MOC-tempo te Hoensbroek te om laag verslaan ROL ROOK GENIET (beter thuis onttroond Jan Derksen gebleven) M, tc 7c VEELBELOVENDE DERDE PLAATS VOOR WOUT WAGTMANS Wout was in zijn hum halSzware DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 SEPTEMBER 1958 Rousseau naar Amsterdam Botwinnik en Flohr naar ons land Rousseau groot Frans sprinter VIJF GOUDEN MEDAILLES VOOR NED. ZWEMSTERS Zaterdagvoetbal ging van start Rudi Prins won zwemronde van Sas Zeeuwen bij de club kampioenschappen Nieuwelingen fietsten te Cadzand Vriendschappelijke wedstrijden Hoge scores bij derde klassers Thuisclub-zeges in vierde klas VELOCITAS ZEGEVIERDE in 4 E CLINGE IETS STERKER De overige uitslagen DE ZEEKONINGIN Dreig van Koel rr (Van een speciale verslaggever) PARIJS, zondagavond. De 22-jarige Michel Rousseau is de opvolger geworden van de sprintgerieratie, waarvan Reg Harris en Arie van Vliet nog niet zo lang geleden het bijltje er bij neerlegden. Eindelijk is er dan toch een doorstroming gekomen. De jeugd heeft bij dit wereldkampioenschap de boventoon gevoerd. Michel Rousseau, is 1956 en 1957 wereldkampioen bij de amateurs, Enzo Sacchi, die al jaren in de scha duw van de groten als Van Vliet, Derksen en Harris had geleefd, Antonio Maspes en Roger Gaignard waren de vier musketiers, die op deze laatste dag van de ivereldkampioenschappen ten strijde trokken. Jan Derksen, die zelfs de kwart finales niet haalde en de oude rot Oscar Plattner, konden de opmars van de jeugd niet weerstaan. Van een speciale verslaggever) Het was verfrissend te zien, hoe uitgelaten Rousseau was na zijn zege. Met de voeten sturend, zat hij kaarsrecht op de fiets, bloemen uit het kampioenschapsboeket plukkend om ze tussen de toeschouwers te werpen. Rousseau had reden om uitgelaten te zijn. Toen hij na zijn tweede amateurtitel tot de rijen der profs was overgegaan, hadden de kenners hem weinig succes voorspeld. „Rousseau zit als een zandzak op zijn fiets", zo luidde het oordeel van hen, die al tientallen jaren in de wielersport mee lopen. Zij schenen gelijk te krijgen, want Rousseau slaagde er tot vandaag als prof niet in sprekende uitslagen te behalen. Er was echter één man, die wél in Michel geloofde: oud-wereldkampioen Gerardin. En onder zijn leiding bereikte Rousseau in dit kam pioenschap de topvorm. ook. Tientallen meters raakte de Spanjaard los, voordat van In- gelghem merkte wat er gebeurd was. Bucher kon hiervan gebruik maken om zijn zege veilig te stellen. Pre cies zo was het in Luik gegaan. Al leen had toen de Paepe de lauwe ren in de wacht geslaept. Het leek erop, dat evenals het vo rig jaar Timoner zou afstappen. In dat geval zou Wagtmans tweede zijn geworden. Maar Timoner reed nu wèl door en al raakte hij even voor het einde nogmaals los, zyn tweede plaats was veilig, evenals de derde van Wagtmans, die op 4 ronden ein digde. Michel Rousseau, de nieuwe we reldkampioen der sprinters, Enzo Sacchi, Jan Derksen en Jos de Bak ker zullen woensdagavond a.s. in het Olympisch stadion te Amsterdam de revanche van de wereldkampioen schappen sprint rijden. Voorts zijn de stayers Bucher, Timoner, Wagtmans, Pizzali, Marsell, Godeau, Koch, Wier stra en de Paepe gecontracteerd. En tenslotte rijdt Peter Pos een achter volging tegen de Deen Kay Werner Nielsen. Wereldkampioen Michael Botwin nik zal, in gezelschap van de Russi sche grootmeester Flohr, na afloop van het FIDE-landentoernooi (30 sep tember - 23 oktober a.s. te Mün- chen) voor een korte tijd naar Ne derland komen. Beide schakers zullen enkele si- multaan-seances geven en waar schijnlijk