooy. Hij raakt hier een hijzonder moei lijk aspect van deze materie aan en richt zich, gezien de standing van zijn betoog, wel in de eerste plaats tot filosofen en fysici, welke boven dien nog wiskundigen tevens zullen dienen te zijn. De problemen van ruimte en tijd verbijzonderen zich tot problemen die tot Voorwerp hebben een wereld de vierdimensionale, „waarin geen beweging en geen rust zijn", maar waarin slechts „een toestand-van zijn van de gebeurtenissen" voor komt. „Het is een wereld, die zich losmaakt van de tijd, en die niet toegankelijk is voor het verstand van de drie-dimensionaal georiënteerde mens". Ir. J. Geertsma bespreekt de „Energiebronnen voor de Ruimte vaart" en komt tot de slotsom, dat ruimtevaart „met behulp van chemische energie,, in ons zon nestelsel roei mogelijk is, „maar slechts ten koste van onpraktisch zware en kostbare voertuigen. Kernenergie-voortstuwing zal hier in veel verbetering kunnen bren gen". De „Medische Buimtevaartproble- men" is liet onderwerp, dat wordt behandeld door prof. dr. J. Jongbloed luchtvaart-geneeskundig adviseur van het Ministerie van Verkeer en Wa terstaat en voorzitter van het Na tionaal Luchtvaart-geneeskundig Centrum. Hij bespreekt een aantal moeilijkheden op medisch gebied, welke nog steeds niet bevredigend zijn opgelost, zodat zijn conclusie luidt: „Naar mijn opvatting is wer kelijke ruimtevaart over grote af standen zo ver van ons verwijderd als iets maar kan /ijn M. Vertregt, bestuurslid van de N.V.R. overweegt, welke „De vol gende schreden op het pad der ruimtevaart" zouden kunnen zijn. Na te hebben vastgesteld, dat de momenteel bekende voortstuwings middelen ontoereikend zijn om bemande raketten door het heelal te zenden, concludeert hij, dat „de eerstvolgende grote stap in de richting van de ruimtevaart zal zijn: de ontwikkeling van een nieuwe energiebron, nl. van de kernenergie" „Visuele en fotografische waar neming van kunstmanen", is het onderwerp, dat door dr. C. de Jager, lector in de stellaire astrofysica aan de Bijksuniversiteit te Utrecht, wordt behandeld. De beschreven problemen zijn tijdmetings- en plaatsbepalings problemen en een ontwikkeling van de daarvoor reeds bekende hulpmid delen zal een vereiste zijn. Tenslotte behandelt de secretaris van de Nederlandse Vereniging voor Ruimtevaart de vraag: „Wat is het doel?" Hij komt tot een globale opsomming van motieven, waarvan het voornaamste is: het verwerven van meer kennis en dus dienst aan de wetenschap. Daar naast ziet hij een aantal toepas singsmogelijkheden voor satellieten in verband met luchtverkeer, radio en TV -techniek, de weerkunde en in het algemeen de waarneming van tal van verschijnselen buiten de aarde. Het is wel duidelijk uit deze wei nige regels, hoe de ruimtevaartpro blemen worden aangepakt door men sen met bijzonder scherpe en nuch tere geesten. Er is geen sprake van een soort hoera-stemming; men vindt hier niet de het-is-al-zover-stijl van de moderne toekomstroman. Veeleer houdt men een gevoel van spijt over, na kennisneming van deze uitermate boeiende lectuur, dat wij zelf ver moedelijk niet meer zullen beleven wat aan grootse perspectieven op verantwoorde wijze kan worden ge opend. Er is slechts de troost, dat de meeste voorspellingen, zeker die op louter wetenschappelijk terrein, wei geren uit te komen. Daarin zit de kans, dat alles toch nog wel eens eerder een feit zou kunnen worden, dan men nu meent te mogen veron derstellen; maar ook zit er het risico in, dat het allemaal voor veel later tijden bestemd is. Hoe het zij: de materie is boeiend als geen andere; wij kunnen niet beter doen, dan ons zelf én onze kinderen nu reeds te leren denken in andere idiomen, dan wij gewoon waren te doen. Want groeit de mens geestelijk niet mee met deze kosmische grootheden, dan zullen slechts zijn knoken ver pulveren op een geschroeide aarde, waaraan alle leven is onttrokken. (Van onze correspondent) Tijdens zes volle uren slaap droomt de doorsnee mens niet minder dan 64 minuten en als zijn nachtrust acht volle uren duurt, duren de diverse dro men anderhalf uur. Men droomt vrijwel iedere nacht, zelfs al herinnert men er zich niets van. De droom komt voor een bepaald mens steeds op hetzelfde ogenblik, gemiddeld vier maal per nacht en duurt acht tot dertig minuten. De geleerden Kleitman en Dement van het „droomlaboratorium" der universiteit van Chicago, die deze gegevens dezer dagen bekendmaak ten hebben een uitvoerig onderzoek ingesteld naar de menselijke dromen, die altijd verraden worden door oog- knipperingen en door veranderingen in het elektro-cefalogram (de door de hersenen uitgezonden golven). De proefkonijnen in het laboratorium waren vele tientallen studenten, die zich vrijwillig beschikbaar hadden gesteld. De beide geleerden hebben een ware slaap, en droomstudie geleverd, die van belang kan zijn voor verdere onderzoekingen. Nu staat bijvoor beeld vast, dat de mens niet plotse ling in slaap valt, maar geleidelijk aan. Ook tijdens deze half-slaap-en- half-waaktoestand kan men dromen, maar de beelden die verschijnen zijn wazig ,niet omlijnd en zonder samen hang. In het tweede stadium komt de eerste diepe slaap, die dertig mi nuten duurt. Daarna ontstaat de derde periode, waarin men lichter slaapt. Deze periode begint ongeveer zeventig minuten na het eigenlijke in-slaap-vallen. Tijdens deze „derde slaap" komt de eerste droom. Deze duurt ongeveer negen minuten. Te gen het derde uur komt de tweede droom, die negentien minuten duurt. Daarna komt de derde droom, die 24 minuten opeist. De vierde droom komt in het zevende slaapuur en duurt dertig minuten. Indien men nog langer slaapt kan men nog een vijfde keer dromen. Wanneer men zich iets herinnert is het altijd de laatste droom. Schouwburg De doorsnee dromer gedraagt zich als een schouwburgbezoeker: zodra de voorstelling begint zoekt hij een gemakkelijke houding op. Hij draait zich om, zoekt rust voor zijn schou ders en nestelt zijn hoofd zo aange naam mogelijk in het kussen. Droom- bewegingen bestaan vrijwel niet. De onderzoekers kwamen tot de overtui ging, dat in negen van de tien ge vallen de slapers tijdens hun dromen 4. Heden overleed tot I onze diepe droefheid in het r.-k. ziekenhuis te Hulst, door een noodlot tig ongeval, na voorzien te zijn van het H. Oliesel in de ouderdom van 57 jaar, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, Zoon, Broer, Schoonbroer en Oom, de Heer CHARLES LUDOVICUS DE KIND echtgenoot van mevrouw Martha v. d. Wiele Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe gebeden aan. Heikant: Martha de Kind-v. d. Wiele Sarnia (Canada) Juliëtte Baes-de Kind Gerard Ba/s Beggie, Etiën, Ronald Heikant: Aiphons de Kin,d Angela de Kind-van Dorsselaer Ronald Etiën de Kind, Mariëtte de Kind van der Heijden José de Kind en verloofde Heikant, 5 sept. 1958 De plechtige uitvaart met assistentie gevolgd door de begrafenis, tot welke Ued. beleefd wordt uit genodigd, zal plaats heb ben op dinsdag 9 septem ber a.s. in de parochie kerk van de H. Teresia van het Kindje Jezus te Heikant, des voormiddags om half tien. Rozenkransgebed maan dagavond om 7 uur in de kerk. Tot mijn groot leedwezen kon het bericht van het overlijden van mijn innig geliefde echtgenoot C. L. DE KIND door onvoorziene om standigheden buiten mijn schuld, eerst heden 9 september in Dagblad De Stem worden opgenomen. Mevr. Martha de Kind-v.d. Wiele Heikant, sept. 1958. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). Overleden Cornelia J. F. M. van der Ven geb. Gilissen, 75 jaar, Voorburg. Neeltje M. Mesman, weduwe van H. Kuzee, 90 jaar, Vlissingen. volkomen bewegingsloos bleven lig gen. Pas als de droom voorbij is be ginnen de bewegingen, die soms zeer heftig kunnen zijn. Deze gegevens van beide Ameri kaanse onderzoekers maken een ein de aan veel wanbegrip. Men meende b.v., dat ook de langste droom maar enkele seconden zou duren en dat de dromers tijdens hun dromen vele be wegingen maakten. Dit alles is on juist. Of dromen bedrog zijn weten de beide Amerikanen nog niet te ver tellen. Maar wel raden ze iedereen aan de zorgen buiten het bed te hou den, omdat dan ook de nachtrust verkwikkender is. Na een langdurige ziekte is zon dagavond de oud-resident J. P. K. van Eechoud in Hollandia overleden. De heer Van Eechoud, schrijver van het boek Vergeten aarde", werd in 1904 in Horst geboren. Na de hbs te hebben doorlopen werd hij opgeleid tot reserve-officier, waarna hij naar het toenmalige Ne- derlands-Indië vertrok. Als commis saris van politie vertrok hij in 1936 naar Nieuw-Guinea en het jaar daar op leidde hij zijn eerste expeditie naar het onbekende binnenland. In 1938 richtte hij de eerste bestuurs post aan de Wisselmeren in het cen trale bergland op, de eerste neder zetting, die niet aan de kust lag. In 1942 werd hij uit Nieuw-Guinea naar Australië geëvacueerd. Na de oorlog keerde hij als resident in Hollandia terug. In augustus 1954, bij het be reiken van de 50-jarige leeftijd, werd de heer Van Eechoud gepension- neerd. In juni van dit jaar vertrok hij voor een tijdelijk verblijf opnieuw naar Nieuw-Guinea. In Merauke werd hij ernstig ziek. Hij werd naar het ziekenhuis in Hollandia overgebracht, waar hij zondagavond is overleden. Het eerste Amerikaanse straalver keersvliegtuig, de Boeing 707-121, is gisterenmorgen met 35 passagiers aan boord in Londen aangekomen. Het toestel was zondagavond om 21.42 uit New York vertrokken, om 01.42 was het in Gander op New Foundland, om 05.55 in Shannon, Ierland, en om 08.04 uur in Londen. De gemiddelde uursnelheid was 840 kilometer. Op bepaalde afstanden werd een snelheid bereikt van 980 kilometer. Tandarts GOES De Provinciale Afzetcommissie voor Zeeland maakt aan de fruittelers be kend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild, vanaf: DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1958 Bonne Louise d'Avranches, 50 mm en op, 5 mm sortering. Wegens huwelijk beide za ken donderdag 11 sept. a.s. M. en R. DE MAAT Rapenburg 88 Stoppeldijk brengt wanhoop nabij U kunt die aandrang tot krabben direct wegnemen. Het helder Vloeibare D.D.D. Geneesmiddel dringt in twee tellen door tot de haard der aandoening - diep in de huidporien. Het doodt de ziekte kiemen. bedwingt het gevaar van infectie. Verrassend snel ge neest uw huid - wordt weer gaaf en kerngezond. D.D.D. is héérlijk om uw huid geregeld intens te zuiveren en op te frissen. Kleine flacon f. 1.20. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Verzorg uw overgevoelige huid met luchtige D.D.D. BALSEM en desinfecterende D.D.D. ZEEP ST. JOZEF ZIEKENHUIS te Vlissingen, vraagt voor spoedige indiensttreding een vol ledig bevoegde in de rang van eerste verpleegster. Uitvoe rige sollicitaties zenden aan Eerw. Moeder Overste. Partiële herziening 1958 uitbreidings plan in onderdelen „Valckeslot" Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes brengt ingevolge het ^bepaalde in het derde en vierde lid van artikel 37'"'der Woningwet ter operabare kennis, dat vanaf 8 september 1958 gedurende veertien da gen ter gemeente-secretarie (afdeling Algemene Za ken, Lange Kerkstraat 3, Goes) voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad bij zijn besluit van 2 september 1958, no. 14 vastgestelde „partiële herziening 1958 uitbreidingsplan in onderdelen Valckeslot" met de bij dit plan behorende bebou wingsvoorschriften. Binnen zes weken na afloop van bovengenoemde ter mijn van veertien dagen kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland bezwaren tegen dit plan indienen. GOES, 6 september 1958. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. J. v. MELLE, wnd. Wij hebben steeds in voorraad een enorme sorte ring SLOOPMOTOREN vanaf 1930 tot 1957 o.a. HOREX 1956, NSU 1956, JAWA 1956, DKW 1956 enz. - Buddy-seats - Telescopen - Banden - Achter wielveringen enz. Lopende motoren vanaf f 30. Ex legermotoren f 80. Zijspannen enz. Tevens te koop gevraagd alle soorten motoren voor loop en sloop. Elke dag geopend tot 10 uur, ook zaterdag, 's Zon dags gesloten. EERSTE ZEEUWSE MOTOEEN-SLOPERIJ Tel. K 1103-359 's-GRAVENPOLDER (bij Goes) Werkelijk de grootste motorensloperij van Neder land. Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland Met ingang van 12 september 1958 wordt aan het tarief voor de veren Vlissingen-iBresken®, Kruinin- gen-Perkpolder en Terneuzen-Hoedekenskerke toe gevoegd: „Gezelschappen van ten minste 20 personen, schoolreizen en reizen van jeugd- en sport verenigingen per persoon enkele reis f 0,20". Met ingang van dezelfde datum wordt voor de veren Zierikzee-Katsehe Veer, Kortgene-Wolphaartsdijk en Veere-Kamperland het tarief voor schoolreizen en reizen van jeugdverenigingen mede van toepassing op reizen van sportverenigingen. Aanvragen voor vervoer tegen dit speciale tarief moeten voor de heen- en terugreis ten minste één dag voor de datum waarop de reis wordt ondernomen worden ingediend bij de agent op de plaats van af vaart. Het R.-K. JANSENIUS-LYCEUM te HULST, vraagt voor directe indiensttreding voor het onderhoud der lokalen, hulp in de can- tine en andere lichte werkzaamheden. Een goed loon wordt in het vooruitzicht gesteld. Melden bij de concierge van de school. Gespecialiseerde opleiding. Aanvang der lessen dinsdag 9 september. Inlichtingen en aanmelding: A. G. v. d. Ploeg, leraar Handelswetenschappen M.O., Prins Frede- riklaan 44, Breda, tel. 31818; P. J. J. Maas, leraar Boekhouden M.O., Graaf Engelbertlaan 18, Bre da, tel. 30216; W. Dingemans, accountant, lid N.I. V.A., Oudenbosch, tel. 351. WILLEMSDORP bij Moerdijkbrug, tel. K 1852-205 Voorradig nieuwe CHEVROLET onderdelen, por tieren luxe en bestel, grilledelen, bumperrozetten enz. VOORRAAD SLOOPAUTO'S Pontiac '57, Vauxhall '56, Taunus luxe en bestel '55, Chevrolet '51-'55, Ford '49 t.m. '56, Consul '52, Studebaker '55, Mercury '52, Renault 1-tons '55, Pontiac '40, Borgward Isabella enz. TE KOOP GEVRAAGD: aangereden auto's. Occasions: Plymouth '55 overdrive met originele radio en kachel. Studebaker '54 met radio, Dodge '52, Chrysler '51, Chevrolet '51, Renault station car '52, DAF truc '50, met gesloten laadbak, 4 ton kenteken, Ford truck '49, frontbesturing 4 ton ken teken. N.V. DE FAAM Fabriek van Suikerwerken - BREDA vraagt voor spoedige indiensttreding voor haar inpakafdeling voor licht inpakwerk, waarvoor haar wordt gebo den een goed loon, extra premie, gratis bedrijfs kleding, en vergoeding van reiskosten, indien woonachtig buiten Breda. Aanmelden dagelijks: LINIESTRAAT 19, BREDA IN AANBOUW in het nieuwe uitbreidingsplan (achter Fatimakerk) te BREDA GUNSTIG GELEGEN bij kerk en scholen KOOPPRIJZEN vanaf 13.825 k.k. Bij aanvraag van een toeslag ontvangt koper min plm. f 900.-. Inl.: BOUW- en AANN.-BEDRIJF Fa. P. J. MOL ZONEN Antiloopstraat 51, Breda, tel. 37375, b.g. 32092-38692 Maandelijkse girostortingen. Geheimhouding verzekerd. Bij le klas bontzaak kunt u thans voor a.s. winter uw bontmantel bestellen. Modieuze modellen. Speciaal de betere bontsoorten. Scherpe prijzen. Schrijft u eens on der nr. 40318-00 van dit blad en wij bezoeken u met onze uitgebreide collectie. Het verbruik van drukwerk wordt steeds groter, in Nederland en ook daarbuiten. En ondanks mechanisatie blijft Juist in de drukkerij het vakmanschap van de maker beslissend voor de kwaliteit van het produkt. Daarom is er in de drukkerijen een steeds grotere behoefte aan goede, geschoolde vakmensen. Jongens die de 7e klas l.o. (of 1 jaar mulo of hbs) met succes doorlopen hebben, en op 1 januari 1958 nog geen 16 jaar waren, kunnen in een drukkerij worden opgeleid met leercontract en schoolbezoek Inlichtingen: Federatie der werkgeversorganisatiën in het Boekdrukkersbedrijf, v. Eeghenstraat 70. Amsterdam-Z 1 Telefoon 796551, toestel 26 en Grafisch Bureau Zeeland v. Dusseldorpstraat 102, Goes Telefoon 3087. Alleen bij vooruitbetaling Huize „de Werve". C. v. Dis- selstraat 22, Breda kan meisjes vanaf 19 jr. in het huish. plaat sen, ev. intern. Aanm. bij de directr. 11-12 of 35896. zoekt betrekking dag en nacht in een gezin waar zy in de huiselijke kring wordt opgenomen. Br. onder no Bredase Broodfabriek A. Wei- ten vraagt enige bekw. brood- Ibakkers. Uitsluitend bakkerij- werk. Aanmelden Korte Bosch straat 13, Breda. 9019 Een meisje v. hele of halve dagen, of werkster v. enige da gen p.w. aanm. Mevr. Janssen Kanaalstraat 3, Sas v« Gent, Lederen kleding, nog merprijzen - Dus Ook gemakkelijke t lings' Lederwaren, Korte str. 9, tel. 39460, Breda In goede staat zijnde Batavus motorcarrier J.L.O. 150 cc. ge heel gereviseerd. J. Lauwers, - Rapenburg 111 Vogelwaarde. Manchester sportjassen. - Vak- kledingspeciaalzaak Hugo Kay- ser, Torenstraat 14, Breda. Manchester sportvesten. Vak- kledingspeciaalzaak Hugo Kay ser, Torenstraat 14, Breda. Manchester fieldjackets. - Vak- kledingspeciaalzaak Hugo Kay- ser, Torenstraat 14, Breda. Manchester colberts. - Vakkle- ding speciaalzaak Hugo Kayser Torenstraat 14, Breda.9014 Manchester jongenspantalons Vakkleding speciaalzaak Hugo Kayser, Torenstraat 14, Breda. Manchesterbroeken Vakkleding speciaalzaak Hugo Kayser, To- rensüaat 14, Breda, 9012 Manchester plusfours. Vakkle ding speciaalzaak Hugo Kayser Torenstraat 14, Breda. 9017 Te koop: 6- tot 8-weekse big gen en lopers. Oomen, Koele- str. 33, Oud-Gastel, Tel. 207- 0 1651. Drietex in de wasmachine, ko ken overbodig, schone was. minder slijtage. Autobanden in zeer goede staat in verschillende maten en nieu we accu's 6 volt, 90 amp. f 37,50 met 15 m. garantie. Jan Thijs, Talmastr. 61, Breda, tel. 37670. Keuze uit nieuwbouw van 22 bouwers, gedeeltelijk vrije ves tiging. Inzage tek. bij make laars v. d. Berg en Co., Nwe Ginnekenstraat 43, Breda. Drogisterij V. d. WALLE BLOMMAERT Hulst. 7024. Merlin, de tovenaar, volgt Ares door de straten van het nachtelijk Ithaca. De wor stelaar kijkt schichtig om zich heen, bang iemand tegen te komen, die hem zou kunnen herkennen. Maar de smalle straten blijken geheel verla ten... In een donkere steeg klopt Ares op een deur. De oude bediende, die hen even later opdenoet, duwt hij met een driftig gebaar opzij. „Waar is de moor?" snauwt hij gemelijk, „ik moet hem on middellijk sprekenj Geschrokken gaat de dienaar hem voor naar een klein som ber vertrek. „Een jong meisje en een sterke kerel, die zich in de stad ophouden, moeten verdwijnen. Zou je vannacht nog kunnen uitvaren „Hoeveel betaalt het?" vraagt de moor zakelijk. „Tweeduizend drachmen". „In dat geval, Messire, sta ik tot uw beschikking", glim lachte Abdullah, ,mijn boot ligt over enkele uren zeilree ui de haven". 98e JAARGAI Uitgave N.V. Ui Directeur: E. H. Hoofdredacteur; Redactieraad: J. gen, C. J. v Ho J J. M. Mes mr. ter, P. V. M Ve 't Westende. Bureaus: Breda, Tel. 22341 (3 lijnt Bureau voor de Dr. Ralph Buncl taris van de V.N. t tieke kwesties, is Genève naar Beiro verzoek van Dag H secretaris-generaal t Het verzoek va: kwam geheel onverv een reis maken doe noord-Europa. Op blik is deze reis ui Radio-Bagdad he president Nasser v Arabische Republiek heeft, een waarnem enigde Naties in S} opdat deze zou ku de V.A.R. inderdaai vormt voor Jordani regering van koning weerfl. Daarentegen heefl gerd een waarneme Egypte toe te late: geen gemeenschapp Jordanië heeft. Het besluit van de ir. G. F. Verhage en i: van de Ned. Helikopti gevestigd op de luchtl om op korte termijn dienen, is voor het pt N.V. gisteren aanleid: een tiental minuten ir In deze korte staking soneel zijn sympathie leden tot uiting brengi Het besluit tot ontsla voort uit een verschil zakelijk beleid met de van de N.V. Het onts vember Van kracht. Als speciaal adviseu damse zakenman, ir. Meer, de leiding van 1 nemen, totdat verj van het volgend jaar directie is benoemd. DE WERKLOOSHEI] in augustus met 600.' 4.699.000. TUNESIë heeft offici aan te sluiten bij de daarmee het voorbee volgend. PRINS BERNHARD auto uit het Italiaans della, bij Pavia, verti! bij een vriend, de ini rinotti, een korte vak gebracht. SCHAAPHERDER Korpsleben in Thüri van de 170 schapen hongerdood laten stei eigenaars wensen to< een collectieve bc kreeg acht jaar gev< DE AMERIKAANSE atoomenergie (AEC) jaar in Nevada tien nemen, waarvan de oktober beëindigd zal DE BRITSE luchtmi gedeeld, dat de eerst Amerika is aangeko is bestemd voor de ITALIë heeft beslote gang van 15 oktober of triptiek meer te buitenlandse persone delijk Italië binnenk< AAN INVESTERING hol zal nog ongeve gulden nodig zijn, zo leden, die enkele Ne havens bezoeken, me september gaat op nieuwe baan open keersvliegtuigen. op; UUl bewolkt Weersverwachting tot vanavond, dagavond 23.15 Wisselend kelijk hier Ongeveer dezelfde raturen. Matige hoofdzaak n< Verwachting Weerkundig Institm Lichte wind richtingen en Zwaar bewolkt „Vll nevelig. 's Morgei mist. Stijging tuur. Vandaag: zon Maan onder 17. Morgen: zon op 3.28 uur. daai e tc lü van ;titui uit er tot gei van noordelij uu i later ond 12 u op 6.

de Stem | 1958 | | pagina 8