uitkomen in een zeskamp, waarvoor ook dr. Max Euwe, Hein Donner, van Scheltinga en nog een nader aan te wijzen speler zouden worden uitgenodigd. Het is nog niet bekend waar de zeskamp wordt ge houden, mogelijk in Wageningen. In de kwartfinales had de Frans man weinig moeite gehad met de Zwitser Pfenninger. Roger Gaignard, de Franse favoriet voor de titel, had Potzernheim in drie ritten uitgescha keld en op dezelfde manier had Maspes een einde gemaakt aan de dromen van de Belg De Bakker. Dat Sacchi van de oude Bellenger zou winnen, stond van tevoren al vast. In de halve finales reeds toonde Rousseau, dat men geducht rekening met hem zou moeten gaan houden. Want twee keer achtereen trok de jonge Fransman bij het uitkomen van de laatste bocht de sprint aan, ving de tegenstoot van Maspes op en versloeg hem met ruim verschil. Meer spectaculair was de strijd tussen Sacchi en Gaignard. De Fransman won door een enorme krachtsexplosie de eerste rit In 11,7 sec. Het was fantastisch geweest, want Gaignard had zeker twee leng ten goed moeten maken. In de tweede rit dwong hij Sacchi de kop op, maar kwam snelheid tekort op het laatste rechte eind. Gaignard protesteerde toen zonder succes tegen een ver meende zwieper. Zijn moreel was aangetast. Het werd volkomen ver nietigd, toen de Italiaan, die einde lijk de kans rook om de regenboog trui om zijn schouders, te doen glij den, binnendoor passeerde, toen Gaignard in de laatste bocht omhoog ging. Gaignard was een gebroken man, die in de twee ritten om de derde plaats tegen Maspes geen en kele tegenstand meer bood. Sacchi valt Het scheelde weinig, of Rousseau had misschien nog weken op zijn titel moeten wachten. In de eerste finale- rit had de Fransman specialist op de lange spurt 300 meter voor de streep de demarrage ingezet. Sacchi reed een hoog verzet en kon niet snel genoeg volgen. Toch werd het nog een spannend duel, want de Italiaan gaf alles in de laatste bocht en kwam naast Rousseau. In een uiter ste poging de kansen op de streep te doen keren, gooide Sacchi alles in een laatste jump. Hij had te wild ge daan, want voor de streep schoot zijn fiets onder uit en de Italiaan rolde over het cement. Hij kwam er goed vanaf en kon anderhalf uur later op nieuw aantreden. Nu maakte Rous seau korte metten. Hij nam resoluut de kop en zette opnieuw op 300 me ter van de finish zijn befaamde lange spurt in. Sacchi was verloren, want Rousseau ontwikkelde zulk een enor ms snelheid (11.8 sec. over de laat ste 200 meter), dat Sacchi slechts nog tot zijn achterwiel kon komen. Bucher wereldkampioen De Zwitser Walter Bucher, vorig jaar in Luik tweede achter Pol de Paepe, heeft in Parijs beslag gelegd op de wereldtitel bij de stayers. Bucher reed overweldigend, maar in één adem moet met hem Quil- lermo Timoner genoemd worden. De Spanjaard, die net als in Luik door zijn gangmaker van Ingelghem in de beslissende fase van de strijd werd los gereden en toen twee ronden ver loor, eindigde als tweede vóór Wagt mans, die in vergelijking tot cracks als Verschueren en de Paepe een uitstekende race had gereden. De Bredanaar zorgde er dus als enige voor, dat ook het Wil helmus tijdens deze wereldkam pioenschappen heeft geklonken. Samen met Bucher en de Span jaard maakte Wagtmans de ere- ronde door het Pare des Princes, dat bijna tot de laatste plaats bezet was. Van de andere Nederlanders ein digde Koch als achtste en laatste met een achterstand van 20 ronden. Martin Wierstra en Pol de Paepe hadden inmiddels de ongelijke strijd gestaakt. Bucher had de kop geloot vóór Wagtmans, Godeau, Marsell, Koch, de Paepe, Timoner, Pizzali, Ver schueren en Wierstra. De eerste her groepering volgde snel. Maar het werd pas serieus toen Timoner na 4 ronden reeds zijn opmars naar de kop begon. Het hele veld, inclusief Bucher, scheen stil te staan en in één ruk verhuisde de Spanjaard van de zevende naar de eerste plaats. Het was nog maar een begin ge weest. Jacht ingezet Na 16 ronden zette Timoner de jacht in. Wierstra, Godeau, de Paepe, Verschueren, Koch, zij allen hadden een lap te pakken, nog vóór er 20 ronden gereden waren. Hun rol was al uitgespeeld. Timoner ging door, met Bucher vlak op zijn hielen en terwijl de an deren steeds grotere achterstand op liepen, moesten tenslotte ook Wagt mans en Pizzali eraan geloven. Dat gebeurde vlak voor de helft van de wedstrijd. Na precies 50 km lag Bucher, die zojuist zijn derde aanval op Timoner met succes bekroond had gezien, op kop. Daar achter, op twee ronden, volgden Wagtmans en Pizza li en op minstens 7 ronden de rest van het veld. Het zou uitgevochten worden tus sen Bucher en Timoner. Na 170 van de 220 ronden gebeurde het drama Timoner. De Spanjaard zat Bucher op de hielen en lanceerde zijn zoveel ste aanval. Het werd een tragedie. Van Ingelghem draaide de gasma- nettes te ver open en Timoner begon te zwemmen. En niet zo'n beetje Ook op de laatste dag van de veel. succes op deze laatste dag. De Europese zwemkampioenschap- pen te Boedapest hebben de Ne derlandse zwemsters voor een gouden medaille gezorgd het was de vijfde. In de finale van de 4 x 100 meter vrije slag: estafette tikte Cockie Gas telaars als laatste zwemster het eerst aan en de tijd 4.22.9 betekende te vens een nieuw Europees record. Maar niet alleen Nederland had Hoo,vel de weersomstandigheden zich f teer leenden voor een verblijf aan e en strand dan op een voet balveld, zijn de Zeeuwse en west- Brabantse voetballers zaterdag be gonnen aan de afwerking van hun competitie in de pas geformeerde 4e klas Zuid zaterdag-voetbal. In de drie gevallen, waar het een treffen tussen Zeeland en Brabant werd, sloeg de balans door naar de Zeeuwse kant. In Arnemuiden scoorde de thuis club van die naam er tegen het be zoekende Zwaluwse Boys lustig op los en hoewel de rust met slechts 1-0 was ingegaan werd de einduit slag 8-0. AZVV had in Axel, getuige de uit slag (2-1), heel wat meer moeite om Sprang met een nederlaag naar huis te sturen. Met rust was de stand hier nog dubbel blank. Colijnsplaatse Boys had tegen Good Luck een goede start want met een 4-2 nederlaag moesten de bezoekers naar Raams- donksveer terug. SSC scoorde een half dozijn doelpunten in de thuiswed. strijd tegen Dinteloord, waartegen de bezoekers er slechts drie konden stellen. (6-3). In Bergen op Zoom waar The Gun ners bij Vrederust te gast waren, kwam de thuisclub er vrijwel niet aan te pas en met een 2-9 zege gin gen de bezoekers naar Breda terug. Judith de Nijs bij de dames en Rudi Prins bij de heren hebben za terdagmiddag in het kanaal Terneu- zen-Gent, een wedstrijd over 2 km, de Ronde van Sas gewonnen. De uitslagen luiden: Dames: 1 Judith de Nijs (Robben) 28.34, 2 Mary Landeweerd (Robben) 31.44, 3 Elly Terpstra (HZPC) 32.44, 4 Jany Rubens (PSV) 35.19, 5 Tine Kaalhuyzen (SZV) 35.42. Heren: 1 Rudi Prins (DJK) 28.12, 2 van Akker (Brandenburg '54) 29.01, 3 van Pinge len (HZPC) 29.39, 4 Ingeluyf (HZPC) 2946, 5 Bogaert (GZV - Gent) 32.43. De ploeg van de ren- en toerclub „Theo Middelkamp" uit Goes die op 24 september in Wijk bij Duurstede de titel van clubkampioen van Neder land op de weg zal verdedigen, is ais volgt samengeseld: Jan Westdorp, Jo de Roo, Bram Versluijs, Jaap Huissoon, Piet van Hees en Piet Rentmeester, Laatstge noemd tweetal zijn amateurs. Ie re serve is Jaap Bruggenkamp, 2e reser ve Kees Raas. In Cadzand verschenen zaterdag 50 nieuwelingen aan de start voor een wielerkoers die in de eindsprint werd beslist ten gunste van de Hage naar Schilling. Het parcours telde enkele slechte plaatsen wat het wegdek betrof, zo dat vele bandjes sneuvelden. Onder hen die daardoor de strijd moesten staken, bevonden zich o.a. de favorie ten Schrauwen, van Dongen en Groe- neweg. Tot groot vuurwerk is het in deze wedstrijd niet gekomen. Er waren weliswaar vele uitlooppogingen, maar deze liepen alle op niets uit. In de eindsprint vochten vijf ren ners om de begeerde bloemen. De rest kwam praktisch in een compac te groep over de streep. De uitslag: 1 W. Schuling, Den Haag, 80 km in 2 uur 18 min.; 2 Ou- werkerk, Rotterdam; 3 Hillebrand, St. Laurens; 4 Overbeeke, Souburg; 5 Verburg, Kortgene; 6 ex aequo het peloton met o.a. Wieles, Terneuzen en Overweel, Middelburg. 17-jarige Schot Ian Black bezorgde Groot Brittannië goud met een over winning op de 1500 meter vrije slag voor heren en de Engelsman Phelps nam de eerste plaats bij het toren- springen voor heren in beslag. Tenslotte zegevierde Hongarije in het waterpolotoernooi. Met 4-2 (rust 2-0) werden de Russen verslagen en zo prijkte de naam van het organi serende land van deze kampioen schappen bovenaan de eindstand van dit toernooi. Onze landgenoten zijn in de laatste wedstrijd tegen Frankrijk zeer slecht voor de dag gekomen. Het zevental slaagde er niet in het zwakke Frank rijk op de knieën te krijgen en zo ver loren zij met 4-2. Onze landgenoten eindigden op de zesde plaats in de eindrangschikking. Het pas gepromoveerde Hoens broek heeft MOC de eerste ne derlaag in de gisteren begonnen competitie bezorgd. MOC begon met enthousiaste aanvallen, die echter bij gebrek aan een goede schutter, op niets uitliepen. Maar ook de aanval len van Hoensbroek leverden in het begin weinig op. In de negentiende minuut ontsnap te MOC aan een zeker doelpunt toen doelman La Fors reeds geslagen was. (Advertentie) Midvoor Hoofd lepelde de bal echter juist over het doel. Nol de Rijk kreeg een kans om de thuisclub de leiding te geven, maar hij wachtte juist iets te lang. Na lang getreuzel schoot hij op het doel en werd hierbij gewond. Hij moest het veld verlaten en werd vervangen door Hommes. Later in de wedstrijd verdween ook van Eekelen naar de kleedkamer. Bakx kwam voor hem op de groene mat. Midvoor Hoofd kreeg in de 34e mi nuut een vrije trap te nemen, maar uit zijn harde schot verdween de bal èn over het bekende „muurtje" èn over de lat. De MOC-rechtsbuiten van Gaans, die ook al het veld moest verlaten, mededeling nauwelijks, want iedere keer als de „speaker" ging praten brak I een hels fluitconcert los, dat alle ver dere geluiden overstemde. Drie kwar- „Ik had beter niet mee kunnen doen. Maar je hebt altijd nog tier later kwam de beslissing; de vit PARIJS, zondagavond. (Van een speciale verslaggever) hoop. Ik reed zonder een cent moraal en wist niet wat ik doen moest". Derksen zat er verslagen bij. De wereldkampioen had niet eens de kwartfinales kunnen bereiken. In de serie was hij gestrand op de Zwitser Pfenninger en in de herkansing had de Amsterdammer in de Bakker zijn meerdere moeten erkennen. De Japanner Kato, die werkelijk niet slecht reed, was toen slechts een figurant. Derksen was teleurgesteld. Natuurlijk,na die val op 5 juli in Bielefeld en de vier weken rust, die daarop noodgedwongen moesten volgen, wist ik wel, dat ik niet meer kampioen zou kunnen worden. Zo iets is te ingrijpend op mijn leeftijd (39). Maar toch had ik wel gehoopt met een beetje geluk bij de laatste vier te komen. Daarmee zou ik tevreden geweest zijn." De titelhouder had in beide ritten elementaire fouten gemaakt. Tegen Lykke en Pfenninger had Jan te lang gewacht met zijn eindsprint. Hij reed achter Lykke, maar hield alleen Pfen ninger, de man van de lange spurt, in de gaten. Toen Pfenninger bij het in gaan van de laatste 200 meter de sprong waagde, was Derksen te laat. Hij werd door de Deen en de Zwitser ingesloten en was geslagen. In de her kansing reageerde Derksen niet snel genoeg op de „jump" van de Bakker in de voorlaatste bocht. Derksen werd met meters geklopt. De titelhouder was onttroond. Schotman kon niet voor een verras sing zorgen. Zowel in de serie tegen Gaignard en Ogna als in de herkan sing tegen Sacchi en Plattner speelde hij een ondergeschikte rol. Nederland, vorig jaar in Luik nog triomferend met twee finalisten Derksen en van Vliet had nu zelfs geen vertegen woordiger in de kwartfinales.... dion was in spanning. Zou opnieuw een ex-wereldkampioen uitgeschakeld worden? Men rook de sensatie. En men begon de Belg aan te vuren. Maspes, die na zijn val. in de finale-rit van het Italiaanse kampioenschap tegen Ogna nog niet de oude vorm heeft bereikt, had de grootste moeite zijn zenuwen in bedwang te houden. Lijkbleek zat de Italiaan te loeren naar zijn tegen stander, die vlak voor het ingaan van de laatste 200 meter de dolksteek toe bracht. De Bakker demarreerde zo snel. dat Maspes in de bocht ogen schijnlijk al in geslagen positie lag. Uit alle macht probeerde de Italiaan nog voorbij de felsprutende Be,lg te komen. Ellebogenwerk Aan de galg Woef Wagtmans jeliciteert de we reldkampioen stayer, de Zwitser Bucher met zijn overwinning. De nieuwe kampioen draagt hier al de regenboogtrui, die hij in Parijs ver wierf. Woutje is al evenzeer in zijn hum, waartoe de behaalde fraaie derde plaats inderdaad aanleiding gaf. TE AMSTERDAM zijn de wedstrijden om het clubkampioenschap van Ne derland gehouden- Bij de heren won A.A.C. de Prins Hendrikbeker met 87 punten voor het Eindhovense PSV, dat 56 punten verzamelde. De Rotterdamse damesatletiekvereni ging Hollandia legde beslag op de Prinses Julianabeker met 64,5 p. De „Belle" in de kwartfinales tussen Maspes en De Bakker veroorzaakte zaterdagmiddag het langverwachte tumult. Zowel in de series als in de eerste acht ontmoetingen van de kwartfinales was alles zo rustig ver lopen, dat men zich bijna afvroeg of er wel een wereldtitel op het spel stond. Die „Belle" maakte echter alles weer goed. Maspes had de eerste rit gewon nen en de Bakker was in de tweede rit de snelste geweest. Hij had dus een derde rit afgedwongen. Het hele sta- Op het laatste rechte eind kwam hij naast hem en toen gebeurde het. Een fractie van een seconde werd er met de ellebogen gewerkt. Het was moei lijk te zeggen wie de schuldige was. De Bakker ging als eerste, vóór de protesterende Italiaan, over de eind streep. Maspes kreeg gelijk van de jury van aankomst. Hij werd tot winnaar ver klaard. Het tumult, dat nu losbrak, was onbeschrijfelijk. Het publiek be gon de jury uit te fluiten, schreeuwde om de Bakker en toen dit protest geen succes had, kregen de kamprechters verwensingen naar het hoofd geslin gerd die er niet om logen. Op een zeker ogenblik zat het ge hele stadion „aan de galg met de jury' te schreeuwen. Er werd bekend ge maakt, dat over de beslissing verga derd zou worden. Te horen was deze zou worden overgereden. De jury was bezweken voor de storm. Opnieuw kwamen er moeilijkheden. De Bakker wilde niet nog eens tegen Maspes rijden. Hij wilde alleen maar tot overwinnaar worden uitgeroepen. Door zijn landgenoten werd hij echter overreed om toch te starten. Het werd het einde van zijn illusies, want nu won Maspes uit tweede positie ko mend en bereikte de laatste vier. VLISSINGEN - ENSCHEDESE BOYS 3—4 In een op bijzonder hoog peil staan de wedstrijd heeft Vlissingen de ne derlaag zo eervol mogelijk weten te houden. De verdediging van de rood- witten, waarin doelman Piet Baart schitterde, was uitstekend op dreef. Vlissingen begon verrassend, want na nauwelijks drie minuten spelen kreeg Henk de Nooyer de bal goed toegespeeld van Jan de Nooyer, waar na hij listig over doelman Snabily le pelde (1—0). Het duurde tot de 35e minuut, aleer Albers uit een voorzet van Leuvink partijen op gelijke voet kon brengen. De bezoekers konden door goede doelpunten van Leuvink en Kerckhoffs de rust ingaan met een 13 voorsprong. Vijf minuten na de hervatting maak te Leuvink er 14 van. In de 15e mi nuut wist Henk de Nooyer de ach terstand te verkleinen (24). Vijf minuten later werd het zelfs 34, toen Adrie Stroo. nadat doelman Sna bily ver was uitgelopen, goed door zette en van ver in schoot. GOES - ZEELAND SPOBT 1—5 De thuisclub heeft in deze vriend schappelijke wedstrijd danig teleur gesteld. In de eerste helft namen de sterkere Vlissingers door Schuit de leiding, doch Verstalle kon de balans in evenwicht brengen. Na de thee kwam Goes er niet meer aan te pas. Viermaal moest de Goese verdedi ging zwichten, zodat het tenslotte 15 werd. maar even later terugkwam, gaf z'n ploeggenoten diverse kansen. In de twintigste minuut na de rust kreeg de linksbinnen van de gasten, Derks, een kans die hij in een doel punt omzette. MOC was hierdoor kennelijk een beetje uit het evenwicht maar pro beerde toch dapper de kleine achter stand in te lopen. Het was echter met MOC gedaan, toen de gasten hun voorsprong nog wisten te vergroten. Het tegenoffensief van de mannen uit Bergen op Zoom. dat na dit doel punt volgde, leverde echter geen MOC-doelpunten op. Virtus won na doelpunten- regen In een spannende wedstrijd heelt Virtus in 3C meer gekregen dan het verdiende. Met een beetje minder ge luk zou Virtus deze wedstrijd zeker niet gewonnen hebben en zou een ge lijk spel de verhouding beter hebben weergegeven. Scoreverloop: P. Koevoets 01; Th. Bilok 1—1; H. Bijnen 2—1; P. Koe voets 22; C. Vriens 32; P. Koe voets 33; rust; v. Dongen 34; P. Koevoets 35; v. Dongen 36; H. Bijnen 46; J. de Jong 56. Zes doelpunten van Voab in 3 C VOAB speelde een behoorlijke wed strijd doch in de laatste zeven minu ten. toen de stand 61 was, ging de verdediging wat nonchalant spelen en werd het toch nog 63. Scoreverloop: C. Verdonk 10, A. Vos 20, Verhoeven 21, A. Vos 31, rust, P. Jongen 4—1, P. de Jong 51, A Vos 61, Staps 62, Verhoeven 6—3. Krappe zege van WVO Voor rust waren de Oosterhouters sterker, doch in het begin van de 2e helft waren de SET-lui in het offen sief, dat tegen het eind overgenomen werd door de WVO-ers. Scoreverloop: Hultermans 01, rust- en eindstand 01. R.K.F.C. op schot Het Bergen op Zoom.se RKFC is de competitie in 3D met groot geschut begonnen. De hoogste score kwam van Kruft, die niet minder dan vier van de zes doelpunten in het Zeeuwse net van Zierikzee plaatste. Voor de rust had RKFC een 21 voorsprong, die na de hervatting werd uitgebreid tot een 31 voorsprong, maar door de gasten werd gereduceerd naar tot 32. Verder lieten de Bergenaren het niet komen. Het doel van Zierik zee werd nog driemaal doorboord. (6—2). Axel won na rust Hontenisse en Axel speelden voor de rust een gelijkopgaande wedstrijd. Na de rust gaf Axel de toon aan en wist het met drie doelpunten te zege vieren. Score ver loop: Rust 00, Dey 01, v. d. Bergh 02, Jansen 0—3. Een matige wedstrijd, de thuisclub had iets betere schutters doch aan beide zijden lieten de defensies nogal eens steken vallen. Score verloopPeys 10, de Weijer 11, Peys 21, rust. Pas in de tweede helft kreeg de thuisclub een overwicht op Luctor. Deze eerste wedstrijd in 4H leverde Clinge een 3—1 zege op. Met rust was de stand nog gelijk (11). Na rust scoorden van Kouteren en Mei nog eens twee doelpunten voor de thuis club. Eerste klasse C: MOC '17 - Hoens broek 02. Derde klasse C; Hero - Virtus 56, VOAB - Gudok 6—3, SET - WVO 0—1.1 Derde klasse D: RKFC - Zierikzesf 62 Hontenisse - Axel 03. Vierde klasse E: Velocitas '31- ZIGO 2—1. Vierde klasse H: Clinge - Luctor I 3—1. 6924. Als Aram weer bij ken nis komt, ligt hij op een rust bank in het huis van Priamus. „Wat is er gebeurd?" vraagt hij en verward tast hij naar het verband om zijn hoofd. „Je bent door Ares op een slinkse manier van achteren neergeslagen", zegt de dikke senator droogjes, „en daarna heeft Ambre na een formidabel duel die blufferige krachtpatser het stadion uitgejaagd. Dat was waarlijk een groots mo ment, mijn vriend, maar ik zal jullie nu alle enlaten... ik... eh... ik moet hoognodig m'n staats zaken weer opnemen, nu Ares van het toneel verdwenen is" En met een fijn glimlachje verlaat Priamus het vertrek, Aram en Ambre alleen achter latend Maar Ares is allerminst van het toneel verdwenen. Opge hitst door de wraakgierige plannen, die Merlin hem heeft ingefluisterd, loopt hij naast de oude tovenaar terug naar de stad, vastbesloten om zich te wreken voor de smadelijke nederlaag, die Ambre hem d'e middag in het stadion be zorgde. 98e JA A Uitgave Directeur Hoofdred; Redactier gen, C. J- J J. M. N ter, P- V. 't Westent Bureaus: Tel. 22341 Bureau v< Preside gisteren in tot de besf tisch-China „Nieuw Chi Mao zo schien „enij oprechte w< regelen". Die hoe tegelijkertijc Taiwan, dat behoort, Libar bases op nie bied, zijn strc het Amerikaai Mao. „En de deze stropper eigen nekken van het touw nese volk, de alle volkeren, ben", aldus Veel feller dreigende ta van de comi de Sovjet-Ui partij-orgaan les, dat hij i nationalistisc China ,,niet loopt zijn hai hoofd te ver Dulles heeft pen en is graaj Cynisch heeft voor zeeroverij zeshonderd r kendgemaukt". En gisterenav premier Kroes Ala wa; v DE EERSTE vi-_ over de Noord; a.s. Dan vertre zee" uit Los vandaar via Amsterdam, w; tember wordt EEN ISRAëLIS( nabij Egyptisch een mijn geredt daat werd gedc den gewond. DE WONDERLI „militaire hulp" gekomen, nl. ze, den, een geschei Newyorkse adv< berg. De honder grensbewaking. DE ENGELSE 1 als gevolg van scholen vis aan landse twaalfmij DE „SEYS INQI ken, Werner Bes berlijns denazific: boete veroordeel bevonden aan bi Nazi-regime en zelf middels dat HET INTERNAT filmbureau heeft Venetië geen pri „het ongewoon in talrijke inzendinf BIJ K.B. Is met benoemd tot voo Koode Kruis mr. directeur van de Van Gelder en Z< Veersverwachti °t vanavond dagavond 2315 Wisselend be buien en iets 1 en. Matige tol de kust tijdel ij w,ud, aanvank vest en west, 11 noordwest. Verwachting Veerkundig Ins «ver het alge enwind. Afwiss m°oie opklari eersiagvlagcn an de kust. 1 er Trote verar Vandaag: zon Maan onder 16.5 Morgen: zon p 2.15 uur.

de Stem | 1958 | | pagina 